Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoremilcia2231
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    pomyślałam że taki temat sie przyda :D:D:D

    1. co drugą kąpiel robię sobie piling z kawy cynamonu i żelu pod prysznic

    zalewam pół szklanki kawy wrzątkiem nie za dużą ilością aby powstała gęsta papka dodaje czubatą łyżkę cynamonu i trochę żelu pod prysznic
    Po tym pilingu skóra jest delikatniejsza w dotyku ma przyjemny zapach i jest dobry na cellulit

    2. co jakiś czas (raz lub dwa razy w tygodniu) aby wybielić ząbki na szczoteczkę na której jest pasta nasypuje odrobinę sody oczyszczonej :D


    Ps. mam nadzieje że na tym temacie bedzie życie :D buśka
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Nie wiem czy już taki temat istnieje, czy ten Twój przetrwa, ale bardzo bardzo mi się on podoba :smile:
    Piling z kawy i cynanomu na pewno wypróbuję :wink:

    A ta soda naprawdę działa?
    --
  1.  permalink
    wg mnie działa:D:D:D

    jest nieco podobny temat :)

    ja osobiście teraz szukam jakiejś maseczki na buzie domowej roboty do cery suchej i normalnej na zaczerwienienia- jak macie jakąś sprawdzona to chętnie wypróbuje :bigsmile:
  2.  permalink
    O sodzie wiem tez,ze pomaga,ale slyszalam,ze stosowana czesto bardzo niszczy szkliwo, sciera je...
    --
  3.  permalink
    Na zaczerwienienia, pajączki jak i na przebarwienia typu piegi dobrze robi natka pietruszki. Można zrobić papkę ze swieżej natki i stosować jak maseczkę
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Ja robię sobie peelingi cukrowe. Tzn. mam zawsze cukier w łazience, biorę na dłoń żel do mycia, albo namydlam dłoń i biorę cukier w ilości takiej, żeby mi konsystencja odpowiadała. Kupowane peelingi nie zawsze mi odpowiadają, najczęściej mam im do zarzucenia to, że po nałożeniu na mokrą skórę szybko spływają. Albo są "za słabe" - za delikatne. A z cukrem można samemu dobrać sobie stopień ziarnistości.
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Rownież polecam peelingi z kawy i cukru. Tez ich uzywam, bo te sklepowe są za słabe jak dla mnie.
    Moj peeling z kawy jest inny. Używam do niego oczywiście kawy, trochę kakao i oliwę z oliwek albo oliwkę dla dzieci. Cynamon jest antybakteryjny więc też można dodać.
    ------
    Stosuje od czasu do czasu domową maseczke "peel off". Maseczka jest dobra jesli chcemy sie pozbyc czarnych krostek, suchego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń z twarzy.
    Potrzebujemy do niej tylko białko i chusteczkę (albo nawet miekki papier toaletowy). Białko trzeba trochę roztrzepać żeby sie nie ciągnęło. Twarz smarujemy białkiem omijając oczy i usta, nakładamy kawalki chusteczki, jeszcze raz smarujemy białkiem. Zostawiamy na buzi ok 30 minut, do czasu az wszystko wyschnie i zrywamy z twarzy ;) Resztki zmywamy wodą i cieszymy się gładką skórą :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Ale jaja z tym białkiem :) chyba spróbuję na czole i brodzie coś takiego, bo policzki i nos mam wrażliwe..
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    To i ja się przyłączę.
    Włosy-super maseczka z żółtka i nafty oczyszczonej.Mieszamy wszystko nakładamy na włosy zawijamy w folię i ręcznik by wytworzyło się ciepło i chodzimy jak długo sie da.Potem zmywamy i myjemy włosy szamponem.Stosowana raz w tygodniu wzmacnia zapobiega wypadaniu.Przyda się zwłaszcza dziewczynom karmiącym które jak ja borykają się z wypadającymi wlosami.
    Druga na twarz.Jesli ktoś używa spiruliny do łykania to wystarczy rozgnieść jedną tabletkę z jogurtem i nałożyć na 30 min na twarz i dekold.Po tym czasie spłukać i cieszyć się gładką jasną cerą.Stosuję raz na dwa tygodnie.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny czy ktoras z was miala zabieg wyciagania koloru z wlosow i czy bardzo oksydant niszczy wlosy?Chodzi mi tu o porownanie go do rozjasniacza czy plynu do trwalej ondulacji.....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Cobraczek: Dziewczyny czy ktoras z was miala zabieg wyciagania koloru z wlosow i czy bardzo oksydant niszczy wlosy?Chodzi mi tu o porownanie go do rozjasniacza czy plynu do trwalej ondulacji.....


