Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorłapa
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Witam, jestem (starą) użytkowniczką tego portalu, ale celowo na potrzeby tego wątku zalogowałam się pod tym (idiotycznym zresztą) nickiem. Chciałam Was prosić o pomoc, przeszukałam neta ale jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
    Osoba w mojej bliskiej rodzinie okazuje się być uzależniona od onlinowych gier komputerowych. Objawy klasyczne: potrafi nie pójść do pracy aby grać (jestem jego pracodawcą i czasem jestem w stanie to uchwycić), nie jada posiłków z rodziną, nic nie robi w domu, wstaje o dziwnych porach aby "wysłać armię", lub w ogóle nie śpi, w życiu realnym nie ma żadnych dodatkowych zajęć ani znajomości. Do tego pojawia się alkohol.
    Wspólnie z rodziną zdiagnozowaliśmy Go, ale co dalej?? Jak mu pomóc? Nadmienię że rozmowy już były prowadzone. Czy możemy Go zmusić do leczenia? Czy umówić wizytę, jak tak to gdzie?
    W ogóle nie mam pomysłu od czego zacząć.
  1.  permalink
    Łapa - nie wiem skąd jestes ale To jest człowiek, który naprawdę zna się na takich uzależnieniach
    Jeżeli masz za daleko zadzwoń do niego, on Cię pokieruje i powie co zrobic.
  2.  permalink
    • CommentAuthorłapa
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    dzięki aga, mieszkamy na południu Polski, ale pewnie skorzystawm z kontaktu.

    zacznę od tego że dostanei nowe warunki pracy, normalnie każdy inny pracodawca wylałby Go, więc postanowiłam (postanowiliśmy) że musi zacząć ponosić konsekwence swoich działań, już nie będziemy przymykać oczu i stwarzać komfortowych warunków do pielęgnowania "hobby"
  3.  permalink
    Z południa to kawał drogi, ale myślę,że dam Wam jakieś wskazówki....
    Trzymam kciuki.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.