Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny, a co na podłoge najlepszego dla dwóch szkrabów? Panele, dywany ??
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Kolonialka, jak cie stac. jak masz mozliwosci wymieniac co 3 lata to mozesz kupic najpierw dla baby, potem dla malucha a na koniec dla straszaka, a jeszcze pozniej dla nastolatka.
    ja wolalam postawic na uniwersalne, dostawie tylko biurko i bede miala meble nawet jeszcze dla nastolatka.
    a dzieci przeciez mebli nie niszcza. no ja nie wiem jak wasze, ale moj ani wczesniej ani teraz zadnego mebla nie zniszczyl. wie, ze po meblach i scianach sie nie maluje, nie tnie, nie kopie, czy bog wie co tam jeszcze. nie wiem jak moglby je zniszczyc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    lubię połączenie zielonego z różem :)
    i jaki porządek :shocked: ja musiała bym posprzątać pod nieobecność dziecka i szybko zanim wróci zdjęćia zrobić :P
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny, a te łóżeczka dla starszaków to jakich wymiarów macie/kupujecie? bo widzę, że są różne długości np. 140 cm, 160 cm.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    my od razu kupilismy normalny tapczanik mlodziezowy
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Hope, my kupujemy 140/70, ale tylko dlatego, ze za jakieś dwa lata i tak im kupimy piętrusa, więc może być mniejsze...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    U nas ok. 180/90. Ale to było na wymiar z kolekcji Meblika, mamy odległość między ścianami 185 czy coś w tym stylu, i chcieliśmy wpasować. Dla mnie ważne było to, że w razie "W" ja mogę się z Martą jakoś wyspać - zdarzało się nam już w chorobie itd.

    O, Marta ma meble z tej kolekcji, łóżko z dodatkową zastawką, u nas było dostosowywane do długości
    http://www.meblik.pl/kolekcja/67/minnie-mouse/2941/lozko-90x190/
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Ja kupuje z ikei, regulowane min 135 cm max 200, ale nie wiem jak się to sprawdzi.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Jak Tosia skończyła rok to kupiliśmy jej takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49034094/ . Na razie ma najmniejszy rozmiar. Lubi w nim spać zdarza się często że prześpi w nim całą noc.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    lozko

    Miki ma takie łóżeczko (160x80) - kupione na allegro i wg mnie sprawdza się dobrze a Misiek lubi w nim spać :)
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    My kupujemy takie http://allegro.pl/lozko-dzieciece-szuflada-materac-160biale-promocja-i4978835652.html
    Bardzo chciałam żeby ta barierka zabezpieczająca była dosyć długa, ta ma 100cm i mam nadzieję, że to wystarczy dla tej mojej 2latki... :smile:
    flavia w tym czasie moja córka się kąpała, pokój był już ogarnięty :smile:
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Ja kupie takie jak ma acia20 ;) jestem w nim zakochana :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Sardynko bardzo fajne :)
    A powiedz rodzic spokojnie moze sobie usiąść na nim przy dziecku?

    Bylam u kolezanki co ma to ikeowskie i szczerze sie zastanawialam czy w ogole tam mozna usiąść...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    http://28dni.pl/pictures/2380693.jpg My mamy takie i jest cudowne ;) do zmiany tylko okucia szuflad bo sa paskudnie plastikowe ;) Super sie na nim spi ;)Naklejka do zerwania a maskotek juz nie ma ;) wiec jest czyto optycznie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Eveke rodzic spokojnie się mieści- ta przerwa ma z 60cm a ja to nawet bez problemu kładę się koło Miśka przy usypianiu (mam 161 wzrostu ;) ale w sumie P. Nie narzeka a usypia Miśka wieczorami). U nas barierka właśnie jest długa dzięki czemu Misiek jeszcze ani razu z łóżka nie wypadł (śpi w nim od kilku miesięcy już)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Sardynko wlaśnie o takie mi chodziło, ważna jest dla mnie ta barierka bardzo, pamiętasz może sprzedawce?

