Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Hej dziewczyny - mam pytanie - czy macie jakieś sprawdzone metody/kosmetyki, które są skuteczne przeciw rozstępom?
    lepiej specjalistyczne kosmetyki, czy może bardziej polecacie oliwę z oliwek?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    nic nie jest skuteczne na 100 %
    niestety :smile:
    jak masz popękać to tak czy siak popękasz :cool:

    ja się smarowałam oliwką, Fissanem oraz Dax Perfecta Mama

    mimo tego w 38 t.c mnie cudnie poorało na brzuchu i udach :devil:

    także tego :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Ja od początku ciąży codziennie używałam oliwki dla dzieci. U mnie pomogło. Rozstępów po ciąży nie mam.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Dododotka, ja nie wiem, czy to akurat pomogło, czy mam taką skórę, ale ja stosuję z serii AA Mama i Ja krem przeciwko rozstępom. Bardziej traktuję jako nawilżający i tutaj jest 100% skuteczność, bo skóra jest super miękka, a ja miałam wysuszoną.

    Aha - i sprawdź od jakiego momentu można stosować dany krem. Ten mój jest od 4 miesiąca ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    TEORKA: mimo tego w 38 t.c mnie cudnie poorało na brzuchu i udach

    ale ja urodziłam w 36 t.c , więc może fartem mnie ominęło
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    ahh no a już miałam nadzieję na jakieś cudowne rady po których mój brzuszek pozostanie gładki i jędrny już na zawsze :devil:
    na razie kupiłam sobie jakiś rossmannowy balsam i póki co daje rady.. no ale na razie to nie rosnę w jakimś zastraszającym tempie :smile:
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Podobno bardzo dobre są produkty firmy Palmers. Kobiety podobno chwalą....mama tak mówiła, a jest farmaceutką i ma dużo doczynienia z Paniami, które o takie produkty pytają. :bigsmile: Ja zaczełam używać. Bardzo fajnie ujędrnia i nawilża skóre, ale zobaczymy. Czytałam gdzieś opinię, że nawet lekko usuwa (znaczy się bledną) juz powstałe rostępy. Ale każdy ma inną skóre.
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeDec 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Ja używałam balsamu i kremu z Palmersa ale jak dla mnie zapach jest za ciężki, nie przepadam za zapachem masła kakaowego i masła shea. Konsystencja kremu była dla mnie też za gęsta, wolę jednak kosmetyki w formie balsamu, lepiej się rozprowadzają. Mi przypasowały kosmetyki BABYDREM - balsam i oliwka, mają przyjemny delikatny zapach, dobrą konsystencję i przystępną cenę. Ostatnio kupiłam też balsam z Bilendy "SEXY MAMA" i też jest OK.
    W bardzo wczesnej ciąży smarowałam brzuch olejem kokosowym później oliwką dla dzieci a od 3 miesiąca stosowałam wyżej opisane specyfiki ;)
    Póki co nowych pęknięć nie ma i mam nadzieję, że tak zostanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja używałam oliwki, PERFECTY przeciw rozstępom i jeszcze jakiegoś Nowozelandzkiego specyfiku, który u koleżanki zdziałał cuda. Niestety w 34 tygodniu zaczęły wyłazić mi rozstępy i do 40 miałam już Alpy z lotu ptaka...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja stosowałam oliwkę z Hippa, ale to tylko wtedy jak mnie skóra swędziała, a tak to nic. Urodziłam w 39tc i ani jednego rozstępu nie mam. Za to w ciąży miałam straszne smaki na galaretkę. Czyżby "kuracja wewnętrzna" żelatyną pomogła? Nie wiem...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Fragile nie pisz, że pomogło bo tego się dowiesz po porodzie dopiero :devil: :devil::bigsmile:

    w 29 tygodniu ja miałam brzuch jak malowany :wink:
    a teraz szkoda gadać :confused::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja stosuję Mustelę i tak mnie poorało i tak , co prawda nie na brzuchu ale na boczkach, udach i tyłku ale tylko prawej stronie :) Ja zaobserwowałam że u mnie rozstępy wystąpiły pod koniec II trymestru kiedy pofolgowałam sobie z jedzeniem i przytyłam dość sporo ( tyłas + boczki) i w ostatnich dwóch tygodniach III kiedy brzuch opadł i skóra na udach zaczęła się napinać aż szczypać.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Sabakuma: i w ostatnich dwóch tygodniach III kiedy brzuch opadł




