Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjolene33
    • CommentTimeSep 29th 2014 zmieniony
     permalink
    MyAngel: A czym podlewać wrzosy? Podobno ziemia ma być kwaśna.

    No ja podlewam zwykłą wodą, ale wsadziłam wrzosy w torfie czyli właśnie kwaśnej glebie :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Moje do niedawna słoneczniki :) na wiosnę pisadze więcej bo są piękne
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny niedługo zakłądamy trawnik, jaką trawę polecacie? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    a jaką masz ziemie i od jakiej strony geogr. ten trawnik?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 7th 2014
     permalink
    Teren gliniasty, dawniej były tu grunty rolne klasy chyba IIIb.
    Trawnik w większości będzie od strony wschodniej i południowej. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    My na glinie mamy Barenbrug Solide i tam gdzie wyrosla najlepiej (najwięcej wilgoci) wygląda normalnie jak sztuczna :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Mangaa a robilas nawodnienie trawnika czy jak to sie nazywa? my tego nie mamy bo mala dzialka i twierdzilam a po co ale jak teraz latem upaly byly i jak debil latalam ze szlauchem podlewac trawe zeby do reszty jej nie wypalilo to przeklinalam chec zaoszczedzenia i ze tego nei zrobilismy (zraszacz takie te samolatajace przy zaledwie 4m szerokosci trawnika odpadaly niestety bo i na nasz i az na dom sasiadow laly, tylko 'bzyczek' z przodu na malenkim kawalku byl a i tak tam pada slonce caly dzien wiec trawe wypalilo doszczetnie)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Nie robiłam i nie będziemy robić Hydzia bo już schodzimy z kosztów.:((( My mamy tam naprawdę mokro, wysoki poziom wód gruntowych, mamy studnię chłonną i będziemy w razie czego podpinać właśnie zraszacze do studni i zbiornika na wodę by nawilżać w razie potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    No to jak mokro to faktycznie nie ma potzreby. U nas susza ze az strach ale nasza dzialka to sam piach (pytlak)
    Do tego stopnia sucho ze jak pekla rura wodociagowa z ciotki ujecia (idzie przez nasza dzialke od naszej studzianki) i wycieklo w kilka dni 40 m3 wody!!!! To bie bylo po niej znaku. Dopiero na glebokosci ok 1,5m zaczelo byc mokrawo ale nie zeby bloto czy cos :/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Zaopatrzylam się w agrowloknine ale niestety moje plany pogrzebala pogoda. Koparka odmówiona wiec weekend będzie leniwy.
    Chcemy dać pas Agrowłókniny 40 cm pod płotem tam gdzie kosiarka nie kosi. Kolejny pas to skarpa oraz chce przygotować kilka miejsc pod trawy, róże, krzaki malin i zimozielone. Może jeszcze wróci pogoda.

    Treść doklejona: 29.10.14 15:16
    Zaryzykowałam i posiala trawę. .. może jeszcze przy obecnej pogodzie wzejdzie i nie zmarznie

    Treść doklejona: 14.11.14 19:27
    Pojawiła się młodziutka trawka jupiiii :)
    •  
      CommentAuthorjolene33
    • CommentTimeNov 27th 2014 zmieniony
     permalink
    A jesteście pewne że chcesz się pakować w sianie trawy? Jeśli tak to zycze powodzenia, my próbowaliśmy na początku ogarnąć front naszego ogrodu i wyszło mizernie, a skończyło się na przekopaniu całego ogrodu, domieszaniu ziemi i wizycie firmy trawnik , która rozwinęła trawę z rolki. Okazało się że źle przygotowaliśmy ziemię, bo trzeba ją było zmieszać przed sianiem. To znaczy przekopać, domieszać torfu i piasku no i uwałować... u nas doszła jeszcze siatka chroniąca przed kretami;).

    Co do wrzosów... im trzeba zakwasić podłoże, ale dobrze się czują w glebach z dość sporą ilością piasku.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Lady my też jakieś 2 tyg. temu posialiśmy i wschodzi hrhr.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Jolene nie kazdego stac na trawe z rolki


    A co do wschodzacej trawy to od razu widac ze wy w tej cieplejszej czesci kraju mieszkacie.. U mnie od jakiegos czasu na minusie. Teraz juz -6'
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam Hortensję bukietowa.Ogromna jak drzewo jest.Może wiecie jak ja przyciąć na zimę? Domjakiej wysokości?
    Kwiaty uschly ale nie opadły a chce by znów pięknie kwitła w lecie:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Aga szepnij do Lily zeby tu zajzala to ci cos podpowie
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Aga - bukietowe tniemy na przełomie marca i kwietnia tak do wys 20-30 cm.
    Tu masz obszerny artykuł na temat bukietowych:
    http://www.mojpieknyogrod.pl/drzewa-i-krzewy/artykul/hortensja-bukietowa
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Aaaa ja myslalam ze teraz trzeba ja przyciąć. Czyli mam czekać te kilka miesiecy..
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Lilka a czy rhododendrony to juz leciec owijac czy na razie jeszcze nie?
    bo tak patrze po ogrodkach i nikt niczym swoich krzaczkow/kwiatkow nie owija i nie iwem czy juz okutac czy jeszcze nei
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Lady u nas roundup nie zdal egzaminu, wszytko wylazlo na nowo a za plotem przy drodze to nawet wiecej niz bylo :devil::devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Hyde a coś innego może testowaliscie? Jak roundap to jaki dokładnie?
    Za płotem to kwasem polać. .. ja np pod płot mam kupiona Agrowloknine ale te gruba..... Na skarpy teraz jak widać dawałam ale te zwykła. ...

