Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    bari_87: emza, a nie będzie to śliski poliester?

    Bari, wstępnie wygląda, jak to, czego szukam - piękne dzięki!:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Emza, a ortalion by się nie nadał? możesz kupić o małej gramaturze oddychający, wytrzymały, taki jak na kurtki wiatrówki. Na allegro mają dobre ceny, ja ostatnio kupiłam taki na "żagiel do ogrodu", zamiast parasola przeciwsłonecznego. Żagiel już uszyty, jak tylko go rozciągnę, to pochwalę się efektem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Hmm, poczytam w takim razie, ale wstępnie wygląda mi to na śliski poliester. Materiał musi być właśnie z poślizgiem, bo wówczas kolce od jeżyn nie wbiją się, a jedynie prześlizgną po materiale. Tak przynajmniej mówią znawcy tematu;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny z Ravelry opracowały przewodnik po portalu dla osób nie znających angielskiego - Ravelry po polsku :smile:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 14th 2015
     permalink
    O super! Nawet dla znających angielski jest to pożyteczne.
    Nie wiem jak Wy, ale jak jestem w miejscu tak przepakowanym informacjami i na dodatek wszystko jest po ang, to choc mowię w tym języku, to sie czuje zagubiona.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 14th 2015 zmieniony
     permalink
    a ja sie pochwale kolejnym szytym dziełem to neopren kolor koral bluza dla córki

    https://www.facebook.com/polezozole



    jeszcze bedzie lamówka na około szara w ciemne gwiazdki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 14th 2015 zmieniony
     permalink
    DOTI, rzeczywiście to jest takie ciężkie w szyciu? Jak Twoje wrażenia?
    Wyglada super, bardzo lubię taki kolor i w ogóle dziewczynki w czerwieniach. Koniecznie pokaz efekt końcowy.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Dzisiaj wpadło mi w łapy coś takiego:



    Co prawda początkująca nie jestem, ale nabyłam, bo warto mieć takie kompendium :wink: Fajne jest m.in. to, że oprócz polskich są także angielskie skróty.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    a tu pumpy dla starszej córki powstały z bluzki namiotu z SH



    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    hydro, ja mam ciekawą książkę pożyczoną z biblioteki, jak chcesz poskanuję trochę stron z ciekawymi ściegami :)
    A taką dla początkujących to kupiłam sobie "szycie" i "patchwork" :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Jasne, wrzucaj tutaj, może się przydać :bigsmile:

    A znacie tę stronkę? The Purl Bee - bardzo lubię ich styl. Są darmowe opisy po angielsku, nie tylko robótek na drutach. Jest szydełko o trochę szycia też.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Dobra, a teraz mały harcore- jak się ma małe doświadczenie z maszyną do szycia, to uważacie, że dałabym radę uszyć pieluchy wielorazowe? Chyba zacznę zbierać informacje na ten temat.

    Plus: wymyśliłam sobie, że wydziergam coś w rodzaju kosza Mojżesza dla synka z taśmy bawełnianej. Taśmę mam, metalowe grube szydło mam, ale czy to wyjdzie? :/


    wiem, że musi być podwójne dno, i jakieś "utwardzenie" w środku. Ale czy wystarczy samozaparcia?
    --
  1.  permalink
    Ale swietny ten kosz!! Szkoda że ja nie mam takich zdolnosci!
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    czadowy
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    Mrs Creme - ja trochę szyje, ale na wielorazowych poległam. Głownie dlatego,mze ńie miałam dobrej formy i szylam na oko, odrysowujac od pieluchy. Poszukaj wykroju na sieci i sprobuj, wtedy sie uda. Jedyne, co tam moze byc trudne, to wizycie gumek w nogawkach.
    Aha, i zrób sobie na rzepy, nie na napy. Wygodniej uszyć i ja wolałam takie używać (łatwiejsza regulacja w pasie).