    Treść doklejona: 02.02.15 10:18
    Chyba tez zdecyduje sie na dlugosc 160. Młody jest mały, a do 8/10 roku życia powinno być dobre. Zawsze też może przekazać rodzeństwu o ile kiedyś się pojawi ;) 140 mierzyłam i wydaje mi się jednak za krótkie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Sardynko- wydaje mi się że to to samo łóżko co ja dałam w linku, prawda? Mi też bardzo zależy na tej barierce :smile:
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Myśmy od razu wzięli łóżko pełnowymiarowe 90x200 - ikea FLAXA z dodatkowym łóżkiem w szufladzie i półką szczytową. Do tego dogórnego łóżka ikeowa barierka zabezpieczająca i super się sprawdza.
    Młody zachwycony nowym meblem i półeczką, na której w zasięgu ręki ma swoje ulubione zabawki, do tego szałem jest chowana szafka, w której ukrywa różne drobiazgi.
    Zastanawialiśmy się nade opcją: mniejsze łóżko na kilka lat, a potem piętrowe, ale jak zobaczyliśmy flexę, od razu zrezygnowaliśmy. Młody śpi na górnym łóżku, Młoda, jak wyrośnie z małego łóżeczka, będzie na dolnym i nie będzie strachu, ze spadnie, bo nawet gdyby, to do podłogi będzie mieć bardzo blisko i się bardzo nie potłucze.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    monika1046 tak to chyba to samo łóżko...szufladę tez mamy ale na zdjęciach jakoś się chyba wsunęła nieco głębiej i jej nie widać :)
    hopelight sprzedawcy nie pamiętam bo to P. zamawiał, ale chyba wszystkie te łóżeczka to jedno i to samo ;) to z linku moniki jest identyczne ;)
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    O to super, utwierdziłaś mnie w dobrym wyborze 😊
    Sardynko jak byś mogła napisz proszę jaki masz materac do tego łóżka? Tzn czy dopłacałaś do tego lepszego?
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    materac mamy piankowy, gdzieś przeczytałam, że lepsze niż te naturalne...(w łóżeczku mieliśmy lateksowy i nawet zastanawiałam się czy nie kupić mu teraz też, ale Miki jeszcze nieodpieluchowany i stwierdziłam, że za rok czy dwa ten materac wymieni się na lepszy)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Potrzebuje porady :)

