Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Akirka- nie mierzylam teraz Maksia, ale 2 mce temu mial 82 cm.
    Mangus- nie moge cos sie zebrac do zakupu, a juz bylo conajmniej kilka momentow, gdzie z chcecia bym uzyla nosidla. Ale ta tula mi sie podoba, ale ta toddler, to chyba za droga jak dla mnie. W sumie to ńie wiem czy dobrze spojrzalam, bo jak wpisalam toddler to wyskoczyly mi ceny ponad 800 zl i info, ze to nosidlo hustowe, a jak tylko nosidlo tula wpisalam, to wyspkoczyly mi takie po 420 zl. Sa jakies jeszcze inne rodzaje tuch tuli?

    Treść doklejona: 19.08.14 21:02
    Juz wszystko wiem. I w ogole na jakas kosmiczna strone weszlam z tymi cenami toddler.
    Zdecydowalam sie na tule toddler, tylko poradzdie mi z jakiej strony zamawialyscie. Czy przez allegro, czy z jakiegos sklepu? Bo na gomama.pl kosztuje (ta co mnie interesuje) 450 zl i przesylka gratis. Ja ta normalna chce, nie haftowana.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    No właśnie miałam pisać, że toddler jest po 450zł, to standardowa cena, także myślę, że spokojnie możesz zamawiać :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Może Cię zmyliło bo nazwa toddler jest i dla nosidła i dla nosidła chustowego. Ale to pierwsze jest właśnie za 450-490zł
    Tu masz linka do sklepu gdzie ja sobie obczajałam te nosidła -> LINK.
    Ja myślę, że te chustowe są lepsze jak chcesz stosować od maleństwa (bo tam się stosuje wkładkę dla niemowlaka) a mamy marsupi, to chyba wystarczy kupić to nosidło toddler.

    Łoooo to Maksiu wysoki! :D Milka też nie malutka, mi dobija właśnie 78/79cm, jest na 75 centylu.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Przy tuli chustowej trzeba liczyć cenę chusty i nosidla, stąd cena:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Manga a pytałam u Dżasti ale pewnie nie przeczytałaś jeszcze :D
    A Milka to rzeczywiście taka duza, że od razu Toddler?
    Adaś ma jeszcze dużo, dużo miejsca w standardzie, a ma jakieś 76cm i 9kg.
    Co by się też Milka nie utopiła w Toddlerze. Widzę,że czesto mamy nawet 2latków noszą w standardzie. Zawsze można do niego dokupić takie pasy i posłuży długo długo :P)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Milka ważyła 10,5kg 2 tyg. temu i mierzyła jakieś 78/79cm.
    Myślisz, że może być za mała?
    W sumie to patrząc przyszłościowo, standard byłby lepszy bo zapewniałby ciągłość pomiędzy marsupi a nosidłem tuli dla młodszego maleństwa. No pokminię jeszcze, dzięki wielkie. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    No ja mam póki co jakby na maxa pozaciągane paski więc jest co popuszczać, a wcale nie wielkie te różnice między Adasiem a Milką :)
    Może poszukaj gdzieś w sklepie? Albo na facebooku jest grupa Nosimy w TULA i spytać, czy ktoś z okolic nie ma i nie udostępni do przymiarki. Bo jednak szkoda kasę wywalić a by było za duże. Sam producent podaje że Toddler od 12 kg ale mamy na grupie piszą, ze ich dzieci tyle ważył a w Toddlerze się topiły...
    No dokładnie standard byś wykorzystała po Marsupi na spokojnie przy druugim Maluszku :)
    Nie wiem skąd jesteś ale jeśli Olsztyn, to spokojnie mogę udostępnić do przymiarek :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Dzięki Asia, jestem ze śląska, może jutro podjadę z Małą gdzieś do sklepu stacjonarnego i poprzymierzam bo faktycznie można się naciąć.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Ja to obaw nie mam, Maks wazy 13 kg i jest wysoki chlopak, takze tylko toddler.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Manga przymierz koniecznie, jestem więcej niż pewna że toddler będzie teraz za duży na Milunię.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    W sumie to nie mam co przymierzać, decyzja podjęta. :wink: Kupuję standard bo tak jak pisałam, będzie zachowana ciągłość między Marsupi a Tulą dzięki temu, a jak bym zafundowała sobie Toddler to byłaby dziura przez jakiś czas i musiałabym pewnie znowu szukać i kombinować.

