Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Jeju śliczności!!!
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Fiufiu a czym wypełniasz maskotki ? Ja z szydełkiem kiedyś też chcę spróbować, urokliwe są szydełkowe pluszaki :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Penny, dobrze się sprawdza poliestrowe wypełnienie z poduszek - ja kupuję jakieś niedrogie w sklepie Jysk. Nic się z nim nie dzieje w praniu.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Nietoksyczną watą poliestrową właśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Rany fiufiu boska maskotka!!! Strasznie mi sie podoba!
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Ja niestety takiego talentu nie mam, kiedyś próbowałam haftu krzyżykowego, ale to mi minęło.
    Podziwiam z niedowierzaniem Wasze talenty.

    Chętnie zamówię odpłatnie maskotkę szydełkowaną tygryska z kubusia puchatka.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Ten wydaje mi się nietrudny.
    Albo ten.
    Jakby ktoś chciał, to na chomiku jest wzór, ale po japońsku.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Ja w sumie nie lubię i chyba nie bardzo umię robić z opisu. musze mieć jak krowie na rowie schemat z krzyżykami. Choć w sumie ostatnio robię na oko już większość rzeczy..
    Jakby ktoś chciał mam schemat na misia paddingtona i na myszkę miki :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    jakby któraś chciała się podjąć zrobienia tygryska z pierwszego linka od FiuFiu to proszę o wycenę.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja się naoglądałam waszych prac i poleciałam dzisiaj po szydełko. Tylko, że ja będę zaczynać od zera, bo nigdy szydełka w ręku nie miałam :shocked:
    Ale co tam, dam radę.
    Przy decoupage też nic nie wiedziałam a całkiem fajne mi prace niektóre powychodziły:wink:

    Ha! Już ćwiczę słupki i półsłupki :)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    hehe carottka super :) Ale tak czasem najlepiej.
    Ja kiedyś daaaaawno temu szydelkowalam w szkole na zajęciach z techniki czy czegoś tam... Robiłysmy wtedy koronki do chusteczek.
    Potem nie miałam szydełka aż do czasu drugiej ciąży.
    I zamiast zacząć od czegoś małego i prostego, to wzięłam się za kocyk.
    Więc czasem dobrze rzucić się na głęboką wodę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Cieszę się jak dziecko:devil:
    Mam tylko nadzieję, że nie poddam się jak pojawią się trudności i uda mi się zrobić coś fajnego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    ja dzięki temu wątkowi odkurzyłam szydełko i druty :-) zamówiłam już z mamą włóczki, odkurzyłam trochę podstawy szydełka - mama mi przypomniała jak śmigać, na drutach też :-) ale ja nic nigdy specjalnie nie zrobiłam na szydełku a teraz postanowiłam że zrobię dzieciakom czapeczki albo coś innego - tylko musze nauczyć się odczytywać schematy albo opisy do nich bo nie wiem po co są przy niektórych opisach gwiazdki np coś takiego: * 1 półsłupek w półsłupek,... :-)
    ale powiem szczerze że teraz mama we mnie takiego bakcyla też zaszczepiła że nie wiem :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Mareza, Carrotka świetnie się Was czyta :bigsmile: Miłych robótek ręcznych :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    dziewczyny śmigające na szydełku co oznacza ta gwiazdka przy takim np opisie: po co są przy niektórych opisach gwiazdki np coś takiego: * 1 półsłupek w półsłupek ???
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    gwiazdki to nie wiem po co bo nie lubie takich opisów, ale 1 półsł w półsł to znaczy ze nie dodaje sie oczek, wiec np w pierwszym rzedzie 5 półsł to w drugim tez 5. no chyba ze fiufiu napisze dokładniej bo moze sie mylę a fiu zna się na opisach
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    to z półsłupkami to tak właśnie myślałam :-) nie wiem, może niektórzy lubią sobie utrudniać życie i po to te gwiazdki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Ja się zupełnie na opisach nie znam, robię albo na oko, albo z tutoriali wideo. Wychodzę z założenia, że schemat nieopatrzony legendą mnie bardziej wkurzy niż pomoże :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Fiu ja bym poprosiła o linka Hello Kitty :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    uuuu ale widze na oko ze nie jest zbyt trudne, to Twoje strasznie mi sie podoba i chyba cichaczem zrobię małej po nocach do paczki zajączkowej... :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Nie jest, i babka robi dość powoli, w zasadzie wystarczy umieć liczyć po niemiecku.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Fiufiu - super ta stronka ! co prawda ja z niemieckim na bakier ale z filmików można sporo zrozumieć :-) a najwyżej jak będę mieć problem to zapytam się taty żeby mi przetlumaczył :-)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    AAAAAA!
    Poprzeglądałam filmiki na youtube i zaczęłam robić czapeczkę! Nie ma to jak od razu walnąć z grubej rury:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Hej. Super watek. Ja zajelam sie haftem krzyzykowym. Wczoraj skoncxylam moje pirwsze dzielo i w sumie tez rzucilam sie na gleboka wode. Ale dumna jestem teraz jak paw. Na szydelku tez sie naucze B-)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Malutka2105 pochwal się. Pokaż, co zrobiłaś.

