Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Wydaje mi się, że chodzi o nietolerancję laktozy(?) Swojego czasu chodziłam do dermatolog, która kazała mi kiedyś zrobić dietę eliminacyjną taką jak stosuje u dzieci i wymieniła mi co mogę a co nie. I miałam totalny zakaz mleka świeżego, natomiast na twaróg i masło miałam pozwolenie. Pewnie dlatego, że produkty przetworzone zawierają jej dużo mniej.

    Treść doklejona: 28.06.13 17:01
    aniuleczka22: Nie wiecie co to może być?! Uaktywniła się mojej córce jakaś alergia, przypominało to z początku opryszczkę ale zastały takie bąbelki wokół ust. Mniejsze niż przy opryszczce (przypominają kaszkę). Byłam u pani dermatolog i alergolog z tym i okazuje się, że jest uczulona prawie na wszystko ale znowu jak powtarzaliśmy testy po pół roku restrykcyjnej diety to nie wyszło nic. To tak jak by była i nie była uczulona na zmianę. Spotkała się któraś z was z tym. Może to uczulenie na jakiś środek chemiczny?

    A nie jest to może alergia kontaktowa (zapalenie czerwieni wargowej) na jakieś produkty pokarmowe?
    Mi czasami coś takiego wyskakuje po zetknięciu z produktami kwaśnymi lub pikantnymi. Często po sosie pomidorowym, soku jabłkowym, cytrynie itd.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    manga cieżko powiedzieć, bo z krowiego mleka nic nie może, nawet masło Jej szkodzi, znowu po kozich serkach nic, a po mleku wysypka... Niedługo mamy wizytę u alergolog to może coś mi powie na ten temat...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    A może rozchodzi się o rodzaj i stężenie tej laktozy... Hmmm, jak będziesz coś więcej wiedzieć to daj znać bo sama jestem ciekawa.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Vsti, a kiedy byłaś z Nadią po raz pierwszy u alergologa?
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    dziewczyny czy u ktoregos z waszych dzieci byly kupki ze sladowa iloscia krwi?nie w kazdej pieluszce i nie codziennie, czasem nitki czasem kawalek rozowego sluzu. i sluzowate, zielonkawe i byl to jedyny objaw alergii? bo Kubus wysypki nie ma tylko te kupki stad podejrzenie alergi, a mnie jakos ciezko uwierzyc ze alergia bez wysypki...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Czy któraś z mam atopików używała kosmetyków z serii: CutisHelp Mimi?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam prośbę - pytanie. Moja córka ma 2 lata bez 6 tygodni. Czy któreś z Waszych dzieci miało tego rodzaju czerwone plamy na ciele?
    Pojawiły się z soboty na niedzielę (zdjęcie nr 1), potem z niedz na pon była w nocy pokrzywka (nr 2). Podałam zyrtec, wapno i 1/2 metapredu, więc pokrzywka zniknęła, od tamtej pory zgodnie z zaleceniem lekarza (internista, jesteśmy na wakacjach) podwałam 1 x zyrtec, 3 x wapno w syropie oraz 1/2 metapredu.
    Podejrzewałam maliny, których się młoda najadła w weekend. Nabiał i jajko nie wchodzi w grę, bo z powodu biegunki sprzed tygodnia przeszliśmy na pepti i wykluczyłam jej nabiał i jajko (przy okazji chciałam sprawdzić czy rogowacenie skóry się zmniejszy, mimo e dermatolodzy twierdzili, że nie ma związku z uczuleniem).
    No ale od niedzieli malin już nie jadła, a dzisiaj rano obudziła się z nowymi, większymi plamami na brzuchu (zdjęcie 3). mimo, ze jest na zyrteku, wapnie i metapredzie, co jak dla mnie jest combo dawką przeciwalergiczną.
    Macie pomysł, co to może być? (sorry za wielkość zdjęć, nie mam jak zmniejszyć :sad: )
    https://lh5.googleusercontent.com/-Y5qOndwaxec/UhRozNfmjxI/AAAAAAAAIs4/T-uUzSWE1K0/w401-h534-no/20130819_000801
