Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, ktore robia barszcz na wigilie. Czy wy podajecie do picia sam wywar ?
    Ja w sumie to odcedzam, nastepnie scieram na tarce te buraki i wrzucam spowrotem do zupy.
    ale chyba na wigilie to sam wywar co ? A co robicie z tymi burakami ?

    Treść doklejona: 22.12.14 18:22
    Wlasnie zrobilam barszcz , i nie wiem czy dodac te starte buraki czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    Ja robię czysty.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    ja tez robie czysty, a buraki wyrrzucam
    moje kolezanki zuzywaja buraki z zupy na jarzynke taka zasmazana z maselkiem ale nie lubie takich wygotowanych
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 23rd 2014
     permalink
    zrobilam dzisiaj jarmuz na obiad, na przegryzke chipsy a teraz takie magulu, inspirowalam sie tym pprzepisem - tyle e dorzucilam jeszcze kurczaka w kostke i rozbeltane z mlekiem jajko

    Składniki:
    Pełnoziarnisty makaron, jarmuż, czosnek, 3 suszone pomidory, papryczka chilli, parmezan
    Przygotowanie:
    Jarmuż podsmaż na oliwie. Dodaj rozgnieciony ząbek czosnku, pokrojone w paski suszone pomidory, papryczkę chilli. Wszystko podgrzewaj przez chwilę, wymieszaj z ugotowanym makaronem. Posyp płatkami parmezanu. Do takiego makaronu możesz dodać też zieloną lub czerwoną soczewicę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    dziewczyny co dobrego planujecie zrobic na sylwestra? szukam inspiracji na cos nowego
    bedzie ok 6 osob doroslych i 3 dzieci, przynajmniej 3 osoby mocno wybredne (z czego ja i mlody najbardziej heheh)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hyde nie pomogę bo my sami w domu... wybieramy się pewnie na imprezę otwarta jak co roku.
    Niewątpliwie może zrobię bogaczy albo flaki albo szaszłyki te najprostsze pod słońcem a do nich sałatka.
    U mnie też lubią filety z piekarnika a na ich : posmarować majonezem, pieczarki, ser i to zapieczone w piekarniku :) -szybkie, proste i smaczne.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    co to sa bogacze??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hahahahah bogracz
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    mniejsza o wiekszosc, ale co to jest??

    Treść doklejona: 28.12.14 19:09
    bo w google grafika to mi na zupe gulaszowa po prostu wyglada
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Co do szaszłykow to do miski daje średni słoik majonezu kielecki, duża łyżka musztardy.... może być ostra, posypujemy Vegeta, parę kropel magi. Kroje filety na kwadraciki, wrzucam do majonezu, mieszam a następnie nadziewam na szpilki do szaszłykow. Układam wiszaca na blasze z piekarnika tak by nie dotykały dna. Do blaszki wlewamy dno wody (kąpać tłuszczyku czy też majonez nie przypadają się do blachy)

    Jak szaszłyki na gorze mają złoty kolor do lekko brązowego -zarumienionego wyciągam i podaje na talerze.

    Treść doklejona: 28.12.14 19:15
    Hyde BOGRACZ

    Tylko u mnie robi się go z około 2 kg mięsa i to jest na bazie zupy gulasz owej z tym, że my nie dajemy papryki tylko mamy go z kluczami tzw kladzione, które robimy w oddzielnym garze
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    no to ja bardzo podobnie robie zupe gulaszowa tyle ze nie daje klusek a ziemniaki
    zupa meksykanska i serowa odpada bo juz tych gosci uczestowalam, nad gulaszowa a'la strogonow sie zastanawiam wlasnei

    planuje zrobic rolade szpinakowa z lososiem, tortillowe przekaski, sakiewki z ciasta francuskiego, obowiazkowo deska serow i jakis sledzik
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde do strogonowa cebula, pieczarki i ogórki korniszony... przecier i gotowe... a ile przyjemności z jedzenia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    no wiem, wiem, strogonow jest dosc szybki do zrobienia, smaczny i sycacy

    szukajac inspiracji natrafilam na - 12 pysznych przekąsek na imprezę sylwestrową i chyba cos 'zgapie'
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hyde a to moja propozycja

