Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam teraz 8dc, jutro 9...
    U mnie było to tak, że jak byłam na USG to miał już np 2,8 lub innym razem 2,1cm i gin kazał przyjść za tydzień bo mówi że jak nie pęknie to chce zobaczyć czy się wchłania czy rośnie i się torbiel robi. Przychodziłam za tydzień a tam 1,2cm okrąglutki...
    Można częściej robić USG, ale wg mojego Gin to strata kasy :D
    ~
    Udostępniłam swój LUFowy na 100% wykres... Jak widać powolny wzrost tempki, nie za wysoka się utrzymywała później..
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Przejrzałam...
    A ja swojego czasu właśnie dziewczynom u siebie marudziłam, że skoki u mnie jakieś takie mało spektakularne i że jestem niskoteperaturowiec. Ale widzę, że u ciebie w tym LUF'owym cyklu podobnie. Dziwne tylko że te pęcherzyki tak się zachowywały. :/ To to już dla mnie zupełnie - czarna magia.
    Koleżanka mi pisała, że zastrzyk na pęknięcie podaje się tylko do jakiś tam rozmiarów pęcherzyka. Jak już jest jajco za duże - to nic się nie podaje tylko obserwuje.
    Nie wiem co o tym wszytskim myśleć. U mnie to jest jeszcze świeże i na etapie "podejrzeń" ale analizując wszystko myślę, że LUF jest u mnie wysoce prawdopodobny. Oczywiście nie chcę tu krakać i się nakręcać. Po prostu zobaczymy co gin stwierdzi. W przyszłym cyklu mam mieć monitoring. Chciałabym, żeby była możliwość szybkiego stwierdzenia czy wszystko jest ok czy nie - żeby ewentualnie już działać. Wiem, że nie zawsze się da ale takie mam ciche życzenie do losu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Bo generalnie podobno tak max 25mm pęcherzyki powinny pękać, czyli HCG przy jakichś 23mm najwyżej.
    Ja będę chciała podać przy 20-22mm... Czasami Ginek daje przy 18mm z tego co widziałam u dziewczyn.
    Prawda jest taka że pęcherzyk 20mm to już jest dojrzały do pęknięcia :D
    28mm to już się w torbiel zmienia.
    --
  1.  permalink
    ja mam w lipcu in vitro, pęcherzyk nie pękał nawet po Ovitrelle, dzięki endometriozie...
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Ooo, fasolinko to trzymamy kciukasy :)
    Kurde modlę się by mój pękł...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Fasolinko, mnie też nie pękał nawet po ovitrelle :-( Piszesz, że u Ciebie spowodowane jest to endometriozą. Czy możesz mi napisać jak diagnozuje się tę chorobę? Czy podczas badań usg lekarz może stwierdzić, że to mam czy też nie? Może moje pytania są banalne, ale naprawdę nie wiem czego się już chwytać. Na razie daliśmy sobie spokój. Kolejną batalię zaczynamy od jesieni po powrocie do Polski. I też powoli nastawiam się na in vitro.
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Fasolinko - powodzonka! Wielkie kciuki trzymam!
    .
    Ja tak sobie tłumaczę, że jeśli nawet mam problemy z pękającym pęcherzykami to raz udało mi się zaciążyć, więc może jest jakieś prawdopodobieństwo, że i następnym razem się uda. No cóż... Trzeba być dobrej myśli :)
    Na razie czekam na @ i nowy cykl.
    Czy @ może się spóźniać przy LUF?
    .