    Dzięki !
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny, co myślicie o czymś takim do noszenia:http://www.laraandjustin.com.au/baby-sling-peanut-shell-adjustable-black/
    Dostałam w prezencie, nie chciałabym jednak zaszkodzić swojemu maleństwu.
    Będę wdzięczna za pomoc.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Ja też dostałam taką "torbo-chustę", ale leży w szafie, bo jakoś zaufania brak :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Tchibo oferuje zazwyczaj rzeczy dobrej jakości (z wyjątkiem porad nt. doboru staników), ale takie coś chyba nie jest zbyt zdrowe:

    Nosidełko dla niemowląt Tchibo
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Jak to nie :tongue: Dziecko przodem do świata - najlepsze, co może być :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    No ba, swiat przeciez sobie poogląda jak człowiek.:tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 30th 2014 zmieniony
     permalink
    O mamo okropne to nosidło :shocked: wygląda jak jakiś gorset ortopedyczny, matko że ludzie to kupują :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Hej! Zaczelam sie interesowac tematem nosidla dla drugiego synka. Z tego co tu wyczytalam od poczatku mozna stosoawac bondolino albo marsupi. Nie myle sie? bedzie mi potrzebne dla okolo miesiecznego dziecka gdy zostane sama z chlopakami i zeby zaprowadzic starszego do przedszkola. Ciezko by mi bylo z gondola go prowadzic. Droga zajmuje jakies 7-10minut w jedna strone. Wiem ze miesieczniak to jeszcze maluch ale mysle ze te max pol godziny dziennie nie zaszkodzi.
    Nie planuje ktoras z Was przy okazji sprzedawac swojego? moze ktorys Maluch juz wyrosl ze swojego?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    A we mnie się dzisiaj aż zagotowało i gdyby nie to, że facet szedł w inną stronę i był na innej stronie skrzyżowania niż ja to bym gościa dopadła i uświadomiła.....Nosz piękne miał wisiadło-dziecko przodem do świata, wiszące jak kukiełka :shocked::shocked: ....na maksa mi się żal tego maluszka zrobiło. Facet szedł jeszcze z około 2-3 letnim chłopcem czyli to nie pierwsze jego dziecko. Jak to możliwe, że w dobie wszechobecnego netu ludzie kupują takie g*******? Jak to możliwe, że takie g**** ciągle ktoś sprzedaje?? Ponieważ widziałam faceta w okolicy gdzie spaceruję to jak go jeszcze raz zobaczę :devil: :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Do uzytkowniczek "Tuli". Od kiedy mozna dziecko nosic na plecach?
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Gdzies czytałam ze od skończonego 8 miesiąca. Tylko nie pisali dlaczego.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    właśnie misie gdzieś obiło o uszy, że po skonczonym roczku i chciałam się upewnić, bo to jednak powinno wynikać z rozwoju dziecka a nie z wieku. I tak: moja córa siedzi, raczkuje, sama już wstaje przy łóżku i meblach - już chyba mogę ją nosić na plecach? Bo na brzuchu przy niskim wzroście jest to uciążliwe już :P
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Chcę kupić nosidełko dla Gajki...ale już sama zgłupiałam, więc może ktoś pomoże ? :wink:
    Najpierw napaliłam się na Bondolino, ale doczytałam że ono raczej dla mniejszych dzieci (tzn gabarytowo) i do tego średnio fajne na lato bo grube
    Najbardziej podobają mi się Tule ale sama już nie wiem (Gajka waży obecnie 8kg a nosidełko kupię mniej więcej za miesiąc)
    Dobre opinie słyszałam też o Manduce, a dzisiaj wpadło mi w oko Ergobaby (ktoś coś?) - tzn. szczególnie jego cena (na allegro za ok 300 zł)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Libra1610: właśnie misie gdzieś obiło o uszy, że po skonczonym roczku


