Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny jaką książkę o ciąży, rozwoju i wychowaniu dzieci mogłybyście polecić?
    Zatrzymałam się ostatnio w dziale ciążowym i nie wiedziałam co wybrać...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Ciężarówką przez 9 miesięcy jest rewelacyjna :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    sushi fajnie, że te dwie ostatnie to seria - przynajmniej informacje nie powinny się powtarzać :bigsmile:

    abortaW tytuł przezabawny :bigsmile:

    Ja na temat przygotowań do macierzyństwa czytałam "Dziecko dla odważnych" http://merlin.pl/Dziecko-dla-odwaznych_Leszek-K-Talko/browse/product/1,534738.html?skad=ahhlicuabh&gclid=CMO0yJT45a0CFdEe3godtG1xHw
    i baaardzo polecam.

    A więc:

    Przygotowanie do macierzyństwa:
    Dziecko dla odważnych

    O ciąży:
    W oczekiwaniu na dziecko

    Rozwój i wychowanie:
    seria: Pierwszy rok z życia dziecka + Drugi i trzeci rok z życia dziecka
  1.  permalink
    Ja czytałam "w głębi kontinuum"- ciekawa książka.
    Ale myślę tak- przeczytać książki można, czemu nie, ale trzeba zachować do nich duży dystans. Przy dziecku lepiej kierować się intuicją, niż poradnikami. Ilu autorów, tyle teorii :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    _sushi_: W oczekiwaniu na dziecko
    Pierwszy rok z życia dziecka
    Drugi i trzeci rok z życia dziecka
    wg mnie najlepsza seria


    Wszystkie trzy pożyczyła mi siostra. Pierwszą czytałam dość uważnie - w końcu był na to czas :wink: Drugą już po łebkach, przestała mi się podobać po paru fragmentach, z którymi się nie zgadzałam. Do trzeciej nie miałam jeszcze okazji zajrzeć :wink: A tak naprawdę, to popieram ceri - poradniki można czytać, ale rozum swój warto mieć i nie dać się zwariować :smile: Jeśli czujemy, że to my wiemy lepiej, co zrobić, żeby nasze dziecko było zadowolone, to trzeba się tego trzymać, a nie za wszelką cenę wierzyć w nieomylnych autorów :wink:

    Z tego też względu także mogę polecić "W głębi kontinuum" - bo to nie jest żaden poradnik z gotową receptą, tylko po prostu ciekawa książka, z której wiele fajnych wniosków dla siebie można wyciągnąć.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Te serie polecana przezz Sushi (swoja droga - przez tego nicka i awatar dostaje ochoty na zakazana dla mnie potrawe :wink:) tez mam i polecam, ale najwiecej zagladalam do pierwszej i drugiej ksiazki. O dwu- i trzylatkach to juz wlasna intuicja lepsza.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Ja polecam tylko i wyłącznie jedną - reszta to była dla mnie strata kasy i straszenie... A Ciężarówką przez 9 miesięcy to rewelacja - trochę informacji, duuużo śmiechu :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    YPolly: przez tego nicka i awatar dostaje ochoty na zakazana dla mnie potrawe

    Ja nie wytrzymałabym tylu miesięcy bez sushi, więc radziłam sobie, jak mogłam- można dać łososia wędzonego na gorąco :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Albo wegetariańskie :) Ale Sushi - awatar faktycznie i u mnie wywołuje ślinotok...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Sushi wegetarianskie? W sumie to swietny pomysl, bo najbardziej kusi i meczy mnie obecnie glownie to polaczenie ryzu z sosem sojowym, wasabi i imbirem :) Ze tez na to nie wpadlam!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Ja teraz na takie chodzę :))) Albo pieczona rybka w środku - to też może być :))
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Juz zamowione, maz mi odbierze. Zrobia mi z warzywami i tez z gotowanym rakiem i moze jakas niespodzianka do tego. MNIAM!!!!!!!!!!!!!! Szkoda, ze nie ma dostawy do domu, bo musze tyle czekac.
    Dziewczyny, czis dalabym sie pokroic za sushi, powaznie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    YPolly, z rakiem!? To takiego nie jadłam! Nawet nie wiedziałam, że gdzieś jest...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    YPolly: dalabym sie pokroic za sushi, powaznie

    Ja też:smile: Dlatego robię sama, hurtowo:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Sushi, wlasnie tez nad tym mysle, zeby kupic sobie wszystko co potrzebne i sprobowac samej.
    A co do raka, to mialam zrobione wczoraj rolki z awokado owiniete ryzem i w sezamie - pychotka (nie wiem jak sie to fachowo nazywa). Po prawie 5 miesiacach abstynencji byl to dla mnie wrecz kulinarny orgazm (mam nadzieje, ze nie uraze nikogo tym stwierdzeniem :wink:).
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    YPolly: Sushi, wlasnie tez nad tym mysle, zeby kupic sobie wszystko co potrzebne i sprobowac samej.

