Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    zakupy ci zrobila i zle??
    -- ;
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    No dobrze też nie :) chyba nie chodzi o to czy kupiła szampana i kawior tylko o to, że nie szanuje ich prywatności, ja też nie była bym zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    elfika, może ona ci w ramach przeprosin te zakupy zrobiła czy coś? Może intencje miała dobre? Pytałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Czyli nie pytałaś. Czyli że innymi słowy mówiąc po prostu baby nie cierpisz i choćby kiedykolwiek na rzęsach stanęła i czaczę zatańczyła, to nie cierpieć będziesz jej nadal. Święte prawo każdej synowej.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Elfiko, dziewczyno, zrób krok w bok i spójrz na swoje reakcje. W takim kontekście piszesz o możliwości "przyłożenia" komuś?! Wybacz, ale mam wrażenie, że problem na linii Ty i teściowa ma charakter ewidentnie dwustronny - pewnie Was wiele różni, macie inne poglądy, ale jakość wspólnych relacji zależy nie tylko od niej...
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Nie no ale przecież nikt tak na prawdę to nie wie jak jest u tej drugiej osoby w domu, można też przecież przypuścić, że kobieta serio jest zbyt nachalna, co budzi negatywne odczucia... Chyba ludzi sie "nie lubi" dla zasady bez powodu... Czasem jest tak że jak ktoś zadziałał Ci na nerwy 50 razy to jakby przy tym 51 wystarczy iskra bo jakby spodziewasz jak mogą być intencje i przez to ma się dość danego człowieka "na czym by nie stawał" :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    dla mnie tez to jest dziwne.
    nawet jesli ciebie te zakupy nie ucieszyly, to mieszkacie jak domniemam we czworke. tesciowa pomyslala o zakupach, jesli nawet nie tobie to chciala ulatwic zycie synowi i byc moze wnuczkom. nie widze w tym nic dziwnego, ze chciala dogodzic synowi. moze akurat on lubi watpliwej jakosci szynki.
    zreszta - z tego co pisalas to tesciowa na kasie nie spi, wiec kupila to na co ja bylo stac. ja bym popatrzyla ze liczy sie gest.
    nie znam cie elfiko, i nie lubie na nikogo naskakiwac, ale po kilku ostatnich wpisach zastanawiam sie czy niechcec twojej tesciowej nie jest uzasadniona.
    na pewno prawda lezy po srodku, ale moze przydaloby sie wiecej zdrowego rozsadku?
    ja tam bym sie ucieszyla, ze mam lodowke "pelna", ze ktos pomyslal. nawet jesli nie bardzo trafione produkty. moze twoj maz sie ucieszy ze mam o nim pomyslala.
    nie myslalas poza tym w jakiej trudnej sytuacji go stawiasz? ze musi wybierac praktycznie miedzy matka a zona?
    jaka by matka nie byla ma sie ja jedna. i niech ja kocha.
    ale do tego trzeba dorosnac. czasem trzeba ustapic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    kiciamiecia: Chyba ludzi sie "nie lubi" dla zasady bez powodu...


    Akurat w przypadku relacji teściowa-synowa najczęściej jest właśnie dla zasady. I to w obie strony. Moje relacje z teściową są od zawsze trudne, wiem i czuję, że mnie nie lubi, wiem, że przez te wszystkie lata to się odbiło również na moim podejściu do niej, ale w twarz bym jej nie dała. Daję szanse, za to. I sobie i jej- a nuż coś się poprawi. Przestałam się dopatrywać w każdym zachowaniu czy słowie przytyków do mojej osoby, a jedyną bronią z której korzystam, jeśli już czuję, że muszę jest sarkazm. I przede wszystkim nigdy nie dałam odczuć mojemu synowi, że "babcia jest be, bo nie lubi mamy".
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    elfika: kiedy mieszkala z nami, ginela mi garderoba Malza, bokserki, skapetki i takie tam. tesciowa je zbierala,

    gdzie je zbierala? ja tego nie rozumiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    ja z moja tesciowa w ogole nie mam kontaktu. nawet nie wiem jakimam stosunek do niej, jak obca osoba. sama widzialam ja kilka razy, zawsze byla mila, choc chyba wlasnie uszczypliwa. ale mnie to waliło, wiem jaka jestem i jej opinia nic dla mnie nie znaczy. nie mam kontaktu, bo ona jakos chyba nie chce, bo tesc do nas wpada dosc czesto, nigdy nie powiedzialam, ze ona ma nie przychodzic,a mimo to nie przychodzi. szkoda wlasciwie, bo tesciowie mieszkaja w tym samym miescie i nie raz moglabym podrzucic dziecko gdyby tylko tesciowa wyszla z inicjatywa. chyba raz wspominalam ale bez echa, no trudno. tesciowi malego nie dam, bo stary juz, by nie upilnowal.

