Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 2nd 2007
     permalink
    no szybko minie mam nadzieje ten miesiac :))) i wszystko bedzie dobrze, bardzo bym tego chciala i inaczej byc nie moze :))) pozdrawiam wszystkie dziewczeta
    •  
      CommentAuthorMarta_1982
    • CommentTimeSep 9th 2007
     permalink
    witam koleżnaki łykające progesteron!!!
    ja biorę pierwszy cykl luteinę dowcipnie z powodu niskiego progesteronu, dziś biorę 9 tabletkę - 24 dc, 9dfl, jak była w waszym przypadku? czy teperatura utrzymywała się w górze dopóki brałyście tabletki??? czy jeśli ma przyjść @ to imo tabletek tempka spadnie? ginka kazała mi odstawić po 10 dniach i czekać 5 dni na @ jeśli nie będzie to zatestować, po tym co tu przeczytałam wiem, że teścik zrobię napewno w ewentualnym 11 dniu, żeby możliwie nie przerywać luteiny:/
    czy miałyście takie objawy jak wrażliwe bardzo sutki, rozpulchniona szyjka, bóle w krzyżu???
    pozdrawiam wszystkich:)))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 9th 2007
     permalink
    Marto - mi po luteinie tempka nie spadała w terminie @
    - jak niski masz progesteron? Robiłaś badania?
    - ja testowałam bo gdyby była ciąża to odstawienie luteiny spowodowałoby wczesne poronienie
    - masz wykres na 28dni?
    •  
      CommentAuthorMarta_1982
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    lily nie badałam, ale objawy - 4 dniowe brązowe plamienia przed @ nie mogą świadczyć o czymś innym., moja ginka nie chciała tracić czasu - staramy się już rok - i postawiła na luteinę, też planuję zatestować zanim odstawię, mam wykres szukaj Marta_1982, pozdrawiam:)) i zapraszam
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    ja nie mam zadnych dolegliwosci a biore juz 3 opakowanie z rzedu duphaston, czuje sie bardzo dobrze po nim.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    tipsiara - ty bierzesz na podtrzymanie ciąży to inna sprawa
    Marta - powinnaś zbadać sobie poziom progesteronu przed rozpoczęciem brania luteiny...teraz już po ptakach ...zraz luknę na wykresy Twoje
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Kobiety! To mój czwarty cykl z Duphastonem. Niestety o ile pierwsze trwały po 27 dni, to kolejne dwa trwały około 40. Oprócz tego przed pojawieniem się okresu miałam plamienie. Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Idę 19bm do mojej Endo, ale może wcześniej mi podsuniecie jakąś myśl...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    jedyne co mi przychodzi do głowy, to że może duphaston na ciebie niewłaściwie działa i trzeba by sprobować z luteiną; a jak miałaś brać? konkretnego dnia czy po owu?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    a duphaston i luteina to nie to samo?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    duphaston to "syntetyczny hormon" który "działa" tak jak progesteron, a luteina to poprostu progesteron..no to tak w skrócie, działanie mają praktycznie to samo..
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Czy dawka progesteronu jest taka sama ?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Biorę 2 x 1 tabletka od 16 do 25 dc + 1/2 Bromergonu na noc przez cały cykl.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 13th 2007 zmieniony
     permalink
    z tego co pamiętam duphaston to 10 mg mikronizowanego "dydrogesteronu",reszta pewnie w ulotce, a o luteinie pamiętam tyle, że jest dopochwowa i podjęzykowa ale dokładnie w składzie się nie orientuje, bodajże 50mg mikronizowanego "progesteronu"..i to jest ta róznica, że luteina to progesteron, a duphaston dydrogesteron

    ja luteine brałam bardzo krótko, bo mi @ nie wywołała,a na początku dlatego zaczynałam brać, a duphaston wywołuje mi bez problemu..teraz biorę clo 5 dni, a potem po owulacji duphaston 1X1 do momentu zrobienia testu ciążowego, jak negatywny przerywam, jak pozytywny mam brać dalej

