Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Gazanie bardzo ładne. Miałam je 2 lata z rzędu na balkonie - jakoś szybko mi marniały i zostawały same liście. Ale za to pięknie, już 3 rok, kwitną mi pelargonie.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Hyde gazie nie ale Pieska masz ślicznego. :) od kiedy?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Marion mi babka w ogrodniczym powiedziala zeby jie podelwac zbyt czesto i raz na jakis czas podlac magiczna sila do balkonowych. ponoc przytosty i kwiatostan wtedy rewelacyjny. mam taka nadzieje ze bedzie ladnie to zbiore nasoonka i za rok sama sadzonki przygotuje


    Lady nasza Milczyslawa jest z nami juz 5tygodni. chwalilam sie nia na 'nasze zwierzaki'od razu jak do nas dotarla :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Hyde Milczyslawa? :) to jest maltanczyk prawda?
    oj będziesz miała pracy z jej sierścią :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 6th 2015
     permalink
    Milka to maltanczyk
    czesanie jest ok, ona lubi i my lubimy :)
    najwazniejse ze nie mam na dzialce zadncyh trujacych dla psa odmian zielicha bo bym sie stresowala i za nia krok w krok chodzila. No i na jej szczescie :wink: zadnych kwiatkow czy krzaczkow nie podkopuje ani nie zjada wiec moze latac poki nie padnie
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Na ogródku działkowym wreszcie się zazieleniło :bigsmile:
    Górne fotki - kwiecień (w momencie kupna), dolne - ze wczoraj.

    http://28dni.pl/pictures/2471698.jpg.......http://28dni.pl/pictures/2471703.jpg
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeJun 30th 2015
     permalink
    Czy macie jakiś sprawdzony preparat na fytoftorozę?
    Grzyby zaatakowały mi iglaki, boję się, że to dziadostwo przeniesie się na rododendrony.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 1st 2015
     permalink
    wiecie co, jestem zla na gazanie, taka zla ze o--zesz-kurna-jego-mac
    ostatnie dni byly szarugowate i chlodne wiec zamiast pieknych kwiatkow mialam badylki; dzisiaj skonczylo sie ostrym cieciem i albo jakos odpija i nowe paczki puszcza albo do smieci ida :devil:
    a nalezalo pojsc za glosem ludu i kupic pelargonie i nie denerwowac sie ze w podlaskich warunkach klimatycznych pieknem gazanii nie idzie sie nacieszyc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde a po jakie licho cięłaś? gazania nie lubi zimna wiec tym samym jak zimno nie lubią się otwierać bo to ciepłolubne kwiatki... mogłaś poczekać, idą upały. .. podlewaj ale nie przemocz ich bo tego nie lubią i padną korzenie, a roślina będzie słabo rosnac i będzie mało kwiatow. Podlej tez woda z dodatkiem odzywki np azofoski...

    Treść doklejona: 02.07.15 00:37
    Marion super różnica i śliczna trawka.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    Lady te moje to juz tylko ciecie moglo uratowac (obcinalam same zwiedle kwiatostany.lisci nie ruszalam). wczoraj bylo piekne slince i otworzyla sie 1 sztuka a reszta nawef nie drgnela. i tak dalam im dlugo ludzi straszyc
    mimo ze piekne sa w rozkwicie fo juz zrezygnowalam z wlasnych rozsad itp. za rok sie z nimi bawila nie bede, mamy je od miesiaca i w pelnej krasie moze bym tydzien naliczyla
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    MrsHyde: dzisiaj skonczylo sie ostrym cieciem i albo jakos odpija i nowe paczki puszcza albo do smieci ida

    U mnie rok w rok było tak samo - cięcie, bo zmarniały, ale po cięciu już nie odrastały.
    W tym roku już nie kupiłam - za to pięknie kwitną surfinie i pelargonie. Cyknę fotkę po pracy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    u nas jest troche paczkow w dolnych partiach wiec licze ze zakwitna, a jak mnie wkurza to na rynek skocze i cos dokupie jeszcze bo mi koncepcje kurde psuja
    surfinie tez mam cudne, ale i tak dla pewnosci podlewam burza kwiatow substrala ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    Hyde dałaś mi nawoz do kwitnących?

