Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Lapa, gdzie znalazłaś definicję? W wiki? Bo ja szukałam w słowniku języka polskiego i nie znalazło :(
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    W s.wyrazów obcych też nie ma tzn w takim online. Nie mam niestety u siebie wersji papierowej.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Czytałam prace na ten temat jeszcze na studiach (kończyłam w 2001r.)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Hmmm ja nie pamiętam kiedy kończyłam, ale chyba lata zbliżone.
    Za to dokopałam się do Kopalińskiego (online również) i też nie znalazło.
    edit: Ile masz lat Agael :) -> sorry, ale nie chce mi się liczyc kiedy się broniłam... wydaje mi się, ze w 2002, ale nic takiego nie słyszałam.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    34 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    ta definicja niestety tylko z wikipedii, ale poszperam trochę i jak coś znajdę to dam znać
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Dzięki w chrome mi się nie chce otworzyc, ale popracuję nad tym. W każdym razie jeśli pojęcie powstało nawet 10 lat temu to jednak jest nowe ;-). Na moich studiach nikt o tym nawet nie piskał - no może na lektoracie jako ciekawostka, ale nie miały te czułe słówka fachowej nazwy. A szkoda :). Może bym się nawet szarpnęła, żeby pracę n/t napisac ;-).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Agael to by się zgadzało, bo ja tyle samo, ale pół roku poślizgu miałam w pisaniu pracy, więc dobrze zapamiętałam 2002 :)) uuuuf.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    U mnie też się o tym w zasadzie nie mówiło, ale, ponieważ szłam raczej torem językoznawstwa na studiach, to trochę mi się tam obiło o uszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Ja też szłam tym torem :) i nie obiło się.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Gdzie kończyłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Chyba, że jesteś po polonistyce , a hasło jest tylko z polskim związane.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    A ja znalazłam coś z 2000 roku :wink:

    Melewska, Maria, Jacek Perlin. 2000. Afektonimy w polskim, francuskim, hiszpańskim i niderlandzkim. Analiza morfologiczna i semantyczna, w: Język kultura, nr 2229, tom 14: Uniwersytet Wrocławski, dostępny w: www.lingwistyka.uni.wroc.pl
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    AAA to już może Ci odpiszę w szepcie :).
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Ok :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Lapa -> dzięki :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    No nic, spadam spać :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Ja też. Miałam juz dawno temu.Dobrej nocy!
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Od kiedy fasola ma ręce i nogi?? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Hussy: Od kiedy fasola ma ręce i nogi??

    szczerze mowiac, to wytykanie za kazdym razem, ze "fasola to nie dziecko" staje sie dosc nudne... :neutral:
    niech sie dziewczyna cieszy swoja fasolka, cokolwiek to dla niej oznacza...
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Właśnie, niech każda nazywa swoje dziecko jak chce
    -- [url
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aguncia: szczerze mowiac, to wytykanie za kazdym razem, ze "fasola to nie dziecko" staje sie dosc nudne... :neutral:

    Aga, uprzedziłaś mnie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    aguncia: szczerze mowiac, to wytykanie za kazdym razem, ze "fasola to nie dziecko" staje sie dosc nudne.


    Dla mnie za to nudne staje się nazywanie dziecka fasolą.. I to jeszcze fasola mutant z rękami i nogami..

    Poza tym nie zabraniam Jej się cieszyć,bo wiem jakie to cudowne uczucie. Swoje zdanie na ten temat wyrażałam milion razy,a więc dla mnie koniec tematu :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Hussy: Dla mnie za to nudne staje się nazywanie dziecka fasolą.. I to jeszcze fasola mutant z rękami i nogami..

    slyszalysmy ta opinie milion razy... zawsze beda tu dziewczyny, ktore nazwa dziecko fasolka, groszkiem, pimpusiem i co tam jeszcze kto sobie wymysli.
    i wciaz te same osoby podkreslaja, ze "dziecko to nie fasolka/groszek/pimpus"...
    powiedzialabym po prostu, zeby dac sobie na luz, bo ten temat wraca jak bumerang nic nowego na forum nie wnoszac. that's all.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Fasolka czy dziecko jest osobny wątek na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja się powtórzę, bo poprzednim razem nie uzyskałam w sumie odpowiedzi...
    Dlaczego nie burzycie się, gdy któraś pisze "eMek" zamiast najzwyczajniej w świecie Mąż?
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aguncia: powiedzialabym po prostu, zeby dac sobie na luz


