Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2014 zmieniony
     permalink
    ??? ja o rajdzie ni hu hu:tongue:
  1.  permalink
    To chyba Ladybird
    Ja sie troche tego raidu boję. Tam jest napisane,ze nie moze byc na wierzchu jedzenia, nie powinno sie stosowac jak sa małe dzieci itp
    Mysle,ze to jest jednak mocno toksyczne :/
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    No i ja sezon rozpoczynam. Ale pod gorke w tym roku wszystko. Mam straszny problem z ta obrzydla skarpa. W zeszlym roku moj m. wymyslil, zeby zrobic oddciecie skarpy i zrobic podmurowke z gazonow. Chcial tym samym skrocic skarpe, zeby nie wychodzila tak na dolny poziom. No i odcielismy. Ja wypielilam cala skarpe, a bylo co pielic, polozylam folie i...... ksawery (huragan czy wichura nie pamietam kim on byl) zerwal mi cala folie. Maialam ponad 200 kolkow wbitych i tak latala ta moje folia. Teraz jest poprzeciskana jakimis plytkami chodnikowymi zrolowana , tylko aby nie pofruneka calkowicie. A przez ta odciecie skarpa zaczyna mi sie obsuwac. Musimy na gwalt ten murek oporowy zrobic i za choinke nie wiem jaki. Z gazonow to za same gazony zaplace ponad 5 tys, a jeszcze robota... Skarpe mam 17 m dlugosci(w sencie szerokosci) i wysoka na 3,4 m juz po odcieciu. Murek musi byc na jakies 1,6 m na wysokosc. Macie jakies moze pomysly, moze cos takiego robilyscie???
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    dżasti - a nie da się jej podzielić na tarasy? Takie skarpy są mega upierdliwe i trudne w obróbce - ja jeśli tylko można proponuję podzielić teren na 2- 3 poziomy ograniczone oczywiście murkami oporowymi.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Lily, myslalam o tym, ale mam bardzo stroma ta skarpe. W poniedzialek ma przyjechac znajomy ktory ma firme budowlana i ma fachowym okiem spojrzec i pomoc
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    dzasti pokaż jaką masz tę skarpę? u mnie tarasy bedą podniesione co mi da skarpę i też nie małą więc szukam pomysłów, koncepcji etc....
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Pokazalabym, ale nie umiem wstawiac zdjec. W weekend pokminie i wstawie. Na razie to stan mojej skarpy jest oplakany. Nie schodze w ogole do ogrodu na dol, zeby nie denerwowac sie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    co moglam zrobic nie tak ze zaden z 3 rododendronow nie kwitnie?
    w zeslzym roku kupowalam juz z paczkami wiec szybko i dosc dlugo ladnie kwitly, teraz po kwiatach ani sladu :(
  2.  permalink
    Hyde, a w ogóle zawiązały pąki na jesieni (i np te pąki opadły) czy nawet nie zawiązały? Bo rododendrony zawiązują pąki jesienią (czy tam pod koniec lata) i kwitną w następnym sezonie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    zebym to ja wiedziala, jestem laik ogrodniczy i co tu duzo mowic - nie mam zelonego pojecia :(
    jak mi ktoras z was pokaze w google zdjecie zawiazanych pakow to wtedy sie ustosunkuje ;)
  3.  permalink
    pierwsze lepsze zdjęcie to jasnozielone to pąki właśnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    no to u mnie sie nie zawiazaly
    moje wygladaja tak

    fds
  4.  permalink
    to może pierwszy rok rzeczywiście nie kwitnie?
    Chyba, że ja coś pokopałam i jeszcze jest czas na pąki :) może są różne odmiany?
    --
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeApr 12th 2014 zmieniony
     permalink
    ja też nie jestem jakimś specjalnym znawcą roślin ale mam dwa różaneczniki i jeden przez 3 lata miała piękne kwiaty i mnóstwo ich było a w tym roku widzę, że tylko kilka nowych kwiatów się zawiązało i być może raz na jakiś czas po prost roślina odpoczywa od kwitnienia...
  5.  permalink
    Tez nie jestem ekspertem ale wyczytalam ze dwa, trzy lata po przesadzeniu z doniczki rododendrony lubia skupiac sie na rosnieciu zamiast "myslec" o kwitnieniu. Dodatkowo istnieje odmiany ktore kwitna co dwa lata (tez wyczytane).
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    hydzia a wrzuć zdjęcia wierzchołków z bliska
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 14th 2014
     permalink
    Mrshyde ja niestety nie pomogę .

    Dziewczyny czy mialyscie truskawki pnące czy wiszące ,czy warto ? Jaka doniczce wybrać najlepiej ,na allegro sa takie plantery ,ale czy sie sprawdzi?
    Ja czekam na wiadomosc kiedy firma zacznie sadzic rośliny ,mam nadzieje ze po świętach .

