Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeSep 23rd 2007
     permalink
    A ja znam przypadek gdzie lekarz nie robił właśnie często USG. Też był za USG góra 3 razy w ciąży. Co się okazało, dziewczyna chodziła z obumarłą ciążą od miesiąca. Całe szczęście, że nic jej się nie stało. Ale to też moje obserwacje i moje zdanie na ten temat. Ja jestem za stałą kontrolą i monitorowaniem. :)))
    Molka życzę, żeby to był pierwszy i ostatni cykl z CLO. :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 24th 2007 zmieniony
     permalink
    tak jak pisałam..to moje zdanie..dlatego z góry prosiłam o nie obrażanie się i nie atakowanie:))..moja kuzynka nosiła obumarłą ciąże ok 2 miesięcy, dostała strasznego zapalenia,ledwo ją odratowali, a lekarz robił jej usg co miesiąc, więc żadnej reguły nie ma, dużo zależy też od kompetencji lekarza..jak już kedyś mówiłam ile różnych osób tyle różnych zdań:)))i tak to zostawmy:)))hihi
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeSep 24th 2007
     permalink
    Beata ja nie atakuje i się nie obrażam. Poprostu ty podajesz przeciw a ja za, no na tym dyskusja polega.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Justyś nie chodziło mi o ciebie, no co ty:)) przecież wiem:)przepraszam,jak tak to odebrałaś:((.. pisałam tak ogólnie, że każda z nas wyraża tu swoje zdanie..i tak jak napisałaś właśnie na tym polega dyskusja..:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    Jak tak już się wypowiadacie to ja też wyrażę moje zdanie :-)) a co...

    uważam, że USG jest OK, ale też bez przesady... jak nic się złego nie dzieje to uważam, że warto pozostać tylko na tych USG kontrolnych... moja koleżanka np ponowiła sobie USG w ciąży, bo nie działała drukarka, a chciała bardzo mieć wydruk... to dla mnie jest przegięcie :cry: tak samo te reklamy z USG trójwymiarowym... to tylko marketing... jak jest dobry lekarz to na byle jakim USG wszystko zobaczy :-))))
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    Prawda to, aczkolwiek przyznać trzeba, że z USG 3D/4D są jedyne w swoim rodzaju zdjęcia. Nie jest to też USG diagnostyczne.

    Ciekawa jestem, czy można gdzieś na sobie pod wodą wypróbować działanie fal ultradźwiękowych. Chętnie bym taki test przeszła.
    --
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    nie pamiętam tytułu, ale kiedyś widziałam taki filmik o życiu płodowym i było pokazane jak płód reaguje na usg. widać było, że nie do końca było to przyjemne dla tego dziecka :-((( bo strasznie się wierciło i zasłaniało.
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    Jeśli kobieta przez 2 miesiące nosi w sobie obumarły płód, to zapewne nie jest to wina usg, tylko lekarza. Gdyby rzeczywiście usg było niekorzystne dla dziecka, to napewno większość lekarzy nie robiła by tego badania co miesiąc. Też kiedyś słyszałam, że tradycyjne badanie na fotelu we wczesnym stadium ciąży może spowodować poronienie, a sama osobiście znam wiele dziewczyn, które po takim badaniu nie tylko nie straciły swojej dzidzi, ale urodziły zdrowiutkie śliczne dzieciątka.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    generalnie ciążę bez powikłań powinien prowadzic lekarz rodzinny; wyobrażacie to sobie???? byłam w szoku jak mnie M tym faktem oświecił hihi

    a podejście ginów do usg jest naprawdę skrajne... tak jak i nasze opinie :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    giguś, mi ostatni mama mówiła, że teraz do lekarza rodzinnego powinno się chodzić ze wszystkim, a właściwie to chodziło, o to,ze nawet zamiast wzywać karetkę bo coś tam drobnego się dzieje powinien przyjechać lekarz rodzinny, dobre sobie..szkoda gadać pozostawie to bez komentarza, hihi

    ja też oglądałam filmiki co się dzieje z płodem podczas USG i dowody naukowe,ze dzieci z cykli monitorowanych często USG,są słabsze...powiem szczerze,że oglądając te filmiki stwierdziłam, że jeśli będzie wszystko oki to mi te standardowe USG wystarcząwięcej nie chcę:(( a moje ginka teraz jeszcze pokazywała mi materiały z sympozjum we włoszech o takich babeczkach jak my..o cyklach monitorowanych i USG i innych, całkiem ciekawe..i właśnie u niej widziałem ten film po raz drugi, wcześniej oglądałam podobny film na TVP2

