Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    no proszę... a tak "przeczuwała" @ hihihihi gratulacje ogromniaste!!!! po clo, to masz szansę na wiekszą gromadkę za jednym zamachem hihi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    hej. jestem kaja. jestem nowa. biore clo od dwoch cykli i nic.lekarz powiedział że za miesiąc zrobi mi badanie jajników kontrastem. wiecie ktoś na czym to polega?
    staramy sie o dzicie juz od roku i ciągle czekam...a tu nic...
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJul 25th 2007
     permalink
    To prawda po CLO wszrasta prawdopodobieństwo ciąży mnogiej ale po długim leczeniu dużą dawką. Ja brałam tylko 50ml przez 2 miesiące. Jednak jak pojawią się bliźniaczki to będziemy cieszyć się tak samo. Z resztą w mojej rodzinie bliźniaki pojawiają się co pokolenie więc może być ciekawie.:bigsmile:
    Ciągle mam tylko nadzieje, że test nie nawalił. A do GINA dopiero w sobote.

    KAJA kontrastem bada się drożność jajowodów. Wpisz w wyszukiwarkę drożność jajowodów a poczytasz dużo na ten temat. Jednak wydaje mi się że po 2 cyklach to trochę szybko na takie badanie. A jaką dawkę CLO bierzesz?
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    kaj, poczytaj na forum o HSG (tak sie nazywa wątek)
    Justyś - będzie dobrze :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    hej Justyś dzięki za info. a clo biorę dawkę 50 ml i też dopiero drugi miesiąc. gratulacje z okazji zaciążenia a test na pewno jest oki trzymam kciuki
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 26th 2007
     permalink
    hej giga25 ! dzieki za info
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeJul 27th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny, jestem nowa.
    Jestem w podobnej sytuacji. Lekarz zalecił mi clo przez 3 miesiące 3-7 d.c., potem od 17 d.c. luteinę, jednak nawet słowem nie wspomniał o usg. Trochę się tym zmartwiłam...

    Justyś - gratuluję, napewno będzie dobrze :)
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJul 27th 2007
     permalink
    marcia - nie wiem czy wcześniej o tym pisałam, ale ja też bedę bez monitoringu; leczę się u specjalisty od niepłodności i uważam, że skoro on nie zalecił monitoringu, to widocznie nie jest potrzebne; powiedział, że skoro prowadzę wykresiki, to bedziemy widzieli czy owu była czy nie po tempce, a usg to tylko dodatkowy stres; jeżeli zalecenia twojego gina ci nie pasują, to go zmień, bo z brakiem zaufania ciężko coś osiągnąć...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeJul 27th 2007
     permalink
    Niestety u mnie wykresy i mierzenie temperatury nie wchodzi w grę. Właściwie to ostatni "normalny" okres miałam dokładnie rok temu. Od tamtej pory dopiero teraz udało mi się znaleść lekarza, który zlecił mi badania hormonalne i zaczął cokolwiek robić. Od niedzieli zaczynam brać clo, ale boję się, że mogę przegapić ten właściwy moment na zajście w ciążę.:sad:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    hej marcia82. ja tez biore clo już drugi cykla ale lekarz każe mi przyjść zawsze po połowie cyklu na usg kontrolne więc nie wiem czemu tobie tego nie zalecił. a tak wogóle ja po pierwszej dawce clo czułam się fatalnie ale to zależy od organizmu. miłego weekendu dziewuszki!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    Hej dziewczyny. jestem właśnie po wizycie u GINA. Moja fasoleczka ma 5 tygodni :bigsmile:
    Mialam to szczeście i już widziałam mojego malucha. Ale moja GIN mowi ze będzie się już super cieszyć jak zobaczy zarodek.
    Ja mogę z pełną odpowiedzialnością, że CLO pomógł. U mnie naszczęście już w 2 cylku. Mam nadzieję, że moja fasolka będzie silna i da sobie radę.
    Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i trzymam kciuki :thumbup::bigsmile:
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    Justyś, bardzo się cieszę z twojego szczęścia i mam nadzieję, że my też doczekamy takiej chwili :bigsmile:
    Mój lekarz przyjmuje w środy, a to będzie 4 dzień clo, chyba zadzwonię i dopytam o usg. A co jeśli mój pęcherzyk (czy pęcherzyki) nie pękną :cry:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    hej Justyś to super że chociaż Tobie pomógł też biorę drugi cykl poczekamy zobaczymy jakie będą efekty...pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    Marcia u mnie wyglądało to tak:
    brałam CLO 50ml od 3-7 dc, ponieważ miałam 29 dniowy cykl, lekarz kazał mi przychodzić 14dc na usg i mówiła jaką wielkość mają pęcherzyki i kiedy pękną. Do roboty braliśmy się 15 dc po 5 dniowej abstynencji. Jednak jeśli masz nieregularne cykle powinien Ci przepisać duphaston lub luteinę.
    W tym szczęliwym cyklu owulka była 8-9 dc jak poszłam do GINA to było już po. Na szczęście mogłam u siebie zaobserwować objawy owulki i wzieliśmy się do robotki. No i zaskoczyło. Dużo daje też samoobserwacja. Ja tempki nie mierzyłam, polegałam tylko na bólach i rodzaju śluzu.
    Uważam, że powinnaś robić USG tym bardziej, że po CLO mogą wystąpić torbiele dlatego trzeba to monitorować. Ja tak miałam jak leczyłam się wcześniej. Po 3 cyklach z CLO wyszły mi zamiast pęcherzyków torbiele. Ale oczywiście mam nadzieje, ze u Ciebie będzie wszystko oki i już niedługo wszystkie będziecie się cieszyły tak jak ja :cheer:
    Pozdrawiam i ściskam
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeJul 29th 2007
     permalink
    Mam przepisaną luteinę, którą muszę brać przez 10 dni od 17 dnia cyklu. Lekarz powiedział mi, że przy clo stosowanym od 3-7 d.c. owulacja występuje w 14-15 d.c. i wtedy musimy :crush:. Może dlatego nic nie wspomniał o usg. Dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę clo.
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 29th 2007
     permalink
    hej marcia82!!!!
    ja dwa cykle biore clo i zmnowu mam nadzieję że zajdę ale pzry moim szczęściu to pewnie nic... a luteiny to nie dostałam
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeJul 29th 2007
     permalink
    hello kaj@, może dostałaś np duphaston? Albo nie masz problemu z ostatnią fazą cyklu. Luteina jest też stosowana do podtrzymania ciąży, więc może lekarz zapobiegawczo mi ją przepisał. Zresztą sama nie wiem...
    Napewno szczęście się do ciebie uśmiechnie i tym razem się uda, trzeba być dobrej myśli :wink: Musimy być silne i bardzo mocno wierzyć w powodzenie :smile:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeJul 30th 2007
     permalink
    hej marcia82 dzięki za słowa otuchy na pewno pomogą. a duphastonu nie dostałam tylko clo na dwa cykle. Ja luteinę stosowałam na wywołanie okresu.pozdrawiam
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    witam wszystkie starajace sie Dzidzie!!!:smile:chcialabym podzielic sie swoimi doswiadczeniami z clo-które zaczelam od tego cyklu.Moj gin przepisal mi clo na dwa cykle.biore od 1dc przez 5 dni.cykle mialam i mam na ogol regularne.1dc wypadl mi w przedostatni dzien urlopu nad morzem tj.26.08.2007r po pierwszej tabletce ok.gorzej bylo po trzeciej-oslabienie jak cholera no i ta okropna bezsennosc :devil:obecnie 7dc.podobno owu powinna byc ok.12dc czy gin ma racje?bede starala sie regularnie was odwiedzac.(tylko mam maly problem-dostep do neta mam tylko w pracy)ps.o dzidzie staramy sie od 10 mies Pozdrawiam:smile:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    Witaj fionka_23 :smile:
    ja też biorę clo pierwszy cykl, jestem właśnie przy 4 tabletce. Ogólnie czuję się dobrze. Jedynie mam uderzenia gorąca i czasem czuję się osłabiona. Poza tym wszystko w porządku. O dzidziusia staramy się z mężem już 13 cykli, ale pierwszy cykl leczenia. Zobaczymy, co będzie :shocked:
    Głowa do góry!!!!