    Spróbuj- to naprawdę nie jest trudne. Może za pierwszy razem, ale później idzie jak po maśle ;-)
    --
  2.  permalink
    CIEZAROWKA PRZEZ 9 MIESIECY -to dla ciężarnych....Ja polecam kontynuacje..."DZIECIOZMAGANIA"....uśmiałam sie do łez...nawet moj eM cała przeczytał....A zaznacze ze posiadam chyba z 6 roznych ksiazek ktore leza na polce i sie kurza...do "Dzieciozmagania" wracam bardzo czesto. Super porady a autorka daje Ci mozliwosc wyboru metod dla Ciebie najodpowiedniejszych.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    O? A to tej samej autorki? To chyba zakupię, Ciężarówka była rewelacyjna :)

    BTW -autorka wątku pytała o książki o ciąży także :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Czy ktoś posiada książkę

    Jodi Picoult
    Tam gdzie ty

    PRZECZYTAŁAM dosłownie kawalątek w gazecie i bardzo mnie zaintrygowała, zastanawiam się nad zakupem. W końcu przeczytałabym książkę po X latach :)
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    O mało co wątek zakończyłby się kulinarnie :wink:

    Uaktualniłam listę książek:

    Przygotowanie do macierzyństwa:
    Dziecko dla odważnych
    Tam gdzie ty

    O ciąży:
    W oczekiwaniu na dziecko
    Ciężarówką przez 9 miesięcy

    Rozwój i wychowanie:
    seria: Pierwszy rok z życia dziecka + Drugi i trzeci rok z życia dziecka
    Dzieciozmagania
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Zamówiłam Dzieciozmagania :DDD Już się nie mogę doczekać!
    --
  3.  permalink
    Esteban, jeśli robisz listę, to uwzględnij również "w głębi kontinuum", polecane przez hydrazine i mnie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    cerisecerise dzięki za wyłapanie :wink: Mam nadzieję, że dobrze zakwalifikowałam :smile:
    Może warto byłoby dopisywać kto poleca (póki lista jest jeszcze krótka)?
    Dopisujcie - stworzymy fajną bazę :bigsmile:

    Przygotowanie do macierzyństwa:
    Dziecko dla odważnych - poleca: esteban
    W głębi kontinuum - poleca: cerisecerise, hydrazine
    Tam gdzie ty - poleca: gienia83

    O ciąży:
    W oczekiwaniu na dziecko - poleca: _sushi_, YPolly
    Ciężarówką przez 9 miesięcy - poleca: abortaW, The_Fragile

    Rozwój i wychowanie:
    seria: Pierwszy rok z życia dziecka - poleca: _sushi_, YPolly
    seria: Drugi i trzeci rok z życia dziecka - poleca: _sushi_, YPolly
    Dzieciozmagania - poleca: agatka020ą
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    O, Esteban, nie wiem, czy to się tutaj mieści, ale ja ostatnio dorwałam coś, co może być piękną pamiątką dla rodziców i malucha - album Anne Geddes (tej od zdjęć maluchów) "Moje pierwsze pięć lat" - ja kupowałam na Allegro, coś pięknego, cudne ilustracje i dużo rzeczy do wpisania na przyszłość dla malucha. Ostatnio kupowałam to jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców i wszyscy zachwyceni :)
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    The_fragile ja już 2 razy wykorzystałam te albumy jako prezent z okazji narodzin :wink:
    Są rzeczywiście pięknie wydane i opracowane. I z tego co pamiętam dostępne są w wersjach na rok, dwa i pięć lat.
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Tam gdzie ty - poleca: gienia83

    dopiero zaczęłam ją czytać dzisiaj mąż mi kupił, książka jest bardzo smutna, bo mówi o poronieniach, in vitro, ogólnie o posiadaniu dziecka za wszelką cenę wbrew wszystkim ... daje do myślenia.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Dorzuciłabym jeszcze "Więź daje siłę" Evelin Kirkilionis.

    A "W głębi kontinuum" wrzuciłabym też w kategorię "rozwój i wychowanie", mimo wszystko.

