Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dii a może coś takiego nosidło mei tai idealne dla starszych właśnie dzieci i nie takie drogie, a też praktyczne i nie szkodzi maluchowi
    tu jest stronka dziewczyny która szyje, znalazłam jej stronkę na chustoforum
    Ja też się zastanawiam, nad nosidłem, ale gdybym chciała kupić na wiosnę/lato to myślę żę takie mei tai byłoby fajne już
    Mei Tai
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    kachaw ja mam mei taia od pathi ;) uzywany sporadycznie na krotkie wyjscia wiec praktycznie nowka sztuka. Na wiosnę/lato pewnie bede sprzedawac bo mlody juz bedzie za duzy:) także jeśli jesteś zainteresowana to daj znać za parę miesięcy ;)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Dzięki przypomnę się, pamiętaj o mnie a masz to większe czy mniejsze??
    i jaki masz kolorek, motyw??
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Ja mam uniwersalne, dlugosc pasow standardowa, robiła pod wymiary 6 miesięcznego Dominika, który wielkościowo był i jest średniakiem ;) teraz pasuje i mysle ze dlugo by jeszcze pasowalo tylko uzytkownik pewnie zaniedlugo juz odmowi wspolpracy. Motyw szukam i szukam i nie moge odnaleźć wiem ze byl gdzies na jej stronie dodany ale tyle tego tam ma ze nie odnajde w tej chwili.Nie spieszy sie ale jutro mogę Ci zrobić fotki. Mam wersje simple, pasy z ciemnogranatowego sztruksu jedna strona calkowicie czarna gladka z bawełny (mężowska strona), druga strona tkanina wzorzysta kolorowa;) moja;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 27th 2013
     permalink
    Jak znajdziesz chwilkę to wrzuć fotkę
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny dzisiaj byłam na targach w Warszawie i stałą tam pani z tulą. Miała tradycyjną tulę i jakieś nosidło hybrydowe (???), ale tez sprzedaje Mei Tai choć nie miała przy sobie. Różniło to się tym, że naramienne pasy były wiązane jak Mei Tai. Pani proponowałam rabat 10% ale jednak się nie zdecydowałam, choć potem żałowałam. Jedyne, z czego się cieszę, to to, że była możliwość przymierzenia i w tej tuli Kacper czuł się dobrze i mi było bardzo wygodnie:smile: te drugie nosidło hybrydowe mierzyłam jako pierwsze i trochę koślawo mi to wychodziło a i Kacper przez to był zamotany i nie chciał siedzieć tylko chciał na mnie włazić. Podeszło małżeństwo i tez mocno tą tulę zachwalali... Kurcze prawie jestem przekonana, ale ta cena mnie szokuje... Co do Mei Tai pani powiedziała, że można uszyć na miarę, ale dziecko wyrośnie z tego i trzeba będzie kupować większe więc bardziej ekonomiczne są te nosidła jednak...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Co do Mei Tai pani powiedziała, że można uszyć na miarę, ale dziecko wyrośnie z tego i trzeba będzie kupować większe więc bardziej ekonomiczne są te nosidła jednak...



    Wiesz coDii nie wiem jakie mei taie ta Pani sprzedawała ale wymieniona wcześniej Pathi szyła mi na miarędla 6 miesięcznego wtedy Dominika.Nosidło było wtedy dobre musialam tylko odwijać górę. Nosidło teraz jest także dobre i myślę, że spokojnie pasowaloby na Dominika jeszcze hoho spokojnie do 2 lat;) a do najmniejszych nie należy. Także troche dziwi mnie jej opinia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dii mi trudno się wypowiedzieć, bo żadnego nie używałam, ale na logikę, jeżeli Pathi robi dwa rozmiary nosideł 7m - 1,5 roku i 1,5r - 3 lat i nap bez zdobień nosidło kosztuje 190zł to nie jest to mega wydatek, a ja się zastanawiam czy naprawdę nosi się jeszcze dziecko 3 letnie, które uwielbia chodzić biegać i już jeździ na rowerku biegowym, no chyba że ktoś często wyjeżdża w góry to wtedy rozumiem.
    Pathi oprócz mei tai robi też nosidła więc takie chyba zapinane też robi, możesz się dogadać z nią aby uszyła ci ciut większe, zwłaszcza, że twój Kacperek ma 10 m-cy, a ile kosztuje ta tula??
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    No tula kosztuje 420 zł. a tam babeczka proponowała za 378zł. Cały czas myślę...:smile:

    Treść doklejona: 01.09.13 21:16
    A co do Mei Tai mi osobiście się podoba i ogólnie to bez różnicy mi jest czy to Mei tai, Bondolino, Manduca, Tula czy inne. Ja zanim coś kupię to lubię sprawdzić namacalnie. Tulę mierzyłam i mi się podoba, a jakbym Mei Tai przymierzyła to pewnie też bym była za, ale na 100% nie powiem:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    A ja nabyłam 2 dni temu mei tai i moja 2 latka normalnie w nim się miesci. Ma teraz frajde,bo na plecach może jezdzic :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Hehe :bigsmile: To fajnie. No ja tak sobie myślę, że może te Mei Tai nie będzie takie głupie (zważając też na koszty:tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dii,teraz na stronie Pathi jest sliczne mei tai z sowa, za 190zl. Polowa niż tula.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Znalazłam te nosidło hybrydowe, które tez mierzyłam i to było TO

    Treść doklejona: 01.09.13 21:46
    Tak montenia widziałam to z sową i się zastanawiam, bo nie do końca rozumiem te wymiary. Tzn. nie wiem ile powinno być, żeby dobrze lażało. Nie wiem czy te większe będzie ok, bo wydaje mi się, ze jeszcze by było za duże...
    --
  1.  permalink
    kachaw: a ja się zastanawiam czy naprawdę nosi się jeszcze dziecko 3 letnie, które uwielbia chodzić biegać i już jeździ na rowerku biegowym

    wiadomo, że dzieci są różne, ale moja trzylatka czasem jeszcze pakuje się w chustę :smile: Oczywiście nie noszę jej tak często jak wtedy, kiedy była niemowlakiem, ale tak 2-3 razy na tydzień dalej chce iść na spacer w chuście, bardzo to lubi. Biega, skacze, ale noszenia w chuście nie przestała lubić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Dii to nosidło hybrydowe, fajnie wygląda, ale nie wiem czy jest okey dla maluszka mei tai Pathi polecają dziewczyny z chustoforum to mamy które noszą w chustach, znają się na rzeczy więc do nich mam zaufanie, zawsze możesz napisać do Pathi czego oczekujesz a ona ci doradzi co będzie dla Ciebie i synka najlepsze.
    też widziałam to nosidło z sową fajne i cena też super
    montenia a od kogo nabyłaś mei tai, pochwal się wzorem, a potem doświadczeniami.
    Ja będę chciała na wiosnę kupić właśnie tak dla pół rocznego dziecka, zobaczymy

