Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Fiołki, a na czym to polega? Sama będziesz robić? Moja twarz jest wysypana podczas owulacji :(((
    --
    •  
      CommentAuthorFiołki
    • CommentTimeJan 6th 2013 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Fiołki, a na czym to polega? Sama będziesz robić? Moja twarz jest wysypana podczas owulacji :(((


    tak, sama :) chcę wypróbować mieszankę oleju rycynowego, orzechowego i morelowego, na efekty trzeba jednak podobno poczekać kilka tygodni a nawet miesięcy, potrzeba wytrwałości :)


    tutaj możesz poczytać więcej o OCM
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Moja dermatolog też zakazała mi mycia buzi wodą... 3 miesiące dałam radę na płynie micelarnym ale efektów nie widziałam i poza tym czułam się ciągle jakaś taka brudna :( Obecnie myję zwykłą kranówą a do tego mydło w płynie... poza tym używam dermo kremów a sporadycznie może raz w miesiącu kremu ADVANTAN bo mam przeokropne swędzenie miejsc dotkniętych atopowym zapaleniem :(
    Moja skóra ogólnie jest lekko zaczerwieniona. Nie ma jednorodnego koloru ... podkłady, pudry wszystko dobierane na zasadzie prób i błędów... ehhh
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    u mnie tez ciągle, od lat problemy z pryszczami... nie leczyłam nigdy lekami, próbowałam wiele kosmetyków. Mialam wrażenie że np. te drozsze typu normaderm, effalcar, po niedługim czasie tylko pogarszały stan cery:/ W obu ciążach tez kiepsko - ani ciąża z DZIEWCZYNKĄ, ani teraz z CHŁOPCEM nie miałam wplywu na zmianę na lepsze. Zastanowiła mnie ta nietolerancja pokarmów... Któraś z was wie więcej coś o takich testach? CIekawie brzmi. Może coś ewidentnie mi nie słuzy a nie mam o tym pojęcia...?hmmm...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ja mam cere alergiczna, poprawila sie odkad nie jem mleka i cukru, i uzywam plynow micelarnych
    kiedys tylko fizjogel, a teraz plyny mic AA ( tylko bez rumianku, bo na niego mam uczulenie)

    do tej pory chodzilam co 1,5 na piling kawitacyjny, teraz w ciazy nie moge
    jakie macie doswiadczenia z zabiegow kosmetycznych w ciazy? Popytam moja kosmetyczke, ale ciekawa
    tez jestem Waszych doswiadczen.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Przeczytałam wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi, więc może aktualnie któraś z Was ma doświadczenie w tej kwestii:

    Polećcie coś naprawdę działającego na łupież dla matki karmiącej!
    Nigdy w życiu nie miałam łupieżu, więc nawet nie wiem czym to sie "je" a to co teraz dzieje sie na mojej głowie do istny armagedon! Nie dość, ze poporodowo wypadają mi andal włosy NA POTĘGĘ to jeszcze mam taki łupiez, że płatami odchodzi :shamed:

    HELP
    --
  1.  permalink
    Ul_cia: Polećcie coś naprawdę działającego na łupież dla matki karmiącej!Nigdy w życiu nie miałam łupieżu, więc nawet nie wiem czym to sie "je" a to co teraz dzieje sie na mojej głowie do istny armagedon! Nie dość, ze poporodowo wypadają mi andal włosy NA POTĘGĘ to jeszcze mam taki łupiez, że płatami odchodzi


