Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    mam pytanie: czy któraś z was użwa/używała do kąpieli wiaderka? czy jest to wygodne rozwiązanie?
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Penny używa, więc możesz ją zapytać
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, mamy wiaderko i jesteśmy bardzo zadowoleni, a najbardziej dzieć :wink: Dziś się zacieszała, a po wyciągnięciu wydawała różne wskazujące na zadowolenie odgłosy:smile: Tylko podczas pierwszej kąpieli, gdy miała chyba 5 dni, zapłakała. Była głodna a my bardzo zdenerwowani, bo to był pierwszy raz, potem było już tylko lepiej :wink: W każdym razie ja ze swojej strony polecam ten wynalazek, bo pięknie mi się dziecko uspokaja przed snem i autentycznie sprawia jej kąpiel radość.
    Wygodne jest bo, zajmuje mało miejsca, zużywa się mało wody, dziecko jest w nim stabilne, trzeba tylko podtrzymywać bródkę, za którymś razem zrobiłam to w końcu bezstresowo. Na pewno nie posłuży jakoś długo, tak myślę, że do 7,8 miesiąca maksymalnie, potem przenosimy się pod prysznic do brodzika :) Dla mnie najważniejsze jest to, że Nadia czuje się w nim bezpiecznie, że relaksuje ją ta kąpiel.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 30th 2012 zmieniony
     permalink
    a że tak zapytam [bez żadnej oczywiście złośliwości :wink:] czy takie wiaderko uspakaja lepiej niż kąpiel w wanience ?
    bo po mojemu to chyba o przyjemne ciepło wody chodzi prawda ?
    a ono takie samo w wiaderku i w wanience
    co więcej w wanience dzieciak może sobie poleżeć na pleckach, na brzuszku, popływać... a w wiaderku nie bardzo co nie ?


    zajmowanie mało miejsca i mała ilość wody to na pewno zalety, nie przeczę
    ale już dzieciaczek sobie nie może poleżeć wygodnie i popluskać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Podłączam sie pod pytanie Teorki :cool:
    I drugie pytanie - do jakiego wieku/"rozmiaru" dzieciaczka można stosować to wiaderko?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    I jeszcze jedno, bo ja nie bardzo sobie wyobrażam jak maluszka dokładnie umyć w takim wiaderku. Dziecko wygląda na "wpasowane" w to wiaderko, czy jest tam dosyć miejsca, żeby sięgnąć ręką do wszystkich fałdek, stópek, pupci itd.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Doswiadczone laseczki - pieluchy tetrowe (nowe jeszcze) i flanelowe to w jakiej temperaturze się pierze? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja jako niedoświadczona:cool: uprałam w 40 stopniach, razem z innymi białymi ubrankami. Nie mam pojęcia czy dobrze czy źle, ale nic im się nie stało, wymagały tylko prasowania :wink:
  1.  permalink
    Ul_cia ja te nowe to wrzucilam na standardowe pranie w 40 stopniach..... gotuje tylko w przypadku plam nie do sprania w nizszych temperaturach...u mnie w domu zreszta pranie w temperaturze wyzszej niz 40 stopni zdarza sie moze kilka razy w roku...hihih wystarczylaby mi pralka z jednym programem....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja tez piore w 40 stopniach a raz na jakis czas w 90 (zeby pozbyc sie smrodku)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja mam "zboczenie" na punkcie prania i obowiązkowo pościel, ręczniki muszę prać w 60 stopniach- nie mniej, bo myślę, że nadal są brudne (u mnie w rodzinie ręczniki piorą nawet w 90 st), inne rzeczy w 40st.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    doti_p: Jaki leżaczek-huśtawkę polecacie? Potrzebuję czegoś żeby spacyfikować jedno z bliźniąt kiedy drugie jest karmione, a obie na raz są głodne :)


    moje siostry uzywaly i bardzo sobie chwalily Fishera na baterie takiego typu RAINFOREST
    fa

