Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2007
     permalink
    No to u mnie było podobnie, też mam duży przedział długości cykli, ale przeciwnikiem nigdy nie byłam. Zdawałam sobie sprawę, że za mało wiem, a wszędzie były dostępne kłamstwa, mity i propaganda. Tyle czasu zmarnowałam, zanim dowiedziałam się, jak skuteczny jest NPR do odkładania. Jeśli chodzi o poczęcie, to jest jeszcze bardziej oczywiste.
    --
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    Beata_23
    byłam wczoraj u ginki i powiedziała, że Duphaston mam brać od 12dc żeby nie dopuścić do przerośnięcia pęcherzyka i zrobienia się cysty. Na szczęście w piątek i poniedziałek mam USG u innych lekarzy więc się jeszcze upewnie :devil:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    Ja też mam bardzo nieregularne cykle, w związku z czym uważałam, że nie sprawdzi się u mnie badanie temperatury, obserwacja śluzu itp. Ale widzę, że jednak się myliłam. Dzisiaj mam 29 dc i czekam na @. Narazie brak oznak nadejścia :devil:. Jeśli przyjdzie, to od nowego cyklu zaczynam mierzenie tempki itp. Mam pytanko - od którego dc cyklu należy mierzyć. Od pierwszego, czy jak skończy się @?

    Pozdrawiam gorąco :rainbow:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    marcia no to trzymam kciuki :bigsmile: a ilu dniowe masz cykle?? oczywiscie za reszte tez goraco i mocno trzymam kciuki :bigsmile: czekam na kolejna fasolke
    pozdrawiam
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    W sumie to nie miałam @ przez 11 miesięcy, więc już nie liczyłam dni. Teraz mam wywoływaną @ luteiną. Lekarz powiedział, że jeśli do 32 dc nie będzie @, to mam zrobić baby-test. Jeśli nie będzie dwóch kresek to znowu mam wywoływać luteiną i wszystko na nowo :cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    marcia - zależy w jakim miejscu chcesz mierzyć :) jak w pochwie, no to możesz zacząć dopiero po @; a jak w dziobie, to od pierwszego dnia cyklu
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    oki matyka, ja tak tylko pisałam, bo zawsze od wszystkich lekarzy słyszałam, że duphaston mam brać po owulacji, jak się staram o dzidzie i moi znajomi też tak mają robić:( zresztą moj M zawsze powtarza, że skład duphastonu wyklucza zajście w ciąże jak się go bierze przed albo w czasie owulacji..twój lekarz pewnie wie co robi,tak jak mówiłam, co lekarz inna praktyka,a upewnić się zawsze warto, napewno nie zaszkodzi:)
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    Dziewczyny!
    Proszę odpiszcie coś - od wczoraj tj. 18 i 19 dc. mam podwyższoną temperaturę. Czy to normalne że po owulacji ( na poziomie 36,5-36,6) temperatura rośnie. Mierzę bardzo dokładnie o tej samej porze.
    Dzięki - pozdrawiam.
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    Temp. wyniosła od 2-ch dni 36-9
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 24th 2007
     permalink
    Witam,
    właśnie byłam na badaniu USG i podobno w prawym jajniku nic nie ma, ale lewy się przygotowuje i są jakieś 2 spore pęcherzyki :bigsmile:

    Już wiem na co poświęcę weekend :wink:

    A potem znowu w poniedziałek USG..... i zobaczymy co tam dzieje...
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 24th 2007
     permalink
    matyka, a pytałaś lekarza co z duphastonem? Czy rzeczywiście powinnaś brać od 12 dc?
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 24th 2007
     permalink
    pytałam i powiedziała, że w poniedziałek jeszcze mam potwierdzić to na USG - więc w poniedziałek jeszcze dokładnie wypytam.
    Dzięki w ogóle Beata_23 :kissing: za zwrócenie mi na to uwagę :smile: Bo tak bym bez pytania innych brała od 12dc.
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 24th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny - Mam prośbę o przeanalizowanie mojego wykresu - udostępniony na 28dni pod nazwą Pierwsze CLO - Dzięki
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 24th 2007 zmieniony
     permalink
    nie ma sprawy matyka, ja poprostu już nie daje robić z siebie królika doświadczalnego i sprawdzam co mi lekarze "przepisują i w jakim celu", żeby mnie bez sensu nie faszerowali, na szczęście moja ginka to super babka i zawsze mogę z nią pogadać.. a od tego tu jesteśmy, żeby sobie pomagać i doradzać:)
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    hej dziewczyny, czy któraś z was wie może, na czym polega test chmurkowy????