    https://lh5.googleusercontent.com/-HNbJuoNWluw/UhRowf3GbmI/AAAAAAAAIso/tkztW3wuP0U/w712-h534-no/20130821_075209
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Magdalena, u Hani zaczęło się na 2 miesiące przed skończeniem 2 latek. Mimo leków każdego dnia było coraz gorzej. W sumie nie pomagały leki, maści robione, emolienty, kremy- nic. Mimo zmiany leków żadnej poprawy. Jeśli mała ma kontakt z alergenem i jest to dość silny alergen, to leki mogą sobie najzupełniej w świecie nie poradzić.
    Na pewno musiałabyś się wybrać do dermatologa dziecięcego, aby to dokładnie obejrzał. Nasza dermatolog zabroniła nam jakichkolwiek kąpieli. Mamy się trzymać zasady: 3/3. Mycie pod prysznicem max. 3 minuty i po wyjściu spod prysznica w ciągu max. 3 minut musi być dokładnie nakremowana. Powiem Ci tylko na przykładzie moich dzieci, że czasem wykluczenie 1-2 alergenów nic nie da... U synka np. okazało się, że oprócz alergii na mleko i jajko, uczulają jeszcze kakao, wołowina i roztocza. U córki oprócz jajka i mleka jest jeszcze 34 innych alergenów... Mimo restrykcyjnej diety nadal walczymy ze zmianami skórnymi...
    Magdalena, a od kiedy jesteście na wakacjach? Czy wysypka pierwszy raz pojawiła się właśnie poza domem? Jeśli tak, to być może jest to alergia kontaktowa? Moja córcia reagowała "skórnie" na pościel szpitalną, bo była prana chemicznie. Być może tu leży problem?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Właśnie taka pokrzywka, jaką Mery ma na drugim zdjęciu pojawiła się Lusi wczoraj na twarzy. Rozlała się stopniowo po całej buzi, z tym że jak doszła do czoła to z brody już znikła. Po 2 godzinach nie było śladu. I moje pytanie: czy winowajcą może być sok pomarańczowy ( dosłownie umoczyla usta rano), skoro pokrzywka wylazla późnym popołudniem??"
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 21st 2013
     permalink
    Peppermill, pół roku temu syn przyniósł ze szkoły mleko w kartoniku. Jako dobry starszy brat dał siostrze do spróbowania. Na szczęście zauważyłam to po pierwszym łyku. Wieczorem wyszły jej się mocne czerwone plamy na polikach. Podałam wapno, zyrtec w kroplach i fenistil. Rano po plamach nie było już śladu. W każdym razie po tym zdarzeniu, wiedziałam, że na mleko musimy uważać.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Mamy dzieci z AZS mam do was pytanko czy próbowałyście kąpieli w soli z Morza Martwego? Trochę się naczytałam na ten temat i zastanawiam się czy nie spróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    U Kacpra nigdy ran nie było. Zawsze są to czerwone placki od łokci w dół i od kolan w dół tylko raz jest ich więcej, a raz mniej. ostatnio mi się drapie. Byliśmy już u 4 dermatologów i żaden ulgi mu nie przyniósł...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Do kąpieli żel z owsa. Później mam krem robiony witaminowy z hydrokortyzonem. Na gorsze zmiany steryd 1%. Rano 12 kropli zyrtrec, a co 2-gi dzień na noc 4 ml clemastinum.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Bari zastanawiam się właśnie nad tą solą...
    Hania miała zaostrzenie AZS jak pojechaliśmy nad morze. Ogólnie nie powinna wchodzić do morza, ale to była jej pierwsza kąpiel, więc pozwoliłam jej się nacieszyć wodą. Przesiedziała w niej trochę :shamed: Efekt był taki, że... skóra się cudnie zagoiła. Nie mogłam w sumie uwierzyć, bałam się, że kontakt z brudnym Bałtykiem zaostrzy zmiany, a tu taka miła niespodzianka. Cieszyliśmy się gładką skórą całe 4 dni po kąpieli. Później wszystko wróciło do normy.