    może giga zajrzy to napisze coś więcej,bo brała luteine, mi M tu za uszami gada,czym się różnią, dlaczego, co i jak, ale takim farmaceutycznym beukotem, ze nawet jak napiszę to żadna z nas nie zrozumie:)))hihi
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 14th 2007
     permalink
    hihi Beatko, to tak jak mój M :) jak zacznie po medycznemu gadać, to nic nie kumam hihi poza tym, wszystko już tu ładnie wyjaśniłyście
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 17th 2007
     permalink
    Miałam dać znać czy pomoogl mi duphaston w podtrzymaniu ciaży... nestety stwierdzam z przykroscia, ze nie pomoogl :( w sobote wieczorem mialam zabieg. mam nadzieje, ze nastepnym razem bedzie inaczej
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeSep 17th 2007 zmieniony
     permalink
    tipsiara bardzo mi przykro..naprawdę..najważniejsze jest to, że z tobą jest wszystko wporządku..czytałam że od 7 tc nosiłaś martwe maleństwo..bardzo mi przykro..niestety w takiej sytuacji nawet duphaston nic nie zdziała:((( nie smutaj się tak bardzo:( życzę wszystkiego dobrego i dużo siły..przytulam
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 17th 2007
     permalink
    o jejku... straszniście mi przykro... :hugging:
    Beatka ma rację, w takim przypadku nie było mowy, żeby duphaston pomógł...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeSep 18th 2007
     permalink
    Tipsiara mocno Cię ściskam. :o*
    •  
      CommentAuthormadziaram81
    • CommentTimeOct 5th 2007 zmieniony
     permalink
    Czy ktróraś z Was stosowała go i czy którejś udalo sie zaciążyc po nim?
    Jakiekolwiek porady czy informacje pomogą mi. Z góry wielkie dzięki.
    • CommentAuthorJogo
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Witam Was, jestem nowa :)
    Na początku zaznaczę że staramy sie o dzieciątko. Moja historia wygląda nastepująco: Ostatnią miesiączkę miałam 20 sierpnia i do tej pory nic ... Wcześniej zrobilam test ciążowy- wyszedł negatywnie, polazłam do gini i ona dała mi skierowanie na badania HCG. Wyniki HCG również wyszły negatywnie, wcześniej przed wynikami ginia dała mi Duphaston na wywołanie @ bądź podtrzymanie ewentualnej ciąży. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek i po @ ani widu ani słychu ...Czy mogłam zajść w ciążę podczas brania Duphastonu? Choć miesiaczka była tak dawno ...
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    wszystko jest możliwe :) może na początku pęcherzyk nie chciał rosnąć i zabrał sie do roboty dużo później i owulacja była później.... poza tym, po dodatkowym progesteronie daje sie ok 7 dni na przyjście @
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Witam was serdecznie.
    Tipsiara wielkie przytulenie przesyłam do ciebie. Doskonale cię rozumiem bo również straciła pierwsze maleństwo w 9 tygodniu ciąży.
    Beata_23 ja również będę stosować na dniach Duphaston z tego samego powodu co ty. Najpierw w razie czego na podtrzymanie, a później ewentualnie odstawi żeby wywołać miesiączkę (ostatni cykl miała 81-dniowy :devil:)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Dorota ja cykl, zanim zaczęłam brać duphaston miałam 99 dni i wywoływaną @:(( nic miłego, myślałam,że mi brzuch rozwali..ale od kiedy brałam duphaston, poukładało się..@ dostawałam najpóżniej dzień dwa po odstawieniu:)) a odstawiałam jak już mi ewidentnie te mpka spadała..a teraz duphaston biorę cały czas..ale jedną tabletkę raz dziennie (tak mi ginka kazała) nie tak jak jest na ulotce że dwa razy dziennie po jednej..w razie bólów brzucha czy innych dolegliwośći, mam zacząć brać dwie (oby nie było takiej potrzeby)..trzymam kciuki :thumbup:dorota, i mam nadzieję,zę wszystko sie poukłada:)):bigsmile:
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Czesc dziewczyny zaczne od poczatku staramy sie z mezusiem o drugie dziecki i nic juz 2latka po zrobieniu badaniach okazalo sie za mam podwyzszona prolaktyne(po obciazeniu ok200ng/ml nie pamietam dokladnie bo obecnie jestem za granica a wyniki w Polsce) progesteron ogolnie w normie ale przepisal mi gin .duphaston od16d.c. 1x1 ,obecnie jestem w 19d.c i juz czuje nabrzmiale i bolace piersi czy to normalne a moze cos dal ten duphaston a i jeszcze czuje bardzo jajniki i boli brzusio.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    margo, te bóle mogą być od duphastonu,mnie pierwszy cykl jak brałam,też tak bolało, a nawet leżałam jak zwłoki kilka dni tak sie źle czułam, i tak miałam chyba ze 3 cykle, potem organizm już sie chyba przyzwyczaił do dupka, bo czułam sie oki:))
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    A ja wczoraj odlozylam duphaston... czy pomogl , mam nadzieje, ze tak i wszystko juz bedzie w porzadku:bigsmile:

    Margo wszelkie objawy podobne do ZNP (bol piersi, mdlosci, etc) moga byc spowodowane braniem duphastonu, tak jak pisze Beata. Jedynie te bole piersi, ktore nie byly wczesniej np. bol piersi od spodu albo z bokow moze byc spowodowany zaciazeniem a nie braniem duphastonu...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    mnie po luteinie zaczęly boleć wlaśnie od spodu i z boków ale ciązy nie było :confused:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Aha, ale podobno jednak luteina jest nieco inna niz duphaston, wiec to moze dlatego....
    --
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Dzieki dziewczyny wlasnie mocniej boli mnie prawa piers bardziej z boku blizej pachy na pewno ludze sie ze to objawy ciazy nakrecam sie -wiem.Sprawdzalam ulotke i tam nic nie pisza o bulu piersi ,mozliwe ze to objaw ciazy ,mam nadzieje ze duphaston wkoncu pomoze.
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    mnie po duphastonie piersi bardzo bolały, przez pierwsze cykle brania go, potem już przestały:)))
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Awiec po prostu sobie wmawiam ze zaciazylam-zobaczymy. Beata 23 a tobie pomogl zaciazyc bo widze za jestes w ciazy 6ty.(gratuluje)???
  1.  permalink
    mnie po Luteinie też bolały i nabawiłam sie dodatkowych kg(nie byłam wtedy w ciaży)

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    ACH te kilogramy ja jeszcze biore Bromergon i Duphaston co sie nie robi dla bobaska.:smile::wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Mam takie pytanie do którego tygodnia ciąży bierze się duphaston ? Czy są jakieś zasady w tym względzie ?
    --
  2.  permalink
    Zuza jako ze duphaston to "prawie"to samo co luteina-ja brałam w ciaży do 17 tc a teraz jeszcze w 31 tc na skurcze ale juz mogłam odstawic,ale moze dziewczyny maja inne doswiadczenia

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    z tego co ja wiem, to duphek bierze sie do 20tc
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Mnie ginka kazal brac do 19tc. Wlasnie wczoraj skonczylam. Powiedziala, ze gdyby zaczely sie bole brzucha to od razu lykac magnefar b6....:confused:
    Aha, powiedziala, ze gdyby sie lozysko nie przesunelo to musialabym brac dalej...

    Mnie przy zaciazeniu piersi zupelnie inaczej bolaly niz wczesniej...ale i pewnie to, to sprawa calkowcie indywidualna.
    --
    • CommentAuthorpati82
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, mam pewien problem i może wy mi coś pomożecie. Byłam dzisiaj u mojego gin, mam brać duphaston już drugi cykl ale nie powiedzial od którego dnia, kazał zrobić usg pojutrze zeby zaobserwować pęcherzyk bo dzisiaj byl duży (3,6mm). Niestety pojutrze jest sobota i ani mój gin ani żaden do którego się dodzwoniłam nie przyjmuje. Dzisiaj mam 14dc i niskie temp. Będę musiała sama jakos wycelować w ten dzien kiedy mam zączać brac duphaston, ostatnio brałam od 16dc.Poradzcie mi prosze
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    radziłabym obserwować tempki i wziąć duphaston albo zaraz po skoku, albo trzeciego dnia po skoku; a pęcherzyk, to masz wielgaśny :-)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorpati82
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    dzięki giga za podpowiedz, ale który dzień uwazasz za własciwszy pierwszy po skoku temp. czy bardziej ten trzeci?dzięki z góry
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    uważa się, że dopiero trzecia wyższa tempka jest potwierdzeniem owulacji, ale ja obecnie czekam na pierwszą wyższa tempkę :) dużo zależy od tego, czy skok bedzie u ciebie widoczny; bo czasem dopiero kolejne tempki go wykazują
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Ale dlaczego duphaston bierze sie do połowy ciaży ? Chodzi mi o to że cały czas mam brązowe ślady na wkładce, brałam duphaston , a gin nie przepisał mi już więcej, dlatego pytam co lekarze dają potem na plamienia ? Gdzieś czytałam że potem łożysko się wykształca i ono dostarcza odpowiednią dawkę progesteronu i nie bierze się duphastonu ale czy o to chodzi ? Ciemna jestem :confused:
    --
  3.  permalink
    a co gin na te brazowe ślady?