    Treść doklejona: 24.05.15 20:21
    A ja Wam powiem, ze uwielbiam ten team: WOOL AND THE GANG
    Śledzę ich na instagtamie. Robią świetne, nowoczesne projekty na drutach i szydle. Naprawde ekstra sa niektóre rzeczy, a dodatkowo pokazują na fotach swój zespol, ktory to wszystko dzierga i widac, ze ich to mega kręci.
    Polecam ich podglądać :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    MrsCreme: to uważacie, że dałabym radę uszyć pieluchy wielorazowe?

    znalazłam ten blog ale na szycie pieluch zabrakło mi chęci
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Żeby było jasne- zdjęciowy przykład powyżej nie jest mojego autorstwa, tylko jako przykład wrzuciłam, i jest to kosz dla lalek :)

    Po konsultacjach wczoraj na warsztatach dziergania wiem, że lepiej zrobić ze sznurka, niż z taśmy, będzie się całość lepiej trzymała. Teraz będę szukać najlepszego w rozsądnej cenie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Pochwale Wam sie jak uszylam dzieciom spodnie :)
    Miks & Mery Collection by Mama ;)
    http://28dni.pl/pictures/2452763.jpg
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Zazdrość ze mnie zionie, jak ogień z wawelskiego smoka :cry::angry::angry::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Magda, to "z głowy" czy miałaś jakiś wykrój gotowy?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Magda, ja bardzo nie w temacie, weszłam przypadkiem - odjazd, materiał super, gdzie to to kupiłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    LIBRA, te dla Mery z glowy i to byl blad, bo sa wąskie i źle sie z przodu ukladają (zapomnialam o podkroju). A Mery teraz ma faze, ze lubi luźne. Wszystko jest za ciasne jej zdaniem.
    Dlatego te dla Miko juz z wykroju z "Budra dla dzieci".
    .
    FRAG to jest cienka dresówka z Kraftoteki, ale tego jest sporo w sieci jak sie poszuka. Jak cos to znajdz Kraftoteka Shop na fb.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    dziewczyny w uszytych bluzach



    a to pumpy dzisiaj uszyte
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    To ja jeszcze wrzucam tiulówke dzis skonczoną. Umowmy się. Nie jest to mistrzostwo konstrukcji i na Project Runway nie startuje, ale pierwsze koty za płoty.
    Do tego typu kiecek trzeba tiul PÓŁSZTYWNY. Taki tez zamowilsm na allegro. Ale przyslanu toul okazal sie sztywny. A z takiego spodniczka nie ma odpowiedniej lekkosci. Tak wiec jakby ktoras z Was szyla, to macajcie tiul.
    Za to na podszewke polecam BAWEGĘ, bo jest sztywna i trzyma fason.
    http://28dni.pl/pictures/2453128.jpg
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny, zazdraszczam talentu, bardzo ladne rzeczy szyjecie. Ja co najwyzej moge przyszyc guzik do koszuli :wink:
    Jak wy to robicie, ze przy malych dzieciach, niemowlakach macie jeszcze czas na szycie ? Ja ledwo co siebie ogarniam :cool: hahah
    Magdalena, piekny kolor tej spodniczki.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    O to samo chciałam zapytać. Ja nawet spodni skrócić nie moge sobie... A co dopiero o szyciu pomysleć. Szydełko i druty głęboko Zakopane od narodzin małej!
    -- []
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    To pewnie zależy od dziecka. Jak jest cycozwis lub wrażliwiec, to nie ma czasu. Ale jak np taki jak Miko, ktory je w 5-10min, potem ogląda powietrze, a następnie sam zasypia, to w sumie trochę czasu jest na takie drobne uszytki.
    Poza tym to nieźle relaksuje.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    moya212: Jak wy to robicie, ze przy malych dzieciach, niemowlakach macie jeszcze czas na szycie ? Ja ledwo co siebie ogarniam :cool: hahah

    Olenka01: O to samo chciałam zapytać. Ja nawet spodni skrócić nie moge sobie... A co dopiero o szyciu pomysleć. Szydełko i druty głęboko Zakopane od narodzin małej!
    --


