Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    nie, nie :)
    zwyczajny :)

    Treść doklejona: 17.05.12 13:08
    Jakby któras z Was potrzebowała tych palisad plastikowych to są od dzis w biedronce- taaaaanio!
    ghg

    Treść doklejona: 24.05.12 08:09
    Lily- mam do Ciebie pytanie
    chcę założyć za domem mały ogródek warzywny, z 15 m 2
    Ma tam rosnąc kilka krzaczków truskawek dla Hani, poziomki, jakis szczypiorek, ze 2 krzaczki mini pomidorów. Ponieważ mam niewielką działkę chciałabym,żeby to oprócz funkcji użytkowej w miarę fajnie wyglądało. Masz moze jakiś link gdzie mogłabym zobaczyć jak zaprojektowac taki mini- warzywnik?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    dziewczyny na co zwrocic uwage kupujac czarnoziem?
    ceny za wywrotke o tej samej pojemnosci sa tak rozne ze nie wiem czy ktos nie robi kupujacych w jajo zwlaszcza ze czarnoziem kupiony niedaleko nas kosztuje 2x tyle co u goscia ktory z ziemia 20km musialaby przzejechac
  2.  permalink
    u mnie ceny są zbliżone- za 10 ton z transportem ok 400 zł
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 24th 2012 zmieniony
     permalink
    a po ile są te palisadki w biedronce? jestem ciekawa ile przepłaciłam:-)
  3.  permalink
    jak juz kupiłas to nie dociekaj :) Po co masz sie wkurzac? :)
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    niestety w takich sprawach jestem bardzo ciekawa:-), a biedronkę mam bardzo daleko od siebie to się nie dowiem:-)
  4.  permalink
    29 zł za 4 metry
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    a to bardzo atrakcyjna cena:-) na dużej ilości można zaoszczędzić:-)
  5.  permalink
    Pokazuję kolejny kawałek ogródka ;)
    fg
    hdh
    fhs
    hds
    hfh
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 27th 2012
     permalink
    ooo lubię takie "krzywe" dechy :)
    Aga - musiałabym poszukać tych warzywniaków , kiedy robiłam jakieś projekty to ludziska zazwyczaj chcieli zwyczajne na planie kwadratu, czy prostokąta...
  6.  permalink
    lily, jesli to nie kłopot to będę wdzięczna. Chciałabym zerknąc na coś, bo w necie nic nie znalazłam
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Szczypta- super wygląda :smile:

    Co do warzywniaka- może mini wersal? :wink:
    --
  7.  permalink
    o- dzięki Ceri :) w sam raz na moje hektary :D
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    http://hometrendy.org/vegetable-garden-design-ideas/urban-vegetable-garden-design-ideas
    http://farm1.static.flickr.com/79/258804158_6f119295e5.jpg
    http://homedesigndecorating.com/wp-content/uploads/2010/05/Garden-potager-vegetable-pictures.jpg
    http://www.dreamstime.com/raised-vegetable-garden-beds-thumb10157202.jpg
    http://www.themullettfamily.com/wp-content/uploads/2012/04/vegetable-garden.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    to ja te linki od Lilki wrzuce na gotowo skoro juz otworzylam poogladac :)

    pierwszy link do poogladania byl KLIK

    a reszta foty
    ds

    dws

    ds

    fs
  8.  permalink
    dziękuję bardzo :)
    dziewczyny- pochwalcie się swoimi ogrodami, ogródkami, balkonami!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    ja widzisz Chili szału nie ma ...kwatery czy zagony wszystko wygląda podobnie
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: dziewczyny- pochwalcie się swoimi ogrodami, ogródkami, balkonami!


    szczypta tak wysoko podniosłaś poprzeczkę że nie ma mowy :wink:
  9.  permalink
    eee- no Danap, coś Ty...
    ja jestem dopiero na pocżątku drogi....
    Pokazuj swój :) Koniecznie :)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: ja jestem dopiero na pocżątku drogi....

    oj, chyba nie wiesz co to początek. W tym roku zakładaliśmy trawnik- 2 tygodnie temu więc na razie goła ziemia u nas
  10.  permalink
    hmmm
    wiem co to początek- uwierz mi
    jutro poszukam zdjęc sprzed 2 lat, bo mam je na drugim komputerze

    Treść doklejona: 30.05.12 21:53
    danap- ja myslałam,że Ty dłuzej mieszkasz u siebie niz ja
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012 zmieniony
     permalink
    poza tym jak czytam że wszystko robicie własnymi rękami to mi podwójnie wstyd...
    ja mam kłopot żeby doniczki na tarasie utrzymać w jako takim porządku. Już nie mogę doczekać się wakacji, przychodzi do mnie od 2 lat pewien młodzian który plewi, coś tam pomaluje, przekopie, korę rozsypie etc.