    I jeszcze takie pytanko: szanse na zapłodnienie dużego pęcherzyka spadają -dlaczego? Co jest przyczyną, że duży pęcherzyk często nie zmusza się (np.zastrzykiem) do pęknięcia?
    .
    Mndvc endometriozę to chyba najpewniej zdiagnozować przez laparoskopię. Ale Fasolinka pewnie wie więcej na ten temat...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    @ może się spóźniać.
    Za duże pęcherzyki mogą być już niepełnowartościowe.
    Mi się wydaje że taki idealny to do 25mm, ale są dziewczyny które zaciążyły z 28mm (jednak to były chyba pęcherzyki po CLO, wtedy większe mogą rosnąć).
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 7th 2012
     permalink
    Dzięki Mangaa.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Byłam na monicie znowu. 3 pęcherzyki: jeden największy ok 1,6-2cm (w zależności od ujęcia), 1,5 i 1,1cm.
    Mam przepisany Pregnyl 10000j. Mamy podać jak tylko test owu będzie pozytywny (podejrzewamy z Ginem jutro). Trzymajcie kciukasy by się udało! :D
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Byłaś stymulowana, Mangaa?
    Jasne, że trzymamy kciuki!!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Nie byłam stymulowana, bo nie miałam CLo na pocz. cyklu. Gin przepisał mi Pregnyl na moją prośbę. Powiedział, że w sumie możemy spróbować.
    A stymulacja od przyszłego cyklu jeśli się nie uda...
    Ale po raz pierwszy mam kilka pęcherzyków, zawsze tylko 1 rósł - myślę, że to po ziółkach Klimuszki :)))))))))))
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    O! To tym bardziej trzymam kciuki, bo jeśli coś u mnie będzie nie teges z pękaniem, to też chcę poprosić o ten Pregnyl już w tym cyklu a nie czekać i stymulować przyszły :/
    Od czego zależy dawka Pregnyl'u? Bo widzę, że niektóre z was dostają 5000j a inne 10000j...
    --
  2.  permalink
    już odpowiadam w skrócie- niestety raz w roku chodziłam do gina badanie usg cytoligia ok, na moje zgoszenia, że boli brzuch 1 dzień że mdleję, biegunka skurcze- urodzi pani to przejdzie, - 2 lata temu zaczyna boleć brzuch, skurcze - latam do internisty - wzdęcia, ginekolog - nic, ok, trafiam do szpitala - brzuch wydęty skurcze że mdleję co 2 minuty, pętle jelitowe rozwarte na 10 cm ! miałam brzuch jak w ciązy i wszystko bolało, leżalam tydzień - 2 kolonoskopie, podejrzenie choroby Crohna leśniwskiego lub nowotworu jelit, po 4 dniach leków puściło - puścili do domu, równo 6 mcy potem to samo, trafiam do szpitala- na 2 dzień operacja na cito, stomia (jelito wyłonione na brzuch) na 3 mce, w środku cuda, guzy, nacieki, na jelitach, wyrostku, jajnik i jajowód wciągnięte w to, ledwo uratowana nerka) 3 mce później - chowanie stomii - zespolenie jelita, operacja usuwania 90% ognisk endometriozy IV stopnia wycięcie wyrostka, jajnika i jajowodu. 8 mcy tabletek, 6 mcy bezowocnych starań - i teraz przygotowanie do in vitro
    jak się nie uda? to nie wiem :cry: przeszłam wiele, najgorsza była stomia na 3 mce, endo nie można zobaczyć na usg, baaa nawet na tomografie nic nie było widać w szpitalu a w środku meksyk, powodzenia dziewczyny

