Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    HarleyQuinn: No właśnie przeczytałam na Twoim wykresie i zmodyfikowałam szybciutko, ale się pacłam... Ale dokładnie - dobrze, że taki lekarz i dobrze, że zrobisz to hsg!


    Narazie przez 3 tyg nic nie zrobie.Po odebraniu wynikow histopatologicznych,pojde do tego gina i on mi powie co dalej.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    No to jestem po HSG, dostałam w szpitalu jakiś czopek przeciw bólowy i wcześniej wzięłam 2 nospy i badanie było jakoś do przeżycia tylko teraz brzuch boli. Wynik oby dwa jajowody drożne. I już teraz nie wiem co robić czy invitro, czy jeszcze kolejne inseminacje.
    --
    • CommentAuthorMJM
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Dziewczyny w czerwcu robiłam sobie badanie HSG. Strasznie bałam się, że to badanie będzie mnie bolało. Znalazłam Novum, w którym robią to pod znieczuleniem. Poszłam zrobili mi badanie i lekarz powiedział mi, że mam zrosty na końcu jajowodów i tylko droga in vitro mogę mieć dzieci. Odradzał mi bardzo laparoskopie. Powiedział, że laparoskopia w tym przypadku nie pomoże. Ja jednak poszłam do lekarza prowadzącego i dostałam skierowanie do szpitala na laparoskopie. Okazało, się że nie potrzebnie poddana zostałam operacji. Okazało się, że ŻADNYCH ZROSTÓW NIE MAM wszystko drożne. NIE POLECAM NOVUM. Jak złożyłam reklamacje do Novum to dowiedziałam się, że laparoskopia zdziałała cud a oni nie mają sobie nic do zarzucenia. Żenujące !!!!! to jest fabryka in vitro !!!!
  2.  permalink
    Po pierwsze istnieje juz watek o takiej nazwie.
    Po drugie skoro HSG wykazalo,ze sa zrosty na jojowodzie byla podstawa do laparoskopi.
    I tak w ogole to napisalas,ze lekarz z Novum odradzil Ci laparoskopie i skoro mialas watpliwosci trzeba bylo isc do innego lekarza i sprawdzic czy faktycznie sa zrosty.Przeciez zrosty mozna usunac i nie musi sie to wiazac ze sztucznym zaplodnieniem.
    --
    • CommentAuthorMJM
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Tak zrosty były podstawa do laparoskopii ale ja tych zrostów w rzeczywistości nie miałam. Zrobili mi źle badanie HSG, z którego na zdjęciu wynikało, ze one są. Podczas laparoskopii lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. W nOvum twierdzą, że laparoskopia nic nie zmieni jak są zrosty tylko in vitro pomaga. Oczywiście, że byłam u innego lekarza i patrzył na badanie HSG ale ono było źle zrobione i na jego podstawie miałam laparoskopie. Normalnie nie robi się kilka razy HSG.
  3.  permalink
    MJM: Tak zrosty były podstawa do laparoskopii ale ja tych zrostów w rzeczywistości nie miałam. Zrobili mi źle badanie HSG, z którego na zdjęciu wynikało, ze one są. Podczas laparoskopii lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. W nOvum twierdzą, że laparoskopia nic nie zmieni jak są zrosty tylko in vitro pomaga. Oczywiście, że byłam u innego lekarza i patrzył na badanie HSG ale ono było źle zrobione i na jego podstawie miałam laparoskopie. Normalnie nie robi się kilka razy HSG.


