Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    uś tez o tym pomyslalam... strasznie tu cicho
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Ja tez się pytam ;)

    BTW mam już foty ślubne wrzucę coś po powrocie ze wsi :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    przebieram nóżkami w miejscu niecierpliwie Flavia! :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 3rd 2014
     permalink
    Ja mam na wrzesień dziewczyny :bigsmile: narazie jest luz, ale czas tak szybko leci
    Mam pytanie do flavii, będę robić pompony z tiulu różnej wielkości na dekoracje sali i stołu ( zamierzam) ile wychodzi z jednej rolki 9 m pomponow?
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie polecam tego na rolkach... Jest za miękki
    Lepiej kupić sztywny krawiecki na metry go sprzedają
    Ja robiłam jeden ( średnica 22 cm) z prawie 3 mkrawieckiego ( szerokość belki 160cm)
    Pocielam na pasy i nawijałam na szablon
    Odradzam robienie z tego na rolkach bo brzydkie wychodzą w porównaniu do tych z krawieckiego ( każda firma 'poponiarska' używa go) a ja robiłam na choinkę rok temu zamówiłam 10 rolek i wyszlo mi ok 15 pomponów 7 cm i 7 sztuk 15 cm średnicy
    --
    • CommentAuthordawida77
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Mój ślub we wrześniu, dlatego zbieram wszelkiego rodzaju przesądy :) Szczerze mówiąc uważam, że wszelkiego rodzaju zabobony to element polskiej tradycji weselnej i chętnie się z nimi zaznajamiam :) Nie uważam, że to coś wstydliwego i świadczącego o zacofaniu. Taka jest w Polsce tradycja i tego chcę się trzymać.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Jak bierzesz ślub w Kosciele nie zapomnij o tym księdzu przy spowiedzi wspomnieć!
    -- []
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Dawida, to tak z etnograficznego punktu widzenia?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Olenka01: ak bierzesz ślub w Kosciele nie zapomnij o tym księdzu przy spowiedzi wspomnieć!

    Oj nie przesadzajcie dziewczyny...:wink: Żadna z Was nie miała "czegoś niebieskiego, czegoś pożyczonego...", ani nie rzucała kieliszkami przez ramię "na szczęście"? A w kieckach się narzeczonym pokazywałyście? /itd./ :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn ktore miały winietki na stole ,mam problem z osobami starszymi ,ciociami itp czy przed imieniem i nazwiskiem napisac Sz.P.? ,bo wiadomo znajomym tylko po imieniu i nazwisku . Ja juz dzisiaj po próbnym makijażu i fryzurze, w kwiaciarni tej juz wszystko ustalone
    Flagi dzieki ,zamówiłam bibułę gładka i dzisiaj na próbę zrobiłam dwa pompony i nawet mi wyszły :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.07.14 18:45</span>
    Mamom zamówimy portrety malowane ołówkiem ,świadkom chyba kubki ,a chrzestnym cos dajecie ? Mam wlasnie z tym problem
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 17th 2014 zmieniony
     permalink
    my na żadnej winietce nie pisaliśmy Sz. P.
    tylko na zaproszeniach używaliśmy tego zwrotu ale to standard
    na każdym weselu jakim byłam na wizytówkach było tylko imię i nazwisko :)
    --
  1.  permalink
    Flaviaaaaa

    Wlasnie Karolina Korwin Piotrowska udostepnila na swoim profilu FB (podzielila sie) zdjeciem Lusi z Risk :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Właśnie widziałam, tylko nie wiem co mam o tym myśleć bo nie było komentarza...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 21st 2014
     permalink
    Dla mnie to jest standard. Byłabym wściekła jakbym miała siedzieć z obcymi/ dużo starszymi/ dziećmi zamiast ze swoimi znajomymi/rodziną.
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny poradzcie do tej pory nie zdecydowałam sie na utwory na pierwszy taniec i podziękowania dla rodziców ,tzn dla mam i świętej pamięci naszym ojcom ,czy mialyscie podobna sytuacje ?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    My tańczyliśmy do Dream A Little Dream Of Me - The Mamas & The Papas :wink:
    A co do rodziców, to "standardem" jest "Cudownych rodziców mam", ale ja bym się zryczała i po co mi to....Dla rodziców było "100lat!". Można też wybrać jakiś utwór z ich lat młodości.
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    azniee no wlasnie o to mi chodzi zeby nie ryczeć ,zeby to była wesoła piosenka ,te 100 lat dobry pomysł . Jutro jadę odebrać nasze obraczki :bigsmile:
  2.  permalink
    agap, my tańczyliśmy do tej piosenki ze Shreka, co leci na początku - "It is you" Dany Glover
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 30th 2014
     permalink
    Piękne piosenki ,ale my wolimy cos polskiego i chyba bedzie "jesteś blisko mnie " kukulskiej i piaska
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    podatek od prezentow slubnych