    Dominika pokoik będzie miał dwie ściany białe, dwie jasno-oliwkowe, zasłony białe w jakieś małe kolorowe elementy, dywan kolorowy.
    Łóżeczko coś w stylu jak u sardynki, biały kallax i.......tu moje pytanie jakie meble będą do tego bardziej pasować? te z obramowaniem w dębie jasnym (jak na zdjęciu) czy te same tylko całe białe?
    W rodzinie więcej głosów za tymi ze zdjęcia, mówią, że całe białe to jak łazienkowe wyglądają...ja zmieniam zdanie co godzinę ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Hope moim zdaniem te sa bardzo ladne i na pewno beda pasowac do koloru scian. Ja bym wziela te. One sa z ikei ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Mnie się też te podobają, ale ja nie lubie całkowicie białych.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Moya to Black red white. Niestety do Ikei mam bardzo daleko. Kallaxa będę zamawiać przez allegro.
    Dzięki za opinie...jak na razie to chyba faktycznie jestem nieco bardziej za tą kolorystyką ze zdjęcia. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Naprawde sa bardzo ladne. Mysle, ze nie masz co sie zastanawiac. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Hope - ja tez mysle, ze bada pasowac. A podloge jaka macie? Zeby tylko ten kolor drewna po boku sie nie gryzl z nia i bedzie ladnie. My mamy podobna szafe (PAX z Ikea) u Karolka w pokoju, wklejalam wczesniej zdjecia, i tez mamy w takim kolorze podobnym. My podlogi mamy bardzo jasne. Kallaxa mamy jasnozielonego i bialego u niego w pokoiku :) Zaslony biale w zwierzeta z farmy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Całe białe mogą za bardzo oziębić pokoik, a to jednak dla dziecka. dreno czy jego imitacja jednak bardziej ocieplą:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    No właśnie zapomniałam dodać, że paneli nie będziemy robić jasnych :( nie będą ciemne bardzo (takie same albo ciut jaśniejsze niż na obrazku) no i właśnie to jest jeszcze jden powód, przez który rozważam całe białe mebelki..sama już nie wiem. Patrzę na katalogi i widzę, że mieszają to, czasem są ciemne meble i jasna podłoga i odwrotnie też jest...także nie wiem już czy to taki wielki problem.....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    hope. ladnie bedzie bo nie bedzie sie zlewac. do ciemnych paneli jasne meble i odwrotnie moim zdaniem. ja mam w duzym ciemna podloge i ciemne meble - wszsytko wenge i szczerze to ciezko to wyglada wszystko. i nudno. pomijajac ze niepraktycznie, no ale sprawne sa, wymieniac nie bede.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    u mnie u mlodej sa panele w kolorze debu a wszystkie meble biale i jest ok , seria malm z ikei
    co do brw to do tych takich troche tanszych serii jestem uprzedzona, odlazila okleina, zawiasy sie wyrywaly itp, chociaz slyszalam ze te drozsze sa jednak lepszej jakosci
    ikea nie dosc ze jest dosc tania to dzielnie znosi upychanie noga (taaa ostatnio widzialam jak moja nastolatka potraktowala szuflade z bluzami bo jej sie nie miescily :devil: )
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Moja mama ma w BRW i sobie bardzo chwali, półka cenowa średnia albo nawet ta tansza. Nic nie odłazi, wyglądają jak nowe, a już będą je zmieniać za niedługo (tylko dlatego, że się znudziły)...tez na BRW tylko te już droższe. ZObaczymy jak się będą spisywać. Te Dominika to tańsze. Teraz jest na nie promocja i za komodę i ten regał dam 600 zł. :wink:
    MOże nie będzie źle:wink:

    Ewa, dzięki za opinię, myślę, że masz rację, to zlewanie się mebli i podłogi wcale nie jest takie fajne i ładne.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    U nas BRW juz 15 lat stoi i jest nadal tak solidne jak było... Ja lubię i to i Ikeę :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    A mnie niestety nie stać na wymianę okropnych paneli w pokoju Łucji, które w ogóle leżą na pięknej drewnianej podłodze... :/ tyle ze się dogadać nie możemy co do koloru malowania tej podłogi i będą sobie leżeć te panele :(
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Nie wiem, czy dobry wątek- możecie mi podpowiedzieć gdzie moge kupić farbe do mebli dziecięcych- chodzi mi konkretnie o farbę, dzieki której przemaluje łózeczko po Kalinie, dla małej- musze odwieżyć, bo jest w dobrym stanie i nie chcę nowego kupować, a to jest obdrapane w niektórych , głównie newralgicznych miejscach..

    Będę wdzięczna za podpowiedzi :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkarooo24
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Ja kupiłam puszkę białej farby 0,2 l właśnie na łóżeczko w castoramie. Specjalna do drewna i metalu- były różne kolory.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Sroda, nie wiem czy przeczytałaś cały watek, ale wiem, że był ten temat poroszuny (nie wiem czy tu) o malowaniu łóżeczek. Ze trzeba bardzo uważać bo potem dzieci "obgryzają" poręcz i tzreba być pewnym że farba w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku.
    -- []
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Oleńka01, no nie czytałam całego wątku i wiem, że farba musi być bezpieczna, dlatego liczyłam na nazwę jakiejś konkretnej firmy, której farbe jakas diewczyna kupowała specjalnie do mebli dla dzieci.

    Sprawdzę ten wątek cały, może cos będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Ja maluję lakierem Domalux.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Tak sobie pomyślałąm że mogł temat byc poruszony na wyprawkowym... Sama już nie wiem, wiem że był:shamed::smile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Kurcze tu był ładny pokoik wklejony chyba przez Moya (?) czego skasowałaś :) nie zdążyłam nawet skomentować i dobrze go pooglądać (widziałam na telefonie).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Przeszłam przez cały wątek i nic o farbach nie znalazłam.