    :bigsmile:



    Treść doklejona: 28.12.14 20:20
    Przekaska z tortilii
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Lady no widze ze niesmiertelna jest twoja slabosc do biedronek :D pomidory o tej porze to ja raczej tylko suszone stosuje, te swieze nie maja zupelnie smaku

    zawijasy z tortilli wszelkiej masci robie juz od dawna, chociaz wczesniej bawilam sie w zawijanie w nalesniki az tu ktoras z dziewczyn podrzucila pomysl ze tortille mozna; ostatnio w gazete z biedronki bodajze byla tortilla szpinakowa w ofercie weic tez jakas odmiana
    btw - jesli ktos chce jednak robic nalesniki to polecam w wersji bazylia (zblendowac z ciastem) - obledny smak, zapach i wyglad
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Roladki z łososia fajnie się zapowiadają hmmmm

    Treść doklejona: 28.12.14 20:49
    Hyde u mnie jak naleśniki to tylko na słodko :)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    My idziemy na wspólnie organizowanego sylwestra przez 40 osob ;)
    Kazdy robi cos ;) ja robię calneloni mini nadziewane serem feta i szpinakiem i jajeczka nadziewane pieczarkowym nadzieniem;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    roladki bylyby lepsze zeby jeszcze do srodka dodac avocado no i ten majonez uwazam za totalnie zbyteczny, zamiast tych wszystkich almette tez mam inny sposob - kupuje jakis lepszy ser poltlusty i blenduje a to z chrzanem a to z suszonymi pomidorami a to oliwkami czy nawet z lososiem. jakos bardziej do mnie przemawiaja wersje nieprzetworzone
    szkoda ze moi goscie nie sa zwolennikami sushi bo bym machnela
    nie wiem czy robilas rolade szpinakowa z lososiem, dosc czesto u nas sie na imprezach firmowych i weselach pojawia, robi sie ja w trymiga a jest pycha

    Ladybird76: u mnie jak naleśniki to tylko na słodko

    tyle ze te nalesniki uzywa sie zamiast tortilli, przynajmniej masz pewnosc co dalas do srodka a nie chemia sama
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hyde jakiego majonezu używasz?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    stram sie w ogole nie uzywac majonezu (kiedys robilam sama teraz mi sie nei chce); jesli juz w ogole uzyje to napoleonski
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hyde u mnie dużo się go używa. ... Ja kocham majonez ale jedyny jaki ze względu na skład i smak mi podchodzi to kielecki... jest pyszny.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    raz kupilam kielecki ale ten to juz zupelnie nam nie smakuje zreszta tak jak np hellmans; zreszta u nas w domu majonez pojawia sie glownie w okolicy swiat, ma fatalny wplyw na cholesterol i po prostu go unikamy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink




    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Lady ale nie rozumiem po co mi linkujesz sklady. przeciez napisalam ze nie uzywamy majonezu a jak juz musze koniecznie skorzystac to ten ktory w smaku nam lezy (ewentulanie dekoracyjny winiary bo jest w malym sloiczku)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde majonez nie koniecznie ma az tak bardo zły wpływ na cholesterol.... słodycze są jeszcze gorsze...
    Uwielbiam majonez do sałatek jak i sosu czosnkowygo. ...


    Jakiś czas temu też byłam do majonezu wrogo nastawiona i go unikalam chociaż uwielbiam a do tego ten skład mnie przerazal aż mi znajoma postawiła kielecki.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    My kupujemy majonez kętrzyński ale on tylko dostepny jest na Warmii i Mazurach ... kupuje na zaps i przywoze do Warszawy. ..
    Ja w zasadzie tylko do sałatek używam ale ;) pasztet mojej babci bez majonezu to ni pasztet ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Czerwinko powaznie nie ma w Wawie Ketrzynskiego? u mnie (woj podlaskie) jest go po kokardke. Wlasciwie latwiej go dostac niz napoleonski
    dla mnie majonez nie moze byc kwasny, tak samo jak ketchup - kwasny odpada, toleruje tylko pudliszki
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Nie ma .... ani w dużych ani w małych sklepach... kiedyś tak było z keczupem Włocławek w warszawie ich nie było od jakiś 5-6 lat dopiero jest (ten w słoiczkach)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    mamy dzisiaj gosci wiec postanowilam zrobic na szybko zawijaski z ciasta francuskiego. cenowo tez nienajgorzej (zwlaszcza ze ciasto franc.na promocji dzisiaj bylo); z porcji wyszlo ponad 40szt. idealn jak maja wpasc niespodziewani goscie bo roboty nawet nie 5min, jedynie piekly sie ok 12min

