Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    U nas tez tylko vermox jest bez recepty. A podawalas jej cala dawke? Bo nie pamietam od ktorego roku zycia jest vermox.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Ja dawalam 3dni po 5ml dwa razy dziennie i po 14dniach powtorka ten sam schemat
    Uderzalam z tej wiekszej maksymalnej dawki od razu bo u nas duze zmiany na calym ciele byly praktycznie non stop odkad mloda skonczyla 3mce
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Melduję, że na wizycie alergo:
    1. Kazała odstawić Xyzal
    2. Dała skierowanie do dermatologa
    3. Kazała podawać probiotyk - wybrałam dicoflor z uwagi na krople
    4. Przepisała dwie maści robione w aptece - jedną na teraz na zmiany ostre z antybiotykiem i hydrocortizonem do stosowania przez tydzień, drugą do smarowania całego ciała jakąś cholesterolową
    5. Do paszczy jeszcze fenistil krople 3kroplex3dz.
    6. Na nawracające odparzenia pupy - sudocrem wymieszać z odrobiną tormentiolu 2xdz przez 5-7dni
    7. Polecała jeszcze balsamy i kremy aderma (konkretnie dermalibour) i exomega
    8. Nie zleciła więcej badań - ale myślę że wybierzemy się prywatnie na część tych przez Was polecanych
    9. Co do diety, kazała wstrzymać się z rozszerzaniem, a u mnie tak jak mówiłyście wyłączyć na 2-4tygodnie nabiał i jaja

    Mam nadzieję, że coś pomoże. Te maści robione będą niestety dopiero na poniedziałek. Ale póki co mam dermalibour i te kropelki wszystkie. Trzymajcie kciuki!
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    słyszałam wiele dobrego o tej maści cholesterolowej, oby Wam pomogło
    Fajna lekarka, taka konkretna i nie wali sterydami od razu w dużej ilości.
    I super zalecenia co do probiotyku..
    Trzymałabym się jej!
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 8th 2017
     permalink
    Bedąc u pediatry w sprawie zapalenia płuc oddałam lekarce te kwity, które wypisują specjaliści jako odpowiedź na skierowanie. Noe mogłam doczytać. Okazuje się, ze od alergolog dostaliśmy "obserwacja w kierunku astny" + od laryngologa "obserwacja 3 migdała" a tym samym zyskaliśmy prawo do zniżek na leki, w tym nebbud/pulmicort, które nas trochę kosztowały wcześniej...
    Testy u Wojtka nic nie wykazały, skóra się pogorszyła, ale aktulanie walczymy z plucami, więc kontrolę u laryngologa przełożyliśmy na przyszły tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    Daga ta maść cholesterolowa faktycznie jest super, dość długo się wchłania, ale świetnie nawilża. Tam gdzie zmiany nie były czerwone, a jedynie sucha skóra jest już ładnie nawilżona i taka mięciutka. A smarujemy dopiero od wtorku rano. Te ostre zmiany też już łagodniejsze po tej z antybiotykiem. Dodatkowo smaruję ją Linum. Kąpiemy dalej w sodzie.
    Jestem na diecie. Odstawiłam jajka, pomidory, przetwory mleczne, mleko praktycznie też. Jeszcze dziś tylko do inki wlałam odrobinę... ten nabiał to dla mnie chyba największa kara... no ale co zrobić ;) Mam nadzieję, że niedługo jej przejdzie i będę mogła jeść jak człowiek.. bo licząc że nie jadłam już wcześniej nic wzdymającego i owoców poza jabłkami to mam strasznie ubogi jadłospis.
    Tak się zastanawiam, czy mogę pić kawę np. z mlekiem modyfikowanym początkowym? Na samym początku kupiliśmy puszkę Enfamilu żeby była w razie co, raz Młoda dostała chyba z 10ml, bo więcej nie chciała a i nie było potrzebne, bo laktacja się rozkręciła i stoi to otwarte.
    A w ogóle jak często kąpiecie swoich atopików?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    fajnie, ze pomaga i jest lepiej ;-)
    mm jest okropne w smaku, nie wiem jak będzie z kawą
    ja piłam na początku z kokosowym a teraz cały czas ryzowe
    Co do kąpieli to ja na początku kąpałam co drugi dzień, było to szybko
    a teraz młoda preferuje codziennie i długie kąpiele
    musisz zbaczyć sama jak najlepiej wam pasuje, bo to też kwestia indywidualna
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Daisy, te wzdymające produkty w diecie mamy kp to mit, jedz wszystko oprócz nabiału i jajek, do kawy mleko owsiane/kokosowe (są w rossmanie), da się przeżyć bez tego, zapewniam Cię:)
    MM nie dodawaj do kawy, bo to białko krowie.
    Ja kąpałam codziennie, dlatego, że synek bardzo lubił kąpiele..
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    daisy, ja do kawy miałam od pediatry receptę ne bebilon pepti. I ewentualnie do kaszli dla Krysia jak była starsza. Ale wolałam z sojowym (choć z soją też ostrożnie). Bardzo dobre jest mleko owsiane- do kawy i płatków super. W rossmannie można kupić. dasz radę- ja na bezmlecznej rok byłam, z drugim mniej niż pół.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny, muszę spróbować tych mlek bo koziego nie lubię :tongue:
    skapula: te wzdymające produkty w diecie mamy kp to mit

