Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    dziękuję Ci Amazonko :)
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    hmm ja też mam różne godziny mierzenia temp bo mierze jak sie obudze
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Sabi, a nie lepiej ustawić sobie budzik na stałą godzinę? Mierzysz, zapisujesz (lub termometr zapamiętuje) i śpisz ew. dalej. Działa u setek innych kobiet, zadziała i u Ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Kurcze zaczynam się zastanawiać co się dzieje, dziś rano obudziłam się o stałej porze i tu nagle taki skok na termometrze. 36,67 to moja tempka zwykle podczas fazy wyższych, w pierwszej fazie nigdy nie miałam takiego skoku, zwłaszcza, że wczoraj było 36,46. Na skok to zdecydowanie za wcześnie. Zastanawia mnie fakt, czy upały mogą mieć wpływ na podwyższoną temperaturę ? W ubiegłym cyklu ona też była u mnie wyższa niż zwykle, a wtedy to zawitało lato. Zresztą budząc się dziś czułam, że jest mi naprawdę ciepło. Zaczynają mnie stresować te pomiary. Wybaczcie, że zatruwam Wam życie takimi błahostkami, ale cały czas się uczę i chcę mieć jasny obraz tego, kiedy należy zacząć się martwić :) Jeśli będziecie chciały zapraszam pod wykresy.
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    marble ja też miałam taką sytuację, przez dwa dni tempka nienaturalnie wysoko jak na mnie. Dziś wróciła do normy, bo w nocy było trochę chłodniej. Podejrzewam, że to upały faktycznie wpłynęły na temperaturę.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Oby :) Dziękuję nulla. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Faktycznie chyba to wina upału, bo dziś znów 36,32. Uff ... :)
    --
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    a ja dzis miałam 36.61
    --
  1.  permalink
    Hej Wszystkim!
    Trochę sobie poczytałam o mierzeniu tempki, stałej godzinie pomiaru itp. Jestem dość świeża w tym temacie, dlatego proszę o poradę.
    To mój 2 cykl z pomiarem, dotąd zawsze pobudka o 6:10, ale od 2 dni mam jakiś przerywany sen wybudzam się wcześniej, więc mierzę (waginalnie), zapamietuję i bez wstawania zasypiam dalej, potem pobudka o stałej porze i pomiar. Nie wiem w tej sytuacji, który pomiar przyjąć, a wygląda to tak:

    9dc
    g.3:55 przedwczesne przebudzenie temp. 36,60
    g.5:25 przebudzenie temp. 36,80
    g.6:30 pobudka temp. 36,87

    10 dc (dziś)
    g.4:25 przebudzenie temp. 36,59
    g.6:10 pobudka temp. 36,71

    Musze dodać, że sen do pierwszego wybudzenia trwał od ok. 4,5 do 5 godzin, a tempka mierzona jest termometrem elektronicznym. Którą temperaturę przyjąć skoro stale mierzę o 6:10? Czy może spisać te pomiary na straty, czy może dodawać do pierwszego pomiaru te 0,05st. za każde 0,5h?
    Pomóżcie proszę i dzieki za odpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeAug 5th 2011
     permalink
    Ja nie mierzę jak się przebudzam nad ranem. Odwracam się na drugi bok i zasypiam dalej. Mierzę dopiero jak dzwoni budzik o porze pomiaru. Po co komplikować sobie życie? Jeden pomiar o stałej porze i nie mam żadnych wątpliwości.
    Korekta temperatur jest tylko w metodzie angielskiej, żadna inna metoda jej nie uwzględnia.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie:
    nastawiłam budzik na godzinę piątą - obudziłam się i włożyłam termometr ale z nim zasnęłam (obudziłam się o godzinie 6.30) sprawdziłam temperaturę - było 36,8, następnie zmierzyłam temperaturę ponownie i odczekałam 5 minut, i znów była temperatura - 36,8. WpiszęZ 36,8 ale czy zaznaczyć to jako temperaturę zakłóconą?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeAug 6th 2011
     permalink
    Łezunia, ja bym nie wpisywała zakłoconej, tym bardziej, że mierzysz rtęciowym i w nim pomiar jest stabilny - jeśli miałaś 36,8 ciepła, to przy trzymaniu dłuższym nie wzrośnie do 37. Poprawcie mnie, dziewczyny, jeśli się mylę.
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    atomcia dziękuję za odpowiedź :):):)
    --
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, od około 14 dnia cyklu mam podwyższoną temperaturę, tzn 37 stopni. Owulacja była, bo lekarz stwierdził w 20 dniu cyklu płyn w jajniku po pęcherzyku. Jak myślicie co to może oznaczać? Normalną temperaturę mam 36,6, jak większość.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 7th 2011
     permalink
    jotka76: Jak myślicie co to może oznaczać?


    Że była owulacja?
    Warto tu sobie poczytać coś o NPR, polecam!

    Ja przez różnice w porach mierzenia lubuję się w metodzie angielskiej gdzie dopuszczalna jest korekta temperatury. Nagle okazuje się że wykres jest bardziej czytelny, i życie jest łatwiejsze :)
    --
  2.  permalink
    Dzięki za porady dziewczyny ;)
    Mam jeszcze jedną wątpliwość, jak bardzo pity noca alkohol (zaledwie kilka drinków) wpływa na temperaturkę?

    36,73 ranek przed imprezą
    37,04 ranek po imprezie
    36,77 ranek następnego dnia

    Gdyby to był skok, to tempka powinna się raczej utrzymać, czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 8th 2011
     permalink
    To, jak bardzo alkohol wpływa na temperaturę, zależy od kobiety. Ja bym zaznaczyła jako zakłóconą.
    --
  3.  permalink
    Fiufiu dziękuję, tak zrobię.
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    Mam pytanie, dla mnie ważne wczoraj mi tak przyszło do głowy, czy jeżeli w początkowej fazie cyklu i w końcówce ostatniego cyklu mierzyłam temperaturę o stałej porze, tym samym termometrem pod kołdrą, okno miałam zamknięte i ciepło w domku a teraz mierzę temperaturę (od kilku dni) po nocy bez kołdry przy otwartym balkonie oczywiście o stałej porze to czy może być np obecna temperatura zaniżona lub zaznaczyć ją jako zakłóconą czy to nie ma wpływu na temperaturę?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    --
    • CommentAuthorkorak
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Witam, dopiero zaczynam obserwacje ale ja tego mojego wykresu nie rozumiem, czy ktoś wykłumaczy mi czy to co u mnie sie dziej to normalne? Jednego dnia mam temperaturę 36,93 drugiego 36,61 (mierzę w odbycie). Powiedzcie dziewczyny jak mierzycie tą temperaturę? może na te skoki ma wpływ to, żę sama budzę się kolo 5 (nie mogę spać) leżę nie wstaję a a termometr wkładam do mierzenia tak po godz, czyli ok 6.15. Czy to może mieć wpły na te wahania?. Ostatnio nie mogę spać myślę cały czas o tychh moich cyklach i dlatego to tak wygląda.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja to mam dopiero dylemat, bo gdy mierzyłam tempkę, to rozbieżność w pomiarach wynosiła nawet 0,7 stopnia :shocked: I co tu robić?? Mierzyłam dopochwowo elektronicznym: 36,55, drugi raz 36,52, trzeci raz 36,59 :shocked: i bądź tu mądry!! Taki eksperyment zrobiłam specjalnie, bo czytałam, że pomiary spod języka nie są miarodajne. Widać dopochwowe również nie...
    • CommentAuthorkorak
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    tylko u Ciebie jest różnica o 0,07 - wg mnie o nie są duże wahania....
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Aj przepraszam - miało być 0,07 :shamed: ja robię wtedy średnią i zaznaczam na wykresie... nie wiem, czy to dobrze. Teraz poprzestanę chyba na jednym pomiarze dla świętego spokoju :wink:
  4.  permalink
    To nie są duże wahania, to są bardzo małe wahania, tym bardziej, że temperatura zawsze będzie się nieco różnić przy kolejnych pomiarach, np. dlatego, że termometr mocniej się nagrzeje. Także zawsze należy ją mierzyć tak samo!! DO pierwszego piknięcia, albo przez 3 mintuy np.
  5.  permalink
    nie rób zadnej średniej, tylko pierwszy pomiar zapisuj.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Niedługo już zacznę :wink: dzięki! :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Najlepiej jutro.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Amazonka: Najlepiej jutro.
    No zobaczymy jak długo @ jeszcze będzie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    No to 5dc.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    :wink::wink::wink: wykres i obserwacje tylko dla siebie będę prowadzić, bo M i tak "P" będzie stosował, bo chyba go nie przytrzymam :tongue: poza tym przy moim zerowym libido nawet "P" nie będą potrzebne... :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Jak to mówią najlepszą antykoncepcją jest abstynencja :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    To po co Ci wykres, skoro opierasz się na anty?
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    Po to, żeby siebie poznać i później stosować. Przecież nie możemy mówić o regularnych cyklach (a co za tym idzie owulka itd) jeżeli obserwujemy się hmm... trzeci czy czwarty raz...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    A po co Ci regularne cykle? Samoobserwacja jest też dla początkujących i nieregularnych. ;-)
    --
  6.  permalink
    Po to, żeby siebie poznać i później stosować. Przecież nie możemy mówić o regularnych cyklach (a co za tym idzie owulka itd) jeżeli obserwujemy się hmm... trzeci czy czwarty raz...


    A jaka metode anty stosujesZ?tabletki?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie, "p". Była już o tym mowa kilka razy.
    Samoobserwacja podczas brania tabletek służyłaby tylko pośredniemu sprawdzaniu ich działania, a nie zbieraniu statystyk.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    No tak, ale wg mnie dobrze byłoby wiedzieć, kiedy ma się owulkę, żeby nie współżyć wtedy w okresie płodnym. Wiadomo, że zawsze może być tak, że owulka się przesunie i wtedy jest już ryzyko poczęcia dziecka, ale to ryzyko ponosimy tak czy siak współżyjąc :wink: Wiem, że do obserwacji dochodzi masa innych jakże ważnych parametrów jak tempka, śluz, szyjka macicy i właśnie w tym cyklu zacznę obserwacje :-) Jednak jako nowicjuszka jeszcze muszę więcej poobserwować, by móc w pełni korzystać z NPR :-)
  7.  permalink
    No tak, ale wg mnie dobrze byłoby wiedzieć, kiedy ma się owulkę, żeby nie współżyć wtedy w okresie płodnym. Wiadomo, że zawsze może być tak, że owulka się przesunie i wtedy jest już ryzyko poczęcia dziecka, ale to ryzyko ponosimy tak czy siak współżyjąc Wiem, że do obserwacji dochodzi masa innych jakże ważnych parametrów jak tempka, śluz, szyjka macicy i właśnie w tym cyklu zacznę obserwacje :-) Jednak jako nowicjuszka jeszcze muszę więcej poobserwować, by móc w pełni korzystać z NPR :-)


    Rob jak uwazasz,skoro takie zapoznanie ma Ci w tym pomoc to nic w tym zlego...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Dobrze byłoby wiedzieć, kiedy jest cały okres płodny i cały niepłodny, prawda? Monitoringu nie masz. No i kiedy on się przesuwa - to też cenna informacja.
    Po porodzie i tak jesteś początkująca.
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeAug 30th 2011
     permalink
    RoxyEwa: tabletki?

    Tabletek nie stosowałam nigdy i nie mam zamiaru :wink: Ani ja ani mąż nie jesteśmy za hormonami. Po urodzeniu dzidzi myślałam nad wkładką wew. maciczną... ale to wszystko są środki wczesnoporonne więc odpada. Po urodzeniu Mateuszka inaczej patrzę na cud zapłodnienia i jeśli do tego by doszło to nie pozostanie nam nic innego jak się cieszyć :wink:
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    dziewczyny, mam pytanie...bo juz naprawde sama nie wiem! Mierzylam dzisiaj rano temperature (termometr elektroniczny) i za pierwszym razem wyszlo 36.8, a chwile pozniej jak sprawdzilam nastepne dwa razy dla pewnosci to wyszlo 36.6...ktory wynik mam w takim razie zapisac? :confused: Wczroraj mialam podobna sytuacje i zapisalam ten nizszy wyniki....choc nie wiem czy dobrze.
    Z obesrwacja sluzu jestem jeszcze troche na bakier, wiec myslalam, ze z temperatura pojdzie latwiej... :neutral:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    W jakich odstępach dokonywałaś kolejnych pomiarów? Termometr elektroniczny ma to do siebie, że nie można nim mierzyć temp raz za razem. Ja bym raczej była za zapisaniem pierwszego wyniku. Ale gdyby to był mój wykres, to bym zapisała to, co mi bardziej pasuje :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 4th 2011
     permalink
    luczynka, kolejne pomiary byly dokladnie zaraz po sobie...wiec juz zupelnie nie mam pojecia.... :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Nie marnuj obserwacji śluzu. Po prostu wpisz to, co widziałaś i czułaś.
    --
    •  
      CommentAuthorfarfallina
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Amazonko, nie marnuje, nie marnuje :wink: ...staram sie jak moge...juz pare dni wpisalam, zobaczymy jak pojdzie dalej.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Pójdzie coraz lepiej, nabierzesz wprawy i przyzwyczaisz się.
    --
    • CommentAuthordossa
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    witajcie
    a ja zaczęłam mierzyć temp o 4.30 - tak wstaje mój mąż i mnie budzi do mierzenia... czasem mały w nocy do nas tupta i go odprowadzam... potem zasypiam na godz i nagle to budzenie do mierzenia- czy ja wtedy powinnam uznać to jako zakłócenia ? ( mam na myśłi wstawanie do małego a potem krótka drzemka i mierzenie - nie ma zachowanych 3 godz. odpoczynku... )
    proszę o pomoc :):bigsmile:
  8.  permalink
    czy jesli zmierzylam tempke dzis o 8 a zwykle mierze o 7.30 to dac jako zaklocona czy iles odjac od niej ?:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 16th 2011
     permalink
    Pomiar przedziale 7-8 jest ok.
    Korektę PTC mogą stosować tylko użytkowniczki metody angielskiej.
    --
  9.  permalink
    aha dzieki amazonko :)
  10.  permalink
    to zastanawia mnie cxzemu mialam dzis wysoka tempke ...zwykle mam w pierwszej fazie niska...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.