    U nas pojawiają się rany niestety :-( Ulgę przynosi zestaw zapisany przez naszą dermatolog (koniecznie musimy trzymać się godzin, albo bardziej 2-3 godzinnych przerw między nimi)
    09:00 Linovit A+E wymieszać na dłoni z Locoid Lipokrem wysmarować całe ciało;
    Advantan na rany;
    Fucidin w to samo miejsce co Advantan (czyli też rany)

    10:00 Dermedic Sunbrella SPF 50;

    12:00 CutisHelp Mimi balsam (balsam konopny całe ciało)
    CutisHelp Mimi krem (rany)

    15:00 Emolium balsam może być też CutisHelp (całe ciało)
    Alantan rany

    18:00 CutisHelp Mimi balsam (balsam konopny całe ciało)
    CutisHelp Mimi krem (rany)

    20:00 Moczymy skórę max. 3 minuty w ciągu kolejnych 3 minut skóra musi być posmarowana
    Linovit A+E wymieszać na dłoni z Locoid Lipokrem wysmarować całe ciało;
    Advantan na rany;
    Fucidin w to samo miejsce co Advantan (czyli też rany)
    Z leków doustnych: tran i Hitaxa (2,5 ml).

    Taki zestaw doprowadza skórę do stanu normalności, ale po dwóch tygodniach wszystko powraca :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    elfika: Judyta, a probowalas na rany DEXAPOLCORT N?

    Nie tego nam jeszcze nie zaproponowali... W sumie Advantan i Fucidin spisują się dobrze. Dobija mnie tylko to, że po dwóch tygodniach wszystko powraca :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    elfika:
    czyli nie spisuja sie dobrze one tylko zaleczaja efekt. tylko pytanie, efekt czego?
    bo u nas t ewidentnie pokarmowka i kontaktowka... o tym, ze idzie w strone astmy to juz nie wspomne nawet....


    Tak, dermatolog zaznaczyła, że dopóki nie znajdziemy głównego alergenu, to leki będą zaleczały na moment. U nas zdecydowanie pokarmówka + roztocza. Mimo rygorystycznej diety i wręcz sterylizacji domu nadal nie widać poprawy. Podejrzewam, że u małej może być winien jakiś konserwant...
    --
    •  
      CommentAuthorolaa27
    • CommentTimeAug 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć :)
    Jestem mamą 2,5 letniej Oliwki. Do tej pory wogóle nie miałyśmy żadnych problemów skórnych. Od jakiegoś czasu na ciele małej pokazują się krostki. Najpierw są czerwone i takie lekko pęcherzykowane. Później zamieniają sie w jednego wielkiego strupa. Rączka dziecka wygląda bardzo nieładnie. Czy wiecie co to może być?

    Tutaj w karcie ciąży pokazałam zdjęcie :)
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    elfika: zyrtecu macie sporo.... jest nowszy, lepszy xyzal
    to jest bardzo indywidualna sprawa, na przykład u nas xyzal nie działał zupełnie, nic a nic i powróciliśmy do zyrtecu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    olaa,mozesz tutaj zdjecie wrzucić?
    Bari, a probowalyscie uzywac cethaphil zel mincelarny?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    montenia: Bari, a probowalyscie uzywac cethaphil zel mincelarny?


    szczerze nie. To jest do całego ciała?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2013
     permalink
    Tak,do całego ciala można uzywac i mozna kilka razy dziennie przemywać. Ja mala przecierałam wacikiem i pięknie się goily wszelkie zmiany. Teraz tez czasem uzyje,jak cos tam jej wyskoczy.
    •  
      CommentAuthorolaa27
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    jak tu wrzucic zdjecie?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a czy wiecie jak to jest z cynkiem? Pediatra zleciła określenie poziomu u Kacpra i jest poniżej normy, co prawda nie wiele ale jest. (pediatra na urlopie)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny, dziękuję za porady. Pediatra, u którego byliśmy, dął większe kombo: do zyrtecu dołożył clemastine i jeszcze 2 dni metypredu. Plamy były łącznie od soboty do środy i znikneły, ja zas zdecydowałam, że zostawię tylko clemastine i tylko do ustapoienia objawów. bez kitu. ja miałm rok pokrzywke dzieńw dzień po szczepiące na HPV i jeden zyrtec dziennie pomagał, więc bez przesady, że trzeba dziecku pakowac pół apteki.
    co postanowiłam, to tez zrobiłam i w czwartek odstawiłam leki.
    Peppermill: I moje pytanie: czy winowajcą może być sok pomarańczowy ( dosłownie umoczyla usta rano), skoro pokrzywka wylazla późnym popołudniem??"