    Treść doklejona: 02.07.15 13:48
    A Ja poki co zauroczona jestem roza Parole o mega duzych kwiatach, rozowych i mocno pachnacych i novalis, a ta to delikatna fioletowa różyczka, boska. Czekam jeszcze na moje Larissy bo też się super zapowiadaja :) a wtedy na drugi rok będą jeszcze 3 do kompletu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    Ladybird76: dałaś mi nawoz do kwitnących?

    Tobie nie dawalam ale kwiatki dozywilam azofoska :fingersear:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 2nd 2015
     permalink
    Hyde Ja to bez nawozu sztucznego dobrze ostatnio wyglądam :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Obiecane moje kwiaty balkonowe (kolory i gatunki syn dobierał :smile:) - szału nie ma, ale swój urok mają i balkon zdobią. Na drugiej fotce pomidorki koktajlowe.

    http://28dni.pl/pictures/2473248.jpg

    http://28dni.pl/pictures/2473253.jpg
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    Dziewczyny, jak gęsto należy zasadzić powojnika, aby jak zacznie się rozrastać utworzył piękny kwiecisty "dywan" na ścianie altanki?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    co pól metra albo więcej - gdy masz cierpliwość
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Cierpliwości nauczyłam się odkąd zostałam mamą, bo wcześniej to uhuuuuhuuuuu w gorącej wodzie byłam kąpana :)
    Ale jeśli chodzi o powojnika, to pół metra będzie akurat, bo jakoś tak mnie naszło i chcę ożywić nasze "RODOS" i chcialabym jak najszybciej efekt zobaczyć :)
    Przeczytałam dziś cały ten wątek i zabieram się za zakupy i sadzenie. Mogę teraz ten powojnik sadzić?
    Lily dziękuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    a powojnik jest zima zielony?
    nam sie fajnie rozrozl winobluszcz pieciolistkowy, nawet po oderwaniu pedow i zakopaniu ich w ziemi tez powylazil nowy ladny, chcialabym zeby z czasem caly plot (siatke) zarosl, chociaz w wakacje by mi widoki poprawil ;)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    nie , powojniki gubią liście , a nawet przemarzają co zimę, potem odbijają z korzenia
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Zdecydowaliśmy się, kupujemy działkę RODos :P Byliśmy, obejrzeliśmy i jednak bierzemy naszą własną, a tamtą, o której myślałam na początku, niech tatko pielęgnuje :)

    Dziewczyny, nie ukrywam, że będę potrzebować pomocy, bo jesteśmy laikami, ale mamy chęci do pracy :)

    Wrzucę zdjęcie jak teraz ta działka wygląda. Nie jest za duża, ale za mała tez nie. Na nasze potrzeby w sam raz.



    To jest widok od wejścia.
    Teren, to tak jak, ta skoszona trawa leży.

    Moje pierwsze pytanie dotyczy trawy ;)
    Zbierzemy tą ściętą i co dalej? Co radzicie? Przekopać teren, oczyścić i zasiać trawę od nowa czy czekać, że ta trawa która obecnie jest odbije?

    edit:
    cała prawda dlaczego na ogródek się zdecydowałam :crazy:



    :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy ktoras wie co moglo spowodowac, ze moja lawenda na balkonie wyglada tak?
    Ma jakies plamki ma na listkach i usycha. :(
    Sadzilam ja na poczatku maja tego roku. Rozrosla sie. Podlewam codziennie. Ostatnio cieplej wiec troche wiecej, moze to to? A moze jakies szkodniki tez sie do tego przyczynily?
    Co teraz zrobic?

    Pomocy! jestem w tym zielona :shamed:

    1

    2
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2015 zmieniony
     permalink
    OneKiss: Moje pierwsze pytanie dotyczy trawy ;)
    Zbierzemy tą ściętą i co dalej? Co radzicie? Przekopać teren, oczyścić i zasiać trawę od nowa czy czekać, że ta trawa która obecnie jest odbije?

    Gratulacje! Ja na Rodos kupiłam w kwietniu tego roku.

