Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    hihi widzę, że Beatka nam tu tryska radością :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    oj niestety giguś, z moją radością to tak średnio:( a teraz ty mnie zasmuciłaś i to bardzo,że uciekasz od NAS:(:cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 15th 2007
     permalink
    cicho tam! z takim maleństwem w brzuszku nie może być smutno :)))
    lecę sie wyżyć na aerobiku!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    Hej, giga a dlaczego nas opuszczasz??
    W czwartek mam kontrolne usg, w 12 dc. Mam nadzieję, że w końcu się dowiem, czy clo działa na mnie czy nie działa. Czy można pić ziółka i jednocześnie zażywać clo??
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    Marcia bardzo mocno trzymam kciuki. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 16th 2007
     permalink
    Dzięki Justyś :flowers:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 17th 2007
     permalink
    mnie odradzono łączenie ziół z clo, bo jedno i drugie stymuluje jajniki i może przejść do przestymulowania

    a odpuszczam sobie na jakiś czas wykresikowanie; nie forum; generalnie mam mega kryzys starankowy; w grudniu miną 2 lata jak się staramy, a do tego w przyszłym tygodniu 30 urodziny :(((
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 17th 2007
     permalink
    Nie martw się giguś, napewno się uda, tylko trzeba poczekać na swoją kolej :bigsmile: Cieszę się, że nas nie opuszczasz. Dzięki za info odnośnie ziółek i clo :smile:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Marcia i co tam na USG?? Napisz koniecznie.
    --
    • CommentAuthorpotanka
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Cześć dziewczynki.
    Jestem tu poraz pierwszy bo tak jak większość tutaj staramy się o dzidzie może to śmieszne bo od pół roku.
    miałam za wysoką prolaktynę więc dostałam bromergon po 2 tygodniach wrócił do normy ale i tak biorę po pół tabletki.
    Byłam tez na badaniu HSG i nie jest tak strasznie jak mówia napewno nie należy do przyjemności ale czego się nie robi dla dzidzi.najważniejsze że są drożne. Ale i tak mam brac clostilbegyl(t) od 3dc.Mam nadzieje że w końcu i nam sie uda.
    trzymam kciuki za dziewczyny które też czekają.
    pozdrawiam
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Hej, po usg katastrofa!!!!
    Nie mam owulacji, nie było żadnego pęcherzyka. Do tego endometrium jest zbyt cienkie (5,5 mm) i ma złą budowę. Mam zwiększoną dawkę clo do 2 tabletek od 3 dc, do tego codziennie 3 razy metformax. Ogólnie beznadziejnie. Lekarz powiedział, że będzie ciężko wywołać u mnie owulację :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    Marcia bardzo mi przykro. Ale kochana głowa do góry nadal bardzo mocno trzymam kciuki za Was wszystkie.Mi się udało więc Wam też musi. Pozdrawiam i całusy.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 18th 2007
     permalink
    marcia... przykro mi, że tak się porobiło :((( :hugging: może ta silniejsza dawka będzie strzałem w 10 :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    Dzięki dziewczyny, dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, kto powie miłe słowo i rozumie, jak to jest. Dziękuję :grouphug:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    napisałam co u mnie na weterankach, ale z racji tego, że biorę clo, a ta dyskusja jest poświęcona clo, skrobnę i tutaj :) otóż okazało się, że samo clo niekorzystnie odbija się na moim endo, bo przy pęcherzykach (3) 19mm, jest grubości 5mm :( muszę więc dalej bulić za menopur :(
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    marcia82 to nie jet wyrok , że nie ma owu i na tym koniec.
    Postymulują cię i owu będzie, kwestia czasu i sprawdzenia (niestety) na jaki lek i jak reaguje twój organizm. Robił twój M badanie nasienia? Pozdrawiam ciepło , napewno się uda :bigsmile:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Moj M robił badanie. Wynik jest wg lekarza ok. Moj androstendion jest mocno podwyższony (prawie o 150%). Prawdopodobnie to jest powód braku owulacji. Jakoś mam coraz mniejsze nadzieje na dzidziusia. Powoli traci się moja nadzieja.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    no a tego androsteronu nie da sie jakoś obniżyć???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Można, na obniżenie adrostendionu dostałam metformax (lek dla cukrzyków), ale nie wiem, ile czasu na to trzeba i czy w ogóle zadziała.
