Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    ja mam BRW u syna i w stolowym. uwazam ze jak na te cene to jakosc bardzo ok. nic mi sie nie zepsulo. w stolowym meble sa od 2009 r. no u pitera od zeszlego roku, od sierpnia. ale lozko ok, komoda tez. kopnac mozna;-P
    bo ikea kallax czy jak sie zwie to jak kompniesz to dziure zrobisz.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Kasiu, ale z Ikei te lozka dzueciece sa takie... grubo ciosane. Zwykle plyty mdf, ostre kanty, z tego samego co regaly etc, ktorych życie sie konczy po 2 latach (sprawdzilam na dwoch komodach), dlatego szukam czegos bardziej pod dzieci.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Magdalena - obok Ikei w Jankach jest kilka innych meblowych sklepow, w tym ze dwa lub trzy z meblami dla dzieci, tam wlasnie w jednym miejscu mozna chyba sporo zobaczyć.

    Treść doklejona: 12.01.16 18:34
    Masz w niewielkiej odległości jysk, leroy merlin, praktikera, brw, i kilka innych mniej mniejszych, kiedyś parę lat temu widziałam jakiś salon z meblami Haba - tylko dnia nie starczy, żeby to wszystko obejść:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ja odnośnie tapet (jak zobaczyłam ceny) mam zamiar pomalować ściany i kupić na allegro naklejki w gwiazdki i chmurki i sama sobie zrobię a'la tapetę :bigsmile: Zwłaszcza że mój mąż to straszny przeciwnik tapet.
    .
    Magdalena
    Jeśli masz u siebie taki sklep "Mama i ja" to polecam tam są piętrowe łóżka :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    A wlasciwie to dlaczego niektorzy nie lubią tapet? Te najdrozsze (chyba na dawandzie) byly dlatego drogie, bo zaklada się je bez kleju, chwilę moczy się w wodzie. Cena wynika z czesto z jakosci materiału, nie da się porównać papierowej tapety i takiej na fizelinie...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    azja, ja ci powiem czemu ja nie lubie tapet.
    jak mam pomalowane sciany i mi sie znudzi kolor to ciach i zmieniam.
    a tapete trzeba zrywac, potem chyba znowi gladz (nie jestem pewna) i malowanie. sama gladzi na calej scianie nie poloze. poza tym przy gladziach sie kurzy na maksa.
    to samo nigdy nie nakleje naklejek na sciany. raz mialam, zeszlo z farba, troche z tyniem, musialam zakitowywac dziury, wygladzac, bleee. teraz wszystko mam w antyramach.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Nie, nie trzeba zrywać tapety. Sama malowałam po tapecie. W dodatku te drogie moczone w wodzie zrywa się podobno jak naklejki. I dlatego wlasnie są takie drogie
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    ja naklejki zrywalam, jak mowie, zeszly ze sciana.
    a malowanie po tapecie, no ja tego nie widze. sama mam taka droga w kuchni i jest roznica miedzy gladka sciana a ta tapeta. nie wyobrazam sobie jej pomalowac

    Treść doklejona: 12.01.16 21:06
    jest wg mnie jeszcze taki minus tapety - ze sie nadzwyczajniej w swiecie nudzi. dzisiaj chmurki dla 3 latka sa fajne, ale dla 7-latka?
    wiadomo, ze sie mieszkanie odswieza, ale jak sa sciany nie urbudzone, a przy obecnych farbach wystarczy szmata wilgotna przetrzec, to pokoj pomalowany w neutralch kolorach moze posluzyc nawet i 10 lat. wystarczy zmienic dodatki.