    Treść doklejona: 30.05.12 21:56
    szczypta_chilli: anap- ja myslałam,że Ty dłuzej mieszkasz u siebie niz ja

    od 4 lat, ale zawsze ważniejsze wydatki się znalazły, pomysłów też szukałam dosyć długo. W tym roku dopiero mam nadzieję że uda nam się żywopłot do końca wokół działki zrobić tj. tuje
    ni ale poroszę żeby nie być gołosłownym, tak wygląda mój początek
    http://28dni.pl/pictures/1402831.jpg
    http://28dni.pl/pictures/1452726.jpghttp://28dni.pl/pictures/1452741.jpghttp://28dni.pl/pictures/1452746.jpg
  11.  permalink
    ja jeszcze mam 1 stronę nie obsadzoną i to od sąsiada - brudasa
    ale tam chyba świerki posadzę
    dziś oglądałam w szkółce
    piękne są
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Danap mozesz wpasc na budowlany na sek??

    Ja bym proponowala zebyscie wrzucaly nazwy drzewek jakie sadzicie, bede potem googlowala jak za rok zacznie obsadzac dzialke ;)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: tam chyba świerki posadzę

    super tyle że rośnie to to sto lat. Fajnie by było móc posadzić coś ładnego i nacieszyć się tym jeszcze za życia

    Treść doklejona: 30.05.12 22:10
    MrsHyde: jak za rok zacznie obsadzac dzialke ;)


    gdybym jeszcze raz budowała to zaczęłabym od obsadzania własnie
  12.  permalink
    danap: uper tyle że rośnie to to sto lat. Fajnie by było móc posadzić coś ładnego i nacieszyć się tym jeszcze za życia

    coś Ty :)
    świerk szybko rośnie
    ja rok temu posadziłam dwa i widze dużą róznicę :)

    Treść doklejona: 30.05.12 22:14
    danap- pocżatek super
    chyba masz dużą działkę, wiec sporo tez do obsadzenia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    danap: gdybym jeszcze raz budowała to zaczęłabym od obsadzania własnie


    nasza dzialka ma niespelna 460m2 takze nie byloby opcji jakiegokolwiek obsadzenia wczesniej bo wsyzstko i tak zostaloby zniszczone przez ciezki sprzet, uchowala nam sie 1 choinka bo druga zahaczyla kopara.
  13.  permalink
    grzebałam w zdjęciach i znalazłam moja daturę z poprzedniego ogródka, którą pokazywałam juz kiedyś
    ale wrzucam, bo piękna był
    mam nadzieje,że w tym roku tez takie wyhoduję
    ewr
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: chyba masz dużą działkę, wiec sporo tez do obsadzenia...

    no właśnie bez szału bo 13 ar, czyli jak na wiejską działkę to przeciętnie. Nie mniej jednak trochę tego jest 380metrów trawnika (pan nam tyle wyliczył) 120 drzewek do posadzenia w okół ogrodzenia.
    Wymyśliłam sobie 4 platany szczepione na ponad 2 metry- będzie zasada tzw. altanowa jako wejście na ogród, zamówiłam w kwietniu i ciągle czekam, aż się boję ile mi każą zapłacić :/
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    to jeszcze pytanie odnosnie pozbywania sie nieproszonego zielska, stosowala ktoras z was ROUNDUP ?
    czy dlugo po tym trzeba odczekac nim sie nawiezie czarnoziemu? ile sesji powinnam zafundowac zielsku zeby byla nadzieja ze mi nie zawladnie nowa ziemia? humus mielismy gleboko sciagniety a miejscami juz sie wysialo zielsko pod domem niesione wiatrem z tych co ocalaly w kacie dzialki
  14.  permalink
    oj ronoup to straszne gówno jest
    to siedzi w ziemi nawet 10 lat

    Treść doklejona: 30.05.12 22:36
    zielsko najlepiej wyrywac
    ja kupiłąm do tego taki przyrząd i bardzo polecam
    sd
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012 zmieniony
     permalink
    no to czym mam zielicho potraktowac zeby pozniej moc na czarnoziemie wysiac trawe?
    wykopywanie tego perzu i innego badziewia nie wchodzi w gre bo ani gdzie wyrzucic nie bedzie ani sily roboczej chetnej do tegoz nie ma
    a gdzie to cos do wyrywania sie kupuje albo jak sie chociaz nazywa? tylko nie wiem czy to poradzi sobie z ta platanina korzeni. ostatnio wyciagnelam spod ziemi 'cud' badyla ponad metr dlugosci mial bo az zmierzylam
  15.  permalink
    firma Fiskars
    nazywa sie "przyrząd do wyrywania chwastów" :)
    ja kupiłam w markecie budowlanym, ale mozna tez przez allegro
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    MrsHyde: miejscami juz sie wysialo zielsko pod domem niesione wiatrem z tych co ocalaly w kacie dzialki