    Mozesz zawsze wytoczyc lekarzom proces....
    --
    • CommentAuthorMJM
    • CommentTimeSep 28th 2011
     permalink
    Wątpię, aby z lekarzami można było wygrać. Chciałabym jednak przestrzec przed nOvum, bo tam tylko liczy się kasa a nie dobro pacjenta.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    To się zgadza. Wiem, o czym piszesz...
    •  
      CommentAuthorkotek84
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    Miałam robione HSG i wyszło, że mam niedrożne jajowody. Na szczęście udało się je udrożnić. Mimo zastrzyku z ketonalu i znieczulenia miejscowego bolało mnie strasznie, ale przy niedrożnych jajowodach podobno boli bardziej. Mimo wszystko cieszę się, że zrobiłam to badanie, bo wiem co mogło być przyczyną niepłodności. Mam nadzieję, że teraz się uda:) Nie wiem tylko jakie istnieje prawdopodobieństwo, że znowu będą niedrożne???
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Tego nikt niestety nie wie... Ja miałam 3 lata temu hsg, wszystko drożne, teraz okazało się, że lewy niedrożny... I gdzie w tym logika, samo się stało? Pewnie tak, bo żadnych chorób nie było po drodze... Pozostaje wierzyć, że się nic złego nie stanie :)
    •  
      CommentAuthorkisia21
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    witajcie jestem tu nowa ;)zaczełam tu taka dyskusje poto aby cos na ten temat się dowiedziec jesli wiecie to p[iszcie bardzo was prosze Staramy sie z mężem już 9 miesiecy o dzidzie i nic nam z tego nie wychodzi ostatni 3 tygodnie temu bo zmieniłam lekarza stwierdził ze jestem płodna ale niemoge zajsc wciaże bo mam niedrożne jajowody i miałam wykonany zabieg HSg poszło wszystko dobrze i udrożniły sie;))))))))))))))))))))))stasznie sie cieszebo lekarz mi muwił ze teraz na pewno zajde wciaze i mu wierze ale to sie okaze kiedy mam nadzieje ze niedługo juz i tu do was mam pytanie czy kturas zwas miała taki zabieg i ile w jakim czasie mniej wiecej mozna zajsc w ciaze i czy spóżni8a sie po tym zabiegu okres???i czy jest szansa ze jesli bo wtym cylku miałam hsg robine i wtym samym dniu miałam jajeczkowanie to chyba nie zabardzo zebym była teraz w ciazy narazie czekm na okres ale nic mi sie nato nie zapowiada jesli nie dostane okresu to zrobie test anajlepiej udam sie do lekarza co otym myślicie wszystkim jestem dodam ze 26 dniu cyklu czekm na wasze wypowiedzi kochane pozdrawiam:wink:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Matko boska, Kisia, używaj znaków przestankowych, bo to jest jeeeedno długie zdanie :wink:

    Jesli chodzi o hsg to może się okres spóźnić (u mnie przynajmniej się spóźniał), w ciążę zaszłam cykl czy dwa po zabiegu. Powodzenia!

    A na forum masz temat o hsg, to sobie jeszcze poczytaj co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorkisia21
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    dziękuje i przepraszam ale p[isze bez okularów bo mam wymianie na inne tagże przepraszam za błędy ale dziękuje jeszcze raz jeśli bedziecie cos wiedziec to piszcie:wink:
    •  
      CommentAuthorkisia21
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    pozatm zalezy jak zabieg jest wykonywany ja ma bardzo dobrego lekarza i licze teraz zeby zafasolkowac
    •  
      CommentAuthorkotek84
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Możesz zajść w ciąży w tym samym cyklu co HSG. Mnie lekarz powiedział, żeby już w tym cyklu się starać. Niestety wtedy się nie udało, potem miałam miesiąc przerwy, a teraz już drugi cykl po tej przerwie i czekam:) Mam nadzieję, że teraz się uda:)
  4.  permalink
    Mam pytanie, na 11.01 mam skierowanie na hsg.
    Lekarz nic mi nie wspominał o badaniu czystości pochwy, raczej zrozumiałam, że będzie ono robione przed zabiegiem.
    Dziś jak dzwoniłam do szpitala potwierdzić termin, to kobietka pytała czy mam to badanie. Jak było w Waszych przypadkach?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Trzeba mieć ze sobą do hsg, badanie czystości to kilka dni czekania na wynik - przynajmniej u mnie w przychodni...
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Ja też musiałam mieć już na IP badanie czystości i CRP.
    Zaszłam w ciążę w kolejnym cyklu po HSG, dokładnie w 17 cyklu starankowym.
    Mozolnie szło przepychanie, gin robił wlew dwa razy, więc najprawdopodobniej to było przyczyną niepowodzeń.
    Do dziś jestem zła na siebie, że tak długo zwlekałam. Gin namawiał mnie już dużo, dużo wcześniej. U mnie badanie było bolesne, ale w porównaniu do porodu to mały pikuś ;-)
    --
  5.  permalink
    Dzięki za odpowiedzi. Zrobię to badanie niezwłocznie.
    Napawa mnie optymizmem, że udało Wam się po hsg.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Kalamburka - żeby Tobie też się udało :))))
    --
    •  
      CommentAuthorkalabmurka29
    • CommentTimeJan 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Też mam taką nadzieję, bo nie ukrywam, że mam dzisiaj wyjątkową dolinę, że znowu @

    Czy do badania pochwy trzeba się specjalnie przygotować? Tzn. brak seksu, ileś dni po okresie, itp. Szukam w necie, ale jak na razie z miernym skutkiem.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Hmm, nie pamiętam jak to było, ale chyba ze dwa dni przed był brak seksu. Co do ilości dni po okresie - to nie miało znaczenia, byle nie w trakcie okresu (ale to wiadomo).
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Ja na posiew miałam się zgłosić przed @. Pod koniec @ robiłam CRP, a zaraz po skończonej @ miałam robione HSG. Lekarz powiedział mi, że właśnie badanie to należy wykonąc zaraz po @.