    ja miałam kilka razy
    mi specjalnie włosy nie ucierpiały ale mam je tak mocne, że w sumie nic im rady nie daje

    natomiast w ciąży nie polecam - ja robiłam w 3 t.c [jeszcze nie wiedziałam] i pierwszy raz nie wyszło tak jak powinno
    a to był mój już chyba trzeci raz u tej samej babeczki i tym samym specyfikiem
    --
  5.  permalink
    TEORKA: natomiast w ciąży nie polecam - ja robiłam w 3 t.c [jeszcze nie wiedziałam] i pierwszy raz nie wyszło tak jak powinnoa to był mój już chyba trzeci raz u tej samej babeczki i tym samym specyfikiem


    Kurcze chce tego rudzielca wyciagnac i wrocic do blondu..Jak ogladam swoje zdjatka z blond wlosami to mi sie ryczec chce:tongue::wink:
    --
  6.  permalink
    TEORKA: a to był mój już chyba trzeci raz u tej samej babeczki i tym samym specyfikiem


    A pamietasz czy to byl roztwor 6 czy 9 %?

    Treść doklejona: 17.04.12 19:04
    Natalaa: Na "ściągnięcie" i "wysuszenie" skóry przetłuszczającej się można zrobić maseczkę z białka jajka :-)Ubija się białko na pianę i nakłada na twarz :)


    Moja mam robila sobie z zoltka jajka i dodawal drozdze to tak zastygalo,ze ruszyc buzia nie szlo:wink:Ale pozniej jaka cera byla potym:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    pojęcia zielonego nie mam :wink:
    ale w ciąży od hormonów może Ci wyjść nawet zielony kolor więc ja bym chyba jednak nie ryzykowała :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Usunęłam wpis, bo ktoś wyżej już dodał ten sposób - a ja przegapiłam ;)
    --
  7.  permalink
    TEORKA: pojęcia zielonego nie mam ale w ciąży od hormonów może Ci wyjść nawet zielony kolor więc ja bym chyba jednak nie ryzykowała


    O matko kochana!:tongue:maz by ze smiechu zszedl hehehe:devil:
    Zapytam jeszcze fryzjerki wlasnie dzwonilam do niej,ale cos nie odbiera...:tongue:

    Ja juz mialam tyle eksperymantow na glowie,ze nie boje sie niczego hehehe:tongue:wlosy nie reka:devil:odrosna:devil:i mzna zawsze zamalowac:tongue:
    --
    • CommentAuthorMartale2
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Baardzo proszę o pomoc ratunku .!

    Przeczytalam w gazecie że dobra jest maseczka z czosnku. zgnieść głowkę i nałożyć na 15 min .. zrobiłam to, rano wstaje , patrze i mam plamy czerwone po całej twarzy. Niewiem co robić.. nie idzie nawet pod pokalad tego schować proszę o pomoc :(:((:(:(
    • CommentAuthorMartale2
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Mam problem. Zrobiłam sobie maseczke z czosnku i zostawilam go na twarzy na ok. 15 min.. rano wstałam i miałam czerwone plamy na twarzy. Nadal je mam, czy to coś poważnego ? co mogę zrobić z tym. BARDZO PROSZĘ O POMOC :(:(
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Witaj, na moje oko,to reakcja alergiczna. Byłaś u dermatologa?
    --
    • CommentAuthorMartale2
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Tak byłam , przepisał mi tabletki .. i do twarzy żel i krem.. boje się że zostaną mi blizny jakieś , i długooooo będzie mi schodzić to z twarzy
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Polecam tez na twarz ogorki! Nie tylko na oczy ale na cala twarz I szyje, naprawde wyciaga, dobry tez jest jak ktos sie spali na sloncu to tez pomaga, ja na wakacjach spieklam sie na policzkach, wygladalam jak buraczek I uczulenia na slonce dostalam, oprocz kefiru czy jogurtu naturalnego polozylam sobie ogorek I naprawde poczulam sie I wygladalam o niebo lepiej!:)
    Peeling z kawy jest cudowny:) za to wanna wyglada strasznie. Dobre jest tez po nalozenie peelingu z kawy zafoliowac sie taka przezroczysta folia, dosc mocno I odczekac z 5-10min, wszystko bardziej wchlonie jesli przez ten czas skora nie bedzie oddychala. Naprawde polecam!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Mój ukochany domowy peeling (mam AZS i żadna sól, peeling z solą, enzymatyczny są nieprzyswajalne na mojej skórze) jest bardzo prosty:

    ukochana oliwa/olej (polecam z pestek winogron, może być lniany itp)+ cukier kryształ. Musi to być w miarę gęste, i warto to robić bezpośrednio przed kąpielą/prysznicem, bo robi się higroskopijny (chłonie wodę) i traci właściwości peelingujące.
    Skóra po nim jest cuuuudowna :)

    Skórę na twarzy uspokaja maseczka z siemienia lnianego, takiego mielonego, zaparzonego. Ciepłą papkę kłaść na twarz, przykryć chusteczką/ciepłą ściereczką i zostawić tak na 10-15 minut.

    Na włosy- olejek rycynowy albo oliwa+żółtko+sok z cytryny, zawinąć w folię, w ręcznik, potrzymać z 20-30 minut i dokładnie umyć głowę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem, gdzie zadać to pytanie, ale to chyba najlepszy wątek. Ufarbowałam sobie włosy pianką Garniera, miała się trzymać ok. 28 myć, minęły 2 miesiące i włosy nadal rudawe... Czy jest jakiś domowy sposób, żeby się tego pozbyć, czy tylko wizyta u fryzjera mnie uratuje i odbarwianie włosów (tego wolałabym unikąć :()
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Sciagnac sie chyba samemu farby nie da. Pofarbuj wlosy na inny kolor-najlepiej jaki masz naturalny.

    Treść doklejona: 21.05.12 10:24
    Wiem ze mozna kupic garniera czy jakiejs innej firmy dekoloryzacje I sama sciagnac kolor ale ponoc bardzo to niszczy wlosy, a po sciagnieciu tego koloru I tak musisz zafarbowac wlosy (np. Na taki co masz) bo wlosy po dekoloryzacji sa jakby to powiedziec-bez koloru.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Czesc dziewczyny! Mam straszny problem z cellulitem:( odkad odstawilam tabletki-jakies 2miesiace temu pojawil mi sie cullulit na nogach I plecach, jest coraz mocniejszy I coraz "wiecej" go na moim ciele! Nigdy nie mialam cellulitu I nie jestem gruba:( uzywalam juz kremow, peelingow z kawy, masazu szczypania I nic a on jest dalej I nic niepomaga! Pomozcie blagam! Bo na plaze w tym roku nie wyjde! Najwiekszy jest z przodu na gornych udach-wyglada to strasznie a ja nawet nie wiem jak juz sobie z nim poradzic. :( moze masaze antycellulitowe sa dobre u kosmetyczki? Ktoras z was miala?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    On nie pojawił się podczas brania? Zwracałaś na to uwagę? Jedno z drugim współgra.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    No wlasnie nie, tab zaczelam brac 1.5roku temu I bylo ok, moze mialam jakis delikatny jak sciskalam skore ale nic normalnie nie bylo widac I nie przejmowalam sie tym no ale teraz to jest tragicznie:( wyglada strasznie I czy stoje czy siedze to go widac strasznie I z dnia na dzien jest coraz gorszy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    PARAFINIARKA
    czy ktoras z was stosuje w domu kapiele parafinowe do stop/dloni? skora po ostatnich wyczynach budowlanych pozostawia wiele do zyczenia a w w swietle cen zabiegow u kosmetyczki ceny na allegro wygladaja dosc korzystnie
    zerkniecie i cos podpowiecie?