    natomiast kolezanka miala hustawke Fishera 3 w 1 - starczy na dluzej bo ta pierwsza to do roku gdzies a ten 3w1 to jej syn eksploruje a ma juz 3lata skonczone

    fds
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    O!
    Dzieki!
    Ja tez generalnie wszystko (oprócz "białego") piorę w 40 st. :devil:
    No to do dzieła znaczy... do prania :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    u nas jak na razie supeer sprawdza sie leżaczek/kołyska tiny love. wkładam małego w ciągu dnia w w to i spi sobie, a poźniej jak podrosnie wykorzystam lezaczek, tak ze takie 2w1
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    No ja właśnie tego rainforest upolowałam w dobrej cenie na allegro i dziś odbieramy :) Po pierwszych zaryci pozytywnych opiniach przystąpiłam do polowania :) My mamy zwykły leżaczek i do tej pory nam się nie sprawdził, bo dzieci się nudzą na nim..
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a że tak zapytam [bez żadnej oczywiście złośliwości ] czy takie wiaderko uspakaja lepiej niż kąpiel w wanience ?

    A czy ja napisałam, że gorzej jest w wanience ?
    Ja zrobiłam prosty wywiad środowiskowy i wyszło na to, że bardzo wiele dzieci, niemowląt płacze podczas kąpieli w wanience. Rodzice muszą je opatulać pieluchami, podkładać jakieś ręczniczki pod pupę itd. Więc idąc za radą znajomych, którzy owe wiaderka mają, nabyłam takowe, nie wykluczając kąpieli w wanience :) Wcześniej poczytałam i faktycznie jest wiele wypowiedzi o jego uspokajających i antykolkowych właściwościach. I tyle, każdy wybiera co chce, ja nie napisałam i nie twierdzę, że wanienki są be;)

    Masz tu różne opinie m.inn. położnych, na zachodzie to wiaderko jest bardzo popularne (również w szpitalach) i nikt nie robi wielkich oczu na jego widok. Ja nawet nie mówię oficjalnie, że w nim kąpię, bo zaraz słyszę, że dziecku pewnie krzywdę robię albo że niedomyte pewnie ;)

    Dla zainteresowanych:
    http://www.tummy-tub.pl/zdaniem.html

    Peppermill: I jeszcze jedno, bo ja nie bardzo sobie wyobrażam jak maluszka dokładnie umyć w takim wiaderku. Dziecko wygląda na "wpasowane" w to wiaderko, czy jest tam dosyć miejsca, żeby sięgnąć ręką do wszystkich fałdek, stópek, pupci itd.

    Ja sięgam wszędzie :) Ale fakt ze im starsze tym mniej miejsca, na razie jest go wiele. Tak jak napisałam parę postów wyżej, wg producenta można go używać do 3 roku życia. Ja tego sobie nie wyobrażam ;) mysle, że u na starczy do 6,7 może 8 miesiąca, a potem idziemy do brodzika pod prysznicem :)Ja i tak w ciągu dnia przemywam małą po karmieniu jak się uleje , czy doopcię, nie jest nie wiadomo jak brudna. No generalnie po kąpieli mam czyste dziecko :tongue:

    TEORKA: bo po mojemu to chyba o przyjemne ciepło wody chodzi prawda ?
    a ono takie samo w wiaderku i w wanience

    W wanience masz dziecko dokładnie całe zanurzone po szyję, tak że nic nie wystaje ? bo w wiaderku owszem.

    TEORKA: co więcej w wanience dzieciak może sobie poleżeć na pleckach, na brzuszku, popływać... a w wiaderku nie bardzo co nie ?

    Teo poczytaj o idei tego wiaderka proszzzz Cię :),właśnie o to głównie chodzi by niemowlę nie było rozciągnięte jak żaba w wanience, tylko w pozycji zbliżonej do tej w łonie matki, bo je to uspokaja, relaksuje.
    Tak po prawdzie nie popływa żadne dziecko ani w wiaderku ani w wanience ;) i w jednym i w drugim miejsca brak.