    Pepper, a wczesniej reagowała jakoś na pomarańcze? Bo od samego umoczenia taka reakcja to tylko w wypadku konkretnego uczulenia.
    elfika: a powiedz czy Mery ma garaczke albo cos dodatkowo typu bieguna czy tylko ta pokrzywka?

    to były tylko te plamy czerwone i raz pokrzywka (po lekach nie wróciła, plamy natomiast co noc bledły i wyskakiwały w innym miejscu). innych objawów brak. biegunka była tydzień wcześniej.
    elfika: to, ze wywalilo jej kilka dni po odstawieniu malin to luz bo organizm troche czasu potrzebuje na oczyszczenie z alergenu (ja po antykach mam wysypke 3-4 tygodnie).

    o, to nie wiedziawszy, że az tyle może się oczyszczac... O_o
    Judyta08: Magdalena, a od kiedy jesteście na wakacjach? Czy wysypka pierwszy raz pojawiła się właśnie poza domem?

    pojawiła sie u dziadków, mała juz tam bywala wielokrotnie, o óznych porach roku.
    pewnie juz nie dojdziemy. grunt, że minęło. jak jeszcze trochę podrośnie, udamy się do alergologa.
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeOct 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Czy ktoś z AZS próbował terapii proaktywnej?
    Jeśli tak- czy była skuteczna?
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, może coś doradzicie jak zobaczycie te zdjęcia-czy to może być alergia? na początku wyskoczyły kropki koło buźki-myślałam, że to od śliny, później pod oczkiem zrobiło się tak jakby odparzenie w fałdce ale teraz wygląda to tak-wypryski takie plus sucha skóra pod oczkami i koło płatków noska... Nie mogę nawet skojarzyć od kiedy dokładnie to powstawało bo wyglądało bardzo niewinnie... :( Później usunę zdjęcia.


    Oczywiście próbowałam smarować b-panthenem ale nie bardzo działa...
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny z Warszawy polećcie dobrego alergologa na nfz. Nic zdrożnego się nie dzieje oprócz pobudek w nocy, podejrzewamy alergie pokarmową, zmian skórnych brak. Potrzebny wiec mi ktoś z pomysłem :)
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
  1.  permalink
    Witam prześledzić praktycznie cały wątek jednak pisze. M ssynka który ma 19 miesięcy. Trzy miesiące temu dostałam skierowanie do alergologa.mamy ma czerwone lekko suche policzki. Czasem więcej czasem mniej czasem też wyskakują na tym takie pojedyncze krosty jak pryszcze. Ale policzki generalnie są cały czas w jakimś stopniu czerwone i suche. No i 3 miesiące temu byliśmy u alergologa który od razu stwierdzil ; skaza białkowa. Nie wiem jak bo mały płakał i był cały czerwony od placzu. Kazał wyeliminować mleko jego przetwory, cytrusy orzechy i czekolade. Ni o mija 3 miesiące diety a ja nie widzę zmian ;( bardzo często policZki są bardzo czerwone tak nagle i tak samo nagle wracają do normy lekkiego zaczerwienienia. Na pocZątku tygodnia dzwoniłam do alergologa i kazał przez. Tydzień podawać mu nabiał. Bo i dUś jest piątek a ja jjakiejś powalającej reakcji nie widzę. Jest tak jak i było na diecie. Smaruję go dexerylem. Hm a mam w domu psa i tak dumam... Może to alergia wZiewna?tylko ze mu oprócz policzków nic Noe jest. A sKoda mi go bo on ciągle głodny,a jest wielki
    łasuch
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Czesc Dziewczyny.
    Karolek ma wysypke na nozkach, 4 wielkie plamy takie jak ta. Goraczkowal piatek i sobota. Wczoraj juz nie. Co to moze byc? Trzydniowka? Dzwonilam do przychodni, ale juz nie odbieraja telefonow. Jutro rano bede dzwonic i umowie nas na wizyte.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Elfika - jadł to co zwykle. Nic nowego, ale może truskawki jakieś psikane były? Nie dam ich mu jutro juz i pójdziemy do lekarza. Choć wczoraj ich nie zjadł a wysypka pojawiła się dziś rano. Była jedna plama. Po południowej drzemce juz są 4. Na razie tylko na nozkach.