    Zdecydowanie wcześniej można. Siedzące dziecko spokojnie można na plecy włożyć. Zresztą, dobro kręgosłupa mamy też ma tu znaczenie.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Sardynka, ja z całego serca polecam Tulę ;) Nasza córa waży teraz 10 kg, a nosimy ją od kiedy ważyła 7 kg. Fajne jest wrażenie, że Tula rośnie razem z nią ;) A cieżar tak się rozkłada, że aż miło nosić
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Sardynko, w mojej opinii, manduca to raczej dla mniejszych dzieci jest. My mamy właśnie manducę, ale kupiłam ją dlatego, że mogłam zmniejszać długość panelu i szerokość też była niewielka, a Lila była malutka. Kiedyś przymierzałam tulę i dla mnie była wygodniejsza niż manduca (chociaż na nią absolutnie nie narzekam, bo dobrze i długo mi się w niej nosiło, ale moje dziecko 8 kg to miało w wieku 11 miesięcy).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Dziewczyny a w nosidle ergonomicznym bez wkładki dla noworodka można nosić dopiero dziecko, które usiądzie prawda ?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Teo chyba zależy od nosidła...no i od wymiarów dziecka, bo pewnie 8kg Gajki bym do nosidła z wkładką już nie upchnęła :p
    Ja ogólnie z tego co czytałam to zrozumiałam że dla dzieci niesiedzących lepsza chusta niż nosidło (nawet to z wkładką)...ale mi już np. Ciężko Gajkę zamotać - chociaż ona lubi być noszona to samo motanie w chustę do przyjemności nie należy bo nie dość że ciężka to jeszcze wiercidupka :p
    Dzięki dziewczyny za opinie...zatem zaczynam rozglądać się za tulą ;)
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Libra jeszcze odnośnie tuli... Umiesz wsadzić sama dziecie na plecy? Ja próbowałam i sie poddalam. Dla mnie to jakis kosmos jest, jeszcze młody sie wierci. Boje się ze mi spadnie.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny a w nosidle ergonomicznym bez wkładki dla noworodka można nosić dopiero dziecko, które usiądzie prawda ?


    Tak. A z wkładką bym w życiu nie nosiła mniejszego dziecka. Dla mnie to tylko chwyt marketingowy producenta, miałam okazję przetestować i ta wkładka nijak nie podtrzyma takiego malucha we właściwy sposób. W porównaniu z chustą wypada to naprawdę słabo. Zresztą, najlepszym dowodem na to było dla mnie to, że w chuście młoda mając 3-4 tygodnie była całkowicie spokojna i od razu zasypiała, a w tej niby super wkładce dla noworodka wyginała się i prężyła jęcząc co jakiś czas :confused:

    itlina: Libra jeszcze odnośnie tuli... Umiesz wsadzić sama dziecie na plecy? Ja próbowałam i sie poddalam. Dla mnie to jakis kosmos jest, jeszcze młody sie wierci. Boje się ze mi spadnie.


    Nie ma się co poddawać, trzeba po prostu nabrać wprawy, a potem zrobisz to wszędzie w kilka sekund :smile: Ja na początku zakładałam na kanapie, potem nawet na spacerze bywało.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    sardynka85: ale doczytałam że ono raczej dla mniejszych dzieci (tzn gabarytowo)

    Ale co to za "głupoty" :P ?? A w życiu dla mniejszych.. podaję ze strony producenta:

    Bondolino popelina Walnuss&Klecks - nosidełko ergonomiczne
    niemieckiej firmy HOPPEDIZ
    Przeznaczone dla dzieci od 0 do 36 miesiąca


    Nadia była raz zapakowana jak miała już ponad dwa lata i był luz :)
    sardynka85: do tego średnio fajne na lato bo grube

    Grube :shocked::shocked::shocked: Moje jest cieniuteńkie, przewiewne, cudowne i najlepsze na świecie :devil::devil::devil: Oni mają dużo nosideł, może akurat na takie trafiłaś ? Ja mam Bondolino Popelina i latem nosiłam Naduszkę i w górach latem i nigdy bym na żadne nie zamieniła :)

    O takie :
    http://www.bondolino.pl/51-210-thickbox/nosidlo-bondolino-popelina-walnussklecks.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Penny, mi też się wydaje, że bondolino jest dla mniejszych dzieci. Bo wielkością przypomina manducę. (tzn. tak wg mnie) Nadia do dużych nie należy raczej ;) Choć w sumie to zależy, jak długo chce się go używać. A co do materiału, to tule są bardziej przewiewne.
    Kurde tak zachwalam, że chyba sobie kupię ;)
    ...
    Co do używania nosidła przy dzieciach niesiedzących, to ja jestem ortodoksem w tym względzie i nie włożyłabym niesiedzącego dziecka do żadnego nosidła. Żadne nie jest w stanie dociągnąć tak, jak chusta. No ale każdy robi, jak mu wygodnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Penny no takie opinie na chustoforum chodzą (szczególnie u osób, które porównywało kilka nosidełek) ;) ja czytam czytam i sama już nie wiem, bo opinie w cały świat właśnie...

