Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 16th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 17th 2015
     permalink
    Dzięki! Może i w tym roku rzucą w okolicach świąt czyli całkiem niedługo :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Dziewczyny, HELP. Kupiłam na wloczkowo.pl drops eskimo w pięknym kolorze "swiąteczny czerwony". Obiecałam juz Mery szalik na zimę. Ale nigd nie miałam w ręku eskimo i nie wiedziałam, ze on tak gryzie!
    Za Chiny tego dzieci nie bedą nosic :/ no chyba, ze na kurtkę.
    Poradźcie mi jaka wloczka bedzie fajna na szaliki, plastyczna i nie gryzaąca.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Moim zdaniem wszelkie Lanagoldy Alize są mieciutkie i przy okazji nie drenują portfela.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Kurka, a mnie właśnie Lanagold gryzie :/ Niby fajny w dotyku, ale jak ponoszę trochę, to mnie wkurza. Z Alize już bardziej mi Cashmira leży. No i do znudzenia będę polecać merino z Dropsa - na taki gruby szalik Big Merino najlepsze będzie. Serio, nie gryzie nic a nic. Nawet moje młodsze dziecię, które jest wg mnie nadwrażliwe.

    A Eskimo to nie jest do filcowania przypadkiem?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Tak, z Eskimo można filcować, ale nie tylko. to jest czysta wełna, zasugerowałam się kurna jakimś wzorem na granstudio i kolor świąteczny czerwony mnie urzekł.
    no nic, będę miała ja komin i czapę, a młodej zrobię z czego innego.
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeNov 28th 2015
     permalink
    Ja szyję sporo i mam licznika kupiłam jakiś czas temu Ale jeszcze to nie bylo taka pasja jak teraz i jak się pdzrsiadam na janome overlocka to potem mi ciężko bo łucznik przy janome to taki fiacik jest a ja teraz chce mercedesa hehe ...upatrzylam se też janome ale cena .... 1300 no ale jak nazbieralam 1400 na overlocka to i uzbieram na drugą :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Magdalena, najmniej z wełen gryzie merino, może poszukaj takowej? Najlepiej z przedrostkiem "baby" bo wtedy włóczki są jeszcze miększe :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    pokaze wam na razie gore od stroju dla mojego dziecka. maja niedlugo w przedszkolu przedstawienie, maly bedzie krasnoludkiem.
    nie mam maszyny, szylam w rekach, wiec jakosc szwu jest mocno srednia, hehe. ale mysle, ze efekt bedzie ok. jeszcze do tego uszyje spodenki za kolano i podkolanowki biale i bedzie krasnal jak znalazl
    -- ;
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    moje ostatnie uszytki :D
    narzuta wymiary 195/124 i dwie poduszki do dzieciecego pokoju córek


    i dwie apaszki
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2015
     permalink
    czy ktoras z Was ma moze sprawdzonego sprzedawce filcu na allegro?
    musze pilnie zakupic a u mnie w miescie arkusz po 5zl :/
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Oj, ja sie nie znam na tym w ogole :/
    .
    DOTI, respekt za szycie Minky! Ja spróbowałam raz i dziękuje bardzo!
    .
    A tymczasem z włoczki, ktora miała byc szalikiem Marysi, powstał moj komin. Nic nadzwyczajnego, ale do granatowej kurtki bedzie jak znalazł.
    (usunięte)
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeDec 11th 2015
     permalink
    No minky to dość kapryany materiał zwłaszcza jak się szyję coś duŻego
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 11th 2015
     permalink
    Doti, a ile wychodzi kasy za material na taki komplet narzuta i poduszki? Bo nachodzi mnie cos takiego poczynic dla dziewczynek a nie wiem czy nie zbankrutuje na tym...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 11th 2015
     permalink
    szylam w rekach, wiec jakosc szwu jest mocno srednia,


    Ewa! daj Boże, żeby wszyscy rodzice się tak angażowali w wykonanie strojów ;). Ja bym była zachwycona, gdyby jakiś rodzic przyniósł coś takiego ;)...