    Cynamonowe palmier-francuskie zawijaski
  1.  permalink
    Polecam śledzia. U mnie znika :)
    Śledź marynowany krojony w kostkę i posypany ziołami do sałatek chyba z Kamisa, na to cebulka też w kostke, posmarować majonezem i na to starte na grubych oczkach jaja na twardo. Popieprzyc i gotowe :) Do alkoholu pasuje jak ulał :)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Polecam śledzia.


    ciekawe, spróbuję pewnie...

    U mnie zeszły sledziki w ziołach prowansalskich. Pyszne są...


    Składniki
    2 duże płaty śledzia solonego
    1 łyżka soku z cytryny
    1/4 papryki czerwonej
    1 średnia cebula
    1 liść laurowy
    1 kulka ziela angielskiego
    1 łyżeczka pieprzu ziarnistego
    1 czubata łyżeczka ziół prowansalskich
    oliwa

    Śledziowa przekąska

    Etapy przygotowania

    Śledzia wymoczyć w wodzie z dodatkiem octu przez ok. 3 godziny.Cebulę obrać , pokroić w pół krążki, paprykę wyszorować i pociąć na paski,a śledzia pokroić w 1,5 cm paski i trochę skropić sokiem z cytryny .Do czystego słoika na dno włożyć liść,ziele, pieprz,potem przekładać warstwami cebuli,papryki ,śledzia i szczypty ziół prowansalskich i tak do wyczerpania składników.Na samym wierzchu powinna być cebulka z papryką.Zalać oliwą,słoik zakręcić i wstawić do lodówki na 2 doby.

    ja nie moczyłam w occie, zalałam cebulę sokiem z cytryny i potem układałam warstwami plus zalewałam oliwą.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Hyde a może chilli con carne? Uwielbiam i chyba to zrobię na sylwka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    chili con carne zbyt podobne jest do mojej zupy meksykanskiej, kupilam juz miesko na strogonowa takze to na bank robie
    w planach jeszcze ptysie z kurczakiem
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    W sumie masz rację, nie zauważyłam o tej zupie.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    A o to nasze Menu :) na tą noc ;) 40 osób każdy robi coś :)

    Dania ciepłe:
    1. Zupa + kotlety z indyka
    2. Bigos
    3. Udka z kurczaka + ziemniaki pieczone w mundurkach
    4. Barszcz + paszteciki

    Dania zimne:
    1. Tatar
    2. Pieczyste
    3. Sałatka z krabów
    4. Sałatka z makaronem ryżowym
    5. Muszle ze szpinakiem i fetą
    6. Jajka faszerowane
    7. Sałatka znajomych Sylwii
    8. Kabanosy plus dip
    9. Sałatka jarzynowa
    10. Tarta z kapustą i grzybami
    11. Sałatka z pierożkami tortelini
    12. Sałatka gyros
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    czerwinko ale wam sie huczna impreza zanosi!!! nie dosc ze mnostwo ludzi ale i jedzenia; znasz te przepisy czy sa tajemnica poszczegoolnych gospodyn?

    jak robisz salatke z tortellini? tez mam w planach na jutro i myslalam zeby zrobic z TEGO przepisu ale moze masz cos sprawdzonego to chetnie skorzystam
    a czy muszle ze szpinakiem to po prostu taki duzy makaron nadziewany szpinakiem i feta podane na zimna czy to bedzie na cieplo?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Sałatkę akurat robi moja przyjaciółka więc przepis znam ;) reszta to tajemnice gospodyń ...

