Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Elli a masz jakiegos sprawdzonego sprzedawce? Jesli tak to podrzuc linka
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    kupuję u różnych, w sumie to chyba nigdy dwa razy u tego samego. coś wpadnie mi w oko to kupuję, przeglądam co jeszcze ma fajnego i zamawiam! oglądam tylko komentarze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    mowiac szczerze to na allegro nie zagladalam w poszukiwaniu zielska ogrodowego ale ja na poczatku drogi jestem dopiero
    przed nami rozwiezienie czarnoziemu jeszcze a jakies male zakupy planuje moze na przyszly tydzien
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    polecam pooglądać, można chociaż zrobić rozeznanie gatunkowe i cenowe a to bardzo ważne
    --
  1.  permalink
    ja kupiłam thuje na allegro i nigdy wiecej tego nie zrobię.
    Przyjęły się wszytskie- ale nie takich drzewek oczekiwałam.
    I moje najładniejsze tujki pochodzą.... z tesco :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    nie mam ani tesco, ani praktikera, ani obi ani LM
    dzisiaj bylismy zobaczyc w sklepie dom i ogrod ale cale nic, kilka badylkow tylko i to drogich
  2.  permalink
    bo teraz nie czas na sadzenie
    jeszcze pojawią się we wrzesniu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    aaaa no to chyba ze :) pocieszylas kolezanke!!
    zabila mnie jednak cena kamienia bialego, a tak chcialam z przodu troche machnac... no ale nic poszukam moze jakiegos mniej bialego chociaz 20kg po 15zl to tez sporo by wyszlo zeby zasypac to co mi potrzeba
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    nie wszystko od razu, przyjdzie czas i na kamień
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    lily czy rododendron który stracił wszystkie liście nie wiem z jakiego powodu ma szansę odbić na wiosnę czy mam jechać już po nowe? nie mam pojęcia czy to jakaś choroba czy za sucho czy za mokro kwitły pięknie a teraz zbrązowiały i straciły liście.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    jeśli całkiem jest bez liści to kiszka - nie będzie fotosyntezy i roślina umiera

    Treść doklejona: 07.08.12 22:56
    zanim go jednak wykopiesz - sprawdź czy ma pędy też suche...jeśli są w środku zielone to może odbije z pąków śpiących
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    podpowiecie co do za drzewko bo te kulki to chyba thuja danica, co?

    das
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    a nie jakaś sosna? Moi rodzice zwykle sosny tak podcinają i wygląda bardzo podobnie
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    To chyba sosna kalifornijska ja mam podobną właśnie tylko nie przycięta jeszcze bo mała.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    równie dobrze może to być formowana sosna czarna - odróżnić się da po ilości igieł w pęku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    a ile lat musi minac zeby doczekac sie takiej wielkosci korony jak ta na focie skoro w ofercie sklepow ogrodniczych z reguly sa korony wielkosci 2 piesci? czy mozna dostac drzewka takie juz z bardziej zazieleniona gora czy to standard ze taka mala pilka na gorze jest?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    można dostać i większe , ale wiadomo wtedy cena 3 cyfrowa
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    to juz mniej zachecajace :(((
    jak ogladalam wstepnie te sosny i wierzby to ceny byly do 30zl
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    lily czy rododendron który stracił wszystkie liście nie wiem z jakiego powodu ma szansę odbić na wio


    hej mi też tak padł po zimie, wcześniej miał nalot na liściach . Pryskałam go na grzyba i podlewałam fusami z kawy ( te fusy to mu daję cały czas , ponoć lubia ) i odżyl . Ale nie stracił całkiem lisci - coś mu zostało . I nie miał kwiatów w tym roku ale żyje
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    mam pytanie z tematu małej architektury: jak umocować trejaże (chcę je mieć w przejściu między garażem a ogrodzeniem), żeby wiatry mi ich nie wyrwały razem z potencjalnymi oplatającymi je pnączami? nie wiem, czy to ma być fundament porównywalny z ogrodzeniem, czy wystarczy zatopić w np.wiaderkach z betonem i wkopać na np.30cm? ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

