Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Nataliaa a skąd zamawiałaś materiał w gwiazdki? Jak z jego jakością?

    To ja się wyłamię bo mi się akurat róż w pokojach dziecięcych podoba...oczywiście w formie dodatków a nie jako kolor podstawowy...dlatego też Gajki pokój będzie biało- szaro- różowy (na niego mam w sumie pomysł od początku do końca)
    Natomiast na Miśka pokój niespecjalnie mam wenę...tzn. przydałyby się jakieś fajne dodatki, ale sama nie wiem za bardzo w jakim kierunku iść...szczególnie, że srylion zabawek i tak wprowadza do niego dużo kolorów
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    sardynka85: To ja się wyłamię bo mi się akurat róż w pokojach dziecięcych podoba...oczywiście w formie dodatków a nie jako kolor podstawowy...

    Sama mam kilka dodatków różowych - problem mam z różowymi ścianami i meblami.
    Co do pokoju chłopca, to podobał mi się pomysł madziauk (str. 3). Na jednej ze ścian jest tapeta w romby. Pasy u chłopaka mogłyby równie fajnie wyglądać - resztę wypełnić dodatkami.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Tzn. Miki ma już swój pokój i remontu generalnego póki co nie planujemy, ale dla mnie te ściany trochę za puste...może podpowiecie co dodać? (od razu dodam, że co najwyżej wchodzi w grę kolor na jednej ścianie, na tapetę niestety mój mąż się nie zgadza :confused:)
    a
    b
    c


    Tzn. pewne kolorowe dodatki już są :wink: chyba nie ciężko zgadnąć kogo Miki kocha najbardziej? :)


    A ja wpadłam póki co na taki pomysł aby tą półkę z ikei zamknąć drzwiami od szafki (potrzebuję jeszcze trochę miejsca na ciuchy M), a na książki i drobiazgi kupić Kallaxa (postawiłabym go obok biurka w rogu - pionowo...na dole jakieś 2-4 koszyczki a wyżej książeczki itp.)
    Myślałam też żeby nad łóżkiem przykleić gwiazdki (niebieskie?) zamiast tych pianek z Kubusia...do tego na skrzynię materacyk i jakaś poducha z Minky (tak jak u Eveke)...tylko wtedy nie bardzo mam co zrobić z pluszakami (w skrzyni reszta), do tego może jakaś narzutka na łóżko w tym samym kolorze co ew. materacyk (stawiam na zielono niebieski, bo chyba tych kolorów najwięcej)...ale jakoś nie mam do tego wszystkiego przekonania

    Btw. względny porządek wynika jedynie z tego, że druga połowa zabawek jest w salonie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Hmm, a mnie się taki 'surowy' kolorystycznie pokoik podoba. Jeśli już, którąś ze ścian bym ruszała, to na pewno nie tę, gdzie stoją niebieskie meble. Może pójść w pomysł mamykasi - oczywiście coś innego w zamian kotków. Może żaglówki??
    Co do narzuty, to znalazłam dość tanią i ładną w Ikei (normalnie ceny patchworków sięgają 300zł), a tu bagatela 59,99zł:)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Emza ta narzutka z Ikei sporo za duża (dostałam taką dla Gajki tylko w wersji dziewczęcej i mierzyłam właśnie do łóżka Miśka)
    Jeśli malowalibyśmy ścianę to tą z biurkiem...ale to na jeden kolor jak coś, tak jak napisałam tapeta nie przejdzie (nad czym osobiście ubolewam :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Lily dom mam drewniany ale nie z bali, może później zrobię jakieś zdjęcia choć póki co u nas szaro biuro i dom wygląda jak opuszczony.
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    A jakiej długości masz łóżko? Bo ja własnie różową wersję patchworku kupiłam Gabrysi do pokoju. Łóżeczko zgapiłam od Ciebie:devil: i mam w rozmiarze 160x80. Narzuta jest ciut za długa, więc z jednej strony delikatnie ją podwijam, ale mimo to podoba mi się efekt:cool:
    sardynka85: Jeśli malowalibyśmy ścianę to tą z biurkiem...ale to na jeden kolor jak coś, tak jak napisałam tapeta nie przejdzie (nad czym osobiście ubolewam )

    To może namalujcie te żaglówki farbami:bigsmile:
    BTW mój też za Chiny Ludowe nie chciał tapety, ale kilka tygodni umiejętnego urabiania i skruszał:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Emza też 160 :) no może faktycznie jak się podwinie będzie ok...zaraz zmierzę sobie raz jeszcze :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Przy czym oczywiście ściągam na dzień tę barierkę, a narzuta sobie zwisa po bokach.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    sardynka - podoba i się pokój :) myślę, ze kilka szczegółów wniosłoby trochę przytulności - rzeczywiście tapeta, ale jak się mąż nie zgodzi to może naklejki, albo chociaż jakieś obrazki ? No i może coś wkoło okna zrobić, tj. nawet najmniejszy kawałek materiału, lekka zasłonka, firanka, cokolwiek.

