Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    jowita jedyny problem to to, że nie wiem o czym do mnie mówisz :-) Ja robię tylko ze wzorów angielskich i tak na dobrą sprawę, po polsku to ci tylko odróżnię słupek, półsłupek i łańcuszek. Ale prawdą jest, że czapka wcale nie jest trudna!
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    ja się nadal mobilizuję aby się zabrać za szydełkowanie. dziś będę zamawiać włoczki, kordonki, tasiemki :smile:
    bardzo bym chciała taki kocyk zrobić, co był tu pokazywany :wink:
    a przy okazji znalazłam ciekawy blog z pracami, ale niestety nie podają wzorów, ale mozna się zainspirować może :wink:

    http://dladziecinaszydelkuidrutach.blog.onet.pl/
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    To jeszcze jedną świeżynkę wrzucę.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Zanim zrobię duży abażur, zrobiłam próbę materiału na małej lampie.
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Bardzo elegancki abażur Fiufiu. Tania alternatywa drogich lamp. :clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    dziewczyny ja was podziwiam, to szydełkowanie wydaje się być bardzo interesujące, ale jak otworzyłam ten link po angielsku, to ona tak szybko machała tym szydełkiem jak dla mnie że musiałabym w zwolnionym tempie oglądać :bigsmile:
    ja chyba musiałabym koło kogoś usiąść i ktoś musiałby mi pokazać jak się robi słupek, pólsłupek i ten łańcuszek i potem myślę że dałabym radę
    muszę jeszcze napisać, że ta hello kity na szydełku jest cudowna, moja córka padła by z wrażenia
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Fiufiu ja w sobotę kupiłam balon, ale niestety nie dostałam sznurka konopnego i nici z próby. Fajnie Ci to wyszło :wink: Poluję teraz na ogromny balon taki gdzieś metrowej średnicy plus dwa mniejsze, bo tyle potrzebuję do oświetlenia salonu. Ile czasu schła ta konstrukcja ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    no jest efekt :)) fajnie to wyglada!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja to zrobiłam z normalnej włóczki białej, a nie ze sznurka. Schło niecałe dwa dni. Balon na dużą lampę już kupiłam, ale będę to robić w ogrodzie, bo okropny bajzel przy tym.

    @Kachaw: Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    No dobra, proszę się nie śmiać bo to moja pierwsza rzecz jaką zrobiłam na szydełku :wink:
    Wiele tam dziur i nierówności! Ale druga czapka już dużo ładniej wychodzi :)

    By [URL=http://profile.imageshack.us/user/kasianka1985]kasianka1985[/URL]

    A to będzie czapka pszczółka:wink:

    By [URL=http://profile.imageshack.us/user/kasianka1985]kasianka1985[/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Carotkko, bardzo ładne czapeczki i powiem Ci szczerze, że przyglądam się tej zielonej czapeczce i no wybacz, ale ja tych niedoskonałości nie widzę. Chyba czas zmienić okulary... :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Ślicznie dziergasz!!!!:clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Carottka - szacun :-) Pięknie jak na początek początków :-)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Moja pierwsza czapa wyglądała o wiele gorzej więc jesteś na dobrej drodze :-)
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    no carottka super! A widzę że pszczółka jak robota profesjonalistki :)