    Treść doklejona: 09.06.12 21:17
    tak, przez laparoskopie, ja niestety miałam 2 laparotomie już, cięcia normalne, mam brzuch jak g'óry i doliny, okropne szycia aż za pępek od dołu schodokowo i po bokach, i taka opona teraz z tej skóry :) no i jak zajdę to przez to cesarka niewskazana no ale żyję, teraz chcę miec dzieciątko!
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Jeny Fasolinko, Ty to przeszłaś! Współczuję. Wycierpiałaś się za wszystki czasy.
    Po takiej dawce nieszczęść zawsze powtarzam, że limit tego co złe - został już wyczerpany i teraz musi być tylko lepiej.
    Z całego serca życzę powodzenia i wierzę, że in vitro się uda. Już niedługo będziesz się nam tu brzuszkiem chwalić :)
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Och, Fasolinko, moje wyrazy wspólczucia, ale i podziwu dla Twojej wytrwałości niczego nie zmienią, ale całego serca życzę Ci owocnych starań naturalnych lub z pomocą medycyny!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Znam tę historię Fasolinki, niezbyt pozytywna, ale zgadzam się, że limit złych rzeczy wyczerpany :)
    Bilia nie wiem od czego zalezy dawka w sumie ;) Powiedział, że na razie 15tys nie daje, a 5 może być za mało.. :) I taka rada, spróbuj sobie już wcześniej zamówić Pregnyl... Jest problem w aptekach, my dostaliśmy bo mamy znajomego aptekarza który obdzwonił nam wszystkie swoje apteki ale jak szukaliśmy na własną rękę to nie było nigdzie.
    --
  3.  permalink
    dziękuję Wam bardzo za miłe słowa
    wszystko wycierpię - tylko żeby mieć dziecinkę :)
    staram się nie myśleć co bylo, wierzę w in vitro i co ma być to będzie, to już nie zależy ode mnie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny donoszę że u mnie jeden pęcherzyk po Pregnylu pękł:D Jest płyn:) No może coś z tego będzie, zobaczymy...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    No to kciuki zaciskamy :)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    mangaaa ale super wieści!!!!!!! :smile:
    zaciskam kciuki mocnooo! :wink:
    --
  4.  permalink
    super trzymam kciuki zatem :)
    • CommentAuthorJustineee
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    Witajcie. To mój pierwszy wpis na tym forum. Zaglądam tu sporadycznie bo nie mam zazwyczaj problemów z moimi wykresami. Tym razem chciałam zapytać jak może wyglądać wykres w którym nie doszło do pęknięcia pęcherzyka? Wykres mam strasznie koślawy-skoki temp i spadki.podobnie ze śluzem i szyjką macicy. Kiedyś już miałam takie przypadki, że z pęcherzyka zrobiła mi się mała cysta (widoczna na USG), która sama pękła w następnym cyklu podczas kolejnej owulacji. Z mężem na razie odkładamy poczęcie i nie wiem jak potraktować taki wykres. Dodam, że poprzednim razem nie było kłopotów z zajściem w ciążę-mamy jedna zdrową córkę. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda kto mógłby mi pomóc, czy może lepiej założyć osobny wątek?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Wyżej nie znalazłaś linków do wykresów z LUF? LUF poznaje się na monitoringu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Justineee Amazonka ma rację -tylko monitoring.
    Ja przy LUF miałam piękne wykresy.
    --
    • CommentAuthorJustineee
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    Niestety z braku doświadczenia-nie znalazłam wykresów :cry: Podpowiecie gdzie powinnam ich szukać? Mój wykres wyglądał na normalny (śluz+skok temp) a potem czwartego dnia jednak spadek. Myślałam, że może to będzie cykl bezowulacyjny. Ale po 4 dniach spadku znowu wystąpił śluz i znowu wzrost. Czwartego dnia znowu spadek. :shocked: nic z tego nie wiem. A cykl z regularnych 28 dniowych już się przedłuża do 33... Test ciążowy negatywny (zresztą spadki temp. w ciąży też nie mogły by chyba być możliwe).
  5.  permalink
    no ale tak ktoś pisał wyżej - nic ci nie potwierdzi innego niż monitoring usg u lekarza
    ja też tak miała,m wykresy, skok, śluz ok tempka utrzymana i dupa bo pęcherzyk nie pękał,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Fasolincia jak tam Twoje IVF ?
    --
  6.  permalink
    w niedzielę punkcja :) 6-7 pęcherzykó wszystko prawidłowo :)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    super!!!:cheer:
    --
  7.  permalink
    dzięki trzymajcie od niedzieli do środy kciuki !!! :) już nie mogę się doczekać :) na 1 jajniku ładne pęcherzyki są :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Będziemy trzymać!!!! :DDD
    Powodzenia ! :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Nooo w końcu jakieś dobre wieści od kogoś :)
    Fasolinko - masz moje kciuki :) Bedzie dobrze!
    --
  8.  permalink
    dziewczyny ja pierwszy cykl po nieudanym IVF