    Treść doklejona: 24.02.14 17:22
    Dodam, ze Karolek się nie drapie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    Madziuk,tylko na nogach sa te plamy? Troche wygląda na mocna pokrzywke. Trzydniowka wg mnie odpada,bo ona zaczyna się na twarzy, a wysypka jest drobno plamista.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Elfika - truskawki Karol je od dawna.
    Podejrzewam nowa rooibos herbatę. Mąż kupił jakaś breakfast i składu nie ma na opakowaniu. Wczoraj zaczął ja pić, dziś tez troszkę się napil. Ale widzę, ze mu nie smakuje. Mi tez z reszta średnio podeszła. Kupimy stara herbatę a jutro pójdziemy do lekarza.

    Montenia - tak, tylko wyłącznie na nozkach ma. Wyblakla trochę jak posmarowalam bepanthenolem.

    Treść doklejona: 25.02.14 00:18
    Mamy kolejna plamke na rece, z tylu. Karolek obiadek dzis ladnie caly zjadl. Pozniej nic w sumie nie chcial zjesc, poza dwoma ogorkami kiszonymi i chrupkami kukurydzianymi.

    Mam nadzieje, ze jutro uda mi sie zapisac do GP (lekarza pierwszego kontaktu) i czego sie dowiem.

    Najdziwniejsze jest to, ze po posmarowaniu bepanthenolem wysypka troche zbladla. Ale po kapieli - znow jest mocniej widoczna.

    Treść doklejona: 25.02.14 13:40
    Dzis sladu po wysypce nie ma. Pewnie byla uczuleniowa. W zwiazku, ze nie mam co pokazac lekarzowi, nie poszlismy do przychodni, bo tam pelno chorych osob ( w tym doroslych) i nie ma co dziecka ciagnac moim zdaniem.

    Dzieki za odzew.
    --
  2.  permalink
    Witam. Mam pytanko - dalam malemu dzisiaj troche nalesnika i nic mu na twarzy nie wyszlo.. i tak sie zastanawiam, ze moze mu alergia na bialko mleka krowiego przechodzi.. Sa tu jakies mamy, co maluchom alergia przeszla??
    --
  3.  permalink
    A jak to wykrylas?? Bo ja teraz niewiem.. Tak od razu dac mu jakis jogurt czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Madzik,mozesz zrobić prowokacje jogurtem np. Mogla alergia przejść z wiekiem.
  4.  permalink
    No robilam jakies dwa miechy temu i zaczerwienie wokol ust juz w polowie jedzenia to przestalam. Sprobuje. Dziekuje
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Madzik,maly może tolerować male ilości mleka np.w naleśnikach ,a nie tolerować nabialu jako glownego składnika np.jogurtu czy sera. Także obserwacja tylko pozostaje.
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    madziik1983: dalam malemu dzisiaj troche nalesnika i nic mu na twarzy nie wyszlo


