Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Antykoncepcja na nią nie działa.
    Nie wiem, co o tym myśleć.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    a czy Nasz kraj posiada bezpłatne pigułki anty dla młodych kobiet? Czy może dofinansowanie do spirali? Wybaczcie za pytanie ale chętnie bym skorzystała biorąc pod uwagę jej cenę...

    Moja znajoma w zeszłym roku poprzez brak kasy niezabezpieczona - wpadła... usunęła ciążę. Obecnie szwagierka w moim wieku zaliczyła wpadkę... na anty wciąż szkoda kobietom kasy!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 26th 2013 zmieniony
     permalink
    "Niezabezpieczona przez brak kasy"? Co to znaczy?

    Popularny "lek" spowodował co najmniej cztery zgony Skutecnzość DIane
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Na antykoncepcję nie miała, a na usunięcie tak?
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ladybird76: a czy Nasz kraj posiada bezpłatne pigułki anty dla młodych kobiet? Czy może dofinansowanie do spirali?

    spitale są 100% płatne, pigułek bezpłatnych nie ma
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ladybird76: Moja znajoma w zeszłym roku poprzez brak kasy niezabezpieczona - wpadła... usunęła ciążę. Obecnie szwagierka w moim wieku zaliczyła wpadkę... na anty wciąż szkoda kobietom kasy!


    Lady zdaje się , że na receptę można i spokojnie mieć tabsy za 6-18zł miesięcznie...
    czymże to jest w porównaniu do kosztów utrzymania nieplanowanego dziecka czy nielegalnego usunięcia ciąży...
    wystarczy 2 razy w miesiącu odmowić sobie nie wiem... czekoladę...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Witam dziewczyny. Zawsze zabezpieczałam się z M. prezerwatywą, pigułki brałam tylko 2 miesiące jakieś 10 lat temu). Potem długie starania.Teraz gdy mam już dwójkę dzieciaczków, chciałabym brać pigułki, ale obawiam się, że jak kiedyś - będzie mi dokuczać suchość w pochwie. Zanim wybiorę się do ginekologa po poradę i pigułki, może mi powiecie czy są jakieś pigułki, które nie mają tego skutku ubocznego. Może znacie takie. Przez 10 lat na pewno wiele się zmieniło. Nie bardzo się na nich znam (jednoskładnikowe, dwu ... i minipigułka...). Czy któreś polecacie by nie było tego problemu?
    Sorki za pytanie, ale zanim udam się do lekarza chciałam Was zapytać o opinię.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Tabletki muszą być dobrane dla konkretnej osoby- nie ma jednych, dobrych dla wszystkich (inaczej wszystkie by je brały :wink: ). Te, które dla jednej osoby będą super, u innej mogą powodować kilka różnych skutków ubocznych- i odwrotnie. Niestety, najczęściej jest to metoda prób i błędów.
    Widzę, że obserwowałaś się dość długo- nie myślałaś, żeby wykorzystać swoją wiedzę celem odkładania?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Miałam nadzieję, że nie będę dobierać tabletek metodą prób i błędów, ale widzę, że to nieuniknione :/
    Nie, obserwacje nie wchodzą w grę. Odzwyczaiłam się już od mierzenia temperatury. Zresztą często wstaję do małej, różnie... Czasem raz, czasem trzy razy. Po drugie mam późne owulacje, dni "bezpiecznego" seksu miałabym bardzo mało, a często z M. współżyjemy. Uschłabym :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Zawsze zostają gumki na dni płodne :wink:
    Mi gin polecała krążek NuvaRing, nawet dostałam receptę. Przynajmniej omija układ pokarmowy...ale ja się i tak nie zdecydowałam na hormony. Za dobrze pamiętam horror poprzedniego podejścia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 27th 2013
     permalink
    Horror, znaczy co było?
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    MyAngel, mała ilość dni "bezpiecznego seksu" przy późnej owulacji to nietrafiony argument. Dłuższe cykle=dłuższa faza niepłodna przed owulacją.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 28th 2013
     permalink
    Moje cykle do regularnych nie należą, potrafią trwać nawet i 3 miesiące. Choć ostatnio dużo schudłam i zaczynają się już ładnie kształtować, to i tak wolałabym nie ryzykować.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    MyAngel: Horror, znaczy co było?