    Treść doklejona: 01.09.13 21:56
    ceri a nie ciężko Ci, nie nosiłam nigdy w chuście, nie wiem jakie to uczucie??
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Hej dziewczyny. Przyszedł czas, że i ja zaiteresowałam się nosidłem. Mók szkrab rośnie jak na drożdżach, waży już 5600 i chciałby cały czas na rękach w pionie. Po całym dniu ręcę mam jak żona papaja (o ile ją pamiętacie) - do kostek normalnie. I zainteresowałam się Marsupi Plus lub Manduca. I mam straszny problem. Ponieważ chcę i potrzebuję już nosić Maksa w nosidełku - tu wiem, że Marsupi jest dla takich niemowlaczków. I byłoby wszystko ok, bo i cena przestępna, ale można je użytkować do wago 15 kg, a na stronie zielona mama radzą maksymalnie do 6-7 miesięcy, bo póxniej dziecku jest niewygodnie. A dsziecko 6 m-czne jeszcze nie raczkuje przecież, to mnie nie urądza, bo musiałabym znów czegoś szukać. No i chyba tutaj pas na biodra nie jest regulowany. Bo się na rozwiary kupuje. A jednak ja i mój mąż mamy zgoła inne obwody - to jak ono się dopasowuje, żeby jednak podtrzymywało to dziecko?
    No a Manduca jest już o wiele droższa - użytkowanie niby do 5 rż dziecka. No, ale czy ta wkładka dla noworodka jest bezpieczna, czy na pewno nie zrobię krzywdy Maksowi, bo mam jakieś obawy, że jak coś jest z wkładką to znaczy, że do końca nie jest przeznaczone dla takich malców. Ponadto nie wiem czy będę potrzebowała nosidła aż tak długo. My po górach nie chodzimy, na spacery z wózkiem. Mieszkam na wsi, więc u mnie wyjście z wózkiem nie stanowi problemu.
    Bondolino odpada - bo też tylko do 15 kg a cena prawie jak manduca. Co byście mi dziewczyny doradziły. Bo się miotam jak nie wiem co. Dodam, że zależy mi na chodzeniu w tym głównie po domu i po ogrodzie. Chusta odpada.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    dżasti: No i chyba tutaj pas na biodra nie jest regulowany.


    Dżasti - pas jest regulowany, jest zapinany na rzepy. Jak chcesz to zmierzę, ja mam ten mniejszy rozmiar.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    dżasti: No a Manduca jest już o wiele droższa - użytkowanie niby do 5 rż dziecka. No, ale czy ta wkładka dla noworodka jest bezpieczna, czy na pewno nie zrobię krzywdy Maksowi, bo mam jakieś obawy, że jak coś jest z wkładką to znaczy, że do końca nie jest przeznaczone dla takich malców

    No właśnie mi Pani w sklepie powiedziała, że z Manducą taki problem, że tak naprawdę to ciężko takie dziecko 2-4 miesięczne nosić. Bo albo noworodka albo większe bo takie na wkładkę sie nie nadaje a jeszcze za małe by bez. Z kolei moja kuzynka w Niemczech nosiła w Manduce od 2 miesięcy do teraz (Mały ma rok i 4 miesiące)
    Dżasti a będziesz nosić 3-5 letnie dziecko? Bo ja się and tym zastanowiłam i stwierdziłam, że do 3 lat max i kupiłam bondolino po poradzie babeczki. Chciałam Manducę w sumie bo tak jak Ty stwierdziłam, że skoro taka mała różnica w cenie to czemu nie ale teraz jestem zadowolona z B.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny a gdzie są takie sklepy (Warszawa i okolice) gdzie można poprzymierzać sobie te różne nosidła?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: pas jest regulowany, jest zapinany na rzepy. Jak chcesz to zmierzę, ja mam ten mniejszy rozmiar


    Jak byś mogła...czy Twój m. też bez problemu te nosidełko zakłada?

    W_P_Gosia: Dżasti a będziesz nosić 3-5 letnie dziecko? Bo ja się and tym zastanowiłam i stwierdziłam, że do 3 lat max i kupiłam bondolino po poradzie babeczki


    Nie, nie zamierzam. Mam zamiar nosić do momentu kiedy musiałabym nosić Maksia na rękach. Jak już sam zacznie chodzić to będzie sam śmigał. Ale te bondolino chyba też nie jest dla takich maluszków?

