Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    chiara72, połowa społeczeństwa ma niedobór witaminy D :) Jakby nie patrzeć to Ty masz w normie :)
    A te 25 kropli to ile jednostek?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorchiara72
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    obe
    Polowa spoleczenstwa ,ze ma niedobor to wiedzialam . Nie rozumiem ,za bardzo po czym twierdzisz , ze mam w normie . Tylko ja wiem jak sie czuje...Nie kazdemu czlowiekowi puchna nogi po 10 godz pracy, na nogach . po 1, 2 godz spaceru , na drugi dzien bola strasznie plecy i nogi. Moge nic nie robc, lezec pare dni i tak czuje bol kosci, ja sciskaja mi tak, jakby sciegna u rak nie wiem sama ,co to jest . O skorze, juz nie w spomne, mam jak tarka itd. Wiele razy przychodzila mi mysl ,-,,Boze jak ja ciaze przeniose jak mnie tak wszystko boli,w ogole nie mam sil " I oczywiscie teraz ,lekarka mi mowi ,masz sie wzmocnic. A staramy sie z mezem juz ponad 10 lat, mamy tez inne problemy ten jest dodatkowy ....Czasami zachodzilam w ciaze ,ale cos sie dzieje okolo 32dc ,i poraniam , mam cykle co 28 dni jak dochodzilam do 30 dc robilam Bete wychodzila pozytywnie ,ale zaraz dostawalam miesiaczke. Raz, to nawet w 32dc dostalam straszny bol brzucha wymiotowalam i zobaczylam na podpasce takie cos jak skora wielkosc jak kciuk
    A co do kropli to, Ja mieszkam we Wloszech.
    I napisze Ci, to co jest na butelce.
    butelka ma -10ml
    1ml- ma 30kropli
    1 kropla =5 mcg - ,,chyba to sa te jedynostki"
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    chiara, nie wiem czy o tym już pisałaś, ale sprawdzałaś TSH??
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Właśnie to samo miałam pisać jak przeczytałam o Twojej skorze jak tarka, badalaś TSH?
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    no i o tym puchnięciu nóg, ja mam tak samo.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 20th 2014 zmieniony
     permalink
    chiara72, sama napisałaś, że norma jest od 10 do 80 a Ty masz 12,2. To Twoim zdaniem jest poza normą? Widocznie znam jakąś inną matematykę ;) Cytat z Ciebie: "Ja ta witamine mam bardzo niska jak norma jest 10ml do 80ml to ja mam 12.2."
    Nie odnosiłam się wcale do Twojego samopoczucia tylko do wyniku wit. D ;)
    Patrząc na nerwowość reakcji sądzę, że masz nadczynność ;) ;) ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    obe, już pomijając nerwowość:)) (skąd ja to znam) też od razu pomyślałam o niedoczynności. chiara, tak serio, badałaś TSH? Bo to dosyć istotne a sądząc po tym, co piszesz to rzeczywiście to może być niedoczynność. Warto przy tym sprawdzić od razu cały pakiet tarczycowy: ft3, ft4, anty Tg i anty TPO.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Tamara, przy niedoczynności byłaby spokojniejsza ;)
    Ale tak na poważnie, Chiara72, warto taki pakiet sobie sprawdzić :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorchiara72
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    obe,

    Nie wiem ,jaka tam norma jest w Polsce , ale tu powiedziela mi gin,ze mam niska , zeby byla w normie mam dojsc do 40. Za tydzien zrobie badanie zobaczymy ,czy cos sie podnioslo.A na tarczyce sie lecze od ponad roku, mam niedoczynnosc .
    Nic zadzwonila dzis, ta moja gin powiedziala ,ze rozumie moje nerwy .Jak nie chce odczekac, tego miesiaca, to tez moze mi zrobic i w tym ,jak sie zgodze to mam do niej zdzwonic . Zadzwonilsmy teraz umowila sie na piatek, ale dala nam leciutko do zrozumienia ,ze na nasza odpowiedzialnosc.
    Tamara a Ty tez masz tarczyce ?
    obe- Nie znam Twojej histori, mzna zapytac jak dlugo sie starasz o dzidzie?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    chiara72, a jakie masz TSH? Bo to ono też może trochę mieszać.
    A gdzie mieszkasz, bo chyba nie doczytałam? :)
    Ja nie jestem pocieszającym przypadkiem - po podliczeniu wyszło mi, że już jakieś 8 la :(
    .