    Treść doklejona: 12.01.16 21:07
    to jest tylko moja odpowiedz na pytanie: dlaczego ja nie lubie tapet. choc u kogos bardzo mi sie podobaja, to u siebie bym sie na nie z powyzszych wzgledow (lenistwa i kosztow0 nie zdecydowala.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ewasmerf, jestem tak samo praktyczna jak Ty :) nie lubię pierdołek, które są nie wiadomo po co (czyt. mają cieszyć oko) i dlatego dostaję po głowie od teściów że moim dzieciom nie zrobiłam typowo dziecięcego pokoju :P A dla mnie po prostu naklejanie miliona naklejek na ściany, kolorowe tapety w połączeniu z zabawkami będącymi "na wierzchu" to po prostu za dużo chaosu wprowadza i niech mnie nikt nie przekonuje że tak nie jest (np. kwiecista ściana u Dii i zabawki przy niej)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Też mi się wydawało tak jak Tobie Ewa, ale mam cały korytarz z tapetą przemalowaną na jednolity kolor:) to robiła ekipa, sypialnia po takiej tapecie była już przemalowywana dwa razy, bez zdejmowania tapety.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Libra, a mnie odstrasza remont co 3 lata. najpierw slodki bejbik w lozeczku 60x120, wszystko slodko-pierdzaco rozowe badz niebieskie, falbanki i inne takie.
    potem 3 latek, dalej lozko 160, wszystko slodkie the lux dla przedszkolaka. potem dla 7 latka zas nowy pokoik, potem 12 latek, 16latek, ewentualnie dorosly. ne stac mnie, ani mi sie nie chce.

    Treść doklejona: 12.01.16 21:18
    azja, no moze i tak. jesli tapeta jest gladka, bez faktury. ale mnie by do szalu doprowadzila swiadomosc ze pod farba jest tapeta, mimo nawet ze jak mowisz jej nie widac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Libra1610: A dla mnie po prostu naklejanie miliona naklejek na ściany, kolorowe tapety w połączeniu z zabawkami będącymi "na wierzchu" to po prostu za dużo chaosu wprowadza i niech mnie nikt nie przekonuje że tak nie jest


    Dla mnie też jak jest dużo za dużo to jest źle. A co z tego, skoro mam męża, któremu odbiło na punkcie pokoju dziecięcego? Mój zamysł był taki, że miały być lekko żółte ściany i tylko literki na ścianę z imieniem Maksia oraz ramki na zdjęcia + lampki nocne - niebieskie gwiazdki z ikei. Mamy meble w kolorze wanilii i kolorowe zabawki to miało być to. A mąż do tego kupił dywan w jakieś ulice, domki etc - generalnie pstrokacizna. Potem przykleił na ścianę takie duże samochodziki 3d, ponaklejał na komodę naklejki z książeczek (zygzak, złomek, myszka miki - jest ich z 7 naklejek takich o śr. 10 cm więc duże), a ostatnio słyszę coś wierci w pokoju. Wchodzę a ten wiesza jakieś obrazy jeszcze na ściany. jakąs krowę na łące i takie nie wiadomo co to. Kupił w ikei. No ręce mi opadły. Powiedziałam, że teraz to już ostro przesadził. Że już całkowiecie zaburzył moją koncepcję pokoju. Na co małżonek szanowny, że to On był chłopcem i to On wie jaki pokój chce mieć chłopiec a nie ja. A do tego jeszcze dorzucił, że mu wielką przykrość sprawiłam, że tak powiedziałam, bo On też jest rodzicem i ma prawo tak samo jak ja decydować.
    Oczywiście za każdym "upiększeniem" pokoju pyta się Maksia, czy chce ti mieć powieszone a Maksiu z radością krzyczy "tak tak tatusiu, juppppi".
    I tak oto skończyła się moja koncepcja i moje wpływy na wygląd pokoju chłopców...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    oj dzasti, slodkie to co piszesz. nie musi byc katalogowo przeciez, a u ciebie jak widac z fantazja;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    No no fantazji to u nas nie brak:tooth:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ja Wam powiem, ze na poczatku to pilnowałam jakiegos stylu w pokoju Mery. Były szare ściany, miętowy dywan, bla bla bla. Ale jak podrosła, to zaczela sie jarac piratami i teraz kurde mam problem, bo w pokoju, jak u Dzasti, na strony jest pstrokaty dywan jebutny, z jakimiś piratami, morzem, statkami.
    I teraz sobie kminie, co ja mam na lozka dzieciom tam dac. Bo wypadałoby ten klimat piracki zachować, co nie? Ale jak sobie pomyśle o tym, ze teraz pościel w kotwice czerwone czy granatowe, no kurde, jakoś mi to nie lezy... :/
    Mam regał z ikei miętowy i on tam jakoś pasuje, wiec moze w te stronę pójdę, zeby oczopląsu nie dostać ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    ja tez na poczatku pilnowalam w miare kolorystyki - niebioesko-zolty, a teraz to piter ma posciel czerwona, w lidlu takie polarowe mieciutkie byly, cudowne sa, i kij ze do niczego nie pasuje;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    dżasti, haha :) no powiem Ci, że gdyby mnie ktoś chciał zabrać tę działkę "urządzanie pokoju dziecięcego" to też bym była rozczarowana, już wystarczy, że babcia ubranka mi wciskała. Ale trochę rozumiem Twojego męża. Sama taki dywan z ulicami i domkami walnęłam, chociaż na początku podobało mi się wszystko umiarkowane, scandi, albo takie w stylu mebli caramella. Ale co ja poradzę na to, że to się często nie podoba dzieciom? Leona zasypały kiczowate prezenty w ogromnych ilościach, babcia w tym przodowała, a mnie się marzył umiar i dobra jakość, już się dawno z tym pożegnałam jak zobaczyłam ile takie "byle co" sprawia frajdy. (o ile zaraz się nie zepsuje)