    Nie mam problemu z wlosami,ale z cera.
    Co do wlosow moze jakas dobra odzywka lub maseczka? i szampon typu nizoral? Lykasz jakies witaminy?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Łykam witaminy i spirulinę.
    Kurcze, może ten Nizoral spróbuję.
    --
  2.  permalink
    Próbuj Ul_cia, może na Ciebie zadziała. Ja też się ostatnio łupieżu nabawiłam i nawet nizoral nie pomógł. Następna na tapecie będzie ziaja med przeciwłupieżowa, słyszałam dobre opinie.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ulcia a może cytryna?:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ulacia ja używam nizoralu i polecam,dostałam takiego łupieżu że szok,stosuję co 3 dni i mi pomógł,oczywiście najpierw kupiłam ten haden szołder,czy jakoś tak i dostałam po nim mega łupieżu,dlatego kupiłam nizoral,mój mąż ma problemy z łupieżem ma łojotokową skórę i on myje głowę selsenblue i jest bardzo dobrze,wiem że cytryna np u mnie podrażniła gorzej skórę
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    sucharek83: mój mąż ma problemy z łupieżem ma łojotokową skórę i on myje głowę selsenblue i jest bardzo dobrze
    Właśnie to samo chciałam polecić. Tylko chyba nazywa się selsunblue :wink:
    Są do różnego rodzaju skóry głowy.
    Natomiast może oprócz tego brakuje Ci witamin, albo zaczęłaś używać nowego szamponu?
    A jakbyś chciała coś bardziej naturalnego, to polecam skrzyp. Zaparz torebkę, połowę wypić, a drugą wylej na włosy po umyciu :smile: (może być używany podczas karmienia)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    chyba tak się właśnie nazywa nie chciało mi się lecieć do łazienki aby sprawdzić,u mnie pojawił się też problem bo mamy straszną wodę bo jak ja to mówię jest twarda,mocno zachlorowana
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Męża do apteki wysłałam i kupił Selsun Blue:cool: dzisiaj pierwszy raz użyty - będę zeznawała Wam czy zadziała!
    a patent z cytryną i skrzypem zapisałam!
    --
    • CommentAuthorKamiiiii
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    dziewczyny pomóżcie! parę dni temu wyskoczyła mi taka okropna opryszczka na brodzie, takie jakby mnóstwo małych wągrów skupionych w jednym miejscu, strasznie boli i jest zaognione. Już jestem umówiona do dermatologa, ale chciałam się poradzić, czy któraś z Was miała kiedyś coś takiego i jak długo to się utrzymywało? Martwię się, że doprawiłam sobie to, smarując benzacne, bo kiedy dojrzewało, myślałam, że to pryszcz...
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 15th 2014
     permalink
    Miałam trądzik jako nastolatka i nie wiem, na ile to kwestia wyrośnięcia, a na ile sposobu pielęgnacji cery, ale w pewnym momencie mi minął - w każdym razie jeśli o pielęgnację chodzi, to moim zdaniem podstawą jest mycie twarzy min. 2 razy dziennie (rano i wieczorem) specjalnym żelem do twarzy (takim np. Nivea, Garnier itp.), raz na jakiś czas peelingowanie, a na noc wklepywanie kremu. No i trzeba pamiętać, żeby zawsze zmywać makijaż. :wink:

    No i raz na jakiś czas warto pójść na zabieg oczyszczania, to dużo daje.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Heh, moja córka, nastolatka ma okropny trądzik. Wybieramy się do dermatologa, ale zastanawiam się, czy jakoś nie dało by się samemu tego zwalczyć. Wszystkie maseczki siarkowe, toniki nie działają. Ma obsypane głównie czoło. Kupiłam jej visaxinum, chociaż nie liczę na jakiś specjalny sukces.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Tutaj zdecydowanie dermatolog może pomóc. Trądzik młodzieńczy to, jakby nie było, choroba skóry, więc jeśli sam nie przechodzi, to trzeba go wyleczyć.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 9th 2014
     permalink
    Jaca a córka je dużo słodyczy albo nabiału? Bo to nieźle nasila takie zmiany :/
    --
    •  
      CommentAuthorKala93
    • CommentTimeJul 10th 2014
     permalink
    Witajcie, ja od podstawówki się męczyłam z trądzikiem, a najbardziej miałam wysyp na czole, myłam tymi wszystkimi żelami do cery trądzikowej i dupa, nic nie pomagało. Wyrzuciłam to wszystko i kupiłam sobie mydło z morza martwego z rossmana(koszt ok 10zł), maść cynkową z apteki (koszt ok 2zł) i tylko te dwie rzeczy stosuje, żadnych żeli czy czegoś innego. I wyleczyła się cera, a jak jeszcze zaczełam pić "glutka" z siemienia lnianego i łykać wiesiołek to już tymbardziej ;) Mam cere jak laleczka teraz. ;] Wszystkim wam polecam, bo moge jeśc co chce (fastfoody, słodycze) pić co chce (pepsi) a cera wygląda wspaniale.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 10th 2014
     permalink
    luhru: bo moge jeśc co chce (fastfoody, słodycze) pić co chce (pepsi) a cera wygląda wspaniale.
    a po co jeść takie syfy?
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 10th 2014 zmieniony
     permalink
    E tam, od razu syfy, wszystko jest dla ludzi. :bigsmile: Byle z umiarem.
    Luhru, to ciekawe, co piszesz.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Nie, córa je bardzo mało nabiału, słodycze sporadycznie (chyba, że sama coś kupuje, ale nie sądzę). Fastfoodów unikamy, nawet na obiady w szkole nie chodziła, tylko jej gotowałam zdrowe jedzonko.
    Maść cynkowa chyba wysusza bardzo. Z tego, co czytałam, cerę trądzikową i tłustą powinno się wręcz natłuszczać, a nie wysuszać, bo inaczej się podrażnia i jeszcze więcej sebum produkuje. Na szczęście Młoda jest jeszcze w tym wieku, że nie robi makijażu, żadnych podkładów, pudrów i innych zatykaczy porów. Skóra wygląda brzydko, ale oddycha.
    Poszukam jakiegoś dobrego dermatologa, mam nadzieję, że zapisze jej jakieś zewnętrzne smarowidła, bo na hormony się nie zgodzę.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    jaca_randa, skóra powinna być nawilżana ale natłuszczana to nie. Chodzi o to, żeby się nie wysuszała. Może być natłuszczana ale tylko wtedy kiedy stosuje się jakieś silnie działające maści na trądzik (na receptę). Najlepiej wybrać się do dermatologa. Na pewno zacznie od maści, leki doustne dopiero jak maści nie zadziałają.
    Kosmetyki to tylko pomocniczo. I oby po burzy hormonalnej przeszło :)
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Czasem potrzebne są leki doustne, ale właśnie nie hormony. Z tego co wiem są bardzo silne i kuracja jest uciążliwa, ale bardzo skuteczna. Isia ma rację, nawilżenie tak, a natłuszczenie może tylko pogorszyć sprawę, skoro skóra jest tłusta z natury.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJul 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Jako że u mnie rodzinie ja i mój brat jesteśmy obdarzeni trudną cerą siostra kupiła nam po mydełku ostatnio w jakiejś mydlarni...i po wielu latach stosowania różnych kosmetyków to mydełko zajmuje pierwsze miejsce póki co :bigsmile:

    Mydło na trądzik
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJul 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja polecam to mydło
    i serię z ziaja z liśćmi manuka
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was używa szczoteczki do twarzy? Możecie coś polecić? Klasyczna czy soniczna? Nie jestem w temacie a słyszałam że potrafi zdziałać cuda...
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 23rd 2018
     permalink
    Dobra, pytanie za 100 pkt...

    co sądzicie i czy robiłyscie (lub ktoś w waszym otoczeniu robił) zabieg laserem frakcyjnym CO2. Chodzi mi o twarz :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorrozmal
    • CommentTimeFeb 18th 2022
     permalink
    Hej,
    Moglibyście polecić mi produkty które najlepiej Wam się sprawdzają przy dwuetapowym oczyszczaniu twarzy ? Czytam i czytam i nie mogę się zdecydować na nic konkretnego.
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeFeb 19th 2024 zmieniony
     permalink
    Zależy jaka jest przyczyna, mi kosmetolog powiedziała że mam suplementowac omegę 3 ale nie jakies badziewie tylko medyczną a dokładnie to bio marine medical. Nie wypowiem się na temat efektów bo nie jestem sumienna w suplementacji ale generalnie warto spróbować omega 3 jest bardzo ważna w naszym organizmie i m.in wpływa na stan skóry.

    Warto jest też wprowadzić odpowiednią pielęgnację:
    https://sklep.kosmoprof.pl/

    Profesjonalne kosmetyki znajdziesz tutaj.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.