    W tym roku część rodziców się naprawdę postarała, a niektórzy lichutko... Albo nic, albo coś co kompletnie źle wygląda (dziury, zabrudzenia "szara biel" :P...), więc taki "Twój" strój to mega luksus...
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    Od poniedziałku 21.12. będą dostępne maszyny Silvercrest. Białe, biało czarne i biało fioletowe za 379zł.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    ja dostalam wlasnie łucznika z biedry. jutro sprobuje dojsc co do czego bo zielona jestem w obsludze maszyn.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    Ja mam łucznika Otylię, ale chciałabym coś lepszego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    poki co w rekach uszylam taki organizer na lozeczko - prawa strona wisi, bo zabraklo mi zielonej wstazki.


    Treść doklejona: 13.12.15 22:13
    dziewczyny, macie jakies sprawdzone tanie sklepy ktorych zaopatrujecie sie w materialy itp? internetowe of kors
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 13th 2015
     permalink
    Ewa, ale Cię wzięło na wicie gniazda i to dosłownie! Normalnie to się nazywa hand made ;))))
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Przyłączam się do pytania Ewy o sklepy internetowe z materiałami :)

    I pytanie do doświadczonych. Jaka gramatura materiału powinna być na narzutę na łóżko?
    --
    •  
      CommentAuthorennya
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Hej Dziewczyny, widzę że grupa szyciowa istnieje nawet na 28 dni :)
    Ja szyję od kilku lat (do podglądnięcia na stronie www.uroczedodatki.pl), a jeśli mogę polecić sklepy z tkaninami, to przystępne cenowo są w drecotton.pl, house of cotton. Oczywiście trzeba szperać po różnych, bo wzory ciekawe i promocje różne. Ale te dwa przyzwoite :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    potwierdzam, kumpela tez mi te 2 sklepy podrzucila.

    Treść doklejona: 15.12.15 11:27
    ja wczoraj uruchomilam łucznika. po rozgryzieniu instrukcji, nawleczeniu nitek szyje - proste jak kij od kaszanki.
    teraz szyje ochraniacz na lozeczko. kupilam otuline. pozniej zamizream uszyc mate edukacyjna, kostke sensoryczna, maskotki, lalke, organizer dla Piotrka bo tak mu sie spodobalo ze sie dobrasza (zamocyuje mu na boku regalu ikea), torbe z przewijakiem, poszewki na poduszki, narzuty patchworkowe na lozka swoje i pitera, obrusy, sciereczki do naczyn itd itp. no mowie wam, ze tak sie wkrecilam ze zamierzam szyyyyc i szyc
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeszcze Textilmar
    Dresówka wszędzie po ponad 30 zł. A sąsiadka mojej teściowej - krawcowa - zamawia po 12-18 zł :shocked: Nie wiem skąd.
    Ewasmerf: pozniej zamizream uszyc

    A masz jakieś instrukcje i wykroje? Czy szyjesz "na oko" lub na wymiar wg własnych potrzeb?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    czy moglaby ktoras podrzucic strone wyjasniajaca tabele domoru igiel i nici?
    trochw to dla mnie czarna magia - na razie szyje na igle ktora byla wsadzona do maszyny. a szyje na plotnie 100% bawelna o gramaturze 120.

    Treść doklejona: 15.12.15 11:32
    te rzeczy ktore do tej pory szyje to nie potrzebne wykroje - wszystko na oko. w sumie tez do wlasnego uzytku, wiec nie musi byc na tip top. mam centymetr wiec mierze.
    jak zaczne szyc ciuchy to bede potrzebowala wykroje;-P no ale to wyzsza szkola jazdy i chyba raczej nieoplacalna...
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Jak chcesz szyć ciuchy, to na początek można znaleźć mnóstwo prostych instrukcji (często niewymagających wykrojów) na pinterest. A poza tym od lat jest czasopismo Burda, polecam, ja się z niego nauczyłam szyć x lat temu, od czasu do czasu ukazują się numery specjalne z modą dla dzieci. Zwykle coś fajnego da się znaleźć :)
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    No ja szukam bluzę z burdy pumpy wykrojnik robiłam sama i do legginsow też

    Ktoś się pytał ile wydalam na materiał do narzuty ano 200 za sam materiał:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    dzieki za polecenie drecotton :) a spórzcie: czy ta tkanina bedzie sie nadawac na narzute?
    --
    •  
      CommentAuthorennya
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: dzieki za polecenie drecotton :) a spórzcie: czy ta tkanina bedzie sie nadawac na narzute?