    a ja właśnie pisałam marcia82, że moja kuzynka nosiła 2 miesiące obumarłą ciąże i to była wina lekarza, bo nie był kompetentny i dlatego pisałam,ze nawet robienie USG kiedy robi je mało znający się lekarz jest bezsensu
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeSep 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Beata, mnie właśnie chodziło o potwierdzenie tego, co wcześniej napisałaś.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 25th 2007
     permalink
    oki marcia:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeSep 26th 2007
     permalink
    faktycznie z tym lekarzem rodzinnym od wszystkiego to przeginają :-(((( zrobią tak jak jest w innych państwach... lekarze od wszystkiego... ale kicha...
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeSep 26th 2007
     permalink
    Zazwyczaj jak ktoś lub coś jest od lub do wszystkiego to jest do niczego.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 26th 2007
     permalink
    to fakt justyś:))..nie można być specem od wszystkiego,zwłaszcza po trochę od wszystkiego:))
    • CommentAuthorKlaudoos
    • CommentTimeSep 27th 2007
     permalink
    Dziewczyny ja konczylam Fizjoterapie i powiem Wam że USG dziala na zasadzie ultradzwiekow, w takiej dawce jakie jest USG nie zaszkodzi, owszem nie robi sie tego kilkadziesiat razy w trakcie ciazy, ale powinno sie robic kilka usg w trakcie ciazy lub prawie kazda albo kazda wizyta gdy jestesmy w starszym wieku, lub byly problemy z zajsciem i po np clo. Ultradzwieki w wiekszej dawce sa przeciez lecznicze!! ja jak bede juz w ciazy wreszcie zdrowej;) to nie bede zalowala nam usg, i na pewno bede robila tez 3d i szczegolowe, gdyz takie usg moze we wczesnym stadium wykluczyc wady wrodzone lub inne choroby. Aktualnie pracuje z Dziećmi Uposledzonymi, w wydziadzie z Mamami dzieci, twierdzily wlasnie ze nie mialy czesto usg i zadna nie miala szczególowego ze wzgledu na koszty, bo jeszcze z 4 lata temu to usg kosztowalo fortune!
    P.S. nie chce jakos dogryzac kolezankom ktore nie sa za usg, to jest tylko forum, kazda ma inne doswiadczenia i pamietajmy ze ile osób tyle opinii.. ale wiele osob czyta to forum jest zblądzone i naprawde nasze wypowiedzi rozjasniaja im sytuacje.. pozdrawiam Was cieplo
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 27th 2007
     permalink
    pewnie że każdy wyraża tu swoje zdanie:)) po to to jest..hihi:))..ja mimo wszystko za baaardzo częstymi USG nie jestem, co nie znaczy,że wogóle jestem przeciwniczką USG, bo nie jestem..poprostu uważam,ze wszystko powinno być dostarczane organizmowi w rozsądnych dawkach:))..wiadomo,zę kiedy istnieje konieczność wykonywania USG częściej robiłabym je..ale jeśli nie ma to poprostu nie robie,ot co:)) cała dyskusja zaczęła się od usg w cyklach z clo..jedne robią inne nie..a to już zależy od lekarza i od każdego indywidualnie:))
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 2nd 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny
    mam dzisiaj 36 dc, a @ ciągle nie ma. Ale już czuję, że przyjdzie buuuuuuuuu. Narazie drugi dzień biorę luteinę na wywołanie. Ostatnio zauważyłam, że przez kilka dni w śluzu pojawiały się takie czerwone żyłki, było ich bardzo mało. Czy któraś z was może spotakała się z czymś takim??

    Pozdrawiam bardzo gorąco :)))))
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 2nd 2007
     permalink
    Marcia, ja miewam takie żyłki w śluzie. Ale nie powiem Ci, czy to objaw ciążowy, czy zawsze tak bywa, po porządne obserwacje śluzu prowadziłam w zasadzie od tego cyklu.
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 2nd 2007
     permalink
    Dzięki fiufiu, ale chyba to nie ciąża :(((( W 25 dc byłam u gina i powiedział, że fasolki nie ma. W 31 dc robiłam teścik (wprawdzie popołudniu) i była tylko jedna kreska.
    Przed ciążą też takie żyłki ci się pojawiały, czy dopiero, jak zaciążyłaś???
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 2nd 2007
     permalink
    No właśnie tego nie wiem, stąd tłumaczenie powyżej.
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Hej, ale mam dzisiaj ciężki dzień. Mało, że zostałam sama z wszystkim w pracy (dziewczyny na L4) to jeszcze mam doła z powodu tych moich problemów. PCO - czy z tym można wygrać?? Podobno tak... Z clo jak narazie to tylko Justyś się udało (najszczersze gratulacje :))) Moja nadzieja jest jużprawie niewidoczna buuu
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Nie tylko Justyś się udało. Kajunia ma PCO i bliźnięta.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Marcia uda się uda kochana. Ja dwa razy podchodziłam. Za pierwszym razem sie nie udało przez prawie 2 lata i przerwałam leczenie a teraz zaczęłam po przerwie i się udało. Trzymam kciuki :bigsmile:
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Dzięki :))) Dzisiaj MM odebrał wyniki... 70% zdrowych żołnierzyków, w tym 5% słabych. 30% się nie rusza. Podobno ocena 3+, wynik średni.
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 3rd 2007
     permalink
    Mój miał słabą ruchliwość a jednak jakoś te jego żołnierzyki dotarły. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Marcia, facetowi łatwiej da się pomóc :-) więc się nie smuć... mój miał dobre wyniki, ale ginka i tak kazała mu brać witaminki (żeby był w nich żeńszeń). Niestety z nami już nie jest tak prosto :-((( mimo dobrych wyników mojego M i tak nam się na razie nie udaje :-((( więc wyniki M są tylko jako dodatek i temu można łatwo zaradzić :-)
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Matyka ma rację. Leczenie zawsze zaczyna się od facetów im łatwiej pomóc. To jak we wszystkim my mamy przechlapane.
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Ostatnio koleżanka mi mówiła, że duży brzusio, który ma MM oraz noszenie slipek może pogarszać jakość żołnierzyków (koleżanka od ok. 5 lat stara się o dzidzię i nic). Zastanawiałam się też, czy są może jakieś naturalne metody, może jakieś ziółka, które mogłyby jakoś pomóc.