    A tak w ogóle to nie chcę tu się sprzeczać nad wyższością wiaderka nad wanienką i odwrotnie, bo coś mi tu Teo próbujesz udowodnić, że tu można pływac "co więcej"a tam nie , tu można poleżeć a tam nie ;). U nas sprawdza się znakomicie, kwestia wyboru i niczego więcej. Zapytano mnie o opinię to odpowiedziałam.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    penny: A czy ja napisałam, że gorzej jest w wanience ?


    a czy ja napisałam, że TY napisałaś ?


    oj Penny dalej Ci przewrażliwienie ciążowe nie mineło ? :shocked::confused:
    zapytałam grzecznie i uprzejmie a Ty od razu zachowujesz się jakbym Cię atakowała, chciała coś udowodnić czy tam coś...
    bez sensu...
    nie da się z Tobą normalnie porozmawiać bo od razu się fuczysz [to już nie pierwszy raz] :cool:


    poprosiłam o wyjaśnienie bo właśnie NIE WIEM o co chodzi w wiaderku i jaka jest jego idea
    gdybym wiedziała to bym nie pytała co nie ? :tongue:

    teraz juz wiem bo wyjaśniłaś, że chodzi o to, żeby pozycja była zbliżona do tej w brzuchu mamy [w sumie w wanience nie ma opcji, żeby tak dziecko położyć to fakt] a sama nie wpadłam na to, że właśnie o to może chodzić w tym wiaderku :wink:

    i nie wiem po co się od razu unosisz i piszesz o spieraniu [czy ja się chcę z Tobą spierać ? :confused:]


    penny: W wanience masz dziecko dokładnie całe zanurzone po szyję, tak że nic nie wystaje ? bo w wiaderku owszem.


    nie wiem jak inne mamy ale my od początku laliśmy tyle wody, że Ninka była cała zanurzona tak, że woda zakrywała jej uszka a nad wodą był tylko pysiak [bo ją na przykład uspokajał ten szum wody, który słyszała kiedy miała uszy zanurzone - ku przerażeniu niektórych, że jak to dziecku uszy moczyć ?! ]
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Teo Teo Teo :grouphug: nie pisz mi tak, że się nie da ze mna rozmawiać, tylko dlatego, że cały drugi raz odpowiadam Ci, a Ty odbierasz to jako moje przewrażliwienie, bo nie jestem. Piszesz mi co więcej to co więcej tamto, więc domniemam, że próbujesz mnie przekonać że wiaderko jest wcale nie takie fajnie :P Toż nie fuczę, z uśmiechem odpowiadam przecie nieee ???? Oż Ty no :cool:
    TEORKA: i nie wiem po co się od razu unosisz i piszesz o spieraniu [czy ja się chcę z Tobą spierać ? ]

    Się nigdzie nie unoszę, urok internetu i słowa pisanego, że potrafi zostać tak odebrana wypowiedź, która z założenia miała być neutralna ;)
    TEORKA: nie wiem jak inne mamy ale my od początku laliśmy tyle wody, że Ninka była cała zanurzona tak, że woda zakrywała jej uszka a nad wodą był tylko pysiak [bo ją na przykład uspokajał ten szum wody, który słyszała kiedy miała uszy zanurzone - ku przerażeniu niektórych, że jak to dziecku uszy moczyć ?! ]

    A no właśnie, ja nie wiedziałam, ze tak sie da. Widziałam parę kąpieli u znajomych i nigdy tak dużo wody nie było, by zakrywały całe dzieciaki ;) jak widać u Was jest inaczej i jest git :smile:

    Ty wiesz co Teo, przeczytałam raz jeszcze moją odpowiedź, toż pięknie i grzecznie Ci odpowiedziałam, kurka blada :devil::devil::devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    penny: a Ty odbierasz to jako moje przewrażliwienie


    no może źle odbieram ale czytając zdania pt "coś mi próbujesz udowodnić" , "ja nie napisałam, że wanienki są be" [tak jakbym ja Ci to zarzucała], "nie chcę tu się sprzeczać nad wyższością wiaderka nad wanienką" itp itd jakoś kurde inaczej tego odebrać nie mogę :tongue::tongue: [może i ton grzeczny ale cały czas zarzucasz, że ja coś Tobie zarzuciłam pisząc pierwszego posta]
    no ale może my obie jeszcze przewrażliwione [chociaż mi już powinno minąć aahhahahaha]


    penny: A no właśnie, ja nie wiedziałam, ze tak sie da.


    dać się da tylko zobacz ile my więcej wody musieliśmy nalać żeby dziecko całe "przykryć" co nie ?
    do wiaderka bankowo mniej wchodzi, bez dwóch zdań

    a swoją drogą ja bym się kurcze bała takiego kilkudniowego noworodka posadzić i trzymać tylko pod bródkę także szacun z mojej strony :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Dziewczyny czy ktoras z Was ma moze krzeselko fresco bloom i moze podzielic sie spostrzezeniami? Bede wdzieczna :bigsmile:

    tak wyglada podyslam linka

    http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://modculture.typepad.com/photos/uncategorized/2007/11/19/fresco.jpg&imgrefurl=http://www.retrotogo.com/2007/11/bloom-fresco-sp.html&h=277&w=250&sz=8&tbnid=pYTM1NfYzKNzKM:&tbnh=70&tbnw=63&prev=/search%3Fq%3Dfresco%2Bbloom%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=fresco+bloom&usg=__cPfMiP4apVugX5tP9z4_mGgBIFE=&hl=en-PL&sa=X&ei=qrwXUI7GDM6DhQfTqIHgDw&ved=0CCkQ9QEwBg
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    TEORKA: no ale może my obie jeszcze przewrażliwione [chociaż mi już powinno minąć aahhahahaha]

    :tooth::tooth::tooth:
    TEORKA: dać się da tylko zobacz ile my więcej wody musieliśmy nalać żeby dziecko całe "przykryć" co nie ?
    do wiaderka bankowo mniej wchodzi, bez dwóch zdań

    No nie da się ukryć.
    A jeszcze pomyślałam, że takie wiaderko można w podróż ze sobą zabrać do samochodu :P
    TEORKA: a swoją drogą ja bym się kurcze bała takiego kilkudniowego noworodka posadzić i trzymać tylko pod bródkę także szacun z mojej strony

    A myślisz, że ja się nie bałam :wink: Łapy mi się telepały równo, ale z Marcinem byłam i jakoś poszło, po którejś tam kąpieli stres mija, teraz już sama małą mogę kąpać i jest git. Wsadza się takiego kurdupla z tej pozycji "na gałązkę", a ciało jest i tak wypychane przez wodę, więc tylko tę główkę trzeba podtrzymywać.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    penny: A jeszcze pomyślałam, że takie wiaderko można w podróż ze sobą zabrać do samochodu :


    o no to niewątpliwie kolejna zaleta

    penny: ciało jest i tak wypychane przez wodę, więc tylko tę główkę trzeba podtrzymywać.


    obejrzałam właśnie filmik na you tube i po jego oglądnięciu jeszcze bardziej bym się bała hahahahah :wink:
    no ale pewnie najtrudniejszy pierwszy raz tak jak piszesz
    potem jakoś leci, jak ze wszystkim co nie ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ja jak narazie rowniez sklaniam sie ku wiaderku :) Wszyscy znajomi co maja tu dzieci w UK maja takowe i bardzo chwala. Nie jest nie wiadomo jakie drogie takze pewnie zakupimy i sprawdzimy :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    A my mamy wanienke i moje panny uwielbiają się kapać, ale tylko na brzuszku. Odpychają się wtedy jak do żabki.. Ale i tak nic nie przebije mycia dupek pod kranem.. Od razu rozkosz na gębach :)
  2.  permalink
    doti_p: Ale i tak nic nie przebije mycia dupek pod kranem..