    Pełniły funkcję "szklanki wody zamiast", bo ochota była zerowa, do tego zatrzymanie wody i tycie, rozdrażnienie...
    --
  1.  permalink
    Witam.
    Mam na imię Natalia mam 19 lat, , antykoncepcyjne stosuje od roku w postaci pigułek Rigevidon.
    Czytając wasze wcześniejsze posty zrozumiałam, że będąc u ginekologa który przepisywał mi te tabletki nie przeprowadził ze mną wywiadu i nie zrobił badań na hormony.
    Zastanawiam się teraz czy mam na pewno dobrze dobrane tabletki i czy działają odpowiednio.
    Czy powinnam wybrać się do innego lekarza (choć ten co mi przepisał Rigevidon to jest najlepszy ginekolog w moim województwie i na dodatek tylko prywatnie przyjmuje). :neutral::neutral:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 31st 2013
     permalink
    Wywiad powinien przeprowadzić bezwzględnie, powinnaś mieć też zrobione badania- nawet nie samego poziomu hormonów, ale próby wątrobowe, układ krzepnięcia, czy zwykłą morfologię. Chodzi o sprawdzenie, czy tabletki nie zagrażają Twojemu zdrowiu, nie te konkretne, ale ogólnie.
    --
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    Miałam nadzieję, że nie będę dobierać tabletek metodą prób i błędów, ale widzę, że to nieuniknione :/

    Rowniez tego balam sie najbardziej, tym bardziej, ze nigdy wczesniej nie stosowalam antykoncepcji hormonalnej. Zaczelam od minipigulki z tego wzgledu, ze ma ona tylko jeden skladnik, myslalam, ze organizm bardzo tego nie odczuje, jednak nie wspominam ich najlepiej, mialam czeste krwawienia, wzmozony apetyt i czulam sie napuchnieta. Gin przepisala mi nastepnie krazki NuvaRing i jestem MEGA zadowolona, absolutnie nic mi po nich nie dolega, to juz moj 11 miesiac stosowania.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    Poczytałam o tym krążku, wydaje się fajny, ale opinii nie ma za dobrych, chodzi mi o problemy z sercem, zawał, udar, zakrzepy itp.
    --
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeAug 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    ...ale zadna antykoncepcja hormonalna nie bedzie w 100% bezpieczna, kazda ma jakies "ale". Moze wkladka wewnatrzmaciczna?
    ----------
    -Pierścień dopochwowy-
    Elastyczne kółko samodzielnie wsuwamy do pochwy w pierwszym dniu cyklu. Krążek przez 21 dni uwalnia estrogen i progestagen, a te wchłaniane przez śluzówkę pochwy zapobiegają owulacji. Po trzech tygodniach wyjmujemy pierścień, a po siedmiu dniach wkładamy nowy. Skuteczność: 99,7 proc. Zalety: Hormony wchłaniane przez śluzówkę nie obciążają wątroby. Nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu pigułki. Wady: Metoda nie nadaje się dla kobiet palących i chorych na zakrzepicę. Może się pojawić dyskomfort spowodowany obecnością krążka oraz większa ilość wydzieliny.

    -Plastry antykoncepcyjne-
    Opakowanie zawiera trzy plasterki z estrogenem i progestagenem. Pierwszy z nich naklejamy pierwszego dnia cyklu, po tygodniu wymieniamy go na nowy, tak samo postępujemy w kolejnym tygodniu. Po 21 dniach robimy tygodniową przerwę. Skuteczność: 99,2-99,8 proc. Zalety: Plastry w dużo mniejszym stopniu niż pigułka obciążają wątrobę. Wady: Metoda nie jest odpowiednia dla osób palących, chorujących na zakrzepicę oraz ważących ponad 110 kg (warstwa tłuszczu osłabia wchłanianie się hormonów). Plastry są widoczne, a nie wszystkim to odpowiada. Kłopotliwe bywa utrzymywanie w czystości miejsca, w którym przyklejony jest plaster.

    -Zastrzyk antykoncepcyjny-
    Wykonuje go lekarz, domięśniowo, raz na trzy miesiące. Preparat zawiera pochodne progestagenu hamujące owulację i zagęszczające śluz w pochwie. Skuteczność: 99,8-99,9 proc. Zalety: Zastrzyk podany w ciągu pierwszych pięciu dni cyklu od razu zabezpiecza przed ciążą. Nie zawiera estrogenów, więc mogą się na niego zdecydować kobiety palące, chore na zakrzepicę i karmiące. Wady: Nie można przerwać jego działania i przed upływem kwartału zajść w ciążę. Ewentualne efekty uboczne także utrzymują się przez trzy miesiące. Nie ma pewności czy tego rodzaju antykoncepcja nie zwiększa ryzyka zakrzepów, minusem są też nieregularne krwawienia.

    -Hormonalna wkładka wewnątrzmaciczna-
    Zakłada ją ginekolog, raz na pięć lat. Gestagen zawarty w zbiorniczku wkładki zagęszcza śluz szyjkowy, uniemożliwiając wniknięcie plemników do macicy. Skuteczność: 99,8-99,9 proc. Zalety: Nie hamuje owulacji ani nie wpływa na układ hormonalny, nie zmniejsza więc libido. Obniża ryzyko raka śluzówki macicy. Nadaje się dla kobiet palących, z problemami układu krążenia, dla matek karmiących. Miesiączki są mniej obfite. Wady: Trzeba zwrócić szczególną uwagę na higienę intymną, warto więc stosować specjalne żele i przyjmować probiotyki. Niepolecana kobietom, które nie rodziły, bo w pewnym stopniu zwiększa ryzyko infekcji, co potem może komplikować ciążę.
    ---------
    -Co nam przeszkadza w pigułce?-
    Obawiamy się przede wszystkim skutków ubocznych, które mogą towarzyszyć stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej - głównie zmniejszenia ochoty na seks i przybrania na wadze. W niektórych przypadkach trzeba zmienić metodę zapobiegania ciąży, ale czasem wystarczy poprosić lekarza o przepisanie tabletek o innym składzie.

    -Obniżenie libido-
    Część kobiet rzeczywiście może mieć po pigułkach mniejszą ochotę na seks. Przyczyną jest spadek stężenia testosteronu, hormonu odpowiadającego za popęd seksualny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Są też panie, które biorąc pigułki, odczuwają utrudniającą współżycie suchość pochwy. O spadku libido warto powiedzieć ginekologowi - zmiana rodzaju pigułki może w tym przypadku pomóc. Suchość pochwy zmniejszają z kolei popularne lubrykanty, a także globulki z nawilżającym kwasem hialuronowym.

    -Wzrost masy ciała-
    Estrogeny w dużych dawkach mogą zwiększać apetyt, ale w nowoczesnych środkach dawki hormonów są zwykle niewielkie. Pigułki antykoncepcyjne mają natomiast wpływ na zatrzymywanie wody w tkankach, przez co waga rzeczywiście może okresowo wzrastać. Pomocne mogą być (dostępne na receptę) preparaty z drospirenonem, progestagenem, który pomaga w pozbywaniu się wody zgromadzonej w tkankach. Środki te jednak nie zawsze są skuteczne, istnieje też podejrzenie, że podwyższają ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u kobiet otyłych. Osoby mające sporą nadwagę lepiej więc zrobią, prosząc ginekologa o dobranie innej metody antykoncepcji.

    -Pogorszenie nastroju-
    Część kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną skarży się na rozdrażnienie, płaczliwość i stany depresyjne. Może to (ale nie musi) być spowodowane wywołanym przez hormony obniżeniem stężenia witaminy B6 w organizmie. Kobiety, które zauważą u siebie taki objaw, mogą spróbować mu zaradzić, przyjmując przez 2-3 miesiące po 50 mg witaminy B6 dziennie. Jeżeli po tym czasie sytuacja się nie poprawi, warto skonsultować problem z lekarzem.

    -Większa krzepliwość krwi-
    Nadmiar estrogenu rzeczywiście może powodować problemy z krążeniem. Dlatego dwuskładnikowych pigułek, zawierających ten hormon, nie powinny stosować kobiety po czterdziestce, panie palące (szczególnie jeśli skończyły 35 lat), a także osoby z nadwagą, te, u których zdiagnozowano chorobę niedokrwienną serca, podejrzane o nadkrzepliwość oraz z dużymi żylakami kończyn dolnych. Dla części kobiet zagrożonych chorobami sercowo-naczyniowymi bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie antykoncepcji bez estrogenów.

    -Złe oddziaływanie na wątrobę-
    Składniki pigułek antykoncepcyjnych przetwarzane są w wątrobie. Niestety, estrogeny czasem powodują zaburzenia wydzielania żółci przez komórki wątrobowe i związane z tym problemy z kamicą pęcherzyka żółciowego. W razie jakichkolwiek niedomagań wątroby należy wybrać antykoncepcję bez estrogenów, tzw. minipigułki zawierające progestagen. Tabletek antykoncepcyjnych z estrogenami nie powinny też stosować kobiety, które w czasie ciąży przechodziły tzw. cholestazę ciążową (spowodowany działaniem estrogenów zastój żółci). Ta przypadłość co prawda najczęściej znika po urodzeniu dziecka, ale samo jej pojawienie się świadczy o delikatnej lub uszkodzonej wątrobie, nie warto więc ryzykować.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2013
     permalink
    Trudno oczekiwać, że organizm nie odczuje rozpoczęcia stosowania silnych środków, które bierze się właśnie po to, aby namieszały w działaniu organizmu. Jeden składnik jest wystarczająco silny i w wystarczającej ilości.

    Pro-rodzinny Przystanek Woodstock
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 6th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Przejrzałam "Dobre Rady" u fryzjera. W dziale "Pytania intymne" czytelniczka pyta, czy anty po ma coś wspólnego z aborcją. Ekspert Kotarski odpowiada, że absolutnie nic wspólnego nie ma. Po czym wyjaśnia, że zasada działania anty po polega na hamowaniu owulacji i pogorszeniu jakości śluzu. Ot odpowiedź.
    Panie ekspercie, jak to tak czytać ulotkę nie do końca i prowadzać czytelniczkę w błąd?
    --
    •  
      CommentAuthorKasia02
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    nie stosowałam nigdy antykoncepcji hormonalnej i nie zamierzam - jakoś sam pomysł wpływania na wewnętrzne działania organizmu mi sie nie podoba

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.10.14 12:45</span>
    no i tez moze powiem coś niepopularnego ale uważam że najlepszym sposobem anty koncepcji jest wstrzemięźliwość - no najskuteczniejsza o ile umie sie ja utrzymać :D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Akurat wstrzemięźliwość to nie jest forma antykoncepcji.
    Atykoncepcja ze swej natury nie wymaga wstrzemięźliwości.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 8th 2014 zmieniony
     permalink
    To zależy od tego, jaką definicję antykoncepcji przyjmiemy. Moim zdaniem metody opierające się na okresowej wstrzemięźliwości mogą być nazwane antykoncepcyjnymi ze względu na swój cel.

    Co do wkładki, o której pisze Diamond - rozważałam stosowanie takowej, bez hormonów. Zrezygnowałam jednak z tego pomysłu gdy dowiedziałam się, że zdarzają się powikłania, które mogą prowadzić do trwałej niepłodności. Oczywiście pani ginekolog tak tego nie ujęła, za to stwierdziła, że jeśli coś takiego miałoby miejsce, to "wtedy zostaje już pani tylko in vitro". Nie bez przyczyny grupą docelową wkładek są kobiety, które zakończyły już prokreację.
    •  
      CommentAuthorKasia02
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    własnie to miałam na myśli Tosiu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    W medycynie właśnie taką definicję anty się przyjmuje.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Nie jest to jednak jedyne możliwe. Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego PWN antykoncepcja to «zapobieganie ciąży», natomiast Encyklopedia PWN podaje następującą definicję: działania mające na celu zapobieganie niezaplanowanemu poczęciu dziecka. Zgodnie z tymi źródłami można uznać metody oparte na wstrzemięźliwości za antykoncepcję.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Wstrzemięźliwość to właśnie brak działań.

    Co za definicja:
    zapobieganie ciąży, antykoncepcja, med. dobrowolne i okresowe zapobieganie zapłodnieniu lub rozwojowi ciąży
    Niechcący napisali prawdę o działaniu niektórych metod.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Jeżeli prowadzę obserwacje, żeby rozpoznać fazy cyklu, i świadomie rezygnuję z seksu, to jest to działanie. :wink: Mój trud jest wymierzony na zapobiegnięcie ciąży.

    Tak czy inaczej, spory o definicje są tu mało istotne. Najważniejsze jest chyba to, jak każdy postrzega swój wybór.
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Czesc. Czy ktoras z was słyszała o podskornym implancie? Nazywa się dokladnie Inplanon NXT?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Była reklama w Świecie Kobiety. O dziwo, bez ogródek napisano o działaniu na zarodek po zapłodnieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Amazonka: Była reklama w Świecie Kobiety. O dziwo, bez ogródek napisano o działaniu na zarodek po zapłodnieniu.


    to znaczy co dokładnie napisano? mało informacji w necie, a ja raczej się decyduje na tą metodę, ale gdzieś mam obawy..
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    ja nie widziałam nigdzie Indeksu Pearla tej metody...
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    PI to 0,1. Implanty są dość dokładnie opisane w książce pt. Antykoncepcja autorstwa L. Speroffa i P.D. Darneya.
    Jeśli dobrze zrozumiałam, ta metoda bazuje na stałym "aplikowaniu" kobiecie syntetycznego progesteronu. W przypadku Implantonu to jest etonogestrel.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Czego się obawiasz?
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Czego się obawiasz?

    generalnie skutków ubocznych.. ja wiem, że po wszystkim mogą być, ale jako, że to w Polsce nowość, i różne opinie czytam.. to waham się między wkładką Mireną a własnie miedzy tym implantem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Z deszczu pod rynnę.
    O 28dni też myślałaś? Przecież nie musisz ryzykować żadnych skutków ubocznych.
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Amazonka. nie nie myślałam.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonko, nie każdy jest skłonny podporządkować swoje życie seksualne modelowi, w którym wstrzemięźliwość jest wymagana nieustannie i przez wiele dni z rzędu. Tym bardziej, że - jak sama pewnie wiesz - u niektórych kobiet okres domniemanej płodności jest znacznie dłuższy niż okresy niepłodne. Z kolei stosowanie prezerwatyw w okresie płodnym ma niekoniecznie zadowalającą skuteczność.

    Wredi, streszczę Ci, co autorzy wspomnianej wcześniej książki napisali ogólnie o wadach implantów (skądinąd, biorąc pod uwagę to, co napisali o MRP, nie jestem pewna, czy to jest bardzo wiarygodne źródło):
    - nieregularne krwawienia
    - możliwe powikłania przy usuwaniu implantu (ok. 5% przypadków) - założenie i usunięcie wymaga zabiegu chirurgicznego
    - implanty mogą być widoczne przez skórę
    - jednorazowo spory koszt

    Konkretnie o działaniach niepożądanych - nie podano dokładnej częstości występowania, jest tylko stwierdzenie, że występują rzadko:
    - bóle głowy - najczęstsze, u 20% przyczyna rezygnacji z metody
    - trądzik
    - zwiększenie masy ciała
    - bolesność sutków
    - nadmierna pigmentacja skóry nad implantem
    - hirsutyzm
    - depresja
    - zmiany nastroju
    - niepokój
    - nerwowość
    - torbiele jajników
    - mlekotok
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Amazonka niczym i nikim się nie przejmuje, jak taran upiera się przy swoim, trzeba się przyzwyczaić.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Nie każdy wie, że wszelkiego ryzyka i działań ubocznych dla siebie i ew. dziecka można uniknąć. Zwłaszcza korzystając z serwisu służącego do rozpoznawania płodności i wieloletniego odkładania bez anty, mając ekspertów na każde zawołanie.
    Nieustannej wstrzemięźliwości u odkładającej nie uświadczysz. To jakaś nowość.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Amazonko, 2, 3, 4 tygodnie (albo i więcej) wstrzemięźliwości to nie problem?
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Wtrące sie ;) dla nas wiadomo ze to problem jak dluzej nie mozna a bysmy chcieli, ale wszystko mozna zaakceptowac, jak bylam w ciazy i szyjka mi sie skrocila za wczesnie to mielismy 3 mce bez seksu plus czas po porodzie, co lacznie dalo prawie 5 mcy, jakos nie zauwazylam kryzysu w zwiazku przez to.
    W czasie bez wspolzycia zauwazylam ze skupiamy sie na innych aspektach zwiazku, ktore kiedy indziej kuleja i wyczekujemy na siebie, zeby potem sie soba maksymalnie nacieszyc.
    Wiadomo, moze dla kogos to nie wystarcza, ale nam ten uklad pasuje
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Libra, fajnie napisałaś
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    Libra1610: wyczekujemy na siebie, zeby potem sie soba maksymalnie nacieszyc.

    A co, jeśli to "wyczekiwanie" kończy się trzeciego dnia wyższych temperatur gwałtownym spadkiem libido i zamiast się cieszyć, zamieniam się w lód? Dla mnie to niestety zbyt frustrujące, a ostatnio dzieje się w każdym cyklu.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Każdemu pasuje co innego i trzeba to uszanować. :wink:
    Ja mam niestety podobne problemy, co hydrozagadka i myślę, że to bolączka wielu kobiet, które chcą zapobiegać ciąży w sposób "naturalny".
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 16th 2014
     permalink
    no tak , ale o ile się nie mylę antykoncepcja hormonalna nie powoduje wzrostu libido? A nawet obniża, więc to też nie pomoże.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.