Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    The_fragile my dokładnie w tym samym schemacie działamy, a wypróbowaliśmy chyba wszystko co jest na rynku.. My teraz dady na dzień bo fajne cieniutkie są, a dobrze chłoną, a na noc rossmanowe albo bella happy, bo są sztywniejsze i ładnie dziewczynom nóżki trzymają.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Wśród moich znajomych dominują rossmanowskie lub dady. Ja kupiłam póki co paczuszkę Dady preminum 1, jeszcze mnie czeka wizyta w rossmanie to kupię paczuszkę babydreamów i zobaczymy, co dzidzi podpasuje.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    A juz najfajniejsze dla mnie to byly rossmannoskie pieluchomajtki, gdy Maja juz wolala kupke, a zdarzalo jej sie popuscic siku, no i potem na noc gdy sie budzila na siku ale zdarzaly sie mokre noce. Potem mnie dziec zaskoczyla, bo przestala z dnia na dzien siusiac w nocy i mi zostala cala paka, ale bedzie dla drugiego;)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Penny kąpiele jak najbardziej ok, córka i rodzice zadowoleni:) ale dziecko mam kolkowe niestety i wiaderko tutaj nic nie pomaga:( chociaż kto wie, może mogło być jeszcze gorzej;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    A no u nas kolek nie ma , póki co, nie wiem czy to zasługa wiaderka czy nie... A u Was to na pewno są kolki, bo my czasem mamy płacz, jak mała ma za dużo emocji w ciągu dnia i musi sobie te pół godziny powrzeszczeć. Nie ma to absolutnie związku z kupkami czy gazami. Takie małe dzieci mają słabo wykształcony układa nerwowy i po prostu z natłoku wrażeń płaczą, bo inaczej nie potrafią sobie z nim radzić. może u Was to też to ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    The_Fragile: to zależy co Twojemu maluszkowi podpasuje. My kupiliśmy po malutkiej paczce różnych pieluszek (Pampers, Huggies, Rossmanowskie i Dady)

    Ok, na październik nie będzie tak ciepło więc może te Rossmanowskie będą ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Myślę że będą Ok. Mnie się wydają najbardziej naturalne i najmniej chemią nasączone.
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Penny gdyby moje dziecko popłakało sobie jedyne pół godziny dziennie to byłoby bosko... no ale nie będę się o kolce rozwodzić bo zaraz dostanę po głowie za offtop:wink: w każdym razie zazdroszczę że nie znasz tego koszmaru:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    mam takie (może dla niektórych głupie) pytanie - Jak wysterylizować laktator wraz z buteleczką, który dostałam od koleżanki (ona go wczesniej uzywała) oraz nową butelkę i smoczek dla noworodka?
    Po prostu to zalać wrzątkiem?
    I jaki czas przed uzywaniem? Tzn, nie wiem kiedy urodzę (może za 2 tyg :wink:) i nie wiem czy teraz to zrobić i odstawić na półkę niech czeka, czy dopiero bezpośrednio przed użyciem (ale np w szpitalu nie będę miała mozliwości)?
    Please, podpowiedzcie - niby proste wyparzanie, a jednak nie wiem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Każ mężowi wrzucić wszystkie części poza elektrycznymi do garnka z wrzątkiem i pogotować przez 5 minut, a potem w zamknięty pojemnik i do szpitala :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    mi też koleżanka oddała swój laktator z buteleczką i powiedziała, żebym sobie kupiła taki płyn do mycia buteleczek etc w sklepie dziecięcym (nie pamiętam nazwy).
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Ja kupiłam podgrzewacz ze sterylizatorem :D 50 zł a ile szczęcia :D:D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    elfika: ja nie zapomne jak dostalam glupaki ciazowej i zastanawialm sie nad kupnem sterylizatora. bagatela 100-200 zl.... na co moja matka "a wrzatku i garnka nie masz?" i tak oto zostalam uratowana


