Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    laski a czy ktoras z was zakladala trawnik pozniej po pryskaniu roundup'em? to zielsko jednak mnie przerasta i chyba oleje ekologie :/ gracka taka z zebami (moj maz twierdzi ze kultywator czy jakos tak) nie daje rady, dzisiaj musialam szpadlem wykopywac zielsko a korzenie i tak sie urywaly, niekotre to do pol lydki gleboko siedza :/ teren pozniej bedzie rownany, nawieziemy czarnoziem ale sie zastanawiam czy jak teraz spryskam to potem na czarnoziemie trawa nam bedzie chciala rosnac an jesieni. oprocz trawnika i jakis drzewek nic wiecej w tych miejscach nie planujemy
  1.  permalink
    ania- ścianki mam ze świerku, dach i belki główne dębowe
    wg mnie po nawiezieniu ziemi trawa jesiuenią wyrośnie nawet po roundapie

    Treść doklejona: 11.06.12 21:12
    Olenko- co to jest "sztuczna truskawka"?
  2.  permalink
    Szczypta, przyjedziesz do mnie z łopatą? Bo też chcem taki ogródek :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    to i do mnie zapraszam :)
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Poszperałam i znalazłam

    poziomkówka indyjska
    -- []
  3.  permalink
    ceri- to musze meza zabrac ;) dzis mi jeszcze przedogródek zrobił, ale juz zdjęc nie cykałam, bo nie zaglądacie tu :(

    Treść doklejona: 11.06.12 21:35
    Olenko dzięki :) porozglądam sie za nimi jak będę robiła warzywnik za domem.Na razie mamy truskawki w doniczkach ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    no jak nie zagladamy, po prostu slow nam z wrazenia brakuje :wink:
  4.  permalink
    Nie pitol, dobra ? ;)
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Ta truskawka swietnie nadaja sie na "zakrycie" ziemi. jaknp masz jakies osdobne drzewa i krzewy to ją można posadzić pomiedzy, bardzo szybko się rosrasta i tworzy sympatyczny "dywanik"
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    eeee za kare :P

    ale wiesz co, dobrze ze ty ten ogordek tak pielegnujesz bo ja patrzac chudne ;) a poza tym dopinguje mnie ten widok do wyrywania mojego badziewia
  5.  permalink
    spadaj małpo :P
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    MrsHYde ja mam trawnik po pryskaniu roundapem :)))Już trawa schodzi a pryskane było z półtora m-ca temu:)I to końska dawka bo jak rozcieńczyliśmy tak jak na butelce napisali to jak zielsko zelone było tak go nic nie wzięło.
    --
  6.  permalink
    ejjj- no dziewczyny....
    Pokażcie co macie u siebie w ogrodach ciekawego...
    Nie mówcie,że Was to nie kręci :devil:

    Treść doklejona: 12.06.12 09:00
    aa- i jeszcze pytanie do Oleńki. Czy ta sztuczna truskawka to jest do jedzenia? Czy tylko do ozdoby?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    Zjesc mozna, bo nie trujaca, ale smaku zadnego. Taka gabeczka w srodku.

    Treść doklejona: 12.06.12 09:47
    Ale jak poszperasz na necie to sa jakies poziomko-maliny cos podobnie wygladajace tyle ze jadalne.
    -- []
  7.  permalink
    jakie interesujący temat super że jest... ja na swojej działce mam trawnik który siała nam firma ale niezbyt sie popisali łosie... ale jeszcze jestem dobrej nadzieji bo trawę zawsze można dosiać ale nie idealnie prosto jest :)) no ale jak trawa będzie bujniejsza myślę będzie lepiej... no więc ja na swojej działce mam posianą trawę i żywopłot z dwóch stron buk z jednej żywotnik brabant, buk i brabant szybko rosną... mam też między bukami wsadzoną pęcherznicę piękna jak dla mnie ...marzy mi się piękny ogród ale ciągle mało kasy... ale wsumie prawie wszystko juz mamy w domu więc może w końcu przyjdzie czas na mój wymarzony ogród... marzy mi się oczko wodne ... a mamy spadek więc miejsce pod oczko jak znalazł... jak wrócę do domu to zrobię foty ...