    nie wiem jakie masz sąsiedztwo, (my mamy niekoszone łąki) i wybito nam z głowy marzenia o idealnym trawniku. Nie ma szans ponoć zawsze się nasieje
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Jeśli chcesz wysiać tylko trawę a nie warzywa itp., to w czym problem?
    Nie sądzę, by siedział aż 10 lat w ziemi - byłby bardzo ekonomiczny, a taki nie jest:devil:
    --
  16.  permalink
    u mnie nasiewa się od sąsiada- brudasa, który nie kosi trawnika. Mam sporo mleczy, wiec je wyrywam
    Psikałam tez "mniszkiem" substrala, pomaga i nie wyżera trawy bo działą tylko na dwuliścienne, ale lepszy efekt jest przy pieleniu

    Treść doklejona: 30.05.12 22:44
    nana81: Jeśli chcesz wysiać tylko trawę a nie warzywa itp., to w czym problem?

    zależy jakie kto ma podejście do środowiska :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    no tylko trawa, drzewka beda w innym miejscu ;) zreszta to taka polac gdzies 6x6m, bo reszta byla gleboko sciagnieta a tam rosly choinki i bronilam przed splantowaniem

    Danap, nasza dzialka jest w miescie, wcisnieta miedzy istniejace juz od lat domy, po drugiej stronie ulicy sa wolne dzialki czekajace na wybudowanie a tak to wszystko zagospodarowane
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: oj ronoup to straszne gówno jest

    ja czasem potraktuje nim chwasty pomiędzy kostką, jak już niczym nie potrafię usunąć

    Treść doklejona: 30.05.12 22:47
    MrsHyde: Danap, nasza dzialka jest w miescie, wcisnieta miedzy istniejace juz od lat domy, po drugiej stronie ulicy sa wolne dzialki czekajace na wybudowanie a tak to wszystko zagospodarowane

    czyli masz szanse na idealny trawnik- trochę zazdroszczę, choć już spodobały mi się trawniki upstrzone koniczyna czy stokrotkami. Jak się nie ma co się lubi to się lubi to co ma :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012 zmieniony
     permalink
    nie mam nic przeciwko stokrotce i koniczynie, oby nie byl to perz, mlecze, pokrzywy, skrzyp i inne g*** ktorych nazw swiadoma nie jestem

    jeszcze mi powinnyscie napisac kiedy sieje sie trawe, jaka kupowac i na co zwracac uwage badz na jakiej str sie doksztalcac, mysle ze pod koniec lipca bedziemy dzialac
  17.  permalink
    a pamiętasz Hyde, jak ja opowiadałam u siebie w zeszłym roku ze mi sie wysiał piękny iglaczek nie wiadomo skąd? Pielęgnowałam, nawiozłam, obsypałam korą... Dopóki ktos mnie nie uświadomił,że to ...skrzyp :)
    sa

    Treść doklejona: 30.05.12 22:59
    a trawnik ponoć najlepiej jesienią zakładac
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    generalnie najlepiej zakładać ogród jesienią - wtedy więcej pada i nie trzeba tyle podlewać, żeby się przyjęło i przetrwało.
    20 lat temu sadziłam z ojcem świerki w grudniu - dziś to już ściana wysokich drzew:)
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    U mnie na razie piach...a ogród w myślach:)Ale jak zrobię na pewno będą fotki:))Mam nadzieję że w tym roku:)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    ja pamiętam Ag tego Twojego wychuchanego skrzypa :)... Wygląda jak liszka nie? :surprised:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  18.  permalink
    jak patrzę na Twój awatar to rzeczywiście jak liszka.
    hahah :)

