Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Takie jak kurczak ?
    Raz próbowałam, nie mogłam kawałka odgryźć bo takie właśnie gumowate bylo, tfu! :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    moje dzieciaki krewetki najbardziej lubia same :D zadnych 'zapychaczy' ewentualnie sos pomidorowo-chrzanowy albo slodko-pikantny chilli
    krewetki z czyms to tylko z zielskiem w salatce lub w sushi zadne makarony czy ryze na cieplo w gre nie wchodza bo mi caly smak psuja a ja sie lubie rozkoszowac krewetkowym smakiem

    a zrobis mozna na parze albo obgotowac chwile, na patelni na masle z czosnkiem albo... w bialym winie (aha i my nie lubimy wersji z natka)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Krewetki właśnie krótko aby gumowe nie były :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    TEORKA: A te krewetki to się długo smaży ?

    gotuje czy smaze to tak ok 3-4min
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Widzisz, Hyde, a u nas do risotta dla P. pęczek natki idzie:)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Hyde to pewnie by Teo mąż musiał przetestować, bo jak to bywa, każdy co innego lubi...

    Dla mnie najlepsza wersja z pokrojoną papryką, chili i makaronem ale tylko i wyłącznie kokardy (farfalle)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ja uwielbiam taki morsko-cytrynowo-czosnkowy smak....
    Ale mi smaka narobiłyście, jutro jadę po krewetki:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    u mnie mlody uwielbia krewetki w tempurze ale raz probowalam zrobic w domu i niestety nie wyszly a te z suszarni sa meeeega
    jesli macie jakis sprawdony przepis na tempure to chetnie przygarne
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    No właśnie - a jak robicie krewetki, to też Wam potem cały dom wali tym czosnkiem smażonym (nie zebym miała coś przeciwko zapach czosnku - ale ta smażelina)
    Bo powinno się je smażyć na bardzo goracej ptelni - krótko - ale wtedy i masło sie pali i czosnek - i potem mi chałupa wali jak niewiem co.....
    Jak u Was? Moze my cos źle robimy?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ja nie smaze na bardzo gorącej. Jak spalisz czosnek to będzie i smierdziec i będzie gorzkie.
    U mnie temperatura normalna.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    A ja smażę w takim quasi sosie, więc też się nie pali
    --
  1.  permalink
    ooo- ja tez kocham krewety :) Ja wlewam na patelnie troche oliwy i dodaję łyżkę masłą i potem dużo czosnku, chili swiezą i imbir świezy. Przyprawiam przyprawą do ryb i owoców morza, bo uwielbiam jej smak i daję dużo natki i sok z cytryny. No kocham
    a
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Czyli my palimy to masło bez sensu w takim razie ;-)
    Fenkju :)
    --
  2.  permalink
    Ja krewetki robię tzn.małż robi :) tak jak Moya i do tego bagietka z masłem czosnkowym, ewentualnie zwykła bułka pokrojona na kawałki zapieczona chwilę w piekarniku.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Dzięki za podpowiedzi.
    Zrobię zatem na maśle, z czosnkiem, solą, pieprzem (może być cytrynowy, nie?), bez natki bo chłop nie zje :P
    --
    •  
      CommentAuthormalutka2105
    • CommentTimeFeb 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Możesz jeszcze dać papryczki słodkiej i ostrej trochę :)
    Aż ochoty nabrałam :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Teo, rób na maśle klarowanym albo na oliwie, żeby się czosnek nie przypalił :) Ja robię z chilli i białym winem i ten sos jem z bagietką albo chlebem drwala z Lidla. Solić trzeba na końcu, żeby nie były twarde i gumowate. A są gotowe jak się zrobią różowe ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj te krewetki, z przyzwoitości spróbowałam (no bo Gordon Ramsey mówi, że zanim komuś coś podasz musisz spróbować czy ok) i powiem Wam, że w moim wydaniu nawet to takie złe nie było :shocked:
    Zrobiłam tak:
    Na patelnię oliwa, masło, czosnek drobno posiekany, krewetki (na rozgrzaną patelnię ofc), posypałam papryką ostrą, słodką i wędzoną, do tego.sporo pieprzu cytrynowego i soli (już pod koniec smażenia).
    W międzyczasie ugotowałam makaron ryżowy, odcedzilam.i wrzuciłam do tych już gotowanych krewetek. Do tego dwa rozbite jajka , poczekalam.aż się zetna, wsypalam posiekany szczypiorek i gotowe.
    Serio smaczne to było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję przepis (dobry, sprawdzony itp itd ) na zupę krem brokulowa.
    Pewnie już gdzieś tu był, ale nie mam jak teraz wyszukać. Dzięki !
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 7th 2016
     permalink
    szukam przepisu na ciasto bez jajek, nabialu, kakao i bananow
    tak zeby gosciom smakowalo i jubilatka nie byla poszkodowana ze nie ma co zjesc
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Aniu, zerknij sobie na Jadłonomię, albo Smakoterapię - są przepisy na bazie np. kaszy jaglanej i wychodzą naprawdę dobre rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    Livia mi chodzilo o cos SPRAWDZONEGO no i u nas ciasta z kaszy jaglanj i ciecierzycy odpadaja, robilam juz 3 rozne i bleeeeeeeeeeeeh, nawet najwieksi amatorzy slodkosci nie reflektowali (z vegebandy tez przepis sprawdzalam)
    u nas nie maka jest problemem a wymienione przeze mnie skladniki
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    A sypana szarlotka ? Zamiast masła użyć masła roślinnego ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2016 zmieniony
     permalink
    na jablka ma tez uczulenie
    no i to troche takie malo urodzinowe ciacho...