    Co do trawy, to ja polecam przekopanie. Bo to, co teraz tam macie, to koło trawnika nawet nie stało, a co dopiero nazywać to coś trawnikiem. Trawa odbije, ale z tego co widzę, to teren jest zachwaszczony.
    Wrzucałam metamorfozę swojego ogródka kilka postów powyżej - wszystko z mężem przekopaliśmy ręcznie. Mąż kopał, a ja na kolanach wybierałam chwasty, korzenie, kamienie itp. Następnie teren wyrównaliśmy i zasialiśmy trawę.

    Drzew nie wycinajcie - ja zostawiłam wszytskie które były. Pięknie obrodziła czereśnia. Teraz czekamy na wiście, a następnie śliwki węgierki i jabłka papierówki. Ale nawet gdyby drzewa nie obrodziły, to warto je zostawić, żeby dawały cień. Bo jeśli zlikwidujesz i posadzisz nowe, to minie 10-15 lat, nim będą cień dawały.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 19th 2015
     permalink
    Marion, widziałam Waszą metamorfozę :) Super!!! I jeśli taki efekt będzie u nas, to i my zrobimy jak Wy :)
    A jaką trawę sialiście?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 19th 2015 zmieniony
     permalink
    OneKiss: Marion, widziałam Waszą metamorfozę :) Super!!! I jeśli taki efekt będzie u nas, to i my zrobimy jak Wy :)
    A jaką trawę sialiście?

    No pracy wymaga taka metamorfoza dużo, ale warto.
    Trawę posialiśmy uniwersalną, polski produkt - o taką (kupiłam w Leroy Merlin).

    A co tam w głębi działki jest - altanka czy mały domek? My mamy stary barakowóz bez kół. Zniszczony jest i będziemy go remontować - planujemy w środku delikatny wystrój z epoki PRL :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 19th 2015 zmieniony
     permalink
    To jest altanka, ale murowana taka z oknami i drzwiami ;)



    Marion a trawę można siać teraz?
    [moze durne pytanie, ale serio nie wiem :wink: ].
    bo jak skopiemy działkę, oczyścimy, to czy możemy zasiać trawę? Czy to trzeba czekać na wiosnę?

    Treść doklejona: 19.07.15 22:03
    marion: planujemy w środku delikatny wystrój z epoki PRL


    Świetny pomysł ;) Klimatycznie będzie :D Szukaj już na necie gadżetów pasujących do wyposażenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 19th 2015
     permalink
    Marion - ja tam nie widzę chwastów...nic nie widzę...bym zgrabiła, poczekała i zobaczyła co tam w tej trawie piszczy;) Kiss - najlepiej zakłada się ogrody, trawniki ...tadam JESIENIĄ. Ja wiem że prace ogrodnicze to się z wiosną kojarzą, ale lepiej się wszystko przyjmuje na jesień, bo teoretycznie więcej wody opadowej jest niż przez wiosnę i lato.

    Treść doklejona: 19.07.15 22:41
    madzia - lawenda nie lubi zbytniej wilgoci, te plamki to może być jakiś grzyb wywołany właśnie przez wilgoć - spryskaj miedzianem i nie podlewaj za bardzo
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 19th 2015
     permalink
    Lily - dziekuje za rady. Poszukam miedzianu u nas w sklepach. A te suche przyciac?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Lily: Kiss - najlepiej zakłada się ogrody, trawniki ...tadam JESIENIĄ


    Cudowna wiadomość :)

    Lily dziękuję za odzew w dyskusji :D Będę potrzebować dużo pomocy :)

    Czy z tą trawą, to zrobimy tak, że zgrabimy wszystko i zobaczymy jak to wygląda. Wrzucę zdjęcia i będę prosić o rady :D Czy kopać czy dosiewać trawę na tym, co jest.