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Na sakarpę skalniak, albo jałowce czy irgi , które zwiążą ziemię na miejscu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Lady tym samym roudupem polalam ziemie po kupieniu i za plotem; takim tez potraktowalam chrzan ktory mi agrowloknine rozpieprzyl :/
    mielismy tez starane na probe od kolezanki i tym robilam za plotem zeby zobaczyc czy nie zniszczy trawnika no ale nie ruszyl tez chwastow (u kolezanki rowniez, ponoc z tej firmy jest badziewny)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Lily a jakieś rośliny z kwiatami? Wrzosy albo żurawiki nadają się? Nie chcę tylko jałowy czy organizacji, których to nie lubię. .
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Ladybird76: Nie chcę tylko jałowy czy organizacji, których to nie lubię. .

    uwielbiam woj slownik :D

    Irga nawet ladna, u mnie po sasiedzku przy plocie rosnie

    z tego co kojarze to zurawki i funkie (hosty) na skalniak sie nadaja, u mnie zurawki bardzo szybko porosly i fajnie wygladaja nie tylko jak zakwitna
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    Hyde weź. .. tablet mi zmienia słowa co mnie dobija bo nie wszystko wyłapuje. ...

    Milo być JAŁOWCE I IRGI 😀
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    A ja ich nie lubię. I nie dlatego, że brzydkie, nie nie, są ładne, ale na naszym osiedlu tego pełno, a jak przyjdą panowie i przycinają je, to tak zostaja małe gałązki na chodnikach i trawnikach i jak dzieciarnia jeździ rowerami, to tylko raz się przejedzie i kolce przebijają opony, dziennie kilka razy. Mam ochotę wywalić te krzewy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    My Angel za te igły tez nie lubię IRGI ale na skarpie za płotem jako odstraszacz jest super :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    no ja irgi nei dotykalam nigdy, wiem tylko ze fajnie wyglada :)

    Lady ja zurawki kupowalam na allegro, ogolnie wszystko co kupilam online przyjelo sie bez zarzutu (zurawki, krzewuszki, funkie, wierzba japonska) i tylko iglakow mi sie nie oplacalo kupowac bo musialam obejrzec na zywo bo dla mnie w kompie nie bylo zadnej roznicy miedzy gatunkami poza roznica w cenie :D
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    ani wrzos, ani żurawka nie zwiążą Ci ziemi, a masz pochyłą skarpę i woda będzie wypłukiwać ziemię. To już lepiej jakieś trawy posadzić plus te nieszczęsne jałowce, a jak się grunt ustabilizuje dosadzić resztę. Generalnie jeśli nie tworzysz poziomów na skarpie tylko masz spadek to trzeba sadzić rośliny szeroko ukorzeniające się.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    Lady ale masz piękny domek:)
    Hyde u nas trawa siana w lato,a przed rundapem teren potraktowany a i tak chwaściory są :/ Tato mówi,że jak się będzie kosić trawę, to to poznika, ale jak będzie to zobaczymy... strasznie duuużo mamy dzikiego perzu,co mnie tak wkurzało w lato, że chodziłam i wyrywałam :d
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Basia dziekuje
    Boje się też pomyśleć co będzie wiosną z rdestem :cry: walka na całego. ...

    Treść doklejona: 29.11.14 23:32
    Lily ta skarpa z prawej strony stroma a po lewej dość spokojna.
    Zastanawiam się czy agrowloknine zostawić jak będę cos sadziła
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Ania owijaj te rhododendrony - mam nadzieję, że już to zrobiłaś?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    eee, zapomnialam mowiac szczerze kupic tego "cus" do owijania
    bylam przekonana ze rok temu kupowalismy agrowloknine zimowa ale nie znalazlam wiec musze dotrzec do ogrodniczego
    rok temu 25stopni mrozu przetrwaly ale fakt wtedy byly pod pierzyna sniegu, msuze w weekend sie tym zajac
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Lily jakie hortensje i ich odmiany nadają się na nasadzeń w ziemi piaszczysto, gliniastej? Oczywiście z domieszką ziemi....
    Czy np w takiej ziemi powinnam sadzić jakieś odpowiednie gatunki? Nie chcę tylko zielonych czy zimozielone chyba ale chciałabym tez kolorowe, kwitnące. ..