    Co do dokumentów! Przypomniało mi się, że prócz posiewu i CRP musiałam mieć jeszcze grupę krwi.
    --
  6.  permalink
    Mi lekarz doradzał żeby wieczór przed hsg zrobić irygację pochwy. Nie wiem czy to dobry pomysł.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Ja przed HSG musiałam zrobić anty-hbs, HCV, HIV, OWR, czystość pochwy zrobili mi w szpitalu, ja musiałam mieć cytologię, posiew z pochwy i z szyjki macicy, chlamydia, ureaplasma, mycoplasma, grupę krwi i zakaz seksu do HSG
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    O irygacji nic mi nie wiadomo...
    abortaW strasznie dużo tych badanek musiałaś mieć... Zakaz seksu też mnie obowiązywał :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Mój lekarz jest bardzo wrażliwy na potencjalne zagrożenia infekcjami no i w moim szpitalu wszystkich wymagali przy przejść przez IP na oddział
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    w sumie to bardzo dobre podejście :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Judyta08: w sumie to bardzo dobre podejście


    Owszem bardzo dobre bo gdy są jakieś bakterie to kontrast może je przenieść do macicy i dlatego u mnie w szpitalu bardzo tego pilnują :) a miałam tam i HSG i laparoskopię i jestem bardzo zadowolona z ich opieki :) co prawda u mnie hsg wykazało błędny wynik ale i tak jestem zadowolona :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 2nd 2012
     permalink
    Ja przed HSG mialam badania pod laparoskopie robione, bo mialam miec sprawdzana droznosc laparoskopowo, mialam badania krwi, moczu, ekg, wizyte u internisty a w szpitalu robili mi badanie czystosci pochwy, tego samego dnia co hsg. Laparoskop popsul sie akurat w piatek przed moim zabiegiem, takze na szybko lekarz zalawtil mi HSG. Mimo droznych jajowodow do tej pory nie udalo nam sie zajsc :( ale u mnie nie bylo owulacji, wiec teraz lecze sie clo.. hsg mialam we wrzesniu, jajowody byly drozne, ja mialam hsg robione na glupim jasiu (choc chcialam na zywca, ale lekarz stwierdzil, ze lepiej z jasiem). Nie bolalo mnie bardzo, lekkie klucie jak na okres..tylko iles tam razy lzejsze. Wynik mialam od razu - tzn. panie na rentgenie powiedzialy mi, ze drozne jajowody.. a lekarz pozniej (po jakisch 15 min) przyniosl mi caly opis badania do pokoju w szpitalu :) tego samego dnia wyszlam ze szpitala (na zadanie) i poszlam na spotkanie klasowe z podstawowki, czulam sie bardzo dobrze.