    Po tym jak napisała Akirka, że pas w Marsupi jest regulowany, to wzięłabym te nosidło, ale boję się, że Maks szybko wyrośnie.
    Akirko - jak oceniasz do kiedy Marcelinka się tam będzie mieścić?
    A może któraś z Was nosi w nim starsze dziecko - takie np roczne?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dżasti - pas ma metr długości. Największy obwód, żeby dobrze zapiąć to ok.90cm.
    W tych rozmiarach Marsupi chyba bardziej chodzi o wzrost i długość tych szelek, które na plecach się krzyżują i dopiero zapina się je na brzuchu.
    Mój mąż zapina bez problemu, ale on jest szczupły, w pasie ma ok.85cm.
    Nie wiem jak długo będziemy Marcelinkę nosić, ale ona już teraz jest duża, bo poza siatką we wzroście (ma ok.70cm teraz), ale myślę, że do roczku spokojnie się zmieści.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Dzięki Akirka. Chyba w takim razie dziś zakupię. Tylko muszę poczekać aż m. wróci z pracy i go w pasie zmierzyć.Ale on ma 180 cm wzrostu, więc chyba weźmiemy ten środkowy rozmiar.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Mój też ma 180, ja 170 i jest dobry.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    dżasti: Ale te bondolino chyba też nie jest dla takich maluszków?

    Ja noszę naszego od tygodnia i jest ok. Tyle, że nasz Kajo ma też ok 70 cm jak nie więcej - w 8tyg miał 68 :D teraz trochę przystopował. Ale już Ci nie mieszam bo widzę,że decyzja prawie podjęta. Powiem Ci jeszcze dżasti tyle, że dobre nosidło można chyba dobrze sprzedać więc nawet jeśli miałabyś być straaaasznie niezadowolona czy to z marsupi czy z bondolino (czego się nie spodziewam) to je opchniesz po prostu ;) Jak ja szukałam bondolino to były tylko dwie używki na all i tablicy
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Wcale nie zdecydowałam. Co prawda manduca odpało, ale bondolino nie daje mi spokoju. Bo na stronie piszę, że też jest od urodzenia. No i marsupi i bondolino są niby do 15 kg, tylko twierdzą (na stronie zielonej mamy), że do marsupi tak dużego dziecka się nie wsadzi. No i ten pas pod biustem w marsupi tak jakoś dziwnie wygląda, jakby nie było to wygodne.
    A w bondolino pas biodrowy się wiąże? Nie poluźnia się on? No i co to oznacza, że z materiału chustowego? Tazn jest mniej sztywne to nosidło?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    Wyślę Ci linki jak położę spać Małego...
    --
  2.  permalink
    kachaw: ceri a nie ciężko Ci, nie nosiłam nigdy w chuście, nie wiem jakie to uczucie??

    No na pewno jest różnica między noszeniem 3kg niemowlaka, a trzylatki ważącej 13kg (zresztą Krzyś waży niecałe 12kg, więc niewiele mniej) :wink:
    Grunt do dobrze dociągnąć chustę, wtedy nie czuć tak ciężaru, chociaż i tak wiążę ich głównie na szybkie spacery z psem- pomijając ciężar, to jednak to już ruchliwe dzieci, pewno pewno godziny by nie wytrzymali- np rok temu Ewuni kilka razy zdarzyło się, że po ok 30min chciała już wyjść i biegać.
    W ciąży z Krzysiem miałam przerwę, nie nosiłam Ewuni prawie 5miesięcy i na początku było ciężkawo. Jak Krzysia nosiłam bez przerw, to jakoś tak nie odczuwałam/nie odczuwam słodkiego ciężaru :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 2nd 2013
     permalink
    dżasti: bondolino chyba też nie jest dla takich maluszków?


    Dzasti ja nosiłam Kubę jak miał właśnie 2 mce, więc nadaje się;) A duży nie był (urodzony 2850 i potem ciagle na 3 - 25 centylu)

    dżasti: A w bondolino pas biodrowy się wiąże? Nie poluźnia się on? No i co to oznacza, że z materiału chustowego? Tazn jest mniej sztywne to nosidło?