    Treść doklejona: 05.04.12 17:44
    Nulla konto mam nieaktywne wiec napisze Ci tu:
    w pętelce robisz 10 półsłupków
    następny rzad w kazdym oczku 2 półsłupki (wiec juz masz 20)
    kolejny w jedno oczko 1 półsłupek, w drugie 2 pólsłupki
    w kolejnych rzedach o 1 półsłupek więcej, czyli 1 półsłupek, 1 półsłupek i 2 półsłupki. Aż denko będzie tak duże jak chcesz.
    Potem rząd pojedyńczych półsłupków reliefowych, czyli nie wbijasz szydełka z przodu tak jak zawsze, tylko "od tyłu", dzięki temu będzie taki kwadratowy brzek. Potem już sobie robisz taką głębokośc jak chcesz, dodając w niektórych rzedach oczka, zeby kapelusz rozszerzał się.
    Na koniec rondo - 1 półsłupek, 2 półsłupki - na przemian
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    No, zdążyłam przed świętami. Włóczka zajączka trochę kijowa, ale może jeszcze wydziergam jednego, jak skończę czapeczkę, nad którą pracuję.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    dziewczyny jestem zafascynowana tym wątkiem , kiedyś lata temu próbowałam robić na drutach , nawet zrobiłam jak byłam w ciąży dla córki sweterek - co prawda nie był symetryczny ale mój pierwszy. Jak tak oglądałam te wasze dzieła to znowu mnie "dopadło" . Przyłączam sie do grona i jak już zakupię "sprzęt " to pozowlę sobie męczyć was.
    Piękne te wasze dzieła
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    To i ja się pochwalę swoim dziełkiem ... wyszło mi trochę za duże, pewnie dekielek za duży zrobiłam i potem mogłam omijać oczka a potem chyba zrobiłam ją ciut za płytką ale chciałam szybko zrobić mojej niuni czapeczkę...w związku z czym żeby trzymała jej się na główce to dorobiłam nauszniki i wiązanie pod brodą :-)
    Poniżej właścicielka czapeczki :-)
    1
    2
    3
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Mareza podoba mi się bardzo czapeczka jak i jej włascicielka. bardzo fajne to wykończenie, takie dziewczęce :)

    Fiufiu i teraz mam atak zazdrości i wyrzut sumienia że nie zrobiłam sobie czegoś takiego :P
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Jowitko - dziękuję :-)
    Teraz chcę zrobić młodemu czapeczkę a potem mam milion pomysłów na inne czapeczki dla nich :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    a za mną chodzi chusta - szal... ciekawe czy mnie dogoni hahaha Ale zrobiłam już przegląd w tym co mam z włóczek i niby mam z czego zrobić... Mam jeszcze do sprucia kamizelkę i sweterek (zbierałam sie do tego od dawna) i może w święta to zrobię?... Ale już nic nie chcę planować :) powoli wszystko mi się przypomina wiec nie jest źle
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Jowita, nic straconego, za rok znów będą święta :)
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Jowita dzięki!
    Jak tylko skończę czapkę - żabę zabieram się za kapelusz.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    A jak zrobić ten berecik (kaszkiecik) ?
    http://a.imageshack.us/img7/7754/dsc02756t.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Agunia napisz do mnie jo1981@tlen.pl to wyślę Ci schematy kaszkietów. generalnie bardzo prosto - najpierw rozszerzasz jak na czapkę, potem 2-3 rzędy bez dodawania i znów spuszczasz oczka. W kazdym razie odezwij się na maila :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Jowita odezwałam się :)
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja mala modelka u mnie w pracy :) na ktorej testuje moje wyroby :)
    Image Hosted by ImageShack.us
    Image Hosted by ImageShack.us


    Treść doklejona: 06.04.12 20:16


    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Udało mi się dziś skończyć czapeczkę dla synka :-) ponieważ daszek miał być załapany do czapeczki żeby nie zwisał smętnie to wymyśliłam sobie że fajniej będzie jak przyszyję guziczki :-)
    model poniżej :-) - ponieważ się kręcił u mamy na rękach więc mu trochę czapę do gory podciągnęłam bo w rzeczywistości jest głębsza i bardziej czółko zakrywa
    1
    2
    3

    Treść doklejona: 09.04.12 20:03
    i kolejne szydełkowe wynalazki - tasiemki są zastępcze żeby zobaczyć jak będzie wyglądać
    1
    2
    3
    4
    5

    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Marezka bardzo fajne czapeczki :bigsmile: . Ja chcę zakupić szydełko i zrobić córci czapeczkę na wiosnę, coś jak Twoja. Gdzie mogę znaleźć taki schemat?
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    MyAngel - robiłam bez schematu :-) 3 razy prułam bo raz mi wyszła za mała, potem za duża, a potem się spieszyłam i prawo na lewo robiłam :-) robiłam ją z łańcuszka po 5 oczek :-)

    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Dzięki, w takim razie też popróbuję :)
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 11th 2012 zmieniony
     permalink
    A oto żaba:

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Można większe?

