Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Witam, czy ktoś słyszał o pasku św. Dominika? Być może ktoś doświadczył cudu modląc sie do tego patrona?? Chciałabym aby wypowiedziały się osoby, które miały styczność z tym paskiem.. o swoim doświadczeniu z nim, co skłoniło Was do sięgnięcia po pasek, jak udało Wam się go zdobyć?.. otóż jestem osobą starającą się dziecko już spory kawał czasu (28 cykli), za mną dwie ciąże biochemiczne, które bardzo źle zniosłam (przede wszystkim psychicznie), szczególnie tą ostatnią, która miała miejsce niecały tydzień temu.. jakże ogromna była moja radości gdy z wyniku bety ujrzałam, że jestem w 3-4 tyg ciąży.. niestety radość trwała bardzo krótko... i tak się zastanawiam.. skoro na ziemii nikt nie jest w stanie mi pomóc.. zapobiec nieszczęściu.. to może św. Dominik wyprosi u Pana Boga potrzebne łaski?? obecnie jestem na atapie zamówienia pasek u sióstr Dominikanek, jak na razie bez odzewu.. cisza... czekam na jakąkolwiek wiadomość od nich...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    ja właśnie dostałam pasek od sióstr Dominikanek...
    napisałam do nich maila i dzwoniłam a one wysłały mi pasek i modlitwe po 3 dniach miałam go wo domu;)
    ja starałam się krócej ale też myślałam że nie ma nadziei i że jestem osobą bardzo wierzącą to sięgnęłam po pasek by w ten sposób wymodlić sobie macierzyństwo...
    i już w pierwszym cyklu modlitwy zaszłam w ciąże!!!!!była to ogromna radość dla mnie...
    modliłam się codziennie wieczorem z mężem a pasek miałam cały czas na sobie przepasany na brzuchu jak już wiedziałam że jestem w ciąży to przestałam go nosić...
    modlitwa czyni cuda , naprawdę :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Ja moge sie wypowiedziec:). Pasek Sw. Dominika dostalam piszac do siostr Dominikanek. Mialam Go juz gdy rozpoczelam starania o pierwsza corke. Udalo sie po 3 m-cach. Ciaza przebiegala prawidlowo, zakonczona pomyslnie (przez nagle cc).
    Potem druge starania i szczerze przyznam, ze zapomnialam o tym pasku i o modlitwie..samoistne poronienie.
    Przygotowujac sie do kolejnej ciazy, napisalam do Siostr Dominikanek z prosba o modlitwe i pasek, otrzymalam Go po kilku dniach. Towarzyszyl mi przez cala ciaze i wierze, ze tylko dzieki paskowi, modlitwie i wsparciu Siotr ciaza nie zakonczyla sie tragicznie.
    Ciaza poczatkowo idealna (prowadzona przez polozna w UK), w 29tc (gdy bylam na urlopie w Polsce)nagle okazalo sie,ze malutka nie rosnie(hipotrofia plodu) mimo,ze 2 dni wczesniej bylam u poloznej i bylo wszystko w porzadku. Lozysko w stanie fatalnym, lezenie w szpitalu i faszerowanie lekami, aby mala troche urosla. Porod w 42tc przez pilne cc(silne niedotlenienie coreczki), mala urodzila sie zdrowa. Wiem, ze gdybym nie trafila w PL do szpitala, malaej by nie bylo :(
    Tak jakos to wszystko sie szczesliwie ulozylo i wiem, ze modlitwa i pasek sie do tego przyczynily.
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    ja swoje pierwsze dziecko też straciłam... wtedy nie wiedziałam o pasku...
    teraz też wiem że mam zdrowego synka dzięki niemu i modlitwie...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    jejku cieszę się przeogromnie, że są osoby z tak pieknym świadectwem na forum.. więcej takich cudów.....
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 17th 2012
     permalink
    Ja też mam pasek, ale codziennie odmawiam modlitwy do św. Dominika. Na pewno sama modlitwa bardzo pomaga duchowo i psychicznie.
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    witam ja jestem tu nowa też mam syna z poprzedniego zwiazku ale jestem po rozwodzie teraz mam narzeczonego i staramy się o dziecko pisałam meila do siustr o pasek św.dominika ale pewnie nie dostane bo to chyba jest tylko dla małrzenstw proszę o odpowiedz pomużcie pozdrawiam angelika odpiszcie na ten temat na tego maila darek.broniszewski@ gmail.com
  1.  permalink
    Tak na wszelki wypadek przypominam... "Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym!"
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    A ja napisalam do siostr Dominikanek tydzien temu, opisalam swoja historie I poprosilam o pasek sw. Dominika I mi nic nie odpisaly :/ wiec dalej czekam
  2.  permalink
    Mi też nic nie odpisywały a dostałam pocztą po dwóch dniach od napisania maila:)
    --
    •  
      CommentAuthorkinia0903
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Mi odpisały na maila i po 3 dniach przyszedł pocztą:)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    One czasem nie odpisują, a przysyłają. Ja chyba też nie dostałam wtedy odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorMal77
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    witajcie...
    ja staralam sie o dziecko 16 miesiecy...w grudniu tutaj jedna z moich ulubionych piszacych kobietek na forum powiedziala mi o pasku sw.Dominika.podala namiary.nie zastanawiajac sie napisalam maila.w styczniu,na samym poczatku otrzymalam go wraz z modlitwami.tego samego wieczoru przepasalam sie nim i zmowilam je goracao i zarliwie.i tak robie po dzisiejszy dzien.coz,stal sie cud-jutro zaczynam 5 tydzien ciazy...:))modle sie kazdego dnia o utrzymanie ciazy,o przejscie jej bez komplikacji i urodzenie zdrowego zywego dziecka.kadego wieczora odmawiam modlitwy ktore dostalam oraz potem prosze Boga i sw.Dominka swoimi slowami,plus dziekuje za wszelkie laskie jakie zostaly mi ofiarowane.wierze gleboko,ze tylko dzieki sw.Dominikowi pod moim serce rosnie nowe zycie.mam nadzieje,ze nie zostanie mi odebrane,poniewaz mialam juz 5 poronien.wiara czyni cuda.pasek to symbol,modlitwa powinna plynas z naszych serc.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie;)