    Ja tam jestem wyluzowana cały czas :cool: :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    agael77: Dlaczego nie burzycie się, gdy któraś pisze "eMek" zamiast najzwyczajniej w świecie Mąż?

    a co z czesto uzywanym na tym forum zwrotem "wypakowac sie"? (zamiast najzwyczajniej w swiecie "urodzic")...?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    I dlaczego "DZIEĆ" zamiast dziecka tak nie razi??
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aguncia: a co z czesto uzywanym na tym forum zwrotem "wypakowac sie"? (zamiast najzwyczajniej w swiecie "urodzic")...?

    No i tak można teraz mnożyć do za przeproszeniem usranej śmierci....
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aguncia: a co z czesto uzywanym na tym forum zwrotem "wypakowac sie"?


    "Rozpakować" jeśli już :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Hussy: "Rozpakować" jeśli już

    szczegol nie zmieniajacy znaczenia wyrazu.
    myszerej: "No i tak można teraz mnożyć do za przeproszeniem usranej śmierci....

    wlasnie! a wszyscy czepiaja sie ciagle tylko fasolki.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    W koło Macieju.... Można już zakończyć dyskusję na ten temat? :bigsmile: Czy jeszcze padnie tysiąc pytań dlaczego eMek a nie mąż, czemu rozpakować ,a nie urodzić , i czemu nazywanie ludzkiej istoty fasolą to czepianie... Ja pisałam co o tym uważam,razi mnie to i basta swojego zdania nie zmienię,a jeśli komuś przeszkadza wyrażanie opinii to niech nie czyta,albo nie komentuję. Dziękuję,koniec z mojej strony :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Szkoda, że temat zamknięty bez udzielenia merytorycznych odpowiedzi- bo będzie wracał i sytuacja znów będzie się powtarzała:neutral:
    --
  1.  permalink
    Ale to podobnie co do rozpakowywania się - ludzka istota rodzi dziecko, a nie rozpakowuje się. Rozpakować można prezent, generalnie jakiś przedmiot... I teraz na pewno się nie mądrze czy coś, tym bardziej, że sama na początku użyłam stwierdzenia fasolka i zostałam za to z besztana na dzień dobry. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    No tak,ale to są jak dla mnie DWIE RÓŻNE RZECZY. Kasia, wiadomo że ładniej brzmi urodziłam niż rozpakowałam się.. bo jakby mi ktoś tak powiedział to też bym nie wiedziała czy dana osoba wróciła z wakacji i się rozpakowała czy co :wink: Tak samo z eMkiem. Mąż brzmi o wiele lepie no i tak samo jest z fasolą. Dziecko - a nie fasola ,brzmi dużo LEPIEJ. Bo jak można na ludzką istotę mówić fasola? A może banan ? Bo też ma taki kształt.. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    ale już odbiegając od sedna sprawy w sensie co kogo drażni...

    jak ja zobaczyłam nasze dziecko po raz pierwszy [7t3d] to nie przypominało ono dziecka, wiadomo
    ale ZUPEŁNIE też do tej słynnej "fasoli" podobne nie było :smile:
    i zawsze się właśnie dziwię gdzie te dziewczyny tam widzą fasolę jak wg mnie zarodek zupełnie do niej niepodobny....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    he he he - moje do fasoli było podobne, bo plecami obrócone, ale bym nie wpadła, żeby je nazywać fasolką :devil:
    dziecko, płód, ciąża - ale nie fasola :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Ja tam nic nie zaczęłam.Po to jest forum,żeby dyskutować i wyrażać swoje opinie ..Może się mylę :wink: ??? Ja nikomu nie kazałam ciągnąć tego tematu,ale widzę że nadal jest głupio zaczepiany :wink:
    --
  2.  permalink
    No nie, co Ty, można dyskutować, ale jak chcą, to niech mówią "fasolki", eMy i inne.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    HarleyQuinn: ale jak chcą, to niech mówią "fasolki", eMy i inne.


