Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dostałam kiedyś taki miód, powiem Wam że bardzo dobry.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    Być może chodzi nawet o to samo, bo niektórzy ten syrop nazywają miodem i w sumie taką ma konsystencję gdy się mniej wody doda.
    Jest bardzo smaczny, dzieci chętnie go piją i teraz gdy młodsza jest chora podaję dziewczynkom z kroplami z wit. c.
    Ja robię tak jak TU
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny chce na dzialce zasadzic maliny i porzeczki - nie duzo, dla wlasnych celow.. gdzie najlepiej kupic i jaka? Widzialam jakies rozne odmiany i w sumie niewiem co kupic. To nie ogrodek przydomowy wiec nie bede tam az tak czesto, wiec najlepiej cos co nie trzeba dziennie podlewac itp..
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 29th 2017 zmieniony
     permalink
    No ja też bym chciała tej jesieni coś zasadzić - maliny (choć one pod chwasty podchodzą, bo się rozrastają mocno), porzeczkę czerwoną, może jakąś borówkę amerykańską, czy jagodę kamczacką. Czarną porzeczkę i agrest mam (po jednym krzaku, ale sporo owocują). Kupię chyba w szkółce roślin, bo te marketowe to jakoś do mnie nie przemawiają. Ewentualnie zamówię sadzonki przez internet.
  3.  permalink
    No ale kiedy to sie sadzi? Teraz?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    Tak, październik - listopad. Przy dobrej pogodzie (bez mrozów), nawet w grudniu.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 29th 2017 zmieniony
     permalink
    W tym roku lepiej sadzić w październiku bo słyszałam, że prognozowane jest dosyć szybkie nadejście zimy, tak by się wszystko przed mrozami ukorzeniło.

    Madzik jeśli chodzi o maliny to my sadziliśmy odmianę "Polana", mogę polecić bo ma bardzo dobre owoce.
    A w tym roku dosadziliśmy sadzonki, które podarowała nam sąsiadka... Nie wiem jaka to odmiana, ale są rewelacyjne. I tak najlepiej zrobić - jeśli ktoś z rodziny, znajomych ma dobrą odmianę malin, można wykopać kilka sadzonek - maliny i tak muszą być przerzedzane jesienią, bo strasznie się rozrastają i włażą gdzie chcą.
    A jak nie masz od kogo pobrać sadzonki to udaj się do sklepu ogrodniczego, w necie sobie znajdziesz, nie kupuj marketowych czasem.

    Jeśli chodzi o porzeczkę to powiem Ci jakie mamy, jak dotrę do domu.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 24th 2019
     permalink
    Hej dziewczyny. Ktos tu jeszcze zaglada? Juz niedlugo jak co roku w Aldim beda rododendrony i hortensje. Czy któras z Was kupowala i jest zadowolona czy lepiej kupic w szkółce?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 24th 2019
     permalink
    Ja rododendronach kupowałam tylko w szkolce, wiec nie mam doświadczenia. Ale hortensja kupiona w Lidl mi nie zawita na drugi rok. Wiec teraz kupie tylko i wyłącznie ze szkółki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2019
     permalink
    a czy hortensje mogą rosnąć razem z iglakami? w zeszłym roku zaraza chwyciła pierisy i rhododendrony i żadnego nie uratowaliśmy :(
    cała jedna strona przy wjeździe do zagospodarowania, ale myślę o iglakach bo z nimi łatwiej jednak
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 24th 2019
     permalink
    No ja posadzialam właśnie z iglakami, tak mi radzili kiedyś w szkolce.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 24th 2019
     permalink
    Hmm czyli marketowe odpuscic.. mam zamiar zakupic kolejne iglaki ale i cos kwiecistego. Azalie i hortensje... myslalamze te z marketow.. a dokładnie aldi sie nadaja. Ludzie cale wozki pakowali..
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.