Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 4th 2019
     permalink
    Moj też ubezpieczony przez ojca, w grudniu byliśmy na dziecięcym SOR i nikt nie pytał mnie o pesel ojca. Ani też o to kto ubezpiecza. Brali mój dowód i tyle hmm...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2019
     permalink
    http://www.nfz-szczecin.pl/xelud_uprawnieni_do_swiadczen_dzieci.htm?PHPSESSID=939ae35ca9210869dacdb46d37331892
    -- ;
  1.  permalink
    Mówię, bo się pytają o to. Nie wiem dlaczego mnie się pytają, a was nie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    Dziewczyny jak w tym roku będzie z PITami? Pracodawca jeszcze daje czy tylko online bedą do sprawdzenia? Ja mam z 3 rożnych miejsc (wcześniej miałam i z 5) wiec mogłyby zacAc spływać żeby rozliczenia zrobić
  2.  permalink
    PIT-y wirtualnie już trafiły do urzędów. Od 15 lutego będą dostępne na platformie rządowej rozliczenia roczne do edycji.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    Gotowe, czyli w pełni wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38 trafi do 15 lutego do Portalu Podatkowego (będzie dostępny pod adresem podatki.gov.pl). W tej chwili rozliczeń tam nie ma - będą dostępne 15 lutego.

    Jak dostać się do serwisu podatkowego? Potrzebne będą dane do uwierzytelnienia: PESEL, kwota przychodu z deklaracji za 2017 rok oraz kwota przychodu z informacji od pracodawcy (PIT-11) za 2018 rok. Można również użyć profilu zaufanego (znanego m.in. z dostępu do serwisu ePUAP).


    Co dalej?
    Każdy ma w zasadzie cztery możliwości:

    1. Zaakceptowanie przygotowanego zeznania. I to kończy proces rozliczenia.

    2. Zmiana poszczególnych elementów:

    A. Zmiana sposobu rozliczenia np. na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci
    B. Zmiana lub wskazanie organizacji pożytku publicznego, która dostanie 1 proc. podatku
    C. Zmiana danych w przypadku ulgi na dzieci lub wskazanie dzieci, na które obowiązuje ulga podatkowa
    D. Dodanie innych danych – odliczenie darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne

    3. Odrzucenie PIT przygotowanego przez urzędników i samodzielne rozliczenie. W takim wypadku e-PIT nie będzie brany pod uwagę, urzędnicy będą czekać na nowy dokument.

    4. Brak żadnej reakcji - podatnik może po prostu nie robić nic. W takim układzie 30 kwietnia rozliczenie przygotowane przez fiskusa zostanie uznane za złożone, chyba że wcześniej podatnik rozliczy się również sam.


    Co istotne, organizacje pożytku publicznego nie stracą. W e-PIT automatycznie będzie wskazana organizacja pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od rozliczającego 1 proc. podatku. Co ważne, deklaracja sama wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1 proc. według informacji z ubiegłego roku.

    Co stanie się z 1 proc. podatku w przypadku osób, które nie sprawdziły deklaracji, a organizacja przestała już istnieć? Jeżeli danej organizacji nie ma już w wykazie OPP, które mają prawo do otrzymania 1 proc., to nie znajdzie się w uzupełnionej deklaracji. Oczywiście, jeśli podatnik sprawdzi deklarację przygotowaną przez urzędników, to może podać KRS innej organizacji.

    Co z osobami, które nie posługują się komputerem? Zeznania sporządzone przez urząd skarbowy w ramach usługi e-PIT będą udostępnione wyłącznie w internecie. Podatnik, podobnie jak w poprzednich latach, może złożyć PIT w formie papierowej. Jednak nie ma potrzeby, by ingerować w dokument.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    to akurat czytałam ale zastanawia mnie jak to będzie w praktyce
    chociaż skoro jest zapis, że potrzebna
    marion: kwota przychodu z informacji od pracodawcy (PIT-11) za 2018 rok

    to jednak pracodawca powinien mi takowy dostarczyć bo bez tego nie ma opcji, że się zaloguję nawet żeby cokolwike podejrzć
    i co w sytuacji jak ja mam 2 miejsca pracy plus trzecie to zlecenie?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 5th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: to jednak pracodawca powinien mi takowy dostarczyć

    No musi dostarczyć Ci PIT-11. Ja już mam.
    MrsHyde: i co w sytuacji jak ja mam 2 miejsca pracy plus trzecie to zlecenie?