    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    nulla - masz jakiś schemat na taką fajną żabę :-) ?

    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Ni mam. Czapa jest zwykła, tzn robiłam jak każdą inną. Oczy robiłam na czuja. Jak będę robić jeszcze kiedyś to spiszę dla potomnych i dam znać :-)
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    mareza czapka jak u Szymonka, a oczy możesz zrobić z kółka złożonego na pół, nawet mozna coś do środka włożyć zeby wypchac :)

    nulla śliczny ten Twój brzdąc :)

    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    ja Szymonkową robiłam z półsłupków z narzutem, ta z żabką też tak się robi ?

    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    To ja się pochwalę ostatnim wynalazkiem, sfabrykowałam młodej coś na wiosnę:



    Wzór dostępny tutaj, włóczka bawełniano-wełniana, przeleżała wieki w mojej szafie, bo kolory średnio mi się podobały, ale młoda zachwycona :smile: Kwiatek inny niż w oryginale.

    A poza tym mam zaczętych chyba ze 6 innych rzeczy i tak dziobię po trochu z każdego. Tym sposobem pewnie do terminu nic nie skończę :tongue:

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziełko najnowsze, prezent dla chrześniaka.




    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Fiu, czy to bakłażan? :bigsmile:

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Fiu podoba mi sie :)
    Chcialam się pytać jak połączyłaś te dwa odcienie niebieskiego :D taki ładny rowniutki Twój ścieg.

    Hydro coraz większą robisz mi ochotę na powrót do drutów. Tylko ja tych wzorów za cholere nie umię czytac :( ale taką opaskę to bym zrobiła mojej na wiosnę...

    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny a jaki materiał polecacie na obicie krzeseł?

    --
  1.  permalink
    Fiufiu bardzo ładna :smile: Robiłaś z jakiegoś schematu?

    -- ............
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    jowita: Tylko ja tych wzorów za cholere nie umię czytac :( ale taką opaskę to bym zrobiła mojej na wiosnę...


    Najtrudniej zacząć, potem się człowiek zaczyna jakoś orientować w tych opisach :smile: Jakbyś potrzebowała jakiejś podpowiedzi czy tłumaczenia, to ja bardzo chętnie pomogę - tę opaskę robi się naprawdę łatwo i szybko :smile:

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Robiłam z głowy. A bakłażan to nie jest, tylko jagódka tudzież jeżynka.

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Potrzebuję pomocy :P koniec rzędu początek nowego - jak to zrobić??
    http://28dni.pl/pictures/1388431.jpg
    rozumiem 5słupków, o brzegowe i co?? obracam 3 oczka zakańczam po czym wracam do 2o ?

    Treść doklejona: 13.04.12 20:57
    Czapunia na wiosnę dla jednej już jest teraz podobna dla drugiej się robi ale chce mi sie szala a ten mi wpadł w oko tyle że nie niebieski ale lawendowy (? chyba tak sie zwie lekki fiolet)

    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi jak zrobić taki wzór jak niżej - chciałabym tym wzorkiem zrobić czapeczkę
    1

    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Agunia to ja poproszę :-) mam nadzieję że się połapię w schemacie, bo niby wiem co dany symbol znaczy a nie mogę się jakoś rozczytać - czyli by pasowało zrobić łańcuszek i na nim słupki

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Wg mnie to sa slupki pojedyncze 5w jednym oczku albo cos kolo tego ;)- jutro moge Ci wrzucic szablon bo mam na kompie (jestem teraz na komórce) dziewczynkom robilam podobna
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Ups albo zwykly lancuszek moze byc tez - male foto na tel wiec naszly watpliwosci haha

    http://28dni.pl/pictures/1388611.jpg

    Treść doklejona: 13.04.12 22:59
    na str 3 jest legenda do czytania schematów a tu od środka masz
    kropka to o. łańcuszka
    I - półsłupek
    i dalej jest słupek - dwa w 1 oczku
    dwa słupki w 1oczku - o łańcuszka - 2 słupki w tym samym oczku co poprzednie
    dalej 3słupki itd
    kreska z 2 kreseczka,i to podwójny słupek...

    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.