    To dlaczego jak zjadłam np fasolkę szparagową na obiad w niedzielę to wieczorem i w nocy młoda prawie w ogóle nie spała i brzuch ją bolał? Myślisz że jaki może być inny powód?
    Laura uwielbia kąpiele i kąpiemy codziennie, ale zastanawiałam się czy można tak, żeby dodatkowo nie podrażniać skóry :-) jak można to super, to chyba jej ulubiona pora dnia :-)

    A jak rozwiązujecie kwestie jajek jedząc np makaron do zupy? Czy może w takiej formie jest ok?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Daisy, może właśnie nabiał jej szkodzi?
    Kozie mleko też uczula, podobnie jak krowie.

    Treść doklejona: 09.02.17 14:59
    Daisy, odnośnie diety, zajrzyj na wątek o kp.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    Daisy, są makarony bezjajeczne. Bez problemu kupisz.
    Ja kozie mleko mogłam pić. Ale może spróbuj pić te mleka roślinne, jeśli potrzebujesz napić się kawy. Zwykłe mm na pewno odpada.
  2.  permalink
    Dziewczyny, synek mial robione jakis czas temu testy alergiczne. Wyszlo mu Ige 760, co to oznacza?
    -- ,
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 9th 2017
     permalink
    biedronka, alergia, lub/i/ pasożyty, możesz teraz zrobić badania na ige specyficzne
    -- [/url][/url]
  3.  permalink
    A co to jest ige specyficzne?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.02.17 11:26</span>
    Juz doczytalam. Dzieki skapula.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    daisy, w waszym przypadku codzienne kąpiele nie są wskazanie. Nie dajesz skórze szansy na regenerację. Moje dzieci zwykle co 3 dzień.
    Co innego latem- wtedy ciężko nie zrobić choć krótkiego prysznica.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    karolciat: daisy, w waszym przypadku codzienne kąpiele nie są wskazanie.

    tu myślę ze sama musi dojść co odpowiada dla skóry
    u nas dopiero po codziennych kapielach skóra lepiej reagowała i tak zostało do dziś.
    nie każdemu to odpowiada dlatego trzeba próbować
    jedni atopicy wola codziennie inny co 2-3 dni a niektórzy 1 raz w tyg szybko prysznic

    Treść doklejona: 10.02.17 14:21
    Daisy1991: A jak rozwiązujecie kwestie jajek jedząc np makaron do zupy?

    ja robiłam sama makaron bez jajek, albo szukałam te bezglutenowe które jaja nie zawierają
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 10th 2017
     permalink
    daga310: albo szukałam te bezglutenowe które jaja nie zawierają