    mi wtedy właśnie od spodu popękał...
    a po porodzie jak się skóra obkurczać zaczęła doszło jeszcze kilka "pięknych" krech :neutral::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja używam już drugi miesiąc Perfecta Mama i jak zwykle jest dla mnie niezawodna :wink: Widać już jak bledną,a niektóre to mam wrażenie że sobie od tak zniknęły :shocked: Co prawda widać jeszcze krechy na biodrach,ale poprawa też zauważalna :smile:
    --
    • CommentAuthorEvelka30
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja już drugą ciążę używam kremu przeciwko rozstępom " Fissan " i jak na razie ( a to już 32 tydz ) nie mam żadnych. Przy pierwszej ciąży na początku smarowałam tylko brzuch i uda więc rozstępy szybko zaczęły mi się pojawiać na cyckach,ale potem smarowałam już wszystko i było ok.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Teorka, ja nie piszę, że pomogło na brak rozstępów, ale bardziej na nawilżenie mega suchej skóry. Na razie rozstępów nie mam, ale moja mama też nie ma / nie miała, więc może i mnie ominie ;) Ja ten krem polecam, ładnie pachnie, fajnie nawilża i pewnie będę go i po ciąży używać ;)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Ja też się smarowałam różnymi kremami i oliwką - cóż dzień po porodzie doznałam ciężkiego szoku jak zobaczyłam co zostało na mojej skórze ! rozstępy mam nawet tam gdzie wzrok nie sięga :devil: ale akurat są łatwe do zakrycia majtkami :-P
    teraz jedynie chyba co może mi pomóc to laser :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny, odswiezam watek .

    Widze, ze wypowiedzi niewiele, a piekne brzuszki widzialam - bez rostepow w watku ze zdjeciami :)

    Wyczytalam na necie, ze ponizsze kremy sa ok:

    Palmers

    Pharmaceris

    Mustela

    Fissan

    Elancyl

    Mozecie powiedziec czego wy uzywalyscie w ciazy? I czy macie rozstepy? :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    W obu ciążach tylko fissan.Codziennie po 3 miesiącu.Przy końcu nawet dwa rzay dziennie.Skóra miękka gładka dobrze nawilżona.
    Nie mam żadnego rozstępa:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Ja uzywam Palmers i Mustela, o wynikach nie moge nic jeszcze powiedziec, bo faktycznie rozstepow nie mam, ale brzucha za bardzo tez nie :D
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Fissan do 6 miesiąca, potem dwa razy dziennie oliwka, balsam nawilżający nivea i masaże szczotką. Nie mam żadnego rozstępu.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny :) ja zaczne Elancyl stosowac, maz mi kupil na amazonie. :) zdam relacje pozniej, czy dziala ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeMar 18th 2012 zmieniony
     permalink
    madziauk

    widze ze Twoja ciaza jest dosc wczesna i nie jestem pewna czy Elancyl jest do stosowania na tym etapie.

    ze strony producenta:
    Stosować od 4 miesiąca ciąży. Może być też stosowany przeciwko rozstępom okresu dojrzewania lub spowodowanymi gwałtownymi zmianami wagi ciała. Nakładać 1-2 razy dziennie na obszary narażone na rozstępy. Nie nakładać w okolicy sutków w czasie karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Matylda - myslisz, ze moze zaszkodzic? Hmm, bede dzwonila pewnie pojutrze do mojego gina-endykrynologa, to zapytam..
    Ja mam dosc duze piersi, boje sie, ze zaczna szybko rosnac.. i porobia sie jakies rozstepy..:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Nic, nie mam żadnego rozstępa. :bigsmile:
    Uwazam, że jak mają się pojawić to nawet najdroższe kremy nie pomogą. Niestety, wiele zależy od stanu skóry i tkanki podskórnej przed ciążą. Uelastycznianie i nawilżanie nawet zwykłym balsamem już wiele daje.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  2.  permalink
    madziauk

    mysle ze z jakkiegos powodu producent podaje takie wytyczne.
    jesli masz obawy poszukaj jakiegos preparatu do stosowania od pocztku ciazy, albo pozostan przy dawnych balsamach.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Matylda - dzieki, poszukam. Te beda na pozniej :)
    --
  3.  permalink
    madziauk