    madziik, u nas reakcja na nabiał jest zazwyczaj po 3-4 dniach. Także próbuj dalej w małej ilości. I obserwuj.
    --
  5.  permalink
    Dziekuje :) Zobacze, bo w nalesniku w sumie troche mleka jest.. A jak mu na czubku dalam bitej smietany z loda to za 5 minut mial czerwone. U Maksa objawy sa od razu po kontakcie.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Madzia, może to też kwestia tego, czy i jak mleko jest przetworzone?
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    U nas np. jogurt wchodzi w każdych ilościach, a sery, mleko i śmietana już powodują wysypkę... Ale kiedyś nawet i jogurt szkodzil.
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    czesc dziewczyny. moja 6 miesieczna corka rowniez ma uczulenie na mleko plus na wszystkiw podstawowe warzywa ktore zaczelam jej wprowadzac. jestem zalamana choc moja alergolog przekonuje mnie ze nie jest tak zle i ze z wiekim alergia piwinna ustapic. czy z waszymi dziecmi tez tak bylo? czy z wiekiem alergia ustepowala?
  6.  permalink
    Nika moj na pierwsza lyzeczke wiekszosci potraw mial, ale juz pare dni bylo oki:)
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    dzieki za odpowiedz dziewczyny. moze ja tez zaczne jej normalinie wrzywa podawac bo juz sama nie wiem co ma jesc. moze tez sie organizm przyzwyczai. wysypki duzej nie ma tylko na przedrMieniu i pod zgieciem w kolanie. jestesmy pod opieka alergologa ale ja i tak mam ogromny stres. szkoda mi jej bo uwielbia warzwka.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny widzę, że tu większość pisze o AZS, skazie białkowej... A u nas ani jedno ani drugie tylko brzuszkowe problemy. I może tutaj uda mi się dowiedzieć więcej...
    A więc na diecie bezmlecznej jestem od miesiąca. Małą miała zmiany skórne, ale okazało się, że to potówki + hormony, przeszło mimo, że mleko jadłam. Jednak pojawiły się problemy z brzuszkiem (przynajmniej tak mi się wydaje). Mała zaczynała płakać przy karmieniu, czasem pomagała pozycja "na leniwca" a czasem w pionie przytulona do mnie, wtedy potrafiła zasnąć i do końca nie wiem czy była zmęczona tak, czy ten brzuszek jej dokuczał. Przy takich zachowaniach często miała gazy i czasem kończyło się to kupką. Dlatego zrezygnowałam z mleka za radą lekarzy. Mimo to czasem się pojawiał problem z brzuszkiem i możliwe, że coś innego na to wpływało. Daję Madzi Esputicon (już się kończy) i dawałam dicoflor a potem ze szpitala po wypisie dostaliśmy lacido baby w saszetkach.
    W środę chciałam spróbować mleka (zjadłam Monte) i zobaczyć reakcję młodej. Do tego zjadłam kilka herbatników do herbaty (z mlekiem w proszku). Ale też tego dnia nie mając pomysłu na obiad postanowiłam zrobić piersi z kurczaka na grillowanej patelni bez tłuszczu. Jedynie piersi zamarynowałam w odrobinie oleju rzepakowego i przyprawie do kurczaka (potem doczytałam na opakowaniu, że w fabryce używano m.in. mleka).
    Tego dnia wieczorem wrócił problem z brzuszkiem. Magda zaczęła jeść ładnie a po chwili cyrk. Zaczęła się odrywać od piersi mimo, że otwierała dzioba. Żadna pozycja jej nie pasowała. Po jakimś czasie zasnęła i chyba dobrze się nie najadła. Spała jak zawsze ok 5 godzin. Karmienie nocne bez problemu. Spała dalej. W południe znowu historia się powtórzyła. Po czym usnęła nie do końca najedzona (w mojej opinii). Tego dnia już nie próbowałam mleka, za to jedliśmy pieczone udka kurczaka (no i sypałam mieszanką przypraw, gdzie też mogły być śladowe ilości mleka). [Żeby nie było, nie jadłam tego świadomie, wczoraj wieczorem to spostrzegłam]. No i wieczorem też historia się powtórzyła. Pomyślałam, że to nadal od tego Monte i herbatników. Dodam, że cały dzień nie było kupy poza pojedynczymi gazami. Wczoraj w końcu Magda zrobiła mega potrójną kupkę! Wodnistą, że aż się wylewało zza pieluszki. No cóż? Nadrobiła za dzień poprzedni. Na obiad znowu piesi grillowane w tych samych przyprawach. No i przy karmieniu znowu powtórka. Ogólnie ona przy każdym dziennym karmieniu tak się zachowuje. w nocy jest spokój. Zasypia głównie na ręku. No, może raz na dzień się uda na piersi.

