Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeApr 10th 2011 zmieniony
     permalink
    No tak, to dzisiejszy (6.) odcinek. Oglądałam go z wyprzedzeniem na vod onetu.
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeApr 10th 2011 zmieniony
     permalink
    ja też właśnie oglądam Przepis na życie , ,, przy łóżku aby lepiej było sięgnąć,, :))
    szkoda że pani ginekolog bardziej nie rozwinęła tematu...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Odcinki "Przepisu na życie" można oglądać online?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Tak Amazonko. Po każdym seansie niedzielnym, ja to oglądam w poniedziałki zawsze i już jest dostępny, można obejrzeć na vod.onet.pl :smile: jest tam też "Usta usta" przy którym wczoraj ryczałam jak bóbr i wiele innych seriali i filmów :smile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    OK, dzięki. W których odcinkach był motyw NPR?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.06.12 20:21</span>
    Motyw anty w filmie:
    Nowy polski film "Kret" opowiada historię rodziny z motywem lustracji w tle. Młode małżeństwo z małym synem mieszka z ojcem męża. Ponieważ prywatna firma męża i dziadka dobrze sobie radzi, mąż za pomocą sugestii co do ubrań ciążowych proponuje żonie starania o 2. dziecko. Żona prycha niechętnie i odmawia.
    W innej scenie małżonkowie pieszczą się w łóżku. Żona przytomnie:
    - Uważaj!
    Mąż:
    - Uważam, uważam.
    Z dalszej części filmu wynika, że do poczęcia nie doszło.


    Claudia nr 10/2010
    List do redakcji Życzcie mi powodzenia

    Jeszcze miesiąc i zostanę mężatką. Podniecająca, a zaraz dość przerażająca wizja. (...) Kupiłam "Claudię", aby choć przez chwilę poczuć, że dam radę. Jesteście fajnym przewodnikiem po życiu. (...) Dostałam od "Claudii" sporą dawkę pomocy. Artykuły pożerałam jeden po drugim. Tekst "Rewolucja w antykoncepcji" dał mi odczuć, że metoda naturalnej regulacji poczęć nie jest wreszcie całkowicie potępiana za brak skuteczności. (...)
    Patrycja

    Czytelniczka ma na myśli ten tekst.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Na Deonie pojawił się fajny artykuł na temat NPR: Przestaję się truć!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 16th 2012
     permalink
    Po raz pierwszy obejrzałam fragment telenoweli "Rancho".
    Matka z małym synem idą przez wieś i widzą starszego syna nastolatka witającego się czule z dziewczyną. W związku z tym niespodziewanym zdarzeniem matka idzie do męża wysiadującego pod sklepem i wyznacza mu zadanie: obowiązek ojcowski - uświadomić syna, aby go dziadkiem nie zrobił!
    Skrzywiony ojciec wzywa syna na rozmowę sam na sam. Kilka razy usiłuje zacząć przemowę, ale za każdym razem wydobywa z gardła niezrozumiałe dźwięki. Usiłuje skorzystać z podręcznych pomocy naukowych, ale to też nic nie daje. W końcu krzyczy:
    - W szkole miałeś uświadomienie?
    - Tak.
    Po następnych krzykach syn wreszcie ucieka.
    Matka wraca i pyta:
    - Coś ty zrobił? Dlaczego te krzyki?
    Dumny mówi:
    - Zapobiegłem ciąży metodą naturalną!


    Pffff...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 18th 2012
     permalink
    To akurat dość zabawny fragment, nie przesadzaj :bigsmile:. Też to ostatnio oglądałam.
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeNov 19th 2012
     permalink
    Wywiad z nauczycielką NPR z poradni przedmałżeńskiej na Gazeta.pl: "Noworodek ze spiralą w głowie" - czy tego uczą w poradniach przedmałżeńskich? [WYWIAD]. Szkoda, że tytuł od czapy, no i oczywiście musieli dodać naprowadzający na "jedyną słuszną" drogę komentarz ginekologa.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Prośba INER-u
    Szanowni Państwo!



    Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody Rötzera (www.iner.pl) jest stowarzyszeniem od 1993 roku uczącym i propagującym naturalne planowanie rodziny według metody Profesora Rötzera (oraz innych metod NPR, zgodnych z etyką katolicką). Prowadzimy również badania naukowe.
    Doniesienia pokazują, że 57,5% katolików w archidiecezji warszawskiej akceptuje antykoncepcję jako sytuację moralnie dopuszczalną, a procent ten jest wyższy (75,4%) w grupie wiekowej 18-35 lat (Postawy Społeczno-Religijne Archidiecezjan Warszawskich. Praca zbiorowa pod red. ks. Witolda Zdaniewicza i ks. Sławomira H. Zaręby. Warszawa 2006).

    Będziemy próbowali znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, opisać go oraz postaramy się podjąć działania zmierzające do poprawy tej smutnej sytuacji.

    W tym celu stworzyliśmy ankietę i zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozesłanie informacji o niej oraz jej wypełnienie. Ankieta znajduje się na stronie www.iner-ankiety.pl oraz www.iner.pl. Będzie ona dostępna do końca roku 2012, tak by stworzyć warunki do przebadania jak największej grupy małżeństw w całym kraju.