    W biedronce byly takie fajne bezglutenowe ryzowe - takie grubsze paski, moj Karol je bardzo lubi :)
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeFeb 10th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a jest jakis czas odstepu pomiedzy antybiotykiem a odrobaczaniem? Synek ostatnio bral antybiotyk moze jakies 3 tyg temu, nie pamietam dokladnie. Czy moglabym go teraz odrobaczyc?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 13th 2017 zmieniony
     permalink
    daga310: ja robiłam sama makaron bez jajek

    a czymś zastępowałaś? zwykły makaron to można też całkiem bez jaj, ale są potrawy w których przydałoby się czymś zastąpić. Czytałam w necie że można np. siemieniem lnianym, albo pomieszane mąki z wodą, co najlepiej się sprawdza ? A do ciast? Dużo gotuje i raczej większość makaronów, klusek, ciast robię domowych, więc wypadałoby się przestawić jakoś ;)
    Kupiłam wczoraj te mleka roślinne na próbę. Otworzyłam ryżowe... najlepsze to to nie jest, już chyba wolę kawę bez mleka xD chciałam z płatkami zjeść, nigdy nie piłam wody po gotowaniu ryżu, ale tak właśnie wyobrażam sobie ten smak :shocked: a myślałam, że to będzie faworyt :smile: mam jeszcze owsiane i migdałowe i jeden jogurt/śmietanę z soi, ale tu też wątpię żeby zagościła na dłużej w moim domu :devil:

    edit:
    swoją drogą mam chyba jakiś kryzys laktacyjny :sad: mleka strasznie mało - napisałam na wątku KP
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Daisy, większość gotowych makaronów z mąki durum jest bezjajeczna.
    Jesli chodzi o mleka/napoje roślinne, to moim faworytem, jako dodatek do kawy jest mleko kokosowe Real Thai, do jaglanki, czy owsianki lubie Natumi owsiane, bezglutenowe, ale nie oszukujmy się, nie zastąpią one w smaku mleka krowiego. Jeśli jednak chcesz sprawdzić, czy białko krowie szkodzi Twojemu dziecku, warto je całkowicie wyeliminować na te 2-4 tyg. i się przemęczyć ten czas, może się okazać, że nie będzie miało to wpływu na skórę dziecka, wtedy sobie wrócisz do swojej diety.

    Treść doklejona: 13.02.17 12:35
    a jeśli chodzi zamienniki jajek, ja stosuję siemię lniane, dojrzałe banany
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    dzięki skapula - taki jest właśnie plan sprawdzić najbliższe 4tygodnie, może przez ten czas się wyklaruje co ją uczula

    A powiedzcie jeszcze jak nie jem nabiału to powinnam jakoś uzupełniać wapń w diecie? Bo coś tam alergo wspomniała, ale bez większych szczegółów.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Daisy, ja nie jem nabiału od 3 lat, jem za to migdały, figi, natkę, morele suszone, płatki owsiane, mają sporo wapnia. Nie martwiłabym się o jego niedobory, zwłaszcza przy eliminacji nabiału na tak krótki okres.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    Daisy, ja byłam na diecie bezmlecznej. A także bez ryb i jajek
    . Suplementowalam tylko witaminę D. Zniszczylam sobie zęby. Potem alergolog mojego syna zalecila suplementacje witaminy D i wapnia. Niestety dawek nie pamiętam.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 13th 2017
     permalink
    w temacie diety przy kp. polecam artykuł:
    http://dziecisawazne.pl/karmienie-piersia-i-rozszerzanie-diety-kilka-mitow-i-naprawde-waznych-faktow/
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 14th 2017 zmieniony
     permalink
    _Isia_: Suplementowalam tylko witaminę D. Zniszczylam sobie zęby. Potem alergolog mojego syna zalecila suplementacje witaminy D i wapnia. Niestety dawek nie pamiętam.