    Och, dziewczyny. Bez was to już bym dawno zginęła :flowers:
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    podobno M poza witaminkami (szczególnie żeńszeń i kwas foliowy dobrze działają) to pomaga też dieta wysokobiałkowa :-)
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    Matyka, a w jakich proporcjach ten żeńszech czy kwas foliowy???
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeOct 4th 2007
     permalink
    nie wiem w jakich proporcjach... mój M kupił sobie taki zestaw witaminek i łyka codziennie. Ginka mu powiedziała tylko, żeby sobie kupił taki zestaw witamin z żeńszeniem...
  1.  permalink
    Zaczynam tu w takim razie, czy ktoras z Was brala Parlodel? i czy cos sie udalo?
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 5th 2007
     permalink
    Witaj madziaram81, z tego co pamiętam, to wszystkie dziewczyny z tego forum stosując clo. Czy parlodel ma podobne działanie?? Brałaś wcześniej clo??
  2.  permalink
    nie wiem czy to sie komus tu przyda ale mój znajomy łykał bodymax ten dla 60 latków a sam ma 33 lata.No i plemniczki dotarły i maja juz półroczne dziecko.a też miał jakies słabe,nie znam sie za bardzo na tym temacie ale tak mi sie przypomniało:grouphug:

    ubranka dzieciece


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 6th 2007
     permalink
    Hello
    mam dzisiaj 40 dc. @ jak nie było tak nie ma. Już mi się chyba 3 razy wydawało, że już przychodzi. Robiłam 2 testy, ale niestety jedna krecha... Czy to możliwe, że przy stosowaniu luteiny od 17 dc przez 10 dni @ może przyjść tak późno. Już się zaczynam martwić, że znowu coś jest nie tak.
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 6th 2007
     permalink
    Już przyszła @. Zaczynamy od nowa...
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    C'est la vie...

    Co do lekarzy rodzinnych - dobije Was. W Szkocji na ciaze przysluguja: 2 USG (pierwsze po 3 miesiacu), nie widuje sie lekarza, nie ma bety, a ciezarna 'prowadzi' polozna. Przysluguja standardowo 3 wizyty u poloznej. Polozna na pierwszej wizycie informuje ciezarna, ze nie powinna (!) palic i ile moze wypic. To swieza wiedza od zaciazonej znajomej. Porazka!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    no naprawdę porażka!!!!!!!!! beznadzieja kompletna:(((( niestety..
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    no to jednak cieszę się, że jestem w Polsce :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    A ja sie ciesze, ze zaraz wracam :)
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    hihi tylko żeby jeszcze politycy docenili co maja i nam takiej siary na forum światowym nie robili
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    oj giguś, w to czy oni kiedykolwiek zmądrzeją (politycy) to ja szczerze wątpie:(
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    to temat rzeka niestety... ale nie zaśmiecajmy tym forum; z resztą szkoda na to klawiatury...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    pewnie,ze tak:))
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeOct 7th 2007
     permalink
    tak - literki sie wycieraja :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    Beata widzę, że Ci się udało. Gratulacje kochana :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Dziękuje Justyś:))..jak już zobaczę serduszko na USG i będę spokojniejsza to wpadne do Was do przyszłych mamusiek:)) wszystkiego dobrego Justyś życzę:))
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Hej Beata, gratuluję!!! :flowers: Pozarażaj nas trochę proszę :whorship:

    Dużo zdrówka dla ciebie i fasolki :))))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 13th 2007
     permalink
    pozarażam kochane, pozarażam:)))) ale dopiero po USG:)))) bo teraz to jeszcze w stresie żyje:( a potem prześle mnóóóóóó...óóóóstwo ciążowych fluidków:))) dla wszystkich:))
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.