    Wydaje mi się, że z tą wit. D to lekka przesada. Moja gin twierdzi, że jej niedobór może (badania nie są jakieś jednoznaczne) być przeszkodą w zajściu w ciążę a nie w jej utrzymaniu. Widzę, że dziewczyny są w ciąży mocno suplementowane D i dają radę. Ale pewnie co kraj to obyczaj :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Czy niedoczynność bądź hashimoto jest jakoś związane z niedoborem wit d? Gdzieś coś obiło mi się o uszy, ale nie znam konkretów. Chiara, tsh mam na poziomie 2,78, wiec trochę za dużo, najlepiej żeby spadło mi poniżej 2. Poza tym anty tg i anty tpo za wysokie. Standardowo biorę euthyrox.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.08.14 22:10</span>
    Obe, to przy niedoczynnosci jest się spokojniejszym? A nerwowość przy nadczynnosci? kurde, to już nie mogę swojego wiecznego wkurzenia tłumaczyć niedoczynnościa? :-)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    tamara6, przy Hashimoto różne rzeczy się mogą sypnąć. Ja mam np. kłopoty z wątrobą, wysoki cholesterol, nadciśnienie i kłopoty z zębami (pionowy zanik kości) :) A TSH idealne, w okolicach jedynki :)
    Tak, przy nadczynności można być pobudzonym i chudym a przy niedoczynności powolnym i grubym ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    A jak u Ciebie np z przeciwciałami anty TPO i anty TG, badałaś? bo u mnie jakieś wystrzelone w kosmos:)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Właśnie po przeciwciałach i usg tarczycy zdiagnozowano u mnie Hashi. Jakichś kosmicznych wartości nie mam ale do niskich nie należą. Mój lekarz nie kazał powtarzać, bo to nic nie zmieni. Jak się je ma to na zawsze.
    A to wyniki ze stycznia tego roku:
    p/ciała anty-TG 76,31 IU/ml (0-4,11)
    p/ciała atny-TPO 148,05 IU/ml (0-5,61)
    .
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    ja najbardziej aktualne badania mam z lipca chyba to anty TPO (nawet nie pamiętałam, że tak mi spadły:) 7,84 IU/ml, norma 0,00-34,00
    anty-TG 121,30 IU/ml, norma 0,00-115,00. anty tg też trochę mi spadły, z tego co pamiętam. Ja usg nie miałam, ale myślę że to kwestia czasu. Mi gin i endo jednocześnie powiedziała, że właściwie leczenie to jest tylko jedno - euthyrox, więc na razie tego usg nie zamierza robić. Ja to się już gubię w tym wszystkim i oprócz tych przeciwciał to jeszcze inne u mnie, także ten...
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Ja jeszcze wrócę do CLO jak już jest poruszenie w temacie, plamiłyście po nim przed @ tak po ociupince?? Co to może znaczyć piersi bolą bardzo, ale ja normalnie nie brudziłam nigdy w lutealnej...
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    ja nie miałam po clo żadnych plamień nigdy, także nie pomogę.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    kurcze dzięki:) miałam badany dwa razy progesteron w lutealnej i zawsze był przy górnej granicy, może te plamienia to oznaka niedomogi, ale bolały by tak piersi, a poza tym clo miało by wpływ taki na prog ? na endometrium słyszałam że ma... nie wiem sama.. dziwne...
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Witam,nie wiem w jakim wątku napisać więc tutaj wam głowę zawrócę ;)
    Dziewczyny orientujecie się może jak się ma Oeparol do temperatury ? czy może ją podwyższać ?
    Dziś mam 8dc,a temperatura na poziomie tej z FL i mam zagwozdkę ;)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Gdzieś obiło mi się o uszy, że oeparol przedłuża fl, ale nie wiem ile w tym prawdy. Co do temperatury to nic na ten temat nie słyszałam.
    •  
      CommentAuthorchiara72
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Hej dziewczymy !
    My ,staramy sie juz okolo 10 lat mieszkamy, we Wloszech. Moj maz ma niski poziom nasienia ,a ja tarczyce,.Reszta badan jest ok, oprocz tej witaminy, co wczesniejsi lekarze mowili ,ze to nie problem dawali mi tylko diety na bazie witaminy D, i oczywiscie wychodzenie na slonce...Ta lekarka stwarza problem, co do witaminy mowi ,ze mam nadrobic .A zmieniam czesto lekarza, bo tu jest straszny biznes wyciagaja kupe kasy, guzik robia, kreca ludzi jak tylko moga. Najpierw nas truli przez 30 lat jedzeniem , a teraz strasznie lecza . Nie wiem ile w Polsce ,ale tu jest 20% par , ktora leczy sie na nieplodnosc. Nie bede nawet opisywac jak mnie krecili , bo niestarczylo by stron.