    Lily przy płocie z przodu mam krawężnik i miał tam byc żwir czy kamyk ,ale chyba wolałabym jakieś rośliny nie wysokie ,drobne ,mogą kwitnące jakieś kwiaty ,tylko tam jest szer 40 cm i czy to wystarczy?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    Wystarczy , wystarczy, w sam raz na byliny albo karłowate odmiany np berberys thunberga athropurpurea nana, albo tawułę little princess ew. trzmielinki
    Hydzia - sprawdź jak tam z wilgocią w tych rododendronach, wygladaja na podsuszone, z resztą , one wolą zacienienie, naturalnym środowiskiem rododendronów jest podszyt w himalajach, świetnie rosną pod dużymi iglastymi.
    Pierisy na moje maja grzyba - spryskaj je miedzianem czy innym takim

    Treść doklejona: 16.04.14 23:33
    tu masz ładne info o pielęgnacji pierisów :http://zojalitwin.wordpress.com/2011/10/15/pieris-japonski/
    pod koniec zdjęcie plamek
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2014 zmieniony
     permalink
    poczytam pozniej o tych pierisach i moze uda mi sie cos kupic zeby je poratowac, no ale na pierwszy rzut oka to temperatury jeszcze nie odpowiadaja zeby mozna je bylo pryskac (u nas jest ponezj 10stopni)

    a co do rodo to ja bym w zuciu o sukosc nie podejrzewala, u nas sporo ostatnio pada
    no ale nic podleje je dzisiaj z nawozem dodatkowo
    czy jakas azofoska je spryskac? tak mi podpowiadala pani w ogrodniczym
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 17th 2014
     permalink
    spryskać azofoską?? ppo co u licha? Padać może ale nie zawsze jest to woda dostępna dla rośliny, szczególnie w wymrożonej glebie po zimie. Jak już to dawaj im nawozy zakwaszające ziemię.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    no nie wiem po co, tak doradzila pani z ogrodniczego ale w tym samym ogrodniczym nie bylo miedzianu zeby spryskac pierisy
    azofoska poszla ostatecznie pod krzewuszki, rododendrony podlalam magiczna sila z substrala
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    a o inny na grzyby pytałaś? nie tylko miedzian się nadaje
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    a to moje pierwsze działkowe kwiaty


    no i swidosliwa kwitnąca
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Lady piękne, a ja czekam i czekam, napisałam do mojego ogrodnika ( firmy która ma nam robić ogród) odpisał ze nie zapomniał o moim ogrodzie, a tak już mi się marzy trawka bo cały syf niesie się do domu, a wokoło tak zielono i kolorowo. Mój robi zadaszenie tarasu z poliwęglanu i drewna, myślę że będzie to lepszym rozwiązaniem niż markiza czy parasol i co najważniejsze przyszły mokitiery.
    Lily a ty juz coś w swoim ogrodzie sadzisz? Pochwal się
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Nie, jeszcze nie sadzę , mam tylko hibiskusa od wujka i trawę, którą wczoraj kosiłam.
    Ale za to mogę wrzucuć jak chcę żeby było od frontu.
    fr

    Treść doklejona: 25.04.14 11:39
    a tak mam na tyłach aktualnie:)
    tyl
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeApr 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Lily, a co tam pięknego macie za ogrodzeniem "na tyłach"?
    Marzę już o takiej trawce koło swojego domu, natomiast koncepcja frontu smaczna i kolorowa :-)
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Lily ślicznie, a już myślałam że będzie za późno na sadzenie, ale maj chyba jeszcze będzie ok? Mam pytanie co do roślin, mi cena z projektu wyszła prawie 9 tys i planuje zmniejszyć ilość roślin albo wielkość roślin co lepiej?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Hope- na tyłach? tam jest brzoza, świerki i sosna - jeszcze mój tata sadził 20 lat temu
    aga - sadzić możesz do woli , cały sezon - tylko latem musisz wtedy podlewać i to dużo. Co do dylematu, więcej czy mniejsze to trudna decyzja...Zależy jaki efekt chcesz mieć w jakim czasie.
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Trawka super Lily, tylko czy te większe juz rośliny nie są mocniejsze, chodzi mi o to czy się przyjmą lepiej od tych mniejszych
    Dzisiaj zamawiam na allegro truskawki wiszaco pnace, mam nadzieję że sadzonki będą takie jak na zdjęciach
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    Lilka ale masz ladny trawnik, rowniutenki i soczysty; maaarzenie


    odkad zaczelam codziennie podlewac "punktowo" rododendrony widze roznice w lisciach (podniosly sie), tylko teraz zastanawiam sie zeby nie przesadzic - iel tak pi razy oko trzeba wlac litrow wody jesli nie pada?

    a tak w ogole to wlasnie po tym ostatnim podlewaniu stwierdzam ze nie wyobrazam sobie jednak duzego ogrodu bez rozprowadzenia nawodnienia i automatycznych zraszaczy. nim podleje te moje kilkanascie sztuk to schodzi mi godzina jak nie lepiej