    Pozdrowionka :swingin:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    Cześć
    Marcia82 to polega na tym, ze musisz nasiusiać do słoiczka i wsadzić go na ok pół godzinki do zamrażalki. Jak wyjdzie Ci taki biały osad-no wygląda jak chmurka- na górze to znaczy, że prawdopodobnie jesteśw ciąży a jak w środku lub na dnie to nie. Ja robiłam raz i ta chmurka wyszła mi tak nie zupełnie na wierzchu i niezupełnie w środku, ale później zrobiłam normalny test i wyszła ciążą.
    Pozdrawiam Was wszystkie i nadal trzymam mocno kciuki :bigsmile::kissing:
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    Dzięki Justyś, mam jeszcze jedno pytanko. Test chmurkowy powinno się robić z porannego moczu czy obojętnie? W ogóle to przyspieszyłam sobie cykl o 1 dzień. Dzisiaj mam 30 dc i kusi mnie, żeby zrobić teścik :devil: @ dalej nie przyszła.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    monika 166 - wzrost tempki po owu to normalka, że tak powiem; przed owu są tempki niższe, po owu wyższe przez minimum 10 dni

    marcia - lepiej wziąć poranny, choć jeśli jesteś już po terminie @, to tak jak przy sikańcach, chyba czas już nie gra roli
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 25th 2007
     permalink
    No właśnie... :sad: U mnie z terminem @ nie wygląda najlepiej. Muszę wywoływać luteiną, bo inaczej nie przychodzi (lekarz stwierdził u mnie PCO, ale bez badania usg, więc nie wiem, na ile ta diagnoza jest prawidłowa).
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 26th 2007
     permalink
    No i nie wystrzymałm... Jedna kreska :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeAug 26th 2007
     permalink
    Marcia82 przechodzilam to co Ty kilka dni temu:( tez mnie podkusilio ze by zrobic test zrobilam i jedna kreska:( 2 pozniej Mąż mnie namowil zrobialam i znowu dolek 1 krecha:( a dzien pozniej... @ ;( tyle starania i nic... :(
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 26th 2007
     permalink
    Klaudoos, niestety taki nasz los. Ale my z M powtarzamy sobie, że będziemy mieli dzidzię, jak przyjdzie nasz czas. Widocznie jeszcze nie nadszedł. :wink:

    Mam pytanko, czy wasz ślub odbył się 03.06.2006?

    Pozdrowionka :peace:
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    12dc i dalej nie ma jakiś szczególnych oznak owulacji. W którym dniu cyklu powinna wystąpić owulacja? Do tego nie wiem co jest grane, ale tempka mi spadła dzisiaj do 36,3 :sad: i nie wiem co o tym myśleć?

    Co do Duphastonu to dzisiaj ginka powiedziała, że mam wziąć od 16dc.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    matyka, tempka może tak spadać właśnie przed owulacją; a sluz obserwujesz? ma już cechy płodne?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    no właśnie z tym śluzem u mnie coś kiepskawo - niby coś tam jest, ale bardzo mało :sad: i taki jakiś klejący. Jest to pierwszy cykl w którym badam śluz, więc dopiero się uczę :shamed:
    Ginka mi napisała, że endomerium mam 6mm - to chyba mało jak na ten dzień cyklu?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    czyli z duphastonem miałam rację, dobrze że nie wziełaś wcześniej, bo tylko by ci owu zablokował:(
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 27th 2007
     permalink
    co to za ginka ...:confused:
    • CommentAuthorjustek_
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Witam
    Właśnie stawiam pierwsze kroki w staraniach o dzidzię, szczerze mówiąc ogarnęło mnie lekkie przerażenie....jeszcze tylu rzeczy muszę się dowiedzieć.....ale cóż, cel jest jedyny w swoim rodzaju.

    p.s.

    Czy któraś z Was mieszka w okolicach Wrocławia i może mi polecić dobrego gina?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    • CommentAuthorjustek_
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Wow.....od razu czuję sie bardziej...."swojsko".....
    Na chwilę obecną wiem,że mam za mało progesteronu i za dużo prolaktyny....przede mną jeszcze długa droga, ale chcę,żeby mnie przez nią przeprowadził jakiś kompetentny lekarz. Macie może jakiegoś sprawdzonego doktorka we Wrocławiu?
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Marcia.. no moj Mąż tez mowi ze nie wszystko od razu ze dzidzia bedzie jak bedzi na Nią czas;/ ale juz po malu dosyc tych starań...