    pewnie. nie ma co się w koszty ładować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Też chciałam kupić, ale mąż mnie przywołał do porządku i powiedział, że ON będzie wrzątkiem wyparzał :shocked: w sensie że wrzątkiem to mnie nie dziwi, ale że sam zadeklarował, że on to będzie robił :cool:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja kupilam takie butelki
    href="http://www.mambaby.com/pl/mam-anti-colic/index-27236-pl.html"
    Maja funkcje sterylizacji.
    Dodatkowo kupilam specjalne pudeleczko na smoczek do sterylizacji w mikrofalii.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja akurat sterylizator mam pożyczony od koleżanki, ale akurat przy moich wcześniakach bardzo się przydało bo nie wyobrażam sobie w moim planie dnia jeszcze gotowania całego sprzętu :) A tak na 6minut do mikrofalówki i jest po sprawie :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    a taka sterylizacja jest koniecznie potrzebna w ogóle ?
    pytam bo ja ani raz jeden ani pół butelki nie wysterylizowałam
    ba ! nawet nie wyparzyłam wrzątkiem :shocked::shocked:

    wiadomo, że w przypadku wcześniaków to co innego bo je trzeba chronić przed wszystkim co możliwe...
    ale dzieciakom większym/starszym też trzeba ?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: pytam bo ja ani raz jeden ani pół butelki nie wysterylizowałam
    ba ! nawet nie wyparzyłam wrzątkiem

    Teorka, kocham Cię! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    tzn Ulcia tylko, ze wiesz my przeszliśmy na butelkę jak Nina miała 4,5 msca i była na etapie zbierania paprochów z ziemi i "całowania" się z psem po pyskach :devil:
    wiec sterylizowanie/wyparzanie było by mega paradoksem :smile:

    nie wiem jak to jest z noworodkami ale nie sądze, żeby mi nawet wtedy taka myśl do głowy przyszła skoro wtedy mi nie przyszła i gdybym tu raz nie wyczytała, że się sterylizuje to pewnie do dzisiaj bym nie miała pojęcia :cool:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: wiadomo, że w przypadku wcześniaków to co innego bo je trzeba chronić przed wszystkim co możliwe...
    ale dzieciakom większym/starszym też trzeba ?
    --

    Zasada jest taka- przestajesz sterylizować jak maluch zaczyna wszystko pchać do buzi. Bo wtedy sterylizacja już mija się z celem, przecież maty i zabawek, nie będziesz sterylizowała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    łee a aja wyparzam wszystko:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Ja butelki, smoczki itp.wyparzałam tylko przed pierwszym użyciem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    CERI no ok rozumiem ale dalej troszkę nie wiem jaka jest przesłanka, żeby mniejszym dzieciom [nie pchającym wszystkiego do buźki] sterylizować.....
    przecież prędzej czy później się z tymi bakteriami i tak zetknie co nie ? (poza tym skoro butelki są myte itp to tez mają jakieś hiper groźne bakterie ? :tongue:)
    czy może chodzi o to, że taki noworodek mógłby sobie z nimi nie poradzić a czteromiesięczniak już tak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    ja sterylizowałam przy Gosi wczesniaku do momentu kiedy nie ugotowałam butelek na miekko bo o nich zapomniałam :) Marcie sterylizowałam smoczki, a Cysi raz na jakis czas smoczek uspokajacz a tak to myłam wsio w zmywarce nastawionej na najwyzsza temp i tyle :) teraz tez nie zamierzam wariowac :) ale ja od razu mówie, ze ja pedantka nie jestem i mój dom przysparza moja mame o drzenie rak wiec ten tego no ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    my tylko przelewamy wrzątkiem, sterylizowałam tylko przez dwa tygodnie (w woreczkach medeli i mikrofalówce) jak leżałam w szpitalu, po powrocie do domu przelewaliśmy tylko wrzątkiem, teraz młody pcha wszystko do buzi, ale dalej przelewamy wrzątkiem, tak z przyzwyczajenia
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    A ja nie wyobrażam sobie zycia bez sterylizatora, a zakupilamo dopiero miesiac temu...
    Wczesniej jak wyparzalam butelki/ laktator to mialam tak poparzone ręce ze plakac mi sie chciało! My mamy podgrzewacz( nie polecam) i streylizator TT;)
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    flavia: Wczesniej jak wyparzalam butelki/ laktator to mialam tak poparzone ręce ze plakac mi sie chciało!
    polecam szczypce silikonowe tufi :) mąż takie wynalazł na allegro jak już miał dość poparzonych palców :)szczypce
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    misia-ludek: Ooo:shocked: a ja myślałam, że są po dwie sztuki pakowane:shocked:


    Masz rację Misia! To było tak dawno temu ;)) że już zapomniałam :)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    A ja mam pytanie odnośnie ilości butelek na początek. Planuję karmić piersią. Kupiłam 1x butelkę Medela, 1x Tommyy Teepee antykolkową 250 ml i zwykłą tej firmy 150 ml (była w zestawie z laktatorem). Nie kupowałam więcej, bo nie wiem jak się sprawdzą i czy mojemu dziecku będą odpowiadać te smoki. No więc moje pytanie- czy nie za mało na początek?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Judka, jak planujesz karmić piersią to nawet jedna starczy :) My mamy jedną, chociaż na początku odciągałam i karmiłam butla właśnie :)
    --
  3.  permalink
    Ja pamiętam że w szkole rodzenia w paczkach dostałam małą butelkę avent. Planowałam karmić piersią i nie dokupywałam więcej. Po 4,5 miesiącach musiałam zacząć troszkę dokarmiać moją pociechę i dokupiłam wtedy tą średnią a mała została na piciu. Mi tyle w zupełności wystarczyło, zaopatrzona byłam tylko w większą liczbę smoczków do butelki
    --
  4.  permalink
    ja nie kupilam zadnej i jest ok wiec mysle ze 3 sztuki w zupelnosci wystarcza :)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    jak czytam o tych sterylizacjach to przypomina mi się jak babcia opowiadała o mojej mamie. Jak moja siostra była malutka ( jest starsza ) to mama wszystko wyparzała i szczypcami nakładał smoczki żeby nic nie dotykać ( paranoja :bigsmile: bo pleśniawki itd ) , jak siostra miałą około 1,5 roku , przyjechały do mojej babci i mała została na polu . W pewnym momencie babcia woła mamę żeby zobaczyła co mała robi a ta wpieprza piasem po kórym , jak to na wsi , chodzą kury i z całą pewnością nie jest sterylny :wink: Przy mnie juz tak nie szlała :wink:
    Ja córce wyparzalam ( przelewałam wrzątkiem ) smoczki i czasem butelki i chyba na tym poprzestanę :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.08.12 22:49</span>
    Hej , może macie pomysł...
    Kupiłam przewijak ( nie wiem czy są inne na komodę , a inne na łóżeczko ) , chciałam na łożeczko , ale to co przyszło nie jest stabilne na łożeczku , już nie mówię żeby na tym dziecko położyć .
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Ja przewijak klade do przewijania na swoje lozko:)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    to jakis felerny przewijak bo moj do dzisiaj na lozeczku nalozony i Nine na nim przebieram a ona prawie 9 kg ma
    tylko mam wiekszy ten przewijak ( ponad 80 cm ) i pod spodem ma takie specjalne wypustki, ktore sie o lozeczko zahacza
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Asia, bo są różne przewijaki - z bardziej miękkim i twardym podłożem - my mamy taki z twardym i nadal nasz 8kg klocuszek jest przewijany na nim (oparty o łóżeczko).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, skoro juz o przewijaniu mowa. To co myslicie o takiej macie?
    Bedzie dobra dla malenstwa? Nie ukrywam, ze miejsca u nas malo. Wiec chcialabym na lozku synka przewijac, nie wiem czy taka mata jest odpowiednia, doradzcie prosze :

    http://www.johnlewis.com/231281510/Product.aspx
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    TEORKA: pod spodem ma takie specjalne wypustki,