    Migg ja właśnie chusty nie jestem w stanie przy Gajce dobrze dociągnąć, bo ona mi się strasznie zapiera łapkami i odpycha, a że silna i ciężka to operując jedną ręką średnio mi idzie :/ No i do tego dochodzi czas motania...ostatnio to już mnie trafiło bo zamotałam ją całkiem fajnie, a ona po 3 minutach uwaliła kupę i zabawa od początku ;)
    Tzn. noworodka i małego niemowlęcia do nosidełka też bym raczej nie wsadziła, ale myślę, że pół roczniaka raz na jakiś czas to już można, szczególnie, że chyba i tak lepiej jak będzie w nosidle niż u mnie na rękach wygięta w 1500 bo nie jestem w stanie nad nią właściwie zapanować :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Migg Nadia jak miała 2 lata i 2 miesiące to została na chwilę włożona w Bondolino i spokojnie Marcin ją mógł nieść, gdyby chciała. A już wtedy była wysoka a szczupła w sumie, w sensie, że nadrobiła tę swoją "drobiznę" i nawet była wyższa od innych dzieci w swoim wieku. Tylko siedzieć już za bardzo w nim nie chciała :P Liwka do małych nie należy, długa grubaśna a ponoszę ją w nim jeszcze długo. Tak mi się wydaje :P i producent podaje, że można nosić dzieci do 36 miesiąca, to nawet jeśli zawyża, to myślę, że przeciętny dwulatek się w Bondolino zmieści spokojnie. Może dziewczyny z chustowego miały na myśli jeszcze starsze dzieci ? Dla mnie jest to normalne porządne nosidło, to znaczy nigdy bym nie powiedziała, ze jest dla mniejszych dzieci, no ale może to ja się mylę :) w każdym razie polecam :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    E, no jasne, nie chodziło mi o to, że nie jest porządne, tylko o to, że tula w porównaniu z manducą i bondolino jest po prostu większa - tylko tyle. A prawda jest taka, że najlepiej to wszystko przymierzyć :)
    Ja Lilę w wakacje w górach kilka razy nosiłam w manducy, miała wtedy 2,5roku i spokojnie dała radę.
    Sardynka, jasne, półroczniak da radę w nosidle i rozumiem Cię, bo też miałam etapy, że nie dawałam rady zamotać Lilki do chusty bo właśnie takie akcje mi wyczyniała :) Spróbuj dorwać parę nosideł i przymierz, jak się da, wtedy sama ocenisz, co jest wygodniejsze. Wiem, że w niektórych miastach są wypożyczalnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    W Tuli to nawet i trzylatkę z 90 centyla wzrostu dało radę dwa lata temu nosić w awaryjnych sytuacjach na wakacjach :wink: I to w zwykłej Tuli, a jest przecież jeszcze większa wersja dla starszych dzieci (ale my już się pożegnaliśmy z naszą, bo Natalia akurat entuzjastką noszenia się w nosidle szybko przestała być - już w zeszłym roku nie dawała się w nie włożyć).
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Ja moją córkę na spacery "wyprowadzam" aktualnie zawsze w asyście Tuli, wózek parzy w dupkę, a na nóżkach za wiele na dworze chodzić nie chce. No chyba, że na plac zabaw :D wózkowa to ona przestała być w wieku 4 m-cy, ale musiała wytrzymać jeszcze nasze spacery w wózku, bo zaczęła sama siadać gdzieś około 7,5 m-ca, dopiero wtedy przerzuciłyśmy się z radością wielką na Tulę i jest to nasz absolutny must have do tej pory. Wózek bardzo rzadko używamy, głównie na zakupach większych.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    itlina: Libra jeszcze odnośnie tuli... Umiesz wsadzić sama dziecie na plecy? Ja próbowałam i sie poddalam. Dla mnie to jakis kosmos jest, jeszcze młody sie wierci. Boje się ze mi spadnie.