    Treść doklejona: 12.01.16 21:55
    Ewasmerf: jesli tapeta jest gladka, bez faktury

    tapeta ze strukturą, coś jak tynk
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Magdalena, ja Marcie kupowałam meble Meblika. Są optycznie delikatniejsze niż Ikea, mają u nas prawie 3 lata, bez uwag.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Hehe u mnie też tak wyszło:)Miały być jasno-zielone ściany i tapeta w paski i tyle szaleństw ale dziecko do tego dołożyło pstrokaty dywan w ulice, ja zasłonki kolorowe w sowy (bo mi się bardzo spodobały), do tego żółta lampa sufitowa, niebieska nocna ;) , kolorowe zabawki, no szał:) ale tak szczerze powiedziawszy to najbardziej przyjemne i jasne pomieszczenie w mieszkaniu (o dziwo to bo pólnoc i to byl ciemny pokój) mimo, że jest to malutka klitka, reszta jest właśnie w tonacji chłodnej - szarej, wrzosowej.
    Dlatego cieszę się, że przypadek zdecydował,bo kiedyś podobały mi się właśnie szare, stonowane pokoje u dzieci jakich teraz zatrzęsienie w necie, teraz już nie:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas to pościel z dastym popylaczem. Piżamka obowiązkowo też. ma się to nijak to "wtępnej koncepcji". Ale Maksiu kocha tą pościel. Potrafi przytulać się do niej i mówi, że kocha ją.... No i śpi obowiązkowo z dastym oraz z tuzinem innych dziwnych gadżetów (zabawkowe kombinerki, wiertarka, globus itp.)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    dżasti: U nas to pościel z dastym popylaczem.


    Haha u nas Minionki :devil: a śpi z prosiaczkiem , to jedyna różowa rzecz w jego pokoju, od razu rzuca sie w oczy:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Magdalena: wypadałoby ten klimat piracki zachować, co nie?