    Treść doklejona: 01.06.12 21:31
    I co?
    nikogo, nikogutko z maleńkim chociaz zagonkiem? :)
    U mnie wczoraj skonczył się robic domek ogrodowy
    jak pomaluję go to Wam pokażę :)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJun 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    hej , trochę odpuściłam siedzenie na kompie - porobię zdjęcia to wsadzę drzewka które posadziliśmy w zeszłym roku. Co do "zapuszczonych " działek sąsaiadow u nas tak samo . Sąsiad ma pustą działke i nawet nie kosi więc cała trawę po skoszeniu u nas wrzucamy mu za siatkę:devil: ma sianko a przy okazji ugniata te trawy które przerstają do nas . Moze to nie "elegancko" al te trawska od niego mnie dobijają . Nawet nie ma jak obkosić od jego strony bo ma ogrdzenie. Dodatkowo nałorzyliśmy na siatkę zabezpieczenie . Fakt że nie chroni pewnie od pylenia ale zawsze mniej tego dziadostwa .
    Szczypta - ja też mam takie "iglaczki" , wyplewić je to strach - strasznie się korzenią i nigdy nie udaje mi sie ich wyrwać do końca . Korzeń zostaje . Ten przyrząd co kupiłaś daje sobie z tym radę ?
    Co do Rundapu my też go urzywamy na parkingu .
    Powim wam ze co do tego siania trawnika też sialiśmy na jesień niestety nastała wtedy na południa straszna " pora deszczowa" i trawnik nam popłynął :cry: . Po dwóch latach doszliśmy do ładu z dosiewaniem . Dodatkowo 2 razy w roku azofostka i bajka.
    Ogólnie odród to radość i zmartwienie ( jak dziecko :bigsmile: ) , my coddziennie robimy obchód , bo mieliśmy już problemy z tujami i praktycznie o każdą roślinkę walczymy - bo dopiero się uczymy ogrodnictwa. Przy tujah polecam opryst 2 razy w roku na grzyba w porach deszczeowych - u sąsiada 30 telnie szlag trafił , a u nas 3 letnie z 30 - 10 szt. I dodatkowo nawóz też zaczeliśmy stosować i piękne się zrobiły. Popstrykam i wrzucę . Ale się rozpisałam :shocked: Super te warzywniaki , ja nie mam ale może sie gdzieś skuszę ..
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    eh mnie też urzekły te warzywniaczki, ja mam tylko jeden boksik za to rzodkiewka i szpinak rosną w nim jak szalone. My już przestaliśmy się przejmować mleczami na trawniku, staramy się kosić raz w tygodniu i jakoś ten trawnik wygląda choć idealny nie jest na pewno. Kurcze u nas w tym roku jakoś wszystko marnie rośnie, pelargonie co w zeszłym roku uginały się od kwiatów w tym roku są jakieś mizerne, nie wyszedł a ni jeden kwiat irysa a zawsze była ich masa. Tak samo to co siałam jest jakieś marne :(. Do tego padły mi 2 z 6 świeżo sadzonych powojników. Jedyne co nie zawiodły to stokrotki i rozchodniki które rozłażą się wszędzie.

    Jakoś tak licho w tym moim ogrodzie rododendrony już przekwitły czosnki też, a reszta jeszcze nie wyszła :(.

    a no i wyrywacz do chwastów też mamy fajna sprawa :)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJun 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta ten przyrząd daje sobie radę ze skrzypem ?
    --
  19.  permalink
    Asiu, ja miewam pojedyncze skrzypy, więc.... Świetnie daje sobie rade z mleczem i wyciąga go z korzeniami. Najważniejsze jest to,że nie trzeba sie schylac i że plecy nie bolą :)

    Treść doklejona: 03.06.12 18:13
    Miałam domek pokazać dopiero jak go pomaluję, ale co tam- pokażę wam najwyżej drugi raz:)
    ret
    hj
    yut

    Treść doklejona: 03.06.12 18:14
    No i jeszcze moja weigela w pełnej krasie :)
    wqe

    Treść doklejona: 10.06.12 18:35
    Pokazuję pomalowany :))
    dfs
    ghj
    hj
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Aga z jakiego drewna masz ten domek?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Szczypta, tego iglaka to niezłego wychodowałaś, uśnialam się:bigsmile:
    Ja mieszkam w Anglii na wynajętym mieszkaniu i mam tylko patio, a w sumie to i duzy ogród ktory należy do właściciela bo mieszka obok. Nam udostępnił tylko kawałek betonu... Ale w tym roku dostałam parę sadzonek od znajomej i mam 3 małe doniczki z pelargonią i lobelią. Za niedlugo jadę na wakację do Polski, a tam zawsze miałam piękny ogrod z dużym oczkiem wodnym i ze wszystkini kwiatkami i dzrewkami i krzewami jakie mogą się mażyć:) Więc mam zamiar trochę tego podebrać i zabrać tu ze sobą bo jedziemy autem:) Więc moze za rok jakoś to będzie wyglądalo. Rok temu przywiozłam troche bylin i wcisnęłam sąsiadce. Poprzyjmowaly się więc będzie na przyszłość z czego podbierać. Jedna z ciekawszych bylin do polecenia to "sztuczna truskawka".

    Treść doklejona: 11.06.12 18:36
    marzyć... ale babola strzeliłam, sorki:shamed:
    -- []
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.