    P.S. tak nasz slub byl 3 czerwca, czyzby Wasz tez?? pozdarwiam cieplo
    --
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    Cześć Dziewczyny!
    Nie odwiedzałam już trochę forum bo byłam strasznie zajęta tworzeniem interpretacji do mojego wyresu ( udostępniony na 28dni : Pierwsze CLO). Okazało sie że nie jest to wcale takie łatwe albo ja jestem taki gamoń:shamed:
    Dziewczyny! za cztery dni u mnie spodziewana @, ale mam nadzieję że nie przyjdzie - mam pytanie: Czy któraś z Was miała taki objaw żeby dostawać okropne skurcze w nogach - zwłaszcza w nocy ( czasami tak rwie na zmianę pogody). Od kilku dni u mnie tak się dzieje - czy to może być jakiś efekt uboczny brania CLO?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 28th 2007
     permalink
    skurcze pojawiają się najczęściej przy braku magnezu
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 29th 2007 zmieniony
     permalink
    No i przyszła wczoraj @ małpa wredna!!!! Ale w tym cyklu mam zamiar ją pokonać :devil:

    Klaudoos, nasz ślub też odbył się 3 czerwca :bigsmile:. Od tego czasu staramy się o dzidzię, ale bezskutecznie :cry:

    pozdrowionka :rolling:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 29th 2007 zmieniony
     permalink
    matyka - jak śluz masz lepki, a endo dość cienkie, to stawiam, że owu jeszcze przed tobą; poczekamy do tego 16dc, może się coś rozkręci i tempka wzrośnie; a ten lepki śluz, to wewnątrz czy na zewnątrz? bo ja sama w tym cyklu miałam śluz płodny tylko w środku

    monika - nie słyszałam o takim efekcie ubocznym; jedyna przyczyna jaką znam to włąśnie brak magnezu; mój M (lekarz)
    i teście biorą wtedy Aspargin (lek bez recepty) i szybko im to przechodzi

    marcia - przykro mi, że @ przyszła, ale cieszę się, że się nie poddajesz i masz bojowy nastrój :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    coś z tym moim śluzikiem chyba dzisiaj lepiej :-) mam go więcej i tak jakby się rozciąga na ok 1-1,5 cm. Dzisiaj ide znowu zobaczyć moje jajniczki... mam nadzieję, że moje pęcherzyki są dorodne i gotowe do drogi :wink:

    marcia82
    szkoda, że przyszła :sad: trzymam kciuki za następny cykl!!!
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Niestety :cry: wczoraj dowiedziałam się, że mój pęcherzyk zatrzymał się na 12mm i nie chce dalej ruszyć.... trochę złapałam doła bo lekarka powiedziała, że nic tam nie widać, żeby się zanosiło na owu. Mam brać od 16-24dc duphaston, a potem w następnym cyklu znowu Clo i obserwacja. Podobno widać, że jajniki zostały trochę pobudzone do działania, ale nie jest to jeszcze sukces :cry: :cry: :cry:
    Mam nadzieję, że @ przyjdzie szybko i następny cykl przyniesie jakieś lepsze wyniki.
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Marcia! no to bardzo fajnie ze mamy jeszcze wspolna date slubu;)) my w sumie w noc poslubna zdecydowalismy ze chyba czas zaczac, jak bedzie to bedzie...;) wczoraj bylam u gina powiedzial ze pecherzyki w miare rosna same jak zaskocza to super jak nie od nastepnego cyklu CLO!! zobaczymy jestem juz ogolnie wyluzowana... tylko przydal by mi sie jakis wyjazd zeby odpoczac;) mimo ze mialam 1,5 miecha wolnego (to wykanczalismy mieszkanie i przeprowadzalismy sie) a od poniewdzialku w pracy... ale mam nadzieje ze teraz nam si4e uda!

    p.S. Marcia skad jestes? buziaki
    --
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Cześć Dziewczyny!
    Dlaczego przed @ bolą jajniki?
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    wcale nie jest powiedziane, że to przed @; może to fasolka daje znać o sobie; reguły na to nie ma
    a dlaczego bolą przed faktyczną @? pojęcia nie mam
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Hello
    Klaudoos, jestem z Żor (ok. 40 km od Katowic, woj. śląskie). A ty skąd jesteś?? Wychodzi na to, że staramy się tak samo długo :bigsmile: Widać, mamy dużo wspólnego. Może uda nam się w tym samym czasie zafasolkować :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Mnie jajniki bolą od czasu, kiedy zaczęłam leczenie clo, czyli od ok. miesiąca, a fasolki nie ma. Nie wiem, od czego to zależy.

