Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Jak to się stało, że się zdecydowałaś na tak drogi termometr? Microlife Ci nie wystarcza?
    --
    • CommentAuthorandzia222
    • CommentTimeJun 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Dostalam w prezencie od mojego faceta...gdzies sie naczytal i stwierdzil,ze to cos dla mnie....jak narazie cieżko mi powiedziec czy jest ok czy nie bo stosuje go pierwszy cykl...z tego co poczytalam na innych forach kobitki bardzo zadowolone:wink:A cena fakt ..nieprzyzwoita:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Jaki miły i luksusowy prezent! To raczej prezent dla obojga na teraz i na przyszłość. Urządzenie służy też do odkładania. Nadaje się do każdej kategorii, ale nie do każdej sytuacji szczególnej.
    --
    • CommentAuthorandzia222
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Bardzo mily prezent,na dzień dzisiejszy staramy sie wiec mam nadzieje ze pomoze:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Starania trwają krótko, a urządzenie jest potrzebne nadal.
    --
    • CommentAuthorandzia222
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dokladnie..inwestycja na ok 10lat
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Baterię można wymienić.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Amazonka: Starania trwają krótko


    Naprawdę? Ludzie starają się nieraz kilka ładnych lat.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Z reguły trwają krótko.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    Chyba zależy co dla kogo oznacza "krótko".
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Reguła to 1-12 cykli.
    --
  1.  permalink
    Witam! Od 1.5 roku staramy się z mężem o dzidziusia, ale bezskutecznie. Stosuję metodę objawowo-termiczną, ale chciałabym sobie pomóc i zakupić monitor płodności ovacue, który podobno precyzzyjnie wyznacza dni najbardziej płodne w cyklu kobiety. Czy ktoś go może stosuje? z jaką skutecznością? będę wdzięczna za wszelkie wpisy
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie !
    O baby compach juz dawno slyszalam,ale dzis trafilam na ich "rekomendacje przez towarzystwo ginekologiczne
    Czy ktoras z Was uzywala podobnego urzadzenia
    co o nich sadzicie? przdatne, nieprzydatne
    czy sa tego jakis slabe punkty???
    najbardziej mnie zaciekawilo,ze moga byc pomocne w diagnostyce
    Jeżeli problemy z zajściem w ciążę są spowodowane np. cyklami bezowulacyjnymi czy niewydolnością ciałka żółtego, komputer cyklu Baby-Comp umożliwi rozpoznanie tych problemów. Problemy spowodowane zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi mogą, zostać zdiagnozowane dzięki uzyskanemu wydruku danych z urządzenia.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dolly, temat już był poruszany, użytkowniczki i przeciwniczki się wypowiadały. Zajrzyj tutaj

    Treść doklejona: 17.03.13 16:01
    Aha, o lady i baby compach jest bardziej pod koniec wątku, na początku przewija się temat termometrów.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Cykle bezowulacyjne i niewydolność ciałka żółtego wykryje każdy termometr owulacyjny za 6 zł. 1-2 tys. nie trzeba w takim celu wydawać.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Amazonka jak ktoś ma ochotę wydać 1-2 tys to niech sobie wydaje, to nie Twoje pieniądze.
    --
    • CommentAuthorparonomazja
    • CommentTimeJun 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie! Czy któraś z Was używa takiego mikroskopu w ramach antykoncepcji? Kupiłam ten tester na ślinę i działa: przez 3 dni widzialam obiecane paprotki. Wiem, że jest on używany przez wiele par jako pomoc przy zajściu w ciążę i jest także polecany jako antykoncepcja bez hormonów. Co tym myślicie? Czy można mu zaufać?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2014
     permalink
    Zobacz w wątku PC-2000. Tam są opisane doświadczenia z mikroskopami. Żaden z nich nie służy do antykoncepcji.


    Newsweek 27.05.2013
    Trochę bożej bojaźni – Tomasz Kwaśniewski rozmawia z Pawłem Pocyliuszem, byłym posłem, ojcem 4 dzieci.