    1 czy 2
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 31st 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde jedyne co robiłam co jakiś czas (jak narobiłam się przy budowie) to tak:
    Przed snem-pelling rąk(ten sam co do twarzy)
    Potem krem do rąk kuracja parafinowa-bielenda-grubo
    Na to rękawiczki kupione w rossmanie
    i do łóżka.
    Rano rączki miękkie bez zadziorków i aksamitne.
    Ten krem jest wogóle jednym z najlepszych moich zakupów kosmetycznych.
    Codzienna pielęgnacja jak najbardziej tez:))
    Spróbować możesz koszt mały a może będziesz zadowolona:)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJun 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Próbowałyście depilacji pastą cukrową?

    Faktycznie jest to łagodniejsza od wosku forma depilacji? Wosk nie dla mnie ze wzgl. na kruche naczynka i tendencję do żylaków, więc może zaryzykować z pastą ...? Macie doświadczenie w tym temacie?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    robilam depilacje cukrowa pach ale u kosmetyczki, moim zdaniem delikatniejsza ale tez i zajmowala duzo wiecej czasu
    niestety wloski mi bardzo wrastac zaczely (po wosku czy depilatorze elektrycznym mam to samo) wiec zrezygnowalam
    • CommentAuthorkmroz22
    • CommentTimeDec 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja takie rzeczy jak peelingi, maseczki wolę robić w salonie kosmetycznym, oddaje się w ręce fachowców i ich specyfików. Ostatnio szperałam dużo w internecie i znalazłam stronę, która oferuje profesjonalne usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Różne zabiegi i masaże nawet do 90% taniej. Depiluję się sama. Makijaże okazjonalne i na co dzień też robię sama.
    • CommentAuthorpocztówka
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    W gabinecie kosmetycznym polecam chociażby depilację laserową. Można czasem trafić na jakąś fajną promocję, a jest to niesamowita wygoda. W domu robię sobie oczywiście maseczki na twarz i włosy, czasem też uskuteczniam body wrapping. Generalnie można go oczywiście zrobić u kosmetyczki, ale po co przepłacać, skoro i w domowym zaciszu można wykonać go równie skutecznie? Potrzebny jest dobry żel/balsam antycellulitowy lub wyszczuplający, folia spożywcza, ciepły koc i godzina wolnego czasu :). Wmasowujemy krem, owijamy się folią i wskakujemy pod koc - oto cała filozofia :). Zabieg wykonywany dwa razy w tygodniu da naprawdę świetne efekty. Polecam!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    nie wiem czy to kwestia upiekszenia ale postanowilam sie metoda na worki pod oczami podzielic
    w sytuacji notorycznego zmeczenia szukalam na nie sposobu no i dzialanie chwilowe owszem jest, na dluzsza mete to pewnie wypoczynek i odstresowanie dopiero by pomoglo


    Sposób na zmęczone, opuchnięte oczy - włóż łyżkę od zupy do zamrażalnika na 5 minut, a następnie przyłóż do oczu delikatnie przesuwając od zewnątrz do wewnątrz.
  8.  permalink
    Witam
    Od dziś pracuje z profesjonalnym fotografem przy sesjach zdjęciowych.Za mną już pierwsza mała przemiana BEFORE AND AFTER
    -- ,
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeFeb 13th 2023
     permalink
    A co polecicie do pielęgnacji cery suchej?
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeFeb 13th 2023 zmieniony
     permalink
    Ja mam cerę mieszaną z zaburzonym PHL. Częste uczucie spięcia, zmarszczki papierowe - standard. Rady od Pani kosmetolog :
    - mycie buzi rankiem letnią wodą,
    - badania krwi (wit. D, morfologia itd.)
    - więcej płynów w diecie.
    Co może pomóć
    - serum z kwasem hialuronowym (nie żelowe)
    - delikatne żele myjące z gliceryną wysoko w składzie
    - kremy nawilżające na noc, zerknij sobie na serię do cery suchej od Iossi: https://iossi.eu/kategoria/kremy - ich kremy mają naturalne dobre składy.
    - mniej wodne kremy na dzień w mroźne dni
    Na razie się uczę, zasięgam rad, sprawdzam co działa, ale jednocześnie robię kwasy co 3 tyg. Wiec skóra też jest ciut inna. Te produkty pomagają mi ukoić suchą skórę, może i Tobie pomogą. Tak jak dziewczyny wyżej piszą ceramidy, peptydy, niacynamid, mas
  9.  permalink
    Hej Karpatka,
    jakie polecasz serum z kwasem hialuronowym ? Ja widziałam tylko żelowe :/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.