    Treść doklejona: 31.03.12 10:58
    Carottka, a gdzie kupiłaś szydełko? Jakoś w ogóle nie mam pomysłu, gdzie tego szukać.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Gwiazdkami zwykle oznacza się w opisie fragment, który się powtarza, np. "2 sł, *1 sł, 2 sł w następne o.*, 1 sł" oznacza, że po przerobieniu pierwszych dwóch słupków powtarzamy to, co pomiędzy gwiazdkami tak długo, aż zostanie nam miejsce już tylko na końcowy 1 słupek (za gwiazdkami).

    PS
    Ja w szpitalu nadgoniłam sporo z robotą na drutach, teraz, jak mam nakaz leżenia, to jest szansa, że wreszcie mi znikną zwały włóczek zalegające w szafach. Pod warunkiem, że się powstrzymam przed dalszymi zakupami :wink:

    Treść doklejona: 31.03.12 11:24
    I jeszcze wrzucam, żeby się nie zgubiło - dla pieluchujących wielorazówkami, opis wykonania wełnianego otulacza.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    No ja też wieczorkami sobie przypominam "jak to leciało" i w planach mam czapeczki dla dziewczynek a później jak już sobie przypomnę co i jak coś dla siebie tunikowatego w stylu rozciągnietego szmatowatego luźnego swetrzyska - ale powoli :) bez presji
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Carottka, a gdzie kupiłaś szydełko? Jakoś w ogóle nie mam pomysłu, gdzie tego szukać.


    Kupiłam w sklepie z wełnami,włóczkami i takimi duperelami. Poszukaj na ebayu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    carottka podasz linka do czapeczki ? :-)
    Hydro - dzięki za wyjaśnienie ! ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Szydełka są w pasmanteriach ale i widziałam u nas w sklepach "Chińskich" nie wiem czy u was takie są ale u nast stają sie "nową sieciówką" heh Widziałam też w kioskach Ruch
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Sporo jest dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych, ja w sumie już nie kupuję w stacjonarnych w moim mieście. Nie dość, że mały wybór wszystkiego (i włóczek, i sprzętów), to wszystko raczej słabej jakości (z włóczek królują akryle, szydełka i druty też takie sobie).
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    mareza: carottka podasz linka do czapeczki ? :-)


    Tu jeden:
    http://robotkimaknety.blogspot.co.uk/2010/09/szydekowa-czapeczka-podstawy.html
    A tu masz filmik po angielsku:
    http://www.youtube.com/watch?v=jjvEK_cjf9A&feature=relmfu

    Tylko ja za cholerę nie umiem wstawiać linków :sad:
    --
  3.  permalink
    A ja za cholerę nie umiem wstawić zdjęcia tutaj.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.03.12 16:21</span>
    Ale wstawiłam fotki pod wykresem strona 5 :)
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Witam!
    Właśnie znalazłam ten wątek, więc tak na szybko, bez czytania, wklejam najnowsze dzieło :-)
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/513/1041018a.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    hydrozagadka: Sporo jest dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych, ja w sumie już nie kupuję w stacjonarnych w moim mieście.


    a możesz podać te sklepy z których zamawiałaś i byłaś zadowolona ?? bo jak wpisałam w wyszukiwarkę to faktycznie wyszło ich trochę ale nie wiem czy się sugerować przy wyborze.....i jeszcze jakbyście mi napisały taką listę rzeczy, które są potrzebne do nauki szydełkowania bo kompletnie nie wiem od czego zacząć

    Treść doklejona: 31.03.12 17:54
    carottka: Tu jeden:
    http://robotkimaknety.blogspot.co.uk/2010/09/szydekowa-czapeczka-podstawy.html


    fajna ta czapeczka....zrobiłabym taką dla Iwi :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Nulla - piękna czapeczka:clap::clap::clap:

    Masz moze opis jak ja zrobic? Bylabym bardzo wdzieczna!
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Większość moich robótek jest w oparciu o wzory dostępne na stronie ravelry.com Jest to strona anglojęzyczna, więc jeśli ktoś zna język to jest to skarbnica wiedzy. Cudeńka można tam wynaleźć. Jeśli nie znasz angielskiego na tyle dobrze, żeby zrozumieć opisy, znajdź po polsku obojętnie jaki opis najprostszej czapki i dorób kilka stożków :-)






    To kilka przykładów innych robótek. Mam tego całkiem sporo, ale nie chcę wam tu śmiecić za bardzo.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    _kasiek_: a możesz podać te sklepy z których zamawiałaś i byłaś zadowolona ??