    (...)
    - Rozmowa o seksie już była?
    - To nie jest tak, że wziąłem 2 laleczki i zacząłem instruować, jak to wszystko chodzi. My po prostu rozmawiamy. W niedzielę przy śniadaniu. Generalnie przy stole. O różnych sprawach. W tym o młodych ludziach, którzy wpadają w wieku 17 lat i mają dzieci. Zatem rozmawiamy, że trzeba uważać, że to nie jest jeszcze ten czas. W ogóle im powtarzamy, że seks ma być wynikiem miłości. Że jeżeli ktoś będzie go traktował jako coś przelotnego, dużo ryzykuje.
    - Jest coś takiego jak antykoncepcja.
    - Mam mówić 17-latce o antykoncepcji?!
    - Nie wydaje się panu, że ona już wie? Tylko nie od pana?
    - Mnie się wydaje, że rodzice, którzy mają kontakt z dziećmi, wiedzą, czują, kiedy te sprawy męsko-damskie się zaczynają dziać. I myślę, że my mniej więcej wiemy.
    - Czyli pan myśli, że pana córka nie wie?
    - Jakiś czas temu pokazała mojej żonie aplikację na smartfona, która nazywa się “My days”. To jest kalendarzyk.
    - Kalendarzyk małżeński na smartfonie?!
    - Tak, i moja żona to sobie ściągnęła.
    - A pan?
    - Może rzeczywiście powinienem być podłączony do jej aplikacji na zasadzie, że SMS-em przychodzi powiadomienie : Teraz! (śmiech)


    Aplikacje wspomagające samoobserwację na komorę
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    Możecie dać namiary na podręcznik do metody angielskiej? nie wiem czy pytanie o to padło, a nie chce mi się wszystkich stron przeglądać.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2014
     permalink
    "Kiedy jestem płodna, a kiedy nie" Aliny Lichtarowicz. Nie wiem, czy jest coś obszerniejszego do angielskiej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Rozpoznawanie płodności praca zbiorowa red. Troszyński
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Chciałam się jeszcze odnieść do poruszonego już tematu aplikacji na urządzenia mobilne, które wspierają samoobserwację. W ostatnim czasie przetestowałam kilka i jestem bardzo rozczarowana obecną ofertą. Niby aplikacji jest sporo, ale w zasadzie żadna nie jest odpowiednikiem zwyczajnej karty obserwacji (no dobrze, oprócz INER-owskiej).

    Czy znacie może jakieś godne polecenia?

    Obecnie korzystam z OvuView (o którym zresztą już była mowa), ale w zasadzie tylko dlatego, że mogę zanotować tam temperaturę bezpośrednio po zmierzeniu (zdecydowaną zaletą jest to, że aplikacja uruchamia się automatycznie wraz z budzikiem). Aplikacja jest ładna, przejrzysta, wygodna, efektowna, ale... nie umożliwia interpretacji objawów. Zamiast tego samodzielnie prognozuje/szacuje dni płodne. Czyli - bezużyteczna. Poza tym straszny miszmasz jeśli chodzi o metody/reguły. A może w wersji płatnej jest opcja interpretacji? :confused:

    Wypróbowałam też Sympto, wyglądało bardzo dobrze, ale po kilku uruchomieniach przestało działać. Czy któraś z Was korzysta z tej aplikacji?
    Na pierwszy rzut oka ciekawie zapowiada się WomanLog, ale okazuje się, że można tam notować tylko temperaturę i "inne objawy" - nie ma natomiast opcji obserwacji śluzu. Zupełne nieporozumienie.

    Pamiętam też, że pierwsza wersja aplikacji INER-u była żenująca. Postanowiłam sprawdzić ją ponownie - ku mojemu zaskoczeniu działa całkiem nieźle i jest dość wygodna. Niestety nie można oglądać całego wykresu (trzeba przesuwać), no i przyznam też, że same oznaczenia w metodzie Roetzera pozostawiają wiele do życzenia. No ale to już zarzut do metody jako takiej, nie do aplikacji. :wink:

    A Wy macie jakieś doświadczenia z aplikacjami do samoobserwacji? Jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeAug 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Genialna inicjatywa! Od dawna coś takiego było potrzebne, nawet jeśli to szeptany marketing konkretnego producenta. Ostatecznie działa na tej samej zasadzie, co tabletkowa konkurencja, z tą różnicą, że nie ukrywa i nie przeinacza medycznych faktów, jak firmy farmaceutyczne i "seksedukatorzy", ani też nie angażuje nauczania religijnego, tak jak dotychczas istniejące organizacje związane z promocją metod naturalnych.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Naprawdę nie przeinacza medycznych faktów? Jakoś wątpię.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Piszą o zagrożeniach związanych ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. To zdecydowanie prawdziwe, choć bardzo niepopularne.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    Jednak wspierają mity o NPR, na które drogi termometr rzekomo ma być panaceum.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeAug 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Mimo wszystko pokazują, że można zapobiegać ciąży naturalnie, a zdobyta wiedza przydaje się później w staraniach. To niezwykle ważny przekaz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Nowość dla fanek Maca i produktów firmy Apple:
    Producent LC wprowadza uproszczony termometr Daysy do rozpoznawania płodności.
    W zestawie jest kabelek do podlączenia do iPhone i aplikacja. Dane można wysłać mailem mężowi.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Fajnie, że można podłączyć do urządzenia mobilnego. Szkoda, że tylko do Apple. Bez sensu, że znowu termiczna + kalendarzyk (?), to już przecież jest od dawna w LadyCompach i innych... :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    To jest ten sam producent. Wygląda na to, że nowy gadżet jest dla macmaniaków. Cena rzędu Pearly.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Ostatnio odkryłam w sieci coś takiego. Nawiasem mówiąc, reklama wyświetliła się na Forum 28dni :bigsmile: Jak sądzicie, to coś może być skuteczne? Chodzi mi szczególnie o wyznaczanie niepłodności przedowulacyjnej. Wygląda na to, że to zupełnie nowe podejście do MRP.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJan 4th 2017
     permalink
    #Tosia: Fajnie, że można podłączyć do urządzenia mobilnego. Szkoda, że tylko do Apple. Bez sensu, że znowu termiczna + kalendarzyk (?), to już przecież jest od dawna w LadyCompach i innych... :neutral:


    Jest już na androida ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 9th 2018
     permalink
    Reklama Daysy

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.06.18 11:12</span>
    Srokao ocenia Lady Comp
    --
    •  
      CommentAuthordorotkl
    • CommentTimeJun 27th 2019
     permalink
    Witajcie! Czy wiecie coś na temat Tempdrop urządzenia do pomiaru podstawowej temperatury ciała? Chciałam ułatwić (a właściwie umożliwić :wink: ) sobie pomiary przy dwójce małych dzieci ale nie wiem czy to jest urządzenie któremu można zaufać.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 28th 2019 zmieniony
     permalink
    dorotkl: Chciałam ułatwić (a właściwie umożliwić :wink: ) sobie pomiary przy dwójce małych dzieci

    Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale ja mam 9-cio- i 3-latka i żaden z nich w pomiarach mi nie przeszkadza :wink:
    dorotkl: czy to jest urządzenie któremu można zaufać.

    Moim zdaniem NIE.

    Ponieważ:
    - przede wszystkim dlatego, że pomiary wykonuje się w miejscach, gdzie istnieje kontakt ze śluzówką. Takie miejsca z wygodnym dostępem do śluzówki to: usta, przedsionek pochwy i odbyt (przy czym pomiar w ustach jest obarczony największym błędem). Pomiar pod pachą, w kontakcie ze skórą, jest niemiarodajny i generalnie niedopuszczalny w pomiarach PTC (podstawowej temperatury ciała). I to moim zdaniem podstawowa wada Tempdrop.
    - analizowanie wyników przez aplikację - program komputerowy to jednak nie człowiek i bywa omylny. Korzystam z ciekawości (dla porównania) z aplikacji w telefonie i gdybym miała tylko na niej polegać, to bym miała już o kilkoro dzieci więcej.
    .
    .
    Osobiście wykonuję pomiary i obserwacje od prawie 11 lat. W tym czasie dwoje planowanych dzieci.
    Używam termometru elektronicznego owulacyjnego za 16 zł. Pierwszy służył mi 10 lat, ale ostatnio wymieniłam go na nowy, mimo że stary był sprawny - stwierdziłam, że po tylu latach pracy kalibracja może zacząć szwankować.
    Tego 'cuda' za 700 zł w życiu bym nie kupiła...
    •  
      CommentAuthordorotkl
    • CommentTimeJun 29th 2019
     permalink
    Dzięki za odpowiedź 🙂
    Mam dwulatka który czasem się budzi w nocy i miesięczniaka karmionego piersią - nie da rady zaplanować jego nocnych pobudek, a jak budzi mnie płaczem to ostatnie o czym myślę to szukanie termometru 😅
    Mam za sobą 8 lat obserwacji w celach odłożenia poczęcia i ostatnie prawie trzy lata starań, ciąży i kolejnych starań. Do tej pory Microlife też się u mnie sprawdzał. Stosowałam też metodę Billingsa w której polega się na obserwacji śluzu bez pomiaru temperatury, także nie jest dla mnie ona najważniejszym parametrem.
    Dodam jeszcze, że Tempdrop nie analizuje wykresu za użytkownika. Jasne można sobie taką opcję włączyć jak ktoś lubi ryzyko 😁
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 29th 2019
     permalink
    dorotkl: miesięczniaka karmionego piersią - nie da rady zaplanować jego nocnych pobudek, a jak budzi mnie płaczem to ostatnie o czym myślę to szukanie termometru 😅

    Przy noworodku i niemowlaku nie trzeba się trzymać stałej pory mierzenia. Byle by pomiar był po min. 3 h snu i to wystarczy. Ja mierzyłam o przeróżnych porach, ale właśnie starałam się, żeby zmierzyć po jak najdłuższym śnie. Mam odblokowane wykresy - możesz zerknąć do mnie, że mimo pobudek wychodziły całkiem fajne i dały się interpretować.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.