    Przy suplementacji witaminy D3, wazne jest by suplementowac K2mk7, zeby wapn trafial to zebow i kosci, a nie zatykal nam tetnic.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny ;)
    sporo poczytałam o diecie bezmlecznej i pochwalę się, że daje rade nawet piekłam słodkości :wink: zrobiłam gofry - na mleku owsianym i z bananem, oraz kruche ciasto z papką z płatków owsianych i śmietaną sojową, z części zrobiłam ciasto a z drugiej kruche babeczki w które włożyłam budyniu zrobionego na mleku migdałowym i dżemiku z wiśni :wink: smakiem nie odstaje od przygotowywanych na klasycznych składnikach, jedynie kolorem się różni ;) także nie jest źle!
    Mam natomiast inny problem, po ostatniej wizycie u alergo młoda miała przez tydzień zmiany smarowane maścią z antybiotykiem - prawie wszystko pięknie zeszło, ale oczywiście do czasu w którym maść odstawiłam... :confused: ale powiedzmy nie było tragedii, do tego używałyśmy tej cholesterolowej 2 razy dziennie, a poza tym linum. Wszystko było super, ale tylko przez chwilę :sad: w czwartek zaostrzyły się zmiany na klatce piersiowej i brzuszku. Początkowo kaszka, teraz ma prawie na połowie ciałka takie czerwone suche place. Do tego w sobotę wieczorem byliśmy u siostry na urodzinach, zbliżała się pora kąpieli, ale chcieliśmy jeszcze posiedzieć, posmarowałam młodą linum i ww ciągu dosłownie chwili cała zrobiła się czerwona, krzyk, pisk - mega zaostrzenie zmian, więc na sygnale pojechaliśmy do domu (w autku pospała) w domu kąpiel, przeszło. Po kąpieli już w standardzie maść cholesterolowa, wszystko pięknie. Rano przebieramy się i znów idzie cholesterolowa a tu psikus reakcja jak dzień wcześniej po linum! Odstawiłam teraz obie te rzeczy i nie bardzo wiem co robić... sprawdziłam dziś w jednym małym miejscu obie dalej podrażniają. Nie wiem już czym ją smarować. Wbrew wszystkim zaleceniom wczoraj wieczorem nasmarowałam ją jedynie po zmianach sudocremem i pomijając że skóra jest sucha ja pieprz to zmiany wyglądają znacznie lepiej. No ale czymś trzeba ją nawilżać. Mogę kupić kolejny balsam, z tych których jeszcze nie próbowałam, ale o co chodzi, że coś działa powiedzmy około 2tygodni, a po tym czasie momentalnie zaczyna podrażniać ???? :cry: Nie wiem czy może wrócić do czegoś co stosowałyśmy na początku i działało? Może po prostu trzeba jej co 2tygodnie zmieniać kosmetyk żeby skóra tak nie reagowała? Sama nie wiem... biedactwo moje się męczy, swędzi ją to, chce jej jakoś pomóc, ale zwyczajnie nie wiem jak :cry:
    Z tego co teraz używam na zmiany sączące - na szyi, pachy, pod kolanami to Cytelium z a-dermy, resztę zmian posmarowałam sudocremem, ale nie wiem czym nawilżać. Mam próbki Olilanu posmarowałam póki co stópki, rączki, później buzię. Rączki super, stópki lekko czerwone, a na paszczy kaszka... boję się posmarować jej całej, bo nie chce sprawiać bólu...
    Do tego zaczyna się jej robić paskudna ciemieniucha. Myślicie że bio - oilem mogę głowę nasmarować na te powiedzmy 20minut przed kąpielą + czapa Czy lepiej coś innego? Raz próbowałam posmarować tą cholesterolową ale nic nie pomogła, no a teraz podrażnia.... niby oliwką każą smarować na ciemieniuchę, ale wiadomo jak to jest z oliwką... może bio-oil lepszy? Albo może oliwa z oliwek np? Zastanawiałam się też czy do nawilżania nie kupić oleju kokosowego? Używacie? Trochę też się cykam bo to teoretycznie silny alergen.
    3.03 mamy wizytę u dermatologa, 23.03 u alergo, czekam jak na szpilkach, ale oni pewnie znowu dadzą steryd albo antybiotyk... a ja nie chce tych paskud stosować
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Daisy jesli jest taka reakcja plus ciemieniucha to ja bym stawiala to na łzs a nie AZS
    Sprobuj wysuszyc jedna zmiane i zobaczysz jak będzie
    Jestem pewna w 99% ze bedzie duza poprawa po tym
    Moze macie tak jak my azs plus łzs i alergia do tego.
    Na większość zmian dziala wysuszanie a nie niektore nawilżanie

