Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorNiezalogowana (zdezorientowana)
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Witam, może któraś z Was będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie (szukałam na różnych stronach/forach ale nic konkretnego nie znalazłam). Otóż chcę wziąć ślub cywilny z moim narzeczonym, nie chcę spisywać klasycznej intercyzy (obejmującej cały majątek), chcę w niej zawrzeć jedynie trzy rzeczy: 1).kiedy odziedziczę majątek po rodzicach, chcę by był tylko "mój"; 2).nie chcę płacić alimentów na dziecko mojego narzeczonego (wtedy już męża) z poprzedniego związku (gdyby on nie mógł tego robić); 3).nie chcę aby syn mojego przyszłego męża dziedziczył coś po mnie. Czy mogę spisać intercyzę zawierającą tylko takie założenia, czy jest możliwość spisania tylko intercyzy ogólnej? Wiecie może ile kosztuje wizyta u notariusza?
    • CommentAuthorNiezalogowana (zdezorientowana)
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Z góry dziękuję za odpowiedź, wiem że jest tutaj wiele kobiet, dlatego napisałam, bo liczę na to, że któraś z Was miała podobny problem i jest zorientowana w temacie
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Proponuję, żebyś udała się do radcy prawnego lub adwokata. Zapewniam Cię, że syn Twojego męża z pierwszego związku z całą pewnością po Tobie nie będzie dziedziczył, ale po ojcu tak, a więc część z tego czego dorobicie się wspólnie. To, co otrzymasz przed ślubem od rodziców, jest tylko Twoje, a jeśli coś podarują Ci, gdy będziesz żoną, wystarczy zaznaczenie w dokumentach sporządzonych notarialnie, że to tylko dla Ciebie i nie wchodzi do wspólnego majątku- taką informację usłyszałam będąc z koleżanką w jej sprawie u adwokata. Notariusze mają różne stawki, w każdym mieście pewnie inne ceny będą. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na poradę prawną, to notariusz też pewnie udzieli Ci informacji, bo skoro sporządza i przygotowuje taki dokument, to wie jak to wygląda ze strony prawnej i czy możesz spisać intercyzę, taką jaką chcesz. A co do tych alimentów, to pierwszy raz słyszę żebyś miała je płacić. Jeśli się mylę, to poprawcie mnie dziewczyny.
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Niezalogowana: 1).kiedy odziedziczę majątek po rodzicach, chcę by był tylko "mój"; 2).nie chcę płacić alimentów na dziecko mojego narzeczonego (wtedy już męża) z poprzedniego związku (gdyby on nie mógł tego robić);
    1. Masa spadkowa nigdy nie wchodzi do wspólnego majątku. 2. O ile nie przysposobisz dziecka jako swojego, nie masz takiego obowiązku. 3. Niedorzeczność.
    • CommentAuthorNiezalogowana (zdezorientowana)
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Dziękuję Wam dziewczyny za odzew i konkretne odpowiedzi;)) co do tych alimentów, słyszałam że sąd może orzec, że alimenty na dziecko mają płacić dziadkowie, w sytuacji kiedy ojciec tego nie robi (moja znajoma dostaje alimenty na dziecko od jej byłych teściów) dlatego obawiałam się, że podobnie może być również w przypadku żony, ale rozwiałyście moje wątpliwości;) Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję;) Na kobiety zawsze można liczyć!
    • CommentAuthorNiezalogowana (intercyza)
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    Syn Pani byłego męża, choć pośrednio, będzie po Pani dziedziczył. Proszę przeczytać tą historię http://www.intercyza-blog.pl/2011/12/12/kobieta-po-przejsciach-mezczyzna-z-przeszloscia-%e2%80%93-slub-czy-konkubinat/
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    Jest wyjście z sytuacji np. spisanie umowy o zrzeczeniu się dziedziczenia. Nawet w artykule są podane rozwiązania prawne. Jeśli Niezalogowana uda się do notariusza po spisanie takiej intercyzy lub po poradę prawną, to z pewnością zostanie poinformowana o możliwości rozwiązania problemu, bo taki istnieje. Ale artykuł przedstawia indywidualny przypadek i niekoniecznie musi tak być.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    Idż do prawnika...nie zapłacisz wiecej niż 100-150pln a będziesz pewna swoich decyzji...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 12th 2012
     permalink
    Off topic, przepraszam - Milena - gratuluję serdecznie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Dzięki Liv!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.