    Pas biodrowy jest na taki szeroki i długi rzep - to jest akurat bardzo wygodne, zdecydowanie nie poluźnia się nic. Nie wiem czy to chustowy materiał, ale jest miękki.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za pomoc. Miałam taki mętlik w głowie, że musiałam się z tym przespać. I dziś rano zamówiłam marsupi w kolorze oliwkowym, rozm. S. Wygrało chyba moje sknerstwo:tooth: Ale tak jak napisała Gosia - jeżeli coś będzie nie tak, jeżeli po pół roku Maksiu nie będzie się mieścił to odsprzedam na tablicy i już :bigsmile: A jeszcze zamówiłam je za 260 zł a koszt przesyłki gratis.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    dżasti myślę że 260 zł to rozsądna cena, w końcu to nie 400zł, jak nie które. Pochwal się jak już będzie u ciebie, a myślę że kolor oliwkowy jest tak uniwersalny, żę łatwo będzie sprzedać jak coś
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Wybrałam oliwkowy, bo właśnie mi się uniwersalny wydawał. A po doświadczeniu z fotelikiem samochodowym, który jest czerwony i Maks ma ubranka od niego pofarbowane, wolałam nie brać kolorów, które mogą farbować.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    Dżasti, z tego samego powodu kupiłam Marsupi a nie Bondolino :cool: Ja mam kolor ecru:)
    Daj znać czy jesteś zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 3rd 2013
     permalink
    dżasti, akirka,
    myślę, że dżasti będzie zadowolona. a później dziecię pewnie będzie chciało samo pomykać :D a nie w nosidle siedzieć :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    A może jakaś Mama będzie sprzedawać swoje Marsupi za jakiś czas ?
    My planujemy kupić po porodzie i uczyć Małego tam siedzieć :D tak żeby wyskoczyć do sklepu nie biorąc wózka :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    dżasti, chwal się przeżyciami! Masz już je? Jak Maksowi odpowiada?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Tak, tak mam już nosidełko. Wczoraj przyszło. No dziewczyny jestem zachwycona. Od razu Maksa wsadziłam w nie i jemu się bardzo spodobało. Mogłam dom ogarnąć, herbatkę sobie zrobić. Czasem jak kwęknął sobie to się z nim pobujałam i się uspokoił. I wczoraj i dziś rano zasnął mi w tym nosidełku i go odłożyłam do wózka. Zastanawiam się tylko po co ja tak długo zwlekałam z zakupem. Do tego Marsupi spokojnie można mniejsze dziecko zapakować, bo tak jak teraz dla Maksa jest idealnie. Ten oliwkowy kolor jest taki trochę wojskowy, no ale nie to najważniejsze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    A dżasti mam pytanie do Ciebie jak myślisz na jak długo starczy to nosidełko dla Maksa ?? kiedy wyrośnie ty wzięłaś s- kę prawda ?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    SUPER!!!! Mówiłam Ci, że nie ma innej opcji!!! CIeszę się. Nasz Kajo też zasypia momentalnie w nosidle. Mega wygoda - wczoraj załatwiłam becikowe, byłam starać się o pracę i w sklepie-wszystko z nim i w nosidle bo nie dało się wjechać wózkiem do tych miejsc.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Dżasti, super, że podoba się Tobie i Maksowi:) Ja dziś była w ZUSie i urzędzie skarbowym z Marcelinką w nosidle i zauważyłam jeszcze jeden plus - urzędniczki są bardziej uprzejme;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Kachaw - Maksiu jest dość długim dzieckiem. Szczerze nie wiem ile w nim posiedzi. Ale myślę, że do roku raczej tak. Bo przecież można poluźnić pasy a dziecko trzymające głowę nie musi być już tak stabilne w okolicy karku. Aby tyłek wlazł :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Oj do roku to ciężko, Marsupi ma wąski panel przy pasie biodrowym i nóżki dziecka w pewnym momencie zaczynają wisieć. Ja nosiłam Kaline w Marsupi do ok 8 miesiąca aczkolwiek tylko awaryjnie - bo już była za duża wtedy, używałam też chusty no i w końcu na Bondolino się przerzuciliśmy.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Może i tak być. Ale na razie się tym przejmować nie będę, bo teraz nosidło ratuje moje ręce i mój kręgosłup. A później może też na coś innego przejdę, a może nie będę musiała.
    -- ,
  3.  permalink
    chyba ja będę musiała zakupić jakieś nosidło, bo Filipecki robi się oglądnik niesamowity. Drze paszcze i przestaje lubić swój leżaczek :bigsmile:


    Dżasti ile dałaś za swoje nosidło?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Pytanie do mam już z nosidłami. W piątek lecimy do Hiszpani czy warto mi pakować nosidło, czy będzie za ciepło by go używać?
    Mam dylemat, bo na spacer na plaży to napewno super, ale czy oby wykorzystam je na tyle by zajmowało mi troche miejsca w walizce?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    Anairda - ja za marsupi dałam 260 zł (przesyłka gratis).

    IzUK - ja jeszcze Maksa ponosiłam w upalne dni. No na pewno jest dziecku cieplej niż na rękach, ale nie był jakoś mocno rozgrzany. Kobiety w Meksyku noszą swoje dzieci w wełnianych kocach, a tam ciut cieplej jest niż u nas...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    hmm... no właśnie nie wiem co robić... ja chętnie bym ją nosiła , ale mam problem z biodrem i niestety nie dam rady na dłuższą mete, maks pół godziny.
    Mężowi wiecznie gorąco i jak on będzie małą nosił to będą się grzać wzajemnie.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 1st 2013
     permalink
    Hej dziewczyny, czytam Was i chciała bym kupić nosidełko Mei Tai, czy któraś by chciała sprzedać?? jestem zainteresowana kupnem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeOct 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    kachaw: a ja się zastanawiam czy naprawdę nosi się jeszcze dziecko 3 letnie

    zajrzałam na wątek to się wypowiem :bigsmile:
    niedawno byliśmy na wakacjach nad morzem i mei tai nas uratował, synek (2,5roku, 14kg) chodził wszędzie sam, ale po całym dniu albo bardzo długim spacerze chciał, żeby go nieść na rękach i tu doskonale sprawdził się mei tai (mamy tego od pathi)
    w bondolino nosiłam synka jak miał 8 m-cy (wcześniej chusta), później zakupiliśmy meitai'a (bondolino było pożyczone, cieszę się, że mieliśmy taką możliwość, bo z tego co widzę u znajomych bodolino służyło dość krótko) i wg mnie w mei taiu nosi się wygodniej, lepiej rozkłada się ciężar, mimo iż nosiłam go jak był cięższy i większy
    meitaia kupiliśmy głównie z myślą o wyjazdach i krótkim noszeniu (załatwianie spraw) - sprawdził się doskonale i jak widać nadal daje radę :wink:
    córę aktualnie noszę w chuście, praktycznie od początku, jak dorośnie (pewnie na wiosnę) to wskakujemy w mei taia :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeOct 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    niedawno byliśmy na wakacjach nad morzem i mei tai nas uratował, synek (2,5roku, 14kg) chodził wszędzie sam, ale po całym dniu albo bardzo długim spacerze chciał, żeby go nieść na rękach i tu doskonale sprawdził się mei tai (mamy tego od pathi)

    Bardzo się cieszę z tej pozytywnej opinii bo kupiłam Lesiowi coś takiego http://allegro.pl/pentelka-nosidelko-mei-tai-braz-rewelacja-i3574003064.html
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 2nd 2013
     permalink
    tuli pani mi wtedy chodziło o chusty, bo wiem że właśnie mei tai jest dla trochę starszych dzieci, które same już siedzą, moja chusta już czeka na malucha a potem też zamierzam nabyć mei tai
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.