    Taaaaa, a jak się jej za chwilę zmieni na jakiegoś Spidermana, czy innego Batmana, albo Krainę Lodu (chociaż nie pasuje mi to do Mery) to co zrobisz? :wink:
    Miki do niedawna uwielbiał My Little Pony, ale na szczęście jeszcze nie przemalowałam mu pokoju na tęczowo :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ech, znam to. Marta ma meble z myszką Minnie (kupione, by namówić ją na wyprowadzkę z naszej sypialni). I już przebąkuje, że teraz wolałaby innego bohatera. Zamawialiśmy jej ostatnio dodatkowe meble do nowego mieszkania, i tym razem zamówiłam też Meblika, ale bez wzorów:) I na szczęście dowiedziałam się, że fronty później mogę kupić inne, by Myszkę zastąpić:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Dlatego ja wybrałam właśnie meble waniliowe vox baby. W ogóle bardzo podobają mi się meble voxa dla dzieci, a tańsze są jednak od meblika. A pościel czy dodatki to jednak taniej zmienić niż meble. Ale też myślę, że nie ma co "na zapas" nie robić dzieciom pokoju z ich ulubionymi bohaterami. Ja założyłam, że z obecnymi meblami Maksiu będzie do jakiegoś 7 rż. Potem kupimy mu już jakiś komplet dla dzieci szkolnych. Dlatego wzięłam od razu łóżeczko 140x70 i teram ma z niego tapczanik. Aleksio też ma łóżeczko z tego samego kompletu i też od razu 140x70.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Dzasti tez mam meble voxa. Z tym ze seria MODERN DĄB CEREMONA

    Komoda z przewijakiem,polka,szafa,regał,łóżeczko. Jestem bardzo zadowolona.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Fajny pomysł ze zmianą frontów na takie z innymi motywami bajkowymi.
    .
    Dżasti - uśmiałam sie z aranżacji pokoju przez Twojego męza. Jak widać, teraz realizuje swoje marzenia i super sie z tym czuje. Z drugiej strony spójrz, że tak naprawde niewiele ojców bierze udział w pomysłach i meblowaniach pokoi dla dzieci :bigsmile:
    .
    Magdalena - super łóżka pietrowe widziałam na interncie (allegro - spokojny sen czy spokojne sny). Kupowała tam Promyczek (nie wiem czy znasz). Widziałam na żywo i naprawdę sa bardzo ładne i dobrze wykonane meble. Nie mają dziur przez jakies kopniecie lub otarcie sie o nie.
    -- ___
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Livia: albo Krainę Lodu (chociaż nie pasuje mi to do Mery)

    Haha, Kasia, i tu sie mylisz! Mery uwielbia Krainę Lodu. Zreszta ja tez :shamed: nawet teraz mamy płytę z soundtrackiem i sobie wyjemy do sufitu we dwie mam te mooooooc!
    Ale ofc nie kupie jej z tym mebli,mwiadomka.
    Piraci sie moze i odwidzą, ale nieprędko pozwolę dywan wywalić, no bo kurde bez przesady. Nie bede co roku dywanu im zmieniać.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    A pochwalcie się jakie macie lampy w pokoju (wiszące i nocne) bo ja muszę wymienić a nie mam żadnego pomysłu
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Marta ma lampę Haba - wzór Stokrotka:)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Miki ma taką (drewnianą):



    Ciężko zrobić zdjęcie o tej porze :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Pokój gotowy :bigsmile: Prawie, bo jeszcze muszę zabawki poukładać :) Zdecydowałam się na fototapetę z ulubioną bajką Kacpra i ściany w kolorze pistacjowym.
    przed


    po


    Teraz mam problem, jak ukryć pozostałość po wiszącym telewizorze? Na wierzchu jest gniazdko i kabel. Macie jakiś na to sposób?