    Treść doklejona: 25.04.14 18:36
    moze wsadzila brudne rzeczy w jedno miejsce. starzy ludzie maja rozne dziwactwa. trzeba sie z tym pogodzic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    No kiepsko... Ja mam dobre stosunki z tesciami co mnie bardzo cieszy, ale Elfiko w waszym przypadku przydałby sie wam odpoczynek od mamy męża,... Jeśli to jest możliwe, bo właśnie często jak jest przesyt obecności drugiej osoby to czara goryczy się przelewa z byle powodu. Myślę że każda strona ma swoje argumenty, ale jednak dla mnie w zdrowej rodzinie to żona ma pierwszeństwo do męża nie mama i to powinno być uszanowane.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    kiciamiecia: w zdrowej rodzinie to żona ma pierwszeństwo do męża nie mama i to powinno być uszanowane


    o..o właśnie
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Elfiko, mów co chcesz... Ale szczerze? Niczym sie dla mnie nie roznisz od swojej tesciowej...
    No moze jednym sie roznisz- jestes troche młodsza, wiec moze jeszcze Twoj brak szacunku do innych nie osiagnął poziomu, ktory wmawiasz swojej tesciowej.

    Zupelnie nie rozumiem problemu... Nie chce tesciowa oddac kluczy a Ty nie życzysz sobie jej niezapowiedzianych wizyt? Wymień zamki. I tylko mi nie mów, ze to niemożliwe, bo mieszkanie jest wynajmowane.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Aaaaaa i zeby byla jasnosc... Moja tesciowa nie ma kluczy do naszego mieszkania m.in.dlatego ze nie chce niezapowiedzianych wizyt itp. Nie zmienia to faktu, ze nie raz "raczyła" nas "prezentami"(tymi zywnosciowymi tez)ktore no...dalekie były od naszych oczekiwań...
    Ale nigdy by mi do glowy nie przyszlo, zeby w zwiazku z tym szukac usprawiedliwien dla przemocy wobec drugiego człowieka.

    A jesli masz jakikolwiek problem z emocjami, to radykalnie ogranicz kontakty z nia... I tylko mi nie pisz, ze nie mozesz tego zrobic ze wzgledu na swojego meza... Mozesz. Bo to mężowi powinno zależeć na tym, zeby najbliższe mu kobiety miały ze soba dobry kontakt. Nie Twoja rola powinna byc "walka" z tesciowa.
    A jesli maz nie potrafi stanąć na wysokości zadania, to odpowiedz sobie na pytanie, czy komus obcemu tez bys pozwoliła na takie traktowanie.
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny a co byscie zrobily gdybyscie mialy takie sytuacje:
    1. moja tesciowa jest zagorzala "ogladaczka"jak to ona okresla "zyciowych seriali"-czyli wszystkich seriali typu cala prawda itp., ktore namietnie oglada przez caly dzien. Bedac u nas (4 tygodnie) potrafila siedziec od rana do wieczora na kanapie I slepic sie w telewizor.Ruszala sie dopiero jak maz wracal z pracy czyli okolo godz 17 I wtedy zaczynala przed mezem pokazywac jsk to ona wsoaniale zajmuje sie wnuczka. Oczywiscie przez caly dzien dziecko bawilo sie ze mna lub samo, gdy musualam cos zrobic.to juz dla mnie bylo falszywe.
    2.nie twierdze, ze przyjezdzahac do nas powinna mi gotowac itd., ale przez caly pobyt ani razu nie ruszyla sie by sobie cos orzygitowac di jedzenia I picia, wszystko musialam jej podstawiac pod nos I jeszcze zapraszac zeby zjadla-chociaz razem z mezem jej powiedzirlismy ze jak bedzie cos chciala to ma sie nie krepowac I siegac po wszystko do lodowki. Bylo to ucuazliwe dla mnie bo zajmowalam sie malym dzieckiem, domem I jeszcze ona mi doszla. Raz zaproponowaka ze zrobi golabki-oki, kupilisny mieso I wszystko co chciala, I co? Na obietnicach sue skonczylo, gdy po 4 dniach nie zamierzala nic robic zrobilam z tego inna ootrawe. Oczywiscie, w sobote gdy naz mial wolne, po 7 diach sie obudzila I chciaka ye golabki zrobic I wielkie pretensje bo jej mieso zabralam-zagotiwalo sie we mnie, powiedzialam jrj ze po 7 dniach to mieso dostalo nozek I ucieklo z lodiwki.oczyeiscie byla obraza na calego-Uciagnela sie :)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    bas bo chyba trzeba ustalić czy ktoś przyjezdza do was w gości czy bo chce Ci pomóc po prostu. Może tesciowa przyjechała w gości ;) ja swoja droga nienawidzę jak ktoś spoza domu mi się kreci po kuchni wiec jak ktoś jest u mnie to po prostu gotuje jak zwykle. w sumie robie to co zwykle ale dla mnie to taka naturalność właściwie przez lata braku checi pomocy nauczyłam się robic wszystko sama i tak jest dalej (pewnie niestety) mimo 4 dzieci pracy na dwóch etatach i całej tony innych obowiązków. zresztą ja swoja tesciowa poprosiłam raz o pomoc. na chrzest drugiej córy, miała zrobić sałatke/surówke do grilla - było 25 osób. zrobiła przyniosła ja w miseczce o pojemności jakies 250ml... dobrze ze miałam warzywa w domu to na szybko cos z mama kombinowałysmy. To był pierwszy i ostatni raz.
    Po prostu nie nastawiaj się , ze ona ci pomoze rob to co masz do zrobienia a nia się nie przejmuj. jeśli gotujesz obiady dla meza to ugotowanie jednej porcji więcej nie stanowi problemu przecież.
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    3.do ostatecznosci mnie doprowadzila, gdy pewnego dnia siedzac jak co dzien przed tv, pomiedzy ulubionymi serialami lecualy reklamy. W pewnym momencie pokazali reklame z dziecmi niepelnosprawnymi-wiecie jakie puszczaja na tvn z prosba o pomoc dla dzieci. A ta do mnie z tekstem (specjalnie napisze duzymi literami zebyscie sobie wyobrazily jak to zabrzmialo w moich uszach): "BASIA, ZOBACZ JAKIE POTWORKI". I teraz Jaheira mozesz sobie pisac o mnie co chcesz a I tak bede uwazala ze w tym momencie plaskacz by jej sie nalezal.Na szczescie zacisnekam piesci i powstrzymalam soe od tego ale mimo ze jest matka mojego meza I starsza ode mnie osoba dostala ode mnie opiernicz. Powiedzialam jej co myske o jej zachowaniu I ze te dzieci nie sa zadnymi potworkami a dziecmi ktore sie kocha jak inne, ze to nie ich wina ze takie sie urodzily, ze sa chore. Oczywiscie co? Obrazila sie na mnie a drugi dzien bedac sama na spacerze z moim mezrm jeszxze bezczelna poskarzyla sir na mnie nie moeiac co bylo przyczyna tego ze jej tak powiedzialam. Rece mi opadaja