    Ankieta jest w pełni anonimowa i wyniki będą analizowane wyłącznie w formie zbiorczej i zostaną opublikowane w pierwszym kwartale 2013 roku na stronie www.iner.pl.



    Będziemy wdzięczni za pomoc i w ten sposób współuczestniczenie w badaniach.



    Prezes Zarządu

    Elżbieta Gołąb

    Treść doklejona: 30.11.12 22:23
    Link do ankiety
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeNov 30th 2012
     permalink
    Wypełniono :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Nowa polska powieść o anty Skutki uboczne - Beynar

    Czy ktoś już to czytał?

    Gdy w grę wchodzą ogromne pieniądze, ludzkie życie przestaje mieć znaczenie.Alister Swan, biogenetyk kierowany wyrzutami sumienia, postanawia ujawnić chronioną od czterdziestu lat tajemnicę skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Jednak potężna korporacja farmaceutyczna, która płaci profesorowi za milczenie, nie przestaje śledzić jego poczynań i aby zapobiec wybuchowi skandalu, zleca morderstwo naukowca.Jednak okazuje się, że Alisterowi udało się przekazać komuś dokumenty. Komuś, kto by je zabezpieczyć, będzie musiał postawić na szali własne życie.Skutki uboczne to niezwykle wciągająca historia prywatnego detektywa, który w celu opublikowania skandalicznych wyników badań, ukazujących destruktywne efekty powszechnego stosowania "pigułek", ucieka przez pół świata przed potężnym konsorcjum farmaceutycznym.Powieść przeznaczona jest dla wymagającego czytelnika, który oprócz inteligentnej rozrywki, poszukuje w książce źródła ciekawie przekazanej wiedzy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Pytanie tylko, ile w tej książce będzie prawdy i faktów na temat pigułek, a ile fikcji literackiej, dla urozmaicenia lektury... Bo mimo wszystko to powieść.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Stąd moje pytanie.
    Wcześniej w tym wątku były omawiane powieści o okresowej abstynencji.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Tu opinie na jej temat. Zapowiada się ciekawie, nawet jeśli nie dla faktów, to dla ciekawej powieści
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Chętnie bym przeczytała, ale zupełnie nie z powodu wątku szkodliwości anty, a dla ciekawej powieści, sposobu jej napisania, warsztatu autora. Jeśli powieść ta powstałaby w 100% na faktach, to pewnie byśmy o niej nie usłyszały, bo pewne instytucje by sobie na jej wydanie nie pozwoliły :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Pewnie tam nic takiego nie ma, skoro GW patronuje książce.

    Szokująco prawdziwy artykuł o NPR
    Serwis nowiny24 znalazł gina, który zna się na rzeczy!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Podrzucam ciekawostkę - nie wiem, czy odpowiedni wątek...

    J. Podgórska, Koncept antykoncepcji, "Polityka. Niezbędnik inteligenta. Bioetyka. Spory na śmierć i życie", 2015, nr 1, s. 10-14.

    Artykuł ciekawy i wcale niegłupi, choć lekko tendencyjny. Część spostrzeżeń całkiem słuszna, część zupełnie od czapy. Szkoda, że nie ma mowy o metodach rozpoznawania płodności. Jest wzmianka o kalendarzyku, ale tylko w kontekście katolicyzmu. Wygląda na to, że autorka utożsamia kalendarzyk z MRP i NPR. No i niestety sprowadza chrześcijaństwo do katolicyzmu - o innych wyznaniach, które dopuszczają lub popierają stosowanie antykoncepcji jest zaledwie mała wzmianka, i to bez zaznaczenia, że np. w wyznaniach ewangelickich nie tylko nie ma sprzeciwu, ale też wręcz zgoda na stosowanie dowolnej formy antykoncepcji.

    Oczywiście wyciąganie wniosków co do teologii chrześcijańskich z artykułów "Polityki" jest głupim pomysłem, ale nie można odmówić słuszności uwagom, że wątek Onana - często wspominany jako jedno z katolickich uzasadnień przeciwko antykoncepcji - nie jest interpretowany właściwie, zgodnie ze swoim kontekstem. Ale to tak na marginesie. :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    B. dobra ciekawostka.
    Możesz wrzucić jakiś skan?
    Utożsamianie kalendarzyka z metodą wyłącznie dla getta wierzących trzyma się mocno. "Polityka" nie może pisać inaczej.
    Napisali coś o MRP? Taki twór w ogóle istnieje?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Jak będę miała pod ręką i skaner, i czasopismo, to podrzucę.
    O MRP ani słowa. Tylko określenie "metoda kalendarzykowa", z kontekstu można zrozumieć, że pod tym pojęciem rozumieją i kalendarzyk, i nowoczesne MRP.

    Treść doklejona: 22.02.16 08:07
    Audycja o MRP w TOK FM
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    Jeny, jakie żałosne. :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    Reklama metody niemieckiej z ginem z tle
    Metoda niemiecka ma nową nazwę.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.