    Dzięki hopelight :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    hope tak ja wstawialam, ale zdjecia wyswietlaly mi sie do gory nogami i nie moglam ich odwrcic nie wiem czemu. To skasowalam i chcialam wkleic jeszcze raz, ale siedzialam juz pozniej tylko na telefonie. A z telefonu nie umiem zdjec dodawac.
    Pozniej postaram sie wkleic.

    Wstawiam jeszcze raz, no ale kurcze nie potrafie odwrocic tego zdjecia :/ nie wiem czemu :/


    Treść doklejona: 28.02.15 21:55
    Na podlodze sa kafle, w przyszlosci chcialabym polozyc panele. po prawej stronie kanapy jest jeszcze biala szafa, nie zalapala sie na zdjecie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeMar 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Podglądam Was tu od jakiegoś czasu. I zainspirowałam się urządzeniem pokoju dla moich dzieci. Nie wiem czy uda mi się wrzucić zdjęcia bo nigdy tego nie robiłam. Ale spróbuję:)
    Na ścianach tapeta jak mieliśmy wcześniej w sypialni bo będziemy zmieniać mieszkanie na większe tylko nie wiemy kiedy nam się coś trafi co szukamy, więc kupiliśmy tylko meble żeby zabrać to do nowego mieszkania. Pokój ma córka do podziału z synusiem, który urodzi się w maju. W tej chwili nie ma już łóżeczka bo zamówione mamy białe a to sprzedane. Córka śpi na tym dużym łóżku już od 3 tygodni i montujemy jej na noc dwie podwójne barierki z Ikei:)








    -- ,
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Wcześniej mieliśmy tam sypialnię i był kupowany do niej. Mamy dwa pokoje i dwa telewizory. To chyba logiczne, że go nie wyrzucę?!? Zmienimy mieszkanie na większe to będzie znowu w sypialni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    ja tez tego nie ogarniam. moim zdaniem tv szpeci pokoj dzieciecy, juz pomijajac inne aspekty
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    U nas,córka też ma tv w pokoju bo tak jak ms_86 mamy dwa,a chować nie mam zamiaru,bo po 1 w mieszkaniu nie ma miejsca,a do piwnicy nie wyniosę bo ktoś może się włamać.
    I w sumie nie wiem co w tym dziwnego,wisi na ścianie i idealnie pasuje do wystroju pokoju.Córka niebawem dorośnie to będzie z niego korzystać.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Mamy kontrolę,bo tv wisi wysoko więc na guziczki nie sięgnie a pilot jest schowany obecnie.

    Sypialni jako tako nie mamy,ale w salonie jest tv i tam też śpimy.I szczerze nie rozumiem co ma pustka wspólnego z tv ? :O ..
    My jesteśmy pasjonatami piłki nożnej i akurat przed tv wspólne oglądamy mecze.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Ja tam nie mam nic przeciwko tv w sypialni...zdecydowanie wygodniej ogląda się filmy w łóżku niż na kanapie ;)
    Co do tv u dzieci to moje jeszcze na pewno długo nie będą miały ich w swoich pokojach...ale rozumiem ms, że nie było specjalnie sensu aby tv chować, szczególnie że czeka ich przeprowadzka ;) Btw. Ms fajne łóżko dla córy :)
    --
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Dokładnie nie mam gdzie schować. A w tym pokoju ja spędzam czas razem z córką i jeśli ogląda coś w tv a tylko bajki to włączam jej ja. W drugim pokoju telewizor mamy bardzo nisko i za blisko by oglądała. Więc w tym wypadku lepiej jak ma u siebie też tv. Nie rozumiem skąd w ogóle takie oburzenie i krytykowanie. To że stoi tam tv to nie jest równoznaczne z tym, że ma pilota i ma władzę.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.