Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    madziauk: A te chmurki to naklejki?


    ogólnie podpatrzyłam na skandynawskich profilach na instagramie
    spodobało mi się połączenie różu ze złotym

    ale Luśka chciała aby były większe ;)

    mamy je zamówić w drukarni normalnie, tylko nie wiem kiedy to nastapi

    teoretycznie trwalsze byłyby namalowane z szablonu
    ale szablony niestety potrafią podciec więc i tak najlepiej byłoby naklejać szablon i po wyschnięciu chmurki zerwać
    a przy takiej liczbie chmutek zabiłoby nas finansowo
    tak więc obstawiam, że dokąd Lu z łóżka sięgnie tam chmurek nie bedzie :P
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Flavia to teraz zabłysnę pytaniem :D
    co to jest to to różowe pod oknem?

    pokoik cudny, minimalistyczny a ten róż super pasuje

    Malisek u Was też ślicznie :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    eveke: co to jest to to różowe pod oknem?


    każdy o to pyta ;)
    jest to pozostałość po jakiejś starej scenografii allegro'wej reklamy
    ( Tata Luśki jest scenografem i rekwizytorem)
    to taka drewniana 'gąsienica' można ją w pionie postawić i pełni funkcję pułki
    ale Łucja wymyślała że to pociag i często nim podróżujemy ;) albo miśki usadza na niej...
    obecnie jest w kolorze między fuksją a filetem, ale docelowo ma być różowa ( kolejne życzenie Młodej)

    a co do minimalizmu to ja uwielbiam, ale w pokoju dziecięcym ciężko będzie
    jeszcze jest niewykończony więc takie wrażenie sprawia
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny przeszukałam cały internet i jakoś nic mi się nie podoba z lampek sufitowych, a jeśli już to cena przekracza budżet;)
    Jakie polecacie i macie lampy sufitowe w pokojach dziecięcych? Nie zależy mi na tym aby lampa była typowo dziecięca w jakiejś misie czy coś (nawet wskazane żeby nie;)) chciałabym żeby dawała dużo jasnego rozproszonego światła.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    O to to! Podpinam się pod pytanie, bo też nic mi się nie podoba :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Mi na razie wpadła w oko tylko ta...ale niestety przekracza trochę nasz budżet. Mamy do kupienia jeszcze sporo rzeczy,więc z wielkim żalem ale pewnie jej nie kupię...

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    U nas będą dwie takie lampy
    , tylko w kolorze bardzo delikatnego różu. Są metalowe, malowane proszkowo, nasze mają ładny kabel w szarym oplocie. To chyba nowość w castoramie, bo wcześniej nie widziałam ich w sklepie i znalazłam zdjęcia tylko na francuskiej stronie.
    Wcześniej myślałam o ikeowskich takich

    albo o tych ze skandikids - producent SillyU
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Caroline podrzuć skąd to - u nas lampę chyba stawia babcia, to nie muszę oszczędzać :tooth: a bardzo mnie się podobuje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Kinga to Massive Kico Avigo:)

    Madzinka bardzo ładne te lampy. Przyznam, że też o nich myślałam ale doczytałam, że dają światło kierunkowe (opadające na dół np. na blat czy stół) a mi chodzi o to by lampa rozproszyła mi światło na cały pokój, zwłaszcza, że mam tylko jeden kabelek na sufitową i tyle, żadnych lamp na ściany.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Pokój Adasia :)
    Brakuje tylko powieszenia karnisza i zasłon, ale tata sie zmobilizować nie moze ;P
    null
    null
    null
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Asia piękny pokój ma Adaś, nasz na razie stoi pusty jeszcze. Wstaw zdjęcia innych pomieszczeń. piękna podłoga!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Caro_line kuchnia jest na remontowym, zaraz dorzucę inne pomieszczenia :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    _asiula, a powiedz, gdzie te sówki - naklejki nabyłaś? Szukałam czegoś podobnego do kuchni.....
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Sówki z internetu, akurat facet sprzedaje je stacjonarnie w Olsztynie, ale na allegro ma sklep:
    tu ich stronka :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeApr 28th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja pokazuję część pokoiku Adasiowego ;-)





    Tylko pompony jeszcze w trakcie wyrabiania :bigsmile::bigsmile:

    No i żeby nie było za bardzo turkusowo to dwie ściany na przeciwko są w szarości :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 28th 2015
     permalink
    Przyznam, że nie lubię turkusu ale pokoik wygląda ciekawie :)
    doti86: No i żeby nie było za bardzo turkusowo to dwie ściany na przeciwko są w szarości

    SUper połączenie aczkolwiek mi trochę brak jakiejś ciepłej tonacji, może dlatego, że lubię:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 28th 2015
     permalink
    Piękny pokoik, dobrze byłoby potem dodać jakies żywe kolory.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 28th 2015
     permalink
    bardzo ładny kącik ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Nie wiem gdzie wkleić to pytanie, więc spróbuje tutaj, na wyprawkowy średnio mi pasuję.
    Jakie macie prześcieradło na łóżeczka 160X80 ? chodzi mi o rozmiar
    przeszukałam wczoraj kilka sklepów i wszędzie mieli na 200 a to chyba trochę za dużo jednak?
    Jakie rozmiary pościeli mają Wasze pociechy?
    polecacie może jakiegoś sprzedawcę na all?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Caro_line: Jakie macie prześcieradło na łóżeczka 160X80 ? chodzi mi o rozmiar
    przeszukałam wczoraj kilka sklepów i wszędzie mieli na 200 a to chyba trochę za dużo jednak?

    Proszę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Caro_line, my mamy 160x80 - prześcieradła kupiłam z gumką - dokładnie te: http://allegro.pl/show_item.php?item=5032146501
    Jestem zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziękuje:)

    Nasz pokoik już prawie gotowy :) to chyba najmniejszy pokoik dziecięcy na tym wątku :) dlatego był niezłym wyzwaniem....i nadal jest. Jak wpadnie nieco kasy to chciałabym jeszcze zmieścić kallaxa pozbywając się jednego pudła z zabawkami. No i w pokoiku miał być też stolik z krzesełkami ale Dominik chcę go mieć w salonie, gdzie najczęściej rysuje lub je na nim posiłki.
    W pokoju miały być trzy kolory, a wyszło jak widać.........kolorowo ;)
    [ usuniete ]
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 11th 2015
     permalink
    Piękna tapeta i świetna szafa... Mimo iż ja drewna nie lubię ( tata stolarz i po 19 latach życia z drewnem mam dość ;))
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 11th 2015 zmieniony
     permalink
    najmniejszy pokoik dziecięcy na tym wątku

    Miki ma mniejszy :wink: Dlatego mamy łóżeczko podwyższane, pod którym zmieściło się mnóstwo zabawek.
    Poniżej trochę widać to łóżeczko (sorry za dziwne światło i bałagan):
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Livia, uwielbiam takie łózka- ja dziewczynom, jak już będziemy urządzać im pokój w nowym domu kupię włąsnie takie łóżka, z tym, że pod spodem będą biurka- każda będzie miała łóżko i biurko w jednym :wink:
    Miejsce zaoszczędzę i będzie bez awantur :smile:

    Żeby trochę koszty obniżyć, to robimy im póki co wspólny pokój, jak będą starsze, to je rozdzielimy.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Livia - świetny pomysł, musze go kiedyś wykorzystać, gdy na przeciwko będę musiała mu wstawić biurko i np. komodę, na razie spokojnie mieści się w tej szafie (kurtki jedynie ma w szafie z wszystkimi naszymi kurtkami). Poza tym nawet gdyby się nie mieścił to mam w salonie prawie pusta komodę.
    Od kiedy Miki śpi w tym łóżeczku? bo mojego harpagana jeszcze w takim nie widzę, on skacze, wygłupia się, w nocy zmienia ciągle pozycje.
    Fajne są takie zestawy do małych pokoi, może kiedyś pomyślę nad takim rozwiązaniem.

    p.s czy u Was też szał na ten dywan z ulicami? :) miałam mu kupić zupełnie inny dywan albo zrobić sama z kulek filcowych ale młody ma taką frajdę, że wart jest każdych pieniedzy:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Caro_line: Od kiedy Miki śpi w tym łóżeczku?

    Gdzieś od półtora roku chyba... On też "dynamicznie" śpi, ale wyleciał tylko raz, na początku :wink: Z tym, że to łóżko jest dość niskie - około 70 cm, więc (oprócz strachu) nic się nie stało.
    Caro_line: czy u Was też szał na ten dywan z ulicami?

