Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Kasiek ale na szydełku robisz?
    Bo kurczaczek łatwy w sumie :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    jowita: Kasiek ale na szydełku robisz?


    no właśnie nie :sad: kiedyś na drutach robiłam, ale dawno....a to chyba niewiele wspólnego ma
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    jowita - brawa, brawa i jeszcze raz brawa - zwłaszcza za ten przecudny kocyk!!! Jako manualne beztalencie doceniam takie rękodzieła jeszcze bardziej ;) I tu mam od razu pytanie - czy dziergasz też na zamówienie? Bo nie mam złudzeń - nie nauczę się tego nigdy ;)
    ________________________
    Aga Kochana - świetnie, że założyłaś ten wątek :)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Ależ mi się podobają wszystkie Wasze dzieła, ale najbardziej te na szydełku. sama dziergam, ale bardzo bardzo nieprofesjonalnie.
    jowita masz może wzór jak zrobić takiego kurczaczka? będę bardzo wdzięczna.
    --
  1.  permalink
    Oj też będę wdzięczna za wzór na kurczaczka - cudny!
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    a ja mam inną prośbę - macie może jakąś stronę gdzie w przystępny sposób jest opisane jak się nauczyć szydełkować ?? albo jakąś książkę ?? tak mnie jakoś wzięło, żeby spróbować.....
    --
    •  
      CommentAuthorsolaris
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    polecam ta stronke:
    http://www.makatka.pl/index.php/kurs-szydelkowania-podstawy
    stronke a pozniej najlepiej szukac filmikow na youtube ja tak nauczylam sie robic na drutach:)

    pozdrawiam
    sol
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    OneKiss: owita masz może wzór jak zrobić takiego kurczaczka? będę bardzo wdzięczna.

    ptysiaczekk: Oj też będę wdzięczna za wzór na kurczaczka - cudny!


    Wzór na kurczaka jest tu - w języku angielskim, w amerykańskiej wersji (trzeba przy szydełku zwracać na to uwagę, bo są różne oznaczenia na te same oczka w brytyjskim i amerykańskim).
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    hydrozagadka dziękuję bardzo!!!
    rzecyzwiście to jest wzór na identycznego kurczaka :smile:
    Kurczę, ale ja nic a nic nie rozumiem co tam jest napisane :confused:
    poproszę bratówkę to mi przetłumaczy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Tłumacząc po mojemu:
    1 oczko, a w nim 6 oczek ścisłych
    w następnym rzędzie w każdym oczku zrobić po 2 oczka z czego wychodzi już 12 oczek ścisłych
    w 3 rzedzie robimy raz jedno oczko, następnie po dwa w jednym, i znów jedno i dwa..
    w kolejnych zwiększamy liczbę pojedynczych oczek, czyli jak rząd 4 to oczek pojedyńczych 2, rzad 5- oczek 3...a po nich dwa oczka w jednym.
    W ten sposób robimy kurczaka tak grubego, jak nam sie podoba. dajmy na to ze doszliśmy do np. 8 oczek pojedyńczych a po nich dwa w jednym.
    jak juz jest wystarczajaco gruby to robimy kazde oczko pojedyńczo - aż bedzie mniej wiecej tak wysoki jak chcemy.
    I zaczyna sie zamykanie - odwrotne do rozszerzania na początku, czyli... jak zkończyłyśmy na 8 oczkach pojedyńczych i dwóch w jednym to teraz
    robimy 8 oczek pojedyńczych i 2 oczka przerabiamy razem - w przypadku oczek ścisłych to jedno opuszczamy wbijamy w drugie.
    w nastepnym rzedzie 7 oczek pojedyńczo i znów dwa razem, i tak aż zgubimy reszte oczek :)

    A jesli wytłumaczyłam tak że jeszcze bardziej nagmatwałam, to popołudniu postaram sie narysować wzór jeśli chcecie :)

    Kasiek miałam gdzieś takie "szkółki" szydełkowania dosyć czytelne, ale mam je na dysku, jak chcesz podaj mi maila na priv to wysle Ci :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Miała być świnka, ale wyszła świnko-krówko-mysz :D
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Sushi jaki pocieszny zwierz :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Ja dwa tygodnie temu zaczęłam uczyć się szydełkować i oto co mi wczoraj wyszło :bigsmile:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f775336ac8d1c892.html
    PS. Wybaczcie, że link ale za cholerę nie wiem który link skopiować :-P
    -- ............
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Truskaveczko a wklej tak żeby było zdjęcie widać :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  3.  permalink
    No ale jak? :tongue: Bo nie wiem :cry: EDIT: ok mam :-D
    darmowy hosting obrazków
    -- ............
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    http://www.liveinternet.ru/users/4287149/post201060366/
    dużo różności
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Jowita jesteś nieoceniona :smile: za wzór będę bardzo wdzięczna :bigsmile: spróbuje i ja zrobic tego kurczaczka :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Truskaveczkośliczne :) tylko nie widzę za bardzo jaka to część garderoby :shamed: dwa tygodnie nauki ... super :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  4.  permalink
    To miała wyjść opaska :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Truskaveczko, bardzo ładna opaska, i jak na pierwsze szydełkowanie to super.
    Ja kiedyś szydełkowałam takie okrągłe łapki to garnków, w ogóle potrafię tylko "na okrągło" szydełkować - za bardzo ściągam.
    Ale oglądając prace dziewczyn na tym forum myślę, że warto spróbować ponownie.