    We wrzesniu dostalam pasek św. Dominika i od wtedy rozpoczelam modlitwy i noszenie paska. W cyklu ktory zaczal sie pod koniec listopada zaszlam w upragniona ciaze. Moze problemu z zajsciem w ciaze nie mialam ale balam sie ze nie donosze ciazy bo wczesniej poronilam w 7tc i mialam ciaze biochemiczna. Jak widac ciaza mimo problemow w trakcie (skrajacaja i rozwierajaca sie szyjka) zakonczyla sie szczesliwie w 39 tc pieknym porodem :). Jestem teraz mama cudownego syneczka ktory zaniedlugo skonczy 5 miesiecy i wiadomo dlaczego ma na imie tak jak ma czyli Dominik :bigsmile:

    Pozdrawiam Was dziewczyny i zycze Wam upragnionych II kreseczek za wstawiennictwem mojego ukochanego świętego ktoremu niewatpliwie zawdzieczam mojego syneczka.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Hope napisałaś swoje świadectwo siostrom? Myślę, że warto one na to czekają.
    Ja dziś napisałam do nich maila z prośbą o pasek.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Babeczki, ja również nie dostałam od sióstr odpowiedzi na wysłanego maila, ale dosłownie w ciągu 3-4 dni otrzymałam list z paskiem, modlitwami oraz słowami otuchy.
    --
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    proszę pomóżcie odpiszcie :cry:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    dziuda, czy nie lepiej po prostu się modlić, jeśli jesteś wierzaca? Trochę mnie przeraża ta "wiara w pasek". To modlitwa chyba ma Wam pomóc, a nie przesłany pocztą pasek, prawda?
    --
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    tak jestem osobą wieżącą nie wiem jak sie modlić do św.dominika ale BÓG TEŻ DA MI SZANSE NA BYCIE MAMĄ POZDRAWIAM
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Hmmm- własnymi słowami np? A jak nie własnymi słowami, to w dobie internetu chyba najbanalniejszą rzeczą jest poszukanie takowej modlitwy w internecie...
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Żarliwie się modlę o szansę urodzenia zdrowego dziecka. Wierzę, że to działa, za każdym razem czuję się wtedy lepiej. Nie modliłam się do św.Dominika, ale będę się modlić także do niego. Wiara jest wielka, potrafi góry przenosić. Módlcie się dziewczyny, z paskiem, który ma o tym przypominać, czy bez niego.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Blanka81: Hope napisałaś swoje świadectwo siostrom? Myślę, że warto one na to czekają.
    Ja dziś napisałam do nich maila z prośbą o pasek.