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    witaj marcia82!A ja własnie odwalilam nr. chyba sie zastrzele.bedac na urlopie wzielam clo ze soba i zamiast od 5dc to wzielam od 1go i co teraz? pewnie bede musiala poczekac na nastepny cykl....cholercia by to wziela!!!:devil::devil::cry:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    witaj fionka my tez staramy się o dzicie od 10 mcy i nie ma rezultatów,. ja brałam clo przez dwa cykle ale w przyszłym tyg idę do gina więc na razie żyję nadzieją. a co z ta owu to nie wiem czy ma racje bo każdy organizm inaczej reaguje na clo. ja od pierwszego dnia byłam słaba jak nie wiem...
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    hej marcia. to masz problem bo jakby nie było jesteś miesiąc do tyłu.. ale może akurat u ciebie zaskoczy no nie wiem ale trzymam kciuki
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    kaj@, w jakim sensie jestem miesiąc do tyłu??
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    fionka_23, cykl do tyłu :( szkoda, no ale trzeba iść do przodu, może to akurat ten szczęśliwy cykl :tooth:
    Życzę powodzenia :peace:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    chodziło mi o to że jeden cykl do tyłu nic innego nie miałam na myśli. ale trzymam kciki że to będzie ten szczęśliwy cykl chociaż dla ciebie.powodzenai!!!!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    Oki, ale to chyba dotyczyło fionka_23 :smile:
    Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę clo. W przyszłym tygodniu staranka :) Sama do końca nie wiem, jak mam to wszystko ogarnąć. Boję się, że coś zrobię nie tak, jak należy, że coś zawalę i nie wyjdzie :cry:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    tak dot fionka_23 sorka

    hej marcia82
    wiesz jak to jest ja wzięłą clo drugi cykl i czekam a tu nadal nic... nic się nie martw jak będzie miało coś być to będzie ja też ciągle żyję nadzieją.pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    marcia - nie macie czego zawalić; twoje zadanie to branie tabletek, reszta to juz sprawa natury :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    hello giga25
    masz rację. Wiem, że nie powinnam zawracać tym sobie głowy, bo psychika też ma ogromny wpływ na zaciążenie, ale nie potrafię nie myśleć :sad:Już dość długo staramy się o dzidziusia i nic, dobija mnie też fakt, że ani w mojej ani w męża rodzinie nie było nigdy problemów z zaciążeniem. :cry:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    ohh babeczki, od przyszłego tyg i ja najprawdopodobniej dołącze do was z tym clo, bynajmniej tak mi moja gin powiedziała, że jak teraz się nie uda, to od następnego cyklu clo :(
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    Ja staram się myśleć pozytywnie, cały czas nastwiam się na pozytywne efekty clo. Pożyjemy, zobaczymy :peace:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    Dzisiaj wzięłam ostatnią clo w tym cyklu i zauważyłam, że jakoś tak mocno leci ze mnie (śluz czy cóś takiego?). Czy ktoś wie co to może oznaczać?????? Szczerze to moja wiedza w tym temacie jest mała :sad:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Hej marcia82. Ja właśnie w tym momencie prawdopodobnie zaciążyłam. Lało się ze mnie jak z kranu i to nie taki typowy śluz tylko jak woda prawie i też zaraz po ostatniej tabletce CLO. Co więcej w 14dc czyli tak jak zawsze to było, nie miałam jajeczkowania. Więc moja GIN stwierdziła, że jajeczkowanie było w 8 dc ( a 7dc wzięłam ostatnią tabletkę). Możliwe, że faktycznie w tym momencie zaskoczyłam. Obecnie jestem w 6tc.