    (pierwszy raz o tym slysze wiec podrzucam do poczytania jakbyscie nie wiedzialy)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    Ja o tym słyszałam. swojego czasu było o tym głośno:) trzeba uważać, bo jak skarbówka w weekendy ściga po parkingachsupermarketów samochody firmowe, to może za chwilę na śluby zaczną przychodzić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    moze nie do konca w temacie przygotowan slubnych ale mozna sie niezle usmiac (z serii grafik plakal jak projektowal itp)

    Jaram sie zdjeciami slubnymi
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie do tych które po raz drugi wychodził za mąż.
    Ślub cywilny to wiadomo.
    Jakich gości zapraszaliscie? Czy w ogole czy np.tylko rodzice?
    I co potem? Obiad w restauracji czy wesele z tańcami ?
    Bylabym wdzięczna za odpowiedzi; może być tez na priv :-)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja zapraszałam ze swojej strony rodziców, brata, bratową i babcię ;) + 8os. najbliższych przyjaciół+ 6os. wspólnych znajomych. Ze strony męża była cała bliska rodzina (mąż był kawalerem), tzn. rodzeństwo rodziców i ich dzieci z małżonkami, i dodatkowe osoby z którymi są w bliskich kontaktach+ kilkoro znajomych. Łącznie ok 60os. Impreza w restauracji, z DJ-em. Fotograf, sesja, kamera (uwielbiam filmy ze ślubów, no cóż, takie zboczenie :P ). Ślub o 17, o 17:30 byliśmy na sali, bo restauracja obok USC :wink: Impreza do 1. Oczepin nie było :tongue:
    Mój pierwszy ślub był w 2010r. (rozwód 2011), drugi w 2013r.- gdyby minęło więcej czasu, np. 10lat, to bym chyba też zaprosiła swoją rodzinę. Z biegiem czasu zmieniło mi się podejście i gdybym teraz ten ślub organizowała, to bym sobie wcale nie żałowała niczego i zrobiłabym sobie ślub w plenerze, zamiast PRL-owskiej sali w USC :tongue: Ale mieliśmy już dziecko, do tego problemy zdrowotne sprawiały, że chcieliśmy się "zalegalizować" w miarę szybko.

    Moja koleżanka wychodzi teraz za faceta po rozwodzie i będzie właśnie ślub w plenerze i tradycyjne wesele, ona w białej sukni. Oczywiście kwestia kasy i "co kto lubi". Ale
    jak lubi, to nie widzę powodu, żeby sobie odmawiać
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Aga19782: pytanie do tych które po raz drugi wychodził za mąż.
    ja rok temu wyszłam drugi raz za mąż.poprzedni slub w 2005r,konkordatowy z weselem i białą suknią,tym razem cywilny,w łososiowej krótkiej sukience,goscie-najbliźsi:rodziców już nie mam,ale mam trójkę rodzeństwa plus małżonkowie i dzieci.do tego mama męża i jego rodzeństwo z dziećmi.w sumie coś ok 25osób wyszło.kameralnie w domu,bez tńców (zresztą i tak miała żałobę).szkoda nam było kasy na wyprawianie weselicha.mieliśmy już córkę którą tego dnia też ochrzciliśmy no i bliźniaki z pierwszego małżeństwa.wolałam coś dla rodzin za te pieniądze zrobić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 21st 2014
     permalink
    Dziękuje dziewczyny za wasze odpowiedzi.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    ja tiulu na allegro nie kupowałam znaczy się kiedyś x czasu temu, a na kościelne kupiłam belkę tiulu krawieckiego sztywnego bo im większe tym gorzej wyglądają z dekoracyjnego miękkiego ;)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    MrsHyde: jakiej srednicy sa te pompony co widac? ile mniej wiecej tiulu na sztuke poszlo?

    22 lub 25 cm ;)
    z 50 jardów zrobiłam 39 takich pomponów i z 6 m mi zostało
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    mi sie ten kosciol ozdobiony pomponami co flavia wkleila wcale a wcale nie podoba. nie lepiej jakos inaczej go przystroic? te pompony wygladaja slaaabo...no ale kwestia gustu
    -- ;
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    mój pompom ze sztywnego tiulu po położeniu się nie spłaszczał, tak na oko licząc na jednego zużyłam 2mx 150cm
    czyli na szerokość belki cięte paski z 2 metrów, ale teraz jakbym robiła to pocięła bym wzdłuż bo wtedy mniej się marnuje towaru ;)
    Hyde ciężko mi powiedzieć, bo ja macałam tiul przed zakupem
    ale raczej bym się skłaniała ku drugiemu bo pierwszy podejrzanie tani
    ja w hinduskiej hurtowni moją belkę kupiłam za 200zł i to było mega tanio!