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest ze śluzem. Lekarz w 12 dc stwierdził, że nie ma pęcherzyków, ale śluz płodny był. Dzsiaj mam 19 dc i zauważyłam, że śluz jest biały, już nie przypomina kurzego jajka. Poza tym tak mnie boli brzuch, że nawet jak siadam to czuję wszystko w środku. Czy przy braku owulacji płodny śluz występuje? Acha, jeszcze mi lekarz powiedział, że w tym miesiącu raczej owulacji nie będzie. Jednak gdyby mnie mocno bolał któryś jajnik to mam przyjechać na usg, bo to może być owu. Coś mi w tym wszystkim nie pasuje...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    marcia a ty bierzesz jakieś leki ? tak stale?
    • CommentAuthorluisa62
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Witam:)
    Jestem tutaj od niedawna (dokładnie pierwszy cykl z 28 dni- wcześniej FF). Od ok. roku staramy się o dzidziusia ale jak dotąd bez rezultatu:confused: Od czterech cykli biorę clo (tzn. teraz 4 cykl). Lekarz powiedział że cjak po 6 m-cach się nie uda to spowrotem mam się zgłosić do niego:) Po clo owulacje są ok 14-16 dzień cyklu, wcześniej przed braniem clo owulacji nie było (prawdopodobnie pco:sad:). Narazie mam nadzieję i wiarę w to że uda mi się zafasolkować :bigsmile: Pozdrawiam was wszystkie:wink:
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Lily, biorę clo, luteinę dopochwowo przez 10 dni od 18 dc, oraz metformax od kilku dni, ale mam go brać cały czas bez przerwy. Poza tym to standardowo kwas foliowy i magnez.

    luisa, czy przy clo masz monitoring usg? Ja przez 2 miesiące nie miałam monitoringu i okazało się, że leki na mnie nie działają i trzeba zwiększyć dawkę. Mam stwierdzone pco. Gdyby lekarz od początku odpowiednio zajął się moim problemem to byłabym teza o 2 miesiące leczenia do przodu. Teraz mam usg w trakcie cyklu i napewno wiem na temat moich problemów więcej, niż miesiąc albo 2 miesiące wcześniej. Acha, jeśli chodzi o owulację, to niekoniecznie musi być ok. 14-16 dc, doskonałym przykładem jest Justyś.
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Marcia przykro mi bardzo, że doszły Ci nowe paskudztwa. No ale mam nadzieje, że wszystkie razem dadzą w końcu efekt.
    Pozdarwiam Wasdziewczyny ciepło. :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    kurcze marcia, czytając twojego poprzedniego posta miałam wrażenie deżawu (cholera wie jak to się pisze)... jakbym już kiedyś dokładnie na taki sam post odpowiadała :) jeżeli był śluz płodny, a pęcherzyków nie było widać, to możliwe, że było już po owu; przy clo wszystko jest możliwe; gorzej z tym bólem... bo to mogło by równiez oznaczać, że pęcherzyki zaczęły rosnąć dopiero po wizycie i albo owu była później, albo jej w ogóle nie było i robi się torbiel; oczywiście ważna jest skala bólu; jeśli jest to taki, który juz wcześniej miałaś, to nie ma się co martwić, ale jeśli boli silniej, inaczej, to lepiej by było to sprawdzić
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    W sumie to taki ból już kiedyś odczuwałam, ale to raczej nie owu. Zresztą na owu jest już zbyt późno, bo dzisiaj mam 19 dc, a wczoraj wieczorem zaczął mnie brzuch boleć. Trochę mnie to wszystko martwi. M mówi, że mam zadzwonić do lekarza.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    jeśli cie to martwi, to wizyta z usg, to najlepsze rozwiązanie :) słuchaj M bo dobrze gada; nawet jak usg niczego nie wyjaśni, to będziesz spokojniejsza wiedząc, że nic złego się nie dzieje :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorluisa62
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    marcia82 - miałam monitorowany cykl ale tylko przez pierwszy cykl żeby stwierdzić czy wogóle clo na mnie działa no i okazało się że tak:smile: lekarz stwierdził że comiesięczne usg jest niepotrzebne. Ale u mnie jak do tej poery owulacja zawsze była. Można to stwierdzić po pozytywnym teście owulacyjnym jednego dnia po wykresach no i @ która przychodzi jak w zegarku. Wcześniej owu wcale nie było i @ była raz na jakiś czas. Więc owu na 99% występuje:smile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    no tak, to faktycznie nie ma co się monitoringiem stresować; ja też biorę clo bez monitoringu i żyję :) ale oczywiście zdania na ten temat są podzielone
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Przede wszystkim trzeba ufać lekarzowi. Jeśli owu występuje to rzeczywiście nie ma sensu monitorować cokolwiek. Jeśli chodzi o testy owulacyjne, to czytałam na którymś forum, że przy pco nie sprawdzają się. Zawsze (lub prawie zawsze) wychodzą pozytywnie.