    O tak :bigsmile: Ale ten dywan to jest taki prawdziwy dywan, nie cienka wykładzina - może się trudniej jeździ samochodami, ale jest mięciutki i puchaty :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    Rzucam jako ciekawostkę - jak przerobić komodę Ikea Rast za całe 99 zł
    Ja chyba sprobuję zrobić z tego kolorowy stolik nocny dla Leonka...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 19th 2015 zmieniony
     permalink
    To i ja dorzucam fajny pomysł na półki ;) sama jeszcze nie wiem czy wykorzystam, bo ściana na której chciałam je powiesić jest dość licha i boje się, że przebije się do kuchni :wink: Podpatrzyłam u flavi. Białe skrzynki na all można kupić już za około 10 zł /sztuka.
    źrodło:homemlove.blogspot.com/

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Właśnie tak mają wyglądać u nas... Tylko stary od ponad miesiąca je wiesza:/ póki co stoją jedna na drugiej
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Ciekawie to wygląda. A gdzie się zaopatrujecie w te skrzyneczki? Macie kogoś poleconego? Chcę zrobić skrzynię na zabawki, ale na kołkach i znalazlam tylko tego dostawcę (różne rozmiary, wyszlifowane i możliwa dostawa na sztuki)
    Link

    Treść doklejona: 27.05.15 17:51
    Przerobiłam komodę, bardzo w pośpiechu, jak to ja:))) drugi raz zrobilabym bardziej starannie, ale dobrze się przy tym bawiłam;)
    Before:
    hk
    I after:
    hkk
    A przy okazji trafilam na ciekawy pomysl dla mam chlopcow motomaniakow. Kto ma w domu szalone ilosci tzw. resorakow, hot-wheels itp. Pewnie rozumie problem z przechowywaniem. W pudlach/szufladach/skrzyniach małe autka, czy to plastiki czy metalowe - niszczą się, trudno je znaleźć. Leon ma ich dużo... Dużo ZA dużo.
    Znalazlam fajny pomysl z listewkami:
    jo
    Ze strony: link

    Myślę, że to fajny pomysł na wolną ścianę, no i dziecku powinno być latwo ukladać autka na takiej polce. To jest polka RIBBA z ikei, pierwotnie sluząca do ekspozycji zdjęć w ramkach lub książek, kosztuje grosze.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Azja, z nieba mi spadłaś z tym pomysłem na półki samochodzikowe!!! :bigsmile: Miki ma tego tyle, że nie mam gdzie upychać, a ścianę ma pustą i się właśnie zastanawiałam co by tu...
    Dzięki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    O rany i mnie! Azja, my codziennie wywalamy wszystkie z pudła, chowanie to koszmar. Kradnę!
    ,
    A komódka super wyszła!

    Treść doklejona: 27.05.15 20:41
    Ooook, na stronie doczytałam "NOTE – if you have a climber, this is probably not the best solution for you. My kid doesn’t really climb, and he’s actually been listening when I say “don’t ever climb and/or hang from this shelf. Ever.” " No cóż, Krasnal to zrozumie, a Gugi raczej połamie wszystkie, także z rok się wstrzymam ;)))
    --
  1.  permalink
    Rewelacyjny pomysł z tymi półkami na samochody i pociągi. Szkoda tylko, że u nas w pokoju chłopców zabraknie takiej własnie ściany... :confused:
    -- ___
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Cieszę się, że się podoba, ja mam jeszcze tylko wątpliwości, czy nie za mało autek by się zmieściło... Mam kawalek sciany na polmetrowe listewki, ale niewiele ich mogłoby być na wysokości dostępnej dla dziecka :(
    Livia z tego co widzę ma dużo miejsca, tam mogloby się zmiescić dużo :)

    Treść doklejona: 28.05.15 08:27
    Jak kupować, to te dłuższe 1,15m na szerszą ścianę, bo te wąskie wyglądają licho... Tu jest przykład:) link
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Azja, świetna komoda!
    W razie czego, takie listewki, kupowałam w Ikei (są różnej długości i kolorów).
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Bardzo fajna komoda!