    danap mam pytanie gdzie można kupic taki daszek nad taras bardzo fajna sprawa... i ja tez mam w zamiarze posadzenie brzóz :)) jedna już mam piękne drzewa :)

    Treść doklejona: 12.06.12 10:08
    a miałam jeszcze spytać ... bo właśnie chcę mój żywopłot zrobić w korze ... i pod spód dać agrowłóknine ale nie wiem na jakiej głębokości tą agrowłokninę położyć i ile tej kory... i skąd najlepiej korę kupić ???
  8.  permalink
    Ja mam poziomko-maliny w ogródku. Ładnie rosną, ale jeszcze owoców nie ma- sadziłam na początku maja

    Szczypta, ja bym zaglądała, ale na mojej wsi internet jest tylko wtedy, kiedy wiatr akurat zawieje od masztu w moją stronę :tongue: A ostatnio bezwietrznie :tongue:
    --
  9.  permalink
    Olenka01: Zjesc mozna, bo nie trujaca, ale smaku zadnego. Taka gabeczka w srodku.

    dzięki Ola :)
    aneczka115a: idealnie prosto jest

    Aneczko- no i bardzo dobrze- ogród to nie pole golfowe, nikt z poziomica chodził nie będzie :) Wg mnie cały urok jest w nieidealnych terenach :)
    aneczka115a: marzy mi się oczko wodne

    Jestes pewna? Przy oczku to wciąz robota jest, czyszczenie no i zbiorowisko komarów :/
    aneczka115a: mam pytanie gdzie można kupic taki daszek nad taras

    ten daszek to markiza. Wygoogluj sobie- na bank masz w swojej miejscowości punkt w którym sprzedają i montują zaluzje, rolety i własnie markizy.
    Ja trochę interesowałam się markizami. Taka, którą chcę sobie zamontować to koszt... 5 tys :/ Na allegro i w marketach mozna kupić za jakieś 1000 zł ale ponoć nie warto.
    Na razie mam inne pomysły na wydanie 5 tysięcy, wiec kupiłam sobie parasol :)
    cerisecerise: Szczypta, ja bym zaglądała, ale na mojej wsi internet jest tylko wtedy, kiedy wiatr akurat zawieje od masztu w moją stronę

    Ceri- mam nadzieję,że zawieje porządnie ( oby nie ze wschodu )_ ;)
    Czekam na Ciebie :*
  10.  permalink
    o rany 5 tyś to fakt sporo kasy nie liczyłam oczywiście że będzie to za darmo ale że aż tyle tez nie myślałam no nic na razie mogę sobie posadzić coś przy tarasie a na okres przejściowy mogę nabyć parasol właśnie jak Ty masz?? ile taki kosztował?? Wkurza mnie tylko jeden fakt bo muszę jeszcze zrobić szopę więc to tez trochę kasy ...

    a oczko ... masz rację to ciągła praca ale tak naprawdę na razie tylko marzenie :) więc czas pokaże co z tego wyniknie .. można jeszcze przemyśleć temat.

    dzieki :)) a o korze nic nie powiesz ... :))

    kocham ogrody :))
  11.  permalink
    5 tys to taka z czujnikiem wiatrowym. Jak juz bedę zakładała to taką.
    szopa to zapewne spory wydatek- nie wiem z czego chcesz ją zrobic i jaka wielkośc ma być- ale mój malutki domek ( 10m kwadratowych ) z wiata na drewno do kominka to w sumie koszt 5500zł :/ Wiec tez nie jakoś mało( wg mnie ofkors)
    A o korze zapomniałam :) Jezeli agrowłóknina ma być pod tujami to nie musisz jej zakopywac- wytstarczy,że usuniesz trawę i położysz i prztysypiesz korą. Ja kupoiwałam w workach 80litrowych w sklepie ogrodniczym. Niestety- trzeba duużo :/

    Treść doklejona: 12.06.12 11:26
    a mój parasol to jest z biedronki i kosztował chyba 170 czy 180 zł :)
  12.  permalink
    a przez allegro nie można tej kory kupić ?? nie wiesz może??