    - opakowanie tortellini z grzybkami (bo nam najbardziej smakuje)
    - pomidor
    - ogórek
    - czosnek w kosteczkę lub w płatki
    - cebulka marynowana
    - sos to majonez plus musztarda plus jogurt naturalny i pieprz dużo pieprzu :)

    Makaron robię ja ;) to są tubetti ;)http://www.makarony.co/wg-rodzaj-makaronu/tubetti/opis/355/tubetti-tubettini to jest tak jakby caneloni ale pocięte na trzy części :)

    U łoże go w formie do tary pionowo i napełnię każdy farszem. Jak jest podany na zimno to trzeba dodać więcej czosnku. Do wódeczki na raz do buzi jest super :)

    Impreza duża i mam nadzieję że będzie bardzo udana :) To są wszystkie dziewczyny z mojej szkoły tańca :) razem trenujemy :) Więc zabawa mam nadzieję będzie przednia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    ooo no to bedzie mocno tanecznie, fajnie!!!

    u nas ta salatka by nie przeeszla bo nie lubimy marynowanej cebulki, kupilam serowe tortellini wiec zobaczymy co wyjdzie.

    myslalam ze o takich muszlach piszesz - kiedys robilam z takim nadzieniem jak ccanelloni i bylam ciekawa czy na zimno ze szpinakiem sa dobre, pewnie podobnie by wyszlo jak to co ty robisz
    ds
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Też są dobre bo i takie muszle robiłam tylko inaczej szpinak ze śmietaną i czosnkiem zapieczone a na koniec na zimno posypane fetą do środka lub lazurem ;)
    --
  2.  permalink
    Ja mam przepis na sałatkę z tortelini. Co prawda z mięsem zawsze robię, ale z serem tez myślę że bedzie ok.
    Pierożki
    kukurydza
    por
    szynka pokrojona w paseczki okolo 10 grubszych plastrów
    Ananas z puszki
    majonez
    Chyba sama jutro zrobię :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014 zmieniony
     permalink
    no to ustalilismy jadlospis na jutro, tyle ze my robimy wszystko goscie przychodza na gotowe

    1. strogonow zupa
    2. muszelki szpinakowe (dzieki Czerwinka za inspiracje)
    3. ptysie z kurczakiem
    4. roladki czosnkowe (ser z duza iloscia czosnku zawijany w szynke konserwowa)
    5. tunczykowy przekladaniec (chleb tostowy przeklada sie farszem)
    6. salatka z tortellini
    7. mix salat zielonych (dla dzieci)
    8. salatka 'nawinie' - kukurydza+fasola+ananas+ser+czosnek
    9. sledzie
    10. zawijasy z tortilli (z lososiem i kabanosami)
    11. deska serow (+gruszki, orzechy)
    12. przekaski z ciasta francuskiego na slono
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    u nas jutro też impreza domowa,będzie siedmioro dzieci więc dla nich między innymi robię-"galaretki w skórce z pomarańczy"....wczesniej robiłam córce na impr szkolną,dzieciaki były zachwycone :bigsmile: może któreś z was pomysł sie przyda http://bajkorada.blogspot.nl/2013/10/galaretki-w-skorkach-z-pomaranczy.html polecam

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.12.14 19:30</span>
    Hyde- a ty jak robisz sałatke z tortellini inaczej niż dziewczyny wyżej ??? powiem szczerze że pierwsze słyszę o takiej sałatce a pysznie brzmi....tak myśle może i ja bym takę na jutro zrobiła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Gaja jeszcze nigdy nie robilam, pierwszy raz zeobie i wyprakrykuke przwpus ktory podlinkpwalam kilka postow wyzej. Znajac zycie troche zmodyfikuje jak mi cos nie podejdzie.
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Hyde-zajrzałam do podanego przez ciebie przepisu...no i mam sałatkę na jutro,goscie będą zaskoczeni :bigsmile: Thanks :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Fajne to menu ;) MrsHayd:)
    ...
    My juz rozstawieni na sali wyglada tp imponujaco: ) bedzie fajnie :)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Hyde a podawałaś tutaj już przepis na zupę meksykańską?