    Co do listewek to ja nie wiem czy mam na to zdrowie. Faktycznie obłędnie wyglądają ale ja ścieram kurzę codziennie albo co drugi dzień, układać to wszystko ciągle nie byłoby na moje siły ;) młody pewnie na początku by układał ale potem znudziłoby mu się to i musiałabym nieźle kombinować, żeby to posprzątał. Za to jak będzie większy to pewnie skorzystam:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink




    W końcu zakończył się remont w pokoju dzieci. Na razie stoi tylko jedno łóżeczko, ale za rok będą tam dwa. Oczywiście nie mam jeszcze karniszy i zasłon.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    O jaaa, fajna tapeta Dagus, me likey.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    Dziewczyny prosze poradźcie coś.

    Na dniach będziemy odnawiać pokój przed narodzinami drugiej córki, kolory jakie wybraliśmy to takie:






    Teraz muszę zamówić dywan do tegoż pokoju i nie wiem, na który się zdecydować...

    Szary:



    Czy zielony:




    W pokoju będą te kolory równomiernie rozłożone, no może z deliktaną przewagą szarego, ponieważ on pokryje skos , który mamy w pokoju, więc optycznie na pewno wyjdzie go więcej.
    Pokój mamy dość ciemny- małe okno od strony północnej, więc niby zielony by go troche rozjasnił, ale obawiam się, że przy maluchu szybciej ten zielony będzie zniszczony niz ten szary...
    No nie wiem sama ...
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJun 29th 2015 zmieniony
     permalink
    ja bym dodała trzeci kolor żółty i białe akcenty:) a dywanik może żółto-zielony...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    Środa, a jakie macie podlogi?

    Popieram Azje z tym żółtym. Może właśnie żółty dywan i dodatki? albo kolorowy dywan i kolorowe dodatki np. zasłonki.
    Różowy lub fioletowy fajnie też wyglądają w zestawieniu z tymi kolorami.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    Może najpierw pomaluj a potem zobaczysz? Co do tego pasuje.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    No teraz ten pokój jest fioletowo-żółty, sufit jest biały i biały pozostanie, tylko go odswiezymy ofcors.


    Chyba najpierw pomalujemy i zobaczymy, jak to będzie wyglądać, bo roletę zamówiłam szarą i muszę jeszcze dokupić ten nieszczęsny dywan i jakieś dwa, gó trzy bieżniki i też pewnie coś w tych kolorach albo kolorowe całkiem.

    Treść doklejona: 29.06.15 18:44
    A na podłodze mamy jasne panele.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    No ale za dużo kolorów, to też niedobrze... Zwłaszcza, że jeszcze dojdą kolorowe zabawki.
    Ja bym dała szary dywan. Pomijając już, to, że na nim mniej widać wszelki syf :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    Ja bym też nie dawała już więcej koloru. A zielony i szary - bardzo mi się podoba to połączenie :) Dywan wybrałabym szary.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny a takie pytanie mam, zamówiłam dla Gosi łóżko, ma wymiary do spania 180x80 cm, czyli takie całkiem spore i zastanawiam się, jaką pościel dobrać dla 3-latki?
    Taką normalną 140x200? Czy jednak dziecięcą np. 135x100? I czy dla dzieci w tym wieku daje się jeszcze ochraniacze? Znalazłam na allegro takie fajne podusie do wiązanie wokoło łózka. Zielona jestem w tym temacie, bo córa z nami śpi w sypialni, ale chyba przeszedł czas na własny pokoik.
    Łóżko takie
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Madzinka, moja koleżanka, mając córkę w tym wieku, co Ty kupiła jej już normalną kołdrę (140x200). Mówi, że efekt jest taki, że wreszcie jej dziecko przestało się odkrywać w nocy (z racji rozmiarów kołdry i jej ciężaru), a szkoda jej inwestować stale w nowe pościele i kołdry. Ja lada momement zrobię tak samo:)

    ps. bardzo fajne to łóżko:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja swoim tez kupie normalna, bo te dzieciece to takie niestandardowe wymiary maja, ze pozniej jedna posciel do drugiej koldry nie pasuje.
    Madzinka, a gdzies Ty takie duze lozko dorwala dzieciece. Myslalam, ze najwieksze tp 160 dlugisc. Takie 180 tez moglo by byc fajne.
    Ma ktoras z tym hakies doswiadczenia? Lepiej 180 czy 160 kupic? Pokoj beda mieli wspolny, ale duzy, ze 30 pare metrow.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.