    Pozdrawiam i mam nadzieję, ze się uda:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMarta_1982
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    *marcia82* ja jestem w 15dc, tabletki brałam 5-9dc, to mój pierwszy cykl z CLO, 9-10dc miałam dużo śluzu białego ale lepkiego, cieszyłam się bardzo bo nigdy tak dużo nie było, ale teraz mam owulkę i śluzu jest jak na lekarstwo, choć tempka i szyjka piękne:P życzę owocnej owulki i fasolci:D:D:D
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    czesc dziewczyny!ja trzymam mocnoooo kciuki za nas wszystkie-starajace sie-i mam OGROMNA NADZIEJE ze tak jak Justyś i pare innych naszych kolezanek bedziemy sie mogly cieszyc z 2 kreseczek na tescikach!!:smile:ps.robilam rano tescik owulacyjny i jedna kreska byla bardzo wyrazna a druga mniej,sluz bialawy,klucie w okolicach prawego jajnika.Czy to moze byc owu?okres mialam od 26,08,2007r i przez swoja glupote clo wzielam zamiast od 5dc to od 1dc
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    clo jest dość silnym lekiem, więc owu może być dużo wcześniej, tym bardziej że wzięłaś od 1dc; co do testów, to zależy od firmy, ale sprawdź w instrukcji czy mają być dwie ciemne krechy, czy ta druga może być jaśniejsza
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    aaa no i śluz, to że biały to jeszcze za mało informacji; jaką ma konsystencję?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    hello
    dzisiaj do tego wszystkiego doszło jeszcze kłucie w lewym jajniku. Czy to oznacza owulację????????
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    może ale nie musi; mnie jajniki czasami kłują przed owu ale i w trakcie fazy lutealnej
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Ja mam właśnie 8 dzień cyklu. Wczoraj wzięłam ostatnią clo. Ale biorąc przykład z justyś, owulacja może wystapić wcześniej niż jest przewidywana. Chyba będzie dzisiaj :twosome: :cheer:
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    witam ponownie!sluzu dzisiaj raczej nie ma,wiec to nie owu,tylko wczoraj pobolewalo mnie podbrzusze a dzis troszka mniej,acha no i klucie w prawym boczku wczoraj a dzisiaj daje znac lewy.pozdrawiam
    :smile:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Witam, ja umieram :cry: tak mocno boli mnie lewy jajnik, że chwilami nie umiem wytrzymać. Czy można wziąć ibuprom, czy raczej są jakieś przeciwskazania???? :cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Marcia a może to właśnie owu. Taki śluz i bóle jajnika??? :tooth: Może skocz do lekarza, albo zrób tes owulacyjny, a najlepiej , o ile oczywiście przy takich bólach masz siły, wskocz z M do łóżeczka i :crush:
    Trzymam kciuki.:bigsmile:
    Miłego dnia dziewczyny
    --
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    hej dziewuszki ja jestem już tydzień po clo i nic nie czuję żadnych bulów jajnika śluz też raczej na nic nie wskazuje. ale nadal czekam możę akurat się uda. wszystkim staraczkom życzę powodzenia i trzymajcie sie cieplutko dziewuszki
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    marcia82 ja bym nie ryzykowala z lekami p/bol wez sobie lepiej no-spę i cieply kompras na brzuszek.pozdrawiam:neutral:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Wczoraj było przytulanko z M :boogie: mam nadzieję, że coś z tego będzie :rolling: lekarz nie zalecił mi kontroli usg przy clo, więc pozostają mi testy owu albo chybił trafił :neutral:
    • CommentAuthorkaja_
    • CommentTimeAug 5th 2007
     permalink
    hej marcia
    Ja biorę clo i gin zaleca mi za każdym cyklem kontrolę na usg więc nie wiem czemu tobie nie zalecił. ale życze powodzenia w staraniach ja też nad tym pracuje:wink:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    Hej, ale tu cicho:wink:
    Ja mam dzisiaj 14 d.c. ale żadnych objawów owulacji :sad: Żadnego śluzu, bólu, kłucia :sad: Czy owulacja może nie mieć żadnych objawów??? :cry::cry::cry::cry::cry: Justyś, a co u ciebie. Jak się czujesz?? Brzuszek rośnie??
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny. No u mnie nie za bardzo. Brzuch nie rośnie ale za to żołądek daje o sobie niesamowicie znać. Mam okropne bóle, bez leków się nie obeszło. dzisiaj idę na USG zobaczyć co u mojego maluszka.
    Marcia a może już masz fasolkę i o tym nie wiesz. Ja miałam identycznie. zaraz po odstawieniu leków strasznie mi sie sluz lał ale taki jak woda a w 14dc nic. I się okazało, że jestem w ciąży.
    Jeny dziewczyny ja wam życze z całego serca żeby Wam też się udało, tylko nie życze takich bóli żołądka bo to masakra.
    Pozdrawiam, całusy :kissing::rainbow:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.