Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    kachaw interesujące....jak to robisz ???
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Aga 19782 wiesz co na stronce www.zrobsobiekrem.pl są produkty i receptury można zrobić tam wszystkie kosmetyki ja akurat robiłam takie masełko
    tu receptura
    Mus do ciała wyśmienicie sprawdza się w pielęgnacji suchych dłoni, stóp, nóg, ust, skórek od paznokci, rozstępów lub innych części ciała potrzebujących czułości. Mus do ciała głęboko nawilża, odżywia, ujędrnia skórę, sprawiając, że ciało staje się miękkie i gładkie. Mus jest doskonałym wyborem do pielęgnacji skóry bardzo suchej lub pielęgnacji skóry normalnej narażonej na wysuszenie (okres zimy, długie i częste przebywanie w klimatyzowanym  pomieszczeniu).

    Składniki 
    Wosk pszczeli 1 g/ 10 płatków
    Nierafinowane masło kakaowe 19 g /21 ml (2 ½ łyżki)
    Nierafinowane masło karite 40 g /44 ml (5 płaskich łyżek)
    Olej kokosowy 20 g /22 ml (2 ½ łyżki)
    Olej jojoba 14 g /16 ml
    Olej ze słodkich migdałów 5 g /5,5 ml
    Witamina E 1 g /1 ml
    opcjonalnie olejek eteryczny
    Sposób przygotowania:
    1.Przygotuj łaźnię wodną. Może to być patelnia lub garnek z gorącą lub gotującą się wodą w której zanurzona została 250 ml zlewka skalowana.
    2.Dodaj wosk pszczeli do naczynia w łaźni wodnej. Wosk posiada najwyższą temperaturę topnienia musi więc być rozpuszczony pierwszy.
    3.Gdy wosk rozpuści się dodaj masło kakaowe. Dodane składniki muszą się rozpuścić. Następnie dodaj masło karite i pomieszaj aż stanie się miekkie.
    4.Wyciągnij naczynie z łaźni wodnej. Dodaj oleje roślinne oraz witaminę E i wymieszaj.
    5.Używając miksera z końcówką do ubijania (taka jak do bicia śmietany lub białka) ubijaj składniki do momentu aż się połączą.
    6.Po wymieszaniu składników na zmianę: ubijaj miksturę 2-3 minuty, następnie wkładaj do lodówk lub zamrażalki na 3-4 minuty. Po pewnym czasie masełko zacznie nabierać konsystencji  ubitej śmietany. Zamiast wkładać do lodówki można również wkładać naczynie z miksturą do większej miski z zimną wodą i kostkami lodu.
    7.Jeśli chcesz dodać olejki eteryczne (15-30 kropli) upewnij się, że mus wystygł do temperatury 25°C. Po dodaniu olejku mus wymieszaj.
    8.Opcjonalnie można dodać skrobię roślinną (np. kukuridzianą, 5 - 20 g), aby mus nie pozostawiał tłustej powłoki. Lekko posyp nią miksturę podczas ubijania. Ubijaj, aż zostanie całkowicie wymieszana i wchłonięta.
    9.Przelej/przełóż mus do ciała do przygotowanego wcześniej naczynia, np.125 ml plastikowy słoik kosmetyczny.
    10.Po 24 godz. mus zastygnie.  Będzie się łatwo topił pod wpływem temperatury ciała.

    Przechowywanie:  Mus należy przechowywać z dala od bezpośredniego światła, grzejników, w samochodzie podczas ciepłych i słonecznych dni (najlepiej poniżej 30 stopni C) aby się nie roztopił.  Mus ma okres trwałości 6 - 8 miesięcy.  Jest bezwodny i nie potrzebuje konserwantów.

    mam nadzieję że którejś się ten przepis spodoba ja na koniec dodaję jeszcze kilkanaście kropli olejku eterycznego zapach zależy od upodobań

    Treść doklejona: 01.01.13 12:00
    ps mimo iż robię to na własny użytek to wszystko robię w rękawiczkach jednorazowych a pojemniczki na krem i łyżeczki i naczynia najpierw wyparzam aby były jak najbardziej sterylne
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    Super.Czysta postać kosmetyku:smile:
    Żadnej chemii.
    Muszę się tym zainteresować.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2013 zmieniony
     permalink
    na forum jest nawet watek KOSMETYKI ROBIONE W DOMU