    ps. mi lekarz nie powiedzial o zakazie seksu, a moj maz wtedy przylecial do mnie do Polski (ja przylecialam wczesniej) i nie widzielismy sie troszke, nie powstrzymywalismy sie.. no mimo, ze chcialam ciezko bylo.. i tak to dopiero za 3cim razem mnie przyjeli na hsg (czystosc pochwy nie byla ok), wiec dziewczyny zakaz seksu koniecznie.. bo tez moga was odeslac.
    --
  7.  permalink
    No to jutro sama zobaczę jak to jest :-) Oczywiście podzielę się swoimi odczuciami.
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    kalabmurka29 daj cynk jak było bolało???
  8.  permalink
    Kalfasku co do HSG to myślę, że więcej jest strachu, bo człowiek nie wie czego ma się spodziewać. Dłużej podłącza się ten cały sprzęt niż trwa zabieg. Samo podawanie kontrastu trochę bolało. Jak skurcz przy okresie tylko nieco mocniejszy. Na szczęście ból był chwilowy, może ze 2 min. Jak masz jakieś pytania to pisz.
  9.  permalink
    Czy wam też lekarz odmówił badania hsg ze względu ,, jesteś jeszcze młoda masz czas"? Mój mówi że czas teraz na nature a nie na zabiegi..
  10.  permalink
    Ja wcześniej chodziłam do lekarza na kasę chorych, który mi powiedział, proszę przyjść za rok jak nie będzie pani ciąży. Po roku stwierdził, że ponad rok starań to się jeszcze nie ma czym martwić. Na szczęście w międzyczasie poszłam prywatnie, bo tak straciłabym cały rok, a teraz przynajmniej szukamy przyczyny.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    wkurzająca nie nie usłyszałam czegoś takiego ale na laparo musiałam trochę poczekać
  11.  permalink
    Kurczę łapię się wszystkiego żeby wykryć czemu nie jestem w ciąży i ciągle nic...
    • CommentAuthormarianna29
    • CommentTimeJan 28th 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny, dołączam jeszcze do tego forum :))) czekam na @ i w 1dc mam zadzwonić do mojej doktor umówić się na hsg, trochę się boje, ale mam nadzieje że to właśnie jest przyczyną tego że nie moge zajść, ja miąc 16 lat miałam zapalenie przydatków i już wtedy usłyszałam że w przyszłości może być ciężko ze staraniem się, Trzymam za Was kciuki i gratuluje dziewczynom którym się udało.:wink:
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Ja mam mieć wizytę 14 lutego..(walentynki będą bardzooo romantyczne) CZMP w Łodzi. W recepcji kazano mi jedynie zrobić badanie CRP ( na obecność zakażenia organizmu) i muszę mieć przy sobie aktualne RMUA lub książeczkę ubezpieczeniową.
    W ogóle udalo mi się załatwić to badanie bez problemu dzisiaj czyli 1o lutego a wiec nie będę czekać oczywiscie pod warunkiem że badanie CRP wyjdzie dobrze. HSG akurat wypadnie w 9 dc ale martwię się, żeby przypadkiem nie trafiło w owulację bo mam podejrzenie bardzo szybkich owulek.
    Dam znać tutaj już po badaniu i opisze moje wrażenia:) Trzymajcie kciuki :):cool:
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Addictive ja miałam robione HSG w CZMP w łodzi w sierpniu. myśle, ze w cyklu z hsg nie powinno sie starac o dzidzi, bo tak mi mowila moja gin. jakbys chciala sie czegos dowiedziec to pytaj:-)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Mi lekarz tłumaczył, że kontrast, który podają w czasie HSG nie jest bez znaczenia. Nam nie szkodzi, ale nie wiadomo co z jajeczkiem i ew. zarodkiem, dlatego nie powinno się starać w tym samym cyklu. A po samym HSG miałam chyba nakazane kilka dni postu, ale nie pamiętam już.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeFeb 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Dobrze wiedziec:). Chociaż Nie powiedziano mi, ze przed i po zabiegu potrzebna abstynencja seksualna to doczytalam tu na furum, zeby jednak przed zabiegiem unikac seksu. Staram sie rowniez nie przeziębić. Pewnie zrobia ki na miejscu wymaz na czystosc pochwy..chcialabym zeby crp wyszlo ok i juz we wtorek bym miala spokoj..
    Gosiu a Ty jakie masz wrażenia. Z badania w CZMP?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 11th 2012
     permalink
    Na wymaz się czeka, musisz go zrobić wcześniej, minimum tydzień, a wypadało by z miesiąc, bo jakby coś wyszło, to antybiogram drugi tydzień, ew. leczenie i ponownie badanie. Mi wyszło z 6 tygodni w sumie.
    Nawet jak crp jest dobre, to wymaz jest niezbędny, bo kontrast przeniesie wszystkie bakterie z szyjki do otrzewnej, a naprawdę nie chciałabyś zapalenia otrzewnej potem.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Addictive zrob sobie wymaz wcześniej jak pisze Ania, bo możesz mieć zapalenie i hsg się przedłuży. ja właśnie tak miałam, czekałam na ostatnią chwilę i sie okazało że mam infekcje, dopiero tabletki i cykl miałam stracony. Hsg mnie nic nie bolało, mam drozne jajowody, badanie szybkie, na czczo, trwało może ok 15min:-) bardzo przyjemna pielęgniarka byłą cały czas przy mnie i mowila mi co mam robic, nawet trzymała mnie za reke:-) i sie wystaszylam wtedy ze musi to bolec, ale bylo ok:-) jedyny minus to spora grupa osob uczestniczaca przy tym badaniu( chyba 4albo 5osob), a i podpaske musisz wziaść, bo moze pojawic sie lekkie krwawienie chwilowe:-)
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Pytałam w szpitalu o wymaz z pochwy ale powiedziano mi, ze nie ma potrzeby go robic. Wynik bialka crp wystarczy...no cóż. Tak wiec zrobilam i mam wynik crp. Dzwonilam do szpitala i dowiedzialam sie ze mam bardzo dobry wynik i mam przyjezdzac jutro na czczo na 8.00 na hsg:).
    --
  12.  permalink
    To powodzenia Addictive. Ja też nie musiałam robić czystości pochwy (czeka się na to kilka dni). Przed zabiegiem sprawdzali pH pochwy. Jak na czczo to ze znieczuleniem będą robić?
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Ja byłam na czczo i dostałam tzw. "głupiego jasia" :wink:
    a przed Hsg, miałam robiony wymaz z pochwy i miałam wyniki z tego badania przywieźć ze sobą.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Addictive - to Twoja decyzja, ale moim zdaniem ryzyko zapalenia otrzewnej jest bardzo poważne. Mój i tamten lekarz, i ten nowy zlecają to badanie i nie przyjmują innej możliwości.
    Ja nie miałam żadnych objawów, ani CRP, a paciorkowiec na szyjce był, i dużo to trzeba?