    Ja rozmyślam ciągle nad pokojem dla Luśki i mam dylemat, bo podobają mi sie stonowane kolory, ale chcę zostawić w pokoju kanapę, która jest... czerwona i duża :) i mamy już kilka zabawek z ikei w kolorach typowo ikeowych - zielono - niebieskich: kosz, namiot. I nie wiem jak to pogodzić.
    Pochwalę się jak już zrobimy pokój, deadline mąż ma na Dzień Dziecka, ale znając jego umiłowanie do remontów, spodziewam się gehenny do wakacji...
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Serratia - czerwony z zielonym pasuje jak najbardziej - w końcu to kolory komplementarne.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    My się 21 marca przeprowadzamy na nowe, większe mieszkanie i Majka będzie miała swój pokój :D I już się nie mogę doczekać, żeby go urządzić :) Już zamówiłam naklejki na ściany, będzie tam stała szafa, mała kanapa, Majki stolik z krzesełkami, domek dla lalek i muszę jeszcze dokupić jakieś skrzynie kolorowe w tkmaxxie na klocki, puzzle i zabawki. Chyba, że kupimy biały regał kallaxa w ikei. Jeszcze muszę pomyśleć i w ogóle zobaczyć, jak to będzie wyglądało, jak wstawimy szafę i kanape. Łóżko Majki na razie będzie u nas w sypialni, dopóki się maluch nie urodzi i go nie przejmie(mamy łóżeczko i toddler bed w jednym). A Majce kupimy nowe, do jej pokoju. Ale jestem podekscytowana!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    A właśnie, stosowałyscie jakieś narzuty na łóżeczkach ale jeszcze tych niemowlęcych? Jak już dzieci były nie leżące cały dzień of kors:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Bananowiec - ja kładę kocyk na kołdrę, żeby się nie kurzyła.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Cudne macie pokoiki dla dzieci:)
    Na pewno przy urządzaniu dla naszych bobasów skorzystam z Waszych pomysłów. Już nie mogę się tego doczekać.
    Mi też podobają się stonowane kolory, głównie jako baza,a zaszaleć bardziej w dodatkach, zresztą zabawki są mego kolorowe,więc nie ma co przesadzać.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    No właśnie ja też się kocykiem ratuję:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny w pepco są w dobrej cenie półki domki. Mam zamiar zakupić do pokoju Gosi. Są szare i i miętowe. Takie jak tutaj tylko cena dużo niższa.
    U nas na pewno będzie białe łóżeczko, do tego meble z ikei stuva biało drewniane szafa i skrzynia. Bierzemy z mieszkania. Jedna ściana różowa, bo Gosia stanowczo sobie zazyczyla i chociaż mi nir w smak, to w końcu jej pokoik będzie i na jedną ścianę mogę przystac.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    No to ja sie wylamie i powiem, ze lubie wlasnie zywsze kolory w dzieciecych pokojach. W ogole dom mamy w raczej weselszych barwach. Nie razacych, ale slonecznych. Mnie szarosci zdziebko przytlaczaja. Ale ogolnie te pokoiki szaro biale maja swoj urok i jezeli tylko ktos ma taki gust to ok. Tylko ja jako dziecko uwielbialam kolorowe rzeczy i mojemu synowi takie tez dobieram.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Bo najważniejszy jest umiar jak we wszystkim:wink: u Oli w pokoju są białe ściany ale meble różowo zielone i choć bardzo się przed tym broniłam to teraz mi się podoba. Będzie większa, będzie potrafiła określić co lubi a czego nie to wtedy zrobimy pokoik na nowo:wink: teraz musi zdać się na gust matki :tooth::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    sardynko a na oknie cos bedzie?
    ja osobiscie nie lubie gołych okien... tradycyjnych firan tez nie, ale właśnie jakies kolorowe zasłonki dodały by akcentu i takiej przytulnosci :D
    może jakąs konkretną naklejkę
    --
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    O a ja tu z podobnym pytaniem. Chcę zrobić dziewczynom w pokoju szafę ale gładką, jasną (biel, krem) żeby była uniwersalna. Na czas kiedy jeszcze zbyt wiele od ziemi nie odrośnięte są chciałabym nakleić im coś fajnego na tę szafę. Może macie namiar na takie naklejki które jednocześnie szafy nie zniszczą?
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    o własnie, ja już oglądałam takie naklejki, które eveke linkuje, i taki miałam plan na jednej ścianie - pasy/grochy szare lub beżowe, mniejsza ściana w kolorze tapety i na to własnie naklejkę z drzewem i zwierzakami. Teraz mi się odmieniło i chciałabym takie drzewo sama namalować i do tego własnie jakieś zwierzaki + powiesić na gałązkach domki dla ptaszków, ramki z obrazkami. Ale pewnie skończy się na naklejce z lenistwa lub wielkiego brzucha :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Naklejki fajne, ale jak już ma dodatki z Kubusiem Puchatkiem to chyba muszę dalej iść w ten temat...bo tak to od czapy trochę będzie...
    Co do okna to w zasadzie nic nie planujemy (roleta jest grafitowa i jak się ją zasłoni to na prawdę mocny akcent haha)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Serratia, bardzo fajny pomysł! Pochwał się jak skończysz :)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 21st 2015 zmieniony
     permalink
    U nas od wczoraj 'ekipa' pokój Łucji maluje, dzis chyba skończą
    koncepcja się zmieniła całkowicie
    bo sama zainteresowana postanowiła mieć własne zdanie w tym temacie i nie wiem kiedy go skończymy bo w sumie jedyne co z poczatkowej wersji zostało to kuchenka drewniana,
    a reszta 'nie pasuje'
    ogólnie z białego błękitnego nici...
    będzie szaro różowo :shocked: zarządzenie Luśki