    Ja się przyznam- najczęściej myję Krzysia w zlewie kuchennym :cool: Po prostu jemy w kuchni, do zlewu jest najbliżej. I rozmiar akurat pod Krzysia :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    doti_p: Ale i tak nic nie przebije mycia dupek pod kranem.. Od razu rozkosz na gębach :)

    Pupiszon też lubi :P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Penny bardzo dziękuje za odpowiedź w sprawie wiaderka
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    A mój mąż jak usłyszał, ze są wiaderka do kąpania dzieci, to najpierw był oburzony "jak to dziecko do WIADERKA włożyć?":wink: A jak mu pokazałam zdjecie Pupiszona z kąpieli (to które jest w naszej galerii dzieciowej) to tylko zapytał "a gdzie takie wiaderko mozna kupić?" :devil:
    Penny, a macie wiaderko z taką "podstawką" czy bez? I na czym sobie to stawiacie? na podłodze, a Wy siedzicie na krzesle czy jakoś inaczej?
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    ulcia a powiedziałaś mężowi że pupiszon nie jest w zestawie z wiaderkiem?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    mkd: ulcia a powiedziałaś mężowi że pupiszon nie jest w zestawie z wiaderkiem?

    Cholerka, wiesz, że nie .......? !! :rolling::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    mkd: ulcia a powiedziałaś mężowi że pupiszon nie jest w zestawie z wiaderkiem?

    Ahahahaha :tooth::tooth::tooth:
    A jutro wkleję fotki niespełna 4 tygodniowego Pupiszona, jak się zaciesza podczas kąpieli :bigsmile::bigsmile::bigsmile: udało się sfotografować. I już nic nie piszę, bo się off :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Penny a kapaliscie Malutka od razu w wiaderku? Od początku ? Jeżeli tak to:
    A) jak ja podtrzymywaliscie?
    B) moczyliscie całkowicie pępek?.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: a macie wiaderko z taką "podstawką" czy bez? I na czym sobie to stawiacie? na podłodze, a Wy siedzicie na krzesle czy jakoś inaczej?

    Mamy bez, znajomi powiedzieli, że kupili i że w ogóle nie używają, że to zbędnie wydane pieniądze.
    My stawiamy po prostu na podłodze, ja siadam na tyłku obok, a Marcin na kanapie. On wkłada małą, a ja podtrzymuję główkę i myję, pluskam itd.
    Ul_cia: Penny a kapaliscie Malutka od razu w wiaderku? Od początku ? Jeżeli tak to:

    Tak od samego początku.
    A) Ona po prostu sobie w nim siedzi na pupie z nogami na żabkę, czasem tylko muszę ją poprawić jak się przekręci, atak to tylko pod bródką trzymam.
    B) tak. Z tego co wiem, to w Polsce jest jakiś strach przed moczeniem pępka, na ogólnie pojętym zachodzie nikt nie przywiązuje do niego uwagi. W każdym razie my moczyliśmy i nic się nie działo. Odpadł chyba po tygodniu. Niczym też go nie osuszaliśmy.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    TEORKA: a swoją drogą ja bym się kurcze bała takiego kilkudniowego noworodka posadzić i trzymać tylko pod bródkę także szacun z mojej strony


    to jeszcze pikuś, bo dziecię jest w wodzie. Mnie po urodzeniu Natali zszokowało jak położna w szpitalu posadziła ją tak na kolanie do odbicia, trzymając oburącz tylko za głowę (jedna ręka na karku, druga na brodzie). Potem okazało się, że w Szkocji to normalna metoda na odbijanie dziecka i sama szybko zaczęłam ją stosować ku przerażeniu mojej mamy...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Peppermill: Potem okazało się, że w Szkocji to normalna metoda na odbijanie dziecka i sama szybko zaczęłam ją stosować ku przerażeniu mojej mamy...