    Treść doklejona: 20.02.17 11:29
    U nas na ciemieniuche tez tylko wysuszanie pomoglo,zadne oliwki,zadne oleje kokosowe czy maslo.shea nie pomagalo
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Moj Adaś miał ciemieniuche i ną głowie i na brwiach. Ta na brwiach wspolwystepowala z najmocniejszym objawami alergii. Te na głowie wyczesywalismy deliktnie z pomocą oliwki i szczoteczki to rak z rossmanna. Te na brwiach smarowalam linomagiem bobo.
    Daisy, zastanów się jeszcze nad tym czy zmieniając sobie nawyki żywieniowe nie jesz nagle czegoś nowego w dużych ilościach. Może to alergia na jedzenie a nie na lek czy kosmetyk?
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    _Isia_: Może to alergia na jedzenie a nie na lek czy kosmetyk?

    Masz rację, zacznę zapisywać co dokładnie zjadłam, może to pomoże. To co od dwóch dni zjadłam innego to płatki owsiane, może to to?
    Na brwiach też się zrobiła. Spróbuje dziś tego bio-oila na pół godziny przed kąpielą, oby nie podrażnił.

    Posmarowałam ją za ta tą próbką, bo już taka sucha była że aż szorstka i te miejsca co ostre zmiany podrażnione, a tam gdzie skóra po prostu sucha to wszystko ok. Może tak jak piszesz
    daga310: Na większość zmian dziala wysuszanie a nie niektore nawilżanie
    powinnam wysuszać to co czerwone a tylko resztę skóry nawilżać?

    Wiem, że dzieci spotykają o wiele poważniejsze choroby i cieszę się że to nic co hamuje rozwój, albo gorzej, ale i tak dość trudna to w leczeniu choroba, najgorsza to ta metoda prób i błędów, czuję się nieraz jakbym się nad nią znęcała tak eksperymentując.... "może to pomoże, o nie jednak jest o wiele gorzej" :angry:

    Treść doklejona: 20.02.17 12:54
    Przyszło mi jeszcze do głowy, myślicie że pomocne mogłoby być nawilżanie powietrza połączone z oczyszczaniem np. jonizacją w mieszkaniu? Stosowałyście tego typu rzeczy?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Daisy1991: powinnam wysuszać to co czerwone a tylko resztę skóry nawilżać?

    Wiesz co ja na poczatku wszystko wysuszalam, czy to mocno zaostrzone zmiany czy lekko.
    Teraz wysuszam bardziej te zaistrzone,te mniej nawilzam
    Ale jak widze ze na te mniejsze nie dziala nawilzanie to tez zasuszam
    U nas na szczescie juz nie ma tyle zmnian co wczesniej,raz na jakis czas co malego sie pojawi
    Daisy1991: , najgorsza to ta metoda prób i błędów, czuję się nieraz jakbym się nad nią znęcała tak eksperymentując.... "może to pomoże, o nie jednak jest o wiele gorzej"

    Każdy chyba przez to przechodzi majac do czynienia z atopia czy alergią..
    Nie raz mialam załamania,mialam dosc tego eskperymentowania,szukania ciagle nowych balsamow,kremow,informacji
    Ale musimy byc silne i szukac tego co pomoże.
    Przyjdzie w koncu i u was taki dzień w ktorym dojdziesz co i jak:-)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 20th 2017
     permalink
    Daisy, nie wiem jaki jest skład tego Linum, ale maść cholesterolowa zawiera parafinę (pochodna ropy naftowej), która może uczulać.
    U nas sprawdzały się bardziej preparaty nawilżające, takie jak http://www.srokao.pl/2015/05/analiza-babydream-med.html, Latopic również był ok, a najlepiej skóra się goiła po tanno hermal. Niestety trzeba samemu znaleźć coś co podziała i to czasami trwa, nie obwiniaj się o to..Super, że dajesz radę z dietą:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeFeb 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy ktoras stosowala protopic na buzie? U nas dermatolodzy chca go wdrozyc, a ja sie boje go....
    -- ,
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Biedronka, tez miałabym obawy, ze względu na jego immunosupresyjne działanie, ale skoro lekarz przepisał....
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 22nd 2017
     permalink
    Skapula - problem polega na tym, że 2tygodnie oba specyfiki działały bez zarzutu, a tu nagle podrażnienie i to nie jest pierwszy raz, bo przy poprzednich było podobnie. Tak czy inaczej próbujemy dalej i czekamy na wizyty. Od dwóch dni smaruję zmiany sudocremem a całe ciało nawilżam emotopic, jest w miarę ok.