    można?!
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 21st 2015 zmieniony
     permalink
    U mnie dalej w rozsypce mój mąż ma taki zapał ahh za to salon mi na błękitno pomalowal czuję się jakbym w łazience siedziała
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 21st 2015
     permalink
    Szaro różowo :) pokój małej księżniczki :)


    U nas też koncepcja co chwilę się zmienia.....na początku pokój miał być cały biały, a jednak nie będzie. Mam nadzieję, że nie będę tego żałować :)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 21st 2015
     permalink
    flavia brzmi interesująco szaro różowo,ma córeczka gust;) Myślę,że wyjdzie świetnie. A będzie to intensywny róż, czy taki delikatny,pudrowy>?
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 21st 2015
     permalink
    Ściany szare, łóżko z Ikei różowe, nie widziałam na żywo ale to chyba średni róż
    Dużo rzeczy mam już od dawna na błękitne pomalowany wiec chyba będzie ogólnie pastelowo


    Jak miałam jakieś wyobrażenie jak to ma wyglądać tak teraz nie widzę nic:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMar 21st 2015
     permalink
    Flavia zrób zdjęcie przed i po :)

    Treść doklejona: 21.03.15 17:35
    Ja póki co w glowie układam sobie jak pokój Miry ma wyglądać. Mamy szare ściany, białe łóżeczko i różowe dodatki. Szukam tapetę na jedną sciane, muszę mebelki typu szafa kupić. W pokoju mamy materac na którym z Mira śpię. Myślę żeby poduszki duże zawiesić na takiej szynie nad materacem. Później cykne fotkę jak to wygląda teraz.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    ściany pomalowane ( na zdj z dwoma oknami lampa była użyta, bo strasznie ciemne wychodzą zdj pod światło, więc kolor ściany inny trochę niż w realu)









    przed nie było sensu robić zdj, bo tam graciarnie mieliśmy
    nie wiem czy w rok uda mi sie wkończyć ten pokój :P

    wydaje się nieduży ten pokój bo okna są ogromne ( 170wys 230 szer)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 23rd 2015
     permalink
    Wow piękny wielki pokój jak chyba całe nasze mieszkanie :)
    A ten szary, świetny! właśnie mam nadzieję, że mi podobny wyjdzie w przedpokoju i kuchni :)))))

    a będą jakieś lampki na ścianach lub stojące? bo mi się wydaję, że ta lampka za mała na tak wielkie pomieszczenie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2015
     permalink
    Flavia - fajny kolor scian. Ale pokoj ogromny :) przynajmiej taki sie wydaje. Zazdroszcze, tyle miejsca macie :))
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 23rd 2015
     permalink
    hopelight: a będą jakieś lampki na ścianach lub stojące?

    nie chcieliśmy pakować się w koszty więc instalacji nie ruszaliśmy ( aby jakieś kinkiety zrobić)
    kontakty są 3 więc jaką stojącą można zakupić ;)
    i przede wszystkim trzeba zmienić będzie żyrandol na większy i jaśniejszy

    teraz jak będziemy mieć za co jedziemy po łóżko, białe karnisze i wkłady do kalaxa ikeowskiego ( oczywiście różowe :P )
    musimy jeszcze starą szafę ogarnąć ( tam w roku stoi) i mężu ma zbić kilka skrzynek które maźniemy na pastelowe kolory i przywiercimy do ścian w formie półek


    ktoś dał cynk że w pepco są półki domki, wiecie może jaką jest ich cena?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 23rd 2015
     permalink
    Flavia,cl co to za farba? pięknie wygląda. ja chcę taki kolor na schody i korytarz.
    Ja wczoraj widziałam te domki, ale myślałam, że one sa większe. Największy ma ok.40cm wysokości, więc ja już wymyśliłam, że zatrudnię dziadka, żeby zbił jakieś półeczki. Aha ten największy chyba 29.90 kosztował.