    A właśnie w tym tkwi chyba sęk, boimy się często czegoś co jest nam nieznane (co jest zupełnie normalnym odczuciem). Do pewnych rzeczy jesteśmy po prostu mocno przyzwyczajeni i i np.niektóre metody, które wydają się być bardzo trudne i dziwaczne, jak się okazuje, są bardzo proste :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    no strach strachem ale ja np wielu rzeczy nie robilam ("zonglowanie" noworodkiem, podnoszenie trzymajac pod paszki itp) bo po prostu wydawalo mi sie to wizualnie nienaturalne i niekomfortowe dla Ninki
    i nie przekonywalo mnie nawet to, ze kiedy polozne i/lub pediatrzyca noworodkowa tak z nia robily to ona sprawiala wrazenie, ze ma to gleboko w powazaniu :cool:
    ja jakos nie moglam sie przelamac i wcale nie o strach chodzilo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: ja jakos nie moglam sie przelamac i wcale nie o strach chodzilo

    Strach to jedno, a przyzwyczajenie nas samych do pewnych rzeczy to drugie, takie jest moje odczucie. Jak chociażby z tym wiaderkiem. Całe życie widziałam kąpanie niemowląt tylko w wanienkach i jak pierwszy raz usłyszałam o wiaderku, to się za głowę złapałam i pomyślałam co dziwaczny pomysł i jak dziecku w ogóle może być dobrze w takim czymś... Jak zaczęłam drążyć temat, to doszłam powoli do wniosku, że to wcale nie najgorsze ustrojstwo, a podtrzymywanie główki wcale nie takie barbarzyńskie jak na początku sądziłam ;P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    No własnie zaczęłam się przekonywać do takiego wiaderka....
    Penny a powiedz mi czy chlapie sie bardzo na około kąpiąc w wiaderku?
    Bo bym mogła to robić w pokoju a nie w łazience...
    Sorry za taką ilość pytań, ale jesteś jedyną "żywą" osobą (znaczy sie nie tylko wpis na forum z przed jakiegoś tam czasu :tongue:) , kórą "znam" i używa wiaderka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    A ja mam też mqm pytanie praktyczne, czy to wiaderko różni się czymś od zwykłego wiadra? Tzn. mam już kupiona wanienkę i nie chcę wydawać kasy specjalnie na wiaderko, ale z chęcią bym sprawdziła jak będzie wyglądała kąpiel w takim wiaderku, dlatego interesuje mnie czy różni się np. wielkością czy da się spróbować w zwykłym wiadrze?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    judka25: A ja mam też mqm pytanie praktyczne, czy to wiaderko różni się czymś od zwykłego wiadra?


    o właśnie !
    też jestem ciekawa ! :smile:

    chociaż to zwykłe wiadro jakoś tak nie brzmi fajnie hehehe :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    ja też się zastanawiałam ale przeczytałam na firmowej stronie i teraz już wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny takie mam pytanko.
    Jakie warto kupić pampersy nie drogie i dobre? Kompletnie się na tym nie znam... Słyszałam, ze z Rossmana są dobre.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Skopiowałam:

    odpowiednie wyprofilowanie i rozmiar, dzięki któremu dziecko nie może się zanurzyć, (tu mój komentarz jest taki, że przy niewielkich rozmiarów noworodka trzeba tę główkę po coś przytrzymywać, przynajmniej na początku )
    duża stabilność wiaderka napełnionego wodą,
    hamulec antypoślizgowy w postaci gumowego pierścienia na dnie,
    brak ostrych krawędzi,
    polipropylen nie zawierający środków toksycznych,
    przezroczyste tworzywo daje możliwość podglądu niemowlaka ze wszystkich stron,
    Tummy Tub posiada świadectwo jakości TUV, STR, atest PZH oraz spełnia wymagania normy EWG CE 93/42 dla sprzętu medycznego.
    Zwykłe wiadra nie mają antypoślizgowego dna. Wnętrze takiego wiadra nie jest odpowiednio wyprofilowane i dlatego nie zapewnia dziecku bezpiecznej postawy.
    Maluszki odkrywają swój nowy świat poprzez dotyk i smak. Barwniki obecne w wiaderkach z tworzywa sztucznego mogą zawierać substancje trujące. Dlatego też domowe wiadra ani się nie nadają, ani nie są przewidziane do kąpieli niemowlaków.
    Jedynie w przezroczystym oryginalnym Tummy Tub® można stwierdzić, czy dziecko jest bezpieczne i czy jest mu wygodnie.
    Ruchomy uchwyt zwykłego wiadra może zakleszczyć paluszki dziecka. Także starsze rodzeństwo, z czystej ciekawości, może pociągnąć za ruchomy uchwyt wiadra i przewrócić je wraz z zawartością.
    Wiadra domowe są za niskie i za wąskie. Dlatego też poziom napełnienia wodą jest za niski i maluszki ulegają wyziębieniu. Ponadto zarówno dzieci jak i matki mają ograniczoną swobodę ruchu. Z kolei zbyt duże wiadro nie gwarantuje dzieciom oparcia i wygodnej pozycji siedzącej.

    http://www.tummy-tub.pl/images/otummy_f3.jpg

    Ulcia my kąpiemy tylko w pokoju. Na razie nic prawie nie jest nachlapane, ale wiadomo ze im dzieć większy tym większe rączki do zabawy wodą ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    penny czy ja dobrze widzę ze ci przybyło w ciąży 20kg
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Ze smutkiem stwierdzam ze tak, miałam złą wagę w domu :( i nie ważyłam pod koniec 72 a 74 :( nie wiem gdzie ja to upchnęłam, bo nikt mi nie chce wierzyć ;/;/ chodź na ten wątek :
    http://forum.28dni.pl/discussion/414/19/galeria-i-porady-wracamy-do-formy-po-porodzie/#Item_27
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  3.  permalink
    Ja zadowolona jestem z pieluch rossmannowskich, ale używałam je dopiero od ok 4 miesiąca bo nie wiedziałam o nich, teraz skuszę się od początku. Pieluszkę i tak najlepiej dobrać do maluszka. Mojej koleżanki dziecku spasowały dady a rossmannowskie nie, mi natomiast odwrotnie, ale dobrze jest w rossmannie bo można kupić na próbę 2 pieluszki.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Co prawda się powtórzę bo już o tym pisałam przy okazji wcześniejszej dyskusji o wiaderkach:) oprócz Tummy Tub w sklepach internetowych jest też dostępne wiaderko Wash Pod firmy Prince Lionheart, ja używam takiego i jestem również zadowolona:) a różni się od Tummy Tub trochę kształtem i nie wymaga podstawki, i wydaje mi się choć mogę się mylić, że jest większe.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Dii - to zależy co Twojemu maluszkowi podpasuje. My kupiliśmy po malutkiej paczce różnych pieluszek (Pampers, Huggies, Rossmanowskie i Dady). I teraz zostaliśmy tylko przy dwóch opcjach:
    - jak jest ciepło to Dady, bo są cieniusieńkie i nie odparzają dupki naszemu Krasnalowi
    - jak jest zimniej to spokojnie Rossmanowskie Babydream

    Aha - przy kupowaniu pieluszek na początek - Babydream można kupić po jednej sztuce :)
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Aha - przy kupowaniu pieluszek na początek - Babydream można kupić po jednej sztuce :)

    Ooo:shocked: a ja myślałam, że są po dwie sztuki pakowane:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Marylove no właśnie miałam też o tym wiaderku pisać, czyli u Was też wszystko z kąpielą oki :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.