Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam, czy któraś z Was była może na badaniach kilkudniowych we Wrocławiu w Klinice Endokrynologii przy ul Pasteura 4? Jeżeli tak, czy możecie coś na ten temat napisać?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    cześć ja byłam na kilkudniowych badaniach ale w szpitalu na Wiśniowej na oddziale endokrynologii.
    --
  2.  permalink
    a możesz napisać co to były za badania co Ci tam robili, bo mnie za 2 tyg. to czeka
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    hmm wiesz co leżałam tam 5 dni ponieważ miałam podejrzenie PCOS większość rzeczy robili mi z krwi miałam robione takie badania:
    cukier
    kreatyna
    cholesterol
    trójglicerydy
    fibrynogen
    LDL
    HDL
    AST
    ALP
    Sód
    POTAS
    TSH
    FSH
    LH w surowicy
    Estradiol
    progesteron
    andostendion
    testosteron
    DHEA-S
    Prolaktyna po MCP:
    czas 0’
    czas30’
    czas 60’
    Glukoza po podaniu 75g glukozy:
    czas 0’
    czas po 1h
    czas po 2h
    czas po 3h
    Insulina po podaniu 75g glukozy:
    czas 0’
    czas po 1h
    czas po 2h
    czas po 3h
    kortyzol
    godz.8:00
    17-OH progesteron
    USG jajników
    RTG
    CHOLESTEROL
    HEMOGLOBINA
    A Ty z jakiego powodu masz skierowanie?
    --
  3.  permalink
    Ja mam stwierdzone PCOS przez lekarza, bark okresu, tyje i wszystkie inne "przyjemne" rzeczy z tym związane. I co dostałaś jakieś leki?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 8th 2012 zmieniony
     permalink
    No to ja to samo po wizycie w szpitalu potwierdzone. Mam Bromergon i Glucophage co 3 miesiące mam wizytę u lekarza prowadzącego i robię niektóre badania zlecone przez niego:)
    --
  4.  permalink
    Powiedz mi czy jak bierzesz leki coś waga spada?
    Bo ja okropnie napuchłam przez te miesiące i boje się, że ze mnie nie zejdzie. A jak tam wrażenia po szpitalu?
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Mam dietę od dietetyka więc pomału coś tam spada ale nie mogę nic słodkiego no ja przytyłam prawie 30 kg więc masakra. A w szpitalu było spoko tylko trochę nudno:)ale przeżyłam, wyszłam trochę pokłuta bo kilka razy dziennie krew pobierali:)
    --
  5.  permalink
    Jejku, jejku ja jestem przerażona! Też będę musiała iść po szpitalu do dietetyka. Moje 15 kg to tragedia ;(
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    na ja 2 razy więcej:( a w jakim wieku jesteś jeśli można wiedzieć?
    --
  6.  permalink
    24
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    a to młodsza jesteś ode mnie:)spokojnie dasz radę ja teraz muszę robić badania ponieważ prawie 2 lata się staram o dziecko i nic:(
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny,czy ktoras z Was wie cos o klinice Corfamed?
    Mam miec tak wizyte, koelzanka poelcila mi to miejsce.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Raz tam byłam u gin i opisałam swoją wizytę w odpowiednim wątku.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Amazonko polecasz jakiegoś konkretnego endo lub endo-gin we wrocku?
    Kogoś kto z zaangażowaniem podchodzi do danego przypadku?
    Bo mi już ręce opadają na lekarzy :( usilnie poszukuję kogoś dobrego... mam dość płacenia za wizyty i bagatelizowania moich obaw...
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    eweke jesli mogę pomóc ja chodzę do dr Pacholskiego endokrynolog jest ordynatorem w szpitalu na Wiśniowej przyjmuje w Dolmedzie i prywatnie na ul.Bolesławieckiej
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    z czym konkretnie do niego chodzisz?
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    ja miałam podejrzenie PCOS dostałam skierowanie do endokrynologa poszłam do niego przeprowadził wywiad dał skierowanie do szpitala gdzie się potwierdziło PCOS i teraz co 3 miesiące chodzę do niego na badania kontrolne z kilkoma wynikami.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Ja muszę głębiej zająć sie prolaktyną, tarczycą i możliwosciami poronienia... nie wiem gdzie uderzyć..
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeJan 13th 2012 zmieniony
     permalink
    no ja na razie tylko walczę z prolaktyną i insuliną w ciąży jeszcze nie byłam ale się staram niestety nie znalazłam dobrego endokrynologa-ginekologa dlatego chodzę do tego i tego:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Dr Marek Grabiński, ul. Nauczycielska.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    w jakim kierunku sie leczysz? = czyli pod jakim kątem go polecasz...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Pod względem tarczycy.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Amazonka: Dr Marek Grabiński, ul. Nauczycielska.