    Jutro zadzwonię do gin i spróbuję się umówić na wizytę.
    • CommentAuthorluisa62
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Też tak słyszałam ale w moim przypadku to się nie sprawdza, bo robię w cyklu kilka testów i tylko jeden wychodzi mi pozytywny (zgadza się z tempkami:))
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny.:bigsmile:
    Co u Was?? Tak cichutko tutaj.
    Marcia byłaś na wizycie?? I co tam u Ciebie??
    Pozdrawiam gorąco.
    --
    • CommentAuthormarcia82
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Hej Justyś :tooth: nie byłam u lekarza. Poczytałam trochę na temat metformaxu i raczej bóle brzucha są spowodowane tym lekiem. Poza tym mam coraz mniejsze chęci do walki. Coraz częściej się zastanawiam, czy ja napewno wytrwam w tej walce. Mam raczej pechowe życie, więc całkiem możliwe, że i teraz pech mnie dopadnie.

    A jak ty się czujesz Justyś?? Oglądałam twój brzusio :clap: śliczny :rolling: Wiesz już, czy będzie chłopczyk czy dziewczynka??

    Pozdrawiam bardzo gorąco :)
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    No niestety jeszcze nie wiem. Ale 7-9 idę do Gina wiec może mój lokator ujawni się rodzicom. :bigsmile:
    Musisz mieć kochana siły do walki. Ja przy pierwszym leczeniu nic tylko ryczałam. Chyba całą rzekę wypłakałam. Był moment, że ciągle z M się kłóciliśmy i nawet się zastanawialiśmy nad sensem naszego związku bo teraz wiem, że byłam nieznośna. Później nagle zmarł mój tata. Miałam okropne problemy bo mama została bez środków do życia. Musiałam przewrócić swoje życie do góry nogami. Przeprowadzka, zmiana pracy itp. Zaczęłam myśleć wyłącznie o tym, żeby było jej jak najwygodniej i zupełnie zapomniałam o staraniach o dziecko. Przerwałam leczenie. Dopiero od początku roku wzięliśmy się za robotę. Na szczęście się udało i mamy nadzieję, że wszystko będzie oki.
    Wiem, ze to łatwo powiedzieć jak już się ma to czego sie najbardziej na świecie pragnęło. Ale zawsze trzeba walczyć i wiedzieć , że się uda bo tak naprawdę to nasze nastawienie dużo daje w tej walce. Mi też było ciężko bo myślałam, że świat mi się zawalił ale jakoś dałam radę.
    Mam nadzieję, ze znajdziesz siły bo musisz.
    Trzymam gorąco kciuki. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    marcia... ja też już doszłam do takiego momentu; stwierdziłam, że mam juz dość, że nie potrafię sie cieszyć plusikami innych... trochę trwało zanim się z tego wygrzebałam, ale i tak jestem na krawędzi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthoralicee
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Witam wszystkie starające się.
    ja rownież dołączyłam do Waszego grona i od jakiegoś czasu z zainteresowaniem czytam wasze posty.
    Ja mam już coreczkę 9 letnią i od kilku lat staramy się z M o drugie dziecko. Kilka razy przerwałam terapię zniechęcona, ale po tym co czytam, wasze historie i to przez co przechodzicie - natchneło mnie. Jestem po jednym cyklu z clo - ale bez rezultatu. Mam stosunkowo krotkie cykle po 25, 26 dni i ten był rownież owulacyjny.
    Najgorsze jest to że prawie bylam pewna że będę w ciaży, a tu wczoraj dostałam @ i nawet nie sądziłam że tak się tym przejmę. I teraz tym bardziej was podziwiam, im dłuzsze leczenie i dłuższe oczekiwanie tym ciężej.
    Naprawde napawacie mnie otuchą dziewczyny.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    cieszę się alicee, że choć w ten sposób możemy komuś pomóc :) z tym czekaniem, to faktycznie nie jest za ciekawie, ale niestety innego wyjścia nie mamy...