    Dobra opisze ,Wam w skrocie dzisiejsze wiadomosci. 2 miesiace temu poszlismy, do tej gin polecil nam ja nasz adwokat,bo ciagle dzwonilismy do niego o rady.Zobaczyla badania, powiedziama sa wszystkie , zapytala tylko ile chcemy dzieci, bo przy inseminacji maga wyjsc tez blizniaczki . Oczywiscie godzimy sie nawet i na 2-ke idzie do domu, czekamy na date. Dzwoni po 2-ch tyg
    mowi -,,jesli chcecie blizniaczki to musicie zrobic jeszcze jedno badanie, zeby zobaczyc czy macica jest na tyle silna , aby przenies blizniaczki".
    Ja do niej-,,przeciez juz robilam to badanie"
    Ona -,, wczesniejsze bylo ogolne, trzeba zrobic bardziej szczegolne"
    ja - ,,ok zrobie ,tez i to badanie"
    Gadania duzo na temat blizniat, dzis co mowi , przez moja tarczyce jak przeniose jedno dziecko to bedzie dobrze :( Mamy w tym cyklu strac sie naturalnie powie nam tylko dokladny dzien, zaraz po , jeszcze nie wiem czy po 1,2,3 dniach mam zrobic Tsh u niej, bo w szpitalu wynik jest po paru dniach. A musi byc od razu. Wedlug niej, mam miec kontrolowana tarczyce od razu , jak probujemy zrobic dziecko , bo wtedy szaleje tarczyca i dochodzi do poronienia.
    I co ,po 10 latach dowiaduje sie to :( Nie wiadomo, czy nie nastepne jakies kretactwo ,zobaczymy w praniu... I tylko sie nie denerwuj ,u mnie to tarczyca i lekarze szleja...:shamed:
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    pierwsze słyszę o tym, żeby sprawdzać czy macica da radę z bliźniakami. Ja już parokrotnie miałam po 2 pęcherzyki, co teoretycznie daje szansę na bliźniaki i nikt mnie nie pytał czy macica da radę...no ale może się nie znam i jest takie badanie:)
    a to bierzesz jakieś leki na tą tarczycę w ogóle??
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    A my narzekamy, że w PL jest zła opieka lekarska ;) Przynajmniej można chodzić prywatnie i badania mieć w jeden dzień. Współczuję. Też pierwszy raz słyszę o badaniu na możliwości macicy ;) A co się robi z kobietami, które zachodzą w ciążę bliźniaczą bez takiego badania? :)
    Napisz nam jak ono wygląda :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    ale jedno jest wspólne dla chyba wszystkich zakątków świata - chęć zarobienia na czyjejś tragedii czy problemach.U nas też tak wyciągają kasę od ludzi, bo wiedzą że człowiek zrobi wszystko żeby mieć dziecko. Dlatego dobry lekarz jest na wagę złota...i najczęściej niestety, za grube pieniądze. Ale mogę płacić o ile dobrze mnie leczy i chce wyleczyć a nie ciągnąć kasę.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    No to jest przykre.. Kurcze dziewczyny kiepska sprawa od 8 dfl brudzenie i w 10 i 11 plamienie do poludnia test ujemny o co może chodzić bo mi już naprawdę brak sił, żeby sie domyślać... a może to @ ale tak wcześnie ?? zawsze miałam 13 dniową fl i 14 dnia dopiero plamki i @ za pare godzin a tu takie cuda, od kiedy znów brać clo...??
    --
    •  
      CommentAuthorchiara72
    • CommentTimeAug 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Tamara - O POPIERAM 100% sw racja, ja to tyle przeszlam ,ze nie zufam do konca juz ,zadnemu.
    Na koniec tego badania nie zrobilam,ale mialam robiona ,,histeroskopiie"- badanie przetlumaczone na google , wiec mam nadziehe ,ze dobrze napisalam... . A Gin wytlumaczyla mi ,ze to badanie jest podobne ,tylko umieszczaja w macicy duzo plynu tz. chyba jest to woda. Pytalam jednej Wloszki co urodzila blizniaczki z inseminacji i potwierdzila ,ze tez jej robili to badanie, wcisneli jej tyle plynu ,ze az krzyknela , wiec moze istnieje to badanie. SZczerze troche sie zdziwilam, poniewaz zrobilam caly komplet potrzebnych badan, przed podejsciem do inseminacji i nagle cos brakuje. Nawet sie zapytalam, czy przez histeroskopie , nie sprawdzili czy macica jest silna ,hmm dziwne, odpowiedziala mi ,nie.