    Amazonko, jeśli dr jest takim dobrym endokrynologiem-ginekologiem to bardzo proszę o namiary.
    Mieszkam jakieś 100km od Wrocławia, więc jedynie przez fora i opinie mogę znaleźć dobrego specjalistę.
    Będę wdzięczna.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Nie jest ginem, tylko endo, specjalistą od tarczycy.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Amazonko - pasuje. Jeśli można - poproszę namiary.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
  7.  permalink
    hej, ja mam iść w poniedziałek do kliniki endokrynologii na pasteura, wie któraś z was jakie są tam warunki? można wziąć laptopa? ciepło jest? jakie nastawienie personelu do człowieka?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.06.12 21:49</span>
    Ja moge polecić z czystym sumieniem dr Gawrysia. Pracuje on w Szpitalu Wojskowym. Lecze się u niego od pewnego czasu, mimo że do Wroclawia mam prawie 100 km. Jest bardzo grzeczny, kulturalny i rzeczowy. Lecze się na tarczyce i na bardzo wysoką insuline. Przyjmuje niestety tylko prywatnie. Jeśli musicie iść do szpitala na endokrynologie to z czystym sumieniem polecić moge szpital wojskowy. Ja na endokrynologii byłam już tam 2 razy a teraz chyba mnie czeka pobyt 3 raz
    • CommentAuthormandy29
    • CommentTimeOct 5th 2012
     permalink
    Witam,
    piszę, bo wiem jak bardzo takie informacje są potrzebne kobietom, które wybierają się do szpitala, zwłaszcza pierwszy raz. Jeśli chodzi o endokrynologię na Pasteura to pracuje tam naprawdę fajna ekipa, natomiast warunki lokalowo-sanitarne pozostawiają wiele do życzenia...laptopa nie brałam, bo moim zdaniem warunki do kradzieży są tam znakomite. dziewczyny w pokoju były naprawdę super i te 4 dni minęły mi, może to dziwne jak na szpital, ale w naprawdę świetnej atmosferze.
    Ale do rzeczy, miałam juz wcześniej stwierdzone pco, ale tabelki antykoncepcyjne, którymi sie to leczy (jesli nie zamierza sie zajść w ciążę), miały u mnie dużo skutków ubocznych...
    Pierwszego dnia pobytu ,oprócz ulokowania mnie w sali i wywiadu z doktorem prowadzącym, nic sie nie działo. Zjadłam obiad, kolacje i porozglądałam sie po okolicy. Wieczorem dostałam pojemnik na mocz, który miałam uzupełnić rano następnego dnia. Drugiego dnia miałam badania krwi na czczo. Przez przyjściem do szpitala zaopatrzyłam sie w emlę (na receptę), czyli środek znieczulający na ukłucia. Nie chciałam robić z siebie pośmiewiska, bo mdleję w takich sytuacjach...cóż..a krew do krzywej cukrowej pobierali mi az 3 razy… wiec zjadłam śniadanie dopiero po 11 ...przemiła pielęgniarka założyła mi tez wenflon żeby nie klóc mnie za każdym razem. Emlę polecam jak najbardziej-nic nie czułam. Zrobiło mi sie tylko słabo na widok tych 9 ampułek czekajacyh na moja krew ;) wiec zrobili mi wszystkie badania hormonalne z krwi i to był pierwszy i ostatni dzień klucia. Trzeciego dnia była już część wyników i miałam robione usg jajników. Wieczorem dostałam kilka tabletek na przeczyszczenie i odgazowanie ;) czwartego dnia miałam już wszystkie wyniki i usg jamy brzusznej (tez na czczo - stad te wczorajsze tabletki ;) ). Po tym wszystkim, około gdziny 12 wypisano mnie ze szpitala.
    Jeśli chodzi o dzień cyklu, to do szpitala trafiłam zaraz po okresie (dzień przed mi się skończył). Lekarz powiedział, że to dobra faza na badania, bo czytałam w necie że dziewczyna była w szpitalu 2 razy ze względu na fazy no i tego się tez obawiałam ale wystraczyl raz.
    Szkoda jednak, ze po potwierdzeniu diagnozy nie mogę dalej być pod opieka tej kliniki. Zalecili mi dalsze leczenie w poradni ginekologiczno- endokrynologicznej. Czyli wnioskując, prywatne leczenie mnie nie ominie. Cóż… taki system…pozdrawiam.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.