    Jak będziesz mieć PITy z tych trzech miejsc pracy, to sprawdzisz, czy w elektronicznej wersji dla Ciebie przygotowanej wszystko zostało ujęte. Jeśli nie, to odrzucisz rozliczenie i policzysz sama.

    Ja bankowo będę odrzucać - bo rozliczam się z mężem (czyli odnoście wcześniejszego mojego wpisu punkt 2A), plus odliczam ulgę na dzieci (2C), a mąż oddaje honorowo krew (2D).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    dzwoniłam do 2 podstawowych miejsc pracy i PIT mogę wpaść już odebrać; wg księgowej wcale nie muszę się logować na stronę tylko od razu złożyć internerowo przez program jak to do tej pory robiłam
    no zobaczymy czy się uda bo jakby co to też bym odrzucała
    tak sobie robię listę TO DO na ten tydzień i zastanawiam się o czym jeszcze powinnam pomyśleć bo lada moment mogę nie zdążyć przecież
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 5th 2019
     permalink
    MrsHyde: wg księgowej wcale nie muszę się logować na stronę tylko od razu złożyć internerowo przez program jak to do tej pory robiłam

    Ooo, to może ja też tak zrobię...
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeFeb 9th 2019
     permalink
    Odnosnie pitow mam pytanie - urodzilam 5.10.2018 wiec ulge na drugie dziecko mam za miesiace (10, 11, 12) czy tylko (11, 12) - musza byc pelne miesiace opieki nad dzieckiem?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 9th 2019
     permalink
    Nie ma znaczenia czy urodziłaś 5 czy 25go
    Ulgę odliczasz za cały miesiąc (w twoim przypadki 10,11,12)
    Sasiadka urodziła 30 grudnia i jej księgowa powiedziała ze odlicza normalnie za grudzień
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 10th 2019
     permalink
    Potwierdzam, to nawet jest w wyjaśnieniu do pitu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    a do kiedy powinniśmy otrzymać PITy? bo ja z 2 miejsc już odebrałam a Ci trzeci co dosyłają to na razie cicho sza
  3.  permalink
    Do końca lutego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Z powodu zagrożenia dla zdrowia publicznego GIF wstrzymał w obrocie wszystkie leki zawierające w składzie substancję czynną fenspiryd / Fosidal, Pulneo etc

    Lista syropów i artykuł TUTAJ
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    A my, w sensie Wojtek, właśnie na Elofenie... No nic- przeczekamy na powrót do domu na prawoślaz owym...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    A my na pulneo ;) Wracamy do prospanu :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    dziewczyny nie wiecie czy w Rossmanie wystawią mi fakturę imienną?
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Mój syn po Pulneo ma „arytmie”.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    A prospan też ma składnik przeciwzapalny?
    My się lata temu na elofen przerzuciliśmy bo tańszy i nie miał żółcieni jako barwnika, a Krysię po nim brzuch bolał. Na Krysię niespecjalnie działał, Wojtkowi nie raz pomógł...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    karolciat: A prospan też ma składnik przeciwzapalny?

    Nie, ale lekarz nam zmienił prospan na pulneo a że wyszliśmy już z choroby, więc wracamy do tego syropu 1 x dziennie.
    Oraz, cała sprawa jest dęta, bo zastrzeżenia ma producent oryginalnego preparatu - jak rozumiem wycina konkurencję ;)
    MrsHyde: dziewczyny nie wiecie czy w Rossmanie wystawią mi fakturę imienną?

    A dlaczego mieliby nie wystawić? To Twoja sprawa czy chcesz paragon czy FV ;)

    Treść doklejona: 12.02.19 22:51
    karolciat: My się lata temu na elofen przerzuciliśmy bo tańszy

    Elofen też wycofany :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 12th 2019 zmieniony
     permalink
    obe: dlaczego mieliby nie wystawić? To Twoja sprawa czy chcesz paragon czy FV

    Nie znam sie na tym zupełnie; poza budową domu nigdy na nic chyba faktur nie brałam a juz w szczególności na takie poerdoly
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 12th 2019
     permalink
    Wystawią, taki mają obowiązek i nie potrzebujesz nip :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję porady w dość intymnej sprawie.