    My spędzamy sylwestrową noc w bardzo skromnym gronie więc nie robimy dużych ilości ale żeby coś było:
    1. zupa porowo-serowa z mięsem
    2. trójkąty francuskie z twarożkiem
    3. deska wędlin i serów
    4. pulpeciki z pieczarkami
    5. koreczki
    6. ziemniaki zapiekane
    7. szparagi zawijane w szynce
    8. jajka z majonezem
    9. kanapeczki
    10 myślę że jeszcze jakaś sałatka ale nic narazie nie wymyśliłam

    czerwinka a wiesz jaki przepis na tą sałatkę z makaronem ryżowym?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Może komuś podejdzie, ostatnio jadłam na posiadówce i już w domu robiłam. Nam bardzo smakuje.
    Grubsze plastry pomidora (teraz w Lidlu mają dobre pomidory rzymskie) kroję w poprzek. W miseczce majonez mieszam z przeciśniętym czosnkiem i pieprzem grubomielonym. Nakładamy go na pomidory, posypujemy startym serem na tych drobniutkich oczkach. Ja starłam tak, by niteczki były długie, wtedy takie pozwijane układam na majonezie i wygląda to jak gniazdko :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Tortilii pyszne, robię do obiadu.

    Hyde skusiłam się na ptsie z kurczakiem dzisiaj na obiad bo akurat miałam wszystkie składniki. Niestety wg ilości wody z przepisu tj 1i1/4 szklanki wody wyszły za rzadkie i zrobiły się placki (zjedzone do ostatniego). Machnąłam na szybko raz jeszcze ale dałam wody tylko 1 szklankę i juz bezsens bo nie miałam i były idealne. Jeśli chodzi o smak to jak dla mnie rewelacja. Uwielbiam takie smaki a do tego seler naci owy, który też Kocham. ....

    Jako, że my jesteśmy jutro sami :) zrobię powtórkę z ptysiow plus ptsie na słodko. ...

    P.s. filety podsmażyłam na patelni z dodatkiem masła klarownego bez przyprawl a połączyłam z reszta składników przy pomocy 3 łyżek majonezu i łyżeczki musztardy. Dodałam tez ostra paprykę. Do samych ptysiow ser potarłam na malutkich oczkach a do farszu na dużych.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.12.14 23:16</span>
    Hyde te makarony duuuze muszle są suuuper ale... ale chciałam wczoraj kupić ale jak na złość były tylko w wersji XXL i do tego mega grube wrrr a na taką ilość makaronu jakoś nie miałam ochoty.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2014 zmieniony
     permalink
    No to ciesze sie xe znalazlyscie inspiracje w moich kulinarnych wymyslach ;)


    Tosik moja zupa meksykanska jest bardzo prosta tyle ze ostatnio robilam ja na duza ilosc osob i ttlko te proporcje mi 'wisza' w glowie, najlepszy z samego wolowego ale cena powala wiec robie pol na pol. No i propoecj ektore podaje sa mocno orientacyjne bo w zaleznosci od upodoban zmieniasz ilosc. Ja np nie lubie bialej fasoli konser.to daje czerwona podwojnie i takie tam. Orientacyjny przepis ponozek


    Na dno duzego gara nalac oleju, zeszklic na nim 4wieksze czerwonw cwbule i kilka zabkow czosnku. Dodac mielone mieso (u mnie ostatnio to 0.5kg miesa wolowego i 0,5kg szynki/lopatki wieprzowej), nie mieszac przez chwile - tluczkiemtakim do ziemniakow potraktowac mieso wtedy ladnie sie podzieli na kawalaeczki a nie bedzie zbrylonych kawalkow. Jak sie mieso ciut przesmazy dodaje odsaczona z zzalewy kukurydze (najwieksza puszke bondielle ale ja tylko ta uznaje), 2 puszki czerwonej fasoli (mozna kupic pikantna do chilli con carne, kukurydze odsaczam ale niw plucxe) dodaje tez przynajmnien 0,5l passaty pomidorowej. Jak mam to wlrajam swieza papryczke chili jesli nie to kozystam z suszonej lub w proszku. Wsypuje duzo papryki w proszku pieprzu i soli.
    Jak juz sie wszystko przegotuje i przegryzie a mam czas to robie zacierki (maka+zoltko) i drobne rwe w zupe
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    Hyde co się stalo dzisiaj z twoją pisownia?:shocked: ttlko, propoecji, ponozek. ..

    Fasola czerwona znacznie lepsza jest biedronki tak samo jak kukurydza i groszek....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.