    Napisalam jak zaszlam w ciaze:) ale napisze jeszcze raz gdyz juz mamy smyka przy sobie :smile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMal77
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Modlitwe do sw.Dominika mozna znalezc w necie na pewno.Pasek to symbol,ale nie talizman.wiec jesli go nawet nie posiadacie to odszukajcie modlitwy i ja zmawiajacie plus swoimi slowami.Modlitwa sie zaczyna od slow-O nadziejo cudowna....wiara ma plynac z naszych serc i to jest najwazniejsze...Zycze Wam wszystkim upragnionych dzieciatek a tym ktore nosza juz zycie pod sercem szczesliwych porodow...:)) sobie takze..;))
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Wczoraj napisałam maila do sióstr. Dziś dostałam odpowiedź. Ryczę jak bóbr:cry:
    Pocieszające slowa...przyślą pasek. Dziś zaczynam się usilnie modlić.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja modliłam sie tez za wstawiennictwem sw O Pio, oraz Sw Ignacego z Loyoli
    oprócz moich modlitw, wiele osób zaprzyjażnionych tez sie modliło.:)
    Warto prosic rodzinę i przyjaciół o to, Msze sw w tej intencji zamawialismy ( o spelnienie woli Bożej)

    jestem uparciuch :)
    Blanko piekne co piszesz
    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Z jednej strony sam pasek nie ma znaczenia, znaczenie mają modlitwy, jednak gdy wysyła się prośbę o pasek, siostry obejmują nas swoją modlitwą, a to ma ogromne znaczenie, wielką siłę, większą niż tylko moje modlitwy w domu.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    O, nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym cię, gdy przybliżał się twój zgon, że będziesz po śmieci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmogącego Boga tron.
    Spełń ojcze to, coś przyrzekł w ostatnią godzinę i nam twoim sługom okaż swą przyczynę.
    Ty coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyż leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze twą niebiańską mocą.
    Spełń ojcze to...
    Niech Ojcu Chwała brzmi, Synowi i Duchowi przez wszystkie dni.
    Spełń ojcze...
    Módlmy się:
    Niech Św. Dominik, który był głosicielem Twojej prawdy, wspiera Kościół Twój swoimi zasługami i nauką i niech będzie troskliwym opiekunem
    Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen


    P.S. Pisałam z pamięci, więc mogą być maleńkie błędy :).
    •  
      CommentAuthorKatekMuc
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jaki jest adres pod ktory mozna do nich napisać???
    --
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    katekmuc to jest meil do nich domgen@ dominikanki.pl pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    KateMuc - adresy pod które wysyła się prośby o pasek: pasekgrodek@dominikanie.pl lub pasek.grodek@dominikanie.pl


    oraz strona interntowa:
    http://www.grodek.mniszki.dominikanie.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ja wysłałam pod pasekgrodek.dominikanie.pl
    następnego dnia była odpowiedź.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ten adres, który podała Dziuda to inne zgromadzenie zakonne. Albo przynajmniej inny klasztor o ile dobrze czytam w necie.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Chodzi o dominikanki z Krakowa,adres podany przez dziudę to inne zgromadzenie.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    też od miesiąca modlę się z paskiem. Ma on jako symbol jak największą słuszność bo przypomina mi on o codziennej modlitwie i rozmowie z Bogiem, czasami w toku dziennych spraw zdarzało mi się zapominać o tym. Życzę wszystkim starającym by doczekały swojego małego cudu. Jest już kilka świadectw na forum, ja przynajmniej znam jedno prawda Mall ?:):bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.01.13 18:23</span>
    na materiałach przysłanych mi przez siostry jest adres : Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego 31-027 Kraków (Gródek) ul Mikołajska 21
    tel. 12 422 79 25, grodek@dominikanie.pl. www.grodek.mniszki.dominikanie.pl
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    KARKO: czy nie lepiej po prostu się modlić, jeśli jesteś wierzaca? Trochę mnie przeraża ta "wiara w pasek". To modlitwa chyba ma Wam pomóc, a nie przesłany pocztą pasek, prawda?