    ....wiec ja, zrobilismy wczoraj , mamy powtorzyc w niedziele ,a w srode mam isc zrobic Tsh .Pewnie chce zobaczyc , czy jak zaczyna sie cos dziac ,to Tsh sie podnosi ,przy tym pewnie i prolaktyna i dochodzi do pronienia.Tak ,to zmienia dawke ,od razu i moze w koncu sie utrzyma. Uff juz sama nie wiem.....
    Ja biore 50 Eutirox i w sumie Tsh ,nigdy nie mialam wysokiego 2.04 lekarze ciagle mi mowili ,ze 2,04 to mieszcze sie w normie. Dopiero jedna z Gin , zauwazyla ,ze mam szyje gruba i myslala ze mam guzy, dala mi skierowanie na USG tarczycy i jeszcze jedno badanie stymulacje i tam dopiero wyszly wyniki zle.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    kicia, albo implantacja:) albo za niski progesteron, bierzesz luteinę albo duphaston?
    chiara, bo teraz jeśli chodzi o kobiety w wieku rozrodczym czy te które starają się o dziecko, normy dla TSH są troszkę inne. Najlepiej żeby było w granicach 1-1,5. Ale jak bierzesz euthyrox to dobrze, bo właściwie innego leczenia nie ma. Co do histeroskopii to dobrze że zrobiłaś, bo zawsze to da pełniejszy obraz. O tym badaniu macicy to nie słyszałam, ale może rzeczywiście istnieje coś takiego, może w Polsce się po prostu tego nie praktykuje.
    No ale to podchodzicie do tej inseminacji?
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    eee:) implantacja nie... ale ja badałam 2 razy progesteron i w górnej granicy normy, dlatego nic mi nie dał ani lutki ani dupka... a tu taki psikus a piersi bolą, że masakra a dodatkowo jem 2 miesiąc castagnus bo kazał więc tym bardziej nie powinno być efektów takich, do tego bromek na niską prolaktynkę więc tym, bardziej nic progesteronowi nie przeszkadza... a poza tym clo może wpłynąć na progesteron ? masakra :(
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    nie słyszałam nic o tym, że clo może wpływać na progesteron, więc nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Dziwne rzeczywiście, skoro masz prog. w normie...który to Twój dzień fl? Może zrób jeszcze jutro test, no albo zadzwoń do gina i podpytaj jeśli masz taką możliwość.
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    No chyba tak zrobię, ale pewnie dopiero w poniedziałek... natomisat test robiłam wczoraj w południe po 2 kawie z 6 siku 25 z allegro a był to 10 dfl dziś 11 jutro 12 a testów już nie mam jak sie nie rozkręci do poniedziałku to pójdę kupię i zrobię i zadzwonie do lekarza, a wyczytuje na bocianie i na e- mama, że clo na progesteron nie wpływa, ale czasem dziewczyny badające go w cyklu z clo miały nawet wyższy niż norma... więc skąd ten buyń, teraz znów cisza parę godzin malutki kawałeczek i znów nic...:(jakby był chociaż cień cienia... ale może faktycznie siczek był za blady i za rzadki:)
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    no z 6.siku to mogło nie wyjść jeszcze. Najlepiej w poniedziałek z pierwszego moczu. Powodzenia!:)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    dziękuję :) szkoda,że nie mogę przewinąć do przodu :):):) mimo, iż wydaje mi się to niemożliwe i nierealne to proszę o kciuki i z góry dziękuję :):smile:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    No nie ;) Nie dość, że po kawie i szósty sik to jeszcze test 25 ;) Nie miało prawa wyjść :) Poczekaj do dnia spodziewanej @ i rób 10. Jak masz gdzieś w pobliżu Tesco to tam są takie paskowe i płytkowe po piątaku :)
    Ja po clo nie miałam kompletnie nic, zwłaszcza wysypu jajek ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    kicia, ja też bym chciała przewinąć :)) Jasne, że trzymam kciuki! Dawaj nam znać co i jak:)
    obe, po piątaku??:shocked: pierwsze słyszę, ale oczywiście skorzystam jak mi się te z allegro skończą. aaa, a te z tesco to 25 czy 10??