    Zależy jaką narzutę chcesz uszyć, jeśli ma być to taka narzutka na pościel bardziej ozdobna, to jak najbardziej. Ta bawełna jest troszkę grubsza więc spoko, ja z nieco cieńszej robiłam coś takiego jak na fotce, tyle że to była taka ala patchworkowa, w środku wypełnienie silikonowe.

    Narzutka
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    wypelnienie silikonowe czyli czym dokladnie?
    ja kupilam ostatanio taka ociepline , tylko grubsza bo 300 i sie zastnawiam czy to prac mozna.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorennya
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Ewasmerf: wypelnienie silikonowe czyli czym dokladnie?
    ja kupilam ostatanio taka ociepline , tylko grubsza bo 300 i sie zastnawiam czy to prac mozna.



    Właśnie taka ocieplina tylko silikonowa, jest bardziej miękka i elastyczna od takiej zwykłej watoliny. Kupuję ją na metry z rolek.
    Ale tamtą drugą też można prać. Z tym, że do kocyków lepsza ta silikonowa, bo właśnie bardziej miękka.
    Jest jeszcze kulka silikonowa, ale to bardziej do maskotek, czy poduszek.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    mozna do pralki wrzucic czy raczej recznie? nic sie z tym nie stanie? zrobilam ochraniacz do lozeczka i sie zastanwiam jak to teraz wyprac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorennya
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Ewasmerf: mozna do pralki wrzucic czy raczej recznie? nic sie z tym nie stanie? zrobilam ochraniacz do lozeczka i sie zastanwiam jak to teraz wyprac.


    Spokojnie do pralki, byle nie na najwyższe obroty. A z ciekawości zapytam - jak Ci się szyje z brzuszkiem? Nie przeszkadza?
    Ja jestem kilka tygodni wcześniej i już mi ciężko zwłaszcza przy wycinaniu większych form np. pościelek.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa, spokojnie możesz wrzucić do pralki. Ja też szyłam ochraniacz do łóżeczka, 2 rożki, kocyki, kołderkę itd :) teraz czasu brak a do maszyny ciągnie, tym bardziej, że kupiłam sobie overlocka i jeszcze do niego nie usiadłam :( a dzianiny kupiłam na getry i dresiki dla Młodej właśnie w textilmarze. Chyba mają tam najprzystępniejsze ceny i wysyłka expresowa- do mnie dochodzi już następnego dnia.

    a odnośnie tej bawełny z gwiazdami na fioletowym tle (droga ta bawełna w drecotton), (ja kupowałam białe na szarym w textilmarze) to trochę to ciemno w całości wygląda. Ja teraz kupiłam odwrotnie, szare na biały i w łóżeczku od razu się jakoś jaśniej i przyjemniej zrobiło.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    a mnie wkurza ten textilmar, zamowilam, poplatalo mi sie z przelewami, poprosilam mailem o nr konta zeby normalnie przelac pieniadze i czekam od 8:30. nosz kurde
    ---------
    przy maszynie z brzuchem jest ok, tylko kregoslup pada, ale przy wykrojach faktycznie ciezko, brzuch mi pod gardlo podchodzi normalnie.
    powiedzcie mi jeszcze co do rozka - widze wszedzie na necie ze rozki to wlasciwie kwadrat. tez mi filozofia, mozna wziac kocyk albo mala kolderke i zawinac dziecko.
    ja sobie obmyslilam ze spod osobno, te 2 wihajstry po bokach trojkatne osobno i dol osobno. i potem dopiero pozszywac, jak koperte. czy to ma sens?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorennya
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Ewasmerf: a mnie wkurza ten textilmar, zamowilam, poplatalo mi sie z przelewami, poprosilam mailem o nr konta zeby normalnie przelac pieniadze i czekam od 8:30. nosz kurde
    ---------
    przy maszynie z brzuchem jest ok, tylko kregoslup pada, ale przy wykrojach faktycznie ciezko, brzuch mi pod gardlo podchodzi normalnie.
    powiedzcie mi jeszcze co do rozka - widze wszedzie na necie ze rozki to wlasciwie kwadrat. tez mi filozofia, mozna wziac kocyk albo mala kolderke i zawinac dziecko.
    ja sobie obmyslilam ze spod osobno, te 2 wihajstry po bokach trojkatne osobno i dol osobno. i potem dopiero pozszywac, jak koperte. czy to ma sens?