    Jeśli jest specjalna modlitwa, dlaczego z niej nie skorzystać? Poza tym wsparcie sióstr na pewno dodaje otuchy, a rodzicom "po przejściach" na pewno wsparcia potrzeba. Sam Jezus mówił: "albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje,tam jestem pośród nich".
    Pisania do sióstr nie nazwałabym wiarą w pasek.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    wszystko to pracuje razem: wiara, modlitwa, pisanie i pasek.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorfanta666
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Sakramentale w postaci paska jest jedynie wezwaniem do wytrwałej modlitwy osobistej w danej intencji, nie widzę czym miałby się różnic np. od różańca. Poza tym słowa sióstr, które odpisały mi na maila dały mi ogromną nadzieję że kiedyś dane mi będzie zostać mamą, tak samo list zamieszczony w przesyłce. Dobrze jest czasem poczuć takie wsparcie. Jest wiele modlitw w różnych intencjach, te akurat które przesyłają wraz z paskiem są skierowane do św. Dominika, który zasłynął z pomocy kobietom w ciąży i bezdzietnym matkom. Nie wydaje mi się by któraś z modlących się do tegoż patrona wierzyła że sam pasek spowoduje, że zajdzie w ciążę, natomiast wiara w moc modlitwy może czynić cuda.
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    DZIEWCZYNY JA PODAŁAM TEN ADRES BO NA NECIE PISAŁO O TYM PASKU ŻE WYSYŁAJĄ JE DOMINIKANKI Z KRAKOWA :cry:

    Treść doklejona: 20.01.13 21:17
    BLANKA JA NAPISAŁAM OD NOWA MEILA NA ADRES PASEKGRODEK@DOMINIKANIE.PL NIE WIEM CZY DOBRY ADRES WPISAŁAM pomuz bo ty napisałaś tam bez małpy
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Są dwa zgromadzenia s. Dominikanek w Krakowie. Po pasek należy się zwrócić do Sióstr z Gródka.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dziuda oczywiście w miejscu nieszczęsnej kropki jest @:tongue:
    Powodzenia :bigsmile: mi siostry odpowiedziały bardzo szybko.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorKatekMuc
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dziękuję Dziewczyny za informacje :) jeśli małpa przyjdzie od razu napiszę do sióstr
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Jak zobaczyłam ten temat to serce mi podskoczyło :)
    Ja dostałam pasek (i zaczęłam się modlić do św. Dominika) jak dowiedziałam się, że zaszłam w ciążę. Od lat wiedziałam, że będą problemy, na szczęście udało się już w 6 cyklu starań ale to był dopiero początek drogi, bo miałam powiedziane, że jeśli już uda mi się zajść, to czeka mnie bezwzględne leżenie od początku. Leżałam od 7 tc do 37 tc, w tym czasie kilka tygodni w szpitalu. Modliłam się o każdy tydzień ale moje myśli wybiegały też dalej, najpierw błagałam o skończenie pierwszego trymestru, potem o połówkę, potem o 25, i 30 tydzień kiedy już wiedziałam, że dziecko ma szansę przeżyć i być zdrowe, jeśli się urodzi wcześniej. Potem o 32, 35 tydzień, 37 tc był dla mnie już nierealny ale był to ostatni "krok" który tak bardzo chciałam z malym pod sercem przejść, i dokładnie tak się stało, jak tylko skończyłam 37 tc to urodziłam. Bardzo wierzę w to, że św. Dominik nam pomógł. Modlitwa do niego bardzo mi pomagała każdego dnia, czułam jego pomocną dłoń obok siebie. Mały urodził się cały i zdrowy, duży, dziś jest cudownym, mądrym i pogodnym dzieckiem. Pasek od urodzenia jest zawiązany na jednym szczebelku łóżeczka, z resztą do dzisiaj się zwracam do św. Dominika w modlitwie :)
    Siostry odpisały mi bardzo szybko, pasek przyszedł pocztą w kilka dni. Dostałam też bardzo ciepłego maila, kiedy napisałam, że mam już synka po drugiej stronie :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMal77
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    tutaj chodzi takze o to,iz zwaracajac sie do Siostr Dominikanek zostajemy objete przez Nie modlitwa.One w kazdy wtorek o 19 chyba odmawiaja rozaniec w intencji kobiet starajacych sie i tych juz w ciazy.dla mnie takie wsparcie bylo takze bardzo wazne.moje modlitwy plus modlitwy Siostr jak dla mnie osobiscie zdzialalay cuda.wciaz jest wazne,bo przede mna daleka droga.wczoraj napisalam do Siostr o swoim odmiennym stanie i prosilam Je o modlitwe za szczesliwa ciaze oraz porod.sama czynie tak kazdego dnia.
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    nawet siostry mnie traktują inaczej każda z was dostała pasek lub odpowiedż ja napisałam meila do siustr napisałam że jestem po rozwodzie i nic nawet nie odpisały wiem że BÓG KOCHA KAŻDEGO TAK SAMO CZY KTOS MA RODZINĘ CZY NIE
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziuda, oczekujesz od Sióstr, by lekceważyły wartości, jakie są dla nich podstawowe, dlatego, że Ty czegoś chcesz? Dokonujesz własnych wyborów, One nie muszą im przyklaskiwać.
    --
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    dzwoniłam do sióstr z krakowa one też wysyłają pasek powiedziała siostra że nie zawsze odpisują bo mają dużo meili o pasek żebym poczekała że jak za pare dni nie przyjdzie to mi wyślą jest nadzieja :bigsmile:

    Treść doklejona: 21.01.13 10:52
    a w czym ja jestem gorsza od was co czemu za każdym razem cały czas piszecie dziuda to dziuda tamto wy się modlicie do BOGA TYLKO W TEDY JAK COŚ TRZEBA JAK JUŻ JEST DOBRZE TO JUŻ O MODLITWIE NIE MA MOWY BÓG DAJE LUDZIĄ TO O CO GO PROSZĄ ALE JAK MAJĄ CZYSTE SERCE A NIE GARDZĄ INNYMI LUDŻMI JAK TY MYŚLISZ ŻE BOGU SIE TO PODOBA JA TEŻ MAM TAKIE SAMO PRAWO DO SZCZĘŚCIA JAK KAŻDY
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dziuda, oczywiście, że Pan Bóg kocha każdego i tylko on ma prawo osądzać.
    Ale tak jak brombap pisała: zakładanie nowej rodziny po rozwodzie nie jest zgodne z nauką katolicką i stąd Siostry mogą zdecydować by nie wysyłać paska - dla osób wierzących wspieranie czegoś niezgodnego z nauką Kościoła wiąże się często z rozdarciem moralnym. Nie chodzi o ludzkie "odrzucenie", a o własne pojęcie odpowiedzialności za drugiego i jego czyny.

    Ja również otrzymałam pasek św. Dominika od kolegi, który akurat brał od Sióstr paski dla kilku kobiet i miał jeden nadwymiarowy :-) Taki dziwny traf! Również miesięc przed poczęciem były u nas w parafii relikwie JP II i Siostry Faustyny.
    • CommentAuthordziuda28
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    dziękuje że są osoby które mi wspułczują nie ma nic gorszego jak patrzeć jak twój mąż dusi twoje dziecko a ty nic nie możesz zrobić :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dziuda, nie gardzę ludźmi (bo z kontekstu wynika, że do mnie kierujesz te słowa). Odróżniam postawę, z którą się nie zgadzam, od człowieka. I bardzo mi przykro, że mąż krzywdził Ciebie i Twego synka.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    dziuda28: NIE JEST GRZECHEM ŻE PO ROZWODZIE SIĘ ZAKŁADA NOWĄ RODZINE

    Akurat wg nauki KK jest grzechem :confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.