    W marcu mam wizytę u ginekolog, na co dzień nie depiluję okolic intymnych, mój mąż tak woli, a i mnie to pasuje - wiadomo :wink:
    Skracam tylko trochę owłosienie etc.

    I teraz pytanie, czy do lekarza na wizytę powinnam być wygolona całkowicie, częściowo, czy ostawić stan jaki na co dzień "posiadam"?

    Głupie pytanie, ale do tej pory na wizyty zostawiałam "pasek" na łonie, ale od ponad roku się nie depiluję i nie wiem, jak to teraz rozegrać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Marion, puściłaś PIT? bo ja dwa dni temu bez problemu przez program wysłałam do US i od razu EPO było więc w ten sposób dalej przyjmują bez konieczności chyba odrzucania tego ichniejszego
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Ja na ok. tydzień max dwa, przed wizytą u gina, golę się na zero i w dzień wizyty zarost jest w sam raz. Ani nie "na zero", ani nie busz.
    Każdy gin widuje różne opcje (gładkie i zarośnięte), więc zapewne nic go nie zdziwi.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    MrsHyde: Marion, puściłaś PIT? bo ja dwa dni temu bez problemu przez program wysłałam do US i od razu EPO było więc w ten sposób dalej przyjmują bez konieczności chyba odrzucania tego ichniejszego

    Nie miałam czasu....
    Jestem akurat w pracy i spróbuję przez tą rządową stronę (chyba że informatycy mnie zablokują). Jeśli się nie uda, to w weekend już bankwo, ale w domu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    ja od lat rozliczam się TYM programem i odkad jest możliwość wysłania elektronicznego to korzystam; rok temu zwrot miałam po 20dniach ale rozliczałam się w marcu, koleżanka która rozliczyła się elektronicznie w lutym miała zwrot w 10dni
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Ja co roku przez e-deklarację na stornie Ministerstwa Finansów.