    Ja z Textilmar kilka razy zamawiałam, faktycznie ceny niezłe, ale ponieważ szyję głównie z bawełny, nie wystarcza mi wybór jaki mają.
    A co do rożków, to ja szyłam właśnie takie z kwadratów - fakt - filozofia żadna :) Ale taki mechanizm rożka :)
    Może poszukaj jakiegoś tutorialu na bardziej wypasiony :)

    A - właśnie - dobre cenowo tkaniny są też na stronie sprzedajemytkaniny.pl
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Na chwile sie wbije z patentem miesiaca ;)
    Robilam czapke na czuja i coz, efekt byl nie do zaakceptowania, nawet gdybym byla hipsterem :wink:
    No ale co ma sie robotka zmarnowac, c'nie? :bigsmile:
    Takze teges, jak macie jakies stare czapki, to polecam :smile:
    http://28dni.pl/pictures/2547618.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Heh, ja bym pewnie wstawiła gumkę pod ściągacz i miałabym berecik :P
    Ale ten kolor jest bomba!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Magdalena: Robilam czapke na czuja i coz, efekt byl nie do zaakceptowania, nawet gdybym byla hipsterem :wink:


    A to ciąg dalszy kolekcji z drops eskimo? To może spróbuj lekko pofilcować? ;)))
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    dziewczyny, powiedzice mi z doswiadczenia, do wlasnego uzytku - czy rekodzielo sie OPLACA? pomijajac oczywisty aspekt pasji i niesamowitej satysfakcji - czy cenowo jest taniej? nie liczac oczywiscie czasu tylko same materialy.
    bo ja ostatanio wydalam 100 zl na materialy, teraz 70 zl, czyli 170 zl razem. z tego uszylam ochraniacz na lozeczko (posciel z ochraniaczem to ok 50 zl), organizer na lozeczko to jakies 30 zl. szyje rozek - tez jakies 30 zl. uszyje organizer dla syna - ok 30 zl, mate edukacyjna - ok, tu powiedzmy jakies 100 zl, ale sa zabawki, a ja zabawek nie wliczam.
    mi sie wydaje, ze taniej kupilabym gotowe.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Jeśli chcesz szyć z materiałów o przyzwoitej jakości, to oczywiście, że będzie drożej niż chińskie gotowce. Ale kupowanie kiepskich surowców nie opłaca się tym bardziej, biorąc pod uwagę, że wkładasz w to trochę pracy i z pewnością chcesz, żeby jednak posłużyło trochę.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    To chyba glownie dla satysfakcji sie robi samemu. Ja kupilam rozek na allegro za 25 zl i dwojke dzieci w nim nosilam, w miedzyczasie bratowa swoja corke i nadal jest w super stanie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    no wlasnie.
    ja tak z ciekawosci was pytam, bo i tak to lubie i tak, dla semj dzikiej satysfakcji. ale oplacac to sie chyba kompletnie nie oplaca.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    No właśnie, przede wszystkim satysfakcja, że się coś fajnego i niepowtarzalnego dla bliskich robi.

    W poniedziałek idę zapolować na Silvercresta :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    To zależy co szyjesz. Jak z minky np to zawsze Ci wyjdzie taniej niz bys kupila. Z metra fajnej dzianyny za 40 zl tez mozesz sporo getrow czy spodni dresowych uszyc ;) ale dla mnie to przede wszystkim ogromna satysfakcja
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 17th 2015
     permalink
    Można też inaczej - wiem, że sporo osób wyszukuje ubrania z ciekawych materiałów w lumpie, pruje i szyje z nich coś zupełnie innego. Wtedy to raczej nie wychodzi drogo, chociaż więcej czasu trzeba włożyć.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 19th 2015
     permalink
    Dziewczyny maszyny silvercrest w Lidlu od poniedziałku :)

    Treść doklejona: 21.12.15 08:52
    I co kupowała któraś?

    Ja mam, mam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 21st 2015
     permalink
    Ja też, ja też :P
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny, a czy w tej maszynie co kupiłyście jest regulacja nacisku stopki? i automatyczne obszywanie dziurek? Bo w mojej, którą kupiłam we wrześniu nie ma, a te wydają się inne i są droższe.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.