    No przy takich maluchach, jak wasze to ja też mogłam tylko pomarzyć :wink: Teraz już za to pełen luksus. Druty na okrągło. A dzisiaj nawet maszynę do szycia wydobyłam i spódnicę zaczęłam szyć. Nie wiem jeszcze czy się to to nada na cokolwiek, bo a) wprawy mi brak po tak długiej przerwie, b) moja maszyna niestety złote lata ma za sobą i coraz bardziej przypomina rzęcha, buu... :sad:
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    A ja się pochwalę, bo po 21 latach (czyli od czasu zakonczenia szkoły średniej) wkoncu wczoraj wieczorem usiadłam do maszyny i uszyłam dla Marcello spodnie buggy oraz bluzke z krótkim rekawem z kapturem. Mój synek tak sie ucieszył, że uszyłam cos specjalnie dla Niego, że dzisiaj cały ranem przytulał swoje spodnie i było cięzko mu je założyć na nogi :wink:
    P.S. - czarna bluza z dł.rekawem jest z H&M :wink:
    .
    null
    .
    null
    .
    null
    -- ___
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Monia czad!!! A Marcelek piekny!
    Skad mialas wykroje?
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Skad mialas wykroje?


    Przód, tył i rekawki bluzki odrysowałam od t-shirtu, kaptur odrysowałam od zwykłej bluzy rozpinanej, a spodnie od zwykłych spodni tylko robiłam to z 2 kawałków (przód tył), a nie z czterech jak zwykłe spodnie. A do tego nadrysowałam nadając kroj spodni 'buggy'. Wiadomo, ze jeszcze jest sporo rzeczy do poprawy, ale wiecie jaka mnie duma rozpierała kiedy zaprowadzałam mojego synka do żłobka w ubraniu przez siebie uszytym ... :cool:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Ja na fali fascynacji wielorazówkami, zrobiłam na szydełku, włóczką "aqua protect"... :)



    --
    • CommentAuthormaamusiaa
    • CommentTimeJun 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jesteście mega zdolne! aż załuję, że ja nie mam takiego talentu :(
    Co prawda to nie ubranka i nie moje, ale chcę się Was poradzić- chciałabym sprezentować siostrzenicy jakąś fajną poduszeczkę- znalazłam na Szafie dość ciekawe, ręcznie robione (kliknijcie w zdjęcia :) ) http://img.szafa.pl/ubrania/0/016891848/1388425663/rekodzielo-hand-made.jpg http://img.szafa.pl/ubrania/0/016891848/1388425840/rekodzielo-hand-made-6.jpg

    co sądzicie? :) a może macie kogoś, kto wykonuje podobne cudeńka na prezent? :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 1st 2015 zmieniony
     permalink
    A ja chyle czola przed kazdym, kto szyje z minky. Ostatni raz sie za to wzielam. Szylam kocyk prawie 4h, tak sie to dziadostwo naciąga podstępnie! W koncu najpierw sfastrygowalam i dopiero wtedy jakos poszlo. Szalu nie ma, ale to dla coreczki mojej najlepszdj przyjaciolki, w motywach ich wozka, wiec liczy sie serce, tak soe pocieszam :wink:
    Kocyk na lato, wiec bez wypelnienia, tylko minky+bawelna.
    http://28dni.pl/pictures/2472603.jpg
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    Magdalena, pięknie ;) Chylę czoła przed Twoimi zdolnościami, bo ja zielona zupełnie, a tyle razy "mnie nachodzi":P Jak zaczynałas? Jesteś samouk czy po jakims kursie?
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    Magdalena, pięknie!!! ja też szyłam z minki: 2 kocyki, rożek i kołderkę. Masakra jakaś, podstępne niesamowicie!
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka0228
    • CommentTimeJul 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Jestem nowa na tym forum:-)
    A oto moje nowości:-)