    Teraz skupiamy się na sprzątnięciu działki, zadbanie o trawnik, wyznaczenie rabat, remont altanki i wyłożenie kostki tam, gdzie będzie miejsce do grillowania :)
    Jestem tak nieziemsko zajarana tą działką, że szok :bigsmile:

    Dziewczyny, mam mniej więcej wybrane roślinki jakie chcę mieć :)
    Powiedzcie mi, czy już teraz, czyli sierpień/wrzesień ja mogę zasadzić cebulki przebiśniegów? Jak gęsto te cebulki wsadzać w ziemię? Tak co 10cm? Czy wsadzając cebulkę, wsypać odrobinę jakiegoś nawozu w tą dziurę w ziemi, w którą cebulka będzie szła?
    [widzicie, ja podstaw nie znam. Mój poziom wiedzy w tym temacie jest bliski zera. Ale naprawdę nauczę się, szybko się uczę, ale potrzebuję Waszej pomocy] :-)

    I czy sadzonki wrzosów mogę też teraz sadzić? A funkie? Też teraz można? A czy Ribbon i Smaragd (iglaki) można też teraz sadzić?

    I jednak rezygnuję z powojnika. Jak już to wybiorę bluszcz.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Kissku gratuluje nabytku :) dzialka wcale na mala nie wyglada
    planujecie tylko rekreacyjnie trawke i jakies kwaitki czy i bedzie miejsce na warzywniak?
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Dziękuję ;)
    MrsHyde, działka jest dla nas w sam raz. ALe wiem, że jest takim średniakiem, jeśli chodzi o wielkość. Ale nawet nie wiem ile dokładnie ma arów, czy metrów kwadratowych :)
    Planujemy (póki co), tylko jako działkę rekreacyjną :D Ale kto wie, może w przyszłym roku wygrodzę mały kawałek na szczypiorek, koperek i botwinkę :) Zobaczymy, jak nam prace będą szły. Na razie chcemy miejsce na plac zabaw dla Młodej, miejsce na grilla, kawkę dla wszystkich, a pod drzewkami hamak, kocyk i takie tam :)

    Jedno drzewko wytniemy, to takie suche, które widać jako pierwsze po lewej stronie oraz wytniemy krzaki porzeczek, które są po lewej stronie. I chcemy wyciąc tego wielkiego iglaka przy altanie, który wyrósł ogromny i jeszcze go winogron oplótł [jest takie słowo???? :tongue: ].
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    ja bym porzeczek nie wycinala, teraz to juz ciezko dobre porzeczki dostac a te stare to i grube i smaczniejsze
    my mamy mala dzialke na ktorej postawilismy dom (niecale 460m2) i na poczatku nawet mnie to cieszylo bo przeciez nie znosze grzebac sie w ziemi ale terazz zaluje ze nie ma miejsca na krzaczki (agrest, porzeczki wlasnie itp); stwierdzilam tez ze dobra dynie ciezko kupic wiec 'wyczarterowalam' kawalek dzialki u cioci za plotem i kilka sadzonek mam, no i mysle ze dynie obrodza bo juz tych kulek mam sporo i ... strasznie sie tym jaram :D

    ps.
    a nie musisz miec pozwolenia na wyciecie? bo jak kiedys kolezanka dzialke miala to musiala iglaki zglosic a potem na miejsce kazdego wycietego posadzic inne drzewo
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    MrsHyde: a nie musisz miec pozwolenia na wyciecie? bo jak kiedys kolezanka dzialke miala to musiala iglaki zglosic a potem na miejsce kazdego wycietego posadzic inne drzewo


    Oooo kurdę, no co Ty?! Serio? eeeh... a ja myślałam, że iglak to krzew, że pozwolenie to trzeba ale na lipy, dęby, sosny i takie tam, duuże drzewa :wink: Muszę się dowiedzieć, zanim zetniemy ten iglak.
    I tak mam w planie posadzić iglaki wzdłuż jednej strony działki, to, to, co zetnę posadzę razy 10 sztuk :))))))