    Pozdrowionka :thumbup:
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    Może tak silnie działają leki i w jajnikach odchodzi pęcherzykowa taśma... i dlatego bolą bo są przegrzane?
    Pozdrawiam wszyskie cierpiące.
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeAug 30th 2007
     permalink
    A co to jest pęcherzykowa taśma????? Czyżby chodziło o to, że te wszystkie pęcherzyki powstałe z powodu braku owulacji uwalniają się????
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeAug 30th 2007 zmieniony
     permalink
    mnie jajniki bola rowniez od brania clo ale w tym cyklu nie biore i tez mnie bola:( tzn bardziej jeden... ale czesto mnie bolaly i to bardzo jak np chodzialam w golych stopach gdy padalo, nie zycze nikomu tego bolu..
    teraz mam jednak inny problem 5 dni niby skonczyla mi sie @ ale zauwazylam w sluzie jeszcze troche krwi.. po kazdym stosunku rowniez, sa to niewielkie ilosci ale mam to 1 raz! zaznaczam ze nie biore clo w tym cykli.. czy ktoras z Was miala podobnie??

    P.S. Marcia ja jestem z Gdyni, bywalam czesto w Żorach gdy trenowalam jeszcze pilke reczna, wiec troszke kojarze miasto;) mam nadzieje ze nam sie wreszcie uda! osytatnio totalnie wyluzowalam.. dzisiaj mam 11 dc.
    super by bylo jakby nam sie udalo, mialybysmy prezent na rocznice slubu;)
    buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeAug 31st 2007
     permalink
    Klaudos, radziłabym się z tym wybrać do gina

    co do bólu jajników, to w okresie około owulacyjnym jest on najzupełniej normalny, podobnie jak i w fazie lutealnej
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorivusia
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    czesc dziewczyny jestem tutaj nowa. potrzebuje porady bo chyba oszaleje. w tym cyklu bralam pierwszy raz clo a potem duphaston teraz mam 29 dc i nie wiem co myslec? kusi mnie zrobienie testu ale to moze za wczesnie? pozatym czuje sie jakos inaczej.a moze to moja wyobraznia?
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Witaj ivusia!!!!

    Jeśli twoje cykle trwają krócej niż 29 dni to powinnaś zrobić teścik. Ja, wg zaleceń lekarza, nie powinnam robić testu wcześniej niż w 32 dc. Jeśli chodzi o samopoczucie, to rzeczywiście może to być wyobraźnia. Trzymam kciuki, żeby tak jednak nie było. Oby w twoim brzuszku była już fasolka :thumbup:
    Dlaczego lekarz zaleciś ci stosować clo??

    Pozdrowionka :swingin:
    • CommentAuthormonika166
    • CommentTimeSep 1st 2007
     permalink
    Cześć Ivusia!
    Ja jetem też po pierwszym clo - dziś mam 28 dc - moje cykle to idealnie 28-29 dni, więc na jutro czekam jak na zbawienie - chwila prawdy....
    Objawy mam raczej jak co miesiąc przed @ - za wyjątkiem zatwardzenia bo zazwyczaj przed @ miałam odwrotnie....
    Ivusia, czy masz wykres na 28dni? - ciekawa jestem Twoich objawów.
    Pozdrawiam Cię i życzę Ci fasolki.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    ivusia, jak mówi marcia, faktycznie ważna jest średnia długość cyklu i długość fazy lutealnej, ale jeśli nie prowadzisz wykresików i nie mierzysz tempki, to musimy właśnie na długości bazować
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorfionka_24
    • CommentTimeSep 3rd 2007
     permalink
    witam was serdecznie!!!dzis mam 15dc a wczoraj umieralam z powodu okropnego bolu prawego jajniczka-mam nadzieje ze to byla owu,lecialo ze mnie strasznie,taki przezroczysty,rozciagliwy na pare cm sluzik,mimo bolu(najsilniejszy wieczorem) poprzytulalismy sie z mezulkiem i bedziemy czekac...nadzieja wciaz w nas jest.

    a przy okazji chcialam przywitac sie z nowymi kolezankami-zycze wam jak i sobie owocnych staranek :wink: badzcie DOBREJ MYSLI !!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.