    i jeszcze jedno pytanie: czy jeśli chcę doczekać się mirabelki/klonu na nieużytku po drugiej stronie ulicy, przy której kiedyś zamieszkam (która to ziemia siłą rzeczy nie należy do mnie) to mogę tam upuścić pestkę albo nasionka klonu, czy muszę się bardziej zaangażować i wysłać tam kilka razy synka, żeby podlał toto wodą z wiaderka?? :devil:
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    gracjanna a nie lepiej zaszczepić to drzewko ???
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    jak zaszczepić? na kamieniach pozostałych po materiałach budowlanych? myślę, że zanim tam wyrośnie jakiś gąszcz to z 10 lat minie (dlatego chciałam pomóc), ale może nie doceniam przyrody ;)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    mam u siebie. taką sosnę na pniu, rośnie powoli. za małą dałam chyba 50 zł
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    to się muszę wybrać z łopatą kiedyś nad ranem, skopać, wsadzić, iść spać i rano się ucieszyć, że jest :surprised:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Elli co znaczy powoli? w sensie z jakiego rozmiaru do jakiego w ciagu ilu lat, moze masz jakies foty przed i teraz?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    ja mam z tych wolno rosnących (nadaje się do skalniaka) i przez rok urosło chyba z centymetr w średnicy. widziałam inne odmiany iglaków na pniu, nawet tańszych. u mnie super sprawdza się akacja na pniu, rośnie dość szybko, tworzy jakby parasol, kwitnie na wiosnę, kosztuje nie za dużo - polecam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    zdjecie moze tej akacji jakies wstaw bo ja to zero obeznania mam z tymi drzewkami
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 20th 2012 zmieniony
     permalink
    coś podobnego, u mnie jest biała i ma bardziej formę parasola
    http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-roslin/krzewy-lisciaste/galeria,6_258/65848/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    chyba jednak wole iglaki, tu za duzo "zielska"
    no ale zobaczymy co kupimy i jak to rozplanujemy, na razie to mam nadziee ze ulewny deszcz mi trawki nie wyplukal
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    elli, super ten link, siedzę i wybieram zieleninę...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    a ja lubię właśnie zieleniną, iglaki są takie "surowe" i ich unikam
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    macie jakiś sprawdzony sposób na mszyce? próbowałam je zwalczyć płynem z orzechów piorących, kupiłam też środek na mszyce firmy Target, ale cholerstwa dalej niszczą mi moje kiwi :-(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    Elli ale chyba mamy inne typy domow, moj jest bardzo prosty, biel i grafit, a tylko kawalek ogrodzenia i balustrada tarasowa drewno; u mnie powinno wrecz byc dosc surowo (zreszta ja tak jestem troche postrzegana wiec co sie bede wyrywala hehehe)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    a nie chciałabyś tego przełamać właśnie czymś innym, bardziej ciepłym?
    lubię oglądać iglakowe zakątki wysypane kamieniem, wyglądają pięknie i nie wymagają pracy - jednak nie pasuje to do mnie. wolę bardziej sielskie klimaty z kwitnącymi kwiatami, do których przylatują motyle, taki baśniowy zakątek :) brakuje mi tylko pluszczącej wody na działce ale to byłoby już za dużo
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    ja jestem zwolenniczka konsekwencji, nie lubie miszmaszu
    sielskie klimaty to zupelnie nie moja bajka, poza tym potrzebuje wszystko samoobslugowe, NIENAWIDZE sie grzebac w ziemi i nawet wyrywanie chwastow to juz dla mnie horror, kwiatkow wiec nie planuje, chyba ze na taras w doniczki
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 21st 2012
     permalink
    na mszyce: zrób wywar z tytoniu (kupiłam paczkę jakichś śmierdzieli i wysypałam z papierków, pogotowałam trochę, przecedziłam i do słoika) i popsikaj-zdychają, aż miło :devil:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 31st 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy macie jakieś naturalne sposoby na przygotowanie iglaków do zimy? Te kupne nawozy jakoś mnie nie przekonują a i mama cały czas mi powtarza, że jak się staramy o dziecko to nie powinnam mieć kontaktu z chemią i wdychać z tego oparów?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 9th 2012 zmieniony
     permalink
    dżasti: Dziewczyny, czy macie jakieś naturalne sposoby na przygotowanie iglaków do zimy? Te kupne nawozy jakoś mnie nie przekonują a i mama cały czas mi powtarza, że jak się staramy o dziecko to nie powinnam mieć kontaktu z chemią i wdychać z tego oparów?