    A żałuję, że głupiego jasia nie dostałam, miałam niedrożne jajowody, ale się przepchały w czasie badania - bolało jak diabli, ale krótko, więc dało się przeżyć. Nie krzyczałam :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    No więc jestem już po hsg. Generalnie samo hsg trwa parę minut ale najdłużej się czeka w szpitalu, na wszystko.Zdam Wam relację z całego wydarzenia, żebyście poznały moją historię może być przydługa:):
    na 8 pojechałam z mężem na izbę przyjęć, na czczo, tam przeszłam przez"odprawę" :) i kazano mi się przebrać w piżamę a następnie gdy zebrała się cała grupa kobiet przeszłyśmy na odpowiednie oddziały. Maszerowałysmy za pielęgniarkami jak w wojsku:). Następnie było przyjęcie na oddział i długie oczekiwanie na badanie ginekologiczne i usg a następnie samo hsg.
    Jako jedyna z grupy miałam standardowe badanie ginekologiczne pod kontrolą specjalisty, a następnie dość szczegółowe usg zarówno przez powłoki brzuszne jak i wewnętrzne. Podano mi zastrzyk z ketonalu.
    Po tych wszystkich procedurach kazano nam zejść na parter na hsg. Rzeczywiście łóżko do zabiegu robi dziwne wrażenie bo jest duże i wysokie. W gabinecie było kilka osób w tym ciągle tan sam lekarz specjalista. Wszyscy uśmiechnięci i mili, zagadywali mnie, żeby się rozluźnić, lekarz nawet złapał mnie za rękę i potrzymał:). Jeśli o mnie chodzi to zabolalo mnie bardzo samo zakladanie sprzętu na szyjkę i ten ból pozostal do końca badania. Następnie wszyscy wyszli i została jedna kobieta, która wpuściła mi kontrast. To również zabolało dziwnym bólem podobnym do okresowego ale mocniej, szczególnie z prawej strony. Bałam sie, że rozboli jeszcze bardziej ale zraz się skończyło. W sumie od założenia czegos na szyjkę do wykonania zdjecia rentgenowskiego wszystko trwało może z 5 - 10 min. Po wszystkim dostałam wkładkę, kazano mi się ubrać i wróciłyśmy na oddział aby czekać na łóżkach szpitalnych na wyniki.
    Badanie HSG miałam ok 11.30 natomiast same wyniki przywędrowały dopiero po 14.00. Masakrycznie długo czekałam i jestem tym wykończona.
    Samo zrobienie zastrzyku z ketonalu to też ból:). Ale nie dramatyzujmy:) - da się wytrzymać.
    Po badaniu miałam sporą ilość krwi wymieszanej z kontrastem na wkładce i teraz tez plamię lekko.
    No i wreszcie wyniki HSG:
    - Kanal szyjki macicy prawidłowej szerokości. Jama macicy typowego kształtu, o gładkich zarysach światla, bez ubytków zakontrastowania. Podany środek cieniujący obustronnie swobodnie przedostaje się do jamy otrzewnej - drożność jajowodów zachowana. :bigsmile::bigsmile:
    --
  13.  permalink
    No to super. Dzielna byłaś.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.