    Treść doklejona: 01.07.15 15:24
    http://28dni.pl/pictures/2472278.jpg

    Treść doklejona: 01.07.15 15:25
    http://28dni.pl/pictures/2472273.jpg

    Treść doklejona: 01.07.15 15:26
    http://28dni.pl/pictures/2472268.jpg

    Treść doklejona: 01.07.15 15:26
    <br />http://28dni.pl/pictures/2472263.jpg

    Treść doklejona: 01.07.15 15:27
    <br />http://28dni.pl/pictures/2472263.jpg

    Treść doklejona: 01.07.15 15:27
    http://28dni.pl/pictures/2472263.jpg
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    Libra, dziekuje, ale do kocyka to zdolnosci miec nie trzeba, gdyby nie to cholerne minky.
    Ja jestem samoukiem. Wyssalam z mlekiem matki-krawcowej. Ale mama mnie nigdy nie chciala nauczyc szycia, wiec uczylam sie sama jak sie wyprowadzilam.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    Dokładnie, minky trzeba sfastrygować, inaczej przesuwa się i rozciąga. Choć materiał uwielbiam, tak szyć go nie lubię.
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka0228
    • CommentTimeJul 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Prezencik:-)




    http://28dni.pl/pictures/2473383.jpg

    Treść doklejona: 03.07.15 14:55
    http://28dni.pl/pictures/2473388.jpg
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Idziemy w sobotę na ślub, w perspektywie niedługiej także chrzciny, więc popełniłam spódnicę tiulową oraz opaskę do kompletu i pękam z dumy ponownie :bigsmile:

    Przepraszam za jakość (telefon) oraz chaos w tle, ale ciężko mi było moją modelkę wczoraj złapać w lepszym miejscu, a dziś nie mam jej pod ręką.

    spódnica
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Anetka ile wartsw tiulu dalas? I chyba nie z kola, tylko marszczylas, prawda? Bo ja uszylam z kola, dalam cztery warstwy i sie tak ladnie nie "puszy" :sad: wydaje sie cięzka (jest na poprzedniej stronie).
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Widziałam Twoją spódniczkę, ma piękny kolor!

    Dałam 6 warstw tiulu - trzy na całej długości spódnicy i trzy krótsze (falbany naszywane bezpośrednio na podszewkę). I tak, marszczyłam z prostokąta, każda warstwa miała 2.7 m długości. Czy tam szerokości, jak zwał tak zwał.
    Właśnie z prostokąta się puszy tak jak chciałam, pofatygowałam się nawet do sklepu żeby zobaczyć jak są uszyte spódniczki Fanfaronady :cool: trochę inaczej niż ta moja wersja. Myślę, że żeby spódnica z koła się tak puszyła, to trzeba by było dać dużo większy obwód niż faktyczny obwód pasa, a później i tak marszczyć. Tak mi się wydaje przynajmniej, po lekturze miliona tutoriali :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny, jaka maszyne polecacie dla poczatkujacej? Czy z Janome jakis podstawowy model bedzie dobry? Szukam czegos dla siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Magdalena cuda szyjesz!
    A zestaw Marcela Monia mnie rozłożył <3 kapitalny

    Potwierdzam minky szyję się ciężko....
    --
  2.  permalink
    Jak na początek przygody to super Ci to wychodzi :) sukieneczki i portki fajne - moja młoda też chce ulubione koty zatrzymać na dłużej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Jak na początek przygody to super Ci to wychodzi :)


    ja to bym wcale nie powiedziała, że to "początek przygody"... Noż toż to mistrzostwo jak dla mnie...

    Bonim! Zazdroszczę talentu i pomysłów. Pieknie!
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Dziękuję dziewczyny 😙 serio początek. A maszyna 15 lat w garażu stała aż stwierdziłam, że może potrafię
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Monia502: Bonim! Zazdroszczę talentu i pomysłów. Pieknie!
    --

    Bonim ma wiele talentów, także już nic mnie nie zdziwi :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.