    Zrób sobie kompostownik.
    Ja korzystam z niego już drugi rok i jestem bardzo zadowolona:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Dzięki Aga. Ten kompostownik planowałam założyć dopiero na wiosnę - będziemy robić gruntowne zmiany w ogrodzie. Myślałam, że może jest jakiś szybszy sposób - kompostownik jednak musi trochę "popracować".
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Musi tak zdecydowanie.
    Szybko to można jeszcze dać obornik ale musisz albo na wsi mieszkać albo znac kogoś kto tym dysponuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Aga19782: można jeszcze dać obornik ale musisz albo na wsi mieszkać albo znac kogoś kto tym dysponuje:



    i miec problemy z wechem, tudziez zapewnic sasiadom wentylatory na okres jego rozrzucania ;)
  3.  permalink
    Dziewczyny, poradźcie jakie rośliny są najlepsze do mieszkania szczególnie do pokoju dziecka. Nie mam jeszcze ani jednej roślinki w domku (oprócz jednej bazylii i mięty) a mieszkam w samym centrum miasta. Firany mam czarne po trzech tygodniach, kurzu mnóstwo. Mnóstwo samochodów wokoło i korki, czuje smród z ulicy. Chciałabym możliwie jak najbardziej przefiltrować powietrze dzięki roślinom właśnie... ale nie wiem jakie się do tego najlepiej nadają... Pomożecie..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Hmm, obornik. Sąsiedzi raz rozrzucili (w czerwcu) i przez dwa dni wszyscy w domach siedziliśmy z zamkniętymi oknami. Ale może uda mi się jakiś przechodzony od gosodarza zalatwić (mamy kilku w okolicy), tylko będę musiała stan przechodzenia zweryfikować, czy oby nie trąca za mocno.

    Ciasto miłości - coś mi się o uszy obiło, że paproć dobrze oczyszcza, ale to chyba jakąs złą energię i promieniowanie pochłania a nie złe powietrze. Ale ja osobiście poproci nie lubię. Ale sądzę, że najlepsze będą kwiaty z dużymi liśćmi, choć to tylko moje przypuszczenie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    i miec problemy z wechem, tudziez zapewnic sasiadom wentylatory na okres jego rozrzucania ;)

    Wystarczy go po prostu wkopać obok iglaka a nie położyc na wierzch bo kora będzie miała używkę nie iglak.
    I po smrodku:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkasia_85
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Natalaa mszyce załatwialiśmy denaturatem :D
  4.  permalink
    Dziewczyny, potrzebuję rady.
    Chcę obsadzić płot (z trzech stron mamy taką zwykłą siatkę) winobluszczem pięciolistkowym.
    Znalazłam na allegro, trafiłam na sprzedającego, który ma dwa warianty- jeden to "roślinki z gruntu" a drugi to "roślinki w doniczce 9x9". Wariant pierwszy ponad połowę tańszy. Czy gdybym to szybko zasadziła, to miałoby jakieś znaczenie, że ten winobluszcz nie dotrze w doniczkach?
    Mam duuuuużo do obsadzenia, więc niższa cena korci, ale z drugiej strony nie chce się naciąć.
    --
  5.  permalink
    tylko z doniczek, nie bierz z gruntu
  6.  permalink
    A czemu? W sensie bo nie przetrzymują transportu, nie przyjmują się?
    Ale też jednak skłaniam się ku tym doniczkowym, najwyżej rzadziej je posadzę
    --
  7.  permalink
    dlatego,że będa miały calą bryłę korzeniową. Kopane łopatą to wiesz- przyjmą się, albo nie.
  8.  permalink
    No racja. Dzięki :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.