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    zuza, tego to już zupełnie nie wiem... no ale właśnie - co gin na to???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Te brązowe śladu mam od początku ciąży, to jest taki jasny brąz - kawa z mlekiem, przepisał mi ten duphaston, plamienie sie rozjaśniło , ale nie znikło zupełnie, na każdym badaniu jest ok i nie ma żadnych powodów do niepokoju, w środku czysto, i szyjka ok, tylko badanie usg wykazało łożysko trochę zachodzące na ujście, może to do tego, póki co zero seksu, i mam sie oszczędzać, ale mnie to i tak martwi, codziennie jest tak samo, nie jest tego dużo , ale jest, dlatego pytam sie o ten duphaston , bo nie chciał mi więcej przepisać, bo wewnętrznie jest wszystko w porządku :confused:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Zuza ja tez nie powiem Ci o co chodzi. Ja zaplamilam na poczatku ale to byl ciemny braz/krew , progesteron wyniosl wtedy cos kolo 21 lub 17 (nie pamietam) i od razu duphaston w konskich dawkach. Od tego czasu bylo juz ok, lozysko zaczelo mi sie juz przesuwac z ujscia, fobia sprawdzania czy czegos nie ma zostanie zapewne do konca....
    Jedno co moge jeszcze powiedziec, to, to, ze mama moje szwagra w ciazy albo plamila albo krwawila caly czas (sama jest pielegniarka, wiec sie nieco zna) i to byla "taka jej uroda".
    Babka w laboratoium opowiadala mi kiedys, jak chodzialm i badalam co chwile ten progestron ze lzami w oczach, zebym sie nie martwila, to mowi "tu przychodzi taka pani, progesteron ma baaardzo niski, plami a brzuszek ladnie rosnie i dzidzi tez"... dalo mi to nieco wiary ...
    Zuza, jesli wszystko wewnetrznie jest w porzadku, maluszek ladnie rosnie to moze wlasnie taka Twoja uroda tych plamien... a ja swoja ginke to juz nieraz zaskoczylam jakims pytanien , ktore zostalo przemilczane...cholerka tacy sa niektorzy...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    margo, to raczej nie duphaston, tylko clo mi pomogło:)))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    nie wiem zuza jak to dokładnie jest, mi ginka mówiła,że mam brać do 20tc, ale jakby coś było nie tak, to może być i tak,że nawet całą ciążę sie bierze:((..musisz sie swojego gina spytać:))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    dzieki dziewczyny, w sumie to jak powiedziałam ginowi to wydawało mi się że mi nie wierzy, bo w środku wszystko jest idealnie, sama nie wiem, ale i tak mnie to martwi, zobaczymy co powie na kolejnej wizycie
    --
  4.  permalink
    Zuza jeśli w środku masz czysciutko i tam znikąd nie plami to mogą to być teraz plamienia z powodu rozciagajacej sie macicy...ja nie znma sie ale mówie jak było u mnie.też nieraz zdarzały mi sie brazowe plamienia i to było własnie od tego.A tak nawiasem mówiąc warto czasem skonsultowac si etak po cichu na boku z innym ginem.czasami maja różne spojrzenia na rózne sprawy.

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.