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    heheh no ja też dużo nie wysiedziałam, na prawej jak zawsze ale jakiś podwójny był, ale mu sie do końca nie podobał, natomiast na lewej chyba pierwszy raz w ogóle piękny podobno, ale wiecie jak to jest:) No są w Tesco pepino 10 dobrze że mi przypomniałaś :) dzięki :) dam znać oczywiście :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Tak, tak :) Dokładnie paskowy u mnie 5,19 zł a płytkowy 7 zł. I to są 10 ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorchiara72
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Tamara- Ja do inseminacji podejde w nastepnym cyklu, okolo 20 wrzesnia ,poniewaz w tym miesiacu mam sie wzmocnic ,witaminka D. Jak,dla mnie ,to nie ma zadnego sensu,widocznie dla gin tak...Wytrzymalam 10 lat to przeleci, tez i miesiac coz mam zrobic.
    Szukamy mieszkania do kupienia, wiec glowa bedzie zajeta ,nie bede tylko plakac i zleci.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    dokładnie, chiara, jeden miesiąc w porównaniu do tych lat to pikuś, a jeszcze jak będziesz zajęta tym mieszkaniem to trochę się odsuniesz od tych myśli o dziecku. Trzymam kciuki, czekamy na dalsze informacje:))
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    A u mnie dalej to samo, rano odpuściłam test bo odpuściły trochę piersi, ale teraz znów je czuje a plamki są jak wczoraj i przedwczoraj i postanowiłam, że jutro jak się dziś nie rozkręci to już siknę prosto z rana i będzie wiadomo w 14 dfl to już na aptecznej 25 nawet powinno wyjść wiarygodnie :) a 2 kreski to mi się śnią normalnie :)
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    kicia, trzymasz w niepewności:) czekam zatem na info do jutra:))
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    heheh no sama się zastanawiam ale już ponad 30 razy widziałam jedną kreskę, więc wiesz jak to jest... :) i to wszystko to pewnie też problemy po clo i na drugi raz dostanę luteinę albo duphas. a nie dzidzia ale chile mi milej myśleć sobie, jak to by było pięknie... a poza tym test kupiłam , bo w tesco nie bylam w aptece i są eko testy w sensie w opakowaniach tekturowych z recyklingu fajne opakowanie mi się podoba :)
    .
    https://www.google.pl/search?q=eko+pink&client=firefox-a&hs=LoF&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=L6PeAuC1XdFNxM%253A%253BAcAhE5a_Qxv0dM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.bdsklep.pl%25252Fpink-test-eco-1szt-ciazowy-test-plytkowy%25252Cid-43597&source=iu&usg=__6AMsDYtV_UAguHoUbLfkALi-8r8%3D&sa=X&ei=Tiv7U6bwKcPQOdKjgegE&ved=0CCIQ9QEwAA&biw=1366&bih=631#channel=sb&q=eko+pink+test&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=L6PeAuC1XdFNxM%253A%3BAcAhE5a_Qxv0dM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bdsklep.pl%252Fgfx%252F600x600%252F5907572329308-pink-test-eco-1szt-ciazowy-test-plytkowy.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bdsklep.pl%252Fpink-test-eco-1szt-ciazowy-test-plytkowy%252Cid-43597%3B600%3B600
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Kicia, a to dyszka czy dwudziestkapiątka? :)
    W sumie to najlepiej betę zrobić, bo to różnie bywa z tymi testami. Niby czułe ale niektórym dziewczynom przy becie 100 nie wychodzą albo słabe kreski. A tak się nie będziesz stresować :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Wiesz co Obe to tylko 25 bo nie było czulszych :) ale w 14 dfl u mnie już powinna pokazać, jak będzie minus to na pewno będzie @ :) a poza tym i tak obstawiam ze bedzie:)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Trochę optymizmu, Dziewczyny :) Bo takie krakanie to jak samospełniająca się przepowiednia ;)
    Mają być plusy i koniec! :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Ja będę miała plusa i koniec :-)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    No u mnie z tym problem optymizm i czekanie było przez pierwsze półtorej roku:) teraz już po 2,5 roku to czekam prze mocno ale nie ogarniam jak bardzo będę się cieszyć i nie umiem sobie tego wyobrazić i przez to mam wrażenie jakby to mi się miało nie zdarzyć :):shamed:
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Kicia, mam dokładnie tak samo
  1.  permalink
    Dziewczyny ja też
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Kiciu czuje to samo...:cry:
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    Kicia ja też nie umiem sobie tego wyobrazić, ale w końcu się musi udać
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.