    A stosowała któraś z Was maść propolisową? czytałam o niej dość dobre opinie, ale nie wiem czy u takiego maluszka można ją stosować.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    Daisy, ja stosowalam u malego masc z propolisu. Byla swietna! Szkoda tylko ze pomagal na poczatku a pozniej juz nie dawal rady :/ ja stosowalam ja jak maly mial bodajze 10 miesiecy, juz nie pamietam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 24th 2017
     permalink
    Dzięki biedronka!
    Meldujemy się dziś ze szpitala dermatologicznego... wczoraj młoda miała mieć zaległe szczepienie, pediatra ze względu na zaostrzenie i brak przyrostu wagi odroczyła i dała skierowanie do szpitala. W sumie dobrze wyszło, chociaż mam mieszane uczucia. Super lekarka się nam trafiła, wszystko dokładnie nam wytłumaczyła, jak powstaje ta choroba, niestety nie potrafię tego rzetelnie powtórzyć. Tylko jej "wersja" nie pokrywa się z tym co mówi alergo. I tu mam drobną zagwozdkę... Powiedziała, że mam wrócić do normalnej diety, jedynie co to odstawić "wyzwalacze histaminy" tj. kakao, cytrusy, banany, sery długo dojrzewające i pleśniowe. Resztę mam jeść normalnie. Młoda wysmarowana niesamowicie. Smarują te miejsca gdzie zmiany sączące piochtaniną, a później na całą nakładają chyba z tonę jakiegoś nawilżającego specyfiku robionego tu na miejscu. Na to odrazu ciuchy ubieramy i nie zmieniamy jej tych ubrań, mają być przesiąknięte kremem, kąpiel co 2-3dni. Tym oto sposobem mam brudne, śliskie dziecko :bigsmile: ale przynajmniej się nie drapie... zobaczymy co to z tego wyjdzie, szczerze mam nadzieję że jej pomogą. Z badań na wejściu pobrali wymaz z pupy. Później przyszła kobitka robiąca doktorat z AZS i jako że zgodziłam się wpuścić studentów i wsiąść udział w jej próbie badawczej to porobiła nam jeszcze wymazy ze zmian na skórze, z nosa i z gardła. Także całkiem spoko. Wyniki otrzymamy przy wypisie. Morfologii póki co nie robią, bo dopiero była. Czy więcej badań będzie to okaże się w poniedziałek - bo wiadomo weekend to nikogo nie ma... Trzymajcie kciuki!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 24th 2017
     permalink
    Daisy, trzymam kciuki, żeby ten pobyt okazał się pomocny...chyba dobrze się stało, że tam trafiliście...Pamiętam jak zmagaliśmy się z okropnymi zmianami skórnymi synka...ilu lekarzy zaliczyliśmy...żaden nam nie pomógł, oby w Waszym przypadku było inaczej...Może uda Ci się przekonać lekarza prowadzącego do zrobienia dodatkowych badań na alergię u maluszka i na pasożyty? Dietę bezmleczną i bezjajeczną jednak bym trzymała, dodatkowo może też warto wykluczyć te produkty z histaminą.
    Super, że szczepienia odroczone, a przyrostem wagi nie przejmuj się, dzieci z azs/alergiami przybierają słabiej.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    Dzięki, już widać różnicę! młoda przede wszystkim nie drapie się tak zawzięcie! te zmiany z buzi zeszły całkiem, ciemieniucha też, wszystkie czerwone placki z tułowia już nie są czerwone - zostały po nich tylko obwódki. Mamy za sobą dopiero 3smarowania a jest znacznie lepiej! A najważniejsze że ten ich specyfik nie ma w składzie sterydu. :wink:
    Co do innych badań w poniedziałek będziemy rozmawiać, bo wtedy będzie nasza lek. prowadząca. Mam nadzieję że coś jeszcze zrobią ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    Daisy, a gdzie leżycie, w jakim mieście?
    Może dasz radę spisać skład tego robionego specyfiku?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    W Łodzi, w szpitalu Biegańskiego. Dokładnie będę wiedziała jak co się nazywa przy wypisie, bo tak to lekarka tylko mi podała nazwy składników, których nawet nie jestem wstanie powtórzyć, a co dopiero zapisać :shamed: Ale jak nas wypiszą to z chęcią napiszę.
    Myślicie że o jakie badania można jeszcze poprosić? Wymazy są, z pupy też. Ale piałaś żeby spytać o pasożyty i co jeszcze? To badanie na mikroflorę jelit może? Co jeszcze może się przydać?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    Daisy1991: To badanie na mikroflorę jelit może?