    wróciłam dziś od gina i dowiedziałam się, że muszę zmniejszyć dawkę clo do 1/5 tabl, bo wyhodowałam sobie 6!!! ciałek żółtych :-/
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormuszelka
    • CommentTimeNov 30th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny, mam do Was ogromną prośbę. Napiszczie proszę jak i kiedy łykać Clo. Wczoraj byłam u swojej gin i mam przepisany jeszcze Bromergon i Castangus (ziołowy) i jak zaczęła wyjaśniać "od którego do którego dnia" i w tym czasie mam odstawić ten Castangus... to z tego wszystkiego zapomniała mi powiedzieć, czy łyka się jedną tabletkę czy może dwie, czy rano, czy na noc... :( Możecie mi poradzić , okres mam mieć dopiero za tydzień
    •  
      CommentAuthortutek044
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Dziewczyny a napiszcie mi czy trzeba koniecznie robic te badania(zaznacze że testuje paski testowe owulacyjne) na sprawdzenie owulacji czy poprostu lekarz mi nie może tego przepisac
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    Jeśli prowadzisz samoobserwację objawów płodności, to nie potrzebujesz testów owulacyjnych, bo tę samą lub dokładniejszą informację otrzymujesz z wykresu.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 1st 2007
     permalink
    muszelko, lepiej, żebyś zadzwoniła do gina i się dopytała; bo bierze się zazwyczaj od 5dc przez 5 dni, ale co do dawki, to niestety różnie... od 0,5 tabletki do 2
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormuszelka
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    dziękuję gigo,
    no właśnie i tu mam problem bo bardzo ciężko się do niej dodzwonić, nie odbierze tel jak ma pacjentkę w gabinecie, a ma je cały czas. Nic, będę musiała się przejechać - pytałam bo mam do niej 70 km. Ale byłam tak ucieszona jak ona odpowiadała mi na moje pytania, których nie zadawałam (zupełnie jakby w myślach czytała), że zapisała mi co i jak z innymi lekami, a tego Clo nie :( Dzieki za pomoc ;)
    •  
      CommentAuthortutek044
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    U mnie jest ciężko wybadac owulacje nie byłabym pewna co do niej w 100%.Ale czy poprostu poprosze P.ginekolog o ten lek(a przypomniało mi sie ze przy badaniu pow.mi że albo już jestem po owul.albo nie było)może mi przepisze go.Ale sie motam już teraz to z powodu ciężkiej pracy i może dlatego tak słaba owulacja:sad:
    • CommentAuthorsany79
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    Witam.Ja także jestem tu nowa.Od roku staramy się o dzieciaczka.Jestem po HSG(niby ok,jajowody drożne),po pół roku laparoskopia(lewy jajowód niedrożny).A cykle, niestety mam albo bezowulacyjne,albo z lewego jajnika. Od 5dc zaczynam stymulację clostilbegytem(przez 5 dni).Jestem ciekawa efektów...:smile: pozdrawiam wszystkie Starające się.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    trzymam kciuki za was :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    Dziewczyny cały czas bardzo mocno ( z moim synkiem ) trzymamy kciukasy. :thumbup::kissing:
    --
    • CommentAuthorsany79
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    Dziękuję,Dziewczyny:smile:.Dobrze,że jest takie forum,gdzie KTOŚ Cię zrozumie,gdzie można podzielic się swoimi obawami,otrzymac radę i wsparcie.Lub poprostu się"wypłakac":cry:.Mój MĄŻ jest kochany,ale czasem mnie nie rozumie i tworzą się niepotrzebne sytuacje.A na dodatek często wyjeżdża(kierowca).:sad:.Pozdrawiam.Dobrej nocki.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    no z mężami i tak bywa... często jest tak, że oni też się stresują sytuacją i nie potrafią tego okazać, a w środku buzuje; my sobie popłaczemy, a oni co? czasem niestety wyładowują tą energię w sprzeczkach, albo unikają tematu, albo sie odsuwają... wtedy poważna i szczera rozmowa jest potrzebna; oczywiście ja mojego M nie zadręczam wszystkimi moimi myślami i nadziejami czy smutkami, boby facet oszalał... oni nie sa stworzeni do takich tematów hihi i dlatego faktycznie dobrze, że to forum istnieje :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormuszelka
    • CommentTimeDec 7th 2007
     permalink
    ..u mnie jak na złość miesiączka się spóźnia, a tak chciałabym już zacząć to leczenie Clo-em. Jedno jest pewne, jak nie będzie to ostatnia @ conajmniej na 9 miesięcy, to chociaż ostatnia w tym roku ;)
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    hihi no tu masz 100% rację muszelko :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.