    Nie mogę tego uciąć, usunąć... Muszę to czymś zakryć. Tylko czym?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    Miki ma taką (drewnianą):


    Livia, a jak ze światłem? Konstrukcja tej lampy nie zabiera "jasności"? Pytam, bo ja mam niby zwykły żyrandol, ale dający mało światła i szukam czegoś lepszego....
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Bardzo ładnie Dii:) puchatek jest zawsze ok!:))
    Jak się fototapeta znudzi albo zainteresowania się zmienią (u nas to ciągle się zmieniają), to mozesz nakleic inną, to chyba nieduzy koszt...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    Nie wiem czy da rade akurat w tym miejscu, ale jakaś półka a ten kabel do pudelka i postawić na półce...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    to też jakieś rozwiązanie :wink: Widziałam gdzieś takie budki, jakby domki na klucze, ale nie wiem gdzie...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 21st 2016
     permalink
    Else: Livia, a jak ze światłem?

    To zależy od żarówki :wink: Ale poważnie - świeci super, a światło jest ładnie rozproszone.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 23rd 2016
     permalink
    Dii w ikea są półko dziuple o takie :
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90279597/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 23rd 2016
     permalink
    hmmm... Ale te kable mam w tym schować? Czy jak? Musiałabym z tyłu wyciąć dziurę i na wierzch półki coś ozdobnego i dużego postawić. O to chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 23rd 2016
     permalink
    Można nie montować tyłu , postawić coś co zakryje, usadzić maskotki, cofnąć plecy półki do środka, monaż drzwiczek...
    Albo kupić porostą drewniana szafkę na klucze i tak samo ńie montować pleców.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Faktycznie:bigsmile: dzięki czerwinka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Dziewczyny poradźcie
    Pokój chłopięcy, jedna ściana turkus pozostałe jaśniutki szaro-beżowy
    Łóżko będzie stało tam gdzie turkusowa ściana, które łóżko? Może jakaś inna propozycja?http://28dni.pl/pictures/2561448.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2561453.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Zalezy jakie masz meble. Mnie sie to dolne podoba.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    właśnie ja też raczej za tym dolnym
    reszta mebli biała, ale za ok 3 miesiące będę je wymieniać (więc mogę dobrać do łóżka) z reszta ta reszta mebli to dwie komody i regał :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Mnie sie tez podobaja biale, jasne meble. Zwroc tylko uwage na wentylacje. Ja wczesniej tez wrzucalam podobnie zabudowane lozko i dziewczyny slusznie na to zwrocily uwage, ale tu chyba mozna w razie czego podniesc te "plachty", nie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Frances: Mnie sie tez podobaja biale, jasne meble. Zwroc tylko uwage na wentylacje. Ja wczesniej tez wrzucalam podobnie zabudowane lozko i dziewczyny slusznie na to zwrocily uwage, ale tu chyba mozna w razie czego podniesc te "plachty", nie?

    Tak można je zdjąć, podnieść, a poza tym mają wycięte okienka
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Fajne, cuekawa jestem jak z czyszczeniem tego, ale mnie sie podoba.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Frances: Fajne, cuekawa jestem jak z czyszczeniem tego, ale mnie sie podoba.

    Cóż zobaczymy :)
    --
  1.  permalink
    Livia - mam identyko lampke dla mlodego tylko niebieska, do kompletu mam zaslony w samoloty :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    Dii, co do kabli to ja bym jakis karmnik ozdobny zamontowala i tam schowala.
    jio
    Kurcze, nie moge drugiego wrzucic cos (chyba z duży obrazek). Ja bym chyba bardziej stonowany dala np typowo drewniany, nie wiem jak to opisac. Moze spróbuje tak wrzucić.
    Tzn, nie wiem jak to sie ma do Kubusia Puchatka, ale tam chyba w bajce jakas sowa byla. Moze ona miala jakis karmnik/dziuple? Moze ja obok dac? Nie wiem czy to nie za duzo bedzie tych ozdob.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 24th 2016
     permalink
    A widziałyście lub same korzystacie z czegoś co zabezpiecza gniazdko z prądem, ale z podłączoną wtyczką? Żeby dziecko nie mogło wyjąć.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.