    A co do porzeczek, to mój tatko, ma działkę 200m od nas. I On ma tam cały rząd porzeczek (czerwonej i czarnej) i agrest. Od Niego korzystamy ze zbiorów, bo On sam nie obrabia wszystkiego, co ziemia urodzi.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Moi teściowie ostatnio wycinali parę starych iglaków i musieli załatwić pozwolenie w urzędzie miasta. I faktycznie, po wycięciu trzeba nasadzić nowe drzewka. To dotyczy drzew i krzewów, które mają powyżej iluś tam lat, więc nie wszystkie się na to łapią.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    moi sasiedzi to nawet mieli kontrole czy faktycznie taka sama ilosc drzew odsadzili i uwaga uwaga... sprawdzili im rachunek!!! za ich zakup
    na wyciecie drzewa dostali kilka miesiecy, potem musieli doniesc zdjecia z wycinki (sic!!) a na koneic z 3 miesiace pozniej wpadla kontrola sprawdzic czy nowe drzewka sa
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    OMG :crazy:

    Ale dobrze, dobrze, że o tym mi mówicie. Bo ja bym wycięła i już, nawet mi przez myśl nie przeszło, że trzeba pozwolenie.
    --
  1.  permalink
    Kiss- gratuluje :) fajnie jest mieć swój kawałek nieba, co nie? :)
    Ja bym zebrała skoszona trawę, wypożyczyła wertykulator i porządnie przegrabiła nim działkę. Po pierwsze ziemia się napowietrzy i trawa będzie lepiej rosła, a po drugie wygrabią się wszelkie syfy których normalnie grabiami nie usuniecie. Potem bym podlała interwencyjnym nawozem do trawy i dała jej szansę :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    No wszystko dziewczyny zależy od tego co tam mamy na tym trawniku. Szczypta to co proponujesz będzie dobre gdy nie będzie dużo chwastów, i padnie decyzja o regeneracji , jeśli chwastów będzie przewaga to lepiej założyć wszystko od nowa. Kiss, zaznacz proszę strzałką jaki iglak jest do wycinki? Bo jeśli ten jałowiec to chyba nie trzeba na niego pozwolenia. Powinny być spisy gatunków w gminie. Co do sadzenia, to jeśli się uprzesz to sadź , ale codzienne podlewanie konieczne.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink


    Lily, to ten krzak/drzewo, które jest za moim dzieckiem. Wysoki tak. Ponad altankę. Oplata je winogrono.


    Lily, proszę odpowiedz mi na te pytania:

    Powiedzcie mi, czy już teraz, czyli sierpień/wrzesień ja mogę zasadzić cebulki przebiśniegów? Jak gęsto te cebulki wsadzać w ziemię? Tak co 10cm? Czy wsadzając cebulkę, wsypać odrobinę jakiegoś nawozu w tą dziurę w ziemi, w którą cebulka będzie szła?
    [widzicie, ja podstaw nie znam. Mój poziom wiedzy w tym temacie jest bliski zera. Ale naprawdę nauczę się, szybko się uczę, ale potrzebuję Waszej pomocy] :-)

    I czy sadzonki wrzosów mogę też teraz sadzić? A funkie? Też teraz można? A czy Ribbon i Smaragd (iglaki) można też teraz sadzić?


    Proszę :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    ja to chyba bym byla nie ekologiczna i jesli bylyby chwasty to potraktowalabym jakims roundupem
    jak bedziemy kiedys reperowac nasz trawnik (bo ziemia sie ubila i jednnak jest za nisko i niecki sie zrobily) to niestety nie widze innej opcji niz jakas chemia
    niestety mam caly dywan koniczyny :( a potem dopiero nawieziemy ziemie i znowu trawe wysiejemy

    Treść doklejona: 20.07.15 11:58
    Kiss a nie wolisz zeby juz wyrownac ziemie i dopiero wtedy cos sadzic? moze ci sie koncepcja zmienic i co ? :P
    funkie to chyba mozna wysadzac caly rok, ale niech Lilka potwierdzi

    Treść doklejona: 20.07.15 12:00
    aaaa i polecam zurawki, ladne i tez bezobslugowe jak hosty/funkie :)
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    MrsHyde: Kiss a nie wolisz zeby juz wyrownac ziemie i dopiero wtedy cos sadzic? moze ci sie koncepcja zmienic i co ? :P


    Ja na razie chcę tylko te funkie posadzić wzdłuż ścieżki prowadzącej do altanki i te przebiśniegi pod drzewkami [bo to pierwsze kwiatki, jaki ujrzę w 2016r] :) I iglaki wzdłuż granicy działki z lewej strony patrząć na wprost altanki. A wrzosy... hmmm.... a z wrzosami faktycznie się wstrzymam.