    na pocieszenie zrobie po prostu sorbet malinowy bo do jutra nic wiecej nie wymysle
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 9th 2016
     permalink
    Ale Livka dobrze podpowiada. Tam jest np ciasto marchewkowe itp. , nie musisz z kaszy:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 13th 2016 zmieniony
     permalink
    ciasteczka z kaszy jaglanej z daktylami, pycha !

    http://www.szczesliva.pl/pyszne-ciasteczka-z-kasza-jaglana-i-daktylami/
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Kinder Country ciacho :bigsmile: (wszystkie kalorie idą w cycki ! :tongue:)



    z tego przepisu robiłam

    http://www.przepisnatalerzu.pl/2016/04/ciasto-kinder-country.html
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Agnike wygląda obłednie. A jak smakuje?
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 20th 2016
     permalink
    zjadłam połowę sama:shamed:
    jak dla mnie pycha.
    Szwagier powiedział,że nie jadł nigdy lepszego ciasta.
    Pierworodna i mąż zachwyceni smakiem:bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Podajecie swoim dzieciakom ok 1,5rocznym kanapki z opiekacza? Takie wiecie, trójkąty? Bo moja Mała ostatnio mogłaby tylko to jeść. Uwielbia. Nawet z samym maslem i żółtym serem. Chyba nic złego w tym nie ma, co? Mogę jej dawać, ile chce?
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    Roztopiony żółty ser jest ciężki dla żołądka, ale jak małej nic nie jest to może jeść. Tylko jakiś lepszy chleb bym użyła tzn. nie ten typowo tostowy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2016
     permalink
    ostatnio robilam polecany przez koelzanki z pracy BIALY PUCH
    jak dla mnie za slodkie i za tluste ale gosciom bardzo smakowalo wiec podaje przepis (na tortownice o sr 26cm)

    spod:
    - 1/2 kostki margaryny Kasia (rozpuscic)
    - 300g pokruszonych herbatników (ja kruszylam w robocie kuchennym)
    polaczyc herbatniki z margaryna, powstala mase przelozyc do tortownicy i porzadnie ugniesc, odstawic do lodowki

    wierzch:
    - 3 tabliczki białej czekolady (wg mnie jedyna do takich rzeczy jest milka)
    - 2,5 kubka smietany 30% (daje z biedrony)
    - 3 łyżki cukru pudru
    - 3 łyżki żelatyny (rozpuscic w 1/3szkl wody)

    czekolade rozpuscic w kapieli wodnej (w miseczke 1/2 kubka smietany i wrzucic czekolade pokruszona na kostki), polaczyc z rozpuszczona zelatyna
    ubic smietane na sztywna mase z cukrem pudrem, jak juz bedzie miala porzadana konsystencje wlac mase czekoladowa, miksowac do uzyskania jednolitej masy

    przelac na herbatnikowy spod, zostawic na minimum kilka godz w lodowce
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    można znaleźć chleb tostowy z dobrym składem, czyli bez chemii, ja kupuję w małej piekarence dla dzieci tostowy, ale mały bochenek kosztuje 5,50 zł, lepiej zjeść kilka kromek czegoś dobrego niż więcej byle czego
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeApr 28th 2016
     permalink
    Ja robie ze zwykłym albo słonecznikowym chlebem. Czasem w opiekaczu, a czasem w piekarniku po prostu zapiekam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2016
     permalink
    szukam pomyslow na przystawki i salatki ktore mozna przygotowac dzien wczesniej (bez ryzyka podejscia woda, zmacerowania, zwiedniecia)
  3.  permalink
    1,5 kg pieczarek
    1 ser feta
    5 zabkow czosnku
    natka
    majonez