    Treść doklejona: 15.01.15 00:42
    Wpadłam w trans oglądania ogrodów z naciskiem na skarpy.
    Wiem już, że kolory jakie u mnie zagoszczą to biel oraz od różego do niebieskiego no i zielony :)

    Planowane wstępnie rozliczy to:
    Hortensje - biel na północną zacienioną stronę domu odmiana może LEVANA i DIAMANTINO
    Funkie - do cienia
    Żurawki - nadanie koloru
    Jezowki - do traw
    Lawenda - jej kolor i zapach
    Trawy - turzyce, rozplenica japońskie, piorkowki i coś bardzo wysokiego


    Na wiosnę wchodza thuje Kórnik lub Aureospicata aby zasłonić ogród od teściow hehehehe w jednej jego części.

    Treść doklejona: 15.01.15 00:49
    Pozostałe części ogrodu to róże, machonia - uwielbiam kolor jej liści, dyptam, cis - uważam, że u mnie nie może go zabraknąć.
    Róża okrywowa the fairy ehhh :)

    Może życia mi nie zabraknie :)

    Lily możesz coś podpowiedzieć? Co myślisz o takim zestawieniu biorąc pod uwagę, że skarpa to ziemia z wykopów bardo glebokich pod budowę czyli piaszczysto-gliniasta. Pozostały teren zróżnicowany. Skarpa od strony wschodniej aż prawie do zachodniej, jednak najmocniej na południe wyeksponowana:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    a te hortensje też chcesz na skarpie posadzić?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Lily przodzie domu po obu stronach gdzie po jednej stronie jest łagodna skarpa a po drugiej już nie. ...

    Treść doklejona: 15.01.15 07:28
    Z jednej strony jest też jako taka ziemia a z drugiej piaszczysto gliniasta

    :bigsmile:

    Treść doklejona: 15.01.15 10:12
    Wyszłam dzisiaj zobaczyć sobie skarpe i co? Jestem zaskoczona i to bardzo miło bo zakwitla mi ciemiernik

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Lady - generalnie to co planujesz powinno sobie dać radę, ale dosyp w miejscu posadzenia dobrej ziemi.Problem może się pojawić przy hortensjach przy nich bym poprostu wymieniła ziemię w większą skalę.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Lily jaka ziemia do hortensj? Te co chce są mało wymagające wg opisu ... szukam roślin adekwatnie do stanowiska oraz podłoża. ...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Mało wymagające jak na hortensje;)
    Do tej pierwszej ogorodowa, czy czarnoziem, Diamantino lubi kwaśną więc taka do azalii będzie ok.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    O czarnoziemi mogę pomarzyć. ... ta pierwsza będzie miała ogrodowa a tam druga piaszczysto gliniasta, luźna. .. azalii nie planuje.... tylko hortensje...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Czemu pomarzyc? Nie ma u was w sprzedazy na tony/wywrotki?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde a ty wiesz ile KOSZTUJE?

    Wyszliśmy z mężem na działkę dzisiaj.... Bosko się narobiliśmy. .. zrobiliśmy wejście do domu z bloczków betonowych w zamian za deskę po której trzeba było wchodzić.

    Znalazłam tez koncepcje na dość duży spadek przed jedna częścią domu od frontu. Będę wybierała piach... przenosił w inne miejsce. Zrobiłam sobie juz wstępna linie nasadzeń czegoś pod zywoplot... no i odwieczne grabienie i wywóz kamieni :(
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Ladybird jak wasz dom sie nazywa i czy można znaleźć w Internecie go? Znaczy plan
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Lady - ziemia do azalii, kwaśna która nadaje się rónież do iglaków i hortensji
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Lampka Nasz dom to projekt indywidualny.... na slasku mogę ci biuro projektowe polecić, które tym projektem dysponuje. To dom z dwoma lokalami czyli z tzw senioratka

    Treść doklejona: 17.01.15 18:39
    Lily rozumie.....

    A co do azalii to u mojej tesciowej jedna ma zielone listki a dwie pozostałe gole, czy to normalne?

    Lily czy dobrze kojarzę, że skrzyp polny rośnie na kwaśnym podłożu?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Normalne - rhododendrony są zimozielone, a azalie takie i takie zależy od odmiany
    Tak dobrze kojarzysz , skrzyp to oznaka kwaśnego podłoża i jeszcze mech
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    To u mnie skrzyp na piachu nawiezionym rósł.... a zaś na ziemi oset wrrr . Kuzynka mówi, że jak rosnie oset to dobra gleba?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Lady no wiem doskonale, niebzapominaj ze jiedawno sama teren rownalam i pod roslinki szykowalam ;)
    Pod rhodo i iglaki kupowalam ziemie w workach i dopoero na nawieziona dawalam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Hyde ale troszkę się Nasze tereny różnią nie uważasz? Chodzi mi oczywiście o wielkość. U mnie kilka worków ziemi nie wystarczy ale ze dwie wanny tzn auta ciężarowe te największe.
    U mnie grabienie nie ma końca a szukam tez glebogryzarke. Nie wiem czy nie wysieje teren Gorczyca na poplon czy też innym chwastem. Potem to glebogryzarka przejdę i dopiero zacznę zabawę z trawa.

    Jest jakaś trawa, która możecie polecić?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.