    Właśnie na plecach jeszcze nie noszę, bo nie wiedziałam czy można ;) Ale mi problem robienia tego samodzielnie odpada, bo maż pracuje w domu, więc mi będzie zarzucać małą :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Ja tez polecam tulę, synek wazy ok 8,2kg i z chusty przeniesiemy się na wiosnę do nosidła, tzn, w domu już nosimy się w tuli, na zewnątrz nie wychodzę, bo nie wiem jak ubrać dziecko do nosidło w taka porę roku.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    skapula: nie wiem jak ubrać dziecko do nosidło w taka porę roku.


    Dla takiego malucha najlepsze rozwiązanie to ubrać tak, jak do domu + cieplejsze skarpetki na nóżki, włożyć w nosidło, a na siebie włożyć obszerną kurtkę i zapiąć się razem z dzieckiem pod nią.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Hydro, takie rozwiązanie sprawdzało się u mnie z chustą, wkładałam małego i na chustę kurtka outdoorowa, lub luźniejszy płaszczyk, nosidło Tula ma dosyć szerokie szelki i nie mieszczę się w ramionach zakładając okrycie wierzchnie na nie, musiałabym mieć coś większego, ale niedługo wiosna, więc problem zniknie:0
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Od męża coś podkradnij :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    A przypomnijcie mi dziewczyny.
    W nosidle [ofc porządnym ergonomicznym] dziecko można nosić, dopiero jak usiądzie ?
    Czy można już takiego ponad 8-śmio kilowego półroczniaka ze sztywnym karkiem i kręgosłupem ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Na fb na w grupie chustowej piszą, że nosidła są dla siedzących dzieci. Wcześniej dziecko potrzebuje podparcia po bokach, czego w nosidłach nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Teo, ja młodą zaczęłam nosić w Tuli dopiero jak usiadła, ok 7/8 m-cy miała.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Teo, my nosilismy zanim mala usiadla w tuli z wkladka dla niemowlat. Ale to i tak od kiedy ona miala chyba 5 mcy i6 kg wazyla
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    No ja wkładki nie mam, ale tak pomyślałam, że skoro Hug duży [ponad 8 kg] i taki silny to może bym mogła...
    Tylko, że on nie siedzi ehhh.
    No nic, to poczekamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    skopiowane z plików grupy chustowej:
    14. Dlaczego chusta na początek jest lepsza od nosidła?
    Dzieci od pierwszych dni życia mogą być noszone w odpowiednio zawiązanej chuście tkanej wiązanej lub kółkowej. Nie zaleca się noszenia noworodka w nawet najlepszym nosidle ergonomicznym. Dlaczego?
    Prawidłowa (czyli zdrowa) pozycja dla noworodka cechuje się niewielkim odwiedzeniem nóg w stawie biodrowym. Wraz z rozwojem dziecka, kąt odwiedzenia nóg wzrasta. Tylko chusta daje swobodę w uzyskaniu prawidłowej pozycji dziecka typowej dla danego wieku/wzrostu (chusta dopasowuje się do dziecka). Nosidło ma panel o określonej szerokości, który zazwyczaj wymusza bardzo duże odwiedzenie nóg (dziecko dopasowuje się do nosidła). Co więcej nadmierne odwiedzenie nóg skutkuje wyprostem kręgosłupa i "spionizowaniem" dziecka.
    Poza tym żadne nosidło nie jest w stanie zapewnić precyzyjnej stabilizacji bocznej dziecka. Prawidłowo zawiązana chusta, ma taki przebieg, by tę stabilizację uzyskać.
    Z uwagi na wyżej wymienione cechy, zaleca się stosować chustę od pierwszych dni do momentu, gdy dziecko samodzielnie usiądzie (lub oczywiście dłużej).
    A nosidło zacząć używać dopiero gdy poprzez samodzielne siadanie, dziecko pokaże gotowość (swojego kręgosłupa i mięśni) do pozycji, jaką narzuca nosidło ergonomiczne.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    TEORKA: No ja wkładki nie mam,


    Nie żałuj, ta wkładka to tylko chwyt marketingowy i zdecydowanie nie nadaje się do noszenia malucha. Nijak nie jest w stanie zapewnić porządnego oparcia, nie i już.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Czyli względem tego, co bladykot napisała, nie można dziecka nosiś w marsupi? Bo marsupi właśnie dla takich maluszków jest....
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.