    Treść doklejona: 30.12.14 10:03
    Ewasmerf: nie lepiej jakos inaczej go przystroic?

    u nas chodziło aby nie kosztowało to dużo... w sensie najlepiej jakby w ogóle nie kosztowało:P
    głupie kwiaty więcej by wyszły niż moja sukienka, z resztą motyw przewodni był min minimalizm, dekoracją kościoła nie ja się zajmowałam
    ( na godzinę przed ślubem, bo byłam w trakcie robienia sobie bukietu ślubnego )
    Siostra zakonna zachwycona i chce abym zrobiła białe na komunię w tym roku
    ale wiadomo każdemu podoba się co innego i rozumiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Hyde Ja bym zrobiła pełne a kleiła strona gdzie się wiąże. .. a do tego ładna biała atłasowa kokarda z wiszącymi luźno jej dwoma koncami?
    Można byłoby też te biel złamać doczepiając-łącząc atłasowa z organzy wstazka, cieńsza w kolorze np jaki będzie występował jako dodatek u P. MŁODEJ w bukiecie.

    Treść doklejona: 30.12.14 10:09
    Flawia wystarczy dodać po jednym kwiatku do tych pomponów a efekt będzie juz bardziej ślubny czy też komunijny.

    Hyde nie myślałam tez aby dać jeden duży a drugi np 13-15 cm ? Dwa poziomy... ?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    a zamiast pomponow
    w sensie ze ten tiul wiszacy? jakos bardziej mi sie to podoba. nawet bez kwiatow niz taki "łysy" wiszacy pompon. a cenowo chyba podobnie, bo jak czytam ile materialu schodzi na taki jeden pompon...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    dziewczyny ale tu tez chodiz o koszty i dlatego postanowione ze akurat na tzw zbytkach oszczedzaja. mozna byloby zamowic w kwiaciarni ale dekoracja kosciola to od 800 do 1500zl wiec nie do przeskoczenia.

    Wersja jak u Flavii dla mnie tez troche za gola i zaproponowalam bialy pompon a do dolu zwisajaca szeroka wstazke, biala lub pudrowy roz

    Flavia u nas nie ma wielkiego wyboru, w miescie mamy raptem 2 pasmanterie gdzie ceny sa tak kosmiczne ze online mam szpulke 30m tasiemki a u nas zaledwie 5metrow w tej cenie kupie

    Ewa no a widzisz, mojej pannie mlodej (a zreszta i mi) zupelnie sie te wiszace tiule nie podobaja. Chociaz jesli kwiaciarnia zaproponuje im dzisiaj jakas zabojczo promocyjna cene to sie zgodza bo do slubu zostalo niewiele czasu.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    moze byc
    kazdemu co innego sie odoba. mnie tylko bez urazy dla nikogo bo to moj gust - ten samotny pompon w ogole nie przekonuje... i ja rozumiem ze tanio ma byc. chociaz jak sie robi wesele to chyba trzeba sie liczyc z bezsensownymi wydatkami - juz sama cena sukni slubnej w sam raz na jeden raz to duzy wydatek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Hyde Ja bym dała albo szeroki organową wstazkę i uzupełnia cieńsza atłasowa, satynowa tak jak pisałam w kolorze dodatków kolorystycznych Państwa młodych :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Lady kocham twoj slownik... ORGANOWA wstazka heheh no takiej to raczej sie nei da,
    Ewa no sorry ale dla mnie tego typu dekoracje ktore pokzalas sa odpustowe, wole minimalizm i wlasnie zwykla wstazke z 1 kwiatkiem czy pompon z 2 wstazeczkami splywajacymi w dol, ale to juz cena zadecyduje co mlodzi wezma, ja sluze im tylko pomoca w przygotowaniu ewentualnych dekoracji
    a suknie mloda wypozycza i to juz uzywana zeby wlasnie koszty zminimalizowac



    ale zrobil sie OT, ups, lepiej wracajmy do dekoraji sylwestrowych
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    A mi własnie mega podobały sie ozdoby Flavii.pewnie dlatego że widziałam całość i wszystko się kupy trzymało,wszystko miało swój jeden,określony ściśle motyw przewodni i bardzo fajnie współgrało ze sobą (od kiecki,przez ozdoby pomponowe,kończąc na bukiecie) :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde ty tez z tableta chyba czasami piszesz wiec wiesz jak on zmienia słowa :) a szczerze to nie chce mi się ciągle zmieniać słów. ..