    Treść doklejona: 25.04.14 19:19
    Lily: na tyłach? tam jest brzoza, świerki i sosna - jeszcze mój tata sadził 20 lat temu

    mysle ze to chodzilo o to co za plotem, jakas woda tam chyba jest, co?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 25th 2014
     permalink
    No za płotem te drzewa rosną - potem jest szosa, chodnik i jakieś budynki zakładu doświadczalnego. Za dzieciaka to była spokojna droga, teraz nie poznaję "mojej wiochy" - pełno samochodów. Muszę tam nasadzić drzew jeszcze, żeby wytłumić hałas.
    Ania - właśnie po liściach poznasz , czy podlać te bidaki czy dają radę.
  6.  permalink
    Lily ja tez myślałam,ze za płotem masz staw :)Mieszkasz w bliźniaku?
  7.  permalink
    a u mnie juz trochę wiosny :)
    h
    d
    s
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    Szczypta - a co Ci takiego ładnego fioletowego tam rośnie?
    Ja dzisiaj wybieram się na targi ogrodnicze i chcę zakupić kilka sadzonek. Niestety moje "grube" prace przesuwają się non sto i nie mogę zasadzić jeszcze wszystkiego. Już 2 razy pieliłam tą moją obrzydliwą skarpę i jeszcze raz przyjdzie mi ją pielić bo znów zarasta a firma budowlana do podmurówki przyjdzie dopiero w czerwcu. Do tego przesuwa się cały czas zrobienie płotu sztachetowego. Już mam dość powoli tego wszystkiego. Ale jak już postawię płot, to będę się wyżywać ogrodniczo hehehe.
    -- ,
  8.  permalink
    Dzasti - to prymule :-)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Szczypta powiedziałabym, że to niezapominajki bo prymula jeszcze takich nie widziałam. Prymula dla mnie ma większe kwiaty i liście , które tworzą kepke
  9.  permalink
    dzasti pyta o kwiaty fioletowe- to sa prymule . Lady. Te niebieskie to niezapominajki ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    No widzisz jaka ze mnie daltonistka:)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    tak tak, o te fioletowe właśnie mi chodziło. A masz je posadzone jako rośliny wieloletnie, czy rozsady wsadzałaś? kompletnie o prymulch nic nie wiem a spodobal mi się ta Twoja komozycja.
    -- ,
  10.  permalink
    Dzasti- wieloletnie
    Posadziłam je rok temu , one bardzo się rozrastają wiec niebawem je podzielę i poprzesadzam jeszcze w inne miejsca
    Cieszę się,ze Ci się podoba ;) Ja tez lubię prymule, na zywo są o wiele piękniejsze
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Tak w bliźniaku mieszkamy:) a staw za płotem byłby już lepszy niż ta droga...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    a to Nasza jedyna w miarę wyglądająca trawka... ehhh chciałabym taką mieć już wszędzie...


    nowe nabytki

    - zółty bez


    - jarzębogrusza


    - druga świdośliwa ale ta niestety bez zawiązanych owoców


    - dwa gatunki śliwy bo jedna kupiona wcześniej ale nie zauważyłam, że potrzebuje zapylacza więc druga kupiona samozapylająca


    te bloczki i ten kibelek mnie dobijają i aż mnie nosi aby coś z tym zrobić bo zakłócają mi cały widok
  11.  permalink
    Lady, doczekasz sie trawy szybciej niz myslisz
    coś Ci pokażę
    2011
    d
    2012
    h
    2013
    h

    Treść doklejona: 03.05.14 17:49
    a tu porównanie thujek ;) Jak sie przyjzysz bardzo, to zobaczysz na pierwszym zdjęciu pod siatką ;)

    2011
    d
    2013
    r
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    szczypta miłe pocieszenie :)) pięknie to się u Ciebie zmieniało :)

    Nawoziłaś ziemię czy w róznicy pomiędzy tymi ostatnimi dwoma zdjęciami tylko dosiewałaś trawę?

    Wczoraj moja teściowa kupiła rekultywator/glebogryzarkę w biedronce i odświeżaliśmy u niej trawę (strasznie się kurzyło i dużo zjadało trawy z ziemią) a potem dosiewaliśmy nową...
    Ja zaś wczoraj miałam koszenie tej mojej trawki z której robię kompost.... jestem ciekawa co z tego wyjdzie :) Jakby się udało to będę go wykorzystywała gdzie tylko się da :) i będę mogła dopieszczać tę mini łączkę :)

    Treść doklejona: 03.05.14 17:52
    szczypta a jak sprawdza Ci się palisada plastikowa? w biedronce na nią spoglądałam ale dość droga bo 29 złotych kosztuje
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    Lady - ale wyrwało też zieloną trawę?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Lily przerywa trawę w pewnym stopniu... nie wszystko... jednocześnie nacina ziemie
  12.  permalink
    Lady, w tej czesci ogrodu nie nawozilismy ziemi. Z palisady jestem bardzo zadowolona :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 5th 2014
     permalink
    Palisander musiałabym kupić i osłonić nią drzewka młode. Ada jak kosiarka trawę to potrafi podkaszarka je Uszkodzić!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2014
     permalink
    a wertykulatorem to mozna o kazfej porze robic? my zrpbilismy raz i wydawalo sie ze jest ok ale tak popatrzylam na trawe i mysle ze jescze jedne by sie przydalo tylko nie wiem czy to nie zaszkodzi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 5th 2014
     permalink
    Hyde nie mam pojęcia... w te przerwane miejsce dosiewalam jednak trawe
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.