    MrsHyde: polecam zurawki, ladne i tez bezobslugowe jak hosty/funkie :)


    Wygooglowałam je sobie. Suepr są! Ale jak świetnie wygląd rabata z funkie, żurawkami i ....bukszpanem!!!! :bigsmile:

    MrsHyde: ja to chyba bym byla nie ekologiczna i jesli bylyby chwasty to potraktowalabym jakims roundupem


    Ja mam zanotowane właśnie, że jak za dużo chwastów na trawniku, to potraktować to wszystko roundup'em albo środkiem "Mniszek".
    I jeszcze apropos odnawiania trawnika znalazłam taki wpis:

    "Aerator użyć by napowietrzyć glebę. Zaraz po tym zabiegu rozsypać wapno granulowane lub kredę granulowaną lub dolomit.
    Następnie zastosować oprysk na mlecz itp. chwasty np. Chwastox 540.
    Jak chcesz możesz zrobić dosiewkę w puste place. Rozsiać nasiona trawy i przypruszyć je ziemią i udeptać oraz zraszać
    "
    Źródło: forum ogrodnicze

    Ale póki, wszystko do dla mnie czarna magia :)
    --
  2.  permalink
    Lily, dla mnie trawnik jak u królowej angielskiej w takim miejscu jak ogródki działkowe wygląda dziwnie, dla mnie cały urok jest w tych stokrotkach, mleczach, koniczynach. No ale co kto lubi. Ja bym żadnymi roundapami nie lała, tym bardziej ,ze ma być to miejsce dla małego dziecka i docelowo maja rosnąc warzywa.
    U mnie wszystko co było wsadzone do września się przyjęło, także wg mojej ogrodniczej praktyki można ;)
    I chciałam powiedzieć,ze moja wiedza teoretyczna była zerowa, a jednak udało mi się w krótkim czasie w takiego trawnika:
    m

    zrobić taki :)
    n
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Oooooooooooo matuluuuu, jaki piękny trawnik!!!
    Szczypta i niczym nie pryskałaś tej trawy? Jak udało Ci się osiągnąć tak świetny efekt? Pisz - proszę szybciorem - krok po kroku, co robiłaś :)

    szczypta_chilli: Ja bym żadnymi roundapami nie lała, tym bardziej ,ze ma być to miejsce dla małego dziecka i docelowo maja rosnąc warzywa.


    Ale to spryskanie tymi chemicznymi środkami na trwałe przenika w glębę i wsiąka w trawę, że może być niebezpieczne dla córy naszej?

    Szczypta a te roślinki, takie zielone kule, to co to za roślinki? Super wyglądają.
    --
  3.  permalink
    Kiss- wertykulator i nawożenie trawy i częste koszenie. Nic poza tym :)
    ja mam chwasty w trawniku , ale one mi nie przeszkadzają szczególnie.

    Treść doklejona: 20.07.15 12:44
    a te kule to zwykłe rozchodniki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Aga ale koniczyna tu i owdzie ok ale u mnie jest po prostu sama koniczyna, trawy praktycznie wcale tylko to dziadostwo (prawdopodobnie trawa musiala byc inna niz na opakowaniu, bo koniczyna tam gdzie dosiiewalismy sie rozpelzla)
  4.  permalink
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    szczypta_chilli: wertykulator i nawożenie trawy i częste koszenie. Nic poza tym :)


    A czym nawoziliście?
    [przepraszam za poziom pytań, ale naprawdę zaczynam od zera].
    --
  5.  permalink
    No coś Ty Kiss, ja tez zaczynałam od zera :) Wg mnie substral ma świetne nawozy do trawników. Są różne rodzaje - do zachwaszczonych też.

    c

    Treść doklejona: 20.07.15 13:09
    jeszcze do słabego trawnika ten wg mnie jest rewelacyjny
    j
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Kiss - to winorośl czy chmiel?
    Pisałam, że jak chcesz to sadż, ale będziesz musiała podlewać niemal codziennie, żeby się przyjęło.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.