    Treść doklejona: 23.03.15 18:53
    Flavia,cl co to za farba? pięknie wygląda. ja chcę taki kolor na schody i korytarz.
    Ja wczoraj widziałam te domki, ale myślałam, że one sa większe. Największy ma ok.40cm wysokości, więc ja już wymyśliłam, że zatrudnię dziadka, żeby zbił jakieś półeczki. Aha ten największy chyba 29.90 kosztował.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 25th 2015
     permalink
    Flavia 19,99 za najmniejszy, 29,99 średni, 39,99 duży ja mam tylko maly i duzy bo sredniego juz w szarosci nie było.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 25th 2015
     permalink
    Flavia - ten pokój jest ogromny! I kolor ścian super pasuje do podłogi! I przyłączam się do pytania o farbę - na przedpokój bym taką chętnie widziala :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    chętnie Wam powiem co zo za farba, tylko musze się zmobilizować i zejść do piwnicy spisać kod :P
    bo to mój małżonek kupował
    wiem, że firmy Flugger a jak wiadro otworzył to ta szarość minimalnie odróżniała się od bieli
    ( wiadomo, że na ścianach wychodzi ciemniejszy kolor)
    :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    flaavia, zazdroszczę wielkiego i pięknie doświetlonego pokoju.
    u nas przestrzeni jak na lekarstwo.
    Chyba jednak kanapę wywalę z pokoju. Mamy taką małą ikeowską.
    Miała być do spania z dziećmi w razie W, ale skończyło się na tym, że młody śpi z nami i z łóżeczka korzysta okazjonalnie.
    Więc może jednak ją wywalę, będzie więcej miejsca.
    Jak Wojtek zacznie chodzić, chcę go na łóżeczko z barierką przerzucić, a Krysi zbudować antresolę - będzie spać na górze, młody na dole. Zrobi się trochę miejsca.
    Krysia za 2 lata do szkoły, czas po woli myśleć o biurkach itp.
    Jak posprzątam, to wrzucę parę fotek naszej graciarni, może coś podpowiecie?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    dziś byliśmy w ikei i kupiliśmy łóżko już skręcone)
    wymieniliśmy też karnisze na białe
    mężu mój kupił wczoraj skrzynki które na ścianie zawiesić mam plan, tylko najpierw je na kolor jakoś w przyszłym tyg machniemy ;)
    zanim tam będzie porządek i wszystko stanie na swoim miejscu to się zejdzie
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    A nie mogę doczekać się efektu :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    flavia,nie mogę doczekać się zakończenia prac i zdjęć :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    w końcu się zmobilizowałam i zeszłam do piwnicy

    nasza farba to FLUGGER nr koloru 5494

    pokój nadal bez zmian, nawet nie mamy jeszcze farby na pomalowanie skrzynek :P

    póki co wygląda to tak:


    błękitne półki mają wisieć nad skrzynkami, nad łóźkiem różowy kinkiet obok może literki ( imię) ze styroduru
    a na drugiej ścianie naklejki chmurki ( jak już się zmobilizuemy aby zamowić) coś na ten kształt
    jakość słaba bo to wizualka którą tatuś na kolanie zrobił
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Flavia sliczny pokoj, taki slodko dziewczynkowy:) Bardzo mi sie podoba lozeczko, mozesz zdradzic gdzie go zanabylas? A i mam pytanie o komode. Czy ona moze z ikei jest?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    agat233: Czy ona moze z ikei jest?

    zgadza się ;) to MALM

    a łóżko to również ikea LINK

    trochę mnie ten róż przeraża ale nie jest trak tragicznie reszta będzie raczej w błękicie :P
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    To ja się pochwalę pokojem Madzialeny :) Prawie gotowy, tylko jeszcze zasłony musimy wymienić i kupić jakieś małe, ładne obrazki albo coś, na pustą ścianę nad komodą(której na zdjęciu nie ma;p) i we wnękę nad domkiem :)




    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    jak ja lubię wykusze <3
    u Lu też stoi poziomo kalax z czterema ( różowymi) pudełkami 'szufladami' ;) hit pokoi dziecięcych

    ps. Kapitalny Fryz ma Maja !!!
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Kalaxa podłapałam z forum:wink:

    Włosie miała po myciu dlatego takie szalone. Ale na codzień i tak ma lokową szope. Mówimy na nią Frodo:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Flavia - cudny pokoik :) A te chmurki to naklejki? :)

    Malisek - widac, ze Maja zadowolona. Alez jej wloski urosly!! No i pokoik extra, taki duzy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.