    Treść doklejona: 27.04.14 07:35
    Mooniia-ja sie tak nastawilam I nie twierdze ze powinna mi pomoc, w koncu byla gosciem u mnie, ale skoro sie cos obiecuje to sie slowa dotrzymuje I nie udaje przed synusiem wielce pomagajacej-a pobawic sie z wnuczka by mogla, to nie jest ciezkie zajecie. Poza tym jak jestesmy u niej robi to samo a ja nie jestem sluzka-przyjezdzajac do niej (raz na rok) nie jestem o tego zeby non stop robic jedzenie.

    Treść doklejona: 27.04.14 07:40
    Aaaa Mooniia zanim do nas przyjechala to sama mezowi mowila przez telefon ze jak przyjedzie do nas to mnie odciazy, pomoze przy laurze, ugotuje cos-ja oko na to przymknelam bo wiedzialam jak to bedzie wygkadalo I sie nie pomylilam.
    Opisujac te sytuacje chce wam tylko pokazac jakim typem czlowieka ona jest.
    Chcialam jeszcze jedna sytuache opisac ktira wydarzyla sie 4 lata temu I ktorej jej nigdy nie wybacze ale nie wiem jak zareagujecie na to.
  1.  permalink
    Bas a swojego męża "plaskasz " po twarzy ? A koleżanki ?
    Jak Twoje dziecko dorosnie, będzie nastolatkiem i wypali Ci testem że Ci włosy staną dęba to mu przyładujesz w twarz ?
    Ja rozumiem ostrą wymianę zdań. Rozumiem kłótnie i ograniczanie kontaktów . Ale to, że pokazuje się wyższość swojego zdania "latajacą ręką " jest dla mnie chore.
    Poza tym tesciowe są od Was min 2 razy starsze więc może ich głowy też już nie pracują jak powinny .
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Bas, a Ty uważasz, ze moja tesciowa nigdy ode mnie nic nie usłyszała?
    Usłyszała i to nie raz...
    No i przyszedł moment, ze dla niej ważniejsze od mojego samopoczucia w ciąży i jej jedynego wnuka ważniejsza była opinia ludzi, pod która mieliśmy zrobić określona rzecz. Dodam,ze nie pierwszy raz wymagała od nas zachowania "pod ludzi",takiego zeby ona wychodziła w środowisku n najlepsza matkę, tesciowa i babcie...
    W każdym razie skończyło sie na tym, ze od stycznia nie mam z nią kontaktu. Ona ma focha i na ostatnim miejscu interesują ja jej wnuki.