    Treść doklejona: 12.06.12 11:27
    oo kurdę tak mało ten parasol kosztował :(( ciekawe czy jeszcze kiedys takie będą ...

    Treść doklejona: 12.06.12 11:28
    a szopę chce 4*8 a z tego 2/2 żeby zostało nie zabudowane ... szopę chcę z dech po prostu taka zwykła szopa wiejska ... :P

    ja to jeszcze w domu drzwi nie mam a juz ogród chcę
  13.  permalink
    Pewnie,że mozna kupić :)
    KORA NA ALLEGRO

    no mało kosztował a naprawde fajny jest. Mysle ,że jezeli będzie to dopiero nastęnej wiosny. Rok temu tez takie były- tylko zielone chyba

    Treść doklejona: 12.06.12 11:34
    Mój domek tez jest z dech:) Ale drewno jest drogie, niestety
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    aneczka115a: danap mam pytanie gdzie można kupic taki daszek nad taras bardzo fajna sprawa..


    potwierdzam to co napisała szczypta. Ten daszek to markiza. Zamawiałam ją w lokalnej firmie (oni także robili mi moskitiery i wszystkie rolety zewnętrzne i wewnętrzne). Markiza jest elektryczna z czujnikiem wiatru i cenę szczypta tez podała dobrą (około 5tys)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    ja nawet nie wiedzialam ze markiza moze miec czujnik wiatru :/ a co to daje?

    Szczypta przelecialam po biedronkach i u nas w zadnej takiego parasola nie bylo :/ no chyba ze tylko pracownicy mogli je kupic bo slyszalam ze i takie numery sie zdarzaja
    parasol podobny znalazlam na allegro za ok 200zl ( klik ) tylko sie zastanawiam czy taki duzy faktycznie jest nam potrzebny
  14.  permalink
    jak zawieje mocniej, to Ci markizy z muru nie wyrwie
    Ania- ja kupiłam pierwszego dnia promocji ten parasol i był tylko w 1 biedronce, która odwiedzilismy
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Jak juz bedę zakładała to taką.

    szczypta przemyśl taką markizę, my i tak musimy pomyśleć nad dodatkową osłoną przed słońcem bo zawieszenie markizy nad miejscem gdzie się chce mieć cień u nas się nie sprawdziło. W czasie dnia cień się przesuwa (wiadomo) i w momencie gdy słońce świeci na wprost markiza daje cień w domu i na ścianę ;). Ach nie wiem jak to opisać. To tak jak pod parasolem tez nie siedzisz pod- w cieniu, ale parasol zazwyczaj stoi z boku.

    nie żebym bardzo odradzała, ale jeśli taki wydatek jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu to można lepiej zagospodarować tę kasę.
  15.  permalink
    Danap, myslę,że u nas zda egzamin, bo nawet jak parasol stoi to praktycznie większość tarasu jest w cieniu. To chyba zależy od usytuowania domu względem kierunków świata
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    a z ktorej strony masz taras?
  16.  permalink
    południe
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    u nas zachod, popoludniami niezla smazalnia
  17.  permalink
    taras zachodni najtrudniej zasłonic przed słoncem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    dlatego nie narzekam na swierki sasiadow ktore mamy od poludnia przy samiutenkiej granicy ale przynajmniej troche cienia nam daja ;)
  18.  permalink
    Dziewczyny, z Waszego doświadczenia- jak się pozbyć łąki dookoła domu? Nie pojedyńczych chwastów, ale łąki?
    Nie pomyślałam jakoś- w marcu nawieźliśmy ziemi (wcześniej był piach), trawy nie miałam czasu zasiać, dopiero teraz myślę o trawniku, ale w międzyczasie po calutkiej działce (będzie jakieś 700m kw) rozsiały się chwasty. Taka łąka się zrobiła. No i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać...