    Pieczarki gotowac w całości w osolonej i lekko poslodzonej (ok 1 łyzka) wodzie przez 25 min.Gdy ostygną- pokroić w plasterki. Dodać fetę pokrojoną w kostkę, drobno posiekana natkę pietruszki, przeciśnięty przez praskę czosnek i majonez.
    Przed podaniem posyp świeza natka,zeby ładnie wygladała
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    imprezowa salatka Aguni :)))
    pamietam i wiele razy robilam, teraz raczej na nic z czosnkiem sie nie zdecyduje bo tylko my i moj brat z bratowa czosnek jadamy, reszta albo ledwie toleruje albo nie tyka
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Mrs Hyde można zrobić sajgonki, farsz dzień na przód, bądź rano a sajgonki pod wieczór, nie wiem czy się nie potargają sajgonki gotowe, bo można zrobić całe sajgonki a smażyć je lub piec w piekarniku przed imprezą
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Kacha zapomnialam dodac ze inspiracji poszukuje na komunie syna takze tego, sajgonki odpadaja :P
    a w ogole to sajgonki robie ale tylko na swiezo, nie lubimy na drugi dzien
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    No widzisz nie dodałaś, że to na komunię,ja lubię sobie farsz przygotować prędzej, a przed samym przyjściem gości zawijam i piekę na papierze w piekarniku
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 17th 2016 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    A ja ostatnio obczaiłam przepis na genialne Brownie, które robi się dosłownie kilka minut a smakuje obłędnie.
    Otóż w misce miksera mieszam trzy jajka z cukrem pudrem (w przepisie było 300 gr ale to zdecydowanie za dużo, ja daje ok 100 gr), potem wsypuję 75 gr maki, ok 15-25 gr kakao gorzkiego, trochę proszku do pieczenia.
    W międzyczasie do kuchenki mikrofalowej wkladam miske a w niej kostkę masła oraz połamane dwie czekolady: gorzką i mleczną.
    Ustawiam na 2 minuty, wyjmuję, mieszam do połączenia się składników i dodaje do wcześniej już przygotowanej masy jajeczno macznej.
    Mieszam chwilkę i wlewam do brytfanki (ja mam taką prostokątną i chyba standardowych wymiarach) i wkładam do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni. W termoobieg.
    Piekę ok 40 minut. Tak żeby w środku było delikatnie wilgotne.
    Jak przestygnie polewam ganaszem który robię rozpuszczajac (ponownie w mikrofali) odrobinę śmietanki 36% (albo 30) i czekolady mlecznej.

    Genialne.
    Czekoladowe niebo w gębie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 4th 2016
     permalink
    A ja dziś miałam festym w szkole u córki i jedna mama przyniosła ciasto, które powaliło mnie na kolana. Ciasto miało nazwę "leśny mech" Ciasto ze szpinakiem, na to bita śmietana, na to psypane trochę pokruszonym ciastem by wyglądało jak prawdziwy mech i na to truskawki. Przepisów w necie jest pełno, mam też przepis z którego dziś jadłam to ciasto, jak ktoś chętny to jutro wrzucę. Ciasto poszło całe w 15 minut, choć na początku ludzie patrzyli z krzywą miną, mówiąc o nie szpinak, le, ale w cieście nie czuć szpinaku.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    ja chetna, w zyciu sie z tym ciastem nie spotkalam, podejrzewam ze zrobilabym tym furore gdziekolwiek, bo wyglada bosko
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    W tym jest szpinak? W takim razie można uznać to ciasto za zdrowotnościowe, nawet ;) Wygląda bosko i w życiu mi nie przyszło do głowy, że jest z prawdziwą zieleniną. U nas od jakiegoś czasu pojawia się w cukiernio-piekarni i teraz spojrzę na niego innymi oczami :) Przepis, kachaw, wrzuć :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Kasiu wrzuć proszę ten przepis :))))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    ja robilam lesny mech tyle ze po wierzchu sypalam granatem
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Jadłam to ciacho na jednej z imprez... Tez mnie zachwyciło ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Ja znam tylko wersję dla alergików: tort zielona wyspa.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Inna nazwa tego ciasta to Shrek :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.