    A co do Twoich dylematów...
    Po pierwsze, ja bym sie zastanowiła, czy mnie emocjonalnie stać na goszczenie kogoś przez 4 tygodnie, zwłaszcza jeśli wiadomo, ze to osoba ubóstwiająca TV.

    A co do tego "plaskacza"... Każdemu w swoim otoczeniu go rozdajesz,bo wyraża sie nieodpowiednio na pewne tematy?
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Prosze czytajcie ze zrozumieniem co pisze I nie czepiajcie sie jednego slowa-napisalam ze plaskacz by jej sie nalezal a nie ze to zrobioam lub bym zrobila. To co mi przyszlo na mysl a co zrobilam to duza roznica -prawda! IPoza tym wedlug osadu niektorych dziewczyn to juz niedlugo nawet o niczym nie bedzie mozna pomyslec bo juz sie zle zostanie osadzonym. Zreszta nie czepiajcie sie jednego slowa a patrzcie na to co pisze calosciowo.
    Szczypta-chilli prosze przeczytaj jeszcze raz, dokladnie, bez emocji I negatywnego nastawiania sie do mnie, to co napisalam a sama zobaczysz ze nigdy bym nikogo nie uderzyla, a to ze taka mysl przyszla mi tylko do glowy. Normalny objaw prawidlowo dzialajacego mozgu-pomyslec moge ale zareaguje prawidlowo.
    A to ze ktos jest starszy nie oznacza ze juz mu wszystko wolno I ze mamy nie zwracac na to uwagi-ciekawa jestem gdybys miala nieplnosprawne, chore dziecko I uslyszala takie slowa to by sie w tobie nie zagotowalo. Sa pewne granice takich wypowiedzi.
  2.  permalink
    Alez czytam ze zrozumieniem :)
    Wiesz, ja jestem impulsywna, ale zdaje sie,ze mój mózg nie działa prawidłowo- nie mam ochoty rozdawac "plaskaczy":shocked:
    I nie mówię,ze pochwalam to, co powiedziała tesciowa, czytaj ze zrozumieniem Bas ;)
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Jaheira-tak kazdemu rozdaje plaskacze, kopniaki, kazdego bije gdzie popadnie, wyzywam sie ile moge.Dzien bez pobicia kogokoleiek to dla mnie dzien stracony. Oczywiscie to sarkazm. Rodzice wychowali mnie dobrze I jak juz powtarzalam I bede pwtarzala-nie uderzylam I nie uderze nikogo a pomyslec moge (zobacz poprzednia moja wypowiedz).
    Poza tym na temat bicia znow sie wyoowiedzialam I temat dla mnie zakonczony, bo jak tez juz pisalam to temat tesciow a nie bicia. Moze warto zalozyc nowy watek na ktorym bedziecie sie mogly na tem tekat do woli wypowiadac.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Bas, przeczytałam ze zrozumieniem...
    Napisałaś, ze tesciowej sie należy "plaskacz", ale się powstrzymałaś, zacisnęłaś pięści...tym razem:confused:
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    SzczyptaChilli-przeczytalam kilka razy twoja przedostatnia wypowiedz I nie moge sie dopatrzec wypowiedzi w ktorej piszesz ze nie pochwalasz tego co powiedziala moja tesciowa. Hmmm.
  3.  permalink
    a gdzies napisałąm,ze pochwalam? dziewczyno....:confused:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Jaheira-nic takiego nie napisalam tym bardziej ...tym razem nigdy nie nastapilo I nie nastapi. O zaciskaniu piesci tak -bo tak robie, a przeczytaj cale zdanie. Zreszta co ja bede pisala I tak przeinaczysz zeby udowodnic ze chcialam tesciowa pobic. Koniec tematu-mozecie najezdzac do woli udowadniajac I wmawiajac mi za wszelka cene co chcialam wedlug was zrobic.Ja wiem swoje I juz Wam to napisalam. Temat zakonczony I nie bede reagowala na wypowiedzi dotyczace bicia.

    Treść doklejona: 27.04.14 08:38
    SzczyptaChilli -a napisalas ze nie? Odbijam pileczke.
  4.  permalink
    nie napisałam, poniewaz usosunkowałam się tylko do tematu przemocy, poniewaz ZAWSZE reaguję i nie szukam usprawiedliwień.
    Nie mówię,że uderzyłas tesciową albo,ze to zrobisz jednak pisząc ze "zasłużyła" dajesz przyzwolenie na przemoc.
    Polecam artykuł mimo, ze nie dotyczy on tesciów.
    Aha- zdaje sie ,że nie musze komentować wszytkiego co piszesz, prawda?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    A mi byłoby przykro, gdyby "babcia" przyjeżdzająca w odwiedziny do wnuka, zamiast się nim zająć, pobawić oglądałaby przez cały dzień TV. Wiadomo gość- gościem. Nie jest u nas by robić za służącego. Baaaa, nawet ma prawo odpocząć. Myślę jednak, że gość też powinien wykazać odrobinę dobrego smaku i jeśli przyjeżdża do czyjegoś domu to powinien okazać trochę uwagi jego właścicielom...