    Właśnie wpisałam dane do logowania na stronie podatki.gov.pl i system się zawiesił - SERVER ERROR ... :confused:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2019 zmieniony
     permalink
    No i dupa blada - informatycy mi blokują i z kompa w pracy nic nie mogę wysłać. Tak więc w weekend wyślę z domowego kompa (bo policzony już mam).
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Serwer padł, nie spodziewali się takiego zainteresowania. A ja wiedziałam, że tak bedzie. :devil:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    To było do przewidzenia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Ja bym się absolutnie nie goliła na wizytę u gina, myślisz, że wszystkie starsze panie to robią przed wizytą?
    Mnie kiedyś gin powiedział nawet, że mam częste infekcje, bo się golę i lepiej byłoby dla mnie gdybym miała włosy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    alfaromeo rożne sa opinie w tym temacie, grunt to odpowiednia higiena i ... bielizna. Jakoś żadna z moich wydepilowanych koleżanek nie miewa infekcji a dwie które sa pro-eko ciagle coś.
    Ja jak ostatnio przez tydzień sie nie goliłem to czułam sie juz niekomfortowo ale co kto lubi, ja nie toleruje „łoniaków” ani u kobiet ani u mężczyzn tak jak mnie brzydzą włosy pod pachami (tez u obu płci).
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Podsumowujac - nie musisz sie golic na zero, ale burze lokow warto okielznac i przyztrzyc na kilka milimetrow dlugosci :-)
    Jesli brak depilacji wam nie przeszkadza i nie lapiesz infekcji, to nie ma obowiazku brazylijskiej mody :-)
    Lekarz bedzie Cie widzial srednio raz na miesiac a Ty na codzien musisz czuc sie dobrze
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Ja się golę regularnie, jestem też po laserowej depilacji.
    Infekcji nie mam odkąd zrezygnowałam z żeli do higieny intymnej i żeli pod prysznic.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    a mnie się nic nie czepia odkąd noszę bawełniane gacie
    jak nosiłam koronki stringi czy inne z lycrą chociażby to miewałam wątpliwą przyjemność swędziawkową a po zmianie rodzaju bielizny jest spokój
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    A to ja też noszę tylko bawełnę i tylko figi.
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeFeb 15th 2019
     permalink
    Dziewczyny...Tak przy przestrodze...wczoraj ktoś mi się włamał na fc-zmienił hasło i udostępniłal posty,oraz dwóm moim koleżankom z ich konta na mesengere wysyłał wiadomości do znajomych że szybko potrzebują kod blika bo są w sklepie i zapomniały portfela. Kurde,jedna prawie potwierdziła kod-i byłaby biedniejsza o 500 zł-tak jej powiedzieli w banku jak zadzwoniła. Tylko jej się zapaliła żarówka jak padło pytanie czy ma kasę na koncie-i w końcu kodu nie potwierdziła...
    --
  4.  permalink
    Zalogowalam partnera na ten e-pit, pit byl zrobiony ale bez ulgi na dziecko, nie mozna dodac, bo chca jakies pozycje z pitu 0, pdrzucilam. Chcialam sama rozliczyc i przy uldze na dziecko to samo, pozycje z pit 0. E deklaracje mi nie dzialaja, na komputerze, na laptopie, na zadnej przegladarce sie nie otwieraja. Sciagnelam e-deklaracje desktop, to tam nie ma pit 0 i nie za bardzo wiem jak wypelnic pit 37.
    W tamtym roku jak robilam korekte, to 2 minuty i program sam wszystko wyliczyl, a teraz nie wiem:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 16th 2019
     permalink
    Dziwne, nigdzie nie wymagano ode mnie pozycji z PITow poza wpisaniem pozycji bodajże 64z zeszłorocznego kiedy to juz wysyłałam do US
    Spróbuj tym programem który podlinkowałam, jest bardzo intuicyjny
  5.  permalink
    Dziękuję, sciągnęłam, wypełniłam pit 37 i pit 0, mam nadzieje, że wszystko dobrze, a jak się wysyła ten pit?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 16th 2019
     permalink
    tam u góry będziesz miała Plik,Dokumenty na pasku i na końcu ikonkę drukarki i obok hmmm kopertki (podświetlając pokazuje się wysyłanie zeznań podatkowych
    musisz mieć tylko pod ręką zeszłoroczny PIT żeby Cię mogli zweryfikować; trwa to dosłownie minutkę jak dostajesz EPO
  6.  permalink
    Ok, dziekuje.

    Zbilam termometr rteciowy i zbierajac nie zauwazylam rteci, ogladajac termometr widzialam ze w srodku pokazuje sie jakby byla rtec. Teraz bede sie stresowac, czy nam nie zaszkodzi:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 16th 2019
     permalink
    Nie zaszkodzi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 17th 2019
     permalink
    Z tego co pamiętam, to pit 0 w e-Deklaracjach generuje się na końcu :) I dopiero po uzupełnieniu zaciąga do pit 37.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  7.  permalink
    Nie mam pojecia, e deklaracje mi nie dzialaly, w rzadowym nie ma tego pit 0 (chyba ze ja jakas gapa)

    Jeszcze sobie przegladnelam tego pita, to normalne ze program zmienil kwote ubezpieczenia zdrowotnego?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 17th 2019
     permalink
    A powiedzcie mi, bo mąż teraz w picie ma koszty uzyskania przychodu "z jednego stosunku pracy, podwyższone w związku..." czy to coś zmienia w kwestii zwrotu podatku w porównaniu do tego który nie jest podwyższony? Nie mogę tego też nigdzie w programie zaznaczyć i nie wiem czy to ma znaczenie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Zrobiłam PITa w sobotę przez portal podatkowy - 3 minuty i po sprawie. Nic się nie wieszało.
    °Agata°: A powiedzcie mi, bo mąż teraz w picie ma koszty uzyskania przychodu "z jednego stosunku pracy, podwyższone w związku..." czy to coś zmienia w kwestii zwrotu podatku

    Ja się zbytnio nie znam, ale mój mąż od lat ma koszty uzyskania przychodu podwyższone z 1335 zł na 1668,72 zł z tytułu pracy poza miejscem zamieszkania (w sensie dojazdy). I nigdy nie miało to wpływu na zwrot podatku. Gdy rozliczam jego PITa beze mnie i dzieci, to wychodzi mu PIT-37 na 0.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.