    A drugie pytanie, może któraś wie- gdybym te chwasty chciała potraktować jakimś odchwaszczaczem, to czy on też zadziała na rośliny? Mam zasianą na obrzeżu wewnętrznego trawnika lawendę, obok są chwasty i tak się zastanawiam, czy lawenda nie ucierpi.
    No i ile po tym można coś siać?
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Ceri już dziewczyny pisały że raundap jest dobry na chwasty.Ja miałam taką łąkę wokoło domu i rozprawiłam się z nią właśnie tym preparatem tyle że dałam dużo więcej niż w opisie bo pierwszy raz nie wzięło wogóle ich.Nie wiem jak z roślinami ale ja pryskałam obok iglaków i nic się nie stało.Już w jednym miejscu trawka rośnie odczekaliśmy jakieś cztery tygodnie od momentu w którym ich to trafiło.Wczesniej wszystko zgrabiliśmy i potraktowaliśmy ciągnikiem z jakąś maszyną rolniczą(nie wiem co to było musiałabym dopytać).Tyle.:bigsmile::bigsmile:
    --
  19.  permalink
    Aga, dzięki. A ile więcej dałaś?
    Ja pierdziu, chyba trzy tygodnie to będę grabiła :confused: A potem jeszcze ziemi nawoziłaś czy od razu siałaś?
    --
  20.  permalink
    Polecam
    klik
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    My podwoiliśmy dawkę.Tam gdzie sialiśmy nie nawoziliśmy ziemi ale tu gdzie jeszcze nie ma będzie ale tylko dlatego że niżej jest i musimy wyrównać ciut.
    Co Ty Ceri zgrabisz jak już wszystko spali.Wcześniej czekaj cierpliwie szkoda pracy.A i pamiętaj by wybrać dzień i następny by deszczu nie było bo zmyje wszystko i guzik będzie z tego.

    Szczypta tak jak ktoś tam napisał-każdy oprysk jest szkodliwy.
    Ba nie trzeba pryskać...wystarczy pić wodę z butelek plastikowych by sobie szkodzić tak???
    Więc nie przejmowałabym się zbytnio tym także dlatego że to raz się robi a nie funduje sobie co tydzień...
    Ale to moje zdanie tylko:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    wyszperane w sieci - PORTAL O OGRODACH