    No i teraz nie wiem czy to przez te Monte i herbatniki nadal czy może od tych smażonych... No i czy faktycznie mogły zaszkodzić te śladowe ilości mleka jak piszą producenci na opakowaniach? Jak to z tym jest?
    Jak mam teraz sprawdzić czy to mleko czy smażone?
    No a może coś jeszcze mogło wpłynąć skoro przez całą moją dietę bezmleczną też były pojedyncze akcje brzuszkowe?
    Może pomidor albo jabłko? Jak do tego dojść?
    Najbardziej chciałabym wiedzieć co może dziecku zaszkodzić pod względem brzuszkowym. Czy dietetyk wyznaczyłby odpowiednią dietę do tych problemów czy alergolog?

    Mamuśki doradźcie...
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Dii, mogło być mleko, a mogły być jakieś przyprawy z mieszanki, których córka nie toleruje, np. Papryka? Żeby tak naprawdę przekonać się, co, musiałabys jakiś czas być na diecie eliminacyjnej i potem wprowadzać co kilka dni pojedynczo poszczególne podejrzane składniki.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Ehh... Czyli wszystko wyeliminować właściwie? A który lekarz by mi w tym pomógł? Dodam, że Magda znowu zaczęła co jakiś czas chlustać mlekiem (nie od razu po karmieniu). Wczoraj wymiot był 2 razy.

    Treść doklejona: 20.09.14 11:44
    No i co z tymi śladowymi ilościami alergenów w niektórych produktach? To też naprawdę szkodzi?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii: No i co z tymi śladowymi ilościami alergenów w niektórych produktach? To też naprawdę szkodzi?


    Informacja o śladowych ilościach jest zabezpieczeniem firmy przed oskarżeniami konsumentów, że jednak alergeny są. Jest informacja- więc nie można ich podać do sądu. To jest tzw omijanie prawa, aby taniej produkować, a nie dbać o czystość produkcji. Instytucje też nie mogą na nich nałożyć kar za te śladowe ilości. Dietetyk jak najbardziej ułoży ci dietę. Co do monte to toż sam cukier z mlekiem+ chemia. Wiem, ze kochasz mleko, ale spróbuj je odstawić na jakiś czas przynajmniej. Te przyprawy gotowe, to oprócz możliwości śladowych ilości mleka i jaj, dodają do tych przypraw również chemię jak glutaminian sodu, kwas cytrynowy, soję(Przy nietolerancji mleka, jest tez nietolerancja soji). Co do chlustania mlekiem, to może mieć refluks. Kładź ją na brzuszku jak najwięcej, to troszkę powinno pomóc przy ulewaniach ( oczywiście nie zaraz po jedzeniu).
    --
  7.  permalink
    Dii - to olej te przyprawy, ja praktycznie nie stosuje (nie stosowalam) zadnych. Wszedzie glownie czysta sol i pieprz, zadko jakos przyprawe do gulaszu czy kurczaka (w sumie to mam skleroze i mi sie przypomni jak juz ugotuje he he). Moj maly na skaze, ale sladowe ilosci mleka z herbatnika powodowaly u niego co najwyzej wysypke na policzku, ale nigdy takie problemu brzuszkowe.... Jablko z tego co kojarze to raczej pomaga sie "zalatwic" niz szkodzi, ale moge czegos nie wiedziec :) A moze tak troche na "ostro" przyprawiasz??
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    madziik1983: Moj maly na skaze, ale sladowe ilosci mleka z herbatnika powodowaly u niego co najwyzej wysypke na policzku,


    U was jest tylko wysypka, a u nas już bąble po mleku wychodzą na buzi :cry:. Z wiekiem zamiast być poprawa to jest gorzej :devil: z BJ to samo niestety. JA przyprawy kupuje w zdrowej żywności, są bez chemii, trzeba dodawać sól do potrwaw,no ale mniej chemii w jedzonku jest.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.