    I moze w tym sęk , jak mam taki dość giętki więc chyba zły kupiłam . Muszę coś pomyśleć żeby móc go mocować na łożeczku.
    Nie wiedziałam że są różne ...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    madziauk ja mam taki przewijak i jak bede juz korzystala dam znac:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    gina1511 - ja chyba go zakupie, bo raz, ze cena jest dobra, a dwa naprawde nie mam miejsca na wiekszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    MadziaUk, ja mialam taki przewijak ze starsza corka, kladlam go na lozku moim i przewijalam mala. Teraz mam taki skladany(cos jak to tylko mozna na pol zlozyc) i jest jeszcze lepszy niz ten wg mnie. W sainsburym jest taka paczka huggies kosztuje 10funtow, tam sa chusteczki, ten przewijak , skarpetki dla maluszka i kosmetyk dla mamy. Ja jestem wlasnie z tego przewijak mega zadowolona, naprawde!
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Montenia - ja ten z John Lewis juz kupilam, a ten skladany jak wyglada? Moze kupie, przyda sie np. jak gdzies bedziemy szli.. no chyba. ze kupie taki calkiem skladany - w kostke czy cos.

    Kupilam tez owieczke Ewan - czytalam dobre opinie o niej, ciekawe czy sie sprawdzi :) i rekawiczki niedrapki, do odbioru we wtorek.

    Poza tym dzis bylismy w Monthercare i kupilam fajny rozpinany kaftanik/bluzeczke z dl. rekawem, rozpinana z przodu + taka bluzeczke w komplecie z takimi spodenkami z nogawkami co jeszcze zakrywaja stopki.

    W ogole to musze przystopowac z ubrankami, bo oprocz pajaca na zime to juz mam chyba wszystko.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    MadziaUk, jutro zrobie zdjecie to Ci wkleje ok? Zrobie rozlozony i po zlozeniu.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Montenia - super, dzieki :) chetnie zobacze jak wyglada. Sprawdzalam na stronce Sainsburys,wyszukalam wszystkie produkty Huggies i tam tego nie widze.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Madzia, wejdz w ten link. Po prawej stronie jest ta paczka. Trzeba zapisac sie do klubu, zalozyc karte nectar card. Jak pojdziesz z ta karta po zakupy i kupisz paczke huggies nr 1 lub 2 to bierzesz te paczke z polki i masz ja za darmo!!! :)
    http://www3.sainsburys.co.uk/littleones/
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Montenia - dzieki, a dostalas moze od poloznej taka jakby teczke papierowa z promocjami , czy cos.. cos mi wspominala bodajze w 8 tyg, ze sporo rzeczy mozna dostac za darmo, tylko ja za bardzo nie wiem o co chodzi. A teczka mi sie gdzies zapodziala przy przeprowadzce, musze ja znalezc.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Ja dostalam wszystkie teczki chyba w szpitalu (przy pierwszym dziecku), a w drugiej ciazy dostawalam kupony. znjade te strone co trzeba sie zapisac. Ale karte ciazy masz, co w tej teczce byla?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Montenia - ksiazke ciazowa mam, a karta to cos dodatkowego jest? Zapisalam sie na tej stronce co wkleilas + od razu zalozylam nectar card. Zobacze moze jeszcze w bootsie cos jest, bo ja tam czesto robie zakupy.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 5th 2012 zmieniony
     permalink
    W boots tez zakladasz karte i wez taka ulotke do wypelnienia , powinna lezec obok pampers i takiej torby (bedzie na tej ulotce pisalo parenting club czy jakos tak i przyjdzie kupon jak to wypelnisz i ztym kuponem kupujesz pampers nr 1 lub 2 (chyba) i bierzesz taki kartonik z torba do przewijania:)

    Tu jeszcze sie zapisz (tam sa wlasnie te kupony co ta karta ciazy)
    http://www.bounty.com/Word_of_Mumpanel/home
    http://www.bounty.com/packs?WT.ac=lhn_favourites_freepacks
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Montenia - dzieki, te bounty to wlasnie o ta paczke mi chodzilo, gdzies ja mam w domu. Musze poszukac ;) zarejestrowalam sie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.