    Zamiast kwiatów pi środku pompon a wstążki w innym kolorze...

    Treść doklejona: 30.12.14 10:50
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    No lady dobry pomysł, wstążki fajnie by wyglądały z pomponami chociaż ja ich fanką jak wiecie nie jestem. Nie mniej jednak czegoś faktycznie zabrakło.

    p.s takie kościoły jak u flavi bardzo mi się podobają. Zamiast potężnego, ciężkiego i drogiego ołtarza coś skromnego ale pięknego. POdobają mi się skromne kościoły, a nie katedry wzniesione bez potrzeby do chmur. Po co na co marnotrawić pieniądze....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    hyde, ja nie mowie, ze ma byc przepych, ale te pompony po prostu sa dla mnie slabe. to co ladybird pokazala to fajne. a tez skromne. zwyczajna wstazka.
    ja bym wolala miec lawki nie ozdobione wcale niz taki samotny pompon.
    szczerze mowiac jak bylam teraz w sierpniu na weselu to zabij mnie ale kompletnie nie wiem co tam za ozdoby byly. nie wiem jaki procent osob zwrocil uwage w ogole na ozdoby. i na niepelna godzine ustrajac kosciol za pare stow to macie racje ale kompletny nonsens.
    ja bym wolala zainwestwac w jakas spiewaczke, ktora by wyspiewala pieknie psalmy. bo to w pamieci zostaje, natomiast wystroj kosciola wcale.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Moim zdaniem to co wygląda "łyso" na zdjęciu Flavii to nie dekoracja a brak dywanu :P Jakby było widać jeszcze krzesła młodych- udekorowane w podobnym stylu, to dekoracja by niczym nie odbiegała od "standardowych", które są bardzo różne, niejednokrotnie symboliczne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    azniee: nie dekoracja a brak dywanu
    oooooo to to!ale podłoga jest tak piękna że szkoda ją zasłaniać dywanem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    "Nie będę piła, nie będę piła. ... idę na odwyk"- sorki kobitki ale pogubiłam się. Nie wiem kurcze jak Ja się znalazłam na tym wątku. Myślałam, że na dekorowaniu stołu jestem... ehhhhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    No to dekorowanie jednak nam odpadlo. Kwiaciarnia gdzie biora bukiet i kwiafy do kosciola zaproponowala ze za bodajze 7zl za szt wypozyczy im wstazki, i pewnie by sie nie skusili ale w tej cenie jest rozwieszenie a pozniej zebranie wesystkiego, mniej pracy i klopotu dla rodziny (czyt dla mnie)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ladybird bo mod chyba przerzucil niektore posty hehehe:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie przyjęcia weselnego. Jak wyglądało Wasze? Planuję ślub kościelny i uroczysty obiad dla najbliższych (20 os. w tym 7-cioro dzieci do lat 5). Myślę o przystawce, dwudaniowym obiedzie, deserze + kawa, herbata, alkohol... Czy któraś z Was ma podobną imprezę za sobą? Zastanawiam się, czy nie zaawęzić menu co do jedzenia co by ułatwić wybór; np. danie z rybą i dwa dania z mięsem do wyboru. Jak myślicie? Jak to u Was wyglądało, co po czasie byście zmieniły, co okazało się zbędne, a czego zabrakło? Na co zwrócić uwagę? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Montever ja miałam taką formę przyjęcia.

    Zupy były dwie do wyboru krem z borowików i rosół z kaczki - serwowane przez kelnera.
    Drugie dania podane na półmiskach - kaczka (części kaczki) w wiśniach, kluseczki śląskie, modra kapusta, warzywa z wody, roladki schabowe z suszonymi pomidorami, mix sałak z winegretem, gnoczi i pieczone ziemniaczki, ryba jakaś w sosie cytrynowym, ryż .
    Przystawki były przeróżne, wędliny, śledzik, schabik w galarecie jakieś sałatki pieczywo.
    Ciacho sernik, szarlotka i piernik pieczony w piwie
    Tort - Bezowy z musem kawowym i polany malinowym sosem
    Wino, wódka
    Kawa herbata :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 14th 2015
     permalink
    Czerwinka Aż zglodniałam :p
    -- [/url]
    • CommentAuthormrozik123
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Mnie się te pompony zupełnie nie podobają, sto razy lepiej wyglądają kwiaty
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.