Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziś mieliśmy pierwsze spotkanie z panią psycholog. Fajnie było. Na następne spotkanie (na przyszły tydzień) mam napisać co mnie urzekło w moim mężu, a on co we mnie
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    A my wczoraj mieliśmy ostatnie warsztaty! Czekamy na ostateczne kwalifikacje no i na telefon... :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    bardzo wzruszajacy film o adopcji porzuconego chlopczyka, ja sie zryczalam
  2.  permalink
    Witam, znajomi chcą adoptować dziecko...powiedzcie tak z grubsza co muszą zrobić , jakie wymogi są formalne, co dyskwalifikuje?Np. mieszkanie wynajmują,??
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Muszą iść do po prostu do ośrodka:-) Każdy ma inne zasady, dlatego niech zadzwonią albo najlepiej umówią się na wizytę w danym ośrodku. Takie podstawowe to min to 5-letni staż małżeński( choć i na to przymykają oko), oboje muszą pracować, nie oczekują kolosalnych zarobków( w moim to minimum 800zł na osobę), nie mogą być karani, przejść szkolenie,badania psychologiczne i czekanie.
  3.  permalink
    O kurcze oni dopiero ślub będą brać w przyszłym roku:(
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    To obawiam się, że może być z tym problem, ale to już muszą sami zadzwonić najlepiej. Może znajdzie się jakiś ośrodek, ale mój na pewno by się nie zgodził. Jakby byli z 3, 4 lata po slubie to kto wie, ale tak to nie.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    pepeszka niekoniecznie. U nas w ośrodku nie ma limitu trwania małżeństwa, tak samo jak o adopcje mogą się starać osoby samotne
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Niestety w większości ośrodków jest taki wymóg. Ale zawsze trzeba próbować. My też nie mamy tak długiego stażu a nas dopuścili do procedury. Dziewczyny we wtorek jest już komisja i siedzę jak na szpilkach ;)
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Flowka trzymam kciuki, ale u Was to tylko formalność:-)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Musimy czekać kolejny tydzień:( Pani psycholog, która miała z nami warsztaty jest na L4. Ja od rana miejsca sobie znaleźć nie mogłam, a tu nadal nic nie wiadomo:cry:

    Treść doklejona: 24.03.15 19:03
    MAMY KWALIFIKACJE !!!!!!! :) Teraz czekamy na telefon, oby jak najszybciej zadzwonił ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMar 24th 2015
     permalink
    Pani Flowko co to znaczy ta kwalifikacja ?? Czy to oznacza ,ze teraz już tylko czekacie na dzidziusia ?
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 25th 2015
     permalink
    dokładnie tak :) teraz czekamy już na telefon z informacją, że znalazło się nasze dzieciątko :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 25th 2015
     permalink
    Gratulacje :)
    Mówili Wam jaki jest średni czas oczekiwania?
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Tego nikt nie wie :) na początku nam mówili, że całość (od pierwszej wizyty w OA do doboru) trwa około roku, maksymalnie 1,5 roku. My podanie do OA złożyliśmy w lutym 2014, ale nas odroczono na pół roku i pierwsze spotkanie mieliśmy we wrześniu. Na warsztaty nas liczyli od lutego, do doboru nie wiem, czy nas będą liczyć od lutego czy od września i w które miejsce w kolejce nas wpasują :) musimy czekać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Flowka, trzymam ogromne kciuki, zebyscie nie musieli dlugo czekac!
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny u nas maszyna ruszyla!!! Dzisiaj byl pierwszy telefon do jednej z par, ktore byly z nami na warsztatach:) powiem Wam, ze jestem tak przejeta, ze dzisiaj na niczym nie moge sie skupic!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 7th 2015
     permalink
    Super :smile:
    Robicie jakieś przygotowania czy czekacie?
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 7th 2015
     permalink
    Kupilismy już łóżeczko, komodę i zamówiliśmy wózek :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 7th 2015
     permalink
    Flowka, a jak dostaniecie telefon, to w jakim czasie trafi do Was dzieciątko?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Flowka to kciuki !!!
    szybko u Was to idzie :)
    my od kwalifikacji czekaliśmy 9 mcy
    całość w sumie niemal 2 lata
    moi przyjaciele od zgłoszenia się mają już 2 lata, od kwalifikacji mija im 10 m-cy - wciąż czekają
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    A ile par było z Wami na warsztatach?
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Ja to aż mam ochotę przenieść się do Sosnowca w takim razie:-).U nas czas oczekiwania to około 3 lat.
    W przyszły czwartek mamy wizytę w domku, po długiej przerwie! Następnie szkolenie i czekanie czy tak czy nie.
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 8th 2015 zmieniony
     permalink
    My jestesmy niecale siedem miesiecy po pierwszym spotkaniu. Ta para do ktorej zadzwonil tel 11 po pierwszym spotkaniu i 2 tyg po kwalifikacjach :) nie wiem czy do nas tel zadzwoni tak szybko, ale mam ogromna nadzieje, ze tak!!!! Na warsztatach z nami bylo 5 par, jedna niestety nie dostala kwalifikacji.
    To ile bedziemy czekac od telefonu na zabranie dziecka do domu zslezy od sadu- kiedy wyda decyzje o pieczy. Czasami jest to 2 tyg a czasami 2 miesiace

    Treść doklejona: 08.04.15 12:18
    Gosia, najwazniejsze , ze sie cos dzieje;) Wiecie juz kiedy mozecie zaczac warsztaty?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Znajomi pierwszy telefon dostali 2 tyg po kwalifikacji, ale na telefon o rodzeństwie dla synka czekali 11 miesięcy... Różnie bywa- życzę powodzenia, może do wakacji będziecie rodzicami :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    u nas chociaz sad działa mega szybko
    telefon o małej dostalismy we wtorek po 15 a w srode o 16 mielismy juz ja w domu :)
    przy starszych dzieciaczkach sprawa zamyka sie z reguły w tydzien
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 8th 2015
     permalink
    Flowka jeszcze nie wiemy dokładnie, ale wcześniej mowiono, ze minimum rok od 1-wszej wizyty zaczynają sie warsztaty. Nie wiesz moze jakie byly powody nie uzyskania kwalifikacji przez ta parę?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie wiem :/

    Gosia, przenoście się do sosnowca :)
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    Flowka to byłaby najsłuszniejsza decyzja, jeśli brać pod uwagę tylko adopcje:-)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    mooniia, to ekspresowo!!!! W ośrodku nam mówili, że czasami to się mega ciągnie...
    Takie sprawy powinny być priorytetowe, ale wiecie jak to w zyciu bywa
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    My mamy fajna sedzine. Ona piecze ustala zawsze po swoich godzinach pracy i nigdy dziecko nie jest ani minute dluzej w DD niz to konieczne.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    Niesamowita :) u nas w województwie, takie małe dzieci są najczęściej w rodzinach zastępczych, więc tym bardziej im się nie spieszy.
    --
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeApr 10th 2015
     permalink
    CiociaPrzykrywka kibicuję Ci od samego początku (tzn od kiedy jestem na forum:-D) trzymaj się cieplutko i życzę spełnienia marzeń :-D

    Super temat. Może i mi kiedyś się przyda. Powodzenia dziewczyny
    --
  4.  permalink
    nam już zostało tylko jedno spotkanie z panią psycholog :) Wczoraj mieliśmy testy- trzeba było wybrać z 300 przymiotników te określające nas i pytania odnośnie naszych relacji w małżeństwie. Nie wiem kiedy będą warsztaty ale obawiam się, że przed wakacjami się nie zaczną :( pewnie będą we wrześniu
    Flowka a czemu ta para nie dostała kwalifikacji? jak myślisz?
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Jesteśmy po wizycie u nas w domku, spotkanie przebiegło bardzo przyjemnie. Szkolenie mamy w połowie maja, o ile mąż bedzie mógł pogodzić je z pracą, a jak nie to dopiero wrzesień. W ośrodku są pary co ukończyly szkolenie w czerwcu ubiegłego roku i nadal czekają na telefon!
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Ciocia, nie obejrzycie się a będziecie po warsztatach :) my cały czas czekamy na telefon... każdy wtorek i piatek siedzę jak na szpilkach. ten telefon do jednej z par, zasiał w nas ogromna nadzieję... We wtorek b ędzie miesiąc po kwalifikacji, i tak jak pisze gosia, wiemy, że czasami to trwa rok a my czekamy miesiąc i dostajemy szału, ale z drugiej strony zastanawiamy się dlaczego do nich już zadzwonili a do nas nie :(

    Wszyscy mówią, że to jest najgorszy okres w adopcji i to jest prawda. Wcześniej mi się wydawało, że przerwy miedzy spotkaniami, czekanie na warsztaty i kwalifikacje to była udręka a teraz wiem, że czekanie na telefon to najbardziej stresująca część procedury

    Treść doklejona: 21.04.15 17:21
    ZADZWONILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chłopiec, jest w rodzinie zastępczej, stan zdrowia ogólny dobry (nie wiem co to oznacza :((( mam nadzieję, że po prostu zdrowy.
    Nic więcej nie wiem, jutro mamy spotkanie w ośrodku o 12:00.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka, wspaniale!!!! Aż mi się łezka w oku zakręciła...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Wspaniała wiadomosc!!!!!:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Mamay ogromną nadzieję, że to nasz syn...wyczekany, wytęskniony... jeszcze go nie wiedziałam a już nie potrafię przestać o nim myśleć!

    Oj dziewczyny, jakie to są emocje! Popłakałam się po telefonie, nie byłam w stanie pracować. Byłam na spotkaniu w Warszawie i od razu wróciłam do domu.

    Do jutra to wieczność! Tym bardziej, że wiem, że poznamy go dopiero w piątek :cry:
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Gratulacje, caly czas podczutuje i kibicuje;)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka, nie dziwię Ci się, taki telefon to jak narodziny! Trzymam kciuki, żeby to był Wasz synek właśnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flow, popłakałam się razem z Tobą...
    Bardzo, bardzo się cieszę :) :) :) :)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka trzymam kciuki i czekamy na informacje po spotkaniu!!!!! :)))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Wspaniale!!! :smile: Jeszcze tylko chwilka :clap:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Kasiu ale super wiadomość ,daj znać jutro co i jak :cheer:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka też wchodzę na ten wątek i podczytuję co u ciebie, jak przeczytałam o twoim tellefonie, to też się popłakałam, trzymam kciuki i daj znać
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka,ja też czytałam Waszą historię i gorąco kibicowałam. Wzruszyłam się, że zadzwonili:)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Toż to ciąża i poród adopcyjny na żywo!!!!Fanatastyczna wiadomość!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Flowka, i ja gratuluję :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    czerwinka: Toż to ciąża i poród adopcyjny na żywo!!!!Fanatastyczna wiadomość!

    to prawda codziennie tu zaglądam z nadzieją ze do Was zadzwonili:)
    strzasznie się cieszę razem z Wami:)
    mam nadzieję że to właśnie będzie wasz wyczekany Kochany synek!!!!
    i trzymam kciuki żeby był zdrowiutki jak ryba!!
    pewnie się zamartwiasz a do piątku nie zmrużysz oka!!!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.