    Kacha wrzuc moze jeszcze i tam swoj przepis to bedzie w jednym miejscu fajnie wszystko zebrane
    •  
      CommentAuthorKaja
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    Ja przywiozłam pożyczoną maszynę do szycia i w tym roku biorę się za naukę szycia :) ciekawe, jak mi pójdzie :)
    I zapraszam:
    kajapisze.pl bajki dla dzieci
    -- http://kajapisze.pl
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    MrsHyde wrzuciłam już przepis
    staram się używać jak najmniej chemii w kosmetykach np zamiast toniku używam hydrolatu czyli naturalnego wyciągu z jakiejś rośliny ja mam np hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej, działa super,można hydrolat dobrać odpowiednio do skóry i jej potrzeb, teraz kupię sobie hydrolat z róży, zobaczymy jak zadziała
    dobrym pomysłem jest np używanie czystych olei do twarzy ja np na noc używam oleju arganowego z kwasem hialuronowym
    nie mogę używać samego oleju bo mam twarz mieszaną i jest dla mnie za tłusty, ale na noc kładę sobie na dłoń dwie krople oleju arganowego na to kroplę kwasu hialuronowego mieszam palcem i nakładam na twarz, dla mnie nie ma nic lepszego od razu skóra robi się delikatna i napięta
    na dzień dla mnie pod makijażem trochę za tłuste, ale myślę, że nawet wtedy może się sprawdzić jeśli damy jeszcze mniej oleju a więcej kwasu hial.
    wypróbujcie polecam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    idzie wielkanoc wiec w wolnym czasie sie wyciszam robiac cekinowe jajca - 2 jeszcze musze dokonczyc
    gfde

    dzisiaj dorobilam te z czerwonym i fioletem, reszta z zeszlego roku
    das
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    A ja w wolnym czasie zrobiłam obrazek dla mojego bratanka
    -- ;
  1.  permalink
    A ja wczoraj zrobiłam Zuzie :wink:
    darmowy hosting obrazków
    -- 13.04.2013[*].... Aniołku Mój :-*
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    ale piękna lalka, zazdroszczę talentu:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    kachaw Dziękuję :bigsmile:

    Treść doklejona: 21.03.13 17:10
    To znowu ja :wink:
    Właśnie skończyłam robić komplecik :bigsmile:
    darmowy hosting obrazków
    -- 13.04.2013[*].... Aniołku Mój :-*
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Zdecydowałam się podzielić swoim hmm... hobby :wink:
    W wolnym czasie, którego ostatnio nie mam za wiele :devil: zajmuję się pisaniem powieści, chyba można powiedzieć że fantasy :wink:
    Robię to dla siebie, do szuflady, no może kiedyś dam moim dzieciom :wink:
    Mam 11 rozdziałów :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Winnica super :D
    TO życzę wytrwałości :)

    Truskavcia ja już Cię chwaliłam u Ciebie :D

    Hyde fajne jajca :) Ja swoimi się pochwalę jakoś niedługo.

    No to takie pokażę. To moje początki z Decu więc na pewno sporo im brakuje.



    Treść doklejona: 30.03.13 09:50
    A dziś takie namalowałam, niesforne trochę ale co tam..

    --
  3.  permalink
    dziewczyny, czy jest na 28 dni ktoś, kto maluje obrazy olejne?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    szczypta_chilli: dziewczyny, czy jest na 28 dni ktoś, kto maluje obrazy olejne?
    --
    Adaja78 - znajdź ją i zapytaj. Powołaj się na moje polecenie ;)
    --
  4.  permalink
    Karko, dziękuję :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    ew3ame też widziałam, że maluje i chyba sprzedawała obrazy.

    Ja maziałam, ale dla siebie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    A ja się pochwalę swoją inną twórczością :)
    FGD
    bggh
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    BOMBA!

    Może powinien powstać osobny wątek z rękodziełem :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Kiedys juz dodawalam tutaj swoje prace i nikt nie mial mi tego za zle:)
    Nie mam igiel do maszyny, wiec szyje teraz recznie :)
    --
    • CommentAuthorkajkosz
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Czytam, oglądam i wspominam, bo kiedyś udawało mi się wyszywać obrazy na płótnie. Chyba do tego powrócę. Znowu nabrałam ochoty i mam pełną głowę pomysłów. Tylko teraz czasu mam trochę mniej i to mnie zniechęca. Nie chcę zaczynać czegoś, co skończę dopiero za kilka miesięcy. Muszę się zastanowić. Może spróbuję czegoś innego?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Witajcie,
    Potrzebuję pomocy, zamówiłam album scrapbooking na prezent muszę mieć go do piątku a niestety przez brak odpowiedzi od projektanki na pewnym portalu sprzedażowym zostałam bez albumu na lodzie....
    Czy któraś z Was jest w stanie na pilnie coś takiego dla mnie wykonać?
    Album 25x25, miejsce na 20 zdjęć, karty dekorowane
    Czas: na piątek
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.