    Ceri znam ten bol z koszmarnym zielskiem, w prawdzie my nie mamy az tak wiele ziemi do obrobienia ale zeby wyrwac kepy niektorego zielska musze posilkowac sie szpadlem, ciut nie do kolana trzeba czasami kopac zeby wyciagnac zielsko z korzeniami :/ kupilismy roundup, maz spryskal kolo ogrodzenia gdzie nijak nie idzie podejsc z narzedziami jakimikolwiek i paluchami dlubiesz rpawie w betonie, 2 dni nic nie padalo wiec srodka nie zmylo a i tak zielsko nie zdechlo :/ od jutra znowu staje do walki z badziewiem kolo tarasu, jednak z gory jestem skazana na przegrana bo to co orbobilam w poniedzialek juz nowe badziewie wypluwac zaczyna :cry:
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    MrsHyde tak jak napisałam podwoić dawkę:))
    --
  21.  permalink
    Aga-ja wiem,że dużo rzeczy jest szkodliwych...
    Tyle,że herbicydy to naprawdę ciężki kaliber... Nie wiem czy warto na takich małych działkach...
    Wkleiłam link o mozliwym wpływie na układ hormonalny, bo w koncu jesteśmy na portalu płodnościowym ;)
    I naprawdę wiem, co to paskudny teren i chwasty...
    Nie wiem czy tu dobrze widac, ale wklejam widok sprzed 2 lat
    jhhg
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Oj szczypta malutko masz tych chwastów...u mnie na gęsto było.Jakby trawnik tylko chwastowy.I nie to żebym nie próbowała sama tego się pozbyć....graca szła w ruch z przodu domu jak się wziełam za to to wyciągałam korzenie po dwa metry długie aż taki korzuch był z tych korzeni.A mimo grzebania codziennie po tygodniu mało co było widać że zrobiłam.Potem myślałam że za domem tam inne chwasty mi rosły więc próbowałam i tam( wcześniej tata mi jakimś czymś to tak jakby wywrócił z ziemi do góry nogami:bigsmile:) i tez skapitulowałam...szło jak po grudzie....także został mi tylko oprysk.
    Czym Ty pozbyłaś się tego ??pisałaś już pewnie...??
    --
  22.  permalink
    aga- no włąsnie nie widac na tej focie zbyt dobrze....
    Chwastów było sporo- naprawde
    Przekopaliśmy całą działkę i wyciągaliśmy chwasty ręcznie
    Potem posialiśmy trawę
    Prawidłowo pielęgnowana trawa wypiera większośc chwastów
    Chociaz oczywiście mam w trawniku różnych nieporządanych gości ;) Tych wyrywam tym sprzętem, który pokazałam.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    No to sie napracowaliście.Ja nie dałam rady...moje działaka ma 0,20 ha więc zeszło by mi się chyba 5 lat .Na szczęście nie ma tam żadnych grządek ani nie będzie w przyszłości więc choć tyle dobrego :bigsmile:
    --
  23.  permalink
    ja się zarzekałam,że nie bede miałą nic oprócz trawy :) A teraz chcę kilka truskawek, borówek, poziomek... Tylko nie bardzo mam czas, by sie za to zabrac
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Oj my też mamy tylko ta część "rolnicza" że tak powiem jest w pozostałej części działki (cała ma około 0,40 ha) zupełnie odciętej od części ogrodowej.Tam rośnie trawa od dawien dawneg i drzewka małe i truskawki od tego roku( w razie co polecam odmianę POLKA) agrest porzeczki i takie tam:).
    Także mam czyste sumienie że przynajmniej w pokarmie się nie znajdzie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Aga to u mnie jest jak u ciebie za plotem :/
  24.  permalink
    aniu, u mnie tez tak było na całości...

    Treść doklejona: 15.06.12 10:34
    Aga- postatam sie zapamiętac tę odmianę truskawek- dzięki :)
  25.  permalink
    Eeeee tam, Wasze chwasty to nic... Ja się pytałam jak mam sobie poradzić z 700 m kw TEGO:
    laka

    szczypta_chilli: Prawidłowo pielęgnowana trawa wypiera większośc chwastów

    No właśnie coś takiego mówił mi mój mąż- że jak się będzie siało i dosypywało ziaren trawy, to zielsko będzie wypierane. I widzę na założonym już trawniku, że tak właśnie jest. Zresztą- pojedyńcze chwasty mnie nie ruszają, w ogóle mi na trwaniku mlecz czy cuś podobnego nie przeszkadza. No ale łąkę chciałabym jakoś ogarnąć...

    Treść doklejona: 15.06.12 10:46
    Szczypta, ale dajesz mi nadzieję- może ja w 5 lat osiągnę to co Ty w dwa lata :wink: Ale naprawdę robi wrażenie widok tego co było dwa lata temu w porównaniu ze zdjęciami tego ślicznego ogrodu, który nam wklejasz teraz :smile:
    --
  26.  permalink
    Ceri- do śliczności to mu brakuje, ale cieszę się, jesli chociaz trochę Wam się podoba:)
    Wcięło mi gdzies płytę ze zdjęciami na których mam koszmarne widoki od strony tarasu
    Ale jak znajdę to Wam wkleję :)
    Ceri- przede wszytskim skoście tę łąkę,żeby sie nie rozsiewało
  27.  permalink
    szczypta_chilli: tę łąkę,żeby sie nie rozsiewało

    A myślisz, że to coś da? za płotem jest to samo, taka leśno-łąkowa okolica.

    To co byś radziła? Skosić i co dalej? Zasiać trawę i liczyć, że kiedyś wypchnie chwasty?
    --
  28.  permalink
    a tam jest ziemia nawieziona i to wyrosło na nowej ziemi?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.