    Ale.. czy ja komuś zabraniam? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    To ja napisze tak:
    Niektóre słowa pod wpływem emocji zmieniają swoje znaczenie. Dla przykładu - w powiedzeniu "Mordo Ty moja" słowo "morda" nie jest traktowane słownikowo jako grubiańskie określenie twarzy czy pysk zwierzęcia, lecz jako pieszczotliwe określenie kogoś, kogo raczej lubimy.
    Podobnie jest z fasolą.
    Tyle ode mnie w tym temacie.
    Spadam na spacer z moim Dzieckiem ("Dzieciem?), żeby zdążyć później z obiadem, bo Mąż ("eMek?") wróci z pracy i pewnie będzie bardzo głodny
    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Hussy: a pisałam co o tym uważam,razi mnie to i basta swojego zdania nie zmienię,a jeśli komuś przeszkadza wyrażanie opinii to niech nie czyta,albo nie komentuję.

    Hussy: Po to jest forum,żeby dyskutować i wyrażać swoje opinie ..Może się mylę ???

    oto zestawienie twoich dwoch opinii, wyrazonych w przeciagu niecalej godziny, a jakze ze soba sprzecznych...
    czyli ty mozesz wyrazac swoja opinie, ze cos cie drazni a inni nie powinni tego robic tylko dlatego, ze sie z toba nie zgadzaja? hmmm...
    Hussy: Ja nikomu nie kazałam ciągnąć tego tematu,ale widzę że nadal jest głupio zaczepiany

    hussy, wywloklas temat to licz sie z tym, ze twoja opinia nie pozostanie bez odzewu.
    --
  3.  permalink
    Hussy, nie zabraniasz, ale dziewczyna cieszy się z usg, dzieli się swoją radością, a Ty ją słownie "łupiesz" w głowę... Wtedy taki komentarz po prostu jest zbędny.
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    aguncia: oto zestawienie twoich dwoch opinii, wyrazonych w przeciagu niecalej godziny, a jakze ze soba sprzecznych...


    To gratulację skoro widzisz tu dwie sprzeczności. Może coś nie tak z czytaniem ? :wink: Nikt Ci nie kazał odpisywać na moją odpowiedz/wypowiedz co do fasoli. A ja owszem lubię dyskutować i lubię słuchać opinii ludzi,bo ciekawi mnie czemu mają odmienne zdanie niż np. ja. I żadnego tematu nie wywlokłam. Napisałam coś w stylu " co uważacie na temat nazywania dziecka fasolą ? czas start ,każdy pisze co uważa " Daj spokój... Sama chciałaś kontynuować więc teraz nie miej pretensji. I nadal jesteś jedyną najbardziej zainteresowaną tematem widzę :wink:
    Nudne to się już robi:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Hussy: I nadal jesteś jedyną najbardziej zainteresowaną tematem widzę

    Nieprawda :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 20th 2011
     permalink
    Hussy: To gratulację skoro widzisz tu dwie sprzeczności. Może coś nie tak z czytaniem ?

    ok, zmeczylas mnie hussy, tym bardziej ze twoje argumentacje sa do bani.

    Hussy: Napisałam coś w stylu " co uważacie na temat nazywania dziecka fasolą ?

    nie wydaje mi sie. masz problem z interpretacja samej siebie.
    koniec tematu.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Hussy: a jeśli komuś przeszkadza wyrażanie opinii to niech nie czyta,albo nie komentuję.

    Hussy: Po to jest forum,żeby dyskutować i wyrażać swoje opinie

    ja tu też widzę sprzeczność, bez urazy Hussy
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 20th 2011 zmieniony
     permalink
    E tam, nikogo nie obraziłam,ani nie "łupnęłam" . Powiedziałam jak uważam i tyle. Nie wszyscy muszą się z tym zgadzać. Jednym to nie przeszkadza,innym bardzo no i nad czym tu dalej dyskutować? Mamy się przekonywać co do swoich racji ? Dlatego zaproponowałam zakończenie dyskusji. Ale jak ktoś nie ma umiaru i nie wie kiedy zakończyć.. To co ja mogę poradzić? :wink:
    --
    Nie zrozumiecie mnie i tyle.Nieważne :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.