    Ponoć fajna jest też seria książek na temat rodzicielstwa bliskości, ale sama nie miałam okazji czytać (koleżanka polecała):
    "Rodzicielstwo bez przemocy"
    "Śpimy z dzieckiem"
    "Nie płacz, maleństwo!"
    "Nosimy nasze dziecko"
    "Droga mleczna"
    "Poród bez granic"
    autor - Claude Didierjean-Jouveau
    tytuły znalezione tu.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    O ciąży, porodzie i początkach macierzyństwa - bardzo polecam Preeti Agrawal "Odkrywam macierzyństwo".
    O wychowaniu Margot Sunderland "Mądrzy rodzice" - naprawdę mądra książka. "W głębi kontinuum" - ciekawa, choć mało praktyczna jak dla mnie.
    Z kolei ta seria "W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok życia dziecka" i "Drugi i trzeci rok życia dziecka" -hmm, może przy pierwszym dziecku, ale przy następnym to już niekoniecznie. W drugiej ciąży do tej ciążowej zdążyłam zajrzeć ze 2 razy, do tej o pierwszym roku zajrzałam raz i odłożyłam na półkę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 26th 2012 zmieniony
     permalink
    "w głębi kontinuum" było dla mnie epokową lekturą, nie niepraktyczną ale, jak oświecenie. To kwintesencja Rodzicielstwa Bliskości(AP) nurtu w którym wychowujemy naszą córcię. Dzięki Bogu książkę przeczytałam gdy Lucia była malutka, uniknęłam wielu błędów, a z każdą trudnością, aż do teraz, radzę sobie bardzo dobrze. Lektura utwierdziła mnie też w postanowieniu chustonoszenia, które stosowaliśmy aż do 2,5 roku córeczki.
    Z całego serca polecam tę książkę wszystkim rodzicom, którzy chcą od rodzicielstwa czegoś więcej.
    -- [*]
  4.  permalink
    nie wiem czy ta książka jest fajna, bo nie czytałam- ale dzis rzuciła mi się w oczy w księgarni.
    fajoska okładka, co nie? :)
    fwefrqw
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Szczypta, tak wygląda książka!? BOMBA!!!
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Ja się podpisuję pod "W głębi kontinuum", gorąco polecam tą książkę każdej przyszłej i teraźniejszej mamie, otwiera oczy ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Ej, Szczypta i ta książka nawet nie jest taka droga - ale świetna okładka, jak normalny słoik :DDDD
    --
  5.  permalink
    no tez uważam,że fajnie wygląda. Tyle,że nie wiem , jak zawartosc ;)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    smaczna ta ksiazka :P idę po ogórki:)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    podbijam, powoli kompletuje książki :)

    "Warto karmić piersią" Magdalena Nehring-Gugulska
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    "Dziecko z bliska" Agnieszki Stein - w nurcie rodzicielstwa bliskości, od pierwszych dni życia dziecka. Dla mnie najlepsza z tego typu książek.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły- Adele Faber
    " Karmienie piersią w teorii i praktyce" , Magdaleny Gugalskiej
    "Warto karmić piersią "
    Karmienie piersią. Siedem naturalnych praw.

    migg- dziekuję, dodana do listy :)
    --
  6.  permalink
    Słyszałam, że to dobra książka chyba też pokuszę się o zakup :-)
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Zasypianie bez płaczu. Jak pomóc swojemu dziecku zasnąć i spokojnie przespać noc
    Dr. Wiliam Sears, Martha Sears

    polecana tutaj

    o wychowaniu dziecka
    --
  7.  permalink
    Ja zamowiłam dzisiaj Ciężarówka przez 9 miesiec - mam nadziejej, ze dobry wybor :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Odświeżam temat i dodam W Paryżu dzieci nie grymaszą Pameli Druckermann. Świetnie się czyta, wciąga bardzo. Na razie jestem w 1/3, ale spokojnie mogę polecić.

    Nawet nie tyle jest to typowy poradnik, tylko bardziej obserwacja zachowań francuskich mam i ich podeścia do macierzyństwa zestawiona ze stylem anglosaskim (między innymi "obecnym" w Polsce).
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z was czytała już Miłość i wychowanie J.Żylińskiego ( tego co pisze bloga)? Ja właśnie zamówiłam i liczę że znajdę coś mądrego na moją 2,5 latkę :devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Ja czytam teraz 😊 Polecam! Dostałam nawet z autografem 😁
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    O super! Moja już jest ale czeka aż wrócę jutro z urlopu :-) dzisiaj nawet byłam świadkiem jak rodzice przyszli pod stołówkę na 15min przed posiłkiem i nie pozwolili ok.3,5 latkowi wejść na plac zabaw, który był przy stołówce: wejdziesz jak zjesz kolację :devil: i to dziecko tak stało 15 minut i patrzyło jak inne dzieci się bawią :cry: czemu nie wszyscy rodzice czytają...:confused: albo tekst innej kobiety do 2 latka:brzydal jesteś, nie chcę cię:shocked: bo zepsół mamie kolczyk...dobra nic nie mówię bo ja też błędy popełniam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.