    jak najbardziej, jeszcze jak nie było sprawdzane to poziom witD
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    i koniecznie pakiet alergiczny, choć z tym może byc problem, bo u tak małych dzieci badania te bywają niewiarygodne.
    -- [/url][/url]
  5.  permalink
    A jak wyglada takie badanie na mikroflore jelit? I co daje takie badanie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 25th 2017
     permalink
    Biedronka, jest to badanie kalu
    Daje caly obraz stanu jelit, od bakteri tych złych po te dobre,grzyby,drozdzaki itp.
    U nas po 10dniach od rozpoczecia kuracji skora czysta,bez swiadu,nocki spokojnie
    Mloda je wszystko😊
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 26th 2017
     permalink
    Dzięki, jutro popytam co dadzą tu radę zrobić :) powiem Wam, że prawie wszystko już jej zeszło, dziś ją kąpaliśmy przed obchodem i skóra naprawdę świetnie wygląda! A i tak w ogóle to daga miałaś rację, u nas AZS w połączeniu z ŁZS.
    A ten poziom wit. D ma sens? Skoro młodą suplementuje?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 26th 2017
     permalink
    O widzisz czyli tak jak u nas
    Daisy1991: ma sens? Skoro młodą suplementuje?--

    Tym bardziej powinnas badac przynajmniej 1-2 razy w roku aby sprawdzic poziom, zarowno niedobory jak i przedawkowanie jest nie dobre dla organizmu
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeFeb 26th 2017
     permalink
    Witam moja córka ma 2 lata i 3 miesiące przy infekcjach zawsze kaszel krtaniowo wiec postanowiliśmy wybrać się do alergologa zresztą ostatnio przez 2 miesiące była chora.od kilku dni ciągle kicha nie leci nic jej z nosa nie ma kataru .pani doktor powiedziała ze raczej nie ma alergii no ale dala skierowanie na badania.zrobiliśmy testy alergiczne z krwi panel pediatryczny. Wszystko wyszło w klasie 0 tylko jeden kurz wyszedł w klasie 1 czyli tez nie dużo niby bez objawów klinicznych.myslicie ze to może być jednak alergia na kurz?z tym ze tam były jakieś dwa roztocza a tylko jeden wyszedł w klasie 1 drugi 0.jutro mamy wizytę z wynikami a ja juz sama nie wiem .
    -- p:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 26th 2017
     permalink
    Endzi mi alergolog powiedziała, że jesli cos wyjdzie w klasie 0, to jednak oznacza to, że organizm "reaguje" na alergen. No i o ile u kogos może przejśc bez objawów, tak u kogos innego może dawać reakcje alergiczne. Mojej przyjaciółki synkowi jak był malutki to co wyszło w klasie 1, to w wieku 4 lat wyszło 2-3... Od małego miał objawy alergii.
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeFeb 26th 2017
     permalink
    No właśnie tez myślę ze jest Cos na rzeczy bo ciągle kicha.tylko brała zyrtec ale nie było poprawy wiec juz jestem głupia
    -- p:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.