    Jowito, mogłabym prosić o wzór tego kocyka? Jest przecudny!!!! Błagam...:whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    taaa, ten kurczak na poprzedniej stronie jest rewelacyjny...sushi, faktycznie jakaś hybryda Ci wyszła...;)) Ale no worries, Wituś, nie będzie miał nic przeciwko...:))
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    A ja znalazłam taki o to abażur do własnoręcznego wykonania :smile:


    Instrukcja tu.

    Potrzebne: włóczka, klej do tapet, duży balon, oprawka na żarówkę i parę innych rzeczy - wydaje się łatwe
    :smile:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Licho: http://www.liveinternet.ru/users/4287149/post201060366/dużo różności


    Świetne są te drobiazgi :bigsmile:
  5.  permalink
    Kurcze a ja znowu nie potrafie zrozumieć tych schematów:devil: chciałam zrobić taki ładny szaliczek i za skarby nie rozumiem jak co kiedy :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Hydro świetne!!!! ten abażur rewelacyjny! taka prosta rzecz a jaki efekt. Kiedys w jakiejś gazecie znalazłam abażur z flizeliny, wycinanej w jakieś tam kwiatki i motylki. Cudy też, flizeline kupiłam ale na tym się skończyło... :)

    Sushi fajny dziwoląg :) zazdroszczę tym szyjącym, bo ja to tylko ewentualnie spodnie zwężę/skrócę :)

    Licho te drobiazgi idealnie przydadzą mi się do czapek, i jako przywieszki do prezentów np :)

    Goska22 postaram się na dniach ten wzór podać. Wczoraj znalazłam 2 kwadraty, a resztę będe musiała chyba odtworzyć z kocyka gotowego.
    *
    Tymczasem to mój wzór na kurczaka - wielką kulę. Oczywiście same sobie wielkość ustalacie. narysowałam tak że do rzędu 5 dodaję oczka (tu ustala sie grubość), 6 rzad do 14 są już bez dodawania (tu wysokość) a od 15 odejmujemy oczka aż zostanie nam 6 i łapiemy je w jedną pętelkę i koniec :) wcześniej wypychamy.
    Skrzydełka to to samo, tylko mniejszy okrąg i mniej wypchane. dziubek to kółko złożone na pół. Zastanawiam sie jeszcze jak grzebień...ale można np zrobić spiralkę...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, na tej stronie są nie tylko te drobiazgi, poklikajcie sobie tam w lewym panelu
    edit: ooo na przykład
    http://www.liveinternet.ru/users/4287149/rubric/2384172/
    http://www.liveinternet.ru/users/4287149/tags/%E4%E5%F2%F1%EA%E8%E9+%F1%E0%F0%E0%F4%E0%ED+%EA%F0%FE%F7%EA%EE%EC/
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja wczoraj zakupiłam taką książkę i gorąco ją polecam. Dla kogoś kto rozpoczyna przygodę z szyciem idealna: o ściegach ręcznych, maszynowych itd., o różnych technikach(szwy, obręby,wkłady, dziurki na guziki, zamki błyskawiczne), tkaninach :)

    http://www.alejahandlowa.pl/obr/dante/78351_d.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 17th 2012 zmieniony
     permalink
    o fajnie penny że wkleiłas, poszukam sobie jej może w necie ;) chciałabym zacząc coś szyć.

    A dla dziewczyn które chciały wzór na kocyk. Na razie mam te dwie kratki i plan kocyka. A że kocyk robi sie z pojedyńczych kwadratów, to może Wam na razie starczą, a jeszcze na dniach narysuję resztę :)
    Polecam do robienia włóczkę Baby Heart robiłam z tej włóczki w zasadzie wszystko co dla dzieciaków, bo jest mięciutka, wogóle nie drapiąca, nie skrzypiąca. U mnie w sklepie motek 7zł, na allegro 4 wiec fajna cena przy większej ilości.
    Wiec dla przypomnienia kocyk:

    wymiary ma 66x73 cm

    Schemat kwadratów:


    Kratka C - czyli na kocyku ta seledynowo-biała, zaczyna się ją robic od środka


    Kratka D - żółta
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Fajna, ale trochę zbyt serwetkowa. :-)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    No, ja też nie gustuję w takim stylu (i tak ogólnie w modzie ślubnej) , ale chylę czoła przed autorką - musiała się sporo nadłubać :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    yyyyyy patrzę na schematy i totalnie nic nie ogarniam z nich :(
    Wieki wieki temu coś tam sie dziergało (mama była dziewiarką więc wychowałam sie z drutami, maszyną dziewiarską i szydełkiem) ale juz nic nie pamiętam :(
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    Jowitko dziękuję za schematy. Spróbuję swoich sił w szydełkowaniu.:wink::wink::wink::wink::wink::wink:

    Treść doklejona: 19.03.12 19:10
    Żeby się odwdzięczyć podaję link na fajną alternatywę wazonu:
    http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowe_wazoniki_krok_po_kroku.html

    Treść doklejona: 20.03.12 18:24
    Na kocyk nie mam jeszcze włóczki, zabrałam się za robienie wazonu (u mnie to będzie doniczka). Pochwalę się jak skończę, jeśli będziecie oczywiście chciały....
    :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    To ja się pochwalę kocykiem, który jakiś czas temu zrobiłam dla jednej z naszych dzidź, tylko czeka jeszcze na obrobienie go szydełkiem niebieską nitką :)

    Niedługo pokażę efekt końcowy.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, a znacie jakies fajne strony z sukienkami dla NAS? Chciałam sobie jakąś fajna tunikę prostą uszyć na wiosnę. mam parę burd, ale chętnie bym też cos podpatrzyła u kogoś.
    z góry dzieki za inspiracje.
    a przy okazji pytanie do dziewczyn z Waw: macie jakies obcykane miejsca z ciekawymi materiałami, które przy okazji nie urywają dupy ceną?
    bo ja to już wolę obkupić sie w ciuchlandach i robic przeróbki niż kupowac nowe materiały, bo cena vs jakość + czas na uszycie = nieopłacalne.
    swego czasu kupiłam parę rzeczy na all., ale miały zupełnie inne kolory niz na zdjęciach :/
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Hej :) Ja to się specjalizuję głównie w lumpeksach. Chociaż ostatnio będąc w mieście byłam w sklepie z tkaninami, gdzie metr kosztował 5 zł :shocked: naprawdę niektóre były super. Polecam to miejsce, czyli dla Wrocławianek sklep z tkaninami przy Placu Legionów :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Jowita kocyk piękny. Ale czy podasz wzor na kwadrat A i B. Moja mama powiedziała, że mi go zrobi jak będzie miała cały wzór :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Nawet nie zauważyłam, że nie ma A i B.... Ale ze mnie gapciuch... :wink::wink::wink::wink:

    Ja stoję w martwym punkcie - moje włóczki jeszcze nie dojechały, a powinny być już wczoraj... :sad::sad::sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Oj babolki tonę w robocie, ale narysowałam reszte. jakby cos jakis problem to pomogę. Wiec jeszcze raz


    wymiary ma 66x73 cm

    Schemat kwadratów:


    Kratka A


    Kratka B


    Kratka C - czyli na kocyku ta seledynowo-biała, zaczyna się ją robic od środka


    Kratka D - żółta


    I miś:

    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Dzieki jowita :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Ja również dziękuję. Przyznam, że trochę mnie przerażają te kreski i kółeczka, ale się zawzięłam i zrobię ten kocyk. Pozdrawiam serdecznie. :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    jowita mogłabyś powiedzieć ile tak mniej więcej zeszło Ci wełny z każdego koloru? Chciałabym zamówić na allegro bo faktycznie jest taniej, tylko nie wiem ile :)
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    wiesz co nie bardzo pamiętam. Ale na oko 1 zielona, 1 niebieska, 2 kremowe i 2 białe - albo i ze 3 białe, bo każdy kwadrat obrabiałam 2 rzędami oczek ścisłych, a potem jeszcze cały kocyk..no i biały idzie do zielonego kwadracika. Chciaz może i 2... :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Image and video hosting by TinyPic
    Wreszcie skończyłam sweterek dla Małego. Leżał niepozszywany w szufladzie i wczoraj sobie o nim przypomniałam :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Sushi śliczny, też taki chcę :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    A ja znalazłam str z podstawami szydełkowania - jak dla mnie super wytłumaczone i już nie raz wydałam z siebie okrzyk oooo tak to się nazywa :P
    Obiaśnienie i kurs
    http://www.makatka.pl/images/bzdety/opisy1.JPGhttp://www.makatka.pl/images/bzdety/opis2.JPGhttp://www.makatka.pl/images/bzdety/opisy3.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    To ja dziś zrobiłam (chyba) żółwika :wink: Jest to część całości :

    http://desmond.imageshack.us/Himg694/scaled.php?server=694&filename=20120329473.jpg&res=medium

    http://desmond.imageshack.us/Himg259/scaled.php?server=259&filename=20120329477.jpg&res=medium
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Udało mi się dziś skończyć Kitty dla Mai na tzw. "Zajączka". Szydełko, najprostsze oczka.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Fiufiu ale śliczna !!!! moja Iwi byłaby zachwycona bo ją uwielbia.....muszę się spróbować z tym szydełkiem....
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeśli znasz niemiecki, to mogę Ci podesłać link do tutoriala wideo. Ja zmodyfikowałam, bo w oryginale to była Kitty-aniołek z serduszkiem i miała nogi jak serdelki.
    I uszy jej wypchałam.
    Aha, całość ma jakieś 20 cm, więc jest spora.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.