    Mustela 9 mois na pewno jest do stosowania od poczatku ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Matylda - dziekuje :) poczytam o niej :)
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    tez się borykam z tym problemem, co wybrać, szczególnie, że teraz dla mnie niezwykle istotny jest zapach. nie daję rady sparować się czymś co mi nie podejdzie zapachowo, a najgorsze jest to, że na poczatku wydaje się ok, żeby później mnie totatalnie zemdlić :/ Próbowałam już Nivea Pure&Natural (jak cię mogę), Neutrogenę bezzapachową (okazał się mieć zapach farbek plakatowych z domieszką plastiku :P ), oliwkę dla dzieci (tak sobie). Z niczym nie wytrzymuję za długo, a przeciez chodzi o to, żeby stosować regularnie. Teraz czekam na test balsamu Mary Kay Satin Body i Emoliacti Pharmaceris B...
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Hej, ja stosuję Pharmaceris Foliacti, na razie odpukać nic się nie dzieje. Babka z apteki ostatnio twierdziła że jest to bardzo dobry środek, i uwaga że znają go i kupują np. kulturyści co pakują na siłowni żeby nie robiły im się rozstępy na ich nadnaturalnych mięśniach :)
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorkasia_ch
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Używałam Musteli od początku ciąży. Smarowałam co najmniej 2 razy dziennie. Pod koniec 8 miesiąca rozstępy pojawiły się już prawie na całym brzuchu. Szkoda, że nie oddają za to pieniędzy bo poszło kila stówek na te kremy. Nie polecam.
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    kurcze, a ja sie naczytałam tyle o tej Musteli, że byłam przekonan, że jak w nią uderzę wkrótce, to przynajmniej rozstepy będę miała z głowy :/ ech ... Wczoraj zaczęłam się nacierać Pharmaceris Baby balsam dla noworodków - jest bez zapachowy i świetnie się wchłania, lepsze to niż nic.
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    A ja polecam najzwyklejszą oliwkę Babydream fur Mama
    Taniusia, i zero rozstępów w pierwszej i drugiej ciąży :)
    --
  4.  permalink
    ja smarowalam sie cala ciaze, do 37 tygodnia nie mialam ani jednego rozstepu, po 37 jak zaczely wylazic tak mam caly brzuch poorany i zadne smarowanie nie pomoglo nieststy
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    Mam nadzieję, że u mnie skoro nie wyszło, to i nie wyjdzie..
    I w sumie nadal jestem pod wrażeniem, jak skóra może się tak rozciągnąć, a później się tak ładnie (choć długo dla niecierpliwej mnie) złazi z powrotem. Natura!
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    a ja uzywalam od samego poczatku (6-7 tydz.) Bielendy lub Perfecta mama, a niekiedy ziajki i jak narazie zero rozstepow+plus w ogole nie mam skory wysuszonej, nigdy mnie nie swedziala, a nawet powiedzialabym, ze jest jeszcze zapas jej na dalszy wzrost ;) a i smaruje tylko wieczorem po kapieli, gdy skora jest jeszcze ciepla ;)
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJun 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie w tez jak na razie rozstepów nie ma, natomiast skórę na brzuchu mam tak wrazliwą, ze najmniejszy okruszek który wpadnie mi pod bluzkę sprawia bol:shocked:.
    --
  5.  permalink
    ja mialam caly czas nawilzona skore i i tak pekla.. nawet nic mnie nie swedzialo przed peknieciem... teraz dopiero zaczela swedziec...
    jak to mowia ze zadne kremy nie pomoga jesli ktos ma sklonnosc
    tak samo powychodzily mi na udach, gdzie jeszcze jak by sie uprzec jest duzy zapas skory, a mimo to rozstepow cala masa i wciaz tworza sie nowe...
    na brzuchu moge zrozumiec bo naprawde skora jest napieta, szczegolnie jak maly sie wypnie, ale na udach i tylku gdize jest luz, skad tam sie wziely???
    •  
      CommentAuthorkallipos87
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    ja od początku smaruję się oliwką i kremem z Rosmanna oraz Ziaji i mimo to po 34 tygodniu wyszły mi okropne rozstępy. Zakupiłam niedawno Mustelę i Bio- oli, narazie nie widzę efektów a smaruję brzuch 2 razy dziennie
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    moja mama mówi że szcxypanie skóry przychód przed wtarciem kremu jest świetną na postępy bo dotlenia i pomaga jej się rozciągać stosuje jej metodę zapobiegawczo a co tam.

    a wogóle slyszalyscie o takiej metodzie?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 4th 2013 zmieniony
     permalink
    ew3ame: a wogóle slyszalyscie o takiej metodzie?
    --

    myślę, ze szczypanie brzuszka w ciąży nie jest zbyt dobrym pomysłem. Może to pobudzić macicę do skurczy.
    Ja smarowałam brzuszek bardzo delikatnie raz dziennie masłem Hipp'a, czasem zapominałam... pomimo to rozstępów brak.
    Jeśli ma się skłonności do rozstępów czy genetycznie uwarunkowane to cuda wianki nie pomogą. Ja smarowałam bardziej dlatego, ze mnie po prostu skóra swędziała.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Ja jestem żywym dowodem na to, że rozstępy w nikłym stopniu zależą od smarowania się. W ciąży nie kupiłam żadnego kremu na rozstępy, dostałam od znajomej kilka próbek kremów AA i je zużyłam ... i tyle było smarowania.... a rozstępu nie mam ani jednego.
    A tak wogóle to nie wiem dlaczego się nie smarowałam.... bo lubię się smarować różnymi balsamami itp,,, zaćmiemie ciążowe chyba :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Ja mam sklonnosci do rozstepow. Mam pozostalosci z okresu dojrzewania (niestety). Wiec zakupilam Elancyl dla kobiet w ciazy na rozstepy. Pomogl mi :) nie mam po ciazy zadnego dodatkowego rozstepu :) Jestem bardzo zadowolona. :))) Smarowalam sie od szyji az po kolana ;) Takze ten tego.. srednio schodzil mi jeden krem 150ml na tydzien, smarowalam sie rano i wieczorem, regularnie. :))