    To, co prawda, pytanie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć :-)
    Kupuję regularnie w kilku sklepach i właściwie wszystkie są godne polecenia - obsługa fachowa, a dostawa zwykle bardzo szybka.

    Zamotane
    E-dziewiarka
    Biferno
    Fastryga

    I z tych droższych:

    Magic Loop
    Amiqs

    Wszystkie sklepy są z Polski.

    A do nauki szydełkowania najlepsze jest na początek kilka zwykłych szydełek (np. nr 3, 4), no i jakaś nie rozwarstwiająca się włóczka - polecam do tego celu włóczki Alize (np. Cotton Gold - mieszanka bawełny z akrylem - bardzo miękka i wydajna) - dobry stosunek ceny do jakości, no i ogromny wybór rodzajów.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Jeśli nie znasz angielskiego na tyle dobrze, żeby zrozumieć opisy, znajdź po polsku obojętnie jaki opis najprostszej czapki i dorób kilka stożków :-)


    Akurat angielski to nie problem:wink:
    Dzięki wielkie:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Daj wzór czapki diabełka :P Coś dla moich czorcików akurat :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    dzięki Livia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    _kasiek_: a możesz podać te sklepy z których zamawiałaś i byłaś zadowolona ??


    Livia już mnie uprzedziła :smile: Z tej listy ja najczęściej korzystam z e-dziewiarki. I faktycznie, Alize Cotton Gold wydaje się być idealna na początek - nie za cienka, nie za gruba, wydajna, w dobrej cenie i fajne kolory (jest w dwóch wersjach, w jednolitych kolorach i w cieniowane pasy - można obejrzeć u producenta i potem szukać w sklepach internetowych po numerach kolorów) I świetnie znosi pranie w pralce :smile:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    _kasiek_: a możesz podać te sklepy z których zamawiałaś i byłaś zadowolona ??

    Ja jeszcze polecam zamotane.pl i 2 sprzedawców na allegro: http://allegro.pl/sklep/15330726_kamini i http://allegro.pl/sklep/9619820_pasmanteria-anpoli

    Treść doklejona: 01.04.12 13:44
    To ja się pochwalę moimi pierwszymi zmaganiami z maszyną do szycia :) Otulacz polarkowy do pieluszki w prezencie dla córeczki mojej koleżanki (miś jest dość małym modelem, dlatego tak tonie w tej pieluszce, mam nadzieję, że dla Ninki będzie ok :) )


    A tu wykończony kocyk misiowy dla jednej z moich dzidź - kocyk na drutach, obrobienie szydełkiem. I jeszcze czapeczka szydełkowa do kompletu (mój pierwszy szydełkowy wyrób).
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    nulla ale zaśmiecaj wątek zasmiecaj ;) takie cudeńka z chęcią pooglądam. No i tez z chęcią zobaczyłabym wzór na ta czapkę z rogami...:)
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Czapka z rogami to wiking, nie diabeł :-)
    On chyba akurat z Etsy jest kupiony przez jedną z dziewczyn stąd. Przesłała mi wzór nieodpłatnie więc zanim poślę go dalej, muszę jej się zapytać czy mogę.
    Skoro nie zaśmiecam, później wrzucę coś jeszcze.
    A z allegro baaaardzo polecam sprzedawcę anpoli. Od zawsze kupuję u p. Ani i jestem baaardzo zadowolona. Sprowadza włóczki jak czegoś potrzebuję i zawsze służy radą.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    nulla: Czapka z rogami to wiking, nie diabeł :-)
    Jak to zwał tak to zwał :P ja chcę hahaha
    Moze wieczorem uda mi się poszperać za schematem jak się to robi
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Melduję, że czapeczka dla Kuby skończona! :bigsmile: Góra wyszła średnio, ale to pierwsza próba wiec nie spinam się. No i czapeczka świetnie się dzisiaj sprawdziła na spacerze, nic na oczy nie wchodzi i uszyska zakryte!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 1st 2012 zmieniony
     permalink
    carottka - wow - pochwal się zdjęciem ;-) ...ja tam tylko zaczęłam ale jakiś drobny ten ścieg mi wychodzi - pewnie mam za cienką włóczkę - a poza tym moje diabełki szaleją cały dzień
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    patrzę tak na tą wikingową czapkę i myślę ze jest prosta - robiona słupkami jak zwykla czapka, tylko 4x dodawane są 2 słupki reliefowe, czyli nawijane "od tyłu" - stąd ta linia wzdłuż. No i różki później.

    Carottka pokaz czapkę :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.