    Po weekendzie chyba pójdę do lekarza sprawdzę tylko jak tak tam pęcherzyk czy został , i chcę spytać o przepisanie pregnylu 10000 w następnym cyklu, miałam raz podany 1 ovitrelle i nie pękł co o tym myślicie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Myślę, że warto spróbowac PRegnylu ja słyszałam, że mocniejszy od Ovi, ale może to tylko takie ploty?
    --
  9.  permalink
    no to musiałabym mieć 2 x ovitrelle bo przy IVF dostałam 10000 pregnylu, i na wszelki wypadek jakby się zbił czy coś to 2 zastrzyki ovitrellu

    Treść doklejona: 02.09.12 21:38
    pojdę do lekarza i spytam co myśli, bo chcę spróbować w następnym cyklu
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Próbuj :)) Ajak! :D
    --
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeSep 12th 2012
     permalink
    fasolinka1980: no to musiałabym mieć 2 x ovitrelle bo przy IVF dostałam 10000 pregnylu, i na wszelki wypadek jakby się zbił czy coś to 2 zastrzyki ovitrellu

    Z tego co wiem to jednostki Ovitrelle nie są porównywalne z jednostkami Pregnylu (lub Choragonu) bo jest on inaczej wytwarzany. Jeśli Ovitrelle nie pomógł to warto raczej spróbować Pregnylu lub jego odpowiednika - ja miałam podaną dawkę aż 15 000 j.m.
  10.  permalink
    po pregynlu pękły ale pęcherzyki były stymulowane w in vitro, co miesiąc nie pękają po ovitrelle, jak będę u lekarza to spytam o spróbowanie pregynlem 10000 zobaczymy
    •  
      CommentAuthorsabcia_w
    • CommentTimeSep 12th 2012
     permalink
    fasolinka1980: po pregynlu pękły ale pęcherzyki były stymulowane w in vitro, co miesiąc nie pękają po ovitrelle, jak będę u lekarza to spytam o spróbowanie pregynlem 10000 zobaczymy

    a jak miałaś podawany ovitrelle to byłaś czymś stymulowana czy na naturalnym cyklu?
  11.  permalink
    na naturalnym wtedy

    Treść doklejona: 12.09.12 12:51
    spróbuję zobaczyć jak na cyklu naturalnym po pregnylu

    Treść doklejona: 18.09.12 13:35
    idę w piątek za tydzień to dam znać co powiedział lekarz :)

    Treść doklejona: 28.09.12 20:51
    byłam u gina- u mnie nie ma sensu powiedział pregnyl czy ovitrelle bo mam zrosty pooperacyjne i dlatego luf

    byłam w klinice niepłodności tam gdzie miałam ivf :(
    •  
      CommentAuthormala_zonka
    • CommentTimeOct 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mam dziś usg w związku z bólem okolicy lewego jajnika (jestem 6 dzień po dokuczliwym bólu owu, takim jak z podrażnienia płynem otrzewnej) mam wrażenie, że to właśnie jakiś torbiel sie robi a pęcherzyk wcale może nie pękł :/
    Przygotowuje sie do drugiego IVF, no i boję się, że jak torbiel rośnie to znowu plany mi pokrzyżuje :/
    Biorę duphaston od dnia przed bólem owu, mam nadzieję, że to nie zaszkodzi a może nawet pomoże jak jest torbiel??
    Mam właśnie powolny wzrost temperatury na wykresie, w I fazie zakłócone temperatury przez choroby przeziębieniowe...i sama nie wiem co mi jest...
    w każdym razie coś uwiera wyraźnie z lewej strony
    :cry:
    Progesteron badałam kilka razy zgodnie z wykresem 7 dpo i zawsze był dużo powyżej normy, więc na ten LUF chyba nie ma reguły. (zdarzały mi się przetrwałe pęcherzyki)
    PRL mam w normie, jutro zbadam testosteron, bo nigdy żaden lekarz mi nie zlecił, choć w obrazie USG jajniki jak w PCO mam.
    Tylko LH/FSH i PRL mi badano. :confused:

    Po USG wynik następujący: brak torbiela, guza, czegokolwiek, mam poprostu powiększony jajnik 39x30. (czy 6 dpo jajnik może być powiększony??) Wyglądający trochę PCO-wo. Kilka pęcherzyków polożonych obwodowo i kilka normalnie. Lekarz nie widzi powodu żeby miał boleć, może zrosty są i jak sie powiększa to uwiera i ciągnie, ale to tylko hipoteza. Endo 13,2 mm II fazy cyklu.
    uspokoiłam się
    :bigsmile:
    --
  12.  permalink
    ja miałam powiekszony jajnik po IVF 2 mce, własnie dali mi miesiąc czy samo minie czy trzeba będzie antyki
    • CommentAuthorgiwera
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny! Jestem na etapie monitoringu pierwszego cyklu. Okazuje się, że jest bardzo długi, dopiero 25 dc na USG pojawił się pęcherzyk. 30 dc byly już dwa 18 mm. 35 dc okazało się, że prawdopodobnie jeden okazał się krwotoczny i przyblokował ten drugi. Niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa. Czy mogło dojść do owulacji?

    Treść doklejona: 28.11.12 20:25
    *34 dnia cyklu miałam usg (nie 35)
    • CommentAuthorayahuaska
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Hej Kochane!
    Czy któraś z Was może odpowiedzieć mi na jedno, bardzo istotne dla mnie pytanie:
    czy mogę naturalnie zajść w ciążę podczas, gdy mój pęcherzyk nie pęka? Czy koniecznością jest zastrzyk? Mam nieregularne cykle, biore duphaston, bromergon i euthyrox.
    Na USG wyszło,że mam niepękające pęcherzyki - zastanawia mnie czy to oznacza, że już podczas wszystkich cykli mój pęcherzyk nię pęka? Z góry bardzo, bardzo dziękuję za pomoc!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 27th 2012 zmieniony
     permalink
    To, że miałaś stwierdzone na kilku USG że nie pęka pęcherzyk, nie oznacza, że zawsze nie pęka. :) Także trzeba próbować nawet bez leków :)
    Ja miałam problem z pękaniem, a zaszłam w ciążę w naturalnym cyklu, czyli czasami pęka, a czasami nie.
    Nie wiem od czego to jest uzależnione...
    --
  13.  permalink
    ja mam na 99% zrosty pooperacyjne i przez to LUF, czyli tylko in vitro
    zrosty sa nieoperacyjne w moim przypadku
    • CommentAuthorAdzka
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny. Chyba mam ten problem , parę lat temu przez kilka cykli gin obserwował mój pęcherzyk i nie pękał. Wtedy nie bardzo zależało mi na zajściu w ciążę a gin stwierdził że będziemy się tym martwić jak zdecyduję się na dziecko. No i przyszedł taki monent że uznaliśmy że czas najwyższy. Więc chciałabym Was zapytać czy znacie dobrego ginekologa w warszawie z okolic ursusa lub bemowa? Z góry dziękuję
    • CommentAuthormartynaw
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja miałam zrosty na obydwu jajnikach, zatoce Douglasa i jeszcze w kilku miejscach. We wrześniu miałam laparoskopię, podczas której usunięto częściowo zrosty. Niestety pęcherzyk wciąż nie pęka, więc LUF na całego. Do tego 3 m-ce po zabiegu nabawiłam się prawdopodobnie polipa (05.01. idę na jeszcze jedną kontrolę) i znów czeka mnie zabieg.
    U mnie zrosty nie mają przyczyny, żadnego zapalenia nie miałam (chyba, że utajone), operacji do czasu laparo też nie...
    Niestety przez te 2 lata starań podczas monitorignu tylko raz zaobserwowałam pęknięty pęcherzyk (jak zaszłam w ciążę II właśnie). Wcześniej nic, żadne leki, zastrzyki nie dawały rady.
    Lekarz dał nam czas do maja gdyby wszystko było ok, w maju kolejna laparoskopia albo laparotomia (na tą się nie zgodzę) i w czerwcu in vitro. Nie wiem jeszcze,czy będziemy się podejmować.
    Mi się już odechciało, nie wiem, czy będę gotowa psychicznie.
    Mam Córkę 5 letnią, z którą w ciążę zaszłam w 1 cyklu, rok temu poroniłam ciążę bliźniaczą (naturalną), o którą staraliśmy się równo rok.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Hej, czy któraś z Was nie potrzebuje zastrzyku Ovitrelle? Mnie nie jest potrzebny. Jeśli nikt się nie zgłosi, to go wyrzucę po prostu, a szkoda.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.