    Ja nie mam kontaktu z tatą Dawidka. Jego rodzice jednak nas odwiedzają. Kilka dni temu kupiłam dziecku TV z fajnymi funkcjami ( w celach terapeutycznych) i chciałam im pokazać na czym polega inność tego sprzętu. No i owszem chwilkę się zajęli "nowościami", ale jak tylko zobaczyli te smutne oczka wnusia, natychmiast poświęcili mu resztę czasu.

    Ja też będąc u kogoś nie okupuję kanapy i telewizora...
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Szczypta Chilli-"I nie mowie, ze pochwalam to, co powiedziala twoja tesciowa, czytaj ze zrozumieniem Bas ;)" -sama sobie zaprzeczasz.

    Treść doklejona: 27.04.14 08:52
    Monia502-I mi tez o to wlasnie chodzi. Zeby babcia poswiecila troszke uwagi wnuczce, a siedziec I ciagle ogladac tv to moze u siebie w domu-do woli.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Monia masz racje tak powinno być mi tez jest przykro jak moi teściowie olewają wnuki zupełnie. tydzień temu byliśmy na chrzcinach u brata mojego meza. i moja tesciowa nawet nie podeszła do małego żeby na niego popatrzeć :shocked: moje dziewczyny tez olewają przykładem jak kiedyś sama z siebie zaczęłam opowiadac, ze dzieci chore itd. na co mój teść - a mi nawaliło ogrzewanie :shocked: nic dodac nic ująć.
    bas po prostu odizoluj się od teściowej zminimalizuj kontakty ( my już nawet na swieta nie chodzimy bo to nie ma sensu) nie oczekuj nic to nie będzie zawodu i tyle
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Bas- jeszcze nie zrozumiałas? Nie ustosunkowałam się W OGÓLE do tego, co powiedziałą Twoja tesciowa, wypowiedziałam się wyłącznie w sprawie "plaskacza" na którego zasłużyła.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Bas, a mnie uderzyło jedno - dlaczego teściowa aż na miesiąc do Was przyjeżdża? Ja swoich teściów bardzo lubię i szanuję, ale nie wytrzymałabym ani z nimi, ani z moimi rodzicami więcej niż weekend. A jak się kogoś nie lubi to chyba wystarczy ograniczyć takie wizyty czasowo?
    --
  6.  permalink
    Poza tym wiecie co dziewczyny.... Wydaje mi się,ze dużo łatwiejsze stosunki na linii teściowa- synowa byłyby wtedy, gdyby ludzie potrafili ze sobą rozmawiać. I uważam,ze tu cała siła leży w młodszym pokoleniu. Moze warto zamiast czekać az tesciowa przestanie oglądać tv zapytać " Mamo,czy mogłaby mama iśc z Zosią na spacer?" albo" Chciałabym się wykąpac, czy mogłaby mama przez ten czas nakarmic Zuzię"?
    Mnie sie wydaje,ze przy wszytskoowiedzących i wszystkonajlepiejrobiących synowych teściowe po prostu nie chcą się wychylac.
    Nie móię ofc o sytuacjach patologicznych- alkoholizmie, przemocy itp gdzie zdecydowanie należy ograniczyć kontakty.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Też mi się tak wydaje. Poza tym Boże, teściowa też człowiek taki sam jak my. Jak ja mam problem, bo np. za ciepło ubierze Krasnala to wystarczy powiedzieć. Jak mówi, że "ja to..." to mówię, że ok, rozumiem, ale JA to... Wystarczy troche potraktowac jak własnego rodzica - z naszą matką byśmy rozmawialy normalnie, tak? To dlaczego z matką męża nie można?
    --
  7.  permalink
    No dokładnie.
    Chociaz mnie czasem brakuje argumentów i po prostu spokojnie mówię" mam inne zdanie" albo " ja tak nie myslę". O ile są to istotne rzeczy dotyczące mnie, mojego męza czy dzieci. A jezeli prawi mi tesciowa o tym co widziała w tv, to naprawdę- luźną gumkę mam na to.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Z tesciowa widzimy sie raz na rok-kontakty ograniczone na maxa ze wzgledu na inne kraje zamieszkania-co mnie baaaardzo cieszy. A tesciowa na 4 tyg zaprosil maz nie uzgadniajac tego ze mna, czego pozniej zalowal :)
    A co do rozmowy I porozumienia-tego trzeba chciec obustronnie, ale gdy jedna strona nie chce to nic na to nie mozna poradzic, a ile mozna ustepowac-do czasu, bo gdy tylko sie wymaga a od siebie nic sie nie daje, nie idzie na ustepstwa to to zaczyna denerwowac. Poza tym to ja jestem rodzicem mojego dziecka I to ja je chce wychowywac, tesciowa miala swoj czas. Jak to moi rodzice mowia: ty jestes od wychowywania a my od rozpieszczania :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 27th 2014 zmieniony
     permalink
    O - to "mam inne zdanie na ten temat" akurat u nas skutecznie zamyka dyskusję :) Tylko ja to powtarzam jak zdarta płyta ;) Ale to też dobra metoda.

    Natomiast dziewczyny, my też kiedyś będziemy teściowymi i chcemy, żeby nas tak traktowano? Jak intruza? Jak niechcianego członka rodziny? Bo w końcu teściowa i teść są członkami rodziny w dokładnie takim samym stopniu jak nasi rodzice.

    Treść doklejona: 27.04.14 09:21
    bas28: Jak to moi rodzice mowia: ty jestes od wychowywania a my od rozpieszczania :)


    No to mów to teściowej - dokładnie tak, ja jestem od wychowywania, a babcia od rozpieszczania. I jak zapraszacie babcię to na krócej, dla mnie 4 tygodnie są do przeżycia TYLKO i wyłącznie z mężem i dziećmi, z nikim innym ;) Nawet z przyjaciółkami, które uwielbiam nie wytrzymałabym ;)
    --
  8.  permalink
    bas28: gdy tylko sie wymaga a od siebie nic sie nie daje

    a tak z ciekawości Bas- czego wymaga od Ciebie Twoja tesciowa?
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Ja jak poprosilam tesciowa zeby sie zajela mala, poszla na spacer to powiedziala mi ze ona nie ma sily. Zatkalo mnie. Wiec w tym przypadku rozmowy nie pomoga.
  9.  permalink
    moze na prawdę nie ma?
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    bas28 ale co w tym zlego? Czy nie mogla nie miec sily? Kurcze wybaczcie sle czasem mam wrazenie ze wymaga sie od dziadkow ze beda zajmowac sie wnukami, ja na nic nie licze i przynajmniej nie czuje zawodu.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Dla mnie zenada jest to że przyjechala tylko po to by poogladac telewizor losie co za baba ! Moglaby chociaz zajac sie wnukiem na plac zabaw isc brakowalo tylko piwa i jak ten ferdus z kiepskich :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Bas, nie gniewaj sie, ale wszystko wskazuje na to, ze nie z tesciowa masz problem a z własnym mężem... Nie wyobrażam sobie, zeby moj maz zaprosił do nas kogolwiek na 4 tygodnie, bez uzgodnienia tego ze mna....
    --
  10.  permalink
    A ja myślę,że większość "problemów" na tej linii jest po prostu wyimaginowana.
    Tak się przyjęło,ze teściowa to wróg i jest ogólna akceptacja takiego stanu rzeczy.
    Czasem warto zmienić swoje myślenie. Gdy mi się to udało, lepiej mi się żyje :thumbup:
    Co nie oznacza,ze akceptuję moją teściową bezwarunkowo, że pochwalam wszystko co robi i że zaczęły mi się podobać różowe szpilki i "Pani Walewska", które mi podarowała :tooth:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    ja jak czytam to zamiast tesciowa w niektore sytuacje wstawilabym moja wlasna mame. z ta roznica, ze ja rozumiem, ze:
    1. ma swoj wiek i czasem nie ma sily zajac sie dzieckiem
    2. jak do mnie przyjezdza to zostawia po malym tajfun, ciuchy leza wszedzie, ugotowac tez za bardzo nie ma jak. ba, krepuje sie, mimo mojego powtarzania, zeby sie czula jak u siebie, wyciagnac recznik czy wziac cos z lodowki!!!
    ale ja to rozumiem. starsi ludzie maja swoje dziwactwa, nie czuja sie jak u siebie, i nawet jak wewnetrznie sie troche czasem zloszcze, to nie okazuje tego, bo chce zeby mama sie czula jak najbardziej optymalnie. podstawiam troche pod nos, ja gotuje, bo wiem ze mama zajmujac sie malym nie ma czasu zeby ugotowac, sama sprzatam ciuchy po malym, bo wiem, ze mama sie krepuje grzebac po szafkach.
    dziewczyny, wiecej zrozumienia. nie kazdy jest taki, ze wchodzi do czyjegos domu i sie czuje jak u siebie. ja tez jak jade do kogos z wizyta, mimo, ze ktos mowi: czuj sie jak u siebie, to nie grzebie po szafkach w poszukiwaniu recznika, nie zagladam do lodowki, jakos tak niezrecznie. pomagam bardziej w takich rzeczach jak: niesmiecenie po sobie i dziecku, nakrywanie do stolu, czy sprzatniecie po jedzeniu. ale to zalezy u kogo, jak sie zachowuje gospodarz.
    ja akurat te wasze tesciowe jestem w stanie zrozumiec.
    co do wychowania dzieci, ja zawsze musze malego prostowac po dluzszym pobycie z babcia, no niestety tak jest, ale to nalzey do dziecinstwa, do zycia.
    mnie przykladowo wkurza jak moj tesc "szarpie" piotrka. no ma taki jakis odruch zaczepiania piotrka, nie umie przytulic czy poglaskac tylko jakos tak potrzasa jego reka, czy noga hjak byl mniejszy. uczulona jestem na to, ale jak przychodzi i dopoki piter nie reaguje to trudno, niech okaze ta milosc jak umie.
    popatrzcie czasem na dobre checi, wejdzcie w skore tej drugiej osoby.
    ja nie tlumacze falszu, ale czasem rzeczy nie wygladaja tak jak wygladaja na pozor.

    Treść doklejona: 27.04.14 10:36
    szczypta, artykul jest straszny, no niestety z jednej strony jest znieczulica a z drugiej nadgorliwosc.
    u mni w bloku akurat wszyscy sie znaja, i jakbysmy mieli wzajemnie eragowac to non stop by byla policja, hehe, bo ciagle slysze tylko jak jakies dziecko wrzeszczy, mojego nie pomijajac.
    ale kiedys mi znajoma opowiedziala, ze miala taka sytuacje, w centrum handlowym, byla z dwojka dzieci, ten starszy mial jakies 3 i pol roku, gdzies jej uciekl, ona szukala, wpadla w panike, latala po tym centrum i w koncu jak go znalazla to z nrwow klapsa dala. w sumie jej sie nie dziwie, nie wiem jakbym sie zachowala w takim stresie. ale ktos nadgorliwy spisal numery samochodu i policja do niej zapukala.
    ja wiem, ze dzieci sie nie bije, bla bla, ale moge sobie wyobrazic stres matki, kiedy jej znika dziecko. i nie mowcie, ze kogla pilnowac, niektore rzeczy sa nie do przeskoczenia, sama jak place, pakuje zakupy itd to pilnuj portfela, zakupow, ktos tam jeszcze niedopakowal swoich a za toba juz ktos dyszy. na szczescie moje dziecko jest przyzwyczajone od malego i stoi kolo tasmy, ale jakby mi zwial to nie wiem co bym zrobila.
    troche to nie na temat;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Ewciu, wszystko się zgadza, ale skoro taka teściowa krępuje się grzebać w szafkach, korzystać z kuchni, itp to dziwne, że nie krępuje się "zawłaszczyć" kanapę i telewizor na cały dzień przez 4 tygodnie ;).

    Tak jak napisałam gość jest gościem i uważam, że ma ten przywilej by u nas odpocząć, ale też wszystko ma swoje granice... Po prostu niegrzecznie jest w gościnie lampić sie non stop w szklany ekran.

    Myślę, że skoro babcia odwiedza wnuka, to troszkę zajęć mogłaby mu wymyślić, by wnuk poczuł, że to ktoś ważny w jego życiu. I nikt nie każe babci biega, skakać, ani turlać się po podłodze (jeśli nie ma siły). Z dzieckiem można porysować, pograć w gry planszowe, poturlać piłkę...

    Fajnie jeżeli gość da nam odczuć, że przyjechał do nas, a nie do telewizora...

    Myślę, że bym poczuła się jak powietrze w takiej sytuacji...

    I zauważ, że tutaj teściowa przed przyjazdem sama dała jasny komunikat: "przyjadę to Was odciążę", czyli mozna sie nastawić na coś więcej niż na siedzącą przed tv teściową. Stąd ten zawód. Jakby teściowa powiedziała "przyjadę do Was, ale źle sie czuję i poprostu muszę odpocząć" nastawienie byłoby inne...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Ja się zgadzam w 100% ze Szczyptą,sama miałam to napisać.
    Poza tym wiecie co dziewczyny.... Wydaje mi się,ze dużo łatwiejsze stosunki na linii teściowa- synowa byłyby wtedy, gdyby ludzie potrafili ze sobą rozmawiać.


    Co do pomocy ze strony rodziny. To wiadomo,fajnie jak ktoś wyrazi chęć pomocy,ale ja osobiście nie oczekuję tego,bo wiem ,że każdy ma swoje życie,swoje sprawy. Ludzie pracują ,nie mają siły i też to rozumiem.
    Jeśli natomiast była wyżej sytuacja,że teściowa ogląda cały dzień tv to może wystarczyło właśnie pogadać i zaproponować,żeby teściowa wyszła na spacer z dzieckiem,a Ty np. zrobisz obiad ? A jeśli mąż decyduje sam o takich rzeczach to też coś jest nie tak.

    Wiem,że łatwo pisać. Ja osobiście nie mam żadnego kontaktu z tamtą rodziną,nie chce mieć i podejrzewam,że dziecku też nie będę o nich wspominać. Zwyczajnie ich nie toleruję i po prostu nie lubię,ale nigdy by mi nie przyszło do głowy,żeby strzelić tej kobiecie w twarz. Ostatnio strasznie ćwiczę swoją cierpliwość i czasem widzę,że lepiej jest całkowicie zignorować kogoś niż chlastać po twarzy
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    No dobra ale przyjezdzahac do kogos i siedziec 4. Tyg nic nie robiac tylko ogkadac telewizor....sory to jakies nieporizumienie ja bym tak nie mogla umarlabym z nudów
    --
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Tyle sie napisalam I mi wszystko zezarlo. Jutro dziewczyny do was napisze :) milej nocy.

    Treść doklejona: 02.05.14 11:18
    Moja tesciowa siedzi na emeryturze, takze nie za bardzo sie przepracowuje, jak pracowala to tez nie zq bardzo-praca biurowa.Ja nie wymagam od niej zeby zajmowala sie moim dzieckiem, nawet nie chciala bym-zteszta nigdy sie jej o to nie pytalismy bo sana pierwsza wyskoczyla ze ona jest zmeczona I nie ma I nie bedzie miala sily sie mala zajac.wrozka? ; ) no nie wazne. Tak jak piszecie sa zabawy ktore nie wymagaja wysilku ale chwili I poswiecenia uwagi dziecku, ale skoro seriale I przyrosniety tylek do kanapy bardziej ja bawily to trudno. A z drugiej strony widzac sie z wnuczka raz do roku-korona z glowy by jej nie spadla.
    Moja corka jest madra dziewczynka I po tygodniu spedzonym z babcia przestala sie nia interesowac I zaczela ja unikac.
    Stosunki mojego meza z matka sa wg mnie skomplikowanr-starszy brat przestal sue do matki odzywac bo zaczrla sie wtracac do jego zwiazku, krtykowac jego partnerke(wtedy mialam spokoj), wiec tesciowa zostala sana I teraz jest jak jest.Ja mowie ze znalazka sobie kolejna ofiare do ataku, maz wysluchuje jej narzekani I robi swoje chociaz widze ze gula mu lata.wkurza mnie to bo oowinien jej, wg mnie powiedziec ze nie zyczy sobie uwag w stodunku do mnie, kilka razy mu to miwilam ale coz :/ iwazam ze ma syndrom nieodcietej pepowiny.

    Treść doklejona: 02.05.14 11:26
    A moja tesciowa przesadzila w pewnym momencie na maksa I nie ukrywam ze od tego momentu moj stosunek do niej znacznie sie pogorszyl. Gdy moja piersza corka umarla przy porodzie, na pogrzebie tesciowa szlochala I plakala. A jakis miesiac pozniej gdy przyjechalismy do malej ja odwiedzic, jadac z nami samochodem powiedziala bez emocji z glupim usmiechem:"Dobrze ze wasza corka zmarla niz by sie miala urodzic chora lub niepelnosprawna I byscie musieli do konca zycia sie z nia meczyc" Ja bylam w takim szoku po tym co uslyszalam ze nie wiedzialam co odpowiedziec. Takim tejstem walnela tez przy moich rodzicach I jeszcze kilka razy gfy sie sootkalismy az w koncu maz nie wytrzymal I ja opierdzieli. Jak tak mozna, co za matka moze drugiej matce cos takiego powiedziec? Tylka taka ktora ma znieczulice I jest bez serca.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Czytalam wasze wypowiedzi i naszla mnie refleksja, ze ciezko znalezc te granice, po ktorej przekroczeniu trzeba powiedziec NIE. Ja tez dlugo probowalam nie reagowac roznosci, wiem, ze sa ludzie i ludziska, ze ludzi starszych trzeba szanowac, no ale ile mozna, gdy ciebie nie szanuja...

    U nas temat tescia znow na tapecie.Dziadek w tej chwili niszczy wszystkie ostatnie mosty. /Reszte opowiesci skasowalam, nie chce wywlekac na forum calej sprawy/

    Myslalam, ze sie uspokoi i moze wtedy uda sie, zeby chociaz dzieci mialy jako-taki kontakt z dziadkiem ale w takiej sytuacji to niemozliwe przeciez.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.