    http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=36767
    --
  6.  permalink
    Wątek dla mnie idealny;) tylko nie wiem czy jest się z czego cieszyć...
    Ja w ciąży nie byłam, a rozstępów mam dużo na tyłku... Na nowe faktycznie pomaga mi pharmaceris, ale niestety ze "starymi" nic nie zrobię... A rozstępy nabyłam przy nagłym schudnięciu nogi i tyłka po operacji biodra. W niecałe dwa dni spadło ze mnie chyba 3kg i tylko w tych okolicach. Gdybym była "na chodzie" to pewnie bym się zorientowała, ale zanim doszłam do siebie to było już za późno. Aż się boję co będzie w przypadku ciąży. Liczę na ten pharmaceris, bo teraz jeśli się jakieś pojawiają to ten koncentrat daje radę. Niestety skłonności do rozstępów mam genetyczne (ma je i moja mama i młodsza - 17-letnia siostra nabawiła się podczas okresu dojrzewania)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Aaaah, rozstępy... :tongue: Tak sobie czytam i coś skrobnę od siebie, bo też jestem posiadaczką.
    Mam po dojrzewaniu kolekcję- po jednym na każdej piersi, na biodrach ilość niezliczona (przynajmniej po 5 na każdym), plus ohydne po wew. stronie ud. Te ostatnie doszły mi jak intensywnie zaczęłam jeździć konno. Początkowo miałam kompleksy jak stąd do Afryki, że kurczę, mam 15 lat a już taka poorana, że co będzie za 10 lat jak zajdę w ciążę, że masakra... Przestałam się przejmować, jak kiedyś speszona usiłowałam zakryć rozstępy przed moim Lubym- ten się i tak zorientował (głupi nie jest :tongue:) i w ramach solidarności pokazał mi... swoje (śmiem twierdzić, że na udach to ma nawet większe, hihi :tongue:).
    I jakoś tak przeszła mi mania- przestałam mieć parcie na te wszystkie drogie kremy, zabiegi czy inne tego typu. Zdaję sobie sprawę, że może za kilka lat nie dam rady się uchronić przed pooranym brzuchem po ciąży- no ale chyba nie to najważniejsze :wink: Mnie rozstępy pomógł zaakceptować właśnie mój facet.
    Oczywiście, nie twierdzę, że rozstępy są piękne, bo tak nie jest- ale chyba czasem trzeba się zastanowić w czym tkwi problem. U mnie to była psychika, bo teraz to czasem zapominam, że te blizny wgl mam na ciele :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Odswiezam watek!

    Ja natomiast jestem ciekawa co Wam pomoglo na juz istniejace rozstepy (jeszcze czerwone/fioletowe)? Bo jak juz zbledna, to zadnymi kremami/masciami ich nie usuniemy niestety. Jestem w 35. tygodniu i mimo smarowania mustela od samego poczatku ciazy (mam predyspozycje), zaczynam pekac na brzuchu, wiec chcialabym sie juz zaopatrzec w cos po ciazy.

    Czekam na Wasze opinie. :)
    --
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Maż zaopatrzył mnie w całą serię Musteli i mówi, jak Ci do teraz nie wyszły rozstępy to już nie wyjdą ;-) Jesteśmy dopiero w 24 tc, brzuszek mam już pokaźny, więc boję się co będzie dalej? Jakoś nie podzielam wiary męża :-) Aczkolwiek mama moja nie miała z tym kłopotów, ale urodziła mnie 14cie lat wcześniej, niż ja się na ciążę zdecydowałam. Skóra już nie ta, co za młodych lat.
    --
    •  
      CommentAuthorFullMoon
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    Ja używam Palmers Cocoa better no i tak do 35 tyg pięknie wygladalam aż tu nagle jeden rozstep za drugim zaczął sie pojawiać.Po prostu pod koniec ciazy niektóre kobiety za szybko rozrastaja sie w sensie brzusio sie wypina.Jak maja wyjść to i tak wyjdą żadne cudowne olejki mascie nic nie pomoże
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 13th 2013
     permalink
    ale ja urodziłam w 36 t.c , więc może fartem mnie ominęło

    Pewnie tak, bo ja popękałam w 38 czy w 39 tyg ciąży. Także pod koniec...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.10.13 13:43</span>
    Po prostu pod koniec ciazy niektóre kobiety za szybko rozrastaja sie